DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Kako doživljavate svoje roditelje ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Uto Maj 27, 2008 10:36 pm

Posle toliko godina provedenih sa njima , a sada jako daleko od istih mogu da kazem da mi jako nedostaju.
Ne nisam od onih maminih maza koje ne mogu da pomere dupe bez znanja roditelja ali ipak na neki nacin mi znace.Ne verujem da bih mogla da zivim pod istim krovom ceo zivot a opet su to bas nasi....
Kakako ih vi dozivljavate?
Ja cu kasnije malo opsirnije na ovu temu.
Nazad na vrh Ići dole
Boban

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Uto Maj 27, 2008 10:59 pm

Ovo sam prochitao negde ali mi je jako dobro recheno pa cu vam i ovde to ostaviti:

Za vas koji imate roditelje, za vas koji ste roditelji, za vas koji ste imali roditelje, za vas koji znate one koji imaju roditelje i za vas koji poznajete nečije roditelje.

Dragi sine/kćeri,

Sada još nisam ostario, a kada me budeš video takvoga, budi strpljiv samnom i pokušaj me razumeti…

…ako se zaprljam u vreme ručka, i ako se ne mogu sam odenuti, budi strpljiv…

Seti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio.

I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvek ponovo, nemoj me prekidati…saslušaj me!

Kada si bio malen, morao sam ti istu priču čitati uvek ponovo, pre no što si utonuo u san.

Ako se ne budem želeo kupati, ne ismejavaj me i ne vređaj…
Seti se kako sam te morao loviti iizmišljati hiljadu razloga, da bi ušao u kadu.

Kad opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s podsmehom na licu…

Ja sam tebe naučio mnogo stvari:
pravilno jesti, pravilno se obuci, suočiti se sa životom…

Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisetim… i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravati.

Nije mi najvažnija stvar na svetu naš razgovor, već to, da sam s tobom i da me znaš slušati…

Ako ne budem želeo jesti, nemoj me prisiljavati da jedem…
Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne…

Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam, pruži mi ruku…
…jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio prve korake…

I ako ti jednom kažem, da više ne želim živeti, da želim umreti,
ne ljuti se na mene…jednoga dana ćeš me razumeti…

Jednom ćeš spoznati, da sam ti uprkos svim učinjenim greškama, želeo samo najbolje i pokušao sam te pripremiti na putovanje života.

Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvog. Budi pored mene i pokušaj me razumeti i pomoći mi…

…tako kao što sam ja pomagao tebi, kada si počeo živeti…

Budi mi oslonac, pomozi mi zavrsiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću…
Vratit ću ti osmjehom i neizmernom ljubavlju, koju sam oduvek čuvao za tebe…

Volim te sine/kćeri,

Tvoj tata/tvoja mama!

koliko je sve to istina ???
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Maj 28, 2008 4:45 pm

Mogli bi neki od nas ovaj tekst na SAVE.....brzo će doći trenutak kada će zatrebati...ako mislimo na svoju decu...Lično, moji roditelji polako dolaze u tu kategoriju, pa trudim se da ih zamenim u nekim stvarima .Nerado, ali došlo vreme, a i ljudski je. Ima ona neka izreka, mislim da je Moris Ševalje rekao:"čovek je mlad dok su mu roditelji živi" .... I ja ću, kao i anja, kasnije opširnije na ovu temu... :(

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Čet Maj 29, 2008 5:41 pm

Boban.....

ovo je predivno sto si napisao ....
Sve sam, dete, roditelj, a sada cerka od bolesne i skoro nepokretne majke...Svaka rec u tvojoj prici je istinita...
Suze su mi krenule dok sam citala...
HVALA za ove lepe reci :C:\Documents a
Nazad na vrh Ići dole
anja007

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Pet Maj 30, 2008 7:25 pm

Na pocetku moram priznati da me je zadivio ovaj citat o roditeljima.Moji roditelji na srecu , jos se nisu odali godinama , jos uvek se drze i posecuju razna mesta.Kod nas u Kragujevcu postoji penzionersko udruzenje koje stalno okuplja doticne po raznoraznim restoranima.Tako babe i doticne dede umesto da ljuljaju unucice (hvala bogu moji su vec veliki i daleko)provode vreme plesuci.
Dva puta nedeljno a ni jednu igranku ne propustaju.Tu dodje i po koja hitna pomoc koja stoji ispred hotela u slucaju da zatreba (tancerima) povede po kojeg penzionera na izmaku snage da mu pruzi medicinsku pomoc.
Ali kad kolo zasvira oni ne staju.A onda uvece onako iscrpljeni dodju kuci da mere pritisak,i smire strasti, sta ces lude godine....
Puno toga sam im zamerala moram priznati dok sam bila sa njima u zajednici.A sada kad moja deca prave iste zezalice ,razumem ih u potpunosti i jos im se i divim na istrajnosti i snazi.
Biti roditelj velika je odgovornost.....
nastavicu ja jos.....
Nazad na vrh Ići dole
anja007

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Pon Jun 02, 2008 8:12 pm

Jeremy jako mi je zao zbog tvojih roditelja, jer zivot na zalost okrutno nekada gleda na ljude.
Sada si i ti roditelj predivne devojcice pa ce i ona imati o cemu pisati na temu roditelji (ocevi).
Za zenu se ne sekiraj , nadam se da ces i ti naci jednom neku tebi srodnu dusu , koja ce ostaviti trag u tvome srcu, i ziveti za tebe.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sub Jun 07, 2008 1:42 pm

Moji roditelji:

[You must be registered and logged in to see this image.] 70-tih

[You must be registered and logged in to see this image.] 80-tih

i sada, 50 godina braka kasnije

Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Godina : 47
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Ned Jun 08, 2008 6:41 pm

Zivim sa mamom,tata je umro pre 5.god.Sve mi vise fali.Roditeljima treba uvek ponavljati koliko ih volimo da nam ne bi sutra bilo zao.Moj tata je to znao ali sve mi se cini da sam mogla jos... :no:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Pet Jun 27, 2008 8:56 pm

Toliko je istinito i tuzno(Bobanova prica),a mi jos mozda ne mozemo shvatiti da nas to sve ceka,bar ja ne.
Bez obzira na ovaj tekst,mislim da sam svojim roditeljima dala sve sto sam mogla u tim godinama dati.
Mislim da su i oni znali da se mogu osloniti na mene,otisli su,a ostavili mi mladju sestru u skoli da se brinem za nju.....nadam se da su otisli mirne duse,vjerujuci da cu biti sposobna da nas obe izvedem na pravi put.
Ponekad pomislim da nas ipak od nekud gledaju i misle da se sve dobro zavrsilo i bez njih.
Vjerujem da ce tako i moja djeca postovati mene,jer sam ubjedjena da se sve vraca i placa-i dobro i zlo.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Nov 19, 2008 7:22 pm

Zelim da dopisem i ovo,cijelu godinu nekako pretutnjim,mislim ali nije tako strasno,ali kad se blizi Bozic,Nova godina,pa odmah i moj rodjendan,uspomene isplivaju na povrsinu i bole vise nego u drugom periodu.
Bozic je dan kad se skuplja cijela familija,ja sad skupljam svoju djecu i mislim kako su nekad moji roditelji skupljali nas.Mislim kako se i cekala zajednicka Nova godina,svih tih kolaca,poklona,predstava za nas djecu,pa onda dolazi moj rodjendan,tata nije zivio s nama,ali je svaki put dolazio sa velikom tortom....pa cak i kad sam imala svoju djecu.Eto,te slike mi se vracaju svaku zimu i zato ne volim zime......ali zato zelim da mojoj djeci ti praznici i zime ostanu lijepa uspomena i skupljajcu ih dok god mognem.
Moja starija kci vec dvije godine stalno trazi da se skupljamo kod nje,da meni olaksa to svo spremanje,ali ja ne prihvatam takvu pomoc,zelim da znaju da su roditelji tu da organizuju Bozic i jelku i poklone za njih,a tek kad mene ne bude,oni nek produze.
Ja odavno nemam svojih roditelja,vec sam pisala,ostala sam sama sa sestrom koja je jos isla u skolu i znam kako je biti sam,kako je ogromno lijep osjecaj reci ja imam roditelje,kako je lijepo i da drugi vide da tvoji korijeni nisu posjeceni....zato cuvajte i postujte svoje "stare" vi koji ih imate,sve sto im ne uradite,na um ce vam pasti kad ih ne bude.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Nov 19, 2008 7:30 pm

Boban ::
Ovo sam prochitao negde ali mi je jako dobro recheno pa cu vam i ovde to ostaviti:

Za vas koji imate roditelje, za vas koji ste roditelji, za vas koji ste imali roditelje, za vas koji znate one koji imaju roditelje i za vas koji poznajete nečije roditelje.

Dragi sine/kćeri,

Sada još nisam ostario, a kada me budeš video takvoga, budi strpljiv samnom i pokušaj me razumeti…

…ako se zaprljam u vreme ručka, i ako se ne mogu sam odenuti, budi strpljiv…

Seti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio.

I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvek ponovo, nemoj me prekidati…saslušaj me!

Kada si bio malen, morao sam ti istu priču čitati uvek ponovo, pre no što si utonuo u san.

Ako se ne budem želeo kupati, ne ismejavaj me i ne vređaj…
Seti se kako sam te morao loviti iizmišljati hiljadu razloga, da bi ušao u kadu.

Kad opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s podsmehom na licu…

Ja sam tebe naučio mnogo stvari:
pravilno jesti, pravilno se obuci, suočiti se sa životom…

Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisetim… i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravati.

Nije mi najvažnija stvar na svetu naš razgovor, već to, da sam s tobom i da me znaš slušati…

Ako ne budem želeo jesti, nemoj me prisiljavati da jedem…
Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne…

Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam, pruži mi ruku…
…jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio prve korake…

I ako ti jednom kažem, da više ne želim živeti, da želim umreti,
ne ljuti se na mene…jednoga dana ćeš me razumeti…

Jednom ćeš spoznati, da sam ti uprkos svim učinjenim greškama, želeo samo najbolje i pokušao sam te pripremiti na putovanje života.

Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvog. Budi pored mene i pokušaj me razumeti i pomoći mi…

…tako kao što sam ja pomagao tebi, kada si počeo živeti…

Budi mi oslonac, pomozi mi zavrsiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću…
Vratit ću ti osmjehom i neizmernom ljubavlju, koju sam oduvek čuvao za tebe…

Volim te sine/kćeri,

Tvoj tata/tvoja mama!

koliko je sve to istina ???

Ovo me dirnulo do suza :(

Nisam nizasta!!
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Godina : 47
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sub Nov 22, 2008 7:05 pm

Kao da neko opisuje moju mamu...Tate odavno nema ali verovatno bi i on bio u toj prici :cry:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 35
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Uto Okt 12, 2010 11:30 am

Mogla bih danima da pisem o svojim roditeljima...Sa njima i sa djecom mi se nikad niko nije pomjesao,niti ce...
I majka i otac su divne osobe...Pruzali su nam sve sto su mogli,a nekad i ono sto nisu...odricali su se mnogo toga da bi nama pruzili...
Godinama smo zivjeli odvojeno i vidjali tatu od vikenda do vikenda...i to ne svakog...Otac je bio u Becu...mi smo sa mamom bili u Bosni...Tek sada mogu da shvatim kakav je to zivot bio...
Meni,bratu i sestri nista nije falilo,osim oca...ali i on kad dodje petkom uvece...obraduje nas poklonima...djeca ko djeca...brzo zaboravimo koliko nam je on nedostajao...Nedjeljom ujutru opet se vraca nazad...Mama je ta koja je ostajala sa nama i vodila brigu i o kuci i o nama.Bila je to velika zrtva od oboje njih...Ljeto smo provodili u Becu kako bismo i njemu malo olaksali ta cesta putovanja...Ipak nije lako raditi i petkom nakon posla krenuti na put,gdje se neko vrijeme putovalo i po 24 h...Znalo se desiti da dodje kuci...vidi nas i odmah nazad...Oduvijek sam strasno vezana za oca.Mozda bas iz razloga sto nije bio uvijek sa mnom.
E kad smo mi(djeca) vec stasali u "zrele" ljude...a oni(roditelji) vec izbrojali i 33 godine braka,konacno su mogli da zive zajedno...
Sestra se vec odavno udala...brat se ozenio...udadoh se i ja...Kad sam rodila stariju kcerku,mama je otisla za AT tati...
Jao da znate kolika je bila moja tuga...Tek tada sam vidjela sta znace roditelji...Culi smo se svakodnevno,ali nije to to...Falili su mi u svakom momentu...Odem kuci(sad vec njihovoj) i ne mogu da zadrzim suze...Nisam naucila da kuca ikad bude zakljucana...da je sve pusto...Fali mi onaj mamin osmijeh koji nas je uvijek decekivao...fali mi njen glas...fali mi da me upita kako sam,jer samo je ona to pitala...
Stojim u dvoristu...cini mi se i ono cvijece sa kojim se ona svakodnevno druzila i gdje je provodila vrijeme,vise nije kao prije...I ono pati...
Stvrano...nikako nisam mogla da prihvatim da je i ona otisla...
Nakon dvije godine kad smo vidjeli da u Bosni nema zivota...odlucismo se da dodjemo za AT i naravno...kod koga cu nego kod njih...
Svi su me pitali kako cu u AT...nova sredina...tesko cu se privici,jer sam bila vezana i za Bosnu...Ma nista mi nije bilo tesko.Kad sam opet bila sa roditeljima,mojoj sreci nije bilo kraja.Osjetila sam opet onu roditeljsku sigurnost.
Kad sam trazila stan...gledala sam da to bude sto blize njih...sto i jeste.I sad smo na pet minuta jedni od drugih...
Svakodnevno se vidjamo...Jos ni jedno jutro nije osvanulo da ih ne nazovem,a onda i u toku dana bar 3-4 puta.
Sta da vam kazem...srecna sam sto ih imam...znace mi mnogo i oni su mi najveca podrska u svemu.Kad kad se zapitam da li cu moci i kako cu...jednog dana... dalje bez njih...Moracu...to znam,al' znam i da ce biti strasno tesko...jer sam strasnoooo vezana za njih.
Divim im se kakvi su ljudi...roditelji...supruznici...Za svojih 29 godina nikad,ali bas nikad ni jedno od njih nisam vidjela da je ljuto...namrgodjeno...Sa njima osjetim samo pozitivnu energiju...
Bila bih srecna da moja djeca budu osjecati ovakvu ljubav prema meni,barem mali djelic od ovog koliko ja volim svoje roditelje.
Znate kako kazu...SRECA je imati divne roditelje i treba im ljubavlju i paznjom uzvratiti...Nikad nisam razumjela oca kad kaze da je najbogatiji covjek na svijetu...Uvijek sam ga pitala kako najbogatiji,kad mi nemamo nista sto imaju "bogati"...Nikad mi to nije objasnio...do ovog ljeta...kad smo svi bili kuci kod njih i kad sam uslikala njih dvoje i njihovih 7 unuka...E kad je pogledao tu sliku tada mi je rekao:"E ovo je moje bogatsvo o kome sam pricao.Osjecam se bogatim,kao i svaki covjek kad vidi da su mu djeca izisla na dobar put i kad imaju ovakve andjele..."
I sada...sve cesce razmisljam o tim rijecima...to i jeste jedino vrijedno u zivotu...To je ono sto svako od nas zeli zar ne???

I po ko zna koji put napisacu i ovo...jedina vjecna ljubav jeste roditeljska...ostale su sve slabijeg intenziteta i cesto imaju i "rok trajanja" ...

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Aurora Borealis

Datum upisa : 17.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Uto Okt 12, 2010 12:47 pm

roditelji su jedini iskreni prijatelji....mozda nekada urade i nesto pogresno ali vecina svojoj djeci zeli ono najbolje....i cine ono sto smatraju da je najbolje za njihovu djecu.....uvijek sam voljela vise tatu...naravno voljela sam i mamu....ali tata je bio nesto posebno.....nazalost iako oboje vise nisu tu.....u mom srcu uvijek ce da zive.....ali sa djecom se niko ne moze pomjesati pa cak ni roditelji....djeca se vole najvise na svijetu.....poslije njih dolaze roditelji.....sve ostale ljubavi nisu ni blizu.....niti ce kad biti.....
Nazad na vrh Ići dole
zorica56
Leona

Datum upisa : 17.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Pon Dec 06, 2010 2:45 pm

Hvala Bobanu na citatu o roditeljima. I ja sam roditelj a svoje sam izgubila, nisu bili mladi, lepo su poživeli. Moram priznati majka mi jako nedostaje, tako poželim da je zagrlim, da joj kažem kako mi mnogo nedostaje, da često sama plačem kada me niko ne vidi i očekujem da se pojavi i da mi kaže Zorice nemoj plakati. Imam 56 i nije primereno plakati, svi mi kažu mama ti se naživela, ali meni nedostaje jaaako...
Jednom sam sanjala da plačem i da je došla i rekla mi da ne plačem jer njoj je dobro. To me teši mislim da je to zaista bila njena poruka. Često je sanjam.
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma

Godina : 24
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Avg 06, 2014 5:38 pm

kao iskrene i dobre ljude,koje su se postenim radom izborili da im deca izadju na pravi put....Kad budem roditelj voljela bih da sam kao ono i da imam tu snagu,moc i pozrtvovanost...

Mama i Tata volim vas <3
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Sep 24, 2014 3:00 am

Kako doživljavam svoje roditelje?

Kao najbolje ljude na svetu,najbolje prijatelje,ljude koji su uvek tu kad mi trebaju...
Nešto što se ne može opisati u nekoliko rečenica,stranica...

Mama i tata-obožavam vas.  heart1
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Sep 24, 2014 10:33 pm

Bojim se da, kada bih krenuo da pišem sve što sam dožoiveo i kako doživljavam, da bih odmah mogao copy/paste do izdavača = roman. Ali mislim da to ne bio bio valjan roman. zlz

Da ne dužim...Naučili su me osnovama poštenog života. Ostalo me više oštetili nego što su bili i sami svesni, a ni želeli verovatno! Uglavnom...sve im je oprošteno!
Mada sumnjam da matori i na onom svetu pokušava ponovo da je osvoji i vrati sebi! smehsmeh
A ona sve kao neće dok je drugi muž drži čvrsto i mrko gleda mog oca! rlol

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Sep 24, 2014 10:46 pm

Oni su moji i tačka. Druge nemam I da ja sad krenem da im nabrajam mane to bi bila istina. Ali nek to proba neko drugi (izuzetak njihov sin a moj brat) oči ću da mu pokopam. Kao što sam par puta i začepila usta nekim jezičarama koje su probale predamnom i MENI da olajavaju MOG oca.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Feb 18, 2015 11:06 pm

nažalost nemam ih, rano su umrli...ali da fale, fale...opet kad pogledam današnje doba i okruženje, često se zamislim i pomislim da je njima tamo negdje bolje nego meni...sve je to relativno, tko zna...
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 44
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sre Sep 02, 2015 6:52 pm

Živim sa majkom. Tata je umro 1993.godine od kancera grla koji je metastazirao.

Ja sam, po karakteru i po mnogim osobinama na tatu. Uvek smo se lepo slagali, nikada ružnu reč nije rekao-mislim, nije opsovao.

Sa mamom se odlično slažem, mada se ponekad i zakačimo zbog sitnice, što je i normalno. Ne postoje idealne porodice.

Svesna sam na sam joj često na teretu, zbog svog zdravlja..ali se zato trudim da joj pomognem i radim sve što mogu, kako bih joj olakšala.

Volim je, ali volim i sestru i njenu decu.

Ne znam da li ću imati svoju decu, ali volela bih da ih vaspitam kao što su mene vaspitali moji roditelji.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Pon Okt 19, 2015 5:42 pm

Kao dvoje ljudi koje su imali svoje životne muke i borbe. I nisu bili vešti da se izbore. Grešili su. Na moju štetu, ali još više na svoju. Kada su došli u zrele godine nisu mogli reći da su ispunjeni i srećni. Oboje su otišli sami sa ovog sveta. Nisam želeo ni onda, a ni sad, da su ikako postali svesni grešaka koje su činili.
Sve sam im oprostio, jer sam u nekim zrelijim godinama razumeo sve njihove nemire i tuge. Oprostio, iako je isto i mene koštalo mnogo. I pored cene koju sam platio donekle sam zahvalan na "cenovniku" koji su mi ispostavili. Samo muka čini čoveka boljim.
Tako je bilo kako je moralo biti. Njihovi izbori su napravili i moje.
Nadam se da su se negde "tamo gore" smirili, možda i ponovo našli...i da vide da sam ipak pokupio najbolje od oboje. Jer bilo je i toga na hrpe. Samo nisu umeli ni sa tim.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sub Dec 12, 2015 8:53 pm

Pošto mi je ostala samo majka ,koja slabo vidi ,mislim da se odnosim bolje nego ikada ,što je za mene i normalno .Sem mene i sestre ,nema nikoga ,a ona se brinula o nama celog života ,zaslužila je sve što možemo da učinimo za nju . 
-----

Sad pročitah vest iz Austrije : 
85 godišnju staricu deca stavila u Dom za stare .
Baka je rešila da im se osveti -sav novac koji je imala ,uzela i isekla makazama .
Očigledno je bila lucidna ,čim se toga dosetila . 
A toga je bilo ,skoro milion evra (950 000 ) 
Jadnica je posle 5 dana u "staračkom "i umrla ,a oni koji su je tamo strpali će ipak dobiti novac ,jer je austrijska banka odlučila da zameni iseckane novčanice . 

Nazad na vrh Ići dole
sunrise
NaughtY

Godina : 31
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Sub Dec 12, 2015 8:57 pm

Ma bas lepo, mislim to sto je neko imao nekome nesto ostaviti.
Ja moje roditelje gledam kao lude komsije, jer nikada nista nisu ucinili za nas, njihovu decu dobru, zao mi je majke koja je bila piun moga oca, a onda kasnije sam shvatila da je ona poludela vise od njega, jezim se ovakvih tema, jer ono sto sam ja prozivela sa svojim roditeljima, i sada moje sesttrice sto dozivljavaju ne dao Bog nikome, ali nekad smo nemocni da bilo sta uradimo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    Ned Dec 13, 2015 12:22 am

sunrise ::
.... jer ono sto sam ja prozivela sa svojim roditeljima, i sada moje sestrice sto dozivljavaju ne dao Bog nikome, ali nekad smo nemocni da bilo sta uradimo...
Mi koji smo imali srećno detinjstvo ,roditelje u normalnim brakovima ,kada nešto ovako pročitamo , dirne nas . 
Znam da ti je teško ,ali piši o tome ,kao što si delom počela da pričaš "svoju priču" .
Veruj da smo sa pažnjom čitali ,čak i iznenađeni zrelošću pisanja (ali se valjda jedino tako i može pisati istina ) 
Zašto je to dobro ? Zato da mi koji smo imali dobre roditelje ,i cenimo to (a nismo dugo vremena )  ,i zato da i naša deca jednog dana cene nas -jer može i potpuno drugačije ,od čega smo mi bili pošteđeni ,i štitimo našu decu pod staklenim zvonom ,ma koliko mislili da ih "pravilno" vaspitavamo . 
Neka znaju ,i zato -piši !

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako doživljavate svoje roditelje ?    

Nazad na vrh Ići dole

Kako doživljavate svoje roditelje ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako sačuvati kosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: