DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

RUČNI RADOVI

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: RUČNI RADOVI    Pon Jun 23, 2008 11:27 pm

Da vidimo da li ima na forumu osoba koje znaju da vezu heklaju, pletu, ili imaju svoj neki drugi rucni rad na koji su jako ponosni.
Volite li vilerove goblene?
Da li postoji jedna osoba na forumu koja zna npr. da istrika carape.
Evo ja npr znam da vezem, ali nisam nesto bas vicna u zadnje vreme .
Da li heklate stoljnake zavese, ili nam je svima rucne radove zamenio monitor, a to ostavljamo u ormanima na uspomenu na nase mame i bake?
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Godina : 47
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Pon Jun 23, 2008 11:33 pm

Jedino sto sam uvek volela je vez,sve ostalo :D Znam skoro sve vrste vezova,et :283400:
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme

Godina : 44
Datum upisa : 02.02.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Uto Jun 24, 2008 6:29 pm

nishta od toga,uvijek mustru shebem :twisted: :geek:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Uto Jun 24, 2008 7:38 pm

Sve naucila,a nista sad ne radim od toga.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Uto Jun 24, 2008 10:46 pm

naucila sam da heklam i da strikam...znala bi za nuzdu da ostrikam pulover ...carape ne bi znala da strikam.... znam solidno i da sijem, to cesto cinim jer me to smiruje i ispunjava. inace sam duduk za rucne radove.. razlog zbog cega moja mama i dan danas sizi na mene. mama mi je rodjena za rucne radove, sta vidi zna da napravi.
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

Godina : 55
Datum upisa : 07.12.2007

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sub Jun 28, 2008 12:00 pm

Astra ::
Sve naucila,a nista sad ne radim od toga.

Na momenat si me podsjetila,na sebe.Sve znam a danas nista ne radim.Zašto sam sve znala,zasto sam tračila svoje vrijeme,kad je danas najbolje nista ne znati.
Naučila sam još u osnovnoj skoli da vezem,heklam i pletem.Zamislite da sam u sedmom osnovne sašila sebi prve pantalone .Sjecam se bile su braon od somota.I zanosila se da cu jednog dana biti modni kreator.Jao koliko sam samo metara robe sašila,koliko sam obisla prodavnica koje na kg.prodaju metrazu.Da se samoj sebi smucim.Medjutim nista od moje egzibicije modni kreator,zalutah na prava.Tako sam sve sebi šila do prije dvije goine.Onog momenta kad nabavih sve moguce mašine čak i englericu da mi ispadne rad kao konfekcijski.Mene se smucilo sve to.I sad rijetko kd uzmem masinu u rukama.Jednostavno doslo do zasićena.Ili mozda sto prodavnice TIFFany zadovoljavaju moj ukus i tamo se sade oblačim.Ili me mrzi da tračim svoje vrijeme na rucne radove.

Jos nesto,koliko sam god znala sve da radim,nikada nisam vezla goblene,mrzjelo me to sporo mi bilo.Ja cijeli dan bodem,i na kraju se ne vidi koliko sam uradila.zato sam znala kaput da sašijem za 6 sati.Za sve to vrijeme moja se seka smijala,nista nije znala da radi,uzivala samo kad dobije gotovu stvar od mene.Tako opet kazem fino je znati sve da se ne zavisi od drugoga,ali člakse je imati lovu pa u soping;)) i sve imas,usput malo dzogiras i popijes kaficu u neku kafeteriju,;))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sub Jun 28, 2008 12:33 pm

Veccana,ovo je u bocu moja biografija,samo meni se smucilo iz prostog razloga sto vise niko od prijatelja,komsinica nije znao ni dugme muzu na kosulji sasiti,pa su dolazili meni,naravno,sve na prijateljskoj osnovi.dzabana-a moje vrijeme dok promjenim patent na farmerkama njenog muza niko nije gledao,samo jedno hvala do sljedeceg puta.E tad sam zatvorila masinu i svima govorila da je pokvarena a i da se mnoge stvari ipak moraju prisiti rucno,a ruke ima i ONA.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sub Jun 28, 2008 1:37 pm

Neki od goblena kod "mojih" Ja ne volem ......... :790114:

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 10:38 am

danubius ::

Koliko vidim, ovde se radi o Villerovim goblemima. Lepi su nema sta! Znam da cenim taj rad i ogromno utroseno vreme zena, za takvu jednu sliku. ... Ali i ja kao danubius NEVOLEMMMMMMMMMMMM goblene ni za zivu glavu!!! Najveci strah me je bio kad sam se udala, da ce se neka dobra tetka ili rodjaka setiti da mi za dar pokloni BAS goblen... Ali sva sreca i sudbina me (barem do sada ) postedela toga zla... Jer, kako bi nekome sto je sa toliko truda, ljubavi , a i velikog troska, objasnila kasnije, zasto tu sliku nikada nisam i ne bi okacila nigde u mojoj kuci? A tacno znam da to ne bi ucinila, ma koliko je taj goblen god vredan...Zato, neka me i dalje postede takvim poklonom, vise cu se obradovati jednom bureku nego goblenu...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 10:44 am

Luckasta ::
danubius ::

koliko vidim, ovde se radi o Villerovim goblemima. Lepi su nema sta! Znam da cenim taj rad i ogromno utoseno vreme zena, za takvu jednu sliku. ... Ali i ja kao danubius NEVOLEMMMMMMMMMMMM goblene ni za zivu glavu!!! Najveci strah me je bio kad sam se udala, da ce se neka dobra tetka ili rodjaka setiti da mi za dar pokloni BAS goblen... Ali sva sreca i sudbina me (barem do sada ) postedela toga zla... Jer, kako bi nekome sto je sa toliko truda, ljubavi , a i velikog troska, objasnila kasnije, zasto tu sliku nikada nisam i ne bi okacila nigde u mojoj kuci? A tacno znam da to ne bi ucinila, ma koliko je taj goblen god vredan...Zato, neka me i dalje postede takvim poklonom, vise cu se obradovati jednom bureku nego goblenu...
hehhehe rock generacija.....to je samo deo, nabrzaka......ima toga mnogo jos , hvala bogu, neuramljenog Jedno vreme su se bas jako "izvozili" za Nemačku, znas one gluposti , tipa "pastirska idila" "jedrenjak u buri" "devojka za klavirom" (koji uopste nije klavir-nego spinet) i neke zene ovdasnje su bas lepo zaradjivale od toga...Deluje lako -ako mislis da nisam probao-jesam-jednu kockicu.Kazu da smiruje, meni je islo na zivce....ali i od goreg ima gore-heklanje, tj kukičanje :geek:

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 10:57 am

Joooooooooooooooooojjjjjjjjj suti....ma zanm da su se "izvozili" , muka me i dan danas hvata, kad se setim , narudzbina za te mustre...Bas mene nasli da im jurim ovde te konce i te blanko-mreze , da bi one posle mogle da bockaju po tome cudu...ufffffffffffffffffff :evil:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 12:04 pm

Interesantno,moja mama je sjedila satima s iglom u ruci,ja znam i to da radim,ali ni mene tako nesto ne smiruje vec vise kida zivce,ah da i heklala sam,ali uvijek neke male komade,a veliki stolnjak,ma da mi plate bogatstvo,neka,hvala.
A i ne volim ni jedno ni drugo,ni te goblene po zidovima,ni te heklane stvari po kuci,samo skupljaju prasinu........

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 12:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 12:53 pm

no comment's...isti vrag ko gobleni :evil:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 12:56 pm

Ma imam i ja svojih primjeraka,koje sam sama radila i sad stoje u ormanu,nikada ih ne stavljam nigdje,a zao mi i baciti i dati....zao mi truda,pa cuvam za uspomenu.

.

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Ned Jun 29, 2008 11:46 pm

Pa da i ja kazem sta znam a sta ne znam..... :roll:

Znam da platem i (Opletem, salim se)....Da, znam i volim da pletem ali to vrlo retko radim u poslednje vreme jer imam malo vremena. Znam da vezem. Goblene sam nekada radila a i stolnjake. Sada mi se to cini gubljenjem vremena. Da heklam ne znam...nikada nisam ni pokusavala,ali volim heklane stolnjeke i koristim one koje sam dobila. Poentlas mi se jako svidja i imam poznanicu koja ga radi. Sto se sivenja tice...sila sam samo lutkama kao dete. Eto........pa i nisam neka vrednica:)))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Pon Jun 30, 2008 12:07 am

Super si,moja sestra i danas donosi meni sve na porubljivanje,a jos je i kurs sivanja iz hobija zavrsila,pravo to voli,al ne ide joj!

.

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sre Okt 08, 2008 5:51 pm

.. hmm... ne znam da heklam.. nikad me to nije zanimalo.. a vilerove sam radila sa deset godina... mojom zavesom, jastucicima i miljeticima su svi odusevljeni a sama sam ih sasila..
.. ah da, znam i strikati.. vesti, takodje.. cak i slingati... no, nista to ne radim...
.. kad sve mozes kupiti za povoljnu cenu.. cemu trud.. 8)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sre Okt 08, 2008 7:32 pm

...sad mi pade na pamet....bogami mi muški treba da razmislimo da se oglasimo ovde ? Može se to svakako (zlonamerno ) tumačiti , sa obzirom na naziv teme? rabbit

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sre Okt 08, 2008 7:42 pm

... sto jes'-jes'...
:008yn9: :008yn9:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sre Okt 08, 2008 7:46 pm

Lily ::
... sto jes'-jes'...
:008yn9: :008yn9:

pa jeste.......sve same žene ovde, a to zlobnooooo :twisted:

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sre Okt 08, 2008 7:57 pm

:girl_sigh:
Nazad na vrh Ići dole
suzana_nis

Datum upisa : 22.09.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Čet Okt 09, 2008 8:10 pm

znam da eklam vezem shtrikam..
el dosta hahahahaahh kisssssssssss
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Pon Okt 13, 2008 8:48 am

.. jel klot-frket.. oli nesto drugo.. :D
Nazad na vrh Ići dole
suzana_nis

Datum upisa : 22.09.2008

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    Sub Dec 20, 2008 10:28 pm

Lily i to drugo...haaaaaa :oops:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: RUČNI RADOVI    

Nazad na vrh Ići dole

RUČNI RADOVI
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» "Prirodni radovi"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: