DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Srbija kao monarhija?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Srbija kao monarhija?   Sub Maj 08, 2010 9:39 pm

First topic message reminder :

Udruženje “Kraljevina Srbija” je osnovalo odbor i u Kragujevcu da bi promovisalo ideju uspostavljanja monarhije u Srbiji.

Osnivačkoj skupštini je prisustvovao i princ Aleksandar Karađorđević sa suprugom, koji je ocenio da bi uspostavljanje ustavne parlamentarne monarhije poboljšalo imidž Srbije u zemljama Evropske unije i ubrzalo integraciju.

Odbori udruženja “Kraljevina Srbija” radiće na afirmaciji ideje uspostavljanja ustavne parlmentarne monarhije u Srbiji. Princ Aleksandar naglašava da će i kao monarhija zemlja ostati parlamentarna demokratija samo sa kraljem na čelu, umesto sa predsednikom.

Moj cilj je ulazak u Evropsku uniju uz pomoć monarhističkih zemalja kao što su Holandija i Danska, kazao je princ Aleksandar i dodao da planira privlačenje stranih investicija formiranjem kompanije koja bi radila na poboljšanju imidža Srbije u inostranstvu.

]Koje je vase misljenje o tome?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Jun 16, 2014 12:31 pm

Neću da se nastavljam, jer mešaš neke stvari.
Obaveze u ovoj zemlji nema niko, jer ova zemlja ne pruža ono što po definiciji treba da pruži svojim građanima.
Tako da ovde plaćaju svoje račune miševi koji se plaše gospodara.
Kada ja dobijem 1 dinar bilo čega da platim, a nemam ni 1 bidar prihoda, država me podstiče da kradem. Jer je to jedini način kako bih mogao da platim.
Te diverzantske zapadne fore neka zajebu. Parola snađi se. Pa ja ću da uzmem pištolj i da otimam. A država me podstiče na to.
O mojim diplomama se ne raspravlja, one su potvrđene i kao Naučini rad, i uz posebne nagrade.
Država je ta koja mi mora naći posao.
Ne pada mi na pamet da ulazim u gay lobije i da skidam gaće, a onaj ko to radi, neka obezbedi nama koji nismo na vlasti elementarna sredstva za preživljavanje.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Jun 16, 2014 3:56 pm

Pre će biti da ti mešaš babe i žabe Debi. Ili građanin Karađorđević ne mora da plaća račune jer nema posao ili to ne mora jer je ... e vidiš sad ću da objasnim ove tri tačke koje sam otkuckala. Samo sam čekala da mi neko dobaci centaršut pa da konačno na ovoj temi kažem šta imam o dotičnom.

Prvo - Srbija je svoju državnost povratila pod Milošem Obrenovićem kojem je Hatišerifom (za neupućene Sultanov ukaz) dato nasledno kneževsko dostojanstvo. Karađorđe i njegovi potomci se NIGDE ne spominju. O tome sam pisala u prethodnom postu pa da se ne ponavljam kako su došli do Prestola.

Drugo - Ovo je mnog važnije ako uzmemo kao de fakto i de jure činjenicu da imamo Dinastiju Karađorđević kao vladajuću (uslovno rečeno vladajuću dok se Ustav države Srbije ne promeni). Smrću Kralja Petra II njegov najstariji sin (jedin sin i jedino dete inače) automatski postaje Kralj Jugoslavije i Srbije. Princip "Kralj je mrtav - Živeo Kralj". Da bi ipak bile ispoštovane sve procedure potrebno je obaviti i KRUNISANJE i Miropomazanje novog Kralja. Aleksandar Karađorđević je ODBIO da bude krunisan što je isto što i abdikacija. Uz to neko kome je otac mrtav se pretstavlja kao "Prestolonaslednik" što j u najmanju ruku infantilno. Ili jesi ili nisi Kralj ne može ovako na pola.

Treće - Ako državljani Srbije ikad i odluče da vrate Monarhiju kao društveno uređenje postavlja se pitanje ima li Aleksandar Karađorđević ikakvo pravo da pretenduje na Presto u svetlu napred iznetog. Tu nisam sigurna kako idu dinastički protokoli i da li bi sledeći kao naslednik bio njegov najstariji sin ili najstariji sin njegovog strica Kraćevića Tomislava.

Zaključak: Aleksandar Karađorđević je samo građanin ove države. Pogazio je sve principe Monarhizma i ne zaslužuje poštovanje.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Jun 16, 2014 4:11 pm

kolo casa  

Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 47
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Jun 16, 2014 4:17 pm

Прави разлог зашто монархија у Србији нема будућност је сам престолонаследник, као и политичари попут Вука Драшковића, јер су својом промоцијом монархије, овој идеји нанели највећу штету.

Принц Александар никада није постао Србин. Није ствар само у језику, он не кореспондира са народом, јавношћу, патриотском Србијом. За разлику од покојног принца Томислава, Александар нема изражени “српски ген”. Да је покојни принц Томислав, рецимо, био “кандидат” за српског монарха и да је неко други уместо НАТО пионира Вука Драшковића пропаграо идеју монархије, круна би у Србији сигурно била много популарнија.

ovo nisam ja pisao samo sam prekopirao što se sasvim slažem a ovo je i naj bitnije (Принц Александар никада није постао Србин)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Jun 16, 2014 4:29 pm

Zole slažem se da je Tomislav bio mnogo bolji i primerniji kandidat za Kralja od Aleksandra koji je ko čardak ni na nebu ni na zemlji. Sve ono što sam napislaa što su činjenice dolazi i ta njegova antipatičnost i neki antagonizam koji izaziva nevezano za jezik ili nešto drugo. Govorim o svom ličnom utisku i on sigurno nije presudan kod izbora Kralja.

Ne znam koliko je poznato ali jedan ili obojica sinova Kraljevića Tomislava (iz prvog braka deca) su oficiri srpske vojske.

Ne znam zašto ali Tomislav i njegovi potomci se uopšte ne spominju sem sporadično u početku dok se velik publicitet daje Kneginji Jelisaveti i njenom bratu koji su "naše seke strina Jeke jetrvino dete" u Kraljvskom domu. Konkretno Jelisaveta je unuka brata Kralja Petra I. Vrlo maglovito i daleko srodstvo kad je Presto u pitanju. Da sam pristalica teorija zavere ova bi mi baš legla - Kraljvić Tomislav je "nepodoban" nekim strukturama kao što je to bio i Kraljvić Đorđe. Za manje upućene Kraljević Đorđe je PRVI sin Petra I i bio je Prestolonaslednik pr nego je zbog i danas nejasnih razloga nateran da abdicira u korist mlađeg brata. I jedini je Karađorđević kojem nije oduzeto državljanstvo od strane komunista. Živeo i umro u Beogradu.

I još jedna činjenica koja se ne spominje baš često. Mada je formalno Aleksandar starešina Kraljevskog doma sve poslove i finansije vodi njegova strina tj žena njegovog stica Andreja - Princeza Marija poznata i kao Mici Lou koju je Kralj Petar II imenovao za izvršioca svog testamenta. Svom sinu je testamentom ostavio sumu rang 5000$.

Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
Black Magic  Woman

Godina : 60
Datum upisa : 23.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jun 17, 2014 6:46 am

ZoxZoja ::
Za manje upućene Kraljević Đorđe je PRVI sin Petra I i bio je Prestolonaslednik pr nego je zbog i danas nejasnih razloga nateran da abdicira u korist mlađeg brata. I jedini je Karađorđević kojem nije oduzeto državljanstvo od strane komunista. Živeo i umro u Beogradu.

Moja baba, Radmila Karađorđević (rođena Radonjić) je bila udata za Đorđa i iz prve ruke mogu da ti kažem da ga niko nije naterao da abdicira već je to uradio da bi mogao da se oženi sa Radmilom koja nije bila kraljevskog roda. Nisu imali naslednika i živeli su u Beogradu do svoje smrti. Pošto se nije mešao u politiku nikome nije smetao.

Nije mi bila rođena baba, ali je bila rođena sestra mom dedi.

Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jun 17, 2014 8:37 am

Rouzvel hvala ti na ovoj informaciji. Ovo je za mene stvarno nova činjenica jer do sad sam se susretala sa raznim pričama i "pričama" o razlogu zašto je Princ Đorđe udaljen sa mesta prestolonaslednika. Mada ne vidim zašto bi ženidba građankom bila prepreka mada u to vreme to i nije bilo uobičajeno u vladarskim porodicama. Sem Kralja Aleksandra ni jedan vladar ni Obrenović ni Karađorđević nije bio oženjen Princezom iz vladarske kuće. Kralj Petar jeste ali tad nije bio ni pretendent na Presto kad se oženio kneginjom Zorkom.

Verujem da znaš one priče o ubistvu ili bar prebijanju nekog ađutanta, priče da je bio "lud" i slične koje već skoro vek kolaju Srbijom. Jedna od njih je i da Mihajlo Petrović Alas par puta nije bio primljen u Akademiju nauka baš zbog bliskosti s kraljevićem Đorđem a na "intervenciju" ili bar sugestiju Kralja Aleksandra.

U svakom slučaju jedan nedovoljno poznat ali po svim izgledima interesantan lik iz naše istorije kojem je malo pažnje posvećeno.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jun 17, 2014 12:36 pm

debilko ::
Ova zemlja je njegova dedovina, nasledstvo, ali to mnogima nije jasano još uvek.

Debi, pazi sta prizeljkujes, moze da ti se i ostvari  :zubi3:  Oooooops!
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
Black Magic  Woman

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sre Jun 18, 2014 6:00 am

ZoxZoja ::
Rouzvel hvala ti na ovoj informaciji. Ovo je za mene stvarno nova činjenica jer do sad sam se susretala sa raznim pričama i "pričama" o razlogu zašto je Princ Đorđe udaljen sa mesta prestolonaslednika. Mada ne vidim zašto bi ženidba građankom bila prepreka mada u to vreme to i nije bilo uobičajeno u vladarskim porodicama.

Problem je bio u tome što moja baba na žalost nije baš bila primerena žena. Volela je da se kocka, da pije i vodila je za to vreme vrlo neprimeren život. Niko je nije od kraljevske porodice voleo i bili su očajni kad im je postala snaja. Priznajem da je i moja familija strašno sažaljevala Đorđa koji je bio divan čovek i ničim nije zaslužio to što ga je snašlo.

Na žalost sve mu je rasprčkala na kocki tako da je bio go ko crkveni miš na kraju života al' je nju voleo kao prvog dana bez obzira na sve. Rekla bih da je to bila prava ljubav. Radmila je i pored silnih prigovora ipak sahranjena na Oplencu, a ja sam skoro posetila njen grob.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sre Jun 18, 2014 3:36 pm

Rouzvel više mi vrede tvoja dva posta nego Istorijska čitanka. Hvala ti što si nam ispričala ovu crticu iz familijarne i dinastičke istorije.

Inače i ja sam imala baba-tetu (na žalost nisam je upoznala jer je umrla pre mog rođenja) koja je bila slična tvojoj. Volela je da živi život koji baš i nije bio "primeren ženskom čeljadetu". Kažu da se kao devojka i kockala, nije se udavala i tako tome slično. Naša Draga po kojoj kad radiš nešto što familija ne odobrava se koristi uzrečica "Jel' te Draga rodila kad si takav/takva?".

Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
Black Magic  Woman

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jun 19, 2014 6:04 am

Toliko o tome ZoxZoja kako su nekad deca bila smerna i dobra. Moja rođena baba je bila bigamista, šta da ti pričam dalje. Ona nije volela da se kocka al' volela muško više nego išta. Inače beograđanka koja je završila školu za gospođice koja je tada bila za žene najprestižnija škola koja je postojala.   rasta

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jul 01, 2014 12:34 pm

Danas je vraćena "Vila Crnogorka" u posed Karađorđevićima .
Ostali građani Srbije ,koji imaju uredne papire o vlasništvu i podneli su zahtev za restituciju otete imovine -mogu o tome samo da sanjaju . 
Na oči im se prodaje dedovina ,i to od te iste države ,i ne mogu ništa tu da urade -ali zato Karađorđevićima ,koji to nisu ni stekli radom ,za razliku od ovih prvih ,običnih građana -vraćaju hitno ,sve sa nadokanadama .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Avg 26, 2014 11:52 pm

A vi glupi narode -plaćajte i ovo . 
Ja bi zakonom propisao da ih izdržavaju "monarhisti" ,pa uživajte u kralju.

--------

Karađorđevići se baškare na Bermudima
J. Pronić | 26. 08. 2014. - 19:12h | Foto: Đ. Kojadinović | 
Prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević kaže da često dolazi na Bermude tokom leta gde je stekao veliki broj prijatelja.

Za lokalne medije je rekao da pre svega misli na suprugu pokojnog premijera Bermuda Lili Gibons i lokalnog milijardera Pitera Grina.

- Nekada davno Piter nas je pozvao u goste i jednostavno smo se zaljubili u ovo mesto - nastavlja princ Aleksandar, dok princeza Katarina dodaje da svaki put kada dođe na Bermude misli “da će otkriti neku tajnu”.

Za vreme boravka na Bermudima, Karađorđevići odsedaju u hotelu koji je u vlasništvu porodice Grin, a vreme provode posećujući restorane i družeći se sa premijerom Majklom Danklijem.

Srbiju je tamošnjim medijima opisao kao “zemlju u tranziciji”.

- Moj otac je bio poslednji kralj bivše Jugoslavije, ali je bežeći od nacističkog progona morao da izbegne u London - prisećao se Aleksandar.

Karađorđević je naglasio da je Srbija od onda prošla kroz mnogo reformi.

- Pred Srbijom je dugačak put. Sad živimo u Belom dvoru, što predstavlja veliku odgovornost ali i veliku čast - ispričao je Aleksandar nazivajući dvorski kompleks na Dedinju “mestom sa mnogo umetnosti, ali i mnogo rupa”.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sre Avg 27, 2014 4:32 pm

Njegovo Kraljvsko Visočanstvo Knez Aleksandar bi bilo bolje da samo ćuti i smeška se. Toliku količinu gluposti koje on izjavljuje po našim i stranim medijima je već preterana.

I da, ono gore je zvanična titula koju je isti uzeo posle očeve smrti kad je ODBIO da bude krunisan. Opet ponavljam da on ne može da bude Prestolonaslednik iz dva razloga. Prvi jer je Srbija još uvek Ustavna Republika. Čak i da zanemarimo napred iznetu činjenicu Knez Aleksandar NEMA oca koji je Kralj pa tako ne može da bude "prestolonaslednik" jer nema nikog ko sedi na Prestolu.

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Sep 14, 2014 4:09 pm

Srbi ocito imaju maniju vracanja u proslost i to uglavnom onu losiju. Sa kraljem ili bez njega Srbija je u govnima i tesko da moze da se izvuce.Dugovi koje ima nemogu da vrate ni sledecih 20 generacija a Kralj bi da se druzi sa evropskom elitom. Nema veze sto nema hleba imamo kralja...napred monarhisti.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 11:33 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 9:39 pm

Danubius ::
Ostali građani Srbije ,koji imaju uredne papire o vlasništvu i podneli su zahtev za restituciju otete imovine -mogu o tome samo da sanjaju . 
Na oči im se prodaje dedovina ,i to od te iste države ,i ne mogu ništa tu da urade -ali zato Karađorđevićima ,koji to nisu ni stekli radom ,za razliku od ovih prvih ,običnih građana -vraćaju hitno ,sve sa nadokanadama .

Karađorđevići su sve stekli prolivanjem krvi, što je za nijansu iznad rada.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 9:43 pm

debilko ::
Danubius ::

Karađorđevići su sve stekli prolivanjem krvi, što je za nijansu iznad rada.

Avanturizmom i spremnošću da za svoje interese pucaju i u Srbe misliš? Majski prevrat i dovođenje Karađorđevića ponovo u Srbiju je najveća istorijska greška Srba svih vremena. Od njih i njihovog pogubnog uticaja nećemo se oporaviti nikad.

P.S. Najveći deo njihove imovine je nastao dobijanjem miraza. Kneginje Olge i Kraljice Marije. Kralj Petar I je bio golja prizećen na Cetinju.

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 10:20 pm

Zox ti si znači za Obrenoviće i onda naravno ne bi postavljala pitanje stečene imovine !?

top88

Ja sam u mladosti bio zakleti monarhista. Danas više nisam, najviše zato sto su naši naslednici prestola prožeti kroz saxonski obavestajno vladajući sistem koji po meni radi protiv interesa naroda ovde.
U tim njihovim krugovima organizacije "Gladio" se vrlo lako može dogoditi da je AK II u njihovoj hijerarhiji ispod glavnog iz triletarne komisije za Srbiju Tahira Hasanovića. Ne hvala, živela sloboda, makar nemali leba da jedemo, jer i ovako nećemo imati.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 10:44 pm

Kica/Praja ::
Zox ti si znači za Obrenoviće i onda naravno ne bi postavljala pitanje stečene imovine !?  

top88

Obrenovići (Milan, Jevrem i Miloš) su bili trgovci. Posle Drugog ustanka Miloš jeste sticao imovinu koristeći privilegije vlasti ili današnjim rečnikom monopol. Moja opaska o imovini Karađorđevića je više podsećanje Debija na neke naše ranije razgovore na ovu temu. Inače nemam ništa protiv da nečija imovina potiče i od onih koje su u tu porodicu ušle dakle miraza. Činjenica je da Karađorđevići nisu bili imućna porodica do Aleksandrove ženidbe Marijom.

Ja sam u mladosti bio zakleti monarhista. Danas više nisam, najviše zato sto su naši naslednici prestola prožeti kroz saxonski obavestajno vladajući sistem koji po meni radi protiv interesa naroda ovde.

Nisi jedini koji se zanosio idejom monarhizma. Jedan od mojih razloga je bio i nerazvijen parlamentarizam i to da bi Kruna mogla da bude "najmanji zajednički imenilac" Države.

U tim njihovim krugovima organizacije "Gladio" se vrlo lako može dogoditi da je AK II u njihovoj hijerarhiji ispod glavnog iz triletarne komisije za Srbiju Tahira Hasanovića. Ne hvala, živela sloboda, makar nemali leba da jedemo, jer i ovako nećemo imati.    

AK II je direktan potomak Saks Koburga. Iako zvanično rođen na teritoriji Kraljevine Jugoslavije (hotelska soba proglašena za istu) isti taj AV II je bio britanski vojnik. Znači zaklet na vernost NKV Elizabeti II i Britanjij. A zakletva Kruni je za sva vremena. Dakle dovođenjem istog na Presto bismo imali situaciju da nam je Kralj u isto vreme i podanik Ujedinjenog Kraljevstva. Takoreći vazal.

Neka hvala i od mene.

Neki drugi razlozi kao što su spremnost da se puca u Srbe iz Banata (Republika Banat posle Velikog rata), predaja skoro čitavog Banata Rumuniji (hvala Pupinu i za ovo malo što nije), pravljenje Banovina koje su posle komunisti iskoristili da naprave Republike ... Karađorđe je bio dobar vojskovođa ali da Miloševa glava nije napravila državu o Karađorđu se ne bi pričalo kao o "ocu Srbije" već kao o vođi još jedne neuspele bune. A buna je bilo i pre Karađorđija.

Definitivno ostajem pri stavu da je majski prevrat bio najgore što se Srbiji moglo desiti.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 11:07 pm

Slažem se za Majski prevrat.
Ali ne zato što en volim Karađorđeviće, već zato što sam monarhista i volim obe srpske dinastija.
Neću dalje komentarisati jer bi od mene to bilo svetogrđe-

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Feb 05, 2015 11:25 pm

Debi poštujem tvoja osećanja. Čak se u neku ruku i slažem sa njima. Ali ako ne budemo umeli da sagledamo greške koje su pravljene desiće nam se da ih ponovimo. A definitivno su Karađorđevići (Aleksandar I) napravili kardinalne koje su dalje dovodile do sledećih.

Nije nepoštovanje realno sagledavanje činjenica i izvlačenje pouka iz njih. Tako gledano Obrenovići su bili mnogo bolji trgovci na globalnom političkom nivouu. Baš zbog toga bih i želela da nam se pojavi političar (trgovac) Miloševog formata. Koji će shvatiti trenutak u kojem je i iskoristiti ga na dobro svih nas.

Iz nekog razloga čak su i komunisti više glorifikovali Karađorđa a podcenjivali i umanjivali Milošev doprinos. Možda će zvučati glupo ali učeći istoriju mi smo dobijali neki iskrivljen utisak da je Miloš tako pao s neba, ubio Karađorđa ouzeo titulu Knjaza. Zanemarujući da je bio jedan od Vojvoda (general) Karađorđev. Razmisli zašto je to bilo tako.

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Feb 06, 2015 12:58 am

O tom odnosu Obrenovici - Petrovici (Karadjordje je ipak nadimak) bismo mogli naširoko.
Ja bih rekao da su poslednja dva vladara Obrenovica napravila neke ogromne greške. Kralj Milan se potpuno okrenuo Nemcima, zapostavivsi odnose sa Rusijom, Francuskom i slovenskim faktorom u Evropi. Aleksandar je trebao da abdicira ako je već svoju ljubav prema Dragi stavio ispred drzavnih i narodnih interesa. Petrovici su išli iz grerske u grešku. Poslednji monarh na ovim prostorima je bio veliki majstor francuske lože i više se bavio globalnim stvarima nego svojim narodom...

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Feb 06, 2015 6:17 am

Ali ne zaboravi da su Rusi jedini svoj krupan greh prema Srbiji upravo učinili za vreme vladavine Milana Obrenovića.
Što se tiče Aleksandra, najveća njegova greška bi bilo stvaranje neke Jugoslavije.
Ja lično mislim da je to bio fantastičan potez.
Zato i jesam jugonostalgičar.
Ali naravno, ne mislim na ovaj masonsko-zanatski surogat SFRJ, nego na pravu Jugoslaviju, koja je nastala kao i sve zemlje, na mirovnim pregovorima, kao epilog velikog rata-

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pon Jul 20, 2015 8:39 pm

Njegovo visočanstvo proslavilo 70 ti rođendan uz prisustvo nešto evropskih "krunisanih glava " (dobar deo kao i oni ,kraljevi "bez zemlje" ,bugarski "kralj" ,crnogorski ,itd ) 
Slavilo se 2 dana ,nije se ni na čemu štedelo ,sve je bilo na "kraljevskom" nivou . 
Samo ...Karađorđevići su dužni milione za komunalije ,a nije poznato da imaju prihode? 
Biće da je i ovo bahaćenje dragi narod ,tj mi -platio . 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   

Nazad na vrh Ići dole

Srbija kao monarhija?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: