DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

KUDA IDE SRBIJA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Mar 21, 2010 11:23 am

First topic message reminder :

Da li je Ivo Andrić bio u pravu?

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti
shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i
oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da
razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od
očigledne štete.”

Meni se sve više čini da jeste . Šta vi mislite , da li će se pojaviti neki vizionar tipa Zorana Djindjića i povesti Srbiju putem evropskih integracija , ili ćemo i dalje imati neku vrstu mešavine Miloševićevske /Koštuničine politike , pa i dalje tapkati u mestu i inatiti se sa celim svetom -na svoju štetu?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Čet Nov 10, 2011 10:04 pm

sonia ::
Gde je kraj komadanju Srbije

Kad im vidimo leđa. :čisti:

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Pet Nov 11, 2011 11:48 am

Gde je kraj komadanju Srbije

Samo lud u ludnicu ide

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jesam li ja onomad negde pisao o "INTERMARIJUM-u" ??

SVAKA ČAST SEKO!!
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sub Nov 12, 2011 11:12 pm

OSKAR FRAJCINGER:

Ako jednog dana Srbija…

Ako bi Srbija sutra morala da pristupi Evropskoj uniji, to bi bio veliki gubitak za čovečanstvo.
Tako bi se izgubio jedan način života gde su časovnici mekši nego na Dalijevim slikama,
gde žene više sanjare od gospođe Bovari,
gde su muškarci hrabriji od vuka uhvaćenog u kljusu koji sebi otkida šapu da bi se oslobodio

Osim stalnih susreta sa starim prijateljem Srbinom, moj prvi pravi kontakt sa Srbijom bio je poziv predsednika Udruženja književnika Srbije, koji mi je ponudio poetski azil, nakon što je švajcarsko udruženje odbilo da me primi u svoje redove. To je bio izvanredan potez. Dakle, još postoji zemlja na svetu gde se ljudi podsmevaju slici serviranoj u svetu o njima, zemlja u kojoj se ljudi angažuju za unapred izgubljene stvari i negativce poput mene, ne hajući za potencijalne reakcije; dakle, izvan Švajcarske još postoji zemlja koja pruža otpor! Bilo je to dovoljno neuobičajeno da me nagna da postanem član Udruženja književnika Srbije. Otad, Srbija i ja činimo jedan neobičan par. Par vezan uzajamnom fascinacijom, u kojoj svako predstavlja u očima onog drugog nešto što nikad neće biti.

MELANHOLIJA I PRENATRPANOST

Tako sam se jednog dana obreo u Beogradu. Prepešačio sam taj pomalo siv grad, koji je sav neodređeno mirisao na ugalj i na kuhinjska isparenja. Šetao sam Knez-Mihailovom, popio kafu u Kolarcu. Posmatrao sam sa tvrđave kako protiču Sava i Dunav, i zatečen obišao vojni muzej gde su, na panoima požutelim od vremena, do najsitnijih detalja opisane epizode otpora protiv turskog osvajača. Na kraju sam proveo nekoliko sati u neverovatnom zoo-vrtu koji krasi obode tvrđave.

U očima životinja pronašao sam istu melanholiju prisutnu u tako lepom i dubokom pogledu predivnih žena koje šetaju trotoarom, kao boginje nebeskim podijumom. Melanholija: to je ključna reč. Ona vlada svuda, u vazduhu, zidovima, licima, i pokretima ljudi. Kao da nešto satire grad i njegove stanovnike. Nešto što ne može izdržati jedno ljudsko biće, jedan narod, jedna zemlja. U Beogradu, kao da je ceo svet Atlas.

Istražujući dublje, otkrivao sam uzrok te melanholije. To je osećaj onih koji posmatraju kako reka teče i kako vreme prolazi, i pri tom ostaju ubeđeni da ništa neće izmeniti njihovu sudbinu, da ih niko neće osloboditi kobi koja im se obrušila na ramena. Prolazeći kroz Beograd, frapirani smo zgradama koje još nose ožiljke rata sa NATO-om, ali naročito mnogobrojnim zgradama načetih vremenom. Ovde je sve otpor, otpor Amerikancima, savremenosti, vremenu, samom sebi.

Da bi se taj otpor savladao, prostor je neverovatno pretrpan. Ulice, radnje, arhitektura, saobraćajne ose, sve je haotično, prezagušeno, iracionalno. Ovde vlada začuđujuća predispozicija za snalaženje, za bavljenje svim i svačim. Kao da je svemu tome cilj da se eventualni osvajač izgubi u krivinama lavirinta, u kojima bi posle beskrajnog kruženja izgubio i želju za osvajanjem.

Melanholija i pretrpanost:
to su moji najsnažniji utisci o ovom malom balkanskom narodu dok gazim po njegovom tlu.
Njegova istorija je počela jednim porazom koji su Srbi nosili u sebi vekovima, pridajući mu sakralni karakter moralne pobede, na kojoj su izgradili nacionalni identitet.

UHRANJENI ROB U EVROPSKOM KAZAMATU

Okrutni vekovi su doveli osvajače sa svih strana, sa severa, juga, pa čak i istoka. Turci, Austrijanci, Nemci, Englezi i Francuzi protutnjali su ovim prostorima jureći u rat na severu ili jugu. Ti gospodari rata su samo prolazili, nesvesni postojanja srpskog naroda, sem ako ne bi zasmetao. A Srbi su to činili sve češće, da bi potvrdili svoje postojanje i prikazali se svetu kao narod: isprečili bi im se na putu.

Vremenom je to postao dominantni stav: Srbin zatrpava ulice, radnje, glavu, čak sebe samog opterećuje sobom. Zbog toga se čini da je sve u ovoj zemlji u radovima i u iščekivanju, uprkos njenoj dugoj prošlosti i bogatoj kulturi. Srbin je otporaš, šampion Pirovih pobeda, naročito nad samim sobom. U tom otporu ima izvesne uzvišenosti, nesalomive volje da se izazove sudbina, iako se zna da je neminovna. Ali taj potez je tako plemenit, tako lep i uzaludan da postaje uzvišen.

Volim ovaj narod jer se opire svetu, kobi, vremenu koje protiče, samom sebi. Volim tu melanholiju u očima ljudi koji, znajući da ne mogu izaći kao pobednici iz jedne nejednake borbe, istraju u borbi, zarad lepote samog gesta, zarad rehabilitacije čina slobodne volje, plemenitosti uzaludnog.

Ako bi Srbija sutra morala da pristupi Evropskoj uniji, to bi bio veliki gubitak za čovečanstvo. Tako bi se izgubio jedan način života gde su časovnici mekši nego na Dalijevim slikama, gde žene više sanjare od gospođe Bovari, gde su muškarci hrabriji od vuka uhvaćenog u kljusu koji sebi otkida šapu da bi se oslobodio.

Srbija je oduvek u ratu sa neprijateljem koji se nalazi unutar njenih zidina i zaposeda život, nevidljiv i nepobediv. Kao Zangara u svojoj tvrđavi, i Srbin se nada najgorem i najboljem što mu može doći spolja. Ali donekle je svestan da ono što ga tišti leži duboko u njemu samom, i da mu ne može uteći. Kao uzvišeni osuđenik, poseže za drugim zatvorima, širim, svetlijim, čistijim.

Evropska unija mu jedan takav zatvor predstavlja u lepom svetlu, pod finansijskom podrškom Centralne evropske banke, uređenog tako zato što su Nemci poželeli da postanu Evropljani, da ne bi bili upamćeni kao potomci nacista.

Ako bi Srbija prihvatila tu prevaru, ako bi pristala da proda svoj ponos budzašto, stupila bi u jedan sterilan, funkcionalan, šablonski prostor, bez opterećenja, u kojem bi ostala anonimna.
U njemu bi stekla status dobro uhranjenog roba, ali bi sem teritorije izgubila i istoriju i korene, a ponajviše dušu.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Nov 13, 2011 12:02 am

Gde je kraj komadanju Srbije -Nikola Vlahović

Autor članka je uvaženi novinar Nikola Vlahović iz još uvaženijeg lista /dvonedeljnika ? "Tabloid "(ne znam da li uopšte i izlazi kao novina ,ili je "net glasilo "? ) ,pod glavnim uredništvom tek najviše uvaženog i cenjenog Milovana Brkića (bivši novinar "Srpske Reči" -izbačen odande ,osoba koja se pominjala uglavnom u kriminalnim hronikama )
List koji se bavi isključivo pisanjem protiv svega i svih što u Srbiji ima prerogativ
"demokratski " i "evropski " -a hvalom svega i svih što ima prerogativ
"nacionalno" i "patriotski".

Novinari i ljudi od pera takve listove nazivaju "pljuvačkim " i "žutim" (ovo nema ništa zajedničko sa pogrdnim imenom za DS koji su upravo ovi lansirali . Novinari od integriteta smatraju sramotom i poniženjem pisanje za takvo glasilo -čak i za pare . Evo par naslovnih strana -pa vidite sami .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Trenutni redakcijski zadatak -svim snagama i sredstvima protiv Borisa Tadića -što više mržnje prema njemu....pa možda se posreći, kao sa Zoranom ?
A pod br 2 -Vuk Drašković,Čeda Jovanović ,Nenad Čanak ..za svaki slučaj .
Toma ,Voja jedan i drugi, Dačić ,Palma , Velja ...ne postoje tamo, sem ako se ima šta pohvaliti .Ti veliki borci protiv mafije ne pominju nešto DSS ,SRS i druge iz tog društva protiv čijih istaknutih funkcionera se vode procesi zbog milionskih kradja ?

Takve tekstove možete naći i u "Pečatu" "Nacionalu" "Pravdi" "Kuriru" itd...da nabrajam ko su vlasnici tih listova i zašto pišu šta pišu i kako pišu ?
Za sve zajedničko -ni FBI ne bi otkrio ko ih zaista finansira????
Zašto...već je jasnije ,po "glavnim urednicima" i "vlasnicima" .
A ni ono prvo nije teško pogoditi .

Vala,ako su ovi "glas naroda" ......e onda Srbiji predstoji blistava budućnost -u povratku na 90 te .

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Nov 13, 2011 2:05 pm

''Avrupa minerals“, američka globalna korporacija za istraživanje rudnog bogatstva, nedavno je ''sa zadovoljstvom objavila“ da počinje bušenje u Kosovskoj Kamenici, u blizini Gnjilana, saznaju beogradski mediji.

Početkom februara 2010. počeli su istraživanja i na četiri nalazišta srebra, olova i cinka oko Kosovske Mitrovice, pošto je to ''evropski najproduktivniji region za olovo i cink“. Bakar istražuju u Režnju, piše ''Politika''.

U ''Trepči'' ogromne rezerve zlata, olova i drugih minerala

Krajem 2007. Nil Klark je u ''Nju stejtsmenu“ konstatovao da za Džordža Soroša i njegov Fond ''Otvoreno društvo“ nije važno poštovanje ljudskih prava i osnovnih građanskih sloboda – neko društvo je ''otvoreno“ ukoliko on i njegovi saradnici mogu da zarade veliki novac.
Klark je to ilustrovao Soroševim ulaganjem na Kosovu da bi ''preuzeo kontrolu nad rudnikom ’Trepča’”, gde su ''ogromne rezerve zlata, olova i drugih minerala“.

U julu ove godine ''Volstrit džornal“ objavio je vest da je izaslanik svetskog finansijskog magnata Džordža Soroša prošle godine bio pet puta na Kosmetu. I to u društvu albanskog milijardera Sahita Muje, s kojim Soroš hoće da eksploatiše kosmetski lignit, procenjen na vrednost veću od 300 milijardi dolara, navodi ''Politika''.

Izvršni direktor korporacije ''Albanski minerali“ Muja kao ni Soroš nema u vidu samo ugalj, već i olovo, hrom, cink, zlato, srebro, bakar, nikl i druga bogatstva, zaključio je ''Volstrit džornal“.

Ministarstvo energetike Republike Srbije procenilo je 2009. da je vrednost imovine države Srbije u sektoru elektroprivrede, protivpravno otete na Kosmetu, oko 1,5 milijardi dolara. Ministarstvo je saopštilo da bi ''vrednost tog bogatstva iznosila do 100 milijardi evra, kada se uzme u obzir perspektiva i iznos koji bi se dobio eksploatacijom i pretvaranjem tog energetskog bogatstva u električnu energiju“.

Korporativni stručnjaci za rude i minerale saopštili su krajem 2008. procenu da rezerve olova u ''Trepči“ iznose 425.000 tona olova, 415.000 tona cinka i 800 tona srebra; da su rezerve nikla 185.000 tona i kobalta 6.500 tona; da su u rudniku ''Grebnik“, južno od Gline, dokazane rezerve 1,700.000 tona boksita. Četiri tone boksita sadrže dve tone glinice, iz kojih se dobija tona aluminijuma. ''Grebnik“ bi, dakle, mogao da proizvede 425.000 tona aluminijuma. Do sada utvrđene rezerve feronikla na Kosmetu su 15,000.000 tona, ali se procenjuje da su i mnogo veće.

U ovom trenutku, rudarski basen ''Trepče“ ''izrešetan“ je istraživačkim tačkama moćnih korporacija.

''Lidijan internešnel“ (do 2006. ''Rio tinto“) otvorio je 4. novembra 2010. u Prištini svoj poslovni klub koji radi punom parom. Kako i ne bi, još početkom 2008. su izvestili o tome da su u Orahovcu našli nalazište u kome je 1,87 grama zlata na tonu uzorka (u najboljem slučaju čak 7,97 grama po toni).
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Nov 13, 2011 3:20 pm

Danubius ::

Trenutni redakcijski zadatak -svim snagama i sredstvima protiv Borisa Tadića -

A pod br 2 -Vuk Drašković,Čeda Jovanović ,Nenad Čanak ..za svaki slučaj .

.....................................................
A ni ono prvo nije teško pogoditi .

.........................................................

Vala,ako su ovi "glas naroda" ......e onda Srbiji predstoji blistava budućnost -u povratku na 90 te .

Niti sam clan redakcije, niti redovni citalac, samo sam iznela da postoji i ovakvo vidjenje....I bas me interesuje, sto se ti toliko ''cimas'' na sve ovo? [You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo, sadasnja vlada na celu sa Borisom Tadicem je pokazala sta u ume, i vise od toga.... Milion glednih i jos dvaput toliko nezaposljenih su gole cinjenice....Blago nama, a imamo hrane da nahranimo pola Evrope, tako li bese?

Pod brojem 2, nije ni za pomenu, ako se ja pitam..

A sto se tice glasa naroda, neka i nije blistava buducnost, al' da moze bar sadasnjost da zasvetli malo...Izgibe narod lutajuci po mraku...

I da, man'te se vise - '90. tih.. Oni koji su se onda rodili, vec stasali ljudi!...Kad prestanemo da krivimo za sve istoriju, i okrenemo se radu, mozda i krenemo u buducnost....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Nov 13, 2011 8:31 pm

Niti sam clan redakcije, niti redovni citalac, samo sam iznela da postoji i ovakvo vidjenje....I bas me interesuje, sto se ti toliko ''cimas'' na sve ovo? [You must be registered and logged in to see this image.]

Prvo, sadasnja vlada na celu sa Borisom Tadicem je pokazala sta u ume, i vise od toga.... Milion glednih i jos dvaput toliko nezaposljenih su gole cinjenice....Blago nama, a imamo hrane da nahranimo pola Evrope, tako li bese?

Pod brojem 2, nije ni za pomenu, ako se ja pitam..

A sto se tice glasa naroda, neka i nije blistava buducnost, al' da moze bar sadasnjost da zasvetli malo...Izgibe narod lutajuci po mraku...

I da, man'te se vise - '90. tih.. Oni koji su se onda rodili, vec stasali ljudi!...Kad prestanemo da krivimo za sve istoriju, i okrenemo se radu, mozda i krenemo u buducnost....

Cimam se jer sam sve to već preživeo -u toj istoj Srbiji . Cimam se jer sam se ovakvih stvari načitao od Šešelja, Koste Čavoškog , i desetina drugih ,koji pišu za ovakve listove i nastupaju po takvim medijima ,kojima je glavna tema " svi nas mrze ,svetska zavera za komadanje Srbije ,izdajnici , unutrašnji i spoljni neprijatelj ,masoni,islam, katoličanstvo , drugi narodi ...Evropska Unija i Amerika ...svi samo o tome razmišljaju kako će da nas opljačkaju i raskomadaju.
Zabole ih uvo ,ne bi znali ni da postojimo ,da nismo bili na svim vestima u negativnom kontekstu godinama .
Narod je izginuo u nepotrebnim ratovima koje OPET isti ti koji su ih počeli priželjkuju i prizivaju .
Cimam se jer sam generacija kojoj je svim time upropašćen život ,i što spadam u one koji su zaista mislili da govora mržnje neće više biti u Srbiji -a zahvaljujući huškačima ,eto ga opet .Umesto da razmišljamo kako da preživimo ,kada ni bogatom svetu nije lako -mi "ne damo" ovo i ono kao i 90 tih ,umesto da pregovaramo ,i opet kriminalci i razni lokalni moćnici kroje sudbinu miliona drugih na nekim balvanima -isto kao i 90 tih . Vlada Borisa Tadića , ma kakva da je ,imala je muda da završi i priču sa Hagom , i pokaže da smo ipak koliko-toliko pravna ,a ne banana država ,i da se može i ispuniti ono što je potpisano,i kako tako dovela Srbiju do vrata Eu . Ta vlada je isposlovala da živimo od pristupnih fondova i dovela bar nešto stranog kapitala u Srbiju . Koga su dovele sve predhodne ? Šta to "svet" želi opljačkati od prebogate Srbije -što nisu popljačkali domaći tajkuni -nastali baš u 90 tima ?
Strani kapital ,kada kupi jednu našu firmu ,ispoštuje zakone i potpisani socijalni program , plati poreze i ostalo ,i organizuje proizvodnu . I gle čuda -sa duplo manje zaposlenih ,ostvari 30-50% veću proizvodnju ?
I daje plate pošteno -pitaj zaposlene po pivarama i cementarama u Vojvodini ."Naš" kupi,pa izbaci radnike, ne plati poreze i rasporoda sve .
Sad istorija nije važna ....ali zato u drugom kontekstu, lako se vraćamo na 1389 i još više unazad ? A najviše se cimam kada nas uče šta trebamo ,i dele lekcije iz" patriotizma" iz dijaspore i emigracije ,iz manastirskih kelija ,iz huškačkih medija i sa desničarskih mitinga , i kada je jedan predsednik opštine odlučuje o ključnim stvarima po ovaj narod .
E zato se cimam -jer ne želim da Srbija ide unazad u istu provaliju izloacije od sveta ,niti da slušam "Spremte se četnici" u Skupštini Srbije ,niti da gledam Tomu Grobara kao svog predsednika , niti da moram uraditi što ste mnogi od vas - poslati svoje dete negde na sigurno, u inostranstvo .E zato se "cimam" na ovakve stvari ,kao što su "takva vidjenja" koja imaju samo jedan cilj- izazvati još više mržnje i nove podele i sukobe-dok se ti isti na tome na kraju obogate.
Milion gladnih i nezaposlenih-tačno, a to je realnost trenutka .Da nije Vlada Srbije i Tadić izazvao globalnu svetsku recesiju ?
Imamo hrane za celu Evropu -ali imamo i rusko (najskuplje )gorivo ,državne namete ,tako da seljak na kraju ništa ne može da zaradi -pa i ne može niti želi da proizvodi više -a može,ako bi mu se obezbedilo bar deo onoga što ima svaki seljak u svetu -subvencije i slobodno tržište ,otkup i preradu .E u tom pravcu treba da ide Srbija -da ima bar iste šanse da radi i zaradi kao većina Evrope i sveta ,koji žive u miru sa svojim susedima -pa makar se i ne voleli ,kao Nemci i Francuzi ,recimo
A imaju i oni "istorijske sporove oko teritorija" ,"oteto" je koješta posle I i II svetskog rata ,zar ne ? I šta je bolje -da lepo nema granica ,pa lepo se svi slobodno kreću i rade , ili da nam je najvažnija preokupacija gde će biti crta na karti ?

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Nov 13, 2011 8:59 pm

Cimam se jer sam sve to već preživeo -u toj istoj Srbiji . Cimam se jer sam se ovakvih stvari načitao - Nisi jedini, kad smo vec kod TE Srbije, i kad si se vec toliko nacitao, i trudis se da pokazes svoj proevropski pogled, moraces da pocnes prvo od sebe, malo vise tolerancije na tudje misljenje, za pocetak, recimo... [You must be registered and logged in to see this image.]

Cimam se jer sam generacija kojoj je svim time upropašćen život ,i što spadam u one koji su zaista mislili da govora mržnje neće više biti u Srbiji - Pa vidis, tvoja generacija je mozda i zivela neko vreme dobro, sto za moju bas ne mogu reci...do danasnjih dana...Ako je neko i proziveo nesto , sigurno nije u granicama svoje drzave...A slusam ih svakodnevno, bas iz moje generacije( '73.) [You must be registered and logged in to see this image.]

Vlada Borisa Tadića , ma kakva da je ,imala je muda da završi i priču sa Hagom - Bolji izraz je IMALA gace... [You must be registered and logged in to see this image.]

A najviše se cimam kada nas uče šta trebamo ,i dele lekcije iz" patriotizma" iz dijaspore i emigracije- citiracu Njegosa na ovo- Ko na brdu ako i malo stoji, vise vidi no onaj pod brdom''- mozda je pametnije poslusati onog sto na stvar gleda sa distance, makar i fizicke... [You must be registered and logged in to see this image.]

E zato se cimam -jer ne želim da Srbija ide unazad u istu provaliju izloacije od sveta ,niti da slušam "Spremte se četnici" u Skupštini Srbije ,niti da gledam Tomu Grobara kao svog predsednika , niti da moram uraditi što ste mnogi od vas - poslati svoje dete negde na sigurno, u inostranstvo - Okreni te strane sto toliko citas, pa vidi koji su to slali decu van drzave na sigurno, iznenadices se... A sto se tice Tome, i ostalih...neka odluci narod koji je u Srbiji, u to se ja ne mesam... [You must be registered and logged in to see this image.]

- Milion gladnih i nezaposlenih-tačno, a to je realnost trenutka .Da nije Vlada Srbije i Tadić izazvao globalnu svetsku recesiju - Nije globalnu, al' on se izgleda vodi onom- Misli globalno, radi lokalno [You must be registered and logged in to see this image.] samo pobrkao loncice negde usput!

Imamo hrane za celu Evropu -ali imamo i - lopove na funkcijama sto ih cela Evropa nema, sa sve podrskom ''vrhovne komande'' [You must be registered and logged in to see this image.]

E u tom pravcu treba da ide Srbija -da ima bar iste šanse da radi i zaradi kao većina Evrope i sveta ,koji žive u miru sa SOBOM na prvom mestu...Za komsije posle lako...

?

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 15, 2011 10:16 pm

Stefan Nemanja prekršten u Stojana Nimanija!

Albanci na Kosovu u akciji "falsifikovanje istorije". Miloš Obilić postao albanski vitez Miloš Kopilići, a Stefan Nemanja - Stojan Nimani
Ktitorski portret Stefana Nemanje iz manastira Studenica

Srpska kulturna baština na Kosovu i Metohiji danas je najugroženije nasleđe u Evropi, a ogromno kulturno srpsko blago kosovski Albanci svojataju, falsifikuju istoriju i brišu trag o postojanju hrišćanske kulture, rekao je Branko Jokić, direktor Muzeja u Prištini, izmeštenog u Beograd.

"Prekrštavaju i naše nacionalne junake, pa je tako Stefan Nemanja postao Stojan Nimani, a Obilić albanski vitez Miloš Kopilići. Uz pomoć nekih međunarodnih institucija sve čine da deo srpskog etnografskog nasleđa koje se, sticajem okolnosti zateklo u Beogradu uoči velikog srpskog pogroma, vrate na Kosovo", rekao je Jokić za "Večernje novosti".

On je dodao da Albanci, u neprestanom negiranju postojanja svega srpskog na Kosmetu, pokušavaju da stvore nekakav "kosovarski" kulturni identitet.

"Sve što pripada praistoriji deo je evropskog kulturnog nasleđa. Ne može biti 'kosovarsko', već sa Kosova i u tu zamku mi nećemo upasti", kaže Jokić.

On napominje da je ogromno srpsko blago na Kosovu i Metohiji, posle prisilnog napuštanja matične zgrade 1999. godine, ostalo u depoima Muzeja u Prištini, a reč je o oko 30.000 predmeta, među kojima su i dela neprocenjive nacionalne i umetničke vrednosti. Neke od njih, kao što su slike, skulpture, numizmatika, retki spisi, ikone, čak i bogoslužbeni predmeti iz srpskih crkava, "krčme" na crnom tržištu umetničkih dela širom Evrope.

U Narodnoj i Univerzitetskoj biblioteci "Ivo Andrić" u Prištini ostalo je milion knjiga srpskih naslova sa neutvrđenim brojem starih i retkih knjiga.

U Galeriji savremene umetnosti ostala je celokupna zbirka - stalna postavka sa svom dokumentacijom, dok je u Pokrajinskom zavodu za zaštitu spomenika kulture, kao i u gradskim i regionalnim zavodima (u Prištini i Prizrenu) ostala tehnička dokumentacija sa neutvrđenim brojem ikona koje su bile u postupku konzervacije.

I u Pokrajinskom arhivu i gradskim arhivima u Prištini, Prizrenu, Peći, Gnjilanu i Kosovskoj Mitrovici ostala je ogromna arhivska građa značajna za državu Srbiju.

Najbogatija umetnička grupa sakralne arhitekture, koju je Evropa nasledila od hrišćanskog istoka, nalazi se na teritoriji Kosmeta, gde je više od 300 zaštićenih kulturnih dobara.

Prema dokumentu, koji je objavio Muzej u Prištini, izmešten u Beogradu, stanje hrišćanske kulturne baštine i svetinja na Kosmetu je dramatično, pošto je razrušeno i oštećeno 150 zaštićenih dobara pravoslavno-hrišćanske sakralne arhitekture i narodnog graditeljstva, među kojima šest crkava iz 14, 15. i 16. veka, 47 spomenika kulture.

"Boginja na tronu", figura od terakote iz četvrtog milenijuma pre nove ere koja je bila u Beogradu, pod velikim pritiskom vraćena je u Prištinu 2002. godine, a sada se njena replika nalazi u svim institucijama i nazivaju je simbolom identiteta "kosovarskog naroda".

(MONDO)

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 15, 2011 11:01 pm

Stefan Nemanja prekršten u Stojana Nimanija!
(MONDO)
55555
Zabole Francuze i EUropljane MO*DO za Serbe i njinu kulturu.
I UNESKO su upregli u krađu! krsti se

Nazad na vrh Ići dole
Only women

Humor : Smeh do suza a i dalje...
Datum upisa : 14.07.2011

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sre Nov 16, 2011 9:12 am

Dobro je , ne brinite! Čim ima para za pedizbornu kampanju znači da još ima šta da se pljačka u Srbiji!!!
Umesto taj novac da je dat jugu Srbije, treba Vuk i Čeda da omaste brkove!
Selo Merdare, nema gradski prevoz do Kuršumlije i do lekara! Tamo su naseljene izbeglice sa Kosova, ali ko ih.. šiša.

Eno desna ruka Slobe Miloševića iz devedesetih godina Vučina Drašković, koji je Šekspirovski (ili šizoidno) govorio kako će lično on odseći ruke do lakata onome kome vidi da je podigao Tursku zastavu sad se opet zaigrao sa dilerima... ccc.

Srbija ide tamo gde joj Guliver i Golijat kažu da mora, nažalost tako je.
No sačekajmo da vidimo i tu EU...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sre Nov 16, 2011 9:28 am

Tuzno i zalosno.. kako god i gde god da pogledas. Korumpirano od vrha do dna! ererere
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sub Nov 19, 2011 7:25 am

Juče Toma Nikolić izjavio da je "Srpska Napredna" spemna da zajedno sa Srpskom Akademijom Nauka i Srpskom Pravoslavnom Crkvom napravi platformu nacionalne strategije Srbije .
Ne seća se niko "Memoranduma "SANU i šta je to izazvalo ,kako je taj "projekat" poslužio kao osnova za jedan drugi ,identičan projekat koji je zagovarao isti taj Toma Nikolić(doduše,iz senke Vojislava Šešelja ) a koji je poznat pod simpatičnim imenom "Velika Srbija" ? I kako su crne mantije kadile oko onih koji su to trebali i sprovesti ,oružjem ?
"Predsednici opština" sa severa Kosova poručuju sa barikada da ne priznaju ono što je potpisao Beograd ,i da postoji i mogućnost "proglašenja nezavisnosti " ?
To bi značilo SAO -Severno Kosovo ? Ne seća se niko šta se desilo kada su Martić i Babić odbili poslušnost Beogradu ,a isto tako i Karadžić i Mladić ,do čega je to dovelo ?
Razni ekstremni desničari najavljuju novo nasilje i paljevine (NAŠI upozoravaju stanovnike Novog Beograda da ne parkiraju kola ispred "Arene" ,jer bi "mogli biti oštećeni" ,a oni brižni ,neće da "odgovaraju za za bilo čije povrede, materijalnu štetu, napade na medije..." (Kurir , 19 11 2011 ) a DVERI najavljuju "Srpsku Vojvodinu " (etnički čistu?) i niko ne preduzima ništa -igraju se deca ? Ruski ambasadori i "lideri" (verovatno privatno,Konuzin ,Šojgu ,Zjuganov ) obećavaju "zaštitu bilo gde i bilo kada " onima koji zatraže rusko državljanstvo -a naša država ,a naročito diplomatija ćuti , ni abera ,na diplomatske incidente koji su nečuveni u svetu ?
Većina "patriotske opozicije " SRS,DSS ide u izbornu kampanju sa "nećemo u EU" kao jedino što imaju da ponude ???
75 % studenata u Srbiji ima želju da odmah čim završi studije ,ode u inostranstvo i tamo nastavi život -a to je najumniji i najmladji deo jednog naroda ,generacije od kojih zavisi i razvoj ,i prosperitet ,čak i prirodni priraštaj ,život jedne nacije ?
Zaista ne znam "kuda ide Srbija" . Nazad u 90 te ???? Ili u još gore od toga ?

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sub Nov 19, 2011 4:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Pon Nov 21, 2011 8:27 pm

Устај бре Србине!

Устај бре геџо!

Штај је бре, није ти јасно, теби бре причам,
Роде без порода, Несрећо без среће, Тикво без шајкаче!

Не знаш ти шта причам, не знаш ни где си…
Тетураш се кроз живот ко свињче низ калдрму.
Увече се сручиш на поцепану софу са балонче јевтиног алкохола, и натунујеш телевизор на ону виртуалну фарму, где ондак срећно грокћеш са сви остали „јевропејци“…
И тако бре до сабајле, док се поново не затетураш низ калдрму ко свињче тражећи нешто за своју „напаћену“ гушу-
А за душу Србине, шта ти је бре остало за душу?

Где ће ти бре душа Србине!?

Жену си отерао, или од куће, илу у лудило!
Ни децу своју више не пропознајеш, не виђаш их више,
или кад их случајно нагазиш, не препознајеш их тако обневидео…

Устај бре Србине, време те гази, земљу ти комадају, бришу те из свих спискова, децу ти уче да „поносно марширају“ и певају „лили марлен“, родитеље ти, свеже упокојене, из гробова чупају, а од храмова твојих светих поново штале праве!

Устај бре геџо, док није касно!

Шта је, још ти није јасно, теби бре причам Србине мој- Туго моја!

Мислиш да те таквог, чупавог, смрдљивог,
без шајкаче и без опанка, не препознајем?
Вараш се, лако те је препознати… и са тај бугарски џинс,
и са тај турски версаће што си га навуко на те,
некад јуначке- а сада кокошје груди, иако немаш пара ни за гаће…

Препознајем те Роде, и то на пушкомет!
Управо таквог су те створили, да би могли и „они“ да те препознају где год да те виде, никад се не зна,
једног дана може да им затреба и твој бубрег…

Шта је бре?

Кажеш да си сиромах, да немаш више ни кучета ни мачета.
Да немаш више ни за добру „шљиву“,
а од свог оца ниси научио сам „мученицу“ своју да испечеш.
А и да јеси, шта би ти вредело, кад си све раскрчмио…
Па се сада тетураш с то пластично балонче у руку,
и испијаш ту жуту алкохолисану мокраћу, што ти продају скоро за џабе.
Е, није џабе Роде мој, Јаде мој!

Ништа на овом свету није џабе…

Тако су бре „они“, с ту исту мокраћу, истребили цео континент индијанаца,
па би сада и нас Србе.
Не дај се роде!
Устај бре Србине, ниси ти бре индијанац!
Ако си негде успут и изгубио свој понос, раскрчмио своју дедовину, и загубио жену и ђецу…

Још увек је у теби оно што је и у свима нама- онај стари, добри Инат- и нешто мало Српске Душе!

Устај бре Србине!
Устај бре геџо, још није касно!

Не дај „им“ то мало душе што ти је остало;
Не дај душманима!
- Но напуни „је“ да нарасте и прерасте и тебе самог, и све недаће твоје…
И онда ће ти све бити лакше;
Биће онако како треба, и онако како је воља Божја!

Знам, знам, немој се правдаш…

Живот те је, не шамарао, већ газио ко булдожер,
ко и већину нас.
Ниси више знао где ћеш, па ето десило се!
И јесте, свакоме може да се деси, и многима се десило…

Али зато не мора да траје!

Ниси ти бре Србине тиква без корена!

Ниси ти бре име без презимена!

Ниси ти бре Србине домаћин без домаћинства!
Чак иако га немаш- Чак иако си га прокоцкао, раскрчмио, распродао у бесцење
- Све док постоји Србија, ова наша земља мученица, постојаће и твоје домаћинство!
Треба само да му се вратиш,
не само својим телом већ и целом својом душом…

Богат си ти бре Србине, много богатији него што знаш!

Зато те се и плаше Србине,
плаше се да не откријеш својега БОГАтства!
Плаше се да не пронађеш ту своју загубљену Душу!

Знају да онда тако БОГатом и пуне Душе неће моћи више земљу да ти пустоше!
Неће моћи пород нерођени да ти отимају,
нити гробове и храмове више да ти руше!

А сада је доста приче!

Време је Србине да се прекрстимо, помолимо, и кренемо!
Не низ калдрму! Већ уз!
Не да се котрљамо, већ да марширамо и запевамо громогласно
нашу „Светосавску“ и Боже Правде!

Немаш више чега да се плашиш Србине!
Већ су ти отели све што су могли, а оно што нису могли…
Е за то је куцнуо час да „га“ пронађеш, и то сам- у себи!

Време је Србине поново да будеш, оно што и јеси,
и оно што си кроз вјеке вјекова био
- Србин са Душом!

А кад имаш Душу и када си поново БОГат, онда је све лакше, и све је могуће…

И ондак нека буде, оно што бити мора!

Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik

Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Pon Nov 21, 2011 8:41 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Pon Nov 21, 2011 11:38 pm

Добро дошли у Србију, државу:
-која се граничи сама са собом
-где живе најлепше жене, а наталитет опада
-где сви играју фудбал, а побеђују у тенису
-где сви журе на посао, а не стижу на време
-где су најпаметнији они што се праве луди
-где нико не зна напамет државну химну
-где је гориво најскупље, а најгоре
-где сви презиру политику, а сви имају партијске књижице
-где се ратови никад не завршавају
-где се историја понавља сваког дана..!

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 22, 2011 4:06 pm

Ehhhh.. ja bih rekla kratko i jasno odgovor na ovu temu.. i to onako socno.. al' dzaba, ne psujem! cherry
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 22, 2011 4:36 pm

Lily ::
Ehhhh.. ja bih rekla kratko i jasno odgovor na ovu temu.. i to onako socno.. al' dzaba, ne psujem! cherry

aj Ti opsuj pa ja cu da obrisem... migg
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 22, 2011 9:52 pm

brunolino ::
Lily ::

aj Ti opsuj pa ja cu da obrisem... migg
Ta ne bih, more biti da dobije noge i da ti utekne, pa sta onda? ererere
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 22, 2011 10:04 pm

Ma krehni...samo ja mogu da uhvatim,a to ti je isto ko da niko nije procitao.... smehsmeh

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Uto Nov 22, 2011 10:22 pm

Gledam, govore o novim pregovorima, pa... Nas predstavnik, milina da ga pogledas...a onda gospoJA, sto rece neko- mogla je bar da se obrija kad vec izlazi pred kamere [You must be registered and logged in to see this image.] I kako da se dogovore, onda? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sub Nov 26, 2011 9:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Sre Nov 30, 2011 8:40 am

To i ne bi bilo tako strašno da svet svakoga dana ne ide dalje i u bolje .
Jesam li slepa kod očiju? Koji to svet i gde ide dalje i u bolje?! Gde su svi ti ljudi kojima je danas bolje nego juče?
Ako gledamo da je bolje imati, iako si ukrao, onda nisam ništa kaz'la.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
neiskusan
Sasvim običan lik

Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   Ned Dec 04, 2011 12:50 am

Za sve one koji su previše fini da se izraze - u pičku materinu.... tamo ide ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   

Nazad na vrh Ići dole

KUDA IDE SRBIJA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 42Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Sledeći
 Similar topics
-
» Kuda ide ova veza ?
» Aleksandrov dnevnik
» Korak po korak na putu do bete +