DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kosovo - šta je bilo, šta će biti?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Uto Jul 27, 2010 11:44 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sta istorija kaze o Kosovu?
Sta se tamo dogadjalo sve vreme?
Sta se dogadja sada?
Da li Srbija gubi Kosovo?
Sta je bilo, sta ce biti?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
vasko1

Datum upisa : 02.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 6:22 pm

Danubius ::

Loša slika je opet otišla u svet ,i opet su Srbi divljaci koji ruše i pale .
Suludi potez koji je anulirao sve što se pameću i strpljenjem uspelo postići.

Oni ne misle tako ...
oni brane jedini što im je ostalo !

LEPOSAVIĆ - Nisu ni oka sklopili!
Srbi na severu Kosmeta, od Mitrovice do Leposavića, Leška, Jarinja i Brnjaka, jučerašnji dan, kao i prethodnu noć, proveli su na barikadama!

- Nas sedmorica-osmorica zaustavili smo noćas ROSU na ulazu u Leposavić. Nabacali smo bukove cepanice na put, onda smo dovukli kamion, pa tešku mehanizaciju. Oni s borbenim vozilima, dugim cevima i pancirima, a mi - goloruki. Ali, nisu smeli da udare na nas - posvedočio nam je juče u Leposaviću na barikadi na ulazu u grad Goran iz Leposavića.

- Pokazali smo noćas da ovuda neće proći. Spremni smo da golim grudima idemo na cevi, pa nek nas pobiju. Bolje mrtvi, nego da se odavde selimo! Kuda ćemo? Ako dođu na Jarinje, mi ćemo ovde ostati u getu - pričaju Leposavčani Tihomir, Zoran i Rajko, momci s barikada.

Grad je do kasnih popodnevnih sati bio okružen barikadama i ljudima koji su dežurali pored puta. U samom mestu - atmosfera kao pred rat!

- Noćas me probudila sirena kojom se oglašava opšta opasnost. Skočio sam bunovan iz kreveta, istrčao na terasu gledajući odakle će avioni da nas bombarduju. I danas je atmosfera u gradu gotovo ratna. Ljudi strepe šta će biti naredne noći - kaže Goran.

Grad su čitavog dana nadletali helikopteri.
- Plašimo se helikopterskog desanta. Bojimo se prevare, da će Kfor helikopterom spustiti albanske specijalce na Jarinje. Ako to urade - biće rat! - poručuje jedan od Goranovih prijatelja na barikadi.

Oko podneva, dok su iz Prištine uveliko dolazile vesti da je ROSU već na Jarinju, da „naplaćuju carinu“, na prelazu Jarinje reporter Kurira zatekao je samo Srbe iz KPS i pripadnike Kfora koji su s brega iznad prelaza nadgledali situaciju.

Iza podneva, formacija ROSU, koja je do tada bila na ulazu u Leposaviću, povukla se ka Mitrovici, ne došavši do Jarinja. U to vreme, do grada su stigle informacije da su se Albanci povukli i s prelaza Brnjak, do koga su prethodne noći uspeli da se probiju. Samo koji tren kasnije sve se promenilo.

- Evo, sad javljaju, Albanci su pokušali da se vrate na Brnjak. Izbila je pucnjava! Naši im nisu dozvolili da se vrate na prelaz - brzo se proširila vest.

Desetak metara dalje, u jednom od kontejnera na prelazu, Borislav Stefanović i Goran Bogdanović razgovaraju s generalom Erhardom Bilerom, komandantom Kfora.

- Mi ostajemo na barikadama dok se Albanci ne vrate u Prištinu. Do tada smo ovde. Mi njima ništa ne verujemo - poručuju Srbi s barikada.

Kosovski Srbi oko 16 časova opet su blokirali prelaz Jarinje teškom mehanizacijom. Mučno popodne i teško veče bilo je pred njima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 7:54 pm

vasko1 ::

Oni ne misle tako ...

Srbi na severu Kosmeta, od Mitrovice do Leposavića, Leška, Jarinja i Brnjaka, jučerašnji dan, kao i prethodnu noć, proveli su na barikadama!

- Nas sedmorica-osmorica zaustavili smo noćas ROSU na ulazu u Leposavić. Nabacali smo bukove cepanice na put, onda smo dovukli kamion, pa tešku mehanizaciju. Oni s borbenim vozilima, dugim cevima i pancirima, a mi - goloruki. Ali, nisu smeli da udare na nas - posvedočio nam je juče u Leposaviću na barikadi na ulazu u grad Goran iz Leposavića.

Naravno da ne misle . Ti ljudi nisu išli paliti i rušiti -nego su pokušali zaustaviti huligane ,što su prenela sva sredstva informisanja .
Ja razumem te ljude -proturaju se razne glasine ,Priština jeste pokušala da na "mala vrata" iskoristi situaciju , ali se tamo pita KFOR i NATO .
Ovakvi potezi samo štete i srpskoj zajednici na Kosovu i republici Srbiji ,i slici Srbije u svetu .
Nemojmo biti smešni ....ni izbliza nije slična situacija koja je bila u Hrvatskoj ,jer su tamo iza balvana stajali dobro naoružani ljudi i JNA za ledjima . Ovde su ovi ljudi prepušteni sami sebi ,i jedino što mogu da urade je miran gradjanski otpor. Pogotovu što Albanci nisu nimalo gadljivi na "osvetu "-ne treba zaboraviti ubijenog policajaca . Sila boga ne moli ,i glavom se ne ide kroz zid . Kakvi bavani i teška mehanizacija -da Albanci smeju da reaguju , razbili bi to za pet minuta . Imaju i ljudstvo i tehniku .Nego ne smeju -i to treba iskoristiti . Sada su potrebni pametni potezi , diplomatija, pregovori i uzdržanost od svakog ishitrenog poteza . Pre ili kasnije se mora i ovde pojaviti neki plan Z 4 , jer ovakvo stanje ne može da ostane kao trajno .
Vlada Srbije traži da se pronadju vinovnici ovog incidenta -Kosovska vlada to ne traži ni jednom rečju ,a zašto ?
Zato što im to odgovara .
Zato što onda mogu da optuže kosovske Srbe da ne žele da se integrišu u "demokratsko Kosovo" i Beograd da ih organizuje i upućuje na takve poteze. Hašim Tači je bio politički mrtav -eto ga sada u svim vestima . Albin Kurti je bio uhapšen -eto i njega u svim vestima ,traži prekid pregovora .
Naši ekstremisti su pomogli njihovima -to je rezultat .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 9:31 pm

NATO: Zabranjene vojne zone!
IZVOR: BETA, TANJUG
Kosovska Mitrovica -- Komandant KFOR-a Erhard Biler izjavio da je NATO proglasio Jarinje i Brnjak za zabranjene vojne zone i zapretio primenom bojeve municije u slučaju napada.
------------------------------------------------------------------------------------
Beograd: KFOR izlazi iz okvira 1244
IZVOR: B92, BETA, TANJUG

Šef pregovaračkog tima Beograda rekao da je KFOR na današnjem sastanku afirmisao stav da su zahtevi vlade u Priština za njih legitimni.

"Jasno je da Kfor izlazi iz okvira Rezolucije 1244", rekao je Stefanović u razgovoru s meštanima sela Zupče, gde je stigao odmah posle sastanka s komandantom Kfora Erhardom Bilerom u Zubinom Potoku.

On je dodao da se čini da neko iz međunarodne zajednice pokušava da podrži odluke iz Prištine.

Time je završena današnja 4-časovna runda pregovora o prelazima na severu Kosova između predstavnika Vlade Srbije i međunarodnih zvaničnika u Zubinom Potoku.
----------------------------------------------------------------------------

Hrvatski helikopteri prevoze šiptarske komandose iza srpskih leđa... američki tenkovi zauzimaju prelaze
i uspotstavljaju okupacionu zonu...
... nemački general preti srbima upotrebom bojevog oružja u kršenju otpora.

Šutanovac je obavio zadatak.
Beogradski režim je dokazao lojalnost NATO okupatorima.

Uz fingiranje pregovora... medijsku satanizaciju srpskog otpora na Severu Kosova i Metohije kao i pacifikaciju mogućeg otpora što fingiranim pregovorima čine Bogdanović, Stefanović i Oliver Ivanović očigledno se steže obruč nad poslednjim slobodnim Srbima u Metohiji.

Tadić je već pohitao da se izvini za srpsku nepristojnost krsti se

Ali se varaju svi oni koji promovišu politiku svršenog čina.
Junaci Severne Mitrovice i Zubinog Potoka će to i dokazati.

Živi bili pa videli!

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 9:49 pm

Danubius ::

Oni ne misle tako ...

Naravno da ne misle . Ti ljudi nisu išli paliti i rušiti -nego su pokušali zaustaviti huligane ,što su prenela sva sredstva informisanja .
Ja razumem te ljude -proturaju se razne glasine ,Priština jeste pokušala da na "mala vrata" iskoristi situaciju , ali se tamo pita KFOR i NATO .
Ovakvi potezi samo štete i srpskoj zajednici na Kosovu i republici Srbiji ,i slici Srbije u svetu .
Nemojmo biti smešni ....ni izbliza nije slična situacija koja je bila u Hrvatskoj ,jer su tamo iza balvana stajali dobro naoružani ljudi i JNA za ledjima . Ovde su ovi ljudi prepušteni sami sebi ,i jedino što mogu da urade je miran gradjanski otpor. Pogotovu što Albanci nisu nimalo gadljivi na "osvetu "-ne treba zaboraviti ubijenog policajaca . Sila boga ne moli ,i glavom se ne ide kroz zid . Kakvi bavani i teška mehanizacija -da Albanci smeju da reaguju , razbili bi to za pet minuta . Imaju i ljudstvo i tehniku .Nego ne smeju -i to treba iskoristiti . Sada su potrebni pametni potezi , diplomatija, pregovori i uzdržanost od svakog ishitrenog poteza . Pre ili kasnije se mora i ovde pojaviti neki plan Z 4 , jer ovakvo stanje ne može da ostane kao trajno .
Vlada Srbije traži da se pronadju vinovnici ovog incidenta -Kosovska vlada to ne traži ni jednom rečju ,a zašto ?
Zato što im to odgovara .
Zato što onda mogu da optuže kosovske Srbe da ne žele da se integrišu u "demokratsko Kosovo" i Beograd da ih organizuje i upućuje na takve poteze. Hašim Tači je bio politički mrtav -eto ga sada u svim vestima . Albin Kurti je bio uhapšen -eto i njega u svim vestima ,traži prekid pregovora .
Naši ekstremisti su pomogli njihovima -to je rezultat .

Ako Kfor i ma onaj isti zadatak koji je imao do pre dva dana ,onda će se vratiti na to stanje koje nije održivo ,ali bi trebalo da se poštuje ! Siguran sam da će se stvari drastično promjeniti u korist šiptara ,a da će i dalje srbija igrati ulogu mirotvorca ,uz parolu Mi nikada nećemo priznati nezavisnost Kosova !! Ako je to politike jedne zemlje koja drži do sebe ,ja sam više nego razočaran i stidim se što to oni rade i u moje ime !
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 9:56 pm

Ako je to politike jedne zemlje koja drži do sebe ,ja sam više nego razočaran
i stidim se što to oni rade i u moje ime !

Režim u Beogradu nije isto što i Srbija.

Sve ima svoj kraj... pa i poniženja!

Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 10:46 pm

cojle ::
Ako je to politike jedne zemlje koja drži do sebe ,ja sam više nego razočaran
i stidim se što to oni rade i u moje ime !

Režim u Beogradu nije isto što i Srbija.

Sve ima svoj kraj... pa i poniženja!

To je istina ali "Svijet " smatra beogradsi režim kao Srbiju ,jer oni iz Beograda su njihovi partneri i sagovornici ! Kamo sreće da što pre prestanu poniženja i da se več jednom uspravimo !
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 10:51 pm

Kamo sreće da što pre prestanu poniženja
i da se več jednom uspravimo !

Ućutala se raja.

Dobar znak! booored

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 11:05 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 12:30 am

Ovo je poslednje što ću reći na ovoj temi:

23:45 - Predsednik mitrovačke opštine: Blokiraćemo sve puteve na severu Kosova
Predsednik Opštine Kosovska Mitrovica
Krstimir Pantić izjavio je večeras posle sastanka sa predstavnicima
Vlade Srbije da nije postignut dogovor kako će problemi na severu Kosova
biti rešavani.

"Ocenili smo da je situacija loša i tražili od Borislava
Stefanovića da prekine razgovore sa Erhardom Bilerom, komandantom
Kfora", rekao je Pantić posle sastanka sa Borislavom Stefanovićem i
Goranom Bogdanovićem.

Prema njegovim rečima, Stefanović mora da kontaktira Beograd i da dobije instrukcije šta će dalje da rade.

"Ja sam mu rekao da je tri dana bio na Kosovu, da ništa nije uradio i da bi bilo bolje da nije ni dolazio", rekao je Pantić.

"Stefanović se složio sa onim što smo mu rekli, ali je istakao da
to za državu nije prihvatljivo. Mi ćemo raditi kako mislimo da treba, a
oni neka kažu da država ne stoji iza nas", dodao je Pantić.

Prema njegovim rečima, Srbi će od večera blokirati sve putne
pravce na severu Kosova u trajanju od 24 sata, tako da nijedno vozilo
Kfora, Euleksa i policije neće moći da prođe.

"Ukoliko na silu pokušaju da razbiju blokade, mi ćemo svojim
telima štititi barikade", rekao je Pantić i dodao da će on i predsednik
opštine Zvečan Dragiša Milović ako treba biti prvi koji će leći ispred
vozila Kfora

----------

Dakle -imamo isto ono što su radili Karadžić i Martić ,i još gore.
Beograd pokušava jedno -onda dobije šamar od "svojih" i svaka inicijativa za mirno rešenje propadne . Zašto -jer lokalne "velmože" hoće da izigravaju feudalne gospodare i vitezove . E pa videli smo kako se to završavalo do sada.

------------
Komandant Kfora Erhard Biler izjavio je da je NATO proglasio prelaze
Jarinje i Brnjak za zabranjene vojne zone i zapretio primenom bojeve
municije u slučaju napada na njih.

-----------------
Ista stvar.Hajde da kidnapujemo vojnike , vezujemo ih za mostove i ostalo.Da li je to išta promenilo ? Nije .A situacija je daleko nepovoljnija .
Da je Srbija članica NATO ,ili da je bar podnela kandidaturu -ovo se ne bi moglo nikako desiti .Čak i priprosti narod ima onu poslovicu "Kud svi Turci , tu i mali Mujo " Mogli smo nešto naučiti od njega -a ne slušati velike "patriote" ,sada bi imali prednost koju Priština može samo da sanja . Ovako -oni su u povoljnijem položaju.
-----------
I poslednji put oko toga KO JE PALIO I RUŠIO .

Oni kreteni su samo orudje. Živi bili pa videli da će se pokazati da iza toga stoje čisti kriminalci ,šverceri ,trgovci drogom ,lokalni tajkuni koji iz svega profitiraju -koji imaju "blagoslov" lokalnih političkih bosova -i niko drugi .Samo oni dobijaju u svakom slučaju -sem ako se uvede neki red , pa ma ko ga uveo -a sve to rade pod firmom "ne damo Kosovo" i "mi smo velike patriote"

Živi bili pa videli !

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 10:23 am

Eto , nije trebalo puno čekati -kao što sam i mislio ! (vidi kraj gornjeg posta)
Ne nameravam se dalje nadovezivati-ovo samo toliko da se vidi da sam (nažalost ) bio u pravu.
ps ovu vest (za mene očekivano) nisu preneli "Kurir" Pravda " "Glas "-za razliku od drugih dnevnih listova i tv stanica . (staviće je sutra sitnim slovima na desetu stranu ,recimo)
-------------------------
Lokalni biznismen organizovao ekstremiste

Srpski švercer sa Kosova naredio paljenje Jarinja

Tamara Marković-Subota Boris Vuković | 29. 07. 2011. - 02:02h
| Foto: AFP N. marković | [You must be registered and logged in to see this link.]

Napad i paljenje administrativnog punkta
Jarinje na severu Kosova, prema obaveštajnim podacima srpske policije i
bezbednosnih službi, organizovao je Srbin, lokalni bos kriminalne grupe
koja se bavi organizovanim krijumčarenjem droge i švercom akcizne robe,
ekskluzivno saznaje “Blic”.

Paljenje je naredio bos koji se bavi krijumčarenjem akcizne robe

Pomenuti lokalni bos je odranije poznat srpskoj policiji, i to po
najtežim krivičnim delima. Zbog šverca droge bio je hapšen 2003. godine,
a dve godine kasnije zbog krađe automobila.

- Od tada je ušao u ozbiljan narko-biznis i u šverc akcizne robe,
pogotovo nafte, kojom se u ovom delu ilegalno trguje na tone - kaže
izvor „Blica” upoznat sa kriminalnim dosijeom ovog mafijaškog bosa.
Napad je verovatno organizovao kako bi zakomplikovao situaciju na
prelazima jer mu ne odgovara postavljanje samo albanskih graničnika i
carinika.

Opširnije u štampanom izdanju

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 4:30 pm

Ehh.. izgubljeno je Kosovo davno! Samo sto se jos neke niti drze, ali ako cemo realno - i oni, i mi tezimo ka EU.. a pri ulasku u EU momentalno ih priznajemo, znaci samo je pitanje vremena!

I o cemu mi to uopste dalje pricamo???!!! booored
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 4:44 pm

Nesto se ovde u meni prelomilo
Jos juce sam bio za priznanje Kosova,ali bih ga sada branio svojom krvlju.
Evo,voleo bih da poginem za Kosovo.
Bio sam za Evropu,vise nisam
Boli ovo kurvinsko uvlacenje u Evropu.
Dajte bre referendum,Nemofte nam zagorcavati zivot Evropskim zakonima da gradjani nisu jos ni rekli da uopste hoce u EU.
Evropa je daleko od onoga sto je bila.
Nekad simbol slobode.Sada jedan kazamat.
Tvrdim da svaki Evoropski zakon,ali svaki,frapantno prekrsi na desetine ljudskih prava.Ali nema komentara.Cenzura kao u vreme Staljina.
E za takvu Evropu nisam.
Definitivno
Da li se igde u Evropi moze objaviti bilo sta pozitivno o Mladicu
Ne bih to ja.Ja bih ga napadao.Ali boli to montirano sudjenje.Evropa je sada na nivou na kome smo mi bili 46e godine.
Zasto se vracamo tamo gde smo vec bili.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 7:44 pm

Lily ::
Ehh.. izgubljeno je Kosovo davno! Samo sto se jos neke niti drze, ali ako cemo realno - i oni, i mi tezimo ka EU.. a pri ulasku u EU momentalno ih priznajemo, znaci samo je pitanje vremena!

I o cemu mi to uopste dalje pricamo???!!! booored

Priupitaj Tadića misli li on tako ? On kaže mi ga nikada priznati nećemo ,ali što nije više naše to ga ne smeta ! Zato mi pričamo i isterujemo tugu iz naših duša što smo spali na to da nas Tadići vode i određuju budućnost !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 8:03 pm

debilko ::
Nesto se ovde u meni prelomilo
Jos juce sam bio za priznanje Kosova,ali bih ga sada branio svojom krvlju.
Evo,voleo bih da poginem za Kosovo.
Bio sam za Evropu,vise nisam
Boli ovo kurvinsko uvlacenje u Evropu.
Dajte bre referendum,Nemofte nam zagorcavati zivot Evropskim zakonima da gradjani nisu jos ni rekli da uopste hoce u EU.
Tvrdim da svaki Evoropski zakon,ali svaki,frapantno prekrsi na desetine ljudskih prava.Ali nema komentara.Cenzura kao u vreme Staljina.
E za takvu Evropu nisam.
Definitivno
Da li se igde u Evropi moze objaviti bilo sta pozitivno o Mladicu
Ne bih to ja.Ja bih ga napadao.Ali boli to montirano sudjenje.Evropa je sada na nivou na kome smo mi bili 46e godine.
Zasto se vracamo tamo gde smo vec bili.

necu komentarisati,samo se nadovezati na ovo....

Pitajte se ljudi,zasto jedna Svica nece u EU,svjesni su propadanja...iako je pritisak jako veliki.(nadam se da nece popustiti pred ucjenama Evrope)

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 10:58 pm

Astra ::

Tvrdim da svaki Evoropski zakon,ali svaki,frapantno prekrsi na desetine ljudskih prava.Ali nema komentara.
Cenzura kao u vreme Staljina.
E za takvu Evropu nisam.
Definitivno

necu komentarisati,samo se nadovezati na ovo....

Pitajte se ljudi,zasto jedna Svica nece u EU,svjesni su propadanja...iako je pritisak jako veliki.(nadam se da nece popustiti pred ucjenama Evrope)

Što bi u mom kraju rekli... da se razumemo... smehsmeh

Kakve veze ima Jevropa... integracije i saradnja zemalja Balkana sa "slučajem" Kosova i Metohije?

Ima... vrlo i mLogo.

Cenim da iole misleći čovek na ovim prostorima ne može biti pristalica sukoba, deoba... omraza.

Ali da se iz primera trenutnih dešavanja na KiM može naslutiti ćorsokak euro perspektive.
U našem slučaju Jevropu sagledavamo po učinku EULEXa i KFORa.

Očigledna instrumentalizacija pa i zle namere kojima se nanosi nemerljiva šteta mirnom ishodu i priziva zla kob se mogu uočiti na svakom koraku.

Rovite odnose građenja pomirenja i saradnje među doskora zaraćenim Srbima i Hrvatima EUFOR i KFOR dodatno komlikuju angažovanjem hrvatskih posada i helikoptera u zadatku prevoza šiptarskih specijalaca iza srpskih leđa.

Što?

Jel nisu imali drugih snaga na raspolaganju?

Koji su dodatni efekat ostvarili nalogodavci tog čina... naravno... dosipanje soli na još nezaceljene rane nacionalnih osećanja.

Svesno sam odabrao u komentaru tog čina jedan citat iz ponuđenih naslova srpske štampe koji je prilično neugodan ali istinit a glasio je
- Srbi promašili hrvatski helikopter! :102:

Nisam samozaljubljen u lepotu svoga lika i misli da sebe citiram ali Vam skrećem pažnju da sam ciljano odabrao taj komentar računajući da će kod posmatrača obavezno izazvati protivrečne reakcije...

I baš sam želeo da provociram reakciju razmišljanja
- ZAŠTO TAKO?

Pa da uočite podvalu - nekim mračnim silama ne odgovara mir na Balkanu... mukotrpno građeni mirovni procesi se brutalnim intervencijama sa strane degradiraju i dodatno komplikuju.

Retko koji Srbin bar u sebi nije prasnuo... zar opet Hrvati... sad sa šiptarima protiv Srba!?

A Hrvati će reći... eto šta nam misle... opet bi pucali!?

I za šlag... švapski general izdaje borbenu zapovest NATO trupama pod šifrom KFOR, da instaliraju šiptarsku vlast i na srpskim područjem Metohije i zaprete pucanjem
- zna se na koga i po koji put! krsti se

Retko ko će se zapitati... KO NAM OPET PODMETNU?55555

Pomenuti primer je upečatljiv dokaz krize Evropskog identiteta... sabotaže temeljnih vrednosti pravde... humanizma... tolerancije.
Primer sprovođenja imperijalne politike sa pozicija sile i instrumentalizacije "malih" naroda te rušenja temeljnih vrednosti njegovog tradicionalnog identiteta.

Nije TO i ne može biti EU ustrojena kao humana i demokratska zajednica!

Takva zajednica još uvek nije ustrojena a kroz iscenirani nastup krize na Kosovu se pokušava upravljati dugoročnijim i trajnijim procesima koje bistriji um prepoznaje kao upravljanje krizama.

Nesumnjivo... aktuelna eskalacija krize na Kosovu i Metohiji prevazilazi okvire lokalnog žarišta i žestoka je pretnja nadi i perspektivi - SVIH NAS.

Pitam se...
- ima li nade za demokratiju, humanizam, mir i toleranciju
u sudaru sa Jenki apetitima?

Ima li EU nadu pokazaće ishod novog Kosovskog boja!

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Jul 29, 2011 11:14 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Jul 30, 2011 10:58 am

Komentar dana, Igor Ćuzović Pomoćnik glavnog urednika "KURIRA"

SRBIJA DO JARINJA

Subota, 30. Juli, 2011.|

Autor: Igor Ćuzović

Pero je moćnije od mača, rekao je onomad engleski političar. Da je bio u
pravu, ovih dana dokazuju Srbi i Albanci. Prvi se bave rušenjem i
paljenjem, a drugi spisateljstvom i umetnošću. Narafski, pobeđuju
„umetnici“.

Znate o čemu govorim. Grupica mladića, da ne kažem idiota, srušila je i
zapalila administrativni punkt Jarinje, a s njim i sve diplomatske
napore koje je ova država ikad učinila kad je reč o Kosovu.

Da budemo slikoviti: ova „omladina“ je srpsku kuću, koja gori na Kosovu, „gasila“ benzinom.

Da sve bude mnogo gore, ovi vitezovi okruglog mozga sve su, izgleda,
uradili po naredbi nekog lokalnog švercera, kojem nije odgovaralo da mu
se prekine „kombinacija“ od koje izdržava pevaljke, kurve, ženu, decu i
političare.

Baja je, ljut što više neće moći da lapa kao nekad, ladno doveo u
pitanje sudbinu 60.000 nesrećnika koji u najgorim mukama žive u onom
abortusu od države pod imenom Kosovo.

Na drugoj strani, Albanci se bave pisanjem scenarija i snimanjem
filmova. Ukoliko ste čitali jučerašnji Kurir, a osnovano sumnjam da
jeste, znate za priču o filmu „U kavezu“, u kojem zli Srbi kolju i muče
jadne Albance i u totalno nehigijenskim operacionim salama vade im
organe, koje kasnije preprodaju.

Poznata priča? Da, to je ono što otprilike piše u izveštaju Dika
Martija. Jedino što u izveštaju piše da su Srbi „donatori“ organa, a ne
monstrumi koji ih „žanju“.

U današnjem Kuriru Francuz, koji je snimio film, tvrdi, mrtav ‘ladan,
da je „sve istina“, i da mu je „inspiracija bila Žuta kuća“. Ej, bre.

A znate li ko je ubio Murata sultana? Milosh Kopiliq, albanski vitez.
Majke mi, tako piše u albanskom epu „Boj na Kosovu 1389“, koji ovih dana
u prevodu Roberta Elsija odlično ide među engleskim govornicima.

Imam viziju Srbije kroz jedno 150 godina. Glavni grad Belgradi, s
bulevarom Novaka Djokoviqija, velikog Albanca poreklom s Kosova, koji je
početkom 21. vekićija razvaljivao po teniskom svetu. Možda se neko seti
i tračeva o njegovoj navodnoj vezi sa pevačicom izvorne albanske muzike
Natalijom Bekvaliqi, ko zna.

Na TV će ići snimci - veliki uspesi albanske reprezentacije u košarci,
koja je u sastavu Bodirogi, Koturoviqi, Radmanoviqi, Stojakoviqi,
Jariqi, Divaqi, Vujaniqi, Guroviqi i ostali odrala Amere na SP 2002.
godine.

Obeležavaće se neki, recimo, 12. februar, kao uspomena na sve nevine Albance kojima su zli Srbi povadili organe.

Na srpske crkve, ne samo na Kosovu, biće dodati minareti, i tvrdiće da su oni oduvek bili tu, i da nikakvih crkvi nije bilo.

Sjajna država! Jedino što kvari utisak je nekakva srpska enklava na
severu Kosova, u kojoj malo-malo pa se nešto pali i lomi. Pusti bre,
potomci nekog švercera, Srbina.

------------------

TAČI SAM NAREDIO PREUZIMANJE PRELAZA

Subota, 30. Juli, 2011.|

Autor: Agencija BETA

BEOGRAD - Potpredsednica kosovske vlade Mimoza Kusari-Ljilja izjavila
je da kosovska vlada nije glasala za akciju specijalnih jedinica na
severu Kosova, već da je tu odluku sa još nekoliko ministara doneo
premijer Hašim Tači.

Kusari-Ljila je u intervjuu za "Glas Amerike" precizirala da su o toj
akciji bili upoznati predstavnici i Evropske unije i Kfora, ali da je
Euleks odbio da pruži podršku.

"Bili su upoznati specijalni predstavnik EU na Kosovu (Fernando)
Đentilini, Euleks, Kfor, ali još jednom kažem nismo pričali sa njima o
specijalnim jedinicama. Pričali smo o pooštravanju mera na graničnom
prelazu i uvek smo govorili da ovo nije etničko, a ni političko pitanje,
već ekonomsko i da mora da se zna da je Kosovo jedna carinska zona",
rekla je ona.

Kusari je u intervjuu ocenila i da su carinski pečati Kosova u skladu
sa Rezolucijom 1244. Beograd ih je tokom razgovora u Briselu prihvatio,
ali je kasnije odustao od dogovorenog, navela je Kusari-Ljilja, koja je i
ministarka trgovine i industrije.
"Na pečetima ne piše Republika Kosovo. Tamo samo piše Carina Kosova na
engleskom i albanskom. Ako je u saglasnosti sa 1244 i ne može da piše
Republika Kosovo, posto Unmik ne priznaje Kosovo", kazala je ona.

"Nas šef pregovaračkog tima Edita Tahiri nam je rekla da već ima
saglasnost obe strane za priznavanje pečata carine Kosova. Pre kraja
juna mi smo znali da su šest tačaka u vezi sa priznavanja carinskih
pečata i da će u julu sve biti u redu i da će obe strane imati
saglasnost u vezi pečata. Ali onda ne znam šta se desilo u Beogradu, što
su se povukli", kazala je ona.

Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Jul 30, 2011 12:52 pm

Citat :
Сазвано Десето ванредно заседање Народне скупштине у 2011.години Петак, 29. јул 2011. | Председница Народне скупштине проф. др Славица Ђукић-Дејановић сазвала је, на захтев Владе Републике Србије, Десето ванредно заседање Народне скупштине Републике Србије у 2011. години, за суботу, 30.јул 2011. године, са почетком у 14.00 часова.
Vidjet će mo šta će se dogovoriti ,i to bi moglo biti ,a ono što se dogodilo
je novo nastalo stanje ,koje nije povoljno !
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Jul 31, 2011 9:52 am

Citat :

Nedjelja, 31. srpanj 2011, 00:59 -> 01:42
Usvojena Deklaracija o Kosovu

Skupština Srbije, poslije višesatne rasprave, usvojila Deklaraciju o KiM, kojom traži zaštitu Srba u Pokrajini i poštovanje Rezolucije 1244.

Poslanici Skupštine Srbije, poslije višesatne rasprave, većinom glasova usvojili Deklaraciju o Kosovu, kojom traži zaštitu Srba u Pokrajini i poštovanje Rezolucije 1244.
Za deklaraciju je glasovao 181 zastupnik, protiv je bilo 20 zastupnika, četiri zastupnika je bilo suzdržano, a dva zastupnika nisu glasovala.

Za deklaraciju su glasovali zastupnici vladajuće koalicije, izuzev poslaničke grupe manjina koji su bili suzdržani, kao i zastupnici oporbe, Srpska radikalne stranke, Nove Srbije i Srpske napredne stranke.

Protiv su bili zastupnici Demokratske stranke Srbije i Liberalno demokratske partije.

U Deklaraciji, koja je večedas usvojena osuđuje se svako nasilje i poziva da se kriza nastala jednostranim aktom Prištine riješi mirnim putem.

Deklaracije Skupštine Srbije o KIM

Skupština konstatira da su privremene institucije u Prištini nasilno pokušale promjene realno stanje na terenu, izvrše dodatni pritisak na Srbiju i suštinski ponište Rezoluciju 1244 UN.

Pojedine Međunarodne misije na KiM, na osnovu odluka ili uz ovlaštenje UN, krše statusno neutralne okvire povjerene Rezolucijom 1244 i pratećim aktima. Time su neposredno ugroženi opstanak srpske stanovništva i interesi Srbije na KiM.

Skupština zahtijeva od Vlade da poduzme mjere kako bi sve statusno neutralne misije na KiM poštovale Rezoluciju 1244.

Najbolji način za postizanje kompromisa u skladu s načelima međunarodnog prava jeste dijalog Beograda i Prištine, uz posredovanje statusno neutralnih medijatora kojima su mandat povjerile Ujedinjene nacije.

Narodna skupština poziva međunarodnu zajednicu da osudi svaki jednostrani akt koji ugrožava uspjeh dijaloga Beograda i Prištine. Skupština obvezuje Vladu Srbije da od međunarodnih misija zahtjeva da ne dozvole jednostrane aktivnosti privremenih institucija u Prištini kojima su ugroženi mir, stabilnost i mogućnost kompromisa.

U svim okolnostima koje bi mogle nastupiti, zaštititi živote i imovinu, prava i slobode građana Pokrajine, posebno srpska i nealbanskog stanovništva.

Narodna skupština obvezuje Vladu i donijeti konkretan i sveobuhvatan plan mjera za slučaj pogoršanja stanja na Kosovu.

Kako me ovo potseća na onu pjesmu : Mi smo mali pioniri ,hoću da to svako zna .....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Jul 31, 2011 9:58 am

Ekskluzivno istina o događajima na Kosovu

TAČIJEV PAKLENI PLAN!

Nedelja, 31. Juli, 2011.|

Autor: Ekipa Kurira

Kosovski premijer Hašim Tači u sprezi sa srpskim i albanskim narkoklanom hteo da osvoji sever pokrajine za dva dana

BEOGRAD - S narkodilerima osvajao sever Kosova!
Kosovski premijer Hašim Tači, uz pomoć srpskih i albanskih kriminalaca,
ali i uz podršku lokalnih američkih političara, hteo je da osvoji sever
pokrajine za dva dana, otkriva Kurir!

- Sve je pripremano mesecima. Lokalni političari trebalo je da dobiju
deo kolača od prodaje Telekoma Kosovo, u zamenu za odobravanje akcije
Hašima Tačija. U celu priču su uključeni i srpski narkobos s Kosova,
izvesni Zvonko i njegov poslovni partner - Tačijev brat! - otkriva izvor
Kurira i nastavlja:

- Prvo su uveli embargo na srpsku robu, a zatim su pokušali da osvoje
administrativne prelaze Jarinje i Brnjak sa specijalnim snagama. Da bi
isprovocirali Srbe, srpski narkodiler organizovao je ekstremiste, koji
su zapalili administrativni prelaz Jarinje. Tada je trebalo da usledi
totalno preuzimanje severa
uz pomoć međunarodne zajednice, ali su se, na
sreću, Srbi brzo i dobro organizovali. Pored toga, u međunarodnoj
zajednici su shvatili o čemu se radi i nisu dali zeleno svetlo za
nastavak te akcije - objašnjava naš sagovornik.

Da je Tači radio na svoju ruku, potvrdila i potpredsednica Vlade Kosova
Mimoza Kusari-Ljilja. Ona je izjavila da kosovska vlada nije glasala za
akciju specijalnih jedinica
na severu Kosova, već da je tu odluku, s
još nekoliko ministara, doneo sam Hašim Tači.

-----------

Ne treba se ovome puno čuditi . Naši i kosovski kriminalci su oduvek odlično saradjivali , što je bio slučaj i tokom i posle rata u Hrvatskoj i Bosni .(i Legija i Zemunci su imali hrvatske dokumente i krili se u Hrvatskoj ) Isti ovaj list je pisao da se Bogoljub Karić mirno šeta po Kosovu i da mu je imovina nedirnuta -a sama vlada (Hašima Tačija ) je potvrdila da ga neće hapsiti .

Ima tu još puno interesa-kosovski ugalj, rudnici , elektroprivreda, telekom ,koncesije na izgradju puteva recimo -sve to treba kupiti budzašto ,(a ako je nemirno ,onda nema ni cenu) a ko ima lovu ? Kriminalci ,naravno .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Jul 31, 2011 1:51 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] | nedelja 31.07.2011

Skalpel Miloša Vasića, tportal.hr
| Miloš Vasić

Kada je o Kosovu riječ, lijeva ruka Beograda ne zna što radi
desna ruka. Za to se zna dugo, a trenutačna kriza na sjeveru Kosova
najbolji je primjer.

Počelo je kada je kosovska vlada zabranila uvoz robe iz
Srbije prije tjedan dana zbog spora oko toga tko će tu robu cariniti –
što je manje važno. Mnogo je važniji pokušaj Prištine da na prepad
zauzme dva bitna granična punkta na sjeveru, Jarinje i Brnjak. To će nekoga podsjetiti na onaj slaboumni pokušaj jugoslavenske vlade iz lipnja 1991. da silom preuzme granične prijelaze u Sloveniji. Srbi na sjeveru Kosova, naime, odbijaju – kao i Slovenci tada – da žive u Republici Kosovo. Tu se negdje analogija sa Slovenijom i završava, ali počinje jedna druga analogija, ona s Hrvatskom.
Izvan sjevernog, većinski srpskog, dijela Kosova živi stotinjak tisuća
Srba, razbacanih po manjim ili većim enklavama i okruženih većinskim
albanskim stanovništvom. Htjeli-nehtjeli, ti Srbi iz enklava južno od
Ibra polako su skužili da im je bolje integrirati se u državni i
društveni sustav Republike Kosovo – kakav-takav.

Vratimo se na
tren aktualnim događajima: prije dva dana dobro organizirane grupe
maskiranih ljudi napale su i spalile granični prijelaz Jarinje te
pokušale zauzeti Brnjak, koji je manje značajan jer je lokalne naravi.
Preko Jarinja ide praktično sav promet ka Kosovskoj Mitrovici,
koja je usporediva s Kninom nekada. Kod Jarinja je došlo prvo do
pucnjave kada je poljski odred KFOR-a spriječio napadače da se približe,
a zatim se američki odred KFOR-a razvio i blokirao cestu ka jugu, tj.
Kosovskoj Mitrovici. U povlačenju s Jarinja poginuo je jedan policajac;
saznajemo da je ubijen snajperskim hicem; saznajemo također da je sa
srbijanskog teritorija ispaljeno nekoliko raketa kalibra 64 mm (iz
'zolje'), a sve to mijenja stvari. Ukratko, eskalacija sukoba, usred
pregovora Beograda i Prištine koji su odmakli dosta dobro. Trenutačno
Srbi drže barikade na cestama (teškim građevinskim mašinama, ne
balvanima), osnivaju se krizni stožeri, šalju se ultimatumi i uopće se
koriste krupne riječi. KFOR i europsko izaslanstvo za Kosovo EULEX drže
kakav-takav red i granične prijelaze, kosovski carinici pregledaju
putnička vozila i autobuse, a vojnici UN-a kontroliraju prenosi li se
oružje. Od petka ujutro roba iz Srbije ne pušta se preko granice.

'Patriotski' pogranični kriminal

Beograd je ovim razvojem situacije bio neugodno iznenađen. Boris Tadić
osudio je nasilje i nazvao ga uslugom kosovskim vlastima i svim
ekstremistima. Iz MUP-a Srbije procurila je vijest da oni znaju tko je
organizirao napade i paljevine u Jarinju: stanoviti narkodiler iz Kosovske Mitrovice.
Nije to nikakvo iznenađenje: naravno da znaju; svi znamo. Stanje
postaje neizdrživo za Beograd: netko im iza leđa ruši svaki pokušaj
normalizacije odnosa i podriva njihovu kosovsku politiku.

Nakon
prevrata 2000. nova je vlast naslijedila Miloševićevu infrastrukturu u
Sjevernoj Mitrovici i inače na sjeveru. Pod maskom 'Centra za mir i
toleranciju', od kojega su kasnije nastali 'Čuvari mostova', radila je
ekipa Arkanovih i Udbinih štemera,
spremnih da na mig iz Beograda rade provokacije i što već treba. Ta
ekipa ugradila se u razdiobu velike financijske i druge pomoći koja
stiže iz Srbije; osim toga, oni drže rekete, kamatarenje i već sve što
treba – na osnovi nadasve 'patriotskoj', razumije se. Prije nekoliko
godina Pošte Srbije nisu mogle dobiti veći prostor za poštanski ured u
Sjevernoj Mitrovici (koji im je bio bolno potreban), jer se taj prostor
dopao nekim bezvratim ćelavcima iz crnog džipa koji su tu otvorili
kockarnicu. Ta kriminalna klasa postala je uskoro – kako to već u ovim
bivšim jugoslavenskim zemljama ide – i politička snaga. Nemojte ni
posumnjati u to da nemaju političku podršku u srbijanskoj desničarskoj
oporbi, i to je ta desna ruka koja ide u podvalu lijevoj, službenoj ruci
Beograda. Beograd bi se vjerojatno bio nekako izborio u pregovorima za
normalizaciju prometa i trgovine koja je od vitalnog značenja, ali
nekome to ne odgovara.

Svaki embargo raj je za švercere

Poznavatelji prilika na Kosovu ukazuju na paralelnu piramidu moći u sjevernom srpskom dijelu: na vrhu je Marko Jakšić iz Koštuničine Demokratske stranke Srbije, pa je ispod njega Milan Ivanović
(također DSS), pa svi ostali – do uličnih štemera. Svima njima kriza i
napetosti odgovaraju: oporbenim političarima iz razloga predizbornih
(valja ometati Tadića na svakome koraku); lokalnim 'poslovnim ljudima'
zbog očuvanja monopola nad prometom i trgovinom i neograničene vlasti
koju imaju. A Srbi južno od Ibra, iz enklava? Žao im je jako zbog
njihove sudbine, ali uvijek se mogu 'humano preseliti'. Sjever Kosova
ostaje srpski, slažu se beogradska desnica i lokalni feudalci,
oslanjajući se, naravno, na kosovski mit Vuka Jeremića,
ministra vanjskih poslova Srbije. Tako se Prištini pruža sjajna prilika
za sve moguće provokacije i zatezanja, što pak savršeno odgovara
ekstremistima u Beogradu i Kosovskoj Mitrovici: povratna sprega, pun
krug, zarada na vidiku. Kad Priština uvede embargo, od toga, kao i od
svakoga embarga, koristi imaju šverceri – naravno. Možda se oni iz Novog Pazara sada malo oporave od krize koja ih je bolno pogodila. Makedonci zadovoljno šute.

U međuvremenu je u Beogradu održan hitni sastanak Savjeta za nacionalnu
sigurnost, ad hoc tijela kojim predsjeda (a tko bi drugi?) Boris Tadić.
Kako saznaje inače dobro obaviješteni dnevnik Blic, ministar vanjskih
poslova Vuk Jeremić nije bio pozvan; netko je uložio veto na njegovo
sudjelovanje, što bi moglo biti znakovito. Mladi Jeremić već je izazvao
skandal koji je na jedvice utišan kada je pokušao smijeniti Borka Stefanovića,
svog šefa kabineta, ali i vođu izaslanstva za pregovore s Prištinom.
Stefanović je diplomatska zvijezda u usponu, čovjek razborit, odmjeren i
promišljen. Tu se neki događaji valjaju na obzoru i treba jako paziti.
Za subotu je zakazana izvanredna sjednica Skupštine Srbije, što bi moglo
značiti da je vladajuća koalicija konačno smogla snage za otvoreni
obračun s ljudima koji podrivaju njenu kosovsku politiku; ako je o tome
riječ, to jest. S njima čovjek nikad ne zna.

---------------
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Ceo tekst izjave predsednika Srbije o dogadjajima na Kosovu

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Jul 31, 2011 3:01 pm

Ekskluzivno istina o događajima na Kosovu

TAČIJEV PAKLENI PLAN!

Kosovski premijer Hašim Tači u sprezi sa srpskim i albanskim narkoklanom hteo da osvoji sever pokrajine za dva dana

RAT ZA KOSOVSKI UGALJ
Вести | 31.07.2011 |

Džordž Soroš i milijarder Sahit Muja novi finansijeri rušenja stare i izgradnje nove elektrane u Obiliću

Soroš i Muja bi kosovski ugalj! gorepost
Kako je Kurir već najavio na Zelenim stranama, TE „Obilić“ na Kosovu, koja je jedan od najvećih zagađivača u regionu, biće srušena, a na njenom mestu izgradiće se nova, manje „prljava“ elektrana!

Međutim, prvobitni plan Prištine i Vašingtona da ovu veliku investiciju finansira Svetska banka propao je zbog afere koja je buknula u SAD posle ove najave. Rešenje je nađeno u udruživanju albanskih lobista.

Jedan od najvećih finansijskih magnata Džordž Soroš i albanski milijarder iz Njujorka Sahit Muja nameravaju da se udruže da bi eksploatisali ugalj na Kosovu i Metohiji, čije se rezerve procenjuje na više od 300 milijardi dolara, objavio je Vol strit džurnal.

Muja i jedan Sorošev agent prošle godine su pet puta bili na Kosovu i pregovarali o unosnim poslovima u sektoru uglja, tvrdi američki list.

Planirano je da kosovske rezerve uglja, koje se procenjuju na više od 15 milijardi tona, budu korišćene kao pogon u termoelektranama koje bi obezbeđivale struju za Kosovo i ceo region.

Nema sumnje da se Muja, kao izvršni direktor kompanije „Albanski minerali“, namerio na kosovske rezerve minerala, koje uključuju i olovo, hrom, cink, zlato, srebro, bakar, nikl i druga prirodna bogatstva, navodi list.

Krvavi posao!55555

- Tragična sudbina Kosova i Metohije
još jednom potvrđuje žalosnu zakonitost:
u savremenom svetu prirodna bogatstva često predstavljaju prokletstvo
za zemlju koja ih poseduje.

Krvavi dijamanti iz Afrike, krvava nafta na Bliskom istoku,
a sada i krvavi ugalj s Kosova.

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Jul 31, 2011 3:33 pm

Ko je Džordž Soroš i koga finansira ?

Dzordz Soros (ili Šoroš Đerđ) - ne jevrejski Jevrejin, kako ga nazavhu jedne jevrejske novine iz Njujorka, je rodjen u Budimpesti 1930. godine.
Bilo mu je 14 godina kada su nacisti zavladali Madjarskom.

Pozirajuci kao unuk madjarskog politicara koji nadgleda konfiskaciju jevrejske imovine Soros vesto izbegava tadasnju sudbinu mnogih Jevreja.

Obrazovanje

Posle rata se seli u London gde 1952. godine zavrsava studije filozofije na London School of Economics a dobija i pocasne doktorate na univerzitetima Oksford, Jejl, u Bolonji i Budimpesti.

U Londonu, pod uticajem filozofa i svog ucitelja Karla Popera prihvata ideju o "otvorenom drustvu", koju kasnije razradjuje na svoj nacin.
Zeljan novca i sputavan ogranicenim mogucnostima u Londonu, Soros odlucuje da se 1956.gdine preseli u Njujork gde radi na berzi.
Provodi izvesno vreme u istrazivanju razlike izmedju londonskog i njujorskog trzista da bi 60-tih usao u novi svet finansijskog investiranja tzv. hedz fondova (Hedge funds) dostupan samo bogatim investitorima i velikim korporacijama.

Poslovni covek

Prvi otkriva beskrajne mogucnosti za bogacenje manipulisanjem hedz fondovima - sto mu donosi ogromnu zaradu i pristup kontroli svetskog trzista novcem.
Nezajazljiv u svojim poduhvatima, Soros sa lakocom destabilizuje naciju za nacijom ukoliko primeti da joj nedostaju finansijski izvori kako bi branili svoju valutu.

Tad kao kobac napada.
Tu sudbinu su doziveli Tajland i Malezija krajem 90-tih godina.

Upitan da li oseca grizu savesti zbog ekonosmke krize koju je 1997.godine nastala na trzistu zemalja Dalekog istoka zbog njegovog spekulisanja tamosnjim valutama, Soros je odgovorio:

"Kao ravnopravni ucesnik u trzisnim transakcijama posledice mojih akcija ne treba da me zabrinjavaju."

Covek koji je "Banku Engleske doveo na ivicu bankropstva."

Soros je 1992.godine, preko svoje firme Kvantum (Quantum funds) koristeci uglavnom pozajmljeni novac, za nekoliko nedelja zaradio bilion dolara kladeci se na britansku funtu.

Bolji poznavatelji prilika tvrde da se tu ne radi o Sorosevom novcu nego o novcu Rokefeler Rotsild (Rockefeller-Rothschild) interesne grupacije -- svetske "vlade u senci", za koju Soros radi kao obicni "potrcko", sluzeci se njihovim novcem i radeci po njihovim uputstvima.

Tom prilikom je Britanska centralna banka potrosila sve svoje rezerve u neuspesnom pokusaju da spase vrednost svoje valute.

Dobrocinitelj ili vrhunski spekulant?

Naoruzan sa nekoliko biliona dolara , nekoliko nevladinih organizacija i slobodnim pristupom centrima za odlucivanje u Vasingtonu , Sorosu veoma jednostavno polazi za rukom da obara vlade u svetu, ako nisu pogodne za biznis, da pokrade imovinu tih zemalja pri cemu mu se jos zahvaljuju na tom "dobrocinstvu".

Tako Soros u svom bogatom arsenalu zemalja kojima je "pomogao" da se promeni vlada ima: Poljsku, Ukrajinu, Cesku, Srbiju itd.
Nesto slicno je pokusao i u Rusiji i Kini, ali je zalogaj bio suvise krupan, pa je to odlozio za neko drugo vreme.

"Otvoreno Drustvo"

Mreza Sorosevih fondacija pokriva oko 50 zemalja.

Prema definiciji koju nudi Sorosev Institut za Otvoreno Drustvo (OSI) "Otvoreno drustvo je drustvo zasnovano na shvatanju da niko nema monopol na istinu, da razliciti ljudi imaju razlicite poglede i interese, da postoji potreba za institucijama koje tite prava svih ljudi omogucavajuci im da zive zajedno u miru.
Uopsteno govoreci, otvoreno drustvo karakterise vladavina zakona, postojanje demokratski izabrane vlade, raznorodno i dinamicno drustvo, kao i postovanje prava manjina."

Da li je covek koji je osiromasio nekoliko zemalja svojim malverzacijama na berzi i imao velikog uticaja na rat u bivsoj Jugoslaviji; koji je od Klintona trazio da izradi sveobuhvatan plan strategije za svrgavanje Sadama Huseina jos 1998.godine, odjednom postao dobrocinitelj u svojoj 72.godini zivota?

Nije bas tako.

Hajde da vidimo koje nevladine organizacije Soros finansira, organizuje i koje politicare placa:
Hjuman rajts Voc i Mortona Abramovica, Vorena Cimermana, Pol Golbea , drektora Radio Slobodna Evropa (kao i sam radio).

U Sorosevoj Medjunarodnoj Kriznoj Grupi (ICG) se nalaze Zbignjev Bzezinski, Vesli Klark, nekadasnji vrhovni komandant NATO snaga u Evropi, kao i Ricard Perle i Pol Volfovic. Karlajl Grup (Carlyle Group) sa Dzejmsom Bejkerom, Frenk Karluci- nekadsanji americki sekretaro za odbranu i Dzorz Bus- otac danasnjeg predsednika Amerike, Medjunarodni Tribunal u Hagu i mnogi drugi.

Soros godisnje potrosi 300 miliona dolara za odrzavanje mreze svojih organizacija sa oko 1000 zaposlenih u 30 zemalja sveta.

Nekrunisani kralj Istocne Evrope

Sa padom Berlinskog zida i kolapsom komunizma u Istocnoj Evropi Soros je shvatio da je dosao njegov trenutak da deluje.
Poljski pokret Solidarnost pomaze sa 3 miliona dolara kao i Carter 77,Vaclava Havela u Ceskoj i Andreja Sakarova u SSSR-u.

1984.godine otvara prvi Institut za Otvoreno Drustvo u Madjarskoj.

Ulaze milione dolara u "nezavisna medija " i opozicione pokrete u raznim zemljama Istocne Evrope

A kako je to "Otvoreno Drustvo" zamisljeno u Srbiji ?

Tako finansira politicke partije poput LDP, LSV, pojedine projekte i aktivnosti odabranih "NVO", izdavacke kuce i "nezavisna" medija u Srbiji, poput B92...

Zbog toga nije ni cudo sto je jos pre bombardovanja Srbije Soros bacio oko na rudnik Trepcu vredan nekoliko biliona dolara.

Kroz svoju Medjunarodnu Kriznu Grupu , Soros diktira nezavisnost Kosova i "privatizaciju" srpske imovine.

Stoga bar prividno nalaze da ce od sada "UMNIK kontrolisati i rukovoditi pokretnom i nepokretnom imovinom, rudnicima, bankama i drugom imovinom registrovanom na ime Savezne Republike Jugoslavije, odnosno Republike Srbije i svih njenih organa na teritoriji Kosova."

Privatizacija i socijalna zbivanja u Srbiji se desavaju bas kao sto Soros zamislio.

Posto drzava svoju industriju sistematski uništi nepovoljnim zakonima i nepovoljnim kreditiranjem nailazi talas stecajeva.
Posle stecajeva Soros dovodi svoje bogate mecene koji kupuju ta preduzeca po smesno niskim cenama.

Soros danas ima svoja drustva i fondacije po Sloveniji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori u Srbiji a u samom Beogradu deluje "Jugoslavensko-Soros-drustvo".

Soros koristi svoj novac za potkupljivanje uticajnih
novinara i politicara
a svi protivnici njegovih vizija su etiketirani
kao neonacisti, fasisti, antisemiti ili jednostavno lopovi i kriminalci.

Sorosev plan "otvorenog drustva" je veoma jasano primenjen
na vladajuce strukture,
privredu i drustvo Srbije.

Da li posle ovoga i dalje verujete
da je Dzordz Soros dobrocinitelj?
55555

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pon Avg 01, 2011 10:01 pm

Tači naredio opštu mobilizaciju

[You must be registered and logged in to see this link.], 16:21, Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
PRIŠTINA -
Kosovski premijer Hašim Tači izdao je naredbu o opštoj mobilizaciji kosovskih bezbednosnih agencija i naredio podizanje spremnosti na najviši stepen pripravnosti i gotovosti kako bi, kako je rekao, kosovske bezbednosne agencije svim raspoloživim sredstvima odgovorile" u slučaju povrede državnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta Kosova".
Tači je izdao naredbu kosovskim bezbednosnim agencijama, kosovskoj policijskoj službi, kosovskim bezbednosnim snagama i obaveštajnim službama da nastave sa doslednom primenom odluke vlasti u Prištini, o provođenju recipročnih mera zabrane uvoza i izvoza sa Srbijom i BiH.

Podizanje spremnosti na najvisi stepen pripravnosti i gotovosti.... Ovo zvuci kao da je sve spremno za pravi rat...Boze...

Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pon Avg 01, 2011 10:54 pm

TANJUG

Predstavnici Vlade Srbije se vratili na sever Kosova

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović, šef pregovaračkog tima Borislav Stefanović i savetnik predsednika Srbije Jovan Ratković vratili su se večeras na sever Kosova
Očekuje se da će njih trojica u toku sutrašnjeg dana razgovarati sa komandantom Kfora Erhardom Bilerom.
Kako Tanjug saznaje, Bogdanović, Stefanović i Ratković su se posle razgovora sa posrednikom Evropske unije Robertom Kuperom u Raški vratili na sever južne srpske pokrajine.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   

Nazad na vrh Ići dole

Kosovo - šta je bilo, šta će biti?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 24Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Grčka muzika
» Ishrana za zdravo srce i krvne sudove.....
» Testirajte se: DA LI STE ZAVISNI OD SECERA?
» Za sve clanove foruma i one koji ce to tek biti !
» 1-UČIMO HOLANDSKI JEZIK! - GOEDE DAG!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: