DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Ned Apr 25, 2010 8:54 pm

First topic message reminder :

Ne u smislu ove klimave federacije -nego u smislu da opet imamo Bosnu kakvom smo je mi znali ?
Da li je to moguće posle svega što se izdogadjalo , da li je potrebno još vremena , da li ipak verujete da će do toga jednom doći ?
Šta vi mislite -koji bi bio pravi način ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Pet Feb 10, 2012 9:46 pm

Samhain ::
matične države jedva čekaju da se bosanci priključe? ni u snu..

Bashka "matichne", a baska zive u nadi :eee:

Sorry, Bosanci, zauvijek ste Bosanci muhaaa
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Pet Feb 10, 2012 9:51 pm

neiskusan ::
Da je tu bilo imalo pameti i iskrenosti, nikada se ne bi ni razjedinjavali, ali kako se kaže: Da nema ovaca, ne bi bilo ni džempera....
Upravo tako...i kome se to može zahvaliti ? "Državotvornim" političarima iz "matičnih država" ,crkvama , krimosima , manijacima u uniformi što hoće da ih istorija zabeleži kao "male Napoleone" .(mislim na majore i pukovnike što preko noći postadoše "generali " ,a i one što su su vojnu školu učili u Legiji stranaca i po zatvorima ) I naravno -ratnim profiterima. Lako se oni dogovoriše ,a ne dodje loše ni "medjunarodnoj zajednici " da se reše svog vojnog krša -i malo vežbaju svoje jedinice i tehniku u "pravim uslovima" .
Pa se dovukoše i ostaci iz II svetskog rata ,u trećoj (dijasporičnoj generaciji ) -četnici ,ustaše i one džihadlije.
Rezultat svega - mrtvi,razaranje , iseljavanje ,zla krv .....
NAROD se nije svadjao ,niti želi da svadja i sada ,niti je želeo da se ubija medjusobno ....OVI još hoće da ogradjaju svoje feude i pričaju mitove iz davnina -sve u želji održavanja i podgrevanja mržnje koju su oni i izazvali .Kada NAROD to jednom razume -biće i Bosne i Jugoslavije ,ma kako se zvala jednog dana . Evropa je to davno razumela ,pobrisala granice i ne bavi se "konstitutivnim narodima" i ratovima od pre 500 godina . Gledaju da žive što bolje u miru ,da proizvode ,trguju ,zimuju i letuju .
A mi držimo "referendume" o otcepljenjima ,polako već i sami od sebe.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Pet Feb 10, 2012 10:02 pm

Narod voli i hoce promenu, u nadi boljeg zivota. No rat i mrznja je pogresan smijer.
Perspektiva i nada treba narodu, tako se moze i B i H ujediniti. Bez obzira tko jednoj nacionalnost pripada.Svi mi se seksamo,jedemo i pijemo, a vicevi su isti.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 1:22 am

Ja mislim da bi bilo bolje da se Republika Srpska pripoji Srbiji,a može i cela Bosna ako narodu to odgovara.Mi primamo sve,nema problema.

Nazad na vrh Ići dole
Laura22
Laura

Datum upisa : 29.01.2012

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 1:28 am

Ja mislim da nisu trebali početi rat jer nisu ništa dobili. Nitko u toj državi nije sretan. Ja nisam upućena nimalo u politiku ali ono koliko mogu krajičkom oka uhvatiti zaključujem da se tu nezna niti se znalo ko piuje a ko plaća. Jedini koji su profitirali su srbi . I nikad mi neće biti jasno ko im je priznao državu u državi. A Kosovo ? Srbima dajte samo ratnih igara i oni sretni ko mala djeca. Nego recite vi meni Ma ko to oće sad da vas bije?

slamka
Nazad na vrh Ići dole
Laura22
Laura

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 1:30 am

I mislim da se ne mogu ujediniti , bar ne zasad jer što se jednom raskine nek takvo i ostane.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 9:57 am

Bosna je Jeruzalem II :329340: Nemoze nikad biti nesto sto nije.

Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 10:04 am

...tesko da ce se to ikad desiti,jer previse je krvi proliveno,i jos je sve sveze..i vrlo dugo ce se s'kolena na koleno prenositi,sta se tu sve izdesavalo ...
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 10:43 am

Laura22 ::
Ja mislim da nisu trebali početi rat jer nisu ništa dobili. Nitko u toj državi nije sretan. Ja nisam upućena nimalo u politiku ali ono koliko mogu krajičkom oka uhvatiti zaključujem da se tu nezna niti se znalo ko piuje a ko plaća. Jedini koji su profitirali su srbi . I nikad mi neće biti jasno ko im je priznao državu u državi. A Kosovo ? Srbima dajte samo ratnih igara i oni sretni ko mala djeca. Nego recite vi meni Ma ko to oće sad da vas bije?

slamka

Naravno da su Srbi profitirali jedini,nisam bio tokom rata na njihovoj strani,jer su Srbi započeli rat,ali ne oni Srbi sa Pala,već Milošević kao igrač USA.On je palio jednu i drugu stranu,Tuđman igrao po tom scenariju i sarađivao jer mu je taj plan odgovarao.Ipak,Srbi iz Bosne su dobili tu Srpsku na sreću, da pokažu generacijama koje dolaze ko je u stvari krivac za nacionalno stradanje krajem XX veka.Jedini Srbi koji su otakazali poslušnost Miloševiću i jedini Srbi koji su profitirali.
Srbi su svoju državnost uneli u Jugoslaviju,JEDINO SRBI i naravno da su jedini ozbiljan narod u toj državi.Tako o raspadu SFRJ su trebali jedino Srbi i da se pitaju.Da pregovaraju sa velikim silama kao što je to bio slučaj pri ujedinjenju.
Ma tako je i bilo,samo što još uvek to nije baš u javnosti. E sad, sve je lepo sračunato,ali je zaboravljen Albanski lobi,pa plan nije mogao do kraja da se izvede.
Upravo iz tog razloga sam sve vreme rata bio na strani Slovenije i Hrvatske,jer ne volim ta politička licemerja.Najveći zagovornik očuvanja Jugoslavije je u stvari njen glavni rušilac.

Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 11:34 am

...vidim,po vama, da su svi bezgresni sem Srba i nikad vam nece biti dosta pljuvanja po Srbiji..
...niste realni,i previse je u vama mrznje,da bi ikad bilo mira i ujedinjenja...
Desili su se strasne stvari,i plakale su majke za svojim sinovima na sve tri strane....
Pogledajte ponekad i u svoje dvoriste,nisu ni vama ciste ruke,i na njima je krvi,i prestanite sve na Srbiju da svaljujete..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 12:22 pm

Laura22 ::
Nego recite vi meni Ma ko to oće sad da vas bije?

slamka

Kad ne ratujemo tad se međusobno potučemo.
Kad nikog nema tad ga potražimo.
Čim pokuša neko da nas razvadi, uortačimo se pa složno bijemo.

I... ne može nam niko ništa...! jwwwwww

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 12:26 pm

Memorandum SANU iz 1986 je inicijalni akt kojim je praktično počela drama jugoslovenskih naroda sa strahovitim pogibijama, nezamislivim zločinima, neviđenim stradanjima civila (staraca, žena i dece), opsadama i razaranjima gradova, progonima, iseljavanjem i raseljavanjem čitavih regija, koncentracionim logorima, silovanjima, rušenjem kulturnih, verskih i prosvetnih objekata, uništavanjem imovine i svih drugih dobara, spaljivanjem čitavih gradova, sela, šuma, njiva i livada, masovnim ubijanjem i genocidom. Memorandum SANU predstavlja elaborat, program i manifest velikosrpske državotvorne
ideje, apel za uspostavljanje jedinstva srpskog kulturnog prostora bez obzira na republičke granice, zahtev za reviziju međurepubličkih granica uspostavljenih na zasedanju AVNOJ u Jajcu 1943, traktat o zaverama, ugroženosti i neravnopravnom položaju srpskog naroda u Jugoslaviji, upozorenje o brojčanoj nadmoći srpskog naroda u Jugoslaviji u odnosu na sve ostale narode, izraženo statističkim pokazateljima, podsećanje na srpske žrtve i srpsku krv prolivenu za zajedničku državu, isticanje do besmislenosti uveličanih i demagoški glorifikovanih problema Srba u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu, upoređivanjem položaja Srba u Jugoslaviji osamdesetih godina sa stanjem za vreme fašističke okupacije, ustaške vlasti i zločina balista u Drugom svetskom ratu.
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 12:32 pm

el_vibrador ::
Memorandum SANU iz 1986 je inicijalni akt kojim je praktično počela drama

Ne podcenjujte: Crnu ruku, Načertanije, Njegoša, Karađorđa... Svetog Savu.
Ima ih ... iha. smehsmeh

I uvek će se naći neko da dopiše i ko će da sprovede!

Nazad na vrh Ići dole
Laura22
Laura

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 1:15 pm

Nisam dovoljno kompententna da raspravljam o ovoj temi. Pa neću se dalje upetljavati. moram priznati da mi je Debi prilično realistično to objasnio. Kad je rat počeo nisam bila dovoljno zrela da bih mogla sama donijeti svoj zaključak a sad neću da bezveze blebećem. U svakom slučaju prostor bivše Jugoslavije je jedan veliki vrući krumpir i mislim da će nažalost još dugo a možda i zauvijek ostati. Previše je krvi proliveno da bi se takva prokletinja tek tako nestala. Ipak bez obzira ja vjerujem u čuda i uvijek ču biti prva koja će pružiti ruku svakom bez obzira koje nac bio. I da bez obzira koje grijehe nosio na duši jer ima ona pjesma od Olivera...
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel

Godina : 40
Datum upisa : 02.11.2010

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 3:42 pm

Rat je bio i prosao i sta sad? Treba li da se izljubimo kao da nista nije bilo i nastaviti gdje smo stali prije rata?!Mislim da nece moci tako bar jos par decenija.Trenutno najbolje rjesenje za BiH bi bilo formiranje treceg entiteta i onda da se drzava zove Ujedinjena BiH.Mislim da bi to bilo konacno rijesenje i napokon prekid sukoba na ovom prostoru.Kazu da se drugi svjetski rat produzavao tokom ovok rata ovde a kako mi se cini jos uvijek nije zavrseno....

Mislim da nam je trebala samo jos jedna generacija u Jugoslaviji i do ovog ne bi doslo...tj da su izdrzali ovi stariji i dozvolili generacijama rodjenim 65tih ...70tih....odgajali su nas kao komuniste a nisu nam dali sansu...
Sad je kasno i nema nazad, moramo izvuci najbolje iz ovoga sto imamo.
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 3:55 pm

BiH nije nikakvo resenje; ako BiH moze da postoji, onda i Jugoslavija moze da postoji; posto Jugoslaviju nije srusila Amerika, ili zavera zutiih mrava u pubertetu, nego idiotizam jednog Milosevica, onda , dokle god ne bude bilo karizmaticnog lidera, koji zna sta hoce, i ima muda da to napravi, nema nikakvog ujedinjenja; Po meni jugoslaveni su svi divni, ali trebaju cvrstu ruku, jer za drugo ne znaju.Daj im kvazi demokratiju , odmah rade sranja
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 4:12 pm

debilko ::

Naravno da su Srbi profitirali jedini,nisam bio tokom rata na njihovoj strani.

Tako je! aplauseee

Ima jedan golem problem sa Srbima... u Bosni ali i inače.

Koliko god da ih pobijete ostaje dovoljno za pobedu.
I zato su srpski porazi privremeni.

Pošto su za balkanske prilike Srbi dovoljno veliki narod da ih nijedan komšija ne može sam savladati sasvim je logično da ih takvi baš i ne vole.
Pre bi se moglo reći da su im noćna mora.

Pošto ih i na broju ima dosta očekivano su zapaženi srpski rezultati u raznim sferama... imaju kapaciteta i za tuču i rat ali i za uspehe u sportu... kulturi... nauci.
Imaju sklonost ka tragičnoj snishodljivosti, bezrazložnom pravdanju i praštanju lošijima od sebe.

Zapravo... red bi bio srpski pitati:
- Šta nam fali što nam je sve veliko?
I narod i ponos... ali i Srbija!

Tako nam se 'oće! smehsmeh

Poslednji izmenio cojle dana Sub Feb 11, 2012 4:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 4:22 pm

tja, ako zaboravimo mitologiju, ne vidim da je Srbija (ne srbi, podrctano), nesto dobivali ratove; u prvom svetskom ratu, Srbija okupirana od 1915 godine, a 1916 Pasic+Aleksandar, rade pregovore sa AU o kapitulaciji; kada to nije uspelo, Srbija ostaje na strani Antante, i na krliima pobjednika, postaje zemlja pobjednica (kozmetika vredna paznje). U drugom svjetskom ratu stvar se zavrsava za 11 dana ( na zalost Nemaca, koji ocekuju neku borbu od proslavljene Srbije). U ratu 1991 , Srbija dobiva po genitalijama od svih, i Dajtonski sporazum,upravo spasava bosanski srpski entitet.1999 Srbija graciozno kapitulira u Kumanovu...
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 4:28 pm

Nisam Cojle bio dok se nisu odrekli Miloševića a onda sam stao is sve snage.
Pre svega,kada vidim igre,kada Naser Orić kao telohranitelj miloševića radi na vratima NANE,svi ga vide,helihopterom MUPA Srbije biva prebačen da diže ustanak.Znači,sve slobino maslo.Žao mi je onog drugog naroda koji strada i nema rezervnu domovinu,jer se deklarišu verski pa nemaju maticu državu.
Video sam igru.
Video sam šta se dogodilo Srbima u Hrvatskoj.
Kako su prodati od Beograda.Bio sam ubedjen da će isto proći i ovi u Bosni.
Znao sam da više imaju šanse da se suprotstave natou,nego nekoj lokalnoj jedinici Federacije ako iza njih stoji Milošević.Milošević je zlo,trojanski konj,sa njime se ništa ne može ostvariti.
Naravno da sam protiv toga da Srbin ubije bilo koga,ako to samo nanosi ljagu našem narodu,bez ikakve šanse na uspeh.Zato ipak,ako treba,bolje je biti žrtva nego oholi ubica.Mi nismo takvi i nećemo ni biti.
Samo onda,kada se su nekim po poreklu Srbima probudi krvožedni i bezosećajni komunjara.Samo tada uslovno rečeno Srbin postaje zlikovac.
Dajte jedan primer iz I svetskog rata.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 4:42 pm

cojle ::

Tako je!

Ima jedan golem problem sa Srbima... u Bosni ali i inače.

Ima jedan problem i sa Hrvatima i Muslimanima ,ne samo sa Srbima u Bosni -tačnije sa jednim delom . .Ima suviše ekstremnih nacionalista ,kojima je i stanje rata jako odgovaralo ,da nekažnjeno vrše zločine -i dobro se napljačkaju ,sve u ime "osvete " "ugroženosti" "životnog prostora" "vekovnih ognjišta" "tisućugodišnjeg sna" i drugih floskula . Ti sada neće da se odreknu svojih "dobara" -jer bilo kakva uredjena država pitaće "odakle" .
Ima i jedan deo onih koji smatraju da se "nisu namirili " ,pa bi da ,ako ikako može -sve počne ponovo ,ali ovoga puta do istrebljenja ili bar proterivanja "onih drugih" . Svima bi bilo pametnije da su nešto naučili iz svega što se desilo -ili bar čitali Andrića ,Draškovića,Lubardu ,Ćopića...valjda bi onda i konačno shvatili ko je tu žrtva a ko profitira u svemu ,i zašto se rat u stvari i vodio ,i čemu služi posleratno huškanje i podrivanje teško sklopljenog mira .

Ne treba ići puno daleko i od ovog foruma .

Većina nas se lepo druži ,i boli nas uvo da li su naši forumski prijatelji iz "Herceg Bosne " Sarajeva i Srebrenice ili Banjaluke .
To smo mi ,većina -koji i na ovakvim temama apelujemo na pomirenje,iako da se mi pitamo -ne bi ni bilo rata . To smo mi koji se STIDIMO zločinaca koji pripadaju NAŠEM narodu .

Imamo onda jedan manji ekstremniji deo -neke koji svaku priliku koriste za huškanje ,nabrajanje , isticanje "svoje nacije i vere" kao jedine prave i ispravne ,i koji samo čekaju neku reč "sa druge strane " -pa da oni "kažu svoje " . To su oni koji "slave" zločince iz svog naroda .
Dok god mirna većina ne izoluje ,ili nadglasa ovu manjinu -stalno će se dirati u rane i radiće zli jezici -sa svih strana . Sukob je onda neizbežan.

A SVE takve treba da je sramota da se uopšte "junače" na nečemu gde nisu ni bili ,ni učestvovali ,niti su na bilo koji način deo ove priče -od svih onih sa ovog foruma ,koji su bili DIREKTNE ŽRTVE bilo koje od vojski -pa ćute. Ne zato što se plaše ,ili zato što su mutavi -nego što znaju koliko je to zlo bilo ,što su osetili na svojoj koži i platili životima najmilijih ,imovinom ,i svojim zdravljem .
O Bosni imaju legitimno pravo da pričaju oni koji su tu živeli, ili žive -a ostali mogu samo da nagadjaju i pričaju šta su čuli ,pročitali i u čega žele da veruju iz svojih razloga u koje ne ulazim .
Bosna postoji vekovima i biće je opet -i neće biti ni srpska,ni hrvatska ,ni musmanska -nego će pripadati isključivo Bosancima ,Evropi i svetu -kao što je kroz istoriju i bilo ,unatoč svim klanjima ,proterivanjima i pogromima -narodi koji su tu živeli ,preživeli su ,ujedinjavali su se ,i ujediniće se opet . Za 100 godina -za 100 godina -jer je mentalitet "bosanaca" takav . Zlo i zli ljudi odu u prodju - oni koji žive u Bosni žive u miru sa sobom i svojim komšijama , bilo i biće -unatoč i uprkos svemu .

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 4:42 pm

tja, ako zaboravimo mitologiju, ne vidim da je Srbija (ne srbi, podrctano), nesto dobivali ratove; u prvom svetskom ratu, Srbija okupirana od 1915 godine, a 1916 Pasic+Aleksandar, rade pregovore sa AU o kapitulaciji; kada to nije uspelo, Srbija ostaje na strani Antante, i na krliima pobjednika, postaje zemlja pobjednica (kozmetika vredna paznje). U drugom svjetskom ratu stvar se zavrsava za 11 dana ( na zalost Nemaca, koji ocekuju neku borbu od proslavljene Srbije). U ratu 1991 , Srbija dobiva po genitalijama od svih, i Dajtonski sporazum,upravo spasava bosanski srpski entitet.1999 Srbija graciozno kapitulira u Kumanovu...

Bitke poput Cerske i Kolubarske svi narodi imaju samo u mašti i legendi.Srbi imaju u svojoj istoriji.To su bitke koje se i dan danas proučavaju na svim vojnim akademijama širom Evrope.
Proboj Solunskog fronta čine Srbi.
Srbi rešavaju Kajmakčelan gdeje Bugarska I armija držala tri Francuske armije 2 godine.Upravo to je najherojskiji momenat Bugarske istorije,koji se završio sramnim bežanjem od polunaoružanih Srba.
Kozmetički jeste doterano to sve,jer upavo su saveznici i služili samo da doturaju kozmetčke preparate kao pomoč.To niko nikada nije osporio.Ali niko nije ni pomenuo da je preuveličano herojstvo i uloga Srbije u I svetskom ratu.
Pa i evropski deo Rusije je okupiran u II svetskom ratu,pa sad ne treba da se prizna pobeda.
SRBIJA JE DOBILA I SVETSKI RAT,za jednu toliku zemlju je to i previše.

U II svetskom ratu Srbija kapitulira ali prva organizuje gerilski pokret otpora preko pukovnika Dragoljuba Mihailovića.Prve oslobođene teritorije su upravo Loznica i Mionica.

1991-e Srbija nije ni ratovala.Srbi su bili na Trgu Slobode,Srbi se nisu odazivali vojnom pozivu okupatorske JNA.

Svaki svestan Srbin je birao na koju će sranu da stavisvoje simpatije,JNA ili SLovenačka ili Hrvatska vojska.Svaki pravi Srbin zna šta je JNA i neće biti na strani nje ni protiv crnog đavola.Tako da Srbija nije učestvovala u tom ratu.Jedino što je JNA koristila njenu teritoriju.

Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Datum upisa : 22.11.2011

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 4:57 pm

Danubius :girlcool:
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
cojle

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 5:02 pm

tja, ako zaboravimo mitologiju, ne vidim da je Srbija (ne srbi, podrctano), nesto dobivali ratove;

U ratu 1991 , Srbija dobiva po genitalijama od svih, i Dajtonski sporazum,upravo spasava bosanski srpski entitet.1999 Srbija graciozno kapitulira u Kumanovu...

Tačno je... za Srbiju se sem časnih izuzetaka nisu borili ne_srbi (podcrtano) al su zato Srbi ginuli i pobeđivali.
Sasvim dovoljno i za izglednu budućnost.

U ratu '91. - nisu ga želeli ali su se junački borili.
Dovoljno da ih protivnici ne zaborave.

I pre i posle Kumanova bilo je i biće Srba i srpskih zemalja...
dovoljno... bar da drugi zavide! :329340:

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 5:06 pm

zavide na cemu? :)
junacki ? ne znam gde....vecih volova na komandnom polozaju nisam video od srbijanskih generala . imali su superiornu snagu u ljudstvu, i ratnoj tehnici, i sve su izgubili :)

Poslednji izmenio el_vibrador dana Sub Feb 11, 2012 5:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   Sub Feb 11, 2012 5:08 pm

Danubius ::

Bosna postoji vekovima i biće je opet -i neće biti ni srpska,ni hrvatska ,ni musmanska -nego će pripadati isključivo Bosancima ,Evropi i svetu -kao što je kroz istoriju i bilo ,unatoč svim klanjima ,proterivanjima i pogromima -narodi koji su tu živeli ,preživeli su ,ujedinjavali su se ,i ujediniće se opet . Za 100 godina -za 100 godina -jer je mentalitet "bosanaca" takav . Zlo i zli ljudi odu u prodju - oni koji žive u Bosni žive u miru sa sobom i svojim komšijama , bilo i biće -unatoč i uprkos svemu .

Dani,ne znam da li se odnosi na mene ova prethodna opaska.Ja se ne prepoznajem i prvi osuđujem sve što je zločin.I sam sam žrtva tog zločina a mogao sam mirno da živim i da se ne mešam.Posao sam izgubio zbog toga i ne radim ni danas.

Ne slažem se ovo oko Bosne.Tu je jedna pomirljiva knstatacija koja izaziva samo lažni mir.Možda će se i nekada zaokružiti ta Bosna, ali će opet pući.
Narodi Bosne se ne vole.
Tek kada se pođe od te činjenice,mogli bi se čak i ujediniti.Da to što se ne vole prevaziđu u glavama.a ne da prećutkuju.Prećutkivanjem se samo odlaže sukob i ne gradi se nikakva budućnost.

Pričao kao neko ko voli ostale narode sa ovih prostora.Pre svega, teško je meni kao Srbinu voleti Hrvate posle Jasenovca.Ali sam to prevazišao potpuno,pa sad čak i slušam Tompsona i smejem se jer je to u mojoj glavi prevaziđeno.

Narodi Bosne se nisu nikad voleli jer su medju komšijama uvek postojale tabu teme.E to ne sme.Pa makar odmah da jedan drugog isprangijaju.Ali to prećutkivanje ubija.Oduzima budućnost deci jer ih čeka nešto slično kao 90-ih.Mislim da bi se moglo prevazići ali samo na jedan jedini način.Ako želiš prevazići,sve sa čime se tvoj komšija ponosi,mora biti i tebi drago,simpatično,luckasto i slično.
Ako to ne može,nema ljubavi i onda gledaj da obezbediš neko trajno razgraničenje.

Najbolji recimo primer prevazilaženja razlika je prisusvo jednog broja muslimanskih oficira u redovima Jugolsovenske Vojske u Otadžbini pod komandom Draže Mihailovića.E ti ljudi su pokazali odanost bivšoj državi.A njihova verska pripadnost nije nikome smetala.To je pomirenje.Svi Srbi koji su ostali u Sarajevu i bili u vojsci Federacije,eto oni su pokazali kako se prevazilazi to sve i ne naseda na Beogradske podvale.Pitajmo te ljude.Oni su napravili prvi korak.Bili su sa svojom braćom Muslimanima kad jenajteže.E sad samo još da im se omogući da slobodno u tom okruženju pričaju o svojoj istoriji,svojiim kraljevima,svojim naconalnim herojima (ne zločincima). Da li nekome smeta kada bi ti Srbi spomenuli Miloša Obilića.Ako smeta,onda za pomirenje nije druga strana. Jer je Bosna slavila Miloša Obilića i jedinice Tvrtka Kotromaniča su bile na toj strani u Kosovskoj bitci.Čije interese neko zastupa ako se nađe uvređen što je Miloš ubio Murata.To nisu Bosanci.To su onda Turske ekspozitute i špijuni na Balkanu.

Uuuuu,ima ovde da se piše i piše-

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?   

Nazad na vrh Ići dole

DA LI SE NARODI BIH MOGU OPET UJEDINITI ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Trudnoca posle kiretaze
» Anemija - malokrvnost
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (I deo)
» Hormoni
» ČOKOLADA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: BOSNA i HERCEGOVINA-
Skoči na: