DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Srbija kao monarhija?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Srbija kao monarhija?   Sub Maj 08, 2010 9:39 pm

First topic message reminder :

Udruženje “Kraljevina Srbija” je osnovalo odbor i u Kragujevcu da bi promovisalo ideju uspostavljanja monarhije u Srbiji.

Osnivačkoj skupštini je prisustvovao i princ Aleksandar Karađorđević sa suprugom, koji je ocenio da bi uspostavljanje ustavne parlamentarne monarhije poboljšalo imidž Srbije u zemljama Evropske unije i ubrzalo integraciju.

Odbori udruženja “Kraljevina Srbija” radiće na afirmaciji ideje uspostavljanja ustavne parlmentarne monarhije u Srbiji. Princ Aleksandar naglašava da će i kao monarhija zemlja ostati parlamentarna demokratija samo sa kraljem na čelu, umesto sa predsednikom.

Moj cilj je ulazak u Evropsku uniju uz pomoć monarhističkih zemalja kao što su Holandija i Danska, kazao je princ Aleksandar i dodao da planira privlačenje stranih investicija formiranjem kompanije koja bi radila na poboljšanju imidža Srbije u inostranstvu.

]Koje je vase misljenje o tome?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 19, 2012 10:39 am

A koliko nas kosta ova demokratska bulumenta? Toliko su nas zajasili i pokrali da prosto ne mogu da verujem da ce dozvoliti nekome da im ugrozi pasaluk. Ali, ko zna, gore ne moze biti, mozda bude bolje?
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

Godina : 61
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 19, 2012 12:27 pm

Ne bi se slozila-kazu stari da i od goreg ima gore samo zavisi da li mi to shvatamo i vidimo jer smo vec u deficitu realnog rasudjivanja i sagledavanja trenutnog....a naravno ima i bolje-sve opet zavisi koliko zelimo i koliko mozemo i koliko smo zainteresovani za bolje jer se jednostavno apatija uvukla u svakoga i svi su bezvoljni za bilo sta novo-valjda iskustvo.Svako novo je ocas posla pokazalo da je *staro*.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 19, 2012 12:41 pm

Meni ne smeta monarhija, cak sta vise to je deo nase istorije.. ali da im se ogranice prihodi, malo su postali raspusni..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Okt 04, 2012 11:52 pm

Karađorđevići duguju za struju preko 6 miliona

Bahati bračni par Karađorđevića već godinu i po ne plaća struju koju su potrošili. Šta bi tek radili da imaju stvarnu vlast.

Aleksandar i Katarina Karađorđević od
maja prošle godine ne plaćaju struju, tako da im jedug narastao na
neverovatnih 6,3 miliona dinara, saznaje „Alo!“ iz izvora u
Elektroprivredi Srbije.

Iako od Ministarstva kulture godišnje
dobijaju 40 miliona dinara za održavanje kompleksa Belog dvora
, u koji
su se grabili da uđu, Karađorđevići za struju nisu ništa uplatili.

U Belom dvoru juče nisu bili raspoloženi
da daju odgovor na pitanje zbog čega deo sredstava koje ministarstvo iz
budžeta svake godine odvaja za ovaj kompleks Karađorđevići nisu
uplatili na račun za struju.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Okt 05, 2012 10:48 am

Mora da je plaćao nastavnike da ga nauče srpski (maternji) jezik.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Okt 05, 2012 11:09 am

Samouka ::

djaba mu to....kad i dalje nezna a tu je već 15 god.intenzivno.....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Okt 05, 2012 11:13 am

montoya ::
Samouka ::

djaba mu to....kad i dalje nezna a tu je već 15 god.intenzivno.....

Što nije angažovao Draškovića, on ga je i doveo da pase travu na Surčinu(aerodromu) i mislio da se ogrebe za neki položaj u monarhiji:))

Al' dobro nije jedini koji ne plaća struju. Meni je mnogo gori od ovog Rejn Mena Čeda Jovanović.

Rejn Mejn bar ne nudi kao stara otrcana kurva, bez da joj iko traži,
Kosovo i Vojovdinu poput Čede.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Okt 05, 2012 11:18 am

sve je to tužno....ali to je nažalost realnost cyclops

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Nov 09, 2012 7:50 pm

Bez ne valja ?

KARAĐORĐEVIĆI NA JAHTI

A mi da vam plaćamo struju?

Autor: I. K. - B. M. - I. Č. | 29.10.2012 - 07:02:00h |

Kraljevska porodica Karađorđević bez ikakvog blama je krstarila
Mediteranom na najvećoj privatnoj jahti na svetu, dok su je u u Beogradu
još čekali neplaćeni računi za struju, koji su se popeli na
astronomskih 6,3 miliona dinara! Iznajmljivanje „Malteškog sokola“,
jednog od najmodernijih plovila, na kojem su se baškarili Karađorđevići,
nedeljno košta 325.000 evra, odnosno šest puta više od njihovog duga
Elektroprivredi Srbije!

Jahta

Iako nismo uspeli da saznamo ko je platio ovu porodičnu ekspediciju,
koju su predvodili prestolonaslednik Aleksandar Drugi i njegova žena
Katarina, fotografije pokazuju da se uživalo za svaki cent. Elegantna
jahta je samo za Karađorđeviće i njihovu svitu prošpartala egzotičnim
ostrvima Sredozemlja, od Kaprija i Sicilije, sve do Malte i Kipra.

Zavaljena u fotelju, druga žena prestolonaslednika uživa i pozira za porodični album

IGRAČKE:
- dva glisera
- gumeni čamac
- jedrilica
- banana
- dva kanua
- skije za vodu
- daska za jedrenje
- oprema za ronjenje
- teretana
- sauna
- sto za masažu

U ovu luksuznu pustolovinu upustili su se osim Aleksandra i njegove
lepše polovine i princ Filip, Katarinina ćerka Elison Endruz i unuka
Stefani Garfinkel sa dečkom. Sudeći po fotografijama do kojih je „Alo!“
ekskluzivno došao, vrtoglava suma kojom se plaća ovakvo zadovoljstvo
potpuno je opravdana. Među brojnim hirovima koje „Malteški soko“
ispunjava svojim putnicima, kraljevska družina je iskusila i gledanje
filma na jedru, brčkanje u bazenu, raskošne večere na jednoj od brojnih
paluba broda... Iako bi čovek pomislio da su gledali „Kraljev govor“ ili
„Mariju Antoanetu“, plava krv je ključala od zadovoljstva uz porodičnu
komediju „It‘s Complicated“ sa Meril Strip i Alekom Boldvinom.
Od silnog hedonizma Karađorđevići su očigledno potpuno zaboravili da
plate zaostala dugovanja Srbiji za struju, koja su se od maja prošle
godine popela na 6,3 miliona dinara. Oni inače od Ministarstva kulture
godišnje dobijaju 40 miliona dinara za održavanje Belog dvora, u koji su
se grabili da uđu.

Porodica obišla Kapri, Tarominu, Maltu i Kipar |

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Nov 09, 2012 11:20 pm

Naravno da treba da se plaća. To su sitnice. Govorite o unuku pobednika I svetskog rata. O unuku čoveka koji je srušio Austrougarsku monarhiju, o unuku čoveka zbog koga danas postoji 6 nezavisnih država. Svi bi trebali da mu plaćaju. Pogotovu oni koji su ladili muda i bili u Austro-ugarskoj vojsci, a on na prvoj liniji fronta.
One poklonio svima države.
Trebali bi plaćati još više, čoveku zbog čijeg dede svi sa ponosom možemo reći da smo Srbi, zato što se ne stidimo kad nam neko kaže da smo srbende, kao što se neki drugi stide svog porekla, pa kad mu kažeš.....ajde neću da vređam nepostojeće nacije.
Budžet za monarhiju treba bar učetvorosturčiti, ma i više od toga. Udesetostručiti.
Kakva bre struja, da li ste normalni.
Ne mogu da verujem da ovako neko može da razmišlja, o prestolonasledniku. Ne o nekom običnom srmtniku nego čoveku plave krvi. Jbt srašno.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jan 22, 2013 10:57 pm

Рече ми деда данас: Синко, сад могу мирно да умрем, вратисмо Краља у Отаџбину!

( Посмртни остаци последњег југословенског краља Петра II
Карађорђевића стижу у Србију, 72 године након изгнанства)

ПЕТАР II КАРАЂОРЂЕВИЋ (Београд, 6. септембар 1923 — Денвер, САД, 3. новембар 1970) био је прворођени син краља Александра I и краљице Марије и последњи југословенски краљ. После основног образовања које је стекао на Двору, похађао је Сандроид школу у Енглеској, из које се вратио после атентата на његовог оца 1934. Пошто је тада био малолетан, краљевска власт пренета је на Намесништво на челу са кнезом намесником Павлом Карађорђевићем. Почетак Другог светског рата (1939) ставио је Краљевину Југославију пред тешку одлуку: да ли да приступи Тројном пакту (Немачка — Италија — Јапан) или да се супротстави неупоредиво снажнијем непријатељу. Одлука кнеза Павла да потпише понуђени уговор наишла је на жестоке протесте у земљи, који су 27. марта 1941. довели до кризе Владе и војног удара. Краљ Петар Други проглашен је пунолетним, и одмах преузео власт од Намесништва. Југословенска војска била је потпуно неспремна да се одупре инвазији нацистичке Немачке која је уследила, и Југославија је за једанаест дана била окупирана. Краљ Петар II био је приморан да са Никшићког аеродрома, заједно са Владом, емигрира, прво у Грчку, а затим у Египат. У јуну 1941. стигао је у Енглеску. За време свог избеглиштва Краљ Петар II је довршио школовање у Кембриџу, а потом се придружио снагама британског Краљевског ратног ваздухопловства.

Почетком 1945. године, у склопу договора о прелазној влади, краљ Петар II се одрекао све власти и политичких ингеренција у корист намесништва и нове владе. Наредне године (1945), у новембру, монархија је укинута референдумом, а Југославија се преобразила и током више од четири деценије остала једнопартијска држава под влашћу Комунистичке партије. Одлука о одрицању од својих ингеренција и преносу истих на намесништво и владу од стране једног броја историчара се сматра абдикацијом, док други сматрају да није никада абдицирао. У изгнанству је прво живео у Лондону са својом супругом (оженио се грчком принцезом Александром 1944.) и сином Александром, рођеним 1945. Политички је био активан до смрти, тесно је сарађивао са српском емиграцијом. Последње године живота провео је у Америци. После дуге и тешке болести умро је у денверској болници 3. новембра 1970, а сахрањен је у цркви Светог Саве у Либертивилу (САД). Његови посмртни остаци су ексхумирани 17. јануара 2013. године са циљем да се пренесу у задужбинску Цркву Светог Ђорђа на Опленцу (код Тополе).

Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Godina : 29
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jan 22, 2013 11:00 pm

Srbija monarhija ponovo? Ne, ne....Posebno ne sa danasnjim Karadjordjevicima, koji realno zive od slavnog imena...Generalno takav sistem bi jako tesko funkcionisao kod nas, pa cak ni neki pomesan sistem tipa parlamentarna monarhija ( a pretpostavljam da se na to misli, posto apsolutizam skoro da ne postoji vise u savremenom drustvu )
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sub Feb 02, 2013 8:11 am

sonia ::
!

( Посмртни остаци последњег југословенског краља Петра II
Карађорђевића стижу у Србију, 72 године након изгнанства)

I stigle su ,naravno uz cirkus.Izgleda da je kralj Pera testamentalno bio izričit da želi da bude sahranjen u Americi ,u određenoj crkvi u Ilinoisu ,a da za ekshumaciju i prenos niko nije pitao rodbinu -pravne izvršioce testamenta ???
Ostalo je nejasno ko u Srbiji u stvari stoji iza ovog performansa ? Ko je sve osmislio i sproveo(pa i platio) Biće da smo MI -narod .
No ,stvari stoje tako da će ga najverovatnije -vratiti ,a čim se počnu nosati kosti po Srbiji ,zna se kako se to završi .
A ovi Karađorđevići ....
Ređe se zna da su se pojavili dva dana posle 5 oktobra ,i da je za njihov povratak zaslužan dr Zoran Đinđić .Dakle ...nisu ih "vratili" nikakvi rojalisti ni ravnogorci-nego demokrate .
JAko dobro se sećam kako je Aleksandar ,na bednom srpskom pričao o tome da je sada Srbija demokratska zemlja u kojoj se poštuju ljudska prava ,i zato ,eto njih ,da "pomognu"
13 godina kasnije .....kraljevski par se nije naučio da govori srpski ,ono je strašno slušati (svaki Kinez za godinu dana nauči bolje ) i nimalo im ne smeta ni beda naroda ni što nema demokratije ili ljudskih prava .
RTS je emitovao (jutros ) jednosatni dokumentarac -ti ljudi žive na Marsu ! Pričaju o svojim letovanjima ,putovanjima , prijemima ,balovima ,restauriraju slike u milionskim (evra) vrednostima ,o svojim konjima i vinskim arhivima i o deci ...hvala Bogu ,školuju se na najprestižnijim svetskim koledžima .
I beknuti ne znaju srpski .
Sve to MI plaćamo ,ovaj blesavi narod-za čega ?
Ja imam samo jednu reč za ovo -bezobrazluk .

Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Godina : 29
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sub Feb 02, 2013 11:53 am

Kad pricamo o Kradjordjevicima, moram priznati da su mi se ogadili jos za vreme Petra II. Zasto? Lepo je nas kralj u sred pocetka rata svoju zadnjicu sklonio podalje od ovih prostora i onda slao pisma ``podrske`` narodu gde podstice ljude da se bore za svoju zemlju i slobodu. A to meni deluje kao kapetan koji je napustio svoj brod koji tone. I vrhunac svega on licno, srpski kralj, pristupa vojnim snagama V.B. i to tacno 41-e godine. :ooo77: :y2y2:

O ovim danasnjim Karadjordjevicima nemam reci, osim da su mi trn u oku. Ne vidim svrhu njihovog prisustva ovde. Ali ajde sto su dosli u zemlju predaka, al sto zive na racun drzave ( tj. nas ), e to mi je pljuvanje u lice.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sub Feb 02, 2013 5:46 pm

Nemam ništa protiv monarhije kao državnog uređenja, ali se tu sada postavlja xy pitanja.
Na koji način bi se ona vratila u Srbiju? Referendumom ne može jer je Ukazom ukinuta.
Koliko je građana Srbije danas za monarhiju i za koju dinastiju? Moje mišljenje je da su za Srbiju mnogo više uradili Obrenovići nego što su uradili Karađorđevići.

Setimo se da je institucija zadužbinarstva nastala za vreme Obrenovića, i da je Miloš vodio mudru politiku.

Danas, sa dinastijom Karađorđević mogli bismo da uspostavimo bolje odnose sa Engleskom i Grčkom jer je porodica Karađorđević sa njima u rodbinskim vezama.

Da li bi prestolonaslednik Aleksandar mogao da bude kralj? Ne, jer je oženjen građankom. Morao bi da abdicira u korist svog sina Petra.

Kao društvo još nismo sazreli za monarhiju..

Ne diraj lava dok spava!

BannerFans.com  

vrti

http://www.slucajnadomacica.rs/
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Feb 03, 2013 6:58 pm

Na ovoj temi nema ozboljnog sagovornika, bez komunisitčki izlizanih laži i propagande.
Veliki sam rojalista u srcu. Imam svoje argumente, ali bi rasprava samo značila skrnacljenje jedne svetinje kakvom smatram Srpskog Monarha i Srpsku Krunu.
Za sada, eto mogu da se složim delimično sa prethodnim postom.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Maj 24, 2013 7:09 pm

Ovih dana se donose posmrtni ostaci Karađorđevića sa svih krajeva sveta .
Sad stigao i neki "kraljević" Andrej ?
Naravno ...sve uz blagoslov SPC -tačnije Amfilohija Radovića koji kadi oko kovčega. Nemam ja ništa protiv da donesu i zaovu princeze Katarine i šuraka princa Pavla ,kao i brata kuma kralja Petra ,ali....
Imam samo jedno pitanje ....zna se koliko košta takva ekshumacija ,dokumentacija ,transport i ostalo ....a ko je to "naredio" i KO TO PLAĆA ????
Biće da MI -građani Srbije ,koje niko ne pita želimo li to ili ne ????

Pa to ne žele ni najbliži srodnici .i najavili su tužbe u sva tri predhodna slučaja ?!

Posmrtni ostaci princa Andreja Karađorđevića stižu iz Čikaga uprkos protivljenju njegovog sina

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 8:42 am

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 9:10 am

Kažu mi : 'ebo te komunizam, upropastio te komunizam! E neka je, kad bi tako , kao što je mene, upropastio i druge ne bi bilo ratova ni socijalne nepravde.
Lično nisam, niti ću ikada biti za to da Srbija bude monarhija. Ti mutantni englesko, rumunski, grčki, paraziti koji su izneli iz zemlje svo bogatstvo i ostavili narod.. koji će mi pištolj?

Zasvrbelo Vuka Draškovića, bolje reći Danu, jer on je Danin dim da dovede onog mulca i da arlauče: Ja sam salama:))))
I ovo sada što narod plaća... biću prosta jer sam besna: 'ebo ih Vuk Drašković i Voja Koštunica zajedno sa onim velečasnim popovima.

Ako Srbija postane monarhija sa ovim šljamom na čelu, ja odoh u Prištinu, bar ću znati da mi predsednik npr. Hašim Tači , tečno govori srpski jezik.

Pesnica narodu! E imbecilu mutavi i nepismeni. Baš ti je aristokratska komunikacija.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 11:17 pm

I posle se ovde piše da je forum multietnički.
On je pre svega antisrpski.
Kakve su ovo reči prema srpskim svetinjama?
Zaista ne mogu da shvatim da ne vidite koliko mrzite Srbiju a izdajete se za multietničnost.
Ovo je Srbija.
Pljuvati Srpskog moranrha na ovaj način nije ništa drugo nego neobuzdana mržnja prema Srbiji i svemu što je Srpsko.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 11:24 pm

Za vašu informaciju princ Andrija je jedini uzeo učešće u brobi protiv komunizma. Čak je napravio i raskolnu Srpsku Crkvu u SAD i zaista izdanak Karađorđevića sa kojim se svaki Srbin mora ponositi.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 11:25 pm

Ako se osjecas omrznut trazi gdje si obozavan...ako neko nije za monarhiju i nekog djabalebarosa koji ne zna ni jezik naseg naroda,ne znaci da mrzi Srbiju i Srbe,vec obratno.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 11:27 pm

Nemoj da nas Andrije brane od komunizma....gdje mu tatko bio dok se on borio....joj zivote,al ga znas uhebati,sve sa ciljem da uzburkas zabokrecinu,jer ti volis kad smrdjuka na forumu....evo ja prva se javih ali samo da ti objasnim ako ne volim Karadjordjevice da to nema veze sa srpskim narodom.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 11:31 pm

Astra ::
Nemoj da nas Andrije brane od komunizma....gdje mu tatko bio dok se on borio....joj zivote,al ga znas uhebati,sve sa ciljem da uzburkas zabokrecinu,jer ti volis kad smrdjuka na forumu....evo ja prva se javih ali samo da ti objasnim ako ne volim Karadjordjevice da to nema veze sa srpskim narodom.

Hhahahahahahahah Uze mi rijec iz usta;))))) Kroz istoriju se dokazalo da je "kraljevska" loza zainteresovana za sudbinu srpskog naroda koliko i za lanjski snijeg. Bitno da je u kasici toplo, na zalost.

A btw. sta ih nosAju koji klinac vise, ne mogu se ljudi ni u grobu smiriti trtrr
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Maj 27, 2013 11:37 pm

Ima i te kako.
A u čemu se ogleda onda tvoja ljubav prema srbima. Jel voliš Džeja Ramadanovskog možda?
E pa hvala ti na toj ljubavi.
Ako voliš Srpski narod, sa uvažavanjem se trebaš odnositi i ostaviti Srbe da diskutuju o tome ko je za monarhiju i republiku.
Ja nikada ni jedno slovo nisam napisao protiv Hrvatskih ustaša čak, možda vrlo malo o zločinima gde su pogođeni Srbi, ali je nekulturno da se ja mešam u Hrvatsku istoriju. Uvažavam Hrvate i njihove vrednosti a oni sami moraju reći šta jesu a šta nisu vrednosti.
Zapamti Astra, svaki srbin koji intezivno pljuje po ustašama, mrzi ceo Hrvatski narod. Jer je kulturno da se suzdrži i da pusti samim Hrfatima da to komentarišu.
O Karađorđevićima nemam reči.
Oni su stvorili sve države koje postoje na ovim prostorima. Njima moraju biti svi zahvalni kroz istoriju.
Pred njima se klečalo i mollo da Hrvatska i Slovenija dobiju državnost jer bi danas bili geografski pojam samo a ne politički faktor i članice EU.
To nema ni Hrvatskog istoričara koji će opovrgnuti.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   

Nazad na vrh Ići dole

Srbija kao monarhija?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: