DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Banje Srbije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Banje Srbije   Uto Sep 21, 2010 6:55 pm

First topic message reminder :

Pravo mesto gde ćete se odmoriti ili oporaviti posle kratkotrajne bolesti - svakako su banje Srbije. Okružene prirodnim lepotama i kulturno-istorijskim nasledjem, prosto vas zovu da im dodjete u goste. Prednost banja je što ne mare za godišnje doba, pa se tamo može boraviti i leti i zimi. Banje, su veterani turizma Srbije, a njihove blagodeti koriste se još iz vremena starog Rima. Iako ih, možda, više vezuju za lečenje i rehabilitaciju, tamošnji turistički radnici se trude da ih učine modernim turističkim centrima. Ulaže se u infrastrukturu i razne programe kojima se otklanjaju posledice tempa savremenog života. Banje imaju pta da ponude i onima koji u njima i duže borave. A, ni za to vreme ne može se obići i videti sve ono čime se njihova okolina ponosi. Pa, ako još niste bili na odmoru ili ste bili na nekom drugom mestu, a želite da još malo pobegnete od gradske vreve, možda bi mogli da posetite neku od banja čiju vam ponudu predstavljamo.
( preuzeto sa sajta o banjama)

Jeste li ikad posetili neku banju u Srbiji?
Sta znate o banjama Srbije?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Banje Srbije   Ned Nov 30, 2014 6:40 pm

Upravo sam dobila mail iz banje *Kanjiza* jer sam dosta cest gost kod njih.Obavestavaju me o nekim pogodnostima za stalne goste.
Odlicna banja!
Jedina u zemlji koja ima podvodnu ekstenziju.Savrseno i do bola profesionalno osoblje.
Ovih dana cu se osvrnuti i napisati ( ako ne zaboravim) mnogo vise o ovoj banji i o ovom malom mestu na severu Backe.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Banje Srbije   Ned Nov 30, 2014 6:56 pm

dusicaa ::
Upravo  sam dobila mail iz banje *Kanjiza* jer sam dosta cest gost kod njih.Obavestavaju me o nekim pogodnostima za stalne goste.
Odlicna banja!
Jedina u zemlji koja ima podvodnu ekstenziju.Savrseno i do bola profesionalno osoblje.
Ovih dana cu se osvrnuti i napisati ( ako ne zaboravim) mnogo vise o ovoj banji i o ovom malom mestu na severu Backe.
Ono što svakoga najviše zanima su -lepeza terapija i naravno, cene .
Pa evo
Junaković -terapija i cenovnik link
Kanjiža-terapija i cenovnik link

Bezdan-terapija i cenovnik link

ps od 9 bazena u Junakoviću ,zimi radi samo terapeutski (i naravno ,imaju i kade za hidroterapju )

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Banje Srbije   Ned Nov 30, 2014 7:18 pm

Nije klasična banja u turističkom smislu ali u zdravstvenom više nego nepravedno zapostavljena - Banja Rusanda kod Melenaca (Zrenjanin). Postoji više legendi o tome kako je otkrivena lekovitost njene vode i blata a meni je naročito draga ova: Devojka Ruslana ili Rusanda je bila hroma. Kao takva nije mogla da se bavi teškim poljoprivrednim radovima pa je čuvala guske na obližnjoj bari. Jednom je tako idući za guskama izgubila najveću vrednost koju je imala - verenički prsten. Ne želeći da sačeka verenika iz rata bez njega danima i nedeljama je gacala po blatu tražeći izgubljeni prsten. Prsten nije našla ali je njena hromost nestala. Izlečilo je blato iz bare po kojoj je bosa hodala.

Banja Rusanda link Zvanični sajt Banje Rusande

U Banji Rusandi se oporavljaju ljudi posle lomova kostiju, reumatičari ali i posle teških moždanih i srčanih udara.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Banje Srbije   Ned Nov 30, 2014 7:21 pm

..hvala Dani zateleban
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Banje Srbije   Ned Nov 30, 2014 7:24 pm

Danubius ::

Bezdan-terapija i cenovnik link

ps od 9 bazena u Junakoviću ,zimi radi samo terapeutski (i naravno ,imaju i kade za hidroterapju )
Pa naopako! Zasto bi se banjom zvala ako nema terapeutske kade ?
Nije mi jasno ovo *terapeutski bazen*?
Zar Junakovic nema pokriveni bazen normalne velicine ?
Bazen u banj je jako, jako bitan. Terapije su ok ali one traju 15 min, a vrlo je bitno plivanje u toj lekovitoj vodi. Kako zbog samog plivanja, tako i zbog lekovitih svojstava koja ta voda ima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Banje Srbije   

Nazad na vrh Ići dole

Banje Srbije
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» crnogorci, napolje iz srbije
» Uslovi za uključivanje u program VTO
» Odeća za vežbanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: