DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Prvi maj-medjunarodni praznik rada

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
mladenk

Godina : 64
Datum upisa : 26.07.2009

PočaljiNaslov: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 11:49 am

Међународни празник рада, 1.мај обележава се широм света, у знак сећања на дан када је 1886. године око 40.000 чикашких радника ступило у штрајк тражећи боље услове рада.
Занимљиво је једино то што је данас SAD,где је све почело,једна од ретких држава у којој се празник рада више не обележавана дана 1.05.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 1:20 pm

Sad ću na teren -pa će biti slike ...

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 2:54 pm

Danubius ::
Sad ću na teren -pa će biti slike ...

Sad ću u krevet na odmor,ali nećete videti slike..

Poslednji izmenio Kijara-brm dana Sub Maj 01, 2010 3:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 59
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 2:59 pm

Nisam nigde otišla, možda predveče lagana šetnja do grada, a sutra ću do Palića. Joooj, poludeću što mi digitalac nije tu, ali "stiže" u ponedeljak, pa ću da okidam do mile volje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 4:43 pm

Nisam slikao....popizd....sam na balavca .
Prvo -nije tamo gde je rekao . A ima milon ljudi -čitava dva sata sam obilazio , i sasvim slučajno sretnem devojčicu iz razreda . Pitam gde su....kaže , "preko, KUPAJU SE "
Kreteni se kupaju u Dunavu ! Niko normalan se ne kupa -samo on i njegovo "drušvo"
Da ne kažem , da se naravno ne javlja na mobilni . Zovem -ništa , dečko uključio "govornu poštu" da se ne muči . Posle 4-5 poziva , kaže "nemate kredit" ??' A juče uveče ga dopunio ? Naravno.....jer sam tamo ušao u roming , od Hrvatskog telekoma .
Kamp im izgleda kao svinjac, na sred kampa leži bačena MOJA LEŽALJKA -pocepana , svuda pivske konzerve ...balavci , 7 mi razred .
Bilo mi žao smesta da ga teram kući -ali će zapamtiti kada je bio .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 8:52 pm

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 9:04 pm

Prvo -nije tamo gde je rekao . A ima milon ljudi -čitava dva sata sam obilazio , i sasvim slučajno sretnem devojčicu iz razreda . Pitam gde su....kaže , "preko, KUPAJU SE "
Kreteni se kupaju u Dunavu ! Niko normalan se ne kupa -samo on i njegovo "drušvo"
Da ne kažem , da se naravno ne javlja na mobilni . Zovem -ništa , dečko uključio "govornu poštu" da se ne muči . Posle 4-5 poziva , kaže "nemate kredit" ??' A juče uveče ga dopunio ? Naravno.....jer sam tamo ušao u roming , od Hrvatskog telekoma .
Kamp im izgleda kao svinjac, na sred kampa leži bačena MOJA LEŽALJKA -pocepana , svuda pivske konzerve ...balavci , 7 mi razred .

Tatice to su tek problemčići počeli.. .Suzbijaj to u korenu.Sad su to te godine kad počinju da isprobavaju teren. Svaka feštica /događaj za njih novo iskustvo..

Sveti je moj posao od kad sam private.. ...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 9:09 pm

BUNTOVNIČKI DAN RADA

Prosvjednici Vladi: Znate li kamo nas vodite?

'Ili bolje, ili dolje', poručili su hrvatski sindikati nizom prosvjeda
po cijeloj Hrvatskoj koji su, u povodu Praznika rada, počeli u 10 sati.
Prosvjedi se održavaju u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku i Puli, a iza
njih stoje Savez samostalnih sindikata Hrvatske, Nezavisni hrvatski
sindikati, Hrvatska udruga sindikata i Udruga radničkih sindikata
Hrvatske.

NEKOME JE BILO OVAKO..

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 9:20 pm

Djeci nije nikada vjerovati.Ocigledno da ni jedan od njih nije ocekivao "kontrolu".
Mogu misliti kako si bio bijesan,a mogu da zamislim tvog sina kada te je vidjeo tamo...Prisjeo mu je kamp
Dobro je sto si otisao na "lice mjesta" da znas sta ciniti u buduce.

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Maj 01, 2010 9:40 pm

bosankaa ::

Djeci nije nikada vjerovati.Ocigledno da ni jedan od njih nije ocekivao "kontrolu".
Mogu misliti kako si bio bijesan,a mogu da zamislim tvog sina kada te je vidjeo tamo...Prisjeo mu je kamp
Dobro je sto si otisao na "lice mjesta" da znas sta ciniti u buduce.

Inače baš nisam oduševljen "prvim majem u prirodi" -jer znam šta smo mi radili . Pod obavezno je bila teška pijanka . Ali smo se držali zajedno , i zaista nam nisu padale na pamet baš tako sulude stvari -kao kupati se .
Sad klinci gledaju samo sebe . Čujem sad od kolega ,sasvim slučajno ,da su imali par intervencija noćas , da je bilo onesveštenih od pića na plaži . I to prijavi "slučajni prolaznik" ??
Pa valjda kada sa nekim odeš -pogleda se u neko doba da li su svi na broju ? Doduše , bila su i jedna policijska kola koja su malo "patrolirala" tamo .Nadam se pogledaju malo stanje i noću .
Prošle godine je bilo i pokušaja silovanja . No macan je naleteo na devojčicu koja ima crni pojas u karateu . Urnisala ga je -završio je kod nas , kod oralnog hirurga .
No , ima suviše alkohola , i suviše , ipak premale dece , ne dopada mi se to . Skoro da sam uzeo šator da prenoćim u blizini -no opet ...valjda će proći u redu , vraćaju se sutra .
Prvi maj....ovaj ću zapamtiti .

Nazad na vrh Ići dole
mladenk

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Ned Maj 02, 2010 1:46 pm

Извештај са лица места

прва екипа је управо завршила посао па села да се мало одмори и окрепи,друга спрема мало салате да се нађе,а трећа екипа је ту негде у шуми ...

Poslednji izmenio mladenk dana Ned Maj 02, 2010 2:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Ned Maj 02, 2010 1:58 pm

Prvi maj [ako ste primetili]sve vise prerasta u otpor i sindikalne strajkove.Razlozi opravdani.Ako je rad,neka vazi za sve,ljudsko pravo na zivot najvise!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Ned Maj 02, 2010 7:05 pm

mladenk ::
Извештај са лица места

Savladaste li ovo krme na kocu *, radenici * ?

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Ned Maj 02, 2010 9:44 pm

svilanaasvaltu ::
Prvi maj [ako ste primetili]sve vise prerasta u otpor i sindikalne strajkove.Razlozi opravdani.Ako je rad,neka vazi za sve,ljudsko pravo na zivot najvise!

Upravo tako je bilo kod nas...
Nazad na vrh Ići dole
mladenk

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Ned Maj 02, 2010 11:08 pm

[/quote]
Savladaste li ovo krme na kocu *, radenici * ? [/quote]

Радило се богами, ударнички, ево и доказа...

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Pon Maj 03, 2010 1:16 am

Bravo Mladene:))
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 44
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sre Apr 20, 2011 9:39 pm

За првомајске празнике неће се радити три дана - 1. 2. и 3. маја. Сходно закону,
ако један од дана када се празнује државни празник Србије падне у недељу, не
ради се првог наредног радног дана. С обзиром на то да 1. и 2. мај ове године
падају у недељу и понедељак, нерадни дан је и уторак, 3. мај.Tanjug

Ovo samo u Srbiji moz' da bude.... Em sto ceo svet na taj dan strajkuje, trazi bolja prava za radnike, dok Srbi rostiljaju, em im malo jedan, nego tri dana, eej!

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Čet Apr 21, 2011 8:07 pm

sonia ::
За првомајске празнике неће се радити три дана - 1. 2. и 3. маја. Сходно закону,
ако један од дана када се празнује државни празник Србије падне у недељу, не
ради се првог наредног радног дана. С обзиром на то да 1. и 2. мај ове године
падају у недељу и понедељак, нерадни дан је и уторак, 3. мај.Tanjug

Ovo samo u Srbiji moz' da bude.... Em sto ceo svet na taj dan strajkuje, trazi bolja prava za radnike, dok Srbi rostiljaju, em im malo jedan, nego tri dana, eej!

More ćuti tamo, nemo da tropaš mnogo!! beljenje
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Čet Apr 21, 2011 8:16 pm

sonia ::

Šta tri dana ?
Pametni "uložili "tri dana od "starog godišnjeg " , pa sastavili na 12 dana .
Šta ti je naša pamet , svet može da uči od nas . spite

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Čet Apr 21, 2011 10:33 pm

affraid Da nam zivi, zivi raad!

Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Čet Apr 21, 2011 11:39 pm

Najvise ga slave neradnici.To je opste poznato al ajd`
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Pet Apr 29, 2011 11:15 pm

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Pet Apr 29, 2011 11:23 pm

Da l' je Roza gotovila, heklala i plela il' je samo vodila politiku? 55555

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Apr 30, 2011 12:34 am

cojle ::
Da l' je Roza gotovila, heklala i plela il' je samo vodila politiku? 55555

ps;Gledam dal si tu da ti odgovorim.
Ako sam ja roza a mislim da nisam,bar ne ona na koju mislis,budi ubedjen da umem sve to nabrojano i jos 5 operacija vise,pa ti sad vidi BRE!
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   Sub Apr 30, 2011 1:01 am

Svi koji rade mnogo,treba da ga proslave sto vise i bolje relaksirajuce.Ja im u to ime zelim od srca da im uspe.
Sto se tice mene, ja se vec trudim da ga provedem kao dobar pocetak u drustvu drage osobe.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Prvi maj-medjunarodni praznik rada   

Nazad na vrh Ići dole

Prvi maj-medjunarodni praznik rada
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» DANAS JE MEDJUNARODNI DAN.....
» Prvi znaci trudnoće
» PRIMORKA - moj prvi pokušaj
» Prvi dan u jaslama - pomoć!
» ZDRAVLJE IZ KUHINJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: