DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Poruka Srbima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
rouzvel
Black Magic Woman
Black Magic  Woman

Godina : 60
Datum upisa : 23.02.2010

PočaljiNaslov: Poruka Srbima   Uto Mar 16, 2010 5:14 pm

First topic message reminder :

Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sre Maj 16, 2012 10:17 pm

Sikter ravnodušnost!

Autor Marko Smiljković
Novinar Južnih vesti.

Miloš Obrenović, kralj svinjarske Srbije i oronulih turskih kasaba nije bio u pravu kada je rekao „da ga ne brine kada se srpski narod buni, nego kada ćuti“.

Miloš nije znao da će se dogoditi Izbori 2012. godine. Do pre neki dan sam i ja verovao u tu izreku, a već jutros menjam mišljenje. Nišlije su izmučene, iscrpljene raznoraznim nedaćama i verovatno je normalno što ih danas mogu okarakterisati samo jednom jedinom rečju. Ravnodušnost.

Tom rečju zapravo se može opisati atmosfera u gradu, strankama, kafanama... Skoro sve sam obišao u noći kada su se u Nišu ponavljali izbori na 17 mesta zbog prethodnih nepravilnosti. Iskreno, očekivao sam više „srdžbe ili žuči“, ali zatekao sam ljubaznu dobrodošlicu i nevericu da će išta bolje biti.

E, to me plaši. Čak sam i rekao da bi tekst trebalo da pišem za Južne vesti, zadrt i džandrljiv medij. Jok bre, sve isto.

U SPS me sačekaše neki drugari. Objašnjavaju mi da su na manju izlaznost kao lošije prošli, u LDP su kao bolje prošli, u URS nisu tužni, ali nisu ni veseli. U DS kao zadovoljni, u SNS, iako dobili izbore, kao nezadovoljni. Radikali se vade na milion stvari koje im kao nisu pogodovale.

Sve je „kao“.

Imam strašan utisak da je mučnina u stomacima naroda odraz iste hemije koja se događa u zemlji.

Trulo je mnogo što šta. Policija, sudstvo, školstvo, nevladine organizacije, zdravstvo, javna preduzeća... Mnogo smo ogrezli u otimačini tokom svoje nesreće tako da nam svetinje i građanske dužnosti ostaju u drugom planu kao nevažne, a na moral gledamo kao na slike letovanja u Baškim vodama kojih se rado sećamo, ali ne bi da se tamo vratimo. Kakvi smo, takvi su nam i izbori.

Strah me kada pomislim da nešto mora da se menja. Ne zato što bi trebalo da se menja, već zbog toga što vidim ko bi želeo da krene u borbu protiv samoupravnog sistema.

Po drugi put u životu ću početi da pazim da li da se kao građanin Srbije branim od onog što me napada ili onog što me brani. Ne znam odakle veće zlo bije.

Elem, današnji dan nije doneo velike promene. Čak, nije se promenilo ništa. U opštini Pantelej možda dođe do manjih promena, ali videćemo kada se sve sračuna.

Policija je intervenisala u slučaju kada je čovek hteo da glasa dva puta (otkrili mu već poprskan palac), na jednom mestu izgubili kontrolni listić.

Pa, dobro, sitni propust. U strankama su se ljudi brzo razišli, nije se mnogo slavilo. U „Biseru“ u Koste Stamenkovića, popili po piće omladinci iz LDP-a, našao se u suprotnoj sali i gradonačelnik Niša, Miloš Simonović. Uz čašu crnog vina obeležio završetak izbora. Pa, dobro. Na izborima je sve ostalo isto kao i 6. maja, na Đurđovdan.

Što bi rekla Skarlet o’ Hara Klerk Geblu u „Prohujalo sa vihorom“, „Sutra je novi dan“!

Mada našem podneblju danas više odgovara rečenica „Ako dočekam sutra“, naslov prepotopske knjige Sidni Šeldon. A, kad malo bolje porazmislim, vratio bi se Milošu Obrenoviću čija je uzrečica bila „sikter“. Mnogo dobra reč. Toliko toga govori.

Samo što pre da naprave gradsku većinu u Nišu. Što pre. Sit je narod umivenih reči. Mora mnogo da se radi. Ne zanima Nišliju ko će kome da kaže sikter.

Sve dok je ljudi, biće i para... Ali, i hleba i igara.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Maj 17, 2012 10:13 pm

Пашићевa- из Првог светског рата, из Ниша: "Нема нам спаса, ал пропасти нећемо! (Ону Пашићеву, у којој нема логике, осим логике нашег опстанка и трајања)

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Pet Maj 18, 2012 9:09 am

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Maj 31, 2012 10:37 am

"Braćo Srbi, stoko jedna,
tu na korak od propasti,
doživotno gladna, žedna,
željna para, željna vlasti.

Braćo Srbi, stoko jedna,
pocrkajmo ko nas jebe.
Izdaja je očigledna
izdali smo sami sebe.

Braćo Srbi, stoko jedna,
posvađana među sobom,
glupa, naivna i čedna,
a bili smo nikad robom.

Braćo Srbi, stoko jedna,
nevaljala, neuredna,
ni pišljiva boba vredna,
braćo Srbi, stoko jedna."

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Maj 31, 2012 10:49 am

Песма Србима

Куд гођ Срби ходили
Па се Богу молили
Свуд су добро стизали
И с песмом се враћали.

Кад се нису молили
Са пута су сходили
И дуго су лутали
И с плачем се враћали.

Што гођ Срби творили
Па се Богу милили
Свуд су срећни бивали
И сложно су певали.

Кад се нису молили
Вратове су ломили
Па су горко плакали
Душмани се смејали.

Кад су Срби зборили
Па се Богу молили
Братски су се сложили
Браћом су се словили.

Кад се нису молили
Зле су речи зборили
Зборисали с лупњавом
Враћали се с кукњавом.

Помолимо се браћо и ми
Да се Срби сложе сви
Куд ходили ходили
Што творили творили

Што зборили зборили
Да би Бога молили
Да их Бог благослови
Својом децом ослови.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Jun 14, 2012 9:16 pm

Nije zlo, cedo moje, cuti i znati tudju pesmu. Zlo je zaboraviti i ne znati svoju. Tesko onome ko svoju pesmu ne peva.

Zavestanje Stefana Nemanje

Nazad na vrh Ići dole
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Pet Jun 15, 2012 1:53 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sre Avg 22, 2012 10:28 pm

Десетог августа 1878. Милан Обреновић, књаз српски, који је своју титулу "светлост" после српско-турских ратова заменио титулом "височанство", упутио је својим поданицима Прокламацију, прогласивши тако Србију независном

Одлуком Берлинског конгреса 1878. године Кнежевина Србија је добила независност. Тим поводом кнез Милан Обреновић обзнанио је народу резултат борбе вођене за време другог рата са Турцима. Османско Царство, после Херцеговачког устанка 1875. и рата вођеног против Србије, Црне Горе и Русије 1876-1878. године, потписало је Санстефански уговор 1878., допуњен исте године на Берлинском конгресу. Османска Царевина је признала независност и територијална проширења Србије, Црне Горе и Румуније, као и оснивање Бугарске и Источне Румелије. Морала је пристати и на аустроугарску окупацију Босне и Херцеговине, коју је до тада држала под својом окупацијом. Та "нова" окупација трајала је четрдесет година све до победе српске и савезничке војске у Првом светском рату 1918. године. Прок-ламација кнежева гласила је овако:

Срби!

Ја сам вас 1. декембра прошле године по други пут позвао на оружје: позвао сам вас овај пут не само у име ослобођења наше подјармљене браће, но и у име независности наше драге отаyбине Србије.

Ма да се ви још не бесте одморили од тешке нера-вне борбе, коју први пут водисмо, у савезу са нашом Црногорском браћом, против велике Отоманске Ца-ревине; ма да се још не бесте ни опоравили од големих жртава, које тада поднесмо - ви се ипак одазвасте позиву свога Владаоца као достојни потомци својих славних предака.

Борећи се и против непријатеља, оружјем свагда, а бројем често надмоћнијег, и против љуте зиме, која тада владаше, ви освајасте јаке градове и непроходне кланце, које непријатељ беше посео. Савлађујући и људске и природне препреке, ви корачасте од једне победе другој. У том кратком времену од шест недеља дана, ви продресте брзином муње на Косово, где после пет стотина година би отпевана победна песма Српска у тужној цркви Грачаници. Више хиљада непријатељских војника падаше у ваше руке, као и други многобројни трофеји: многе заставе непријатељске, око три стотине топова и више хиљада пушака најновије системе, поред неизмерне количине муниције свакога рода.

Милан Обреновић, кнез и краљ Србије (10/8. 1854, Јаш, Румунија - 29/1. 1901, Беч) прогласио је Србију за краљевину и узео краљевску титулу 1882. године. Тако је у ослобођеној и независној Србији васпостављена краљевина после вишевековног ропства под Османлијама
У сјајном лету вашем требаше вам само још један корак напред, па да се српске победоносне заставе развију и у Приштини, Скопљу и Призрену, овим старим престоницама Немањића, но примирје закључено 19. јануара ове године претече нас и заустави.

Срби! Вашим победоносним походом повесница српска би обогаћена новим сјајним листовима. Победна имена: Св. Никола, Бела Паланка, Пирот, Ниш, Грделица и Врање, остају да се вечно блистају у повесници, као звезде које ће даљном потомству осветљавати ваше врлине и показивати свету све што је кадар да изврши један мали народ, одушевљен патриотством, а вођен идејом слободе.

Нека вам је хвала пред Богом и људима, Моји дивни јунаци!

Благодарећи нашим племенитим жртвама, ми смо били срећни да видимо ослобођен знатан број наше подјармљене браће, да их видимо слободне, и да се с њима, сад први пут после Косова, братски загрлимо.

Ако сам ја 1. декембра прошле године огласио да се прекидају везе у којима Србија не могаше даље остати без свог понижења; ако сам ја тада васалство Србије прекинуо - ви сте, храбри борци српски, на бојном пољу потврдили да је Србија кадра да уђе у ред независних држава, да је кадра своју независност да извојује, и да, у исти мах, да јемства да ће је умети и бранити, ако затреба, и оружјем у руци.

Претходни Уговор мира, закључен пред зидовима цариградским 19 фебруара у Св. Стевану, није ни Србију изгубио из вида. Веледушни Цар, који је слободу источних хришћана узео под своју моћну заштиту, обавезао је Отоманску Порту да се одрекне свога господства над Србијом.

1. јуна, затим, састао се у Берлину Конгрес Великих Сила, који је коначно уредио питања покренута Св. Стеванским Уговором. Он је поново испитао српску ствар, коју је Мој Опуномоћени Министар Иностраних дела заступао са толико мудрости и патриотства да ми је дужност, овом приликом, изјавити му јавно своју признателност.

Уговор, потписан 1 јула у Берлину Пуномоћницима Великих Сила, повратио је мир Истоку. Иако овај уговор није намирио све жеље српске, опет, према приликама у којима је ова велика међународна погодба утврђена, Србија има да буде захвална на високој благонаклоности Великих Сила.

Европа је признала Србији независност везавши је за један услов који сам ја примио вољан да га савесно испуним.

Иако је кнежевом Прокламацијом Србија званично проглашена независном 10. августа 1878, Скупштина је одлучила да се Дан независности обележава 20. јуна, онога дана кад је Србија ушла у српско-турске ратове. У два српско-турска рата, Србија је за своју независност дала 20 000 жртава. У рат је Србија ушла споразумно са Црном Гором (споразум у Млецима) уступивши кнезу Николи 40 000 дуката, од 70 000 колико је износила њена укупна готовина. Трошкови рата за независност попели су се на астрономску суму од 38 милиона динара. Неке од битака из ратова за независност, као на пример Битка код Шуматовца, спадају у најсветије подвиге српске војничке историје.

Европа је пристала да највећи део оних становника Старе Србије, које смо ми ослободили, остане с нама у државној заједници тако да је Србија сад увећана више него четвртином свога дојакошњега земљишта.

Блага, дакле, која сам Ја срећан да могу данас обзнанити Своме драгом Народу, то су: Мир, Независност Србије и Ослобођење једног знатног дела наше патничке браће.

Обезбеђени благодетима мира, примљени у ред независних држава, поткрепљени заједницом наших нових суграђана, заклоњени новим јаким границама - ми смо добили нову чврсту основу за повољан развитак.

Ми смо ове ресултате искупили скупим жртвама. Међу нама нема ни једног, који за њих није поднео осетних удара било у губитку својих најдражих, било у своме имању, било у своме здрављу; но иако је сваки од нас појединце сиромашнији но што је био пре рата, сви смо скупа и јачи и богатији.

Сви скупа имамо узрока, да будемо и задовољни и поносни. Ко је од нас преживео кризе и опасности, кроз које смо прошли, тај има права да живи у поносној свести да није узалуд живео; они пак јунаци, којима је суђено било да покривајући славом наше заставе, остану на пољу части и слободе, остаће да живе вечно у успомени захвалног потомства, да се славе у повесници источног препорођења.

Октобар 1874. преглед официрског састава: Србија је тада имала само 317 школованих официра, ратни састав попуњен је са око 600 добровољаца, руских официра
Ми смо према њима већ извршили једну патриотску дужност, издавши на последнјој Скупштини Народној закон који достојно обезбеђује опстанак удовица и сирочади њихових, као и опстанак наших рањених који су за рад неспособни постали.

Срби! Од данас престаје ратно стање у Србији, а с њим престају и неке од оних особених мера, које је ратно стање изазвало, докле опет неке друге мере и даље остају, као потребне до потпуног прелаза у редовно стање.

Враћајући се пословима мира, имајмо на уму да су догађаји створили Србији нов положај. Ушавши у ред независних држава, Сербија је примила на себе много већу одговорност, како за своје спољашне одношаје, тако и за свој унутрашњи рад. Независна Србија мора бити сложна, озбиљна, мора у свим својим предузетцима ићи измереним корацима, како да се, с једне стране, потпуно користи својим драгоце-ним тековинама, а с друге стране, да сад више но икад обезбеди себи симпатије европских држава, које су нас примиле у своју средину. Споља мудри, а унутра чврсти одношаји - то су једини путеви, на којима може процветати Независна Србија.

Нека је Господ Бог узме под своје свемоћно закриље!

У Београду, 10. августа 1878.
Милан Обреновић
Књаз Српски

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sre Avg 22, 2012 10:40 pm

sonia ::

Kako sada stoji srpska stvar? 55555

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Avg 23, 2012 10:50 pm

cojle ::

Kako sada stoji srpska stvar?

Ja sam, kao što vidite i čujete, ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi i da svojim znanjem i radom podižete slavu srpstva u svetu."

~ Nikola Tesla 1892.godine u govoru studentima Velike škole u Beogradu

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Avg 23, 2012 10:54 pm

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sre Sep 05, 2012 10:48 pm

Ово је српска земља. Мирном госту нуди хлеб, а непријатељу смрт. За мном, ко неће поругом да каља гробове својих дедова!" (Мајор Михаило Илић).

P.S.

05. септембра (24. августа по старом календару) 1876. године, у борби са Турцима на Јанковом врху, погинуо је Михаило Илић, мајор, начелник штаба Ибарске војске, писац и научник, члан Српског ученог друштва.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sre Sep 05, 2012 11:52 pm

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Sep 06, 2012 12:36 am

niste jedini na planeti..dozovite se pameti...... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Čet Sep 06, 2012 8:56 am

‎06. септембра 1914. године, на захтев савезника да после победе на Церу у Првом светском рату предузме офанзиву преко границе, српска војска је почела операције против Аустроугара у Срему и источној Босни.

...''Kad je otadzbina u pitanje, zar je vazno pod koje se ime gine?...

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Pet Sep 14, 2012 7:26 am

"Knjige braćo, knjige a ne zvonce i praporce."..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Pet Sep 14, 2012 8:24 am

Meša Selimović : Kakvi smo ljudi

Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim.

Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro.

Mislio sam nema ko da sluša!?! Ima kako nema, sluša moja duša!!!

A mi nismo ničiji, uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Zar je onda čudno što smo siromašni? Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ni tko smo, zaboravljamo već da nešto i hoćemo, drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom jer svoje nemamo, mame nas kad smo potrebni a odbacuju kad odslužimo, najtužniji vilajet na svijetu, najnesretniji ljudi na svijetu, gubimo svoje lice a tuđe ne možemo da primimo, otkinuti a ne prihvaćeni, strani svakome i onima čiji smo rod, i onima koji nas u rod ne primaju. Živimo na razmeđi svjetova, na granici naroda, svakome na udaru, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije, kao na grebenu. Sila nam je dosadila, i od nevolje smo stvorili vrlinu: postali smo pametni iz prkosa.

Šta smo onda mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća, pa i ova ljubav.

Zar smo mi slučajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo, drukčije nego Ðemail, ali isto tako sigurno. A zašto to činimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znači da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam čast našoj ludosti!
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Pet Sep 14, 2012 10:54 am

....ne radi se o nikakvoj drami, za sve smo krivi sami.Već ovog petka neke stvari moramo raditi ispočetka.Ako i dalje nemamo dobre temelje društva....ebaće nas svakakva "uštva"..... 99i kolo
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Ned Sep 23, 2012 9:35 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Ned Sep 23, 2012 10:37 pm

Ali zapamti da su stari ljudi davno rekli: Nije vrijeme došlo da ginemo, nego da se vidi ko je kakav. I ovo su takva vremena.

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Ned Sep 23, 2012 10:56 pm

Ali zapamti da su stari ljudi davno rekli: Nije vrijeme došlo da ginemo, nego da se vidi ko je kakav. I ovo su takva vremena.

uvek je isti % ovakvih...tj. onakvih.....bez obzira koje je vreme..... :joint:
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sub Sep 29, 2012 11:46 pm

"Jesmo li mi Srbi ikada otvoreno i nepristrasno govorili o svojim nacionalnim osobinama, dogovorili se najzad ko smo, šta smo, šta hoćemo, šta nećemo, i pokušali da iznađemo neki operativni kompromis između svojih izmišljenih vrlina i svoji
h stvarnih mana, ako ne za škole i proslave, a ono bar za Berzu i Parlament …
Mi ti Srbi, brate, i nismo nacija. Mi smo usplahireno i pometeno stanje duha. Mi i postojimo, zapravo, samo iz inata."

Zlatno runo
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sub Sep 29, 2012 11:49 pm

Dok nam je primata...tj inata nećemo stići u EU ni do prvog kata. :329340:

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sub Sep 29, 2012 11:51 pm

Pa nešto mi se ni ne žuri ....a i lift je u kvaru do 2017...tako piše na vratima EU cat
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Sub Sep 29, 2012 11:54 pm

Poznati srpski brend inat...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   

Nazad na vrh Ići dole

Poruka Srbima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Ljuto za dobar život
» Najlepsa jutra u martu
» Kume
» Jesenja oktobarsaka jutra
» Pismo roditelja detetu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: