DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

KINOLOGIJA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: KINOLOGIJA   Ned Jun 22, 2008 7:10 pm

First topic message reminder :

KINOLOGIJA -nauka o odgajanju pasa .Verovatno mnogi od nas imaju četvoronožnog ljubimca u svojoj kući , pa da se na ovim stranicama malo posvetimo njima -jer ne kaže se džabe da je pas čovekov najbolji prijatelj.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   Pet Feb 03, 2012 7:52 pm

Za to vreme, potomci istih vučica u prapostojbini Indije i Tibeta, krenuli su drugačijim putem pre nekih 14,000 godina. Putem drevne rase „Pariah“ pasa koji su se proširili širom Azije, Afrike i nekih delova Evrope od vremena kada su ljudi počeli da žive u naseobinama.
Sam naziv Pariah potiče od naziva za najnižu kastu indijskog društva, takozvanih ”nedodirljivih”. Čini se da ovi psi nikada nisu uspeli da u potpunosti priđu čoveku i sa njim pronađu interes u zajedničkom životu. Ostali su da žive na marginama, kao strvinari koji su živeli od otpadaka. Previše pitomi za divlje, i previše divlji za pitome. Možda su Moglija u džunglama Indije, odgajili upravo ovi izgnanici.

Pitam se, kako je sabrat jednog poštovanog i paženog psa drevnih Egipćana, doživeo tako drugačiju sudbinu u Indiji od drevnih vremena sve do današnjice?

Kako je od tradicionalno vernog pratioca, postao odbačeni izgnanik na ulicama Delhija ili bilo kog drugog grada širom planete?

Kako je od hrabrog i požrtvovanog borca, dospeo do reputacije nečiste štetočine?

Da li su ga izgnali ljudi kao kaznu za neki njegov greh?

Da li su ga oterali od trpeze koja je postala nedovoljna baš za njega?

Da li su ga proterali iz domova iz novih verovanja?

Da nije možda otišao sam, razočaran životom uz čoveka?

Nakon svega, ovaj je pas ostao osuđen da bude povod zlokobnih, pogrdnih reči hiljadama godina kasnije, kada je pravi uzrok njegovog izgnanstva već pokrila prašina prošlih vremena.

Tu i tamo, poneki od njih, onih hrabrijih optimista, pokuša ponovo da priđe čoveku. Svedoci smo retkih happy end-ova usvojenih ”izgnanika” i u našoj sredini. Neki povremeno bivaju delimično usvojeni uglavnom u seoskim i siromašnim domaćinstvima. To podrazumeva poneki otpadak hrane kad ista pretekne, i dozvolu pa čak i očekivanje da nastave da slobodno lutaju, što podrazumeva novo razočarenje u čoveka. No, većina ih ostaje osuđena na izgnanstvo, dovoljno blizu, a sasvim daleko od ljudi.

Čvrsto sam ubeđen, sopstvenim izborom...

"Da je pas čovekov najbolji prijatelj-mišljenje je čoveka..."
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 58
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   Sre Jun 18, 2014 12:26 am

Pošto sve ovo ima na netu, lepo je da se sve skupi na jedno mesto, pa koga zanima, da čeprka... 
Umesto da dam svoj doprinos na ovu temu u smislu opisa neke rase, napisaću ovde, nešto malo drugačije. 
Naime, pre mnogo godina, kao jedan od osnivačkih članova društva za zaštitu životinja u Novom Sadu, često sam bila u kancelarijama udruženja, koje su se nalazile (pomalo ironično, ali istinito) pored lovačkog udruženja i kinološkog saveza. Nekom je palo na pamet, da bih mogla da budem daktilograf, u kinološkom savezu, na izložbi pasa. 
Dakle, na svakoj izložbi, predsednik komisije, diktirao mi je karakteristike psa koji je šetao ispred nas. Kucala sam - rasu, visinu, izgled, oblik tela... Kod manjih rasa -čivave, pekinezera, stavljali bi ih na sto ispred mene, a ja sam kucala - šape mačkaste ... Sve sam se pravila da razumem i bilo mi je interesantno.
Došli su na red veliki psi. Bernardinac, gromada od psa, lenjo je povlačio šape ispred nas. Jedan od članova komisije, veterinar, obukao je beli mantil i stavio rukavice. Naravno, suzdržavala sam se da se ne razrogačim... Hoda tako vlasnik, na kratkom povocu vodi "medonju", a veterinar im se prikrade od nazad i uhvati medonju za medjunožje. Auuuh!!! Pretrnula sam!!! Pas se samo okrenuo, zalajao jednom (mislim da sam razmišljala o tome, hoće li mi trebati čist donji veš)  i nastavio je da hoda uz vlasnika. Predsednik komisije mi je diktirao "pas nije kastriran, vrlo pitom i nije agresivan"... Dalje sam shvatila, koje vrste pasa se pri ocenjivaju, testiraju na agresivnost i na koji način. Agresivni i nervozni psi, dobijali su automatski, manju ocenu.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   Sre Jun 18, 2014 12:41 am

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Auror@
SOLDIER of LOVE

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   Sre Jun 18, 2014 12:44 am

Već sam stavila ovog slatkiša, evo teme, možda za spajanje ili šta već 

http://danubius.bestoforum.net/t1917p40-rase-pasa?highlight=rase+pasa
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   Sre Jun 18, 2014 12:50 am

aurora0405 ::
Već sam stavila ovog slatkiša, evo teme, možda za spajanje ili šta već 

http://danubius.bestoforum.net/t1917p40-rase-pasa?highlight=rase+pasa

Ono su tamo samo slike.Neka ostane ovako za sada...(nije problem spojiti)
Da mnogo je meden.Kao igračka je...:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Auror@
SOLDIER of LOVE

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   Sub Jun 21, 2014 2:40 am

SVE INFORMACIJE KINOLOŠKOG SAVEZA, NALAZE SE NA OVOM LINKU

BALKANSKI SAVEZ KINOLOGA   link
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KINOLOGIJA   

Nazad na vrh Ići dole

KINOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: