DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Muzika na svadbama i sličnim veseljima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 8:38 pm

Svi smo bili i odlazimo na svadbe i slične događaje, gde je pravilo da se sluša živa, narodna, muzika. Koje, i da li, naručujete pesme? Jeste li galantni u davanju novca muzici?
Bila sam u nebrojeno mnogo svadbi i nekih druženja, gde je, naravno, živa narodna svirka. Naručujem, kako da ne, a i "laka" sam na novčaniku, sve u zavisnosti u kom sam svojstvu na veselju. Obično su to starije pesme, lakše sevdalinke, starogradske...npr.:
-Čudna jada od Mostara grada
-Već odavno spremam svog mrkova
-Zbog tebe mome ubava...

Pašće mi, verovatno, još koja na pamet.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 8:57 pm

Auuuuu sestro slatka-pa gde me nadjeeeee ? Expert za temu .Odsvirao sam bar jedno 200 svatova, u raznim gradovima i selima , priča koliko hoces !
Elem...muzika jeste najvažniji deo svatova .Sve može da ne štima, da sala bude hladna, piće toplo , ali ako muzika ne valja....svatovi su katastrofa.
Muzika za svatove mora da bude , pre svega upoznata sa sastavom gostiju , sa lokalnim obicajima , i sa pesmama koje su specificne za taj kraj . Naravno-da budu i univerzalci , jer se ne moze paznja drzati samo crnim narodnjacima i sa/sa ritmom.Stariji zele i klasicni ples , mladji bogami i rock .
Pauza ne sme biti duza od 15 minuta -blok svirke ne kraci od 45 minuta. Kada se servira jelo -svira se samo animir muzika -i nikako generalno, ne sme biti preglasna .
Svaka svadba ima dežurnog davitelja -to je obično neki "starojko" ili neka budala koja će platiti da 20 puta svirate istu pesmu -i uvek je ta pesma neprikladna , ili je teska kafanska, bez ritma, ili ima otužan tekst , ili je ekstremno nacionalistička .To onda treba "kanalisati" .
Za sada toliko....da i drugi dodju do "teme" [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
determinanta
Matematički kompleksna

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 9:01 pm

More, nisi odgovorio na pitanje, a odnosi se na to kada si ti gost, šta, koliko...of amaaaaaaan! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 9:08 pm

determinanta ::
More, nisi odgovorio na pitanje, a odnosi se na to kada si ti gost, šta, koliko...of amaaaaaaan! [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa kada sam gost -poznajem muziku , pa mi ne pada na pamet da im plaćam . Jedino kada vidim da se muče-a ne ide im. Raspoloženje muzike je proporcionalno cifri bakšiša .Muzika se ugovori za fiksnu cenu , ali je mnogo bitnije ono što se u znoju lica svoga tokom svatova otme od gostiju. Ne izvoljevam mnogo -samo dam sugestiju ,koja vrsta muzike, i ne platim nikada vise od 5 pesama .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 9:33 pm

Obozavam svadbe! [You must be registered and logged in to see this image.]
Ma, obozavam sva veselja! Samo nek' je veselo! Tek ovde vidim koliko mi nedostaje sve to.. Secam se kako je to ranije bilo , u barakama, dok su svadbe trajale po tri dana. To je tek bio dozivljaj! Kasnije su sva veselja bila u restoranima, hotelima i vec..
Volim zivu muziku, i medju prvima , ako ne i prva, ustajem da igram. Ako pevac bude za nasim stolom, platicu pesmu koju zelim da cujem. Desilo se i da sam otisla u drustvu i trazila, plativsi, pesmu ili kolo.

[You must be registered and logged in to see this image.] Ovo se uvek slusa na svim svadbama! Kasnije cu ono sto volim da cujem na veselju uzivo...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 9:43 pm

Danubius ::
Pa kada sam gost
Aaaaaaaaaaaaaaaa! Šta naručuješ, koje pesme?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 9:47 pm

determinanta ::
Pa kada sam gost
Aaaaaaaaaaaaaaaa! Šta naručuješ, koje pesme?!
Aaaaaaaaaaaa...pa rekoh .Ne preciziram.....kako mi se vec čini, trazim "neke zabavnjake" ili "dajte malo ciganskih" , dakle , ono sto mislim da ce "dići" ljude u tom trenutku.

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 9:52 pm

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 11:14 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
malena debeljuca

Godina : 42
Humor : VOLEM !!!
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Ned Jun 27, 2010 11:58 pm

Bez ove nemere proci!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pon Avg 30, 2010 6:01 pm

Zanimljivo , ali imam osecaj da nema zaista neke univerzalne svadbarske pesme ?

Da meni serviraju ono "Svadba ,svadba " "Danas majka ženi sina " i sl ...osećao bih se jako glupo . To jednostavno nije muzika koju zelim da cujem, najmanje tog dana .
Od nekog vremena je velika moda da se za ponoć angazuju trubaci (i to u Vojvodini , gde ih nije bilo ni u ludilu ) E sad ,pametni kako jesu , oni raspale "Marš na Drinu" "Srpska se truba sa Kosova čuje " " Kalašnjikov" i slične bisere .Tek to mi je glupo .

Po meni , rešenje je solidan orkestar univerzalaca /reproduktivaca , koji daju od svega po malo , od animira , do rocka za mladje , naravno uz hteli-ne hteli , dozu turbo -folka . Tako svi dobiju svoje , i manje -više budu zadovoljni .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Uto Okt 12, 2010 9:57 pm

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Uto Okt 12, 2010 10:21 pm

Zanimljivo , ali imam osecaj da nema zaista neke univerzalne svadbarske pesme ?
55555

Samo za mladoženju, kuma i starog svata... za kuvarice, aščije i sve goste!

:zurka :

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Uto Okt 12, 2010 10:31 pm

Ebes svadbu gde se Banja ne odigra
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 7:23 pm

Bila sam na jednoj makedonskoj svadbi i odusevila se. Fantastican ritam, cak su mi dali da povedem kolo!

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 55
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 7:33 pm

Ne žalim para samo ako me potreFe.....Inače, u mom kraju bez vlaškog kola nema svadbe, moj mlađi sin je pored osnovne muzičke učio harmoniku kod pokojnog Slobodana Božinovića kralja vlaške muzike

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 7:38 pm

Slatkicas, svaka cast za izbor kola! [You must be registered and logged in to see this image.]
Evo jos jedno koje volim!

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 7:42 pm

Ja odigrah......baš me izduva [You must be registered and logged in to see this image.] osam, pa osam u mestu, pa Jopet nazad opšaaa, ajde sitno, isprepletano južnjakino moja;)))
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 7:45 pm

slatkicass ::
Ja odigrah......baš me izduva [You must be registered and logged in to see this image.] osam, pa osam u mestu, pa Jopet nazad opšaaa, ajde sitno, isprepletano južnjakino moja;)))

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

To majstoree!

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 8:10 pm

Na ovoj sam svadbi bila gost [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 8:25 pm

U selu moje majke svadbe su bile prave! Trajale su tri dana, najlepse je bilo igranje pre ulaska u BARAKU!
A i sva desavanja, kicenje barake, kapije, onda postavljanje stolova, organizovanje celog komsiluka, ma pola sela oko toga imalo je svoje cari.
Devojcice su nosile korpu sa kitkama, a kasnije i kolac sa trokrakim drvetom na kome su nakacene jabuke ( sad sam zaboravila kako se zove)
Momacko vece, odlazak po mladu, dolazak gostiju sa mladine strane ... I naravno LONDZA! [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pet Okt 22, 2010 8:27 pm

P.S. Majka mi nije iz BobovO , samo sam nasla atmosferu koja podseca [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Uto Nov 16, 2010 10:30 pm

Samo za Kijaru, bosanku... i ostalo društvo! ruza

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pon Nov 22, 2010 10:29 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Pon Nov 22, 2010 10:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Muzika na svadbama i sličnim veseljima    Danas u 11:52 am

Nazad na vrh Ići dole

Muzika na svadbama i sličnim veseljima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-