DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Ned Okt 24, 2010 5:44 pm

First topic message reminder :

Završava se letnje računanje vremenaLetnje računanje vremena biće završeno u nedelju, 31. oktobra, kada će se pomeranjem kazaljki na časovnicima za jedan sat unazad vreme u tri sata računati kao dva časa. [You must be registered and logged in to see this image.] Letnje računanje vremena u Srbiji počinje u poslednjoj nedelji marta, a završava se poslednje sedmice oktobra, a cilj je ušteda električne energije. affraid Letnje računanje vremena je kod nas prvi put uvedeno 27. marta 1983. godine. Od 1995. godine kazaljke na satovima su pomerane u poslednjoj sedmici septembra, a 2006. je letnje računanje vremena usklađeno sa Evropskom unijom. Island je jedina evropska zemlja koja nije uvela zimsko i letnje računanje vremena.
Da mi neko pojasni ovo? Šta se dobilo, osim što smo nakačili stres više na glavu?! I, koji je uopšte "genijalni mozak" ovo smislio?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Humor : smijem se cim mi upadne nesto smjesno
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Pet Mar 28, 2014 10:47 pm

Bem mu valjda je onda sat unaprijed,pa sat kraca noc.

.[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Pet Mar 28, 2014 10:59 pm

Astra ::

Robin se bona pogubio gor' dol'  smehsmeh rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 36
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 29, 2014 11:55 am

LJETNO RAČUNANJE VREMENA
Noćas spavamo jedan sat manje

Ljetno računanje vremena počinje u nedjelju, 30. ožujka, u 2 sata ujutro, tako što se pomicanjem kazaljki za jedan sat unaprijed, vrijeme u 2 sata računa kao 3 sata

Uvođenjem ljetnog računanja vremena prestaje obveza vožnje s upaljenim dnevnim ili kratkim svjetlima, osim mopeda i motocikala koji sa svjetlima moraju voziti cijele godine, podsjećaju u MUP-u.

S ljetnim računanjem vremena mijenjaju se i razdoblja dnevnih tarifa za električnu energiju, koja će se sada obračunavati po višoj tarifi u razdoblju od 8 do 22 sata, a prema nižoj tarifi noću, od 22 do 8 sati, doznaje se iz Hrvatske elektroprivrede (HEP).
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 44
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 29, 2014 9:19 pm

Znači, večeras, noćas menjamo vreme?

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 29, 2014 9:29 pm

MadamX ::
Znači, večeras, noćas menjamo vreme?
 30. ožujka, u 2 sata ujutro, tako što se pomicanjem kazaljki za jedan sat unaprijed, vrijeme u 2 sata računa kao 3 sata  migg 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Ned Mar 30, 2014 10:59 am

Astra ::
Što kraća noć....nego nas i infarkt može strefiti -kad se bude sutra budilo za posao .

------

Veći rizik od infarkta zbog pomeranja sata!

Autor: Mondo | 30.03.2014 - 10:04:00h |

Prolećno pomeranje sata jedan čas unapred, dovodi do osetnog porasta učestalosti srčanih udara - za 25 odsto, prvog narednog ponedeljka, ukazuje američko istraživanje obavljeno na Univerzitetu Kolorada.

Foto: foter.com
S druge strane, prilikom vraćanja satova za jedan čas unazad tokom jeseni, se registruje smanjenje učestalosti srčanih udara za 21 odsto.
Tokom cele prve nedelje i nakon prolećne i nakon jesenje promene, ukupan nivo infarkta se ne razlikuje od prosečnog nedeljnog broja bilo koje druge nedelje u godini, što znači da se organizam adaptira na promenu, ističu stračnjaci.
"Moguće je da su ljudi veoma osetljivi na gubitak i jednog sata sna i da su oni koji već imaju predispoziciju za infarkt pod većim rizikom da ga dožive posle nagle promene satnice", zaključuje Amnit Sandu, vođa ovog istraživanja.
Kontroverzno prolećno i jesenje pomeranje sata - prvi put uvedeno u nekim zemljama tokom Prvog svetskog rata radi uštede energije, po nekima više nije od koristi i treba ga ukinuti.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Ned Mar 30, 2014 12:52 pm

Do sad mi to pomeranje sata nije smetalo. Pu pu pu da ne ureknem. Redovno sam ludela na ono čuveno pitanje "Koliko je to po starom vremenu?". Sati je onoliko koliko pročitaš sa sata. Autobus kreće po redu vožnje a ne po starom vremenu ... Inače sam pre par godina bila te sreće da me oba pomeranja sata zakače na poslu. Kad je bilo prolećno ja sam tu nedelju radila prvu smenu i stvarno sam imala sat manje sna. A jesenje "vraćanje" sata me je zakačilo u trećoj što je bila divota neopisiva. Šesti radni dan, treća smena i još sat duže. PREŽIVELA  smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Ned Mar 30, 2014 1:01 pm

Da, ipak idemo u budućnost: Ove nedjelje pomičemo satove
Gubimo sat sna: U nedjelju u dva sata ujutro pomiču se kazaljke satova na tri sata. Ta kazaljka koju ćemo pomaknuti, čini se, bit će jedini pomak u Hrvatskoj...

Ove nedjelje probudite se u 2 sata pa veliku kazaljku pomaknite na 3 sata. Naravno, ako nemate pametne budilice i telefone.
Ta kazaljka koju ćemo pomaknuti, čini se, bit će jedini pomak u Hrvatskoj, u kojoj se pomiču samo granice nezaposlenosti.
No što je sat prema 1000 godina sna o samostalnosti? Samo da sljedećih 1000 godina ne sanjamo bolji život.  jbt 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 1:31 am

OVAJ VIKEND
Ne zaboravite pomaknuti kazaljke na satu
Ovoga vikenda u noći sa subote na nedjelju prelazimo s ljetnog na zimsko računanje vremena – spavat ćemo dulje, noć će pasti ranije, a trebat će uključiti svjetla na autu i po danu
Kazaljke bi službeno unazad trebalo pomaknuti u dva sata ujutro 26. listopada. Ako u subotu potegnete malo dulje u noć, ne zaboravite da ćete imati sat vremena više za spavanje. No također budite spremni na kraće trajanje dana navečer.

U željezničkom prometu zbog pomicanja vremena s tri na dva sata tri putnička vlaka bit će zaustavljena na sat vremena na kolodvorima u kojima se zateknu u skladu s voznim redom. Riječ je o po jednome vlaku na relacijama Vinkovci - Zagreb (stajat će na kolodvoru Vinkovci), Varaždin - Zagreb (stajat će na kolodvoru Varaždin) i Osijek - Zagreb (stajat će na kolodvoru Špišić Bukovica).

Zimsko računanje vremena zapravo je standardno računanje vremena, a ljetno pomicanje kazaljki prvi je predložio Novozelanđanin George Vernon Hudson 1895. Ideju su prve u praksi provele Njemačka i Austrougarska 1916. radi štednje ugljena.

Između dva rata bilo je ukinuto, a zatim se ponovno vratilo tijekom Drugog svjetskog rata i u vrijeme energetske krize sedamdesetih godina.

U bivšoj Jugoslaviji prvi puta kazaljke su pomicane 1983. Danas ih pomiču skoro sve europske države i cijela Sjeverna Amerika. Međutim, posljednjih godina vode se brojni prijepori oko učinkovitosti pomicanja sata. Neki ga ljudi zagovaraju, a drugi kritiziraju.

Prvi proponenti tzv. ljetnog računanja vremena tvrdili su da bi ono moglo donijeti uštede na struji jer su u to vrijeme glavni potrošači bile žarulje. No pojavom suvremenog grijanja i hlađenja na struju, uzorci potrošnje značajno su se promijenili pa je taj koncept doveden u pitanje. Neki ekonomisti čak smatraju da je prelazak na ljetno vrijeme možda i kontraproduktivan.

Ne zaboravite da početkom zimskog računanja vremena također kreće i obaveza vožnje automobila s uključenim svjetlima; za nepoštivanje propisa predviđena je novčana kazna u iznosu od 300 kuna.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 54
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 9:34 am

DA ,A NEKO ĆE SAT VREMENA DUŽE RADITI .. vrag
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 10:25 am

rikverc nixt forverc , al znam švapski 'bem ti lebarnik smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 5:23 pm

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 6:06 pm

Valjalo bi Astra , malčice .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 8:53 pm

Rusija će po dekretu koji je potpisao Putin noćas preći na "zimsko računanje vremena" ,nakon tri godine u konstantnom  "letnjem vremenu" (što je isto bilo naređeno "dekretom" koji je potpisao Dimitrij Medvedev ) 
A sam Medvedev se "izgubio u vremenu" one sekunde kada je postojala mogućnost da bude popularniji od Putina -ni ne pomenu ga niko više.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 9:27 pm

Sad ovi pametni telefoni sve to sami.
Nocas ce treca smena da ''radi duze'' naklon

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 9:31 pm

ĆE DA RADE AL IM NEĆE DA PLATE ...BAR MENI  cherry :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 9:34 pm

I ovde ne placaju.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 9:38 pm

sonia ::
I ovde ne placaju.

Bice da i ne oduzimaju onu noc kad se skracuje za 1 sat.

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 9:38 pm

OČIGLEDNO DA JE SVUDA OPET KURVA BANDA ...LAŽU I KRADU  99i cherry
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Okt 25, 2014 10:25 pm

vala duže sat vremena spavam c925
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Pon Nov 03, 2014 5:30 pm

Ljetno računanje vremena kroz povijest 20. stoljeća

Ljetno računanje vremena kroz povijest 20. stoljeća  link

Povijest ovog naizgled nebitnog fenomena; vremenske promjene ili adaptiranja kazaljke na satu godišnjim razdobljima, seže nekoliko stoljeća unazad i razvija se zajedno sa društvenim i političkim okolnostima, uz bok sa kalendarskim sustavima ili pak tehnološkim inovacijama.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 28, 2015 6:10 pm

..nocas obrcemo sat unapred,jel tako? 55555
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 28, 2015 6:15 pm

Pomicanje sata na ljetno računanje vremena u 2015. godini

Ljetno računanje vremena u 2015. godini počinje u nedjelju, 29. ožujka 2015. godine u 2:00 sata, tako što se pomicanjem za jedan sat unaprijed, vrijeme u 2:00 računa kao 03:00.
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 28, 2015 6:40 pm

Jest, sve vam je to super! Ja sutra moram ustati u šest, ali nemam pojma da li se moj telefon sam prebacuje ili ja to moram uraditi nesvest
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Sub Mar 28, 2015 6:44 pm

Ko ce nocas bude sexao izmedju 2 i 3...samo da znate,ne racuna se...ko da nije ni bilo.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI   Danas u 11:50 am

Nazad na vrh Ići dole

RAČUNANJE VREMENA I OSTALE GLUPOSTI
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Vreme potrebno za kuvanje povrća