DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kosovo - šta je bilo, šta će biti?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Uto Jul 27, 2010 11:44 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sta istorija kaze o Kosovu?
Sta se tamo dogadjalo sve vreme?
Sta se dogadja sada?
Da li Srbija gubi Kosovo?
Sta je bilo, sta ce biti?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Sep 05, 2013 12:23 pm

Samouka ::

I šta sad?!!!
Zbog ovoga sam se posvadjala sa jednom Siptarkom ( oni se tako zovu, ne pisem ovo sa namerom da vredjam ikoga), posto mi je rekla da je Nis bioalbanskii tako treba da bude?!
 Nego, sto rece moj deda, nisu Siptari na Kosovu losi, nasi su gori od njih..

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Sep 05, 2013 1:20 pm

sonia ::

I šta sad?!!!
Zbog ovoga sam se posvadjala sa jednom Siptarkom ( oni se tako zovu, ne pisem ovo sa namerom da vredjam ikoga), posto mi je rekla da je Nis bioalbanskii tako treba da bude?!
 Nego, sto rece moj deda, nisu Siptari na Kosovu losi, nasi su gori od njih..
Ala im pomažemo da ostvare san o velikoj Albaniji... Tako se prodaje ne vera za večeru nego i sopstveno dupe!!! Ovaj bar prodaje a Ivica i Tomica poklanjaju.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Sep 05, 2013 7:13 pm

I šta sad?!!!
Ala im pomažemo da ostvare san o velikoj Albaniji... Tako se prodaje ne vera za večeru nego i sopstveno dupe!!! Ovaj bar prodaje a Ivica i Tomica poklanjaju.
Slazem se, ima istine iu tome. Ali, ako pazljivo procitas tekst, prodaju ( ili posreduju) Srbi doseljeni za Kosova?! I uglavnom su, bar u mom kraju oni puni love,vrsljaju okolo i briga njih sto ce Nis sutra u ''prirodnu Albaniju'' , posto kosovskuistinu mnogo bolje znaju od nas sto se busamo..Tugo nasa.... Kosovo nije Tomino a i Ivica je iz ZitoradjE ( ako nije i on prodao Albancima).
Kosovo smo mi izgubili jos 1389, i umesto da zalimo i uradimo nesto po tom pitanju, mi smo do juce slavili?! 'Ebo nas i Tito, siptarski kum, sad ce Toma da ga sacuva, 'oce, 'oce..
Neka sacuva ovo sto ostalo, a Gracanica ce uvek srpska biti, i ne samo ona..

Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 46
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Sep 05, 2013 7:22 pm

I šta sad?!!!
Slazem se, ima istine iu tome. Ali, ako pazljivo procitas tekst, prodaju ( ili posreduju) Srbi doseljeni za Kosova?! I uglavnom su, bar u mom kraju oni puni love,vrsljaju okolo i briga njih sto ce Nis sutra u ''prirodnu Albaniju'' , posto kosovskuistinu mnogo bolje znaju od nas sto se busamo..Tugo nasa.... Kosovo nije Tomino a i Ivica je iz ZitoradjE ( ako nije i on prodao Albancima).
Kosovo smo mi izgubili jos 1389, i umesto da zalimo i uradimo nesto po tom pitanju, mi smo do juce slavili?! 'Ebo nas i Tito, siptarski kum, sad ce Toma da ga sacuva, 'oce, 'oce..
Neka sacuva ovo sto ostalo, a Gracanica ce uvek srpska biti, i ne samo ona..

para vrti gde burgija nece..............
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Sep 06, 2013 11:45 am

Potpuno kriva shvatanja o izgubljenom Kosovu.
Najpre to 1389-e nije tačno uopšte. Tada na tim prostorima nije bilo Šiptara.
Zašt onda Kruševac nismo izgubili 1389-e?
Moje mišljenje je, da smo Kosovo izgubili Majskim Prevratom i to je najveći srpski poraz u istoriji našeg naroda.
Kada smo uperili sve što ima neku moć protiv nas.
Kosovo smo izgubili voljom setskih moćnika, koje smo porazili u I svetskom ratu.
Da ne govorim na kapitulaiciju srpskog nacionalnog korpusa 1945-e, kada se izdao Draža i Kralj.
Neka se stide svi oni koji su se osećali srbima a pristupili SKJ-u.
Oni su sa tim činom ojačali organizaciju koja je sve zasnivala na minimiziranju Srbinje i stvaranju veštačkih nacija. Svako ko je pristupio toj organizaciji je zgazio po ćrtvama iz I svetskog rata, po srpskoj istoriji i pravu da sama iscrta svoje granice.
I danas je ta narodna srpska glupost na snazi, a crkva sterilna totalno. Zašto jednom ne povede svoj narod protiv loših vladara. Ne može, jer uvek hoće da bude uz vlast i da se ogrebe. Bez i jedne nacionalne institucije, svaki narod je sluđen i greši.
A mi zaista nemamo takvu instituciju.
Čudi me da smo uspeli i da se održimo uopšte.
Mnogi narodi su nestajali, iako snažni i silni, ali nisu imali nekog da im sačuva nacionalni identitet.
E to smo mi. Samo zahvaljujući ogromnoj nadmoći na Balkanu, jer su nam jedini protivnici otcepljenii narodi iz našeg korpusa, taj proces traje nešto duže i mi uspesmo da opstanemo. Ali ovim putem nećemo još dugo.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Sep 06, 2013 12:21 pm

HIT MESECA: Policija uhapsila 17 krava kod Vranja jer su "nelegalno" prešle granicu!

Privedene krave su, po svemu sudeći, "nelegalno" iz kosovskog dela pograničnog sela Trstena prešle granicu sa Srbijom i uništile kompletno imanje od 70 ari

Policija u Vranju “uhapsila” je i “privela” veterinarskoj inspekciji 17 krava u selu Trstena kod Vranja.
Naime, pomenute krave su, po svemu sudeći, “nelegalno” iz kosovskog dela Trstene prešle granicu sa Srbijom i uništile kompletno imanje porodice Stojiljković koje se prostire na više od 70 ari.

Dragan i njegova supruga Vesna Stojiljković kažu da su se slične stvari dešavale i ranije, ali da ovolike štete nikada nisu imali.

- Stradala je njiva sa kukuruzom, pasuljem, krompirom, repom, tikvama, ali i detelinom. Kada su krave prešle u srpski deo sela, ja sam bio u Leskovcu da pravim veštački zub, ali ih je vojska sklonila iz mog poseda i zarobila do dolaska policije i hvala im na tome – kaže Dragan.

Kako se saznaje, oko 20 krava je došlo u “štetu” na srpskoj strani, ali su neke od njih uspele da pobegnu prilikom akcije zarobljivanja od strane vojske koja je smeštena uz administrativnu liniju.

Nakon što im je vojska “odredila pritvor zbog ilegalnog prelaska granice i nanošenja materijalne štete drugom licu”, na lice mesta stigla je i policija.

- Naši službenici su otišli do Trstene i nevaljale krave predali veterinarskoj inspekciji. Sada su one zbrinute i u ingerenciji te službe. Mi više sa tim nemamo veze, jer smo posao “hapšenja” odradili – šaljivo odgovara portparol PU Vranje Dragan Stamenković.

U veterinarskoj inspekciji u Vranju kažu da nisu ovlašćeni da daju bilo kakve izjave, ali je potvrđeno da je stoka smeštena u karantin i obavešteno nadležno ministarstvo.

Nezvanično se saznaje da su životinje sada u Veterinarskoj stanici u Bujanovcu i da se humano postupa sa njima, iako niko od nadležnih ne zna šta sa njima da radi.

Do odluke Ministarstva poljoprivrede krave će uredno imati zdravstvenu zaštitu, krov nad glavom, hranu i vodu.

(Telegraf.rs / Izvor: OK radio)

smehsmeh  Dačićev kadar je to smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Sep 12, 2013 7:37 pm

"Patriote " ne spavaju Nakon jučerašnjeg prebijanja koje nisam hteo komentarisati (a sada moram ) 

Sukob Srba na Kosovu zbog lokalnih izbora link 

RTS pre 2 sata  
RTS
Članovi porodica Dejanović i Đuzić negirali navode kandidata za predsednika opštine Klokot na Kosovu, Srećka Spasića da su ga fizički napali. Žarko Dejanović kaže da se Spasić u pokušaju da ih napadne, okliznuo i pao.
Navode kadidata člana privremenog organa opštine Vitina i kandidata za predsednika opštine Klokot ispred jedinstvene srpske liste, Srećka Spasića da je fiziki napadnut, negirali su članovi porodica Dejanović i Đuzić. Spasić je za... »

Srbi prebili Srbina na Kosovu  link 

Vesti online pre 3 sata  
Vesti online
Takozvana kosovska policija saopštila je da je jedan kosovski Srbin povređen u obračunu sa četvoricom sunarodnika u naselju Vrbovac kod Klokota. U saopštenju se navodi da su osumnjičeni privedeni u policijsku stanicu u Vrbovcu, a da je napadnuti lakše povređen.
Srećko Spasić, član privremenog organa srpske opštine Vitina rekao je da su ga u sredu uveče u osnovnoj školi napala četiri člana porodice Dejanović. Spasić je dodao da je sa još dva člana privremenog organa došao na sastanak... »

evo i novog podviga "čuvara mostova" (kriminalne bande koja kontroliše sve u srpskoj sredini na Kosovu ,sve pod velom "patriotizma" )
Za ovo se nikako ne mogu okriviti Albanci -nego kriminalci koji su i do sada izazivali sve moguće incidente ,sve da bi sačuvali monopol nad trgovinom svim i svačim -od nafte do narkotika )
E sad ,kada je Vlada Srbije smenila "njihove ljude " u organima vlasti -evo "osvete"
Isti sistem kao u Srbiji -zastrašivanje ,prebijanje ,pa i gore "političkih protivnika" -a sve iz silnog "patriotizma" .

UPAD U STAN: Napadnuta žena Olivera Ivanovića!

Crna Hronika, 18:49, 12.09.2013.
Autor: B92
Jedna osoba, za koju se sumnja da je član grupe koja dežura na mostu koji razdvaja južni i severni deo grada, ušla je na silu je u Ivanovićev stan

Oliver Ivanović

KOSOVSKA MITROVICA - Jedna osoba upala je u stan Olivera Ivanovića u severnom delu Kosovske Mitrovice i napala njegovu suprugu! Kako saznajemo napad se dogodio oko 17 sati. Oliver Ivanović je bivši državni sekretar za Kosovo i Metohiju i kandidat za gradonačelnika Severne Mitrovice.
Kako javlja Kosovapress, jedna osoba, za koju se sumnja da je član grupe koja dežura na mostu koji razdvaja južni i severni deo grada, ušla je u Ivanovićev stan na silu napala njegovu ženu. Prema istim izvorima ovaj napad se dovodi u vezu sa pozivom Olivera Ivanovića da kosovski Srbi učestvuju na lokalnim izborima zakazanim za 3. novembar.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Sep 19, 2013 8:13 pm

Posle napada na Euleks i ubistva  jednog i ranjavanja dvojice pripadnika ,po prvi put naše rukovodstvo ( Vučić,Nikolić ,Vulin, Dačić )ne pričaju okolišno o "albanskim teroristima" nego o našim ekstremistima koji su protiv mirnog rešenja i jednodušno osuđuju ovaj čin,bez minimiziranja ,aluzija i ostalih petljanja .
Istine radi -deo opozicije i slobodnih medija godinama priča o tome, ko su ti ljudi ,ko ih finansira i podržava ,i ko (sve ovo iz Srbije ) im omogućava nesmetanu aktivnost u domenu organizovanog kriminala . Do sada su nabrojani i sami otvoreno ili prikriveno podržavali "čuvare mostova" ,barikade ,paljevine ,i ostale akcije takvih "patriota" .
Sad im se to obija o glavu ,ali nije uopšte trenutak da se bilo ko tako nećemu raduje -pa ni ovakvi kao ja ,koji pomenute ne podnosi .
Ovi ne prezaju od ničega ,i dalje će izazovati incidente ,i uopšte nije teško pogoditi kome ne odgovara nikakva vojska ,policija ili carina na liniji razgraničenja sa Srbijom .
Na potezu su srpski DB ,policija i žandarmerija -da već jednom pohapse i njima poznate aktere ovakvih zločina ,jer je ovo zločin pre svega prema Srbima sa Kosova ,ovakve svinajrije uvek pogoršaju njihov položaj i izazovu mržnju u inače krhkom suživotu sa Albancima ,jer i oni imaju svoje kriminalce i ekstremiste ,koji to jedva čekaju ,ako već sami ne mogu da izazovu Nije nikakva tajna da srpska i albanska mafija tamo odlično sarađuju .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Uto Okt 08, 2013 9:04 am

Očigledno je da Republika Srbija ,tj Vučić i Dačić ,podržavaju listu pod nazivom Građanska Inicijativa Srpska ,i ovaj cirkus sa "Dačić ne može na Kosovo " što se sredilo jednom večerom kod Eštonove ,je samo podiglo rejting Ivici i Aciki ,i to pre pred "domaćom publikom" nego na Kosovu .
Ono što ne valja -opet se pokazalo da ih u suštini boli uvo za kosovske Srbe -jer su oni ,srazmerno svom malom broju ,podneli čak još 31  listu za izbore ?
Ne da nema dogovora i jedinstva ,nego se svađaju međusobno ,pa i prete i tuku .
Čak i ako ova favorizovana lista od Srbije ,tj sastavljena od Dačićevih i Alekovih "ljudi" i osvoji očekivanih 25% ukupnih glasova kosovskih Srba ,to neće biti dovoljno da igra značajniju ulogu -možemo očekivati dalje opstrukcije i malverzacije pravih "gazda" . 
Da su nastupili jedinstveno -imali bi ulogu kao Pupavčeva srpska partija u hrvatskom Saboru -niko ih ne može ignorisati ,ovako ....još uvek priča "Kosovo je naše" i interesne sfere lokalnih feudalaca ,kao i bodovi srpskih političkih partija ,tj filijala tamo su važnije od realnosti .

Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Datum upisa : 21.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Uto Okt 08, 2013 9:07 am

:jjjj: 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Okt 20, 2013 12:40 pm

Премијер Србије Ивица Дачић је данас у порти манастира Грачаница на Косову и Метохија одговарајући на питања новинара предложио да се направи заједнички споменик Србима и Албанцима на КиМ.

Упитан да ли ће Београд тражити опроштај косовских Албанаца, Дачић је предложио да се направи заједнички споменик албанским и српским жртвама ратова на Косову и Метохији.

“Оцене шта се десило су веома различите и често се деси када се покрене питање помирења и опроштаја да се тензије још висе подигну око тога ко је крив”, рекао је Дачић. Он је додао да се прошлост не може променити, али може будућност.

Упитан када ће Србија признати Косово, Дачић је рекао да за Србију Косово није држава него посебна териотија која је дефинисана Резолуцијом 1244.

Говорећи о евентуалним директним сусретима са премијером Косова Хашимом Тачијем, без посредника из ЕУ, Дачић је навео да је Београд то предлагао за нека питања.

“Уколико разговори нису статусног карактера није проблем да разговори буду директни и ми то не одбијамо, али не знам колико на другој страни постоји заинтересованост”, рекао је Дачић.

Премијер је рекао је данас у Грачаници да није учествовао на предизборном скупу листе “Грађанска иницијатива српска” да не би изазвао проблеме у покрајини. Он је рекао да је његова посета организована у складу са договором са приштинским властима у Бриселу.

“Не улазим у то како ко дефинише ову посету, нисам желео да изазивам било какве проблеме”, рекао је Дачић и додао да је контрапродуктивно да се политичарима из Србије забрањује долазак на КиМ.

“Да не би изазвали тензије придржавали смо се оног сто смо договорили и зато сам се обратио грађанима у порти”, рекао је Дачић.

БЕТА

Možeš Dačiću ali u svom dvorištu!!!
Hoće da se igra Bore i Ramiza, posle svega. Pljuc!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Nov 02, 2013 8:27 am

PRETUČEN KANDIDAT ZA GRADONAČELNIKA
Napadnut Krstmir Pantić ispred svoje zgrade u Mitrovici!

Autor: Tanjug | 01.11.2013 - 23:37:00h |

Dvojica maskriranih napadača večeras su oko 21.50 napali u Kosovskoj Mitrovici kandidata Građanske inicijative "Srpske" za gradonačelnika ovog grada Krstimira Pantića.

Krstimir Pantić | Foto: Saša Đorđević

Pantić je u izjavi Tanjugu rekao da se incident dogodio ispred njegove zgrade u Kolašinskoj ulici u severnom delu Mitrovice kada su dvojica maskiranih napadača nasrnula na njega.

- Sreća je da sam kod sebe imao torbicu za koju su napadači pretpostavljam pomislili da je oružje i nakon nekoliko udaraca pobegli. Ne znam tačno, ali mislim da se radi o mlađim osobama starosti do 20 godina - dodao je Pantić.

Pantiću je lekarska pomoć ukazana u mitrovičkoj bolnici gde mu je sanirana povreda na bradi i on je nakon ukazane lekarske pomoći pušten kući.

Krstimir Pantić je jedan od petorice kandudata za gradonačelnika ovog grada na lokalnim izborima u nedelju.

A u severnoj kosovskoj Mitrovici nema Albanaca -dakle ,jasno .
Ma koliko ja ne voleo Vučića -održao je odličan govor tamo .Prvi put je rekao suštinu -da se sa silnim novcem tamo koji Srbija daje manipuliše ,i da se krade , i da im je "majka Srbija" dobra kada daje plate duplo veće nego u Srbiji ,besplatnu struju ,ogrev ,stanove i kuće ,funkcije -a kada moli da se glasa ,za njihovo dobro -onda se slušaju neki drugi ,i direktno ruši sve što srpska diplomatija uspe da izboksuje .
Ne znam samo zašto vuče sa sobom onog Vulina ,koji moronski nosi neku izmišljenu crnu uniformu i izigrava gaulajtera Kosova ,šta li ? Ideš u mirovnu misiju obučen kao paravojska (jer je uniforma nepostojeća u oružanim snagama Srbije ) ?????
A seronja čak ni nije služio vojsku ! Leči komplekse i pravi štetu pre svega Srbima na Kosovu i samoj Srbiji svojim majmunisanjem .
Ako lokalni kriminalci i feudalci "pobede" -izlaznost će biti mala ,i onda nam niko neće biti kriv .
Ako se masovno izađe -Srbi na Kosovu mogu da postanu nezaobilazni faktor u parlamentarnom životu  bez kojih se ništa neće moći izglasati ,imaće Zajednicu srpskih opština ,pa i gradonačelnike .
Već imaju dva ministra .
Nije teško zaključiti šta je logično -ali .....i pre se radilo mnogo toga nelogičnog .

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Nov 02, 2013 12:33 pm

Danubius ::
PRETUČEN KANDIDAT ZA GRADONAČELNIKA
Napadnut Krstmir Pantić ispred svoje zgrade u Mitrovici!

A u severnoj kosovskoj Mitrovici nema Albanaca -dakle ,jasno .
Tragedija Balkana opisana u dvije recenice.

Sve sto je progresivno, zatri u nastanku.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 4:18 pm

AstrinaKomsinica ::

Tragedija Balkana opisana u dvije recenice.

Sve sto je progresivno, zatri u nastanku.
Tragedija Srbije -a sami su krivi što tetoše ove "kvazipatriote" godinama .
Matematika je jasna -bojkot odgovara samo Hašimu Tačiju i domaćim srpskim feudalcima /kriminalcima .
I nije im teško nikada da nađu plaćenike -iste ,proverene ,godinama .
A Srbija -država ,policija ,tužilaštvo ....mirno gleda .
ZAr "Obraz" nije zabranjena organizacija u Srbiji -i mirno šeta preko granice ?

DOGOVOR MARKA JAKŠIĆA I TAČIJA: Sprečiti Srbe da izađu na izbore!

BEOGRAD - Nož u leđa.
Marko Jakšić, poslanik DSS s Kosova, sklopio je na sastanku u Vučitrnu tajni pakt sa kosovskim premijerom Hašimom Tačijem s ciljem da zajedničkim snagama i zastrašivanjem na sve načine osujete Srbe iz južne srpske pokrajine da izađu na lokalne izbore.

Tači mu garantovao da će i dalje moći da se bavi sumnjivim biznisom

12:16 - "Obrazovci" snimaju birališta
Vođa "Obraza" Mladen Obradović se nalazi na Kosovu gde sa grupom svojih ljudi snima prilaz biralištima.

- Grupa u kojoj je Obradović trenutno nikog ne tuče, ali su otvorili lap top, postavili kamere i snimaju svakoga ko priđe da glasa - javlja sagovornik "Blica" sa lica mesta.

[You must be registered and logged in to see this image.]12:07 - Ekstremisti šikaniraju žene i stare ljude
Ekstremni desničari ometaju normalno glasanje, a među njima su najekstremniji Obraz, Dveri, "Četnici iz Valjeva", grupa "Artemijevaca", kao i grupe sa obeležjima DSS-a. Prema informacijama sa terena, ekstremisti presreću starce i žene koji idu ka biralištima i prete im.
Napadaju ljude po ulici, a Kosovska policija ne reaguje. Oni su se rasporedili u grupama u neposrednoj blizini biračkih mesta i  provociraju one koji glasaju - šikaniraju ih i čak im i prete nasiljem.
Kako javljaju izveštači, oni ih  psuju, uz uzvike "Šiptari", "izdajnici" i slično.

TAČIJEVI SRBI BOJKOTUJU GLASANJE: Pogledajte, kako psuju Srbe glasače!
[You must be registered and logged in to see this link.]

(IZVEŠTAJ KURIRA )

KOSOVSKA MITROVICA: Izbori u Kosovskoj Mitrovici prolaze u krajnje napetoj atmosferi, zbog prisustva ekstremističkih grupa koje na sve načine pokušavaju da zaplaše građane kako ne bi izašli na birališta

Obraz, Dveri, Mladen Obradović i "Četnici iz Valjeva", "artemijevci", kao i DSS, 
u grupama su prisutne u blizini nekoliko biračkih mesta u Kosovskoj Mitrovici, a u blizini biračkih mesta se nalaze pripadnici kosovske policije i Euleksa, i šikaniraju glasače koji izlaze na birališta.

Njih predvodi vođa "Obraza" Mladen Obradović i jedan deo bivših odbornika skupštine opština sa severa Kosova Prema izveštajima sa lica mesta, onima koji izlaze na glasanje pristalice bojkota upućuju pogrde,

(IZVEŠTAJ B92 )

Mediji u Srbiji javljaju da ekstremni desničari ometaju normalno glasanje, a među njima su najekstremniji Obraz, Dveri, "Četnici iz Valjeva", grupa "Artemijevaca", kao i grupe sa obeležjima DSS-a. Prema medijskim informacijama sa terena, ekstremisti presreću starce i žene koji idu ka biralištima i prete im. Vođa "Obraza" Mladen Obradović se nalazi na Kosovu gde sa grupom svojih ljudi snima prilaz biralištima. Mediji prenose da grupa u kojoj je Obradović trenutno nikog ne tuče, ali su otvorili lap top, postavili kamere i snimaju svakoga ko priđe da glasa.

A ovo će izgleda -zbog ovih -biti rezultat :

"Tači pobeđuje, Srbi zastrašeni“ link

Izlazak Albanaca je 70 % ,Srba oko 30 % -pa sledi da umesto da Srbi imaju lokalnu vlast na severu Kosova -legalno će je imati Albanci .
I za to nije ama baš niko kriv -ni Priština ,ni Euleks ,ni Amerika ,ni niko drugi.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 4:20 pm

..jadan taj narod tamo :durise3: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 4:23 pm

Kakv je tu interes desnice?

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 5:31 pm

Astra ::
Kriminal, šverc, sumnjivi poslovi....čitaj...brdo love za pojedince.
"Patriotizam" je za njih samo zavesa iza koje se kriju.
Briga njih i za demokratiju i Sveto Kosovo i taj narod tamo!

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 5:33 pm

brdjanin ::
Zar je to jace od polozaja svog naroda? cherry 

.

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 5:36 pm

Zar je to jace od polozaja svog naroda? cherry 
Sad će Dani...Ja nemam živaca...ali veruj da ih baš zabole za narod...

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 5:55 pm

"Patriotizam" je za njih samo zavesa iza koje se kriju.
Briga njih i za demokratiju i Sveto Kosovo i taj narod tamo!
Ja to pričam godinama -baška ovde ,i na ovoj i na drugim temama .
I dobijem sve ono što su dobili i drugi ljudi koji su nazivali stvari pravim imenima -mrzitelj, izdajnik ,ovo -ono ....
Džabe silni tekstovi pametnih i hrabrih Srba koji godinama ukazuju na ono što se radi tamo -pre svega krade država Srbija ,"srbuje i patriotiše" u ime organizovanog kriminala ,itd ...
Takvi nikada ne bi razmislili svojom glavom ni logično -samo izbace parolu "Kosovo je srpsko" i "Ne damo Kosovo" -kao da se sve što se tamo događa -ne događa godinama .
Džaba "Insajderi" i džaba što bi i moronu trebalo biti jasno šta se tamo zaista događa i ko vuče konce tamo i zašto .
Neverovatna zadrtost i gubitak svakog smisla za realnost kod "naroda" ,neverovatno zabijanje glave u pesak pred činjenicama -kao što je i ova -da će šaka fašista zapečatiti sudbinu Srba tamo ,kao što je šaka "nacionalnih ekstremista" srušila plan Z 4 u Hrvatskoj ,i sve druge pokušaje da se na pametan način dođe do nečega .
Gde su "Obraz" "Dveri" "Naši" "1389" "Srbska akcija" i njima slični-zna se šta će biti .
"Kosovo za patike" sistem ....tako oni "brane Srbiju" iako ih niko ne zove da bilo koga "brane " .

Evo,treba li šta drugo ?

Mitrovica: Polupane glasačke kutije
Izvor: B92

Kosovska Mitrovica 

Srpski ekstremisti polupali su glasačke kutije u školi "Sveti Sava" u Mitrovici jer su Srbi pod okriljem mraka krenuli na glasanje u velikom broju.

Izbila je opšta tuča ,KPS je  bacio suzavac, glasanje je prekinuto.
Kako B92 saznaje u kabinetu prvog potpredsednika, Aleksandar Vučić je tražio od međunarone zajednice da Srbija interveniše, i da "nam daju 45 minuta da sredimo situaciju u Mitrovici".
Međutim odgovora od međunarodnih zvaničnika na ovaj zahtev još nema.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 6:02 pm

Ja se unaprijed izvinjavam,ali ima nesto onda u tome sto Srbe ne voli niko u svijetu(Sem Rusa) pa oni sami sebe ne vole.

Ovo sam i ja osjetila na svojoj kozi,nosim srpsko prezime.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 6:10 pm

Ja se unaprijed izvinjavam,ali ima nesto onda u tome sto Srbe ne voli niko u svijetu(Sem Rusa) pa oni sami sebe ne vole.

Ovo sam i ja osjetila na svojoj kozi,nosim srpsko prezime.
Ja ne mogu da verujem da u celoj Srbiji nema jednog čoveka koji ima mooda da se obračuna sa šakom fašista ,"navijača" ,par tajkuna i par popova koji sve ovo rade -i na Kosovu i u Srbiji .
Tako pada ljaga na ceo narod -kada svet ovo vidi .
_________

17:20 - Maskirani napadači polupali glasačke kutije u Mitrovici, KPS bacio suzavac

Ekstremisti su polupali glasačke kutije u školi "Sveti Sava", kao i u medicinskoj i tehničkoj školi u Mitrovici. Sve to je dovelo do opšte tuče, a intervenisala je i KPS koja je bacila suzavac. Glasanje je prekinuto.
Osoblje OEBS-a bilo je veoma uplašeno, a neki od njih su nosili šlemove za glavu i pancire. Kako se moglo čuti, nezvanično, nije bilo povređenih. 

17:31 - Vučić tražio od međunarodne zajednice dozvolu da srpska policija interveniše u Mitrovici

Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić tražio je od međunarodne zajednice dozvolu da Srbija interveniše.

- Vučić je tražio da Srbija interveniše, da pošalje svoju policiju koja bi pohapsila izgrednike. Vučić je rekao da bi bilo dovoljno 45 minuta da sredimo situaciju u Mitrovici. Međutim odgovora međunarodnih zvaničnika i dalje nema
Jer se tamo ama baš ništa nije promenilo od Miloševića ,oni vode svoju politiku -zabole ih ko je na "vlasti" .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 8:53 pm

Sreća pa je nisu upotrebili

KOSOVSKA MITROVICA: Pronađena bomba ispred Tehničke škole

KOSOVSKA MITROVICA- Pripadnici kosovske poicijske službe pronašli su večeras ko 20 sati u parku blizu ulaza u Tehičku školu u Kosovskoj mitrovici, neeksplodiranu ručnu bombu.
U Tehničkoj školi je inače bilo jedno od biračkih mesta na kojima su Srbi glasali na kosovskim lokalnim izborima.

Aleksandar Vulin : 

Raduju se samo Tači i DSS

"Danas su se Srbi pljuvali i tukli, pretili i rušili svoj grad i tako poslali lošu sliku u svet", rekao je Vulin, ministar bez portfelja zadužen za KiM je na konferenciji u Beogradu. Zahvalio se glasačima u ostalim srpskim opštinama na Kosovu i istakao da je problema bilo samo Mitrovici koja će "obradovati Tačija, DSS, desničare i paracrkvene organizacije".

Vulin je rekao i da su postojali snažni pritisci da se poništi glasanje svuda u srpskim mestima na Kosovu i Metohiji kako bi se Srbima onemogućilo da u ostalim opštinama uzmu vlast. On je naveo da će zahvaljujući Srbima sa juga KiM, biti formirana zajednica srpskih opština.

"Izborna komisija još nije donela odluku za koju Beograd zna ali je Tači blizu vlasti u Kosovskoj Mitrovici", kaže Vulin.

"Država će se sa svakim svojim državljaninom koji je ovo uradio obračunati. Srbija neće biti utočište za one koji pale".

Ali ima jedan mali tračak nade -B 92 je pustio nepotvrđenu vest ,od onog Pantića ,da postoji mogućnost da se izbori u Severnoj Mitrovici ponište zbog ovih događaja ,i ponove .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 03, 2013 11:14 pm

22:31 Lista Srpska proglasila je pobedu u svih šest srpskih opština južno od Ibra u kojima je učestvovala na kosovskim lokalnim izborima i pristalice te liste u Gračanici slave pobedu. top88 

21:44 Šef izbornog štaba "Srpske" u Štrpcu Bojan Savić, rekao je da će se ići u drugi krug izbora za gradonačelnika te opštine, a da je lista "Srpska" osvojila većinu glasova na izborima za odbornike Skupštine opštine. Za to mesto boriće se predstavnici SLS-a Bratislav Nikolić i "Srpske" Ivan Redžić.

A za ovo nema šta da se kaže .

Bravo majstori -udri po sopstvenom narodu .

21.30 Poslanik DSS Marko Jakšić izjavio je večeras u Kosovskoj Mitrovici da je bojkot izbora na severu Kosova uspeo i da su u DSS zadovoljni.jbt

E svaka čast -što ste vi zadovoljni .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Nov 17, 2013 2:10 pm

UŽIVO IZBORI NA KIM: Do 12 sati izašlo 2.276 birača, 5 puta više nego pre dve nedelje!

Vulin: Ako se ovakva izlaznost nastavi, imaćemo gradonačelnika večeras!

Drecun: Glas Srba ima istorijsku težinu

Čim su uklonili razne "nacionalne desnice" ,"Obraze" i popove -narod glasa slobodno i masovno ,i verovatno će se postići maksimalno što je moguće u ovom trenutku ,a to je zajednica srpskih opština  i srpski poslanici u parlamentu Kosova .
Svi na kraju žele mir i neko normalno stanje -sem gore nabrojanih i njihovih pandana na albanskoj strani .
Predugo je taj narod tamo bio taoc držan silom -i to od "svojih" ,valjda je sada jednom i tome kraj .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   

Nazad na vrh Ići dole

Kosovo - šta je bilo, šta će biti?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 22 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Grčka muzika
» Ishrana za zdravo srce i krvne sudove.....
» Testirajte se: DA LI STE ZAVISNI OD SECERA?
» Za sve clanove foruma i one koji ce to tek biti !
» 1-UČIMO HOLANDSKI JEZIK! - GOEDE DAG!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: