DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Srbija kao monarhija?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Srbija kao monarhija?   Sub Maj 08, 2010 9:39 pm

First topic message reminder :

Udruženje “Kraljevina Srbija” je osnovalo odbor i u Kragujevcu da bi promovisalo ideju uspostavljanja monarhije u Srbiji.

Osnivačkoj skupštini je prisustvovao i princ Aleksandar Karađorđević sa suprugom, koji je ocenio da bi uspostavljanje ustavne parlamentarne monarhije poboljšalo imidž Srbije u zemljama Evropske unije i ubrzalo integraciju.

Odbori udruženja “Kraljevina Srbija” radiće na afirmaciji ideje uspostavljanja ustavne parlmentarne monarhije u Srbiji. Princ Aleksandar naglašava da će i kao monarhija zemlja ostati parlamentarna demokratija samo sa kraljem na čelu, umesto sa predsednikom.

Moj cilj je ulazak u Evropsku uniju uz pomoć monarhističkih zemalja kao što su Holandija i Danska, kazao je princ Aleksandar i dodao da planira privlačenje stranih investicija formiranjem kompanije koja bi radila na poboljšanju imidža Srbije u inostranstvu.

]Koje je vase misljenje o tome?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Avg 11, 2013 9:52 am

Debilko, ne volim ovog retarda, tj. mutanta pitaj Boga čije sve pomešane krvi! Najmanje ima plavu krv, nema on ni neki delić hromozoma, jer naučno je dokazano da samo retardirana osoba ne može da nauči strani jezik!!!! To proveri, nisam ja to izmislila i nisam naučnik.
Da oni hoće da ne guraju nos u politiku, nego čisto kao muzejska relikvija bitišu, pa čovek i da ih prihvati (bez da ih izdržava).
Pa kažu da gospodja kraljica ima svoju fabriku parfema, nek živi od prodaje a ne od sirotinje Srpske.

Poštujem ja svačije opredeljenje i monarhista i republikanaca, ali se poštovanje i zaslužuje nečim. Kako da poštujem ovo govedo ili nepismenog Tomu Nikolića koji do juče bejaše veliko Srbin a danas .. promeni košuljicu bez da trepne????

Ako ćemo o monarhiji.., plavoj krvi i aristokratskom ponašanju pogledaj Jelisavetu molim te...

A?

Ne kurobeca se sa političarima, ponašanje +1o, produhovljena faca, ama da je se ne zastidiš kao onog goveda.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Avg 11, 2013 1:01 pm

Ja sam monarhista po opredeljenju, pa neću reći ružnu reč za Jelisavetu, ali mnogo toga ima. Najvažnije, ona saradnja te linije sa bandom komunističkom i srpskom udbom.
O postupcima i uopšte o prestolonasledniku ne želim da diskutujem. Možda imam isto mišljenje kao ti, ali držim ga u sebi.
A znaš zbog čega?
Jer monarhija nije skinuta na kongresu u slu Ba, gde su bili predstavnici svih parlamentarnih stranaka iz cele Kraljevine Jugoslavije, što bi možda imalo kakvu takvu težinu.
Ona je skinuta na zasedanju u Jajcu, gde se skupila šačica tadašnjeg šljama, odbegli robijaši, tipovi sa poternica Interpla za pljačke, najgori majstori koje su gazde oterale sa posla pa krenuli u politiku, najgori đaci koji su izbacivani iz škola i sa fakulteta pa ispada da su zbog političkog delovanja. Zar nisi čitala knjigu o Titu. Jer nisu sa simpatijama pisali da je za vreme radnog vremena čitao romane Šerloka Holmsa, da je od roditelja krao svinjsku glavu sa tavana. Jer ti on može primer kako da vaspitaš decu. Hoćeš li biti srećna da tvoja deca krenu Titovim putem, da ti kradu stvari iz kuće, da te zovu u školu što ne prate nastavu i čitaju romane. A nama je to servirano da se veliča.
To ti je isto kao sada neka od ovih huliganskih grupa navijačkih da se iskupi i napravi kongres. Pa da je za vreme bombardovanja Natoa, Kimi naredio da sruše gazelu iz taktičkih razloga. Ali je baš tako. Čak su ono u Jajcu bile veće vucibatine i neobrazovani ljudi od ovih hooligana danas.
Zato ne želim reč protiv monarhije da kažem. Poput vernika koji nikada ne kritikuje postupke Isusa, a ako to čini, proglase ga za sektaša. Ja nisam baš preterani vernik, ali sam Royalista i ne želim da razmišljam o tome. Za mene je Bog na nebu, Kralj na zemlji i o tome mi obični smrtnici ne ttreba da govorimo.
A posebno, ponavljam, na to teram sebe jer ne želim u deliću mozga da priznam ni jedan delić onoga što je banda donela u Jajcu.

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Avg 11, 2013 1:07 pm

Debilko, hvala ti na lepom i korektnom postu. Ne moramo isto da mislimo ali način na koji si izneo svoj stav je sasvim korektan i ja to poštujem.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Avg 23, 2013 8:53 pm

И да ли је Тито био Пољак, Рус, Хрват и којим је језиком причао итд итд... Свеједно, да је жив био би професор српског Акександру Карађорђевићу.smehsmeh 
Siniša Kovačević
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Sep 15, 2013 1:46 pm

"Ubićemo, zaklaćemo ko za kralja neće".... E pa mogu da me uhvate za racKu i eventualno poljube u dupe ako su im čista usta.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Sep 15, 2013 3:23 pm

Ja nisam za monarhiju.Cak ni onu kobajagi,kao sto je Englezi imaju.Mislim da bi neizostavno uvela trvenje i polarizaciju,da bi uvela jos jednu struju za izludjivanje naroda...a da ne pricam o troskovima odrzavanja,koji bi se neminovno svalili na narod..
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 47
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Sep 15, 2013 3:49 pm

i ovako živimo ko kerovi a kad bi došlo do monarhije eeeeee onda bi živeli ko dzukele,,birajte..............
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sub Jan 11, 2014 6:42 am

BOŽIĆNI INTERVJU, PETAR III KARAĐORĐEVIĆ: Ustavna monarhija je spas za Srbiju! (FOTO)
Princ nasled
nik i budući kralj Srbije za Telegraf otvoreno o ponovnom uvođenju parlamentarne monarhije, o srpskoj istoriji i običajima, kao i o, za njega važnoj 2013. godini

Njegovo Kraljevsko Visočanstvo princ naslednik Petar III Karađorđević najradosniji hrišćanski praznik provodi, kako kaže za Telegraf.rs “u svojoj otadžbini i svom Beogradu“, gde zajedno sa svojom porodicom proslavlja Božić uz poštovanje svih srpskih običaja gde sumira godinu koja je za nama i mašta o ponovnom uspostavljanju parlamentarne monarhije u Srbiji.

Porodica Karađorđević na čelu sa prestolonaslednikom Aleksandrom II tradicionalno Badnji dan i Božić proslavlja u svom Kraljevskom Dvoru, a Telegraf.rs je ekskluzivno za najradosniji praznik sumirao utiske sa princom naslednikom Petrom III Karađorđevićem.

Momak za koga su mnogi još 5. oktobra 1991. godine, kad su se Karađorđevići vratili u zemlju, rekli da ima najveće šanse da bude srpski kralj, sad prvi put priča o tome, rekavši: “Mi jesmo kod kuće, veoma često smo u Beogradu i ozbiljno smo zainteresovani za događaje u Srbiji. Naše karijere vezane su za inostranstvo, ali Srbija je naš dom“.

http://www.telegraf.rs/vesti/914835-bozicni-intervju-petar-iii-karadjordjevic-ustavna-monarhija-je-spas-za-srbiju-foto

Da bi bio Treći mora da bude kralj i krunisanjem postaje Treći. Ako ga ne bi krunisali a krunišu recimo njegovog unuka koga takođe nazovu Petar, kako kod njih ide, on bi bio Treći. Princ se ne računa ni za šta. Kraljevska porodica je najpotrošnija roba na svetu. Ovo samo pokazuje koliko bismo neozbiljna kraljevina bili, kao što smo neozbiljna demokratija, neozbiljni nacionalisti, neozbiljni levičari, neozbiljni evropejci.[/b

Dzabe mu ovoliki badnjak (falusni simbol)), daleko mu lepa kuća.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Uto Jan 28, 2014 8:17 pm

Nikako monarhija i jos posebno sa ovim konjem od princa koji nije u stanju ni jezik da nauci a hteo bi na celo stati . E pa k.rac malo bato , nemere to tako .
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sre Jan 29, 2014 12:10 pm

Карађорђевић пољубио руку и узео благослов од папе Бенедикта 16-ог

Ватикан – Током овонедељене опште аудиенције Бенедикт XVI је лично поздравио Принца Владимира Карађорђевића и његову супругу Принцезу Бригиту од Југославије.

Њихов сусрет са Папом од 30 секунди започет је пољупцем папине руке (узимање благослова*) од стране Принца Владимира, који је онда Папу упознао са својом супругом Принцезом Бригитом, која је Папи предала мали поклон упакован у пакету светлих боја.

Принц Владимир је члан Српске Православне Цркве, али тврди да је одан (екуменизму*) промоцији трпељивости (толеренцији*) међу религијама.

Пар припада династији Карађорђевића, последњих владалаца Југославије, пре гашења монархије и преузимања власти од стране комуниста. Принц Владимир је седми по реду за престо након тренутног Престолонаследника Принца Александра Карађорђевића. Владимир активно заступа повратак монархије у Србију која је настављач државе Југославије.

(romereports.com / novinar.de)

Jedino Papa ako mu ne pomogne da ga vrati na presto, pošto Srbi nisu raspoloženi. Što se mene tiče mogu i on i Vuk Drašković i da popuše Papi, nemam ništa protiv.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sre Jan 29, 2014 1:05 pm

Samouka ::
Jedino Papa ako mu ne pomogne da ga vrati na presto, pošto Srbi nisu raspoloženi. Što se mene tiče mogu i on i Vuk Drašković i da popuše Papi, nemam ništa protiv.

smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Sre Jan 29, 2014 2:06 pm

Čuj princeza Brigita????? Znaš šta, mogu i podbarcu gore pomenutu radnju da izvrše zajedno sa Brigitom:)))
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 30, 2014 1:39 am

koza na štiklama ‏@celava_ti_mama

Vratite nam Stari dvor koji nam je nepravedno oduzeo Tito, a mi ga skroz pravedno ubijanjem oduzeli Obrenovićima. Stvarno nepobitna logika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 30, 2014 7:00 pm

Karađorđevići traže Stari dvor, Beli dvor, kuću kraljice Marije…

BEOGRAD – Princ Vladimir Karađorđević, u ime svih naslednika porodice Karadorđević, predao je danas u pošti u Beogradu zahtev za povraćaj imovine u Srbiji koja je ostala posle kralja Aleksandra.

Karađorđevići traže Stari dvor, Beli dvor, kuću kraljice Marije...Vladimir Karađorđević je rekao novinarima da je predao zahtev u ime svih naslednika tri sina kralja Aleksandra – Petra, Tomislava i Andreja, a kako je naveo, naslednika ima desetak, među kojima su Katarina, Nikola, Đorđe, Mihajlo, Linda, Tatjana i Dimitrije.

Princ Vladimir nije mogao da precizira šta se sve nalazi u zahtevima, ali je istakao da u arhivama iz 1938. postoje podaci šta su Karadorđevići posedovali u Srbiji.

Na pitanje novinara da li se u zahtevima nalaze Beli i Stari dvor, s obzirom da su zaštićeni zakonom o zaštiti spomenika kulture, Vladimir je naveo da se nalaze, ali da će zakon odlučiti hoće li to i da dobiju. Što se tiče Zadužbine na Oplencu, prema njegovim rečima, ona ne pripada Karađorđevićima i na Zadužbini je da odluči o pitanju vlasništva. Na pitanje da li se traži i nekretnina koja je ostala posle kraljice Marije u Aberdarevoj 1, bez obzira što ona još nije rehabilitovana, Vladimir Karađorđević je naveo da je u zahtev uključena i sva imovina kraljice Marije i kralja Aleksandra koju su imali u Srbiji.

Prema njegovim rečima, veoma je teško reći šta su sve Karađorđevići posedovali u Srbiji, jer ne mogu da traže pravo na lovišta ili na korišćenje rudnika koje su nekada imali. U ostavinskom rešenju iz 1938. nije navedena ni pokretna imovina, umetničke slike, skulpture i stilski nameštaj, a kako je rečeno u poslednje četiri godine sastavljen je spisak pokretne imovine, iako je „teško nabrojati veliki broj stvari koje su im oduzete“.

Na pitanje da li očekuje drugačiji tretman Agencije za restituciju s obzirom da se radi o kraljevskoj porodici, Vladimir Karađorđević je naveo da ne očekuje, jer je predao zahtev „kao i svaki drugi građanin u želji da samo povrati svoju imovinu“. Princ Vladimir Karađorđević živi na relaciji London, Nemačka, Srbija, a kako je naveo, radi u oblasti Informacionih tehnologija (IT) i ima konsalting firmu. On je sin najmlađeg sina kralja Aleksandra Prvog Karađorđevića, Andreja. Kako je ranije rečeno, posle ubistva kralja Aleksandra u Marseju 1934, ostala je imovina u Beogradu – Dvorac u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića, sa dvorištem od skoro 14 hektara, pet šuma na Dedinju, sa crkvom uz Stari dvor, i Belim dvorom.

Kralj je u Beogradu imao i kuće u – Ulici patrijarha Dimitrija 52, u Ulici kralja Aleksandra 24, u Krunskoj 7 i u Sarajevskoj 37. Svu imovinu dinastije Karađorđevića posle Drugog svetskog rata oduzela je nova komunistička vlast, istovremeno kada im je oduzeto i državljanstvo, ukazom od 2. avgusta 1947. godine.

Izvor: Beta

zadnje sto se na TV moze cuti je da od tog nema nista , tih pet kuca fakticki i ne postoje a dvorovi se donetim zakonima ne mogu vratiti
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 30, 2014 7:51 pm

Mene zanima zna li se sta su Karadjordjevici odneli odavde prilikom bekstva?  55555 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 30, 2014 9:32 pm

Lakota ::
Mene zanima zna li se sta su Karadjordjevici odneli odavde prilikom bekstva?  55555 

Narodn banka bi trebalo da ima tačan spisak jer su njeni službenici bili u pratnji kamiona tj na svakom od kamiona po dvoje dok su zalihe zlata i ostalo transportovane u CG a odatle napolje van zemlje.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Jan 30, 2014 9:35 pm

I ,jel to nekad vraceno?sta bilo s tim?  ererere 

Jeste da je s druge teme,ali se zapitah isto ono sto i Vladica Milosavljevic..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Mar 09, 2014 2:00 pm

Lakota ::
I ,jel to nekad vraceno?sta bilo s tim?  ererere 

Jeste da je s druge teme,ali se zapitah isto ono sto i Vladica Milosavljevic..
Pa potrošilo se ,sestro slatka -znaš li ti pošto je održavanje jahte ,vila i ostalog u svetu ?
Pa kada se potrošilo -eto njih kod nas ,na stan i *ranu ,sve raja plaća ,njihovim visočanstvima ....

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Apr 17, 2014 9:56 pm

Šta ga briga za zastavu i koji  ga narod plaća  (a plaća masno ) Ionako na jahti ima drugu zastavu ,a i ceo život je proveo pod drugom .
"Ja sam za vama...." što izjavi onomad .
Pre mu dođe -ja sam NA vama .Mislim ...na grbači i šire .

----

BRUKA Zastavu na Belom dvoru okačili naopako
M.Leskovac | 17. 04. 2014. - 10:32h | Komentara: 287
Sa dvora Karađorđevića cela dva dana viorila se naopako okačena srpska zastava, s obrnutim grbom i obrnutim redosledom boja.

Zastava na Belom dvoru (kliknite za uvećanje +/-)

Tako je simbol nacionalnog identiteta bukvalno preko noći prešao iz crveno-plavo-bele boje u belo-plavo-crvenu (neki bi rekli u znak podrške Rusiji). Već prvog dana kako je postavljena nova zastava, prolaznici su u neverici zastajali da taj prizor ovekoveče kamerama mobilnih telefona.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Pet Apr 18, 2014 6:32 am

Kakav on tako i sve ostalo , nakaradno i naopacke .
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Čet Maj 22, 2014 5:25 am

Nešto mi se ovi ****** umirili ili je meni promaklo da su donirali štogod .  pljuc pljuc pljuc 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Jun 15, 2014 10:02 pm

Njihova kraljevska visočanstva platili dug za vodu (kada su ih novinari pritisli ) i to je VEST u dnevnim novinama u Srbiji ?
Običnim građanima se seče struja za par hiljada dinara ,no visosti su smislili originalan način da ne plaćaju ništa -proglasili su gomilu preduzeća "dvorskim liferantima" (Gradski vodovod je samo jedno od javnih preduzeća koja, kroz ulogu liferanata, samo uvećavaju ionako velika (milionska u evrima) izdvajanja države ovoj porodici. Zvanična internet prezentacija navodi da su među njima i Beogradski sajam, JKP „Zelenilo Beograd“, „Srbijašume“, Železnice Srbije, „Lasta“, Saobraćajni institut CIP...)
I lepo nemilice koriste usluge u milionskim iznosima -a ne plate ništa .
E,sad bi trebalo pitati -a ko ih ono dovede nazad u Srbiju ,nije nam dosta davanja državi ,finansirajmo i kraljevsku  porodicu???
------

Trošili kao fabrika
Dugovanja za vodu u desetinama hiljada dinara su prava sitnica u poređenju sa milionskim neplaćenim računima koje su Karađorđevići imali pre osam godina. Prema tadašnjem saldu gradskog vodovoda, ova kraljevska porodica trošila je vodu poput kakve velike fabrike i za samo godinu i po uspela je da nakupi dug od čak četiri miliona dinara! Stanarima Kraljevskog kompleksa tada je upućena poslednja opomena pred isključenje i utuženje.

Javnost Srbije do sada nije uspela da od komunalnih preduzeća dobije jasno i razumno objašnjenje zašto se Karađorđevićima, uprkos finansijskoj podršci iz budžeta, godinama tolerišu dugovi za utrošenu struju i vodu, a građanima se za daleko manje dugove seku kablovi i pečate brojila. Ni naše poslednje otkriće da duguju sumanutih 6,1 miliona dinara za električnu energiju nije dovelo do toga. U EPS-u su nam u martu objasnili da je „EPS Snabdevanje“ uputilo Elektrodistribuciji Beograd nalog za isključenje struje u ovom objektu i da EDB treba da objasni zašto to nije učinjeno. Iz EDB-a je stigao odgovor da pomenuti nalog jesu dobili, ali da Karađorđevići neće biti isključeni - naprasno su se dogovorili o reprogramu duga

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Jun 15, 2014 10:05 pm

Pa neka im isključe struju, i neka na taj način pokažu pravu prirodu ovog režima.
Ako potomku osnivača Sebije isključuju struju, šta onda osali građani da očekuju.
A da li bi isključili struju nekom smradu iz vlade ako ne plaća, to bih voleo da vidim.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Jun 15, 2014 10:06 pm

Ova zemlja je njegova dedovina, nasledstvo, ali to mnogima nije jasano još uvek.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Ned Jun 15, 2014 10:17 pm

debilko ::
Ova zemlja je njegova dedovina, nasledstvo, ali to mnogima nije jasano još uvek.

Debi o ovom smo već pričali ali moram ponovo. Ova država je posledica krvavog pira koji je napravila grupa oficira koja je pljunula na svoju vojničku čast i zakletvu datu legitimnom Kralju. Pradeda ovog čoveka Petar I Karađorđević je na čelo države došao ubistvom krunisanih i miropomazanih glava Kralja i Kraljice Srbije.

Uz to Karađorđevići nemaju nikakvo formalno pravo na Krunu jer je Hatišerifom nasledno Kneževsko dostojanstvo dobio Miloš Obrenović i njegovi potomci. Zasluženo jer kad je Karađorđe kukavički ostavio Srbiju i na milost i nemilost turskoj osveti Miloš je izašao perd Pašu i svoju glavu stavio kao zalog za Srbiju.

Formalno ni Milan Obrenović, unuk njegovog brata i otac zadnjeg Kralja koji je mučki ubijen u majskom prevratu nije imao pravo na presto jer nije bio direktan Milošev potomak. Ipak to je formalno pravno rešeno s Portom i ostalim velikim silama.

Karađorđević Aleksandar je samo građanin ove države kao i mi i ima obavezu da plaća svoje troškove.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   

Nazad na vrh Ići dole

Srbija kao monarhija?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Aleksandrov dnevnik
» Korak po korak na putu do bete +
» Žive ograde
» Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti
» dr. Tulić

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: