DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

SILIKONI (i druga "plastika" )

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: SILIKONI (i druga "plastika" )   Ned Jun 15, 2008 2:38 pm

First topic message reminder :

Po nekim procenama, u svetu je oko dva miliona zena oblikovalo svoje grudi uz pomoc silikonskih proteza. Neke su ih povecale, smanjile, ucvrstile, podigle... Ono što je bilo rezervisano za estradne zvezde, sada je već i široko rasprostanjena pojava...

Sta mislite o silikonima?
Da li podrzavate estetske operacije, usta, grudi..?

Da li mislite da su devojke(žene)  koje ugrade silikone srecnije, zadovoljnije, pozeljnije... ?

Poslednji izmenio Danubius dana Pet Apr 25, 2014 7:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:40 am

:ironic: ovde kao u božjoj bašti...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:42 am

Kijara-brm ::
:ironic: ovde kao u božjoj bašti...

Pa da...Bog prvo gleda koja ima silikone pa onda pusta u raj.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:43 am

Tako je..Ti si još na Rači... :santa:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:43 am

Kristina..lupkaj nozicama:))))

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:45 am

doctorr67 ::
Kristina..lupkaj nozicama:))))

smehsmeh rlol
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:49 am

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 1:52 am

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 2:04 am

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 2:05 am

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 2:05 am

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 2:06 am

ove su bolje negro bilo koje silikonske...

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 2:07 am

Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Godina : 39
Datum upisa : 25.09.2009

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 3:28 am

doctorr67 ::
ove su bolje negro bilo koje silikonske...

Ove su zaista lepe,a one iznad,pa vene skocile ko grane.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Čet Dec 17, 2009 8:53 am

Jesi ih nabečio ovde.Sve mi skau pred očima... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 1:46 am

Rizici plastičnih operacija

Pretpostavlja se da godišnje oko 3.000 Hrvata podvrgne se plastičnim operacijama. Najčešće se radi o povećanju grudi, korekcijama nosa, isisavanju masnoća iz tijela i uklanjanju podočnjaka. Kozmetičke operacije postale su ne samo u Americi nego i kod nas sasvim uobičajene. Ipak, Amerikanci i dalje u njima prednjače, njih se takvim operacijama godišnje podvrgne oko 10 milijuna.

Kao i svaki drugi operativni zahvat, plastične operacije nikad nisu potpuno bez rizika. Iako je svaki pacijent prije podvrgavanja plastičnoj operaciji razgovarao sa svojim kirurgom o mogućim rizicima vezanim uz fizičko zdravlje, postoje još neki povezani rizici koji se najčešće ne spominju.

U pravilu, ljudi koji idu pod nož u potrazi za boljim izgledom vjerojatno pate od nekog psihijatrijskog problema. Osim toga istraživanja su pokazala kako je i veća vjerojatnost, gotovo za 45% da će počiniti samoubojstvo.

Povezano s tim je i pitanje donosi li kozmetička kirurgija ikakve koristi za mentalno zdravlje pojedinaca. Ipak, reklame i promocije, osim što obećavaju veće grudi, obećavaju i veće zadovoljstvo životom, obećava se osim fizičkog i psihološki lifting. Većina vjeruje da će im plastične operacije povećati samopouzdanje i poboljšati odnos prema vlastitom tijelu. Jer u protivnom, operacija bi bila bacanje i novaca i vremena.

Ipak, rezultati nekoliko različitih istraživanja kojima se pratio učinak plastičnih operacija na mentalno zdravlje dali su jednake zaključke. Možda vas i neće iznenaditi, ali prema njima pacijenti koji su se podvrgli plastičnoj operaciji imaju lošiju sliku o sebi i svome tijelu. Čak 18 % osoba koje su se podvrgle plastičnim operacijama uzimaju neke lijekove kojima liječe psihijatrijsko stanje, najčešće antidepresive. Za usporedbu samo 5% osoba koji se nisu podvrgli plastičnoj operaciji uzima iste lijekove.

To samo po sebi još uvijek ne znači da je plastična operacija loša ideja, jer pacijenti koji su se podvrgli plastičnim operacijama u prosjeku više pažnje posvećuju izgledu, fitnessu i zdravoj prehrani, a veća upotreba psihijatrijskih lijekova može samo značiti da oni više pažnje posvećuju i svome mentalnom zdravlju.

Mnoga istraživanja pokazala su kako većina pacijenata nakon operativnog zahvata bude zadovoljno učinkom operacije, a kratkoročno operacija zaista povećava i samopouzdanje.

Istraživanje provedeno u Virginiji 2002. godine pokazalo je kako se percepcija svoga tijela kod žena poboljšala, a poboljšanje traje najmanje dvije godine od operacije.

Ono što više uznemirava je istraživanje kojim se povezuju plastične operacije sa samoubojstvima. Pet nedavnih istraživanja, uključujući istraživanje provedeno u SAD-u na 13,000 žena sa silikonskim umetcima u grudima i ono u Kanadi na 24.000 (kojim se pokušalo povezati rak dojke i silikonske umetke u grudima, što se nije uspjelo), otkrila su novu poveznicu – žene koje imaju silikonske umetke u grudima imaju dva do tri puta veće šanse da će se ubiti od onih koje ih nemaju.

Nakon toga je provedeno novo istraživanje vezano uz mortalitet u Kanadi. U njemu je sudjelovalo 25.000 žena sa silikonskim umetcima i 16.000 drugih žena koje su bile na nekoj vrsti plastične operacije. Zaključak je bio kako se rizik samoubojstva skoro udvostručava.

Pokušaj pronalaska uzroka povezanosti između samoubojstva i plastičnih operacija je vrlo težak. Jedno od objašnjenja, ali koje još uvijek nije dokazano, je kako zbog rupa u implantima mijenja se kemijski sastav u mozgu, potičući kod nekih žena samoubojstvo. Drugo objašnjenje je kako žene s implantima u grudima češće pokušavaju samoubojstvo jer su sklonije raznim ovisnostima poput droge i alkohola. Treće objašnjenje je da žene koje se podvrgavaju plastičnim operacijama imaju neke psihijatrijske poremećaje od ranije, ali da ih kirurzi ne primjećuju ili ih ignoriraju.

Još jedno stanje koje je uobičajeno kod ljudi koji se podvrgavaju plastičnim operacijama je „umišljena ružnoća“ . Pacijenti su opsjednuti jedva primjetnim ili čak nepostojećim nesavršenostima u njihovom fizičkom izgledu, a ispada kako je „umišljenom ružnoćom“ pogođeno više ljudi nego što se sumnjalo. Istraživanje provedeno na Američkom sveučilištu pokazalo je kako 2,5% Američkih studenata ima simptome „umišljene ružnoće“ . U Njemačkoj 1 do 2 % populacije ima sve kriterije za dijagnozu, dok mnogo veći postotak ima umjerenije oblike poremećaja. Tri četvrtine ljudi sa simptomima „umišljene ružnoće“ traže pomoć plastičnog kirurga ili neki dermatološki zahvat. Plastična operacija je za te ljude rijetko korisna, a često pogoršava simptome. Ako su zadovoljni s tim dijelom tijela, što se ne događa često, svoju zabrinutost prebacuju na drugi dio tijela, ne shvaćajući kako je njihov problem unutra, a ne izvana.

Mnogi kirurzi pokušavaju proučiti svoje pacijente i napraviti „psihološku prihvatljivost“ za operaciju, na način da gledaju što motivira pacijenta na operaciju.

Međutim i osobe koje razmišljaju o operaciji trebale bi razmisliti o svojim motivima. Misle li da će im operacija promijeniti život trebali bi prije operacije konzultirati psihologa ili psihijatra, jer oni mogu promijeniti život i od njih se to očekuje, ali takav zahtjev stavljati pred plastičnog kirurga je nerealno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 5:26 pm

Zanimljiv tekst gore,,,,,pogotovu što je ubačen od nekoga ko zaista ima iskustva sa predmetom teme -i ne tako davno je zastupao sasvim drugačije teze (čitaj postove unazad ) Ili kako narod kaze, ne laje kera sela radi, nego sebe radi....
Elem....ne verujem nešto u gornje teorije o hemijskim promenama u mozgu izazvanim imapanatatima , ali verujem da ima veze sa mozgom na drugi način.
Dosta tih žena se odlučuje za "bombe" da bi osvojile ili ugodile nekom muškarcu , a to govori o njihovom mentalnom sklopu ,ako su spremne na nešto tako rizično , samo zbog toga .Pri tome su sasvim gluve i slepe za sve savete sa strane , one slušaju samo svoga "plastičara" koji će naravno od toga nepraviti nešto što je gotovo potrebno da svaka žena ima .

Sledeći mogući motiv je pomodarenje .Ako ima ova i ova -imacu i ja .

Treći motiv je naravno -prestiž .Poznato je da su te operacije i skupe, i ponosna vlasnica jedno vreme sa gordošću gura isper sebe "er begove" misleći da muškarci padaju u nesvest od želje , a žene pucaju od zlobe.
Dakle, ovi motivi govore zaista dovoljno .

Uostalom.....kada ste čuli da je neka iole ozbiljna žena to uradila sebi? ja baš nešto nisam....a i ne mogu da zamislim vest " Hilari Klinton ...ili Ružica Djindjić ugradile silikone "

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 5:30 pm

Pa naravno ja znam i dobre i loše strane.Mladost -ludost...
Fala bogu nije bilo neželjenih posledica..Ali to je iza mene..Iskustvo više... cherry
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 6:05 pm

Fala bogu nije bilo neželjenih posledica..Ali to je iza mene..Iskustvo više... cherry
Hm...opet sam pročitao temu iz početka i nije mi baš sad nešto najjasnije.
Do pre par meseci -sve u superlativima o silikonima . Sad odjednom traktat o štetnosti , raku, samoubistvima.....dijamertralno drugačije za veoma kratko vreme .
No još nešto ima.....kažeš "mladost -ludost" Ok...za stavljanje silikona moraš biti bar punoletna -dakle 18 ,,,,sad imas 29 Razlika je 11 godina .
Silikoni se moraju menjati na 5 godina -što nisi uradila . Uzmimo da si ih imala do "krajnjeg roka" Opet ispada da si ih stavila pre samo par godina.
Koja je to onda "mladost -ludost" -ako sad imas 29 ? Sa 25 se ne može pričati o "ja curica mala, ništa nisam znala, pa sam malo ludovala "
Postojao je motiv -a rekao bih da je u onim (mogućim) mojima.
Mozda ja nesto nisam dobro shvatio?
Pročitajte temu iz početka, nema mnogo .

Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 6:09 pm

Sta si nagazio devojku Dani? Njena stvar...
Koga od nas na forumu briga za njene razloge da uradi nesto ili da ne uradi. booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 6:22 pm

Crna_ovca ::
Koga od nas na forumu briga za njene razloge da uradi nesto ili da ne uradi. booored
Ko je nagazio ? Samo sam pročitao temu iz početka i setio sam se koliko sam trubio o štetnosti i ostalo . Ne znam za tebe-ja volim da se na kraju dokaze da sam u pravu, baška što je tema medicinska i ozbiljna .
A volim da se i stoji iza onoga sto se kaže ,pogotovu ako se vec javno kaze i nesto tvrdi .Mišljenje se moze menjati , ali ne za tako kratko vreme , pa me zanimaju razlozi. Ona će odgovoriti ili nece , njena stvar .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 7:29 pm

Danubius ::
Hm...opet sam pročitao temu iz početka i nije mi baš sad nešto najjasnije.
Do pre par meseci -sve u superlativima o silikonima . Sad odjednom traktat o štetnosti , raku, samoubistvima.....dijamertralno drugačije za veoma kratko vreme .
No još nešto ima.....kažeš "mladost -ludost" Ok...za stavljanje silikona moraš biti bar punoletna -dakle 18 ,,,,sad imas 29 Razlika je 11 godina .
Silikoni se moraju menjati na 5 godina -što nisi uradila . Uzmimo da si ih imala do "krajnjeg roka" Opet ispada da si ih stavila pre samo par godina.
Koja je to onda "mladost -ludost" -ako sad imas 29 ? Sa 25 se ne može pričati o "ja curica mala, ništa nisam znala, pa sam malo ludovala "
Postojao je motiv -a rekao bih da je u onim (mogućim) mojima.
Mozda ja nesto nisam dobro shvatio?
Pročitajte temu iz početka, nema mnogo .

Joj čoveče božiji.Drugo je kad stavljaš sa 20,a drugo što ih sad ne bi stavila.Nisam i dalje protivnik,samo sam stavila tekst.I šta onda.Odeš kod doc,i on ti to sve napisano u tekstu kaže.Imaš par puta da te odbije,ali ja sam odmah rekla,znam neg .strane,ja to želim ,i potpisala,i uradila.Cela operacija je snimljena.I nija tačno svakih 5 godina,nego 10.Tako sam i ja uradila...Dobila certifikat da je dotični doc.baš otkupio te implatante,pa ih pod brojem mogu naći na netu ,od koga je kupio,i da li postoje.No šta da drobim,svako ko se odluči.Pre toga ode na razgovor,izvrši sve pretrage,i sam odluči. cherry
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 7:30 pm

Upravo tako.. :thb:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Dec 19, 2009 7:37 pm

Ko je nagazio ? Samo sam pročitao temu iz početka i setio sam se koliko sam trubio o štetnosti i ostalo . Ne znam za tebe-ja volim da se na kraju dokaze da sam u pravu, baška što je tema medicinska i ozbiljna .
A volim da se i stoji iza onoga sto se kaže ,pogotovu ako se vec javno kaze i nesto tvrdi .Mišljenje se moze menjati , ali ne za tako kratko vreme , pa me zanimaju razlozi. Ona će odgovoriti ili nece , njena stvar .

Da imam 20 bez razmišljanja bi ih opet stavila.Vidiš posle 10god,sam ih izvadila i nisam nove stavljala.. booored

A to da su štetne rekla sam(čitaj unazat postove)..od početka.Svesna sam,ali nije svačiji organizam isti.Pa čak sam putovala svuda,pa nije mi pukao..Bože..tak ti upao u oko ovaj tekst,koji sam stavila zbog drugih...
Baš si čudan.Mišljenje mi je isto još od prvog posta.Štetni su,šta danas nije.I OPET BIH STAVILA DA IMAM 20..ETO TOLIKO...
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Datum upisa : 22.11.2009

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Ned Jan 03, 2010 7:18 pm

Prirodno je prirodno pa taman bila ravna kao daska, svi ti silikoni, botoksi i razne gluposti samo štete a sad ko hoće neka izvoli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   Sub Feb 27, 2010 2:59 pm

Po nekim procenama, u svetu je oko dva miliona zena oblikovalo svoje grudi uz pomoc silikonskih proteza. Neke su ih povecale, smanjile, ucvrstile, podigle... Ono što je bilo rezervisano za estradne zvezde, sada je već i široko rasprostanjena pojava...

Sta mislite o silikonima?
Da li podrzavate estetske operacije, usta, grudi..?

Da li mislite da su devojke(žene) koje ugrade silikone srecnije, zadovoljnije, pozeljnije... ?

Hvala Bogu, meni nisu potrebni. Mozhda sam i pre toga srela neku osobu da ima silikone, a da to nisam znala, ali u secanju mi je ostao susret sa jednom mladom majkom koja je imala silikone.
Naime, bilo je to odeljenje za porodilje.
Zheni je to bilo prvo dete. Porodila se ona carskim rezom, koji je naruchila, nishta nije osetila, probudila se i onako gladna najela pljeskavica, i kolachica koji su stigli sa strane. Svaka zhena koja je bar jednom radjala zna o chemu govorim. Njene grudi su otekle, Bozhe me oprosti, em silikoni, em nadoshlo mleko! M a da nije zhalosno, bilo bi smeshno.. Doneli joj bebu, i vidi muke... Plache beba, plache ona.. Ustanem, pokazhem kako da obuhvati prstima bradavicu, namestim joj bebu, i sve prodje kako treba. Slatka je bila, plache sad od srece a ne sme da mrdne od straha da beba ne ispusti bradavicu.

Njene rechi: Nosila sam ih( misli na silikone) dve sezone, fin osecaj kad svi zadivljeno gledaju u tebe, al' ovaj osecaj ne mozhe nishta da zameni, da sam znala, nikad ih ne bi stavila...''
Treba misliti i o tome...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SILIKONI (i druga "plastika" )   

Nazad na vrh Ići dole

SILIKONI (i druga "plastika" )
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: