DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kosovo - šta je bilo, šta će biti?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Uto Jul 27, 2010 11:44 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sta istorija kaze o Kosovu?
Sta se tamo dogadjalo sve vreme?
Sta se dogadja sada?
Da li Srbija gubi Kosovo?
Sta je bilo, sta ce biti?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gowinda

Godina : 49
Datum upisa : 02.07.2010

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Avg 07, 2010 7:29 pm

migg Samo treba biti realan ili objektivan, nazovite to kako god želite i nazvati stvari pravim imenima. Samozavaravanjem sami sebe lažemo. Tobože, ugrožen nam je suverenitet teritorije. Kakav suverenitet nad Kosovom gde nema nijedne instance srpske vlasti? Kako to može biti deo Srbije kada naš predsednik, prvi premijer, premijer, razni ministri, ne mogu otići kad god žele, da vide kako Srbi žive, već moraju da traže dozvolu raznih "nelegalnih" organa vlasti na Kosovu.
Daleko od toga da mi se takva slika realnog stanja dopada ali treba prihvatiti realnost. A razni političari će govoriti narodu kako nikad nećemo dati "naše" Kosovo i time samo narodu daju lažnu nadu da će se trenutno stanje okrenuti u našu korist. Sami političari znaju da je Kosovo izgubljeno ali su im milije razne funkcije i udobne fotelje, koje bi izgubili ako bi rekli narodu kako zaista jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Avg 07, 2010 8:02 pm

ona ::

------------------
Evo sefe, tema ko ,, narucena,, za tebe.A ti , kao stariji omladinac , evidentno-dosledno dosovski potkovan , da ne vadimo ,, kosku iz sredine ,, i ne rekapituliramo vreme iz kamenog doba
[You must be registered and logged in to see this image.] .... verovatno se secas nekih fragmenata iz > veselih < 80-tih a Boga mi i onih iz 90-tih ?!
Gukni golube ... ali ako moze bez filozofiranja , hipotetisanja i naravno ni slucajno ... sa poznatom tvojom pristrasnoscu. Kao stranacki ne ostrascena > trazim < od tebe samo > potkovane fakte < !!! Jesil`cuo ....> fakte < ??... Vazi ? ........

Prvo -sam naslov (maniti Vuk ) govori odakle je taj premudri tekst , no ne bio lenj , pa proverio ...
Tekst je iz pera izvesnog S-Marjanovića(nikad čuo?) objavljen na sajtu SRPSKA POLITIKA čija belo-plava boja pokazuje kojoj političkoj opciji pripada .

Dovoljno je samo pogledati naslove tekstova , a i ko su prijatelji ovog cenjenog sajta -JSO (da podsetim , ko ne zna, Legijina privatna armija koja je izmedju ostalih kriminalnih delatnosti i ostalih ubistava stigla da ubije i premijera Srbije ) SRPSKA DIJASPORA (moglo bi se zvati i četnička emigracija .com ) OJ KRAJINO (sajt onih kod kojih rat još traje, a gde je kulturna rubrika "Četničke pesme "-ko ne veruje neka proveri ) zatim SLOBODNA SRBIJA (od koga još treba osloboditi Srbiju ? ) SRPSKA ISKRA (udarni tekst -Velja Ilić -
Okupimo se oko Tome ) RODJACI.com (uvazeni sajt koji se bavi organizacijom sastanaka rodjaka u kafani, no obavezno je da se prezivaju na "ić" ) PATRIOTSKI FRONT SRPSKIH ZEMALJA (sajt koji okuplja tkzv "dobrovoljce " svih ratova u kojima je Srbija učestvovala -ili nikada nije ) itd , itd , itd .....

To dosta govori o orijentaciji gospode sa SRPSKA POLITIKA sajta ,(koji se bave , izmedju ostalog , novostima iz Republike Srpske Krajine i Republike Srpske ) odakle si, kao sto rekoh , uzela taj premudri tekst .Da još malo pojasnim o kakvom se sajtu i autorima radi -pre nego što prestanem da uopšte raspravljam na ovu temu jer mi je to sa takvima ispod časti(mislim na gospodu autore sa pomenutog sajta) Par naslova koji se mogu naci na ovom sajtu:

[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

КОЈА СМО МИ ГОВНА

Preporučujem i tekstove "Kako je Haški Trubunal ubio Slobodana Miloševića " , "Ledeni metak " -u stvari , Zemunci i Legija nisu ništa krivi , nego je Djindjica ubio nepoznati ubica -ledenim metkom,i povrh svega , divan tekst "Moje pravo na istinu "izvesne Ljiljane Bulatović-Medić koja naširoko objašnjava da je Srebrenica jedna velika laž , i da onih 8000 ljudi uopšte nije ubijeno ....biće da su sami ubili ?

Ali da se vratim na temu , tj fakta -kako mi je rečeno .
Fakta su sledeća-Srbija na čelu sa Slobodanom Miloševićem i njegovim satelitima (Šešeljem i sličnima ) je vodila pogrešnu politiku prema Kosovu baziranu na sili , kao i uostalom u svim ex Yu republikama , koja je rezultirala progonom Srba sa tih prostora , gubitkom započetih ratova i ekonomskim krahom zemlje -a u samoj zemlji se negovala nacionalističko -kriminalna klika koja je opljačkala gradjane Srbije do poslednje pare . Takav nastup, podcenjivački je doveo do toga da su nas Albanci nadigrali diplomatski , lobistički , pa i vojno na kraju , jer ako se ide u rat, onda se prvo obezbede moćni saveznici -a Albanci su to uradili.
Takvu politiku je nastavio i Vojislav dr Koštunica preko svojih ministara koji su popljačkali i sav novac koji je Srbija izdvojila za one stradalnike na Kosovu, a politički je podržavala militantno krilo SPC tamo i takve političke elemente .Uostalom-i ti su se bavili uglavnom nacionalsitičkom retorikom i isto tako pljačkom , što je isplivalo na površinu (konačno ) ovih dana .
Ma da ne duljim ....Srbija i godinama pre intervencije NATO nije imala, a nema ni sada nikakvu političku, pravnu ,vojnu ingerenciju na Kosovu , jer su Albanci daleko pre napravili paralelne sisteme u svemu -od školstva do državne uprave.E tada je Kosovo izgubljeno,a do toga je došlo nizom poteza tipa ukidanja Ustava iz 1974 i praktičnom oduzimanju Autonomije Kosovu kao konstitutivne jedinice ondašnje SFRJ (kao i Vojvodini , uostalom ) Sada se došlo i do toga da Srbija tamo nema ni nacionalni korpus , jer onih 100-200 000 Srba koji su još tamo ne mogu biti večno moneta za potkusurivanje , a Miloševićev veliki plan naseljavanja Srba proteranih uz Hrvatske na Kosovo je neslavno propao -jer to nisu zeleli ti ljudi (što o tome niko ne priča, ja sam video kako su ih tovarili u vozove i slali tamo -i kako su se vratili )
Šta će biti , to ne zna još niko , a najmanje "politički analitičari nacionalističke provijencije "koji su spremni da se "bore za Kosovo" do istrebljenja -ali našim sinovima , a očigledno je da ni velike sile nemaju još usaglašen stav. Kako god bilo -sigurno će se Srbija najmanje pitati ,niti će moći išta bitnije da utiče , a najmanje će se postići nesmanjenom mržnjom , i jalovim Rezolucijama koje vrede koliko i papir na kojima su napisane.
Kao i posle svih ratova -pregovori su nužni i jedini pravi način .Koliko je zemalja , deset puta većih od nas , izgubilo ogromne delove teritorije ,plaćalo ogromne ratne štete, Nemačka, Japan recimo, pa evo ih živih i zdravih i debelih i sada . Srbija i srpski narod moraju da smognu snage da shvate faktičko stanje i da iz njega pokušaju da izvuku maksimum .
A ako više vole da slušaju bajke od ovakvih autora , koji još uvek sanjaju o "Velikim Srbijama" -pravo nam budi .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ona

Datum upisa : 09.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Avg 07, 2010 10:31 pm

Hajde, da pocnem i ja iz pocetka .. pa,
navodi izvora iz plasiranog

mi teksta NIJE samo sa tvojih citiranih
mesta – sto ne sumnjam da,

toga nema i tamo jer ….samo SP je
poznata po tome a da ne govorim,

o onim 49,9 % drugih.Tvoje cu posle da
nabrojim …. [You must be registered and logged in to see this image.]

Neces verovati ... ali moj post datira
iz arhive NSPM … cijeg > sefa <

i njegovo misljenje o KiM-u imas, ako
hoces...i u tekstu da procitas.

Osim toga, dotican tekst se fenomenalno
lako (pro)nalazi u magazinu

Tabloid,evropskim -Vestima,srpskim
Novostima,Novinaru i na mnogim

drugim foruma i blogovima . Cujem
malopre, ima ga i na Fejsu !!!

Elem, dobronamerno predlazem da ne
penusavis za > dz < jer ,, prijatelji ,,

Blic-a , Vreme, Danas, Politike (od
kada je supozitorija Buljosevic na

kormilu) i slicnih rezimskih glasila su
nam i te kako p o z n a t i [You must be registered and logged in to see this image.]

To smo i licno osetili …...medjutim ,
tema je bila Kosovo ...

E pa, sefe, ne mozes ti bez
filozofiranja ali da ne duzim …jer sam Srpkinja

te ne mogu nikako da duljim – samo si
donekle u pravu … a to znas i sam.

Ali volis da mi truciras, predajes i
pametujes mada argumentujes, uglavnom

polemicno.Ja mozda nisam u pravu!,,.. a
koje je tvoje izvinjenje ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Istini za volju, bilo koja tema u
diskusijama, gde se nacne mucenicka KiM …

primarno se od takvih i slicnih
diskutanata mahom pocne i zavrsi sa pok. nam

nam bivsim predsednikom ?!,,...a koga
su malte ne SVI SRBI tri puta listom

birali ?!?!?!...sto se danas samo
promrmlja sebi u bradu [You must be registered and logged in to see this image.] !Prvi put = 100 % ;

drugi put = 80 % …i treci put 50 %
!??!`?!?!,,... i taj rejting se zadrzao i dan –

danju !!- A po tom f a k t u , iz
avi(J)ona se i dalje vidi = podeljena SRBIJA na

50 % tkzv. patrio i ostatak do
stotke... onih drugih odnosno ... one pro KiM-a

i onih... partout…nedaj Boze …
taman posla … ijoooooooj QQ ...

A ja trazih od tebe fakt u jednostavnom
odgovoru … bez da se jezis na tudje

pisovanije i koje - kakve Vojislave ...
jedne i druge mada, ima sijaset jos gorih

i drugih satrapa . Ne moze covek da ih
se otrese.

Sefe, KOSOVO je izgubljeno jos onomad
1389 !!! Toliko. [You must be registered and logged in to see this image.]

`Ajde sad`na sok [You must be registered and logged in to see this image.] ….pivo ne pijem …...

P.S.

A Vuk ne samo da je manit ….vec
dokazano - hronicno- psihijatrijski slucaj.

Doduse, i rascepulja mu ima sertifikat
sa beogradske neuro-psihijatrijske klinike

kojim je vitlala beogradskim ulicama i
razno-raznim TV- kucama pominjuci, da

su joj dijagnostikovali tumor ?!

Sudeci po njenim dosadasnjim
eskapadama, taj mora da je kao mega meteorit ... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ona

Datum upisa : 09.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Avg 07, 2010 10:33 pm

Sta ovo bi ? Sefe, gde uprskah stvar [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Avg 08, 2010 12:08 am

Osim toga, dotican tekst se fenomenalno
lako (pro)nalazi u magazinu

Tabloid,evropskim -Vestima,srpskim
Novostima,Novinaru i na mnogim

drugim foruma i blogovima . Cujem
malopre, ima ga i na Fejsu !!!

Da ne bude zabune ....http://www.srpskapolitika.com/02.html

Kažeš,ima i u "Tabloidu ? E onda verovatno ima i u "Pravdi" "Nacionalu ""Glasu javnosti""Kuriru" i ostalim glasilima iz iste "kuhinje ", koji su slučajno vlasništvo likova koji su se napljačkali za vreme Slobe . Ali ovo mi je legendarno .Ima i na Fejsu, jbt....pa kakvog djubreta tamo nema ??

Blic-a , Vreme, Danas, Politika...

...su još uvek listovi koji imaju integriteta (zaboravila si "Borbu", naročito "Našu Borbu" , ako se sećaš , mada sumnjam da si je 90 tih čitala ) i za razliku od gore nabrojanih koje se prodaju po ceni od koje se ne moze platiti ni papir (ko li ih finansira , bas se pitam ) i za razliku od ovih tvojih -u njima još uvek rade novinari koji imaju svoje "ja ",ime i prezime , a ne pišu pljuvačine za 20 eu po stupcu -i onda nemaju muda ni da se potpisu . Ovi iz "Vremena ""Gradjanina" ,ako treba -plate svoje pisanje i glavom .

...medjutim ,
tema je bila Kosovo .......primarno se od takvih i slicnih
diskutanata mahom pocne i zavrsi sa pok. nam

nam bivsim predsednikom ?!,,...a koga
su malte ne SVI SRBI tri puta listom

birali ?!?!?!...sto se danas samo
promrmlja sebi u bradu [You must be registered and logged in to see this image.] !Prvi put = 100 % ;

drugi put = 80 % …i treci put 50 %
!??!`?!?!,,... i taj rejting se zadrzao i dan –

danju !!- A po tom f a k t u , iz
avi(J)ona se i dalje vidi = podeljena SRBIJA na

50 % tkzv. patrio i ostatak do
stotke... onih drugih odnosno ... one pro KiM-a

i onih... partout…nedaj Boze …

Pa ne mogu početi od Vuka Brankovića (doduše , dobar i Vuk Drašković , neki "izdajnik " uvek mora biti) Što se tiče tvoga očiglednog "žala" za pokojnim Slobom i procenata na izborima ...Verovatno si iz dijaspore , jer mi ovde smo izlazili na ulice zbog IZBORNIH KRADJA , svih tih godina, sve dok nas se nije skupilo 1000 000 na ulicama Beograda -i zamisli , skoro svi su bili Srbi? I svi protiv gospodina Predsednika, njegove familije i raznih "patriota " tipa Dafine, Jezde ,Karića koji su se napljačkali na ovom narodu , sve uz blagoslov tog divnog čoveka ...koji nije dao Kosovo, ali ni svoga sina u vojsku, kao i svi drugi iz tadašnjeg SPS i SRS .

Sefe, KOSOVO je izgubljeno jos onomad
1389 !!! Toliko. [You must be registered and logged in to see this image.]

Te 1389 se na Kosovu branila hrišćanska Evropa od Osmanlijskog carstva , i na "našoj" strani su bile sve velike države Evrope -čak i u samoj bitci , ako ne verujes slepo istoriji koja se servira nama i našoj deci , pa malo pročitas i druge izvore , kao sto su Enciklopedia Britanica ili Larousee . Sem toga , osnovno poznavanje istorije i logično razmišljanje će ti reći da je Srbija tada bila feudalna VAZALNA drzavica sasvim racepkana medjusobnim sukobima za vlast .Nije tada bilo tamo nikakvih miliona zlih Šiptara . A više Srba se borilo na Turskoj strani , nego na hrišćanskoj, istine radi .VAZALNA DRZAVA -što znači boris se za gazdu bez pogovora , a to su uglavnom bili Turci, zar ne ?

Tako da ti je ova rečenica , za mene potpuno nerazumljiva , i usput , Kosovska bitka niti je bila najveća, niti najvažnija ,niti po bilo čemu po istorijskoj važnosti iznad sukoba iz tog vremena -samo smo mi stvorili mit iz toga , na kraju i poraza sa krvavim žrtvama nizašta .

P.S.

A Vuk ne samo da je manit ….vec
dokazano - hronicno- psihijatrijski slucaj.

Doduse, i rascepulja mu ima sertifikat
sa beogradske neuro-psihijatrijske klinike

kojim je vitlala beogradskim ulicama i
razno-raznim TV- kucama pominjuci, da

su joj dijagnostikovali tumor ?! ..

Ljubljeni predsednik za koga kazes da su glasali "skoro svi Srbi" (odakle se samo pojavilo onih 3-4 000 000 izdajnika ? ) ima psihijatrijsku istoriju u najuzoj porodici i to vezanu za suicid , pa je to izgleda ispoljavao počinjući ratove sa svim i svakim šaljući drugu decu dok se on krio u Kineskoj ambasadi i Dobanovcima .
"Mali Marko" zbog psihijatrijske dijagnoze nije bio "sposoban za vojsku" no bio je sposoban da radi šta je radio u isto to vreme .
Za Miru Marković će i najveći ljubitelj reći da je žena koja je živela u "svom svetu" -kako inače objasniti tekstove 90 tih u "Dugi" pune cveća i ptičica dok narod bukvalno umire ?
E a bas oni su vodili drzavnu politiku -dakle i politiku vezanu za Kosovo.Da ne zaboravim i "doglavnika " Vojvodu Šešelja na kome psihijatri doktoriraju -inače tada redovnog profesora Prištinskog Univerziteta gde su pravo završili bivši grobari i šefovi samousluga i to za godinu -dve . Šta od ovoga nije tačno ?

ps molio bih te da žensku osobu , ma kakav animozitet imala , ne nazivaš "rascepuljom ",jer to pre svega ne priliči dami da se tako izražava.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sub Feb 12, 2011 11:37 pm

Marti: Ubijanje svedoka je skandal, ne moj izveštaj

"Poslednjih godina na Kosovu je ubijeno više desetina ljudi koji su svedočili o počinjenim zločinima. Međutim, ubijanje svedoka nikoga u Evropi nije dirnulo. Svi su ćutali. To je pravi skandal, a ne moj izveštaj u kojem sam zapisao samo ono što mnogi znaju već veoma dugo", rekao je Marti u intervjuu za slovenački list "Delo".

Specijalni izvestilac SE istakao je da su se sva imena koja je u izveštaju naveo, među kojima je i ime Hašima Tačija, godinama pojaviljava u policijskim izveštajima, diplomatskim telegramima, kriminološkim studijama i izveštajima mnogih stranih obaveštajnih službi - od američke FBI do britanske MI6, italijanske službe SISMI, nemačke DND do grčke EYP.

"Na zapadu su, dakle, sve vreme veoma dobro znali šta se događa na Kosovu, ali niko nije ništa činio", naglasio je Marti.

Na pitanje da li je posetio takozvanu "žutu kuću" u Albaniji, Marti je odgovorio da tamo sada nema ničega i da za tim nema potrebe, navodeći da je "žuta kuća" samo "komadić u prilično komplikovanom mozaiku kosovske drame".

On je ocenio da će Brisel učiniti sve da se taj slučaj što pre zaboravi i da nikada neće prihvatiti "jedino rešenje" - formiranje posebne istražne jedinice van Kosova, sa posebnim ovlašćenjima i sa jako ozbiljnim programom zaštite svedoka.
"Evropa to nikada neće prihvatiti, jer zna da bi moji svedoci zaista progovorili i otkrili da je dobar deo evropske politike sve vreme znao šta se dešava na Kosovu. Mislite li da u Briselu zaista žele tako nešto da čuju", rekao je Marti.

On podseća da su informacije o nezakonitoj trgovini organima na Kosovu u javnosti počeli da kruže još 2003. i da su se rukovodstva UNMIK-a i Haškog suda godinu dana kasnije odlučila za temeljan pregled "te nesrećne kuće", gde je dovedena i grupa novinara i gde su nađeni tragovi krvi, igle za injekcije i druga medicinska pomagala.

Marti kaže da protivrečnosti u iskazima članova porodice koja je u to vreme živela u "žutoj kući" "očigledno nisu nikome smetale".

Ekipa iz Haga je prikupila pronađene stvari koje su čuvane u kancelariji tadašnje glavne haške tužiteljke Karle del Ponte, sa kojom je Marti razgovarao 2009, kada mu je ona govorila ne samo o "žutoj kući", već i pružila niz drugih informacija o logorima OVK i o svojim razgovorima s ljudima koji su tamo prevozili zarobljenike.

Del Ponteova je tada pomenula i dokazni material koji su tom prilikom prikupili u Albaniji, zbog čega je Marti i otišao u Hag kako bi lično pregledao te predmete, ali ga je to što su oni ocenjeni beznačajnim izuzetno iznenadilo.

"Bio sam potpuno iznenađen. Naime, rekli su mi da su dokazi bili beznačajni i da su ih zato uništili. To je bila veoma neobična odluka. Materijal su uništili u vreme dok je Karla del Ponte još bila tužilac, ali je o tome nisu nikada obavestili. Objasnili su mi da se u suštini radilo o normalnoj proceduri", ističe Marti.

On je naglasio da u Hagu nisu uspeli da ga u to ubede i da se "dokazni material ne uništava tek tako nigde u svetu".

Marti je u svom izveštaju, koji je nedavno usvojila Parlamentarna skupština SE, teško optužio Tačija i "Oslobodilačku vojsku Kosova" da su umešani u trgovinu organima ona Kosovu. Blic

Ovaj covek ispade veci Srbin od onih sto vode Srbiju!

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Ned Feb 13, 2011 1:07 am

Jako lijepa tema.Nekad je bilo Srpsko,veci dio Srpske istorije vezan je za Kosovo,ali sila boga nemoli.Sad je nezavisna drzava,a mi veliki SRBI koji jesmo ili pokusavamo biti mozemo samo da govorimo kako nedamo Kosovo.Kolika je bila Srbija za vrijeme cara Dusana,ili na primjer Rimsko carstvo,ili neka druga carevina koja vise ne postoji,jednostavno nema vise.Tako i Kosovo mozda ce sutra biti Albanija ostaje da se vidi ali Srpsko nece sigurno bar sad za sad.Kosovski Albanci imaju jasan cilj i ostvarili su ga ali sa punim pravom jer oni su dolje vecinsko stanovnistvo.Ovo nam je posljedica komunizma ali u vrijeme Tita nikome nije moglo pasti na pamet da ce do ovoga doci.Moglo se je sve ranije spreciti ali nije imao niko interes da sprijeci.Pa samo da je Milosevic imao malo bolju politiku do ovoga nebi doslo.Ovako je Albansko
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Apr 07, 2011 10:58 pm

PRIŠTINA - Skupština Kosova izabrala je danas Atifete Jahjagu za predsednicu Kosova već u prvom krugu glasanja, kada je za izbor potrebna dvotrećinska većina ukupnog broja poslanika.
Za novu predsednicu glasalo je 80 poslanika u kosovskom parlamentu koji ima 120 mesta. Druga kandidatkinja za predsednicu, Suzana Novobrdali, dobila je 10 glasova, a toliko je bilo i nevažećih listića.

Šefovi poslaničkih grupa Demokratske partije Kosova, Alijanse novo Kosovo i opozicionog Demokratskog saveza Kosova podržali su kandidaturu Atifeje Jahjage, dosadašnje zamenice generalnog direktora policije Kosova.

Pre glasanja, Skupštinu Kosova napustili su poslanici opozicionog Pokreta "Samoopredeljenje" koji nisu podržali nijednu kandidatkinju. Šef Poslaničke grupe "Samoopredeljenja" Visar Imer je ocenio da je sporazum o kandidatima za predsednika, postignut kasno sinoć, nastavak loše politike i da je do sporazuma došlo zarad ličnih interesa lidera tri partije.

Jahjaga je treći predsednik Kosova, a drugi nakon proglašavanja nezavisnosti, 17. februara 2008. godine. Ona je bila zamenica generalnog direktora Policije Kosova, a za predsednicu su je predložile vladajuće stranke Demokratska partija Kosova i Alijansa novo Kosovo, kao i opozicioni Demokratski savez Kosova.

Predsednik Kosova ponovo je biran jer je Ustavni sud ocenio da izbor Bedžeta Pacolija 22. februara nije protekao u skladu sa ustavnom procedurom. Da predsednik nije izabran danas, na Kosovu bi bili raspisani vanredni parlamentarni izbori.

Je l' to ova ista? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
bokki78

Godina : 39
Datum upisa : 27.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pet Apr 08, 2011 12:33 am

malo zaebana tema za mene posto sam bio tamo '98-'99 pa bi mogao da kucam i da se nerviram 2 dana...ali da je bilo pametnih ljudi to je moglo da se sredi za 1 dan po principu udjes izadjes i gotovo i svega ovog ne bi bilo...a sada je izgubljeno za sva vremena nema vise pomoci
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jun 23, 2011 8:58 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] | četvrtak 23.06.2011 | 13:59

"Beograd i Priština blizu rešenja"

Izvor: FoNet

Beograd i Priština su blizu rešenja u oblastima katastra, vazdušnog
koridora i slobode kretanja, kažu u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju.

(FoNet, arhiva)

Državni
sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović najavio je
da su Beograd i Priština blizu rešenje prihvatljivih za obe strane.
Govoreći o dijalogu, čija će peta runda biti početkom jula,
Ivanović je rekao da nijedno rešenje koje bude odgovaralo samo jednoj
strani neće biti održivo.
Evropska unija, neće insistirati na bilo kakvom rešenju
ukoliko se ono kosi sa političkim stavovima Beograda ili Prištine,
rekao je Ivanović i dodao da će predstavnik EU biti u prilici da
sublimira diskusiju i iznese stav o tome šta vidi kao rešenje.

Ivanović je rekao da bi sporazum trebalo da bude postignut u oblastima
kao što su pitanja katastra i vazdušnog koridora i da je moguće naći
rešenja po ugledu na ona koja već u Evropi i koja su primenjivana u
oblasti slobode kretanja.

Ivanović je ocenio da su teme energetike i telekomunikacija dosad nepotrebno politizovane i da je moguće ostvariti rezultate.

Super vest...ukoliko i stvarno to i zaživi . Od nečega se mora početi ,a inače neće biti mira bez obostranog popuštanja.

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pon Jul 18, 2011 3:04 pm

Da li je moglo drugačije biti????

(istinita priča)

Još mi je u nosu bio miris paljevine i gareži od naše kuće i još sam u daljini prepoznavao odžak i krov koji je plamen gutao dok se naše selo u magli zadnjeg stakla zastavinog ’’stojadina’’ pretvaralo u moju poslednju sliku Kosova.Kad je Gvozdena, moja majka umrla, bilo mi je pet godina.Sahranili smo je blizu kuće.Do groblja gde su se naši vekovima sahranjivali trebalo je pola sata pešice... kroz šiptarsko.Nije se smelo.išli su neki ljudi da upale sveće svojima, pričali su moj otac i komšije...Malo ko se vratio.Niko.Pričali su to u noćima dok se nešto čudno događalo na nebu.U pauzama između dve seoske straže.Samo su o tim nesrećnicima pričali.Poimenice.Kasnije, godinama kasnije, objasnili su mi da da je to što bilo,Meni malom nejakom čudno na Kosovu bio zapravo anđeo.Milosrdni.

’’Komšo, tako mi Boga, gledaću grob kao da je neko moj.Kuču ču da ti čuvam.Ja ću da je uselim.Ni jednu voćku moji neće da uberu da se ti ne pomeneš, samo idi...I ne brini, moji će ljudi kroz Drenicu da te provedu.Ti kolima napred, oni sa dva autapozadi.Vodi sinove za Srbiju, da zaborave.Besu imaš.Sa Kosova ćeš izaći živ i zdrav’’.Svaku reč komšije Fehima pamtim dok je mom ocu da se skupimo i pobegnemo.Svaku igru damara na iskeženom licu pamtim.Pamtim kako pocupkuje, kako se vrpolji, kako mu je mila očeva muka.kako mu automat visi na ramenu i kako ga drvenim kundakom lupa po bubrezima i praznom turu.Ustima bez zuba, šištavo i nakaradno, sčadeći se našom propasti Fehmi je, neznajući ni sam šta čini, diktirao mome ocu u brk naše buduće stradanje i jad.

U mestu čije ime ne izgovaram shvatili smo da je vojska predaleko i da je ne možemo stići.Stranci još nisu preuzeli kontrolu, a ono što ih je bilo tu ili je bežalo da se ne sretne ili je pokušavalo da okasnele izgnanike poput nas usmeri prema centralnoj Srbiji.

Kad nas je pred Vučitrnom zaustavila grupa momaka sa UČK uniformama shvatio sam da više nemam suza.Više nemam čime da plačem.Iako sam imao tek dovoljno godina da pođem u prvi razred, znao sam da više nisam mali.Znao sam da sam porastao.Zreo čovek u telašcu klinca sa Kosova čije se detinjstvo pred rođenim očima pretvaralo u starenje i izbeglištvo.

Čopor zlikovaca, prokletnika, čija usta smrde kao smrt visio je sa ’’stojadina’’.Tata je nastavio da vozi kroz besnu masu Šiptara.Prvoslav, najstariji brat je iskolačenih očiju gledao u našu propast.Mladen, najmlađi od nas trojice, gotovo da nije disao.Pljuštali su udarci kroz razlupana stakla, prskala krv svuda okolo.Nije bilo vremena za strah.Otac je dodavao gas , oni su se kačili za auto i otpadali sa njega svakim narednim pređenim metrom.Jedno parče stakla mi je raseklo čelo i nisam video kada su neljudi kroz razvaljena vrata izvukli Prvoslava.Krv mi se slivala u oči, sve me je bolelo i sve se raspadalo.Tata je zapomagao da mu ostave sina, da nam vrate brata.Poslednje što sam video od njega i što imam je čarapa i patika, ostala, dok se otac vozeći otimao za njstarijeg sina.

Tata je bio krupan i hrabar čovek.Mogao je sa nekoliko njih da se nosi.Nedao Bog nikom kao mom ocu, laka mu zemlja , da se suoči sa takvom odlukom.Da mu zatreba tolika snaga.Nedao Bog ni njima, njima što su mog Prvoslava, mog brata iz kola, iz naših ruku oteli.Nikom da neda Bog šta je nas snašlo.Očev lelek, vriska mene i najmlađeg brata Mladena, halakanje neljudi i urlanje motora ''stojadina''.Da li su to poslednji zvuci i slike koje je Prvoslav čuo i video pre nego što su ga raspetog na krilima poveli davno izginuli preci ka Dečanima, Gračanici, Zočištu, Sokolici ili negde drugde na nebu?Da li je video svetlost ili mrak?Da li ću ja ikada, kad legnem i pokušam da zaspim videti ili sanjeti išta drugo do lice oca znakaženo odlukom da mora da doda gas?Da mora da ostavi jednog kako bi spasao druga dva sina?Hoću li ikada prestati da se pitam da li je moglo drugačije?Šta bi se dogodilo da smo stali, da je tata pokušao da razgovara, da se tuče, da moli i preklinje?Hoću li ikada prestati da čujem njegovo nemo dozivanje?Bez reči , bez suza... samo dečački pogled milog brata kao poslednji pozdrav.Zauvek...

Ima šta se nikad ne pita.Nek je dao Bog da je olovo...da je metak.

Sad je dvanaest godina kasnije.Otac se, pokoj mu duši, nikada nije oporavio.Sahranili smo ga u Šenju.Kod Kragujevca.Dobro je sada meni i bratu.Došao nam je stric i strina.Sad živimo zajedno i radimo malo zemlje i nešto stoke.Nakrivo nasađeni al' dobrodušni Šumadinci dali da kupimo zemlju jeftino.Pomogli da se skućimo i okućimo.Pomogli da se bunar iskopa, da se ogradi.Čujem ponekad u prodavnici ili oko kafane ili igrališta da mene i moje zovu Šiptar.Ne ljutim se.Da znaju šta ta reč znači , ne bi oni.Za Prvoslava ne znaju.Niko i ništa.I zašto da znaju?Samo kad na zadušnicama izađemo sa selom na groblje, okupimo se oko spomenika i krstača, posedamo na klupe , posedamo na klupe i razvučemo neki zaostali ručni rad po grobovima i postavimo ko za slavu pa se dobro najedemo , često i napijemo, vide ljudi da nešto nije kako treba.Da se neštonad nama nadvilo tako i toliko da se pomalo od drugih razlikujemo.

''Sredoje , pozva me stric Vidak dok sam se spremao da sa drugom odem do prodavnice na pivo.''Jesi li gledao vesti? Ču li muko, kakvu nam muku spremaju?''Jok, rekoh i ne sluteći...

''Ministar, onaj što je bio naš, Slobin, 'oće da deli Kosovo!Onaj bre naš što je vrdmao po Kosovu i kleo se da će on i njegovi da nas čuvaju do zadnjeg metka, zadnje vene što joj struji krv...E moj brajko, moja muko...Što bre, kako, ko... ko opet da deli na groblju mu delili, ko i šta i čije?''

Ćutim, rekao bih nešto ali nemam glasa.I bolje je.Šta da kažem, kako stricu da odgovorim?Primili me u stranku, demokratsku.Kako da mu odgovorim kad me i u stranci zovu Šiptar?Šta da kažem kad moji, i ovi i oni pre ovih, na Kosovu gledaju kao na teret.Gledam strica, vidim brata.Prvoslava.Prvu slavu mog oca.Da se zemlja otvorila – lako bih, samo propadnem i gotovo.

Čije Kosovo da dele, Bog ih podelio, čije njive, čije kuće, čija groblja, čiju muku'', bogorada stric.Kada bih barem mogao da ne čujem.Kada bih bar mogao nešto da mu kažem.

''Ovaj što bi da moje podeli ima više ari pod parketom u centru Beograda nego ja što sam plastenik imao.Bog mu uzeo.Kune stric , ali nije sam.Razvila se kletva, peni se, narasta , kiša je zaliva.Nabrekla, buja od besa i srdžbe, sve puca od jeda , od jada i muke...Sevnu grom, puče.Puče i u meni nešto, poreza me kao brijač, ošinu me kao pogled slavske ikone, k'o da Prvoslav me moj nešto prekoreva...Bože, pomislih...samo Bože..

Ramaćki vis.Vrh.Vidi se Gružansko jezero.Kao nebo vedro.Samo se Kosovo ne vidi. Ni Evropa.I samo ja na vrhu, sa čašom ljute rakije, za dušu mom pokojnom stricu.

I majci.I ocu.I bratu.I meni.

Za pokoj duše

Objavljeno u kragujevačkom nedeljniku ''Svetlost'' 02.06.2011.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pon Jul 18, 2011 3:17 pm

Samouka ::

(istinita priča)

1998.godina ,tv duel Vojislav Šešelj vs Zoran Djinjdić

(Šešelj tada podpredsednik u Vladi Slobodana Miloševića )

Nazad na vrh Ići dole
vasko1

Datum upisa : 02.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Pon Jul 18, 2011 4:09 pm

Samouka ::

(istinita priča)

DEFINICIJA POJMOVA U SERBIJI
"Kosovo je srce Srbije!"
- Medicinski primer po kojem je moguce da srce funkcionise i izvan maticnog organizma.

Kosovo
- Srpska sveta zemlja, zato mi ne gazimo po njoj!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 7:56 pm

Srpski ekstremisti zapalili punkt Jarinje Uživo

| 27. 07. 2011. - 19:30h [You must be registered and logged in to see this image.] 19:40h
| [You must be registered and logged in to see this link.]

Mladići sa kapuljačama na glavama, navodno
pripadnici ekstremističkih pokreta iz Srbije, zapalili su
administrativni punkt Jarinje na severu Kosova oko 19 sati.

[You must be registered and logged in to see this image.] 19:46 - Punkt demoliran uz pomoć buldožera

Maskirani mladići razbijaju stakla na
objektima i bacaju molotovljeve koktele i baklje na punkt Jarinje.
Demoliranje prelaza odvija se i uz pomoć buldožera, javljaju reporteri
sa lica mesta.

[You must be registered and logged in to see this image.] 19:36 - Zapaljena i baza Kfora
Reporter Bete javlja da je zapaljena baza
Kfora i da su se ubrzo potom čuli pucnji iz rafalnog oružja. Sa tog
područja vije se gust dim. Helikopteri nadleću šire područje
administrativnog prelaza, a po visini na kojoj lete, novinari ocenjuju
da su Euleksovi.

[You must be registered and logged in to see this image.] 19:15 - Gori Jarinje
Grupa srpskih ekstremista zapalila je
administrativni punkt Jarinje na severu Kosova oko 19 sati, javio je
Tanjugov reporter s lica mesta. Grupa od 30 do 40 mladića je napala
prelaz bacajući molotovljeve koktele i zapalila je objekte, a na toj
lokaciji se čuju pucnji, javlja RTS.

Da pogadjamo kome smetaju pregovori i ko stoji iza ovoga -tačnije -ko želi rat na Kosovu ?
Ove ne zanimaju ni Srbi sa Kosova ni Kosovo.

ps ovo su vesti sa SRPSKIH stanica , da ne bude zabune u definisanju naslova.

A ovo je rezultat divljanja grupice ekstremnih desničara :

[You must be registered and logged in to see this link.] | sreda 27.07.2011 | 18:01 -> 19:27

Kosovo sutra tema u UN

Izvor: Beta

Berlin -- SB UN zakazao je za četvrtak, na zahtev
Srbije
, konsultacije "iza zatvorenih vrata" o situaciji na Kosovu, rekli
su Rojtersu izvori u Savetu bezbednosti.

Neimenovane
izvori iz SB UN rekli su da je Rusija podržala održavanje hitne
sednice. SAD i VB misle da bi trebalo sačekati sledeću, redovnu sednicu
SB o Kosovu.
SB UN je, na kraju, izabrao kompromisno rešenja i za
četvrtak zakazao konsultacije iza zatvorenih vrata, umesto javnog
sastanka, rekao je Rojtersu neimenovani diplomata.
"Odluku o
održavanju vanredne sednice donosi SB u celini. Nemačka će, kao
predsedavajuća, zahtev Srbije staviti na diskusiju na današnjoj sednici
Saveta" , rečeno je u Berlinu.

Predstavnik Ministarstva je preneo da "Nemačka sa zabrinutošću prati događaje na severu Kosova".

Savezni ministar inostranih poslova Gido Vestervele se "redovno
obaveštava o aktuelnom stanju na Kosovu", rečeno je u ministarstvu.

Berlin, kako je istaknuto, "poziva sve strane da doprinesu deeskalaciji i smirivanju situacije".

Među članicama SB vode se izuzetno teški pregovori povodom zahteva Srbije.

Rusija i Kine, podržavaju zahtev Srbije, dok su SAD i Velika Britanija
izričito protiv do mere da postoji mogućnost da će upotrebiti pravo veta
koje imaju kao stalne članice.

Sednica SB UN o Kosovu, ukoliko se odluči da se ona zakaže, mogla bi da bude sutra pre podne po njujorškom vremenu.

Kako je potvrđeno u kabinetu šefa srpske diplomatije, Vuk Jeremić
krenuo je iz Bejruta za Njujork, budući da je Srbija podnela formalni
zahtev za sazivanje vanredne sednice SB UN zbog Kosova i da bi
učestvovao na toj sednici, ukoliko ona bude zakazana.

Poslednji izmenio Danubius dana Sre Jul 27, 2011 8:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 8:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] | sreda 27.07.2011 | 19:09 -> 20:02

Zapaljen prelaz Jarinje!

Izvor: B92, Beta, Tanjug

Kosovska Mitrovica -- Na administrativnom prelazu
Jarinje oko 19 sati počeli veliki incidenti, grupa od nekoliko desetina
mladića zapalila objekat. Tadić pozvao na prekid nasilja.

Čuli su se i pucnji, a lokaciju nadleću helikopteri Kfora. Novinarske ekipe se evakuisale.
Mladići
srpske nacionalnosti, njih oko 50, su došli iz pravca Kosovske
Mitrovice, zatražili da se okupljeni udalje od punkta, a potom su počeli
da ruše i pale objekat na prelazu.

20:01 Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović
osudio je večeras paljenje administrativnog prelaza Jarinje i pozvao
Srbe na severu Kosova da ne dozvole da ekstremne grupe izazovu sukobe.

"Ekstremističke grupe učinile su nešto najgore, čemu se nismo nadali. Ovo što se desilo je za svaku osudu. Ne možemo ovakvim
načinom rešavati probleme", rekao je Bogdanović i pozvao
Srbe na severu Kosova da ostanu "prisebni i da ne dozvole da ekstremne
grupe navijača urade zlodela zbog kojih će čitav narod ispaštati".

19:50 Na Trgu Republike u Beogradu ipak nije došlo do najavljenog okupljanja ekstremističkog pokreta SNP 1389,
javlja "Blic". Policija legitimiše i proverava sva sumnjiva lica. Za
sada nema incidenata. Incidenti na Jarinju se povezuju sa srpskim
ultradesničarskim grupacijama.

19:45 Na društvenoj mreži Tviter se objavljuju informacije o pucnjavi u Leposaviću.

19:40

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović i šef pregovaračkog tima
u dijalogu Beograda sa Prištinom Borislav Stefanović krenuli su sa
Brnjaka prema Jarinju, javlja RTS.

19:33 Predsednik Srbije Boris Tadić pozvao da se nasilje na Jarinju odmah prekine i uspostavi mir. "Huligani koji izazivaju nasilje nisu oni koji brane i ni građane niti državu Srbiju", poručio je predsednik Srbije.

Tadić je Srbe sa Kosova pozvao na uzdržanost.

19:15
Maskirani mladići razbijaju stakla na objektima i bacaju Molotovljeve
koktele i baklje. Demoliranje se odvija i uz pomoć buldožera.

19:05 Mladići sa kapuljačama na glavama bacili su molotovljeve koktle na kućice na punktu Jarinje, a nakon toga su se čuli i pucnji i eksplozija.
Molotovljev koktel je bačen i na bazu Kfora odakle se čula eksplozija, a
nakon toga su se čuli i pucnji iz rafalnog oružja. Iz tog područja vije
se gusti dim.

19:01 Helikopteri
nadleću šire područje administrativnog prelaza, a po visini na kojoj
lete novinari ocenjuju da su Euleksovi. Više stotina ljudi nalazi se na
tom prelazu.

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 9:45 pm

Marko Jakšić: Ovako se ne brani Kosovo

Pošto su KFOR-ovim helikopterima specijalne jedinice ROSA prebačene u Jarinje i Brnjak, cela priča da iza ove akcije Vlade Hašima Tačija ne stoje zapadne zemlje i Euleks pada u vodu. Krajnji cilj, naravno, je da se uspostavi carina i da se time omeđi takozvana država, kaže za ''Vestionline“ potpredsednik Skupštine zajednice opština KiM Marko Jakšić.

Lider kosovskih Srba sa Severa koji se danas nalazi na barikadama u Rudaru, dodaje da ''ni šef pregovaračkog tima Borko Stefanović, niti Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogradnović rade bilo šta da trenutnu situacuju promene“.

- Cilj dolaska i boravka i Borka Stefanovića i Gorana Bogdanovića je da se polako trasiraju put takozvanoj kosovskoj nezavisnosti, kontrolišući situaciju dok tobože rade pokušavaju da spreče uspostavljanje carine.

Sve to rade kako bi se dodvorili Zapadu...

Vesti online

...........................................................................................................

Incidenti su usledili nakon što su se na prelazu Brnjak danas ipak pojavili službenici kosovske pogranične policije i carinici albanske nacionalnosti, što nije bilo u skladu sa očekivanjima.

Više od 100 meštana Leposavića je večeras opkolilo bazu Kfora u tom mestu.

U okolini Leposavića postavljeno je nekoliko barikada, na putevima su parkirani buldožeri, postavljeni balvani i pesak, navodi Blic.

U Zubinom Potoku su se oko 14 sati čule sirene za uzbunu i meštani su počeli masovnije da se okupljaju na blokadi prema administrativnom prelazu Brnjak.

Na taj prelaz danas pre podne je helikopterom dovezeno 11 pripadnika pogranične policije i četiri carinika, svi albanske nacionalnosti.

Pripadnici pogranične policije i carinici dovezeni su
između ostalih
i hrvatskim helikopterima u sastavu Kfora,
na koje je bila otvorena vatra sa zemlje.

krsti se

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 10:17 pm

Piter Fejt pozdravio napad na Srbe

Published on July 27, 2011
Međunarodni civilni posrednik za Kosovo Piter Fejt pozdravio je akciju zauzimanja administrativnih prelaza Brnjak i Jarinje koju su izveli pripadnici specijalnih jedinica kosovskog MUP-a. Džerard Galuči smatra da situacija može da eskalira, a EU je saopštila da ne podržava akciju kosovskih vlasti.

“Vlada Kosova, kao vlada jedne suverene međunarodno priznate države, ima pravo da preduzme mere kako bi uspostavila vlast na celoj teritoriji zemlje”, rekao je Fejtov portparol Endi Mekgafi.

On je rekao da je akcija usmerena na “uspostavljanje reda i zakona”.

“Mi tu akciju podržavamo i podstičemo Vladu da istraje u svom stavu, a od građana očekujemo da podrži te napore”, naveo je on.

Prethodno su objavljene nezvanične informacije da je akcija zauzumanja administrativnih prelaza usaglašena sa kancelarijom Piter Fejta.

Komandant KFOR-a Erhard Biler zbog incidentne situacije na sjeveru Kosova otkazao je učešće na primopredaji dužnosti komandanta jedinice KFOR-a za nadgledanje u Prištini.

Savet za bezbednost Kosova zatražio je od Evropske unije da osudi izjavu specijalnog predstavnika EU za Kosovo Fernanda Đentilinija da je akcija specijalaca ROSU na severu Kosova neprihvatljiva.

Savet za bezbednost Kosova čine najviši funkcioneri kosovskih institucija, počev od premijera do predsednika.

Savet poziva EU da pruži punu podršku akciji Kosovske policijske službe, ističući da je ta akcija izvedena radi “uspostavljanja reda i zakona” u ovom delu Kosova.

Od članica EU Savet za bezbednost Kosova traži da se ogradi od izjave Đentilinija, koji je, kako se navodi, saradnik Srba.

Bivši administrator UNMIK-a u Kosovskoj Mitrovici Džerard Galuči ocenio je da bi situacija na severu Kosova mogla da plane.

Džerard Galuči je na svom blogu outsidewalls.blogspot.com upozorio i na mogućnost da Beograd, pritisnut ucenama o članstvu u EU, dozvoli “pad severa”.

“Prištini je dozvoljeno da se igra vatrom, a to ohrabruju SAD i drugi međunarodni pomagači. Moguće je da će Beograd, priteran uz zid zbog članstva u EU, dozvoliti pad severa. Srbi sa severa su stavljeni u poziciju u kojoj mogu da procene da im jedino preostaje da se brane”, ocenio je on.

Bivši UNMIK-ov zvaničnik je naveo da se Priština igra vatrom time što pokušava da dovede specijalce na prelaze Brnjak i Jarinje i da to čini uz pomoć SAD.

Prema njegovim rečima, sinoćnja akcija policije je usledila posle niza provokacija Prištine i neuspeha Euleksa da ih obuzda.

Akcija koja je usledila noćas, kako navodi Galuči, mogla bi da bude rezultat dogovora članica zemalja Kvinte – velike petorke u naporima da primoraju Beograd da preda sever, a koju su ohrabrile SAD.

“Priština je već izazvala krizu tako što je blokirala uvoz robe iz Srbije na Kosovo, kao i saobraćaj na administrativnoj liniji, što su SAD pozdravile. Priština je ranije otpustila lokalne komandire policije na severu, a Euleks nije uspeo da utiče na taj unilateralni potez kosovskih vlasti”, naveo je Galuči.

Okolnosti ukazuju na potrebu obnavljanja uloge UN-a, ocenio je Galuči i dodao da izgleda da su Kfor i Euleks napustili svoju mirovnu ulogu, predviđenu Rezolucijom 1244.

Povodom incidenta se oglasila i Evropska unija, saopštenjem da ne odobrava odluku prištinskih vlasti da upute specijalnu policiju na carinske prelaze Kosova sa Srbijom i smatra da se mora vratiti na pređašnje stanje.

Taj potez Prištine nije učinjen uz konsultaciju s EU ili međunarodnom zajednicom, u tu operaciju nije bio uključen Euleks i stanje se mora mora vratiti “na ono kakvo je bilo pre zaoštravanja situacije”, izjavila je danas u Briselu Maja Kocijančič , portparolka visoke predstavnice EU Ketrin Ešton.

“Smatramo”, podvukla je portparolka Kocijančič, “da prošle noći sprovedena operacija kosovskih vlasti nije od pomoći”.

Povodom tumačenja da su kosovske vlasti za uvođenje embarga na uvoz iz Srbije dobile “zeleno svetlo” Vašingtona, što se moglo uočiti u reagovanju pomoćnika američkog državnog sekretara Tomasa Kantrimena na “običan trgovinski spor Prištine i Beograda” i upitana “šta je ostalo od zajedničkog pristupa SAD i EU ovom balkanskom pitanju”.

Kocijančič je uzvratila da je, po njenom mišljenju, “tu reč samo o nagađanjima i izjavama pojedinaca”.

Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 10:26 pm

cojle ::

Pripadnici pogranične policije i carinici dovezeni su
između ostalih
i hrvatskim helikopterima u sastavu Kfora,
na koje je bila otvorena vatra sa zemlje.

[You must be registered and logged in to see this link.] | sreda 27.07.2011 | 19:12

Pucano na hrvatske helikoptere KFOR

Izvor: Beta

Zagreb -- Ministarstvo odbrane Hrvatske saopštilo da
je na Kosovu pucano na hrvatske helikoptere u sastavu Kfora, a
povređenih nije bilo.

Hrvatski vojnici KFOR-a (index.hr)

Na dva helikoptera Kfora sa zemlje su pucali kosovski Srbi, navela je Hrvatska radio-televizija (HRT) na svom portalu.

Reč je o helikopterima Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva MI171Sh,
koji su prevozili kosovsku policiju prema graničnim prelazima, saopštilo
je Ministarstvo odbrane, a prenosi HRT.

Hrvatski piloti i osoblje nisu primetili da je na njih pucano, a na helikopterima nisu pronađena nikakva oštećenja.

"Večernji list" na portalu piše da su vatru iz pešadijskog oružja u
zoni leta dva helikoptera, kao i prilikom njihovog sletanja na severu
Kosova primetile i dojavile zemaljske snage Kfora.

U
Ministarstvu odbrane naveli su da hrvatski helikopteri na Kosovu prevoze
teret i ljude, a da naloge dobijaju isključivo iz komande Kfora. Do
sada su prevozili članove brojnih diplomatskih predstavništava i goste,
ali i predsednika Srbije Borisa Tadića, kada je posetio Kosovo, navodi
na portalu zagrebački dnevnik.

U sastavu Kfora hrvatski
kontingent ima dva helikoptera, tri pilotske posade i avio-tehnički i
tim sigurnosti, odnosno ukupno 20 vojnika.

-----------

Inače -ko je Marko Jakšić -sem što se uvek pojavljuje kada se izazovi incidenti sa krvavim ishodom ? Gospodin Jakšić je poznat po svojim ekstremnim stavovima , smatra se samozvanim liderom (zajedno sa dr Ivanovićem iz Kosovske Mitrovice ) i sa njim ne saradjuje ni jedan od lidera Kosovskih Srba , niti ga priznaje Vlada Srbije i resorna ministarstva -(koji su, usput , prošli jedne ili druge izbore , dakle legitimno su izabrani ). Osoba za koju Rada Trajković ili Oliver Ivanović nemaju lepu reč . Čovek koji se otvoreno protivi svakim pregovorima sa Prištinom -šta reći više , nego da uzima sebi za pravo da se stavlja iznad resornog ministra Vlade Srbije i šefa pregovaračkog tima , koji čine sve da smire situaciju ? Zli duh iz Miloševićevog vremena koji se uvek pojavi kada treba izazvati nemire koji se završe na štetu kosovskih Srba i same Srbije .

Inače ,vrlo blizak organizaciji "Dveri Srpske" i desničarskom listu "Pečat" ....

--------

Posle
lokalnih izbora, održanih u maju 2010. godine, koje su organizovale
vlasti u Beogradu, i dugih pregovora, lokalnu vlast u Kosovskoj
Mitrovici činili su Demokratska stranka (DS), Socijalistička partija
Srbije (SPS), G17 plus, Građanska inicijativa Olivera Ivanovića i SDPS Rasima Ljajića.

Ta
lokalna vlasti praktično nije ni bila konstituisana u punom kapacitetu,
jer koalicioni partneri nisu mogli da se dogovore o kadrovskim
rešenjima na pojedinim mestima u opštini pa je vlast preuzela koalicija
DSS-SNS.

..tj ,samoproglasila se .... [You must be registered and logged in to see this image.]

------

Na toj zvaničnoj listi vlade SAD,zabrane ulaska u zemlju, prema saznanjima „Blica”, sada se ne
nalazi nijedan od aktuelnih srpskih političara, kao i nijedan biznismen,
izuzev Marka Jakšića, visokog funkcionera DSS i potpredsednika
Skupštine zajednica opština Kosova i Metohije.
Na listi nema naprednjaka, To­mislava Nikolića i Aleksandar Vučića. Vojislav Šešelj i dalje je na listi.
----------

Nazad na vrh Ići dole
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 10:39 pm

sonia ::
Piter Fejt pozdravio napad na Srbe

Srbi promašili hrvatske helikoptere :102:
Mondo

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Sre Jul 27, 2011 10:56 pm

Grupa od 15 Albanaca pretukla srpskog dečaka

Srna | 27. 07. 2011. - 21:42h |

ŠTRPCE - Grupa Albanaca pretukla je srpskog dečaka u selu Sušiće u opštini Štrpce, a potom su pobegli preko planinskog masiva Jezerce, javio je dopisnik Srne s Kosova.

Dežurni lekari Doma zdravlja u Štrpcu potvrdili su da je pretučeni dečak (15) u dobrom stanju, iako ima kontuziju glave i više podliva i rasekotina po telu.

"Njemu je ukazana lekarska pomoć i on se uspešno oporavlja", rekao je dežurni lekar Jovan Staletović.

Predsednik opštine Štrpce Bratislav Nikolić rekao je da je 15-člana grupa albanskih mladića nasrnula na dečaka, koga su ostavili poluonesvešćenog kada se pojavilo nekoliko meštana Sušića.

Situacija u Štrpcu je mirna, a rukovodstvo opštine je savetovalo građanima da smanje kretanje i ostanu smireni na moguće provokacije.

.......................................................................

Rukovodstvo treba da dela a ne samo da savetuje... Pocevsi od predsednika... Jadna im majka dole na Kosovu dok cekaju pomoc Beograda...

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 7:58 am

Opet je loša slika otišla u svet -i opet se zaboravlja oko čega je u stvari počelo ? Oko reciproteta u uvozu i izvozu robe made in Serbia na Kosovo .
Izgleda da je neko gubio prilične pare ,pa je postao nestrpljiv.....nije mogao sačekati rezultat pregovora .
Pa , nije prvi put...sad će je prodavati kao "humanitarnu pomoć" ,kriza je tu ,recept proveren ....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 11:33 am

[You must be registered and logged in to see this link.] | četvrtak 28.07.2011 | 09:15 -> 10:38

Napadnut Srbin, odmazda za Jarinje

Izvor: B92

Beograd -- Šef vladine kancelarije za saradnju s
medijima Miki Mihajlović rekao da je već napadnut mladić srpske
nacionalnosti u Štrpcu, kao odgovor na paljenje Jarinja.

Jarinje gori (Tanjug)

Mladić je napadnut dok je brao pečurke u Štrpcu, a napali su ga ekstremni Albanci, koji su mu naneli teške telesne povrede.
Gostujući
u vestima TV B92 on je objasio da na Kosovu stvari funkcionišu po
sistemu spojenih sudova, odnosno da svako ekstremno ponašanje jedne
strane, povlači isto takvo ponašanje druge strane.

"Sinoćnji događaj na Jarinju je izazvao nervozu sa obe
strane, jer su na Kosovu ekstremisti povezani po prinicipu spojenih
sudova, tako da, kada god se nešto desi na severu, na jugu albanski
ekstremisti krenu u slične akcije, a sinoć su napali jednog mladića iz
Štrpca koji je brao pečurke i dobio teške povrede", rekao je Mihajlović.

Mihajlović je izjavio da vlastima Srbije još nije poznato ko
je organizaovao dolazak ekstremista na sever Kosova i paljenje
administrativnog prelaza Jarinje, kao i da je izvesno da to nije bilo
spontano okupljanje, već organizovano nasilje.

On je ocenio da
je sada već očigledno da je sinoćna akcija paljenja Jarinja dobro
organizovana, jer ne može se tek tako spontano okupiti i praviti
molotovljeve koktele.

Međutim, prema rečima Mihajlovića, a ako
je neko mislio da to radi u interesu Srbije, to nije tako jer su takvi
incidenti u suprotnosti s interesima Srbije, odnosno idu u korist
Albanaca.

Prema njegovim rečima, to nasilje je direktno
ugrozilo opstanak Srba na Kosovu i Metohiji kao i poziciju Srbije na
konsultacijama u Savetu bezbednosti UN.

Mihajlović je odbacio optužbe premijera Kosova Hašima Tačija da je Beograd kriv za nasilje u Jarinju.

"Beograd to nije učinio, ne stoji iza toga. To nikome ne odgovara, ne
odgovara ni opstanku Srba. Misim da je to mnogo skupa akcija koja može
da promeni tok istorije", ocenio je Mihajlović.

----------

I sad neka noćas dodje do osvete ,pa tako bez kraja ....sve zbog 50 budala željnih krvi i nasilja . I naravno -neće se saznati ko ih je organizovao -a nije teško pogoditi.

Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 5:22 pm

Komentar dana, Milan Lađević urednik rubrike vesti
IDEJA O VELIKOJ ALBANIJI SE OSTVARUJE

Opet Albanci pucaju na Srbe na Kosovu i Metohiji. A Srbi, prepušteni sami sebi, postavljaju kamione i balvane na put kako bi zaštitili administrativne prelaze.

Znamo svi kako je „balvan revolucija“ završila u Hrvatskoj. Plaši me što su Albanci ovog puta očigledno rešeni da osvoje sever Kosova - poslednji bunker Srba.

Sve mora da se uklopi u ideju o velikoj Albaniji i neće birati načina kako da dođu do nje. Ako treba, ubijaće i progoniće, kao što su to radili u više navrata. Znaju da neće odgovarati. Upravo suprotno, mogu da postanu premijeri ili neki drugi visoki funkcioneri paravojne države Kosovo. Što više ubijenih i proteranih Srba, to bolja fotelja.

Posle 2004. godine ovo je idealna prilika da raščiste sa Srbima, jer je pogrom već zaboravljen. Plašim se da će uspeti, ako ne do izlaska ovog komentara, onda sigurno vrlo brzo. I za to postoji više razloga. Prvi je to što je međunarodna zajednica očigledno spremna da žmuri i na ovo. Za Albance je to dovoljan znak da krenu u akciju istrebljenja Srba. Kako se drugačije može objasniti embargo na srpsku robu, i pored CEFTA sporazuma koji je potpisao Unmik. Meni je to delovalo kao „Udrite po Srbima, leto je, mi smo sada na godišnjem odmoru i nema nikog kod kuće“.

Ali, više od prvog razloga mene plaši drugi, i tu neću otkriti toplu vodu. Sami smo krivi i za ovo danas što se dešava na Kosovu. Mesecima unazad prištinske vlasti prete da će uvesti embargo na robu iz Srbije. Kurir je o tome više puta pisao. I šta smo mi uradili - ništa. Sramota!

Pa, CEFTA smo poslali pismo tek posle dva dana blokade?! Pa je l’ moguće da mi nemamo planove? Znate ono, pod A, pod B... Da nismo mogli unapred da smislimo nešto da ne dođe do ove situacije? Imamo li spoljnu politiku? Da li u onoj zgradi sede neki ljudi ili ona služi kao ring, da se vidi ko su alfa mužjaci?

Tek kad smo objavili da postoje albanski udžbenici za četvrti razred u kojima su otcepili teritoriju Srbije, u Ministarstvu inostranih poslova - iznenađeni! Kažu, obavestiće ambasadora da to proveri. Zar taj čovek nije trebalo da uruči protestnu notu Tirani još pre nekoliko meseci, kad su se udžbenici pojavili? Isto kao što je uradila Grčka, pa čak i Crna Gora.

Zbog svega toga, mnogo više od činjenice da veći deo sveta žmuri na nepravdu plaše me naši. Ko nas brani, nek nam je bog u pomoći.

Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 5:28 pm

POČEO SASTANAK SA BILEROM

ZVEČAN - Sastanak ministra za Kosovo i Metohiju Gorana Bogdanovića, šefa pregovaračkog tima Beograda u dijalogu sa Prištinom Borka Stefanovića i komandanta Kfora Erharda Bilera počeo je oko podneva u Zvečanu.

U razgovorima učestvuju i predstavnici Srba sa severa Kosova, a sastanku se pridružio i episkop raško-prizrenski, vladika Teodosije.

Oni će razgovarati o dogovoru o povlačenju kosovskih specijalaca u Prištinu, koji je postignut u utorak uveče posle 20 sati i odlučnog reagovanja Beograda ali i međunarodne zajednice na pokušaj kosovskih vlasti da zauzmu administrativne prelaze Jarinje i Brnjak.

BEOGRAD - Srbija je zatražila da se narednih dana održi sednica Saveta bezbednosti UN povodom situacije na severu Kosova, potvrđeno je u Ministarstvu spoljnih poslova.

Na zahetv Beograda još nije stigao odgovor, navode u Ministarstvu.
Vanrednu sednicu Saveta bezbednosti UN zakazuje predsedavajući, što je za ovaj mesec Nemačka.

Ako sednica bude zakazana Srbiju će predstavljati šef diplomatije Vuk Jeremić.

TADIĆ: PRIŠTINA HTELA DA ZAUZME SEVER, SRBIJA NEĆE RATOVATI!

Utorak, 26. Juli, 2011.| Autor: Agencija TANJUG
Svi oni iz međunarodne zajednice koji eventualno ohrabruju vlasti u Prištini da krenu u takve akcije čine katastrofalnu grešku i uvode taj deo Evrope u nesagledive rizike, rekao Tadić u Pragu

PRAG - Predsednik Srbije Boris Tadić danas je, povodom akcije kosovske policije na administrativnoj liniji, apelovao na sve građane Kosova da zadrže prisebnost i poručio da jedino diplomatijom mogu da se rešavaju problemi.
Tadić je rekao da je akcija Prištine sprovedena sa ciljem da se ovlada severom Kosova i da je apsolutno neprihvatljiva.

"Svi oni iz međunarodne zajednice koji eventualno podstrekavaju ili ohrabruju vlasti u Prištini da krenu u takve akcije, kakva je bila raspoređivanje pripadnika KPS na administrativnim punktovima, čine katastrofalnu grešku i uvode taj deo Evrope u nesagledive rizike", rekao je Tadić u Pragu. On je istakao da je jedino diplomatija sredstvo koje Srbija danas može da upotrebi, istakavši da Srbija neće voditi rat, ali i da upozorava sve druge da odustanu od upotrebe nasilja.

"Apelujem na sve da zadrže prisebnost i da niko ne reaguje ni na kakvu provokaciju. Apelujem na građane i srpske i albanske nacionalnosti da zadrže mir, apelujem na predstavnike Prištine da ne preduzimaju ovakve akcije, jer su to akcije najvećeg mogućeg rizika", naglasio je predsednik Srbije.
Tadić je rekao da bilo kakav unilateralizam preti da uruši proces dijaloga Beograda i Prištine.

On je kazao da je tokom prepodneva razgovarao sa Ketrin Ešton visokim predstavnikom za EU i izložio joj da je cela situacija za Srbiju apsolutno neprihvatljiva i da bilo kakva upotreba sile preti da proces dijaloga dovede do kraja i pre nego što on da opipljive rezultate.

"Dobio sam uveravanja da će EU i Brisel pristupati u skladu sa svim prethodnim standardima, statusno neutralno, tragajući za rešenjem tokom dijaloga. Očekujem i da sa administracija SAD na isti takav način vlada. Verujem da oko toga nema dileme, ali je moguće da neki ljudi iz administracije SAD ohrabruju Prištinu na ovakve poteze", dodao je predsednik Srbije.

Celu noć od kad je počela jednostrana akcija Rosu koja je instruirana od strane nadležnih iz Prištine da zauzmu administrativne prelaze i kontrolne carinske punktove institucije Srbije su reagovale i radile na smirivanju situacije, rekao je Tadić. On je upozorio da akcija Prištine predstavlja pretnju da se mirovni proces uruši i pre nego što je dao rezultate.

"Srbija je sa svoje strane je voljna da učestvuje u dijalogu i mirovnom procesu, jer samo to može da dovede do rešenja, ali, ovakve akcije ne dovode do rešenja", ocenio je predsednik Srbije. On je kazao i da u Srbiji ima političkih stranaka koje koje smatraju da sada treba ulaziti u konflikte i otvarati nove ratove i nasilja.

"Ubeđen da većina građana Srbije ne podržava takvu politiku", dodao je Tadić. "Upravo obrnuto, treba i dalje učestvovati u dijalogu i doprinositi miru. Najteže je izboriti se za mir, a najlakše je srljati ponovo u rat i nasilje", istakao je predsednik Srbije.
On je kazao i da se ne sme ponovo upadati u zamku u koju su narod i država upadali devedesetih godina.

Hrvatski vojnici u „Tačijevoj oluji“

Četvrtak - 28.07.2011
Hrvatska vraća dug vođama albanskih terorista za njihovo učešće u etničkom čišćenju Krajine! Kosovske specijalce koji su juče ponovo pokušali da zauzmu sever Kosova na administrativne prelaze sa Srbijom dopremili su hrvatski helikopteri iz sastava Kfora!

Da je u prljavoj raboti dela međunarodnih snaga na Kosovu učestvovala i hrvatska helikopterska jedinica, javnosti je juče predočio ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.
- Postoje indicije da je to prebacivanje obavljeno hrvatskim helikopterima iz sastava Kfora. Kfor ne može, po našem mišljenju, da na taj način omogućava izvršenja odluka prištinskih vlasti - istakao je Dačić i ocenio da odgovornost za situaciju na severu Kosova, pored prištinskih vlasti, sigurno snosi i međunarodna zajednica. On je istakao i da se sve jedinice MUP-a koje se nalaze u blizini administrativne linije sa Kosovom nalaze u povećanom stepenu pripravnosti.
Podsetimo, hrvatska jedinica u sastavu Kfora ima dva helikoptera marke „Mi-171“ sa 20 članova posade i zemaljskog osoblja. Oni u jednoj turi mogu da dopreme 24 osobe, a namenjeni su i za razbijanje demonstracija.

Komandant Kfora Erhard Biler tvrdi da je juče u prepodnevnim satima pucano na ove helikoptere.
- Moram da apelujem na sve da ne sprečavaju rad Kfora. Ne kažem to bez razloga, jer je jutros pucano na helikopter Kfora - rekao je Biler, ne precizirajući ništa više o tom incidentu. Biler je naglasio da „niko ne treba da se oseća ugroženim od strane Kfora“ i da je „nepristrasnost Kfora van svakog pitanja“.
Inače, na severu Kosova juče tokom dana, pre nego što je zapaljen punkt Jarinje, vladao je varljivi mir. Tek što su se specijalci ROSU napustili sever, na administrativni prelaz Brnjak je stigla Kosovska granična policija, što je izazvalo nove proteste Srba i dovelo u pitanje ionako krhki mir i pregovore koje su srpski zvaničnici juče celog dana vodili sa generalom Bilerom.
Posle kratkotrajne deblokade, administrativni prelazi su juče ujutro ponovo blokirani, a srpski pregovarač za Kosovo Borko Stefanović u Zvečanu je pozvao okupljene Srbe da ostanu spremni i pribrani, ali da ne obnavljaju barikade. On je istakao da se kriza uvek kreće u pravcu kako hoće vlada u Prištini, ali da je „na nama da mudro reagujemo na to“.
- Situacija je ponovo dosta napeta, pogotovo na Brnjaku, ali se nadamo da ćemo zajedno sa Kforom uspeti da dogovorimo o tome da se policija sastavljena od Srba ponovo vrati na administrativne prelaze, a da se povuku njihova granična policija i carinici. Očigledno da u Prištini ne postoji volja da se ova kriza konačno reši i da se stanje stvari vrati na nivo pre upada specijalaca - izjavio je za „Alo!“ ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović u pauzi celodnevnih pregovora.

Poginulom policajcu Heroj Kosova

Kosovska predsednica Atifete Jahjaga odlikovala je posthumno pripadnika ROSU Envera Zumberija (32), koji je preminuo od rana zadobijenih posle pucnjave kod Zubinog Potoka. Orden Heroj Kosova, kako je saopšteno iz kabineta Jahjage, biće uručen Zumberijevoj porodici na posebnoj ceremoniji. Zumberi je, kako je saopšteno, odlikovan “za pokazanu hrabrost i posvećenost da se žrtvuje za uspostavljanje vladavine zakona na celoj teritoriji Kosova”. Zumberi je rođen u selu Dubovce, opština Vučitrn. Otac je troje dece.

Vojvođani šalju pomoć

Vlada Vojvodine juče je posredstvom pokrajinske Direkcije za robne rezerve uputila pomoć narodnim kuhinjama na području KiM. U pošiljci vrednoj 2,2 miliona dinara iz Vojvodine je poslato 13,4 tone prehrambenih proizvoda i 300 litara tečnosti za pranje suđa.

V. P. - I. K.

DOGOVOR- KFOR PREUZIMA JARINJE

JARINJE- Šef pregovaračkog tima Beograda Borislav Stefanović potvrdio je rano jutros Tanjugu da je sa komandantom Kfora generalom Erhardom Bilerom postignut dogovor da Kfor preuzima administrativni prelaz Jarinje.

"Uprkos vrlo nepovoljnoj situaciji u koju su nas doveli ekstremisti paljenjem Jarinja, dobili smo črvrste garancije da nikakvih upada specijalnih jedinica kosovske policije neće biti i da neće biti pokušaja dovođenja albanskih službenika na administrativni prelaz" izjavio je Stefanović.

"U suštini, tokom dana trebalo bi da dogovorimo još neke detalje, jer za nas je neprihvatljivo sve osim onoga što je bilo pre tri dana", zaključio je Stefanović u izjavi Tanjugu

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Čet Jul 28, 2011 6:03 pm

Kako se drugačije može objasniti embargo na srpsku robu, i pored CEFTA
sporazuma koji je potpisao Unmik.

---------------
Po CEFTA sporazumu legitimno je uvesti embargo na robu iz pojedine zemlje ,ukoliko se proceni da to šteti domaćoj proizvodnji (naravno,potrebno je to obrazložiti CEFT-i)

U ovom slučaju je bio u pitanju reciprocitet - zabrana uvoza robe sa Kosova je na snazi od 2008 godine u Srbiji ,čime je Srbija prekršila osnovne CEFTA principe (slobodan protok robe )čiji smo član - i to je bilo pitanje pregovora koji se vode .
No nekome je izgleda to presporo , i gubi novac ,pa su spremni na sve (mislim na obe strane ,naročito na tajkune i mafijaše sa obe strane ) Nemojmo zaboraviti da samo ovima odgovara ovakvo stanje -oni zaradjuju na tome, na ovaj ili onaj način .
E sad je lepo KFOR na oba prelaza , nijedna strana nije ništa postigla, atmosfera u pregovorima je pokvarena ,u Srbiji se dežurne patriote već busaju u grudi (Skupština Srbije ) ekstremnim Albancima je dat razlog da divljaju i napadaju nevine -sve zbog grupice (usmerenih) budala i demoliranja jednog kontejnera .
Loša slika je opet otišla u svet ,i opet su Srbi divljaci koji ruše i pale .
Suludi potez koji je anulirao sve što se pameću i strpljenjem uspelo postići.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   

Nazad na vrh Ići dole

Kosovo - šta je bilo, šta će biti?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 24Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Grčka muzika
» Ishrana za zdravo srce i krvne sudove.....
» Testirajte se: DA LI STE ZAVISNI OD SECERA?
» Za sve clanove foruma i one koji ce to tek biti !
» 1-UČIMO HOLANDSKI JEZIK! - GOEDE DAG!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: