DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

ZIVOT PISAN SRCEM

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Krupljanka

Godina : 51
Datum upisa : 13.04.2009

PočaljiNaslov: ZIVOT PISAN SRCEM   Sre Dec 30, 2009 7:49 pm

First topic message reminder :

Ovde na ovom mestu pisite sve ono sto je
zivot napisao srcem,ili ste srcem sami ispisali....ili vas je taknulo
necije srce koje je pisalo neku svoju pricu .

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Pet Dec 07, 2012 12:03 am

Jedna grupa kampera, nepaznjom je ponela konzerve
mesa ciji je datum istekao. posto je najbliza prodavnica bila daleko,
resili su da ih pojedu. radi svake sigurnosti prethodno su jednu dali
psu, koji nije pokazao nikakve znake trovanja.

međutim, sutradan su nasli psa mrtvog i sve ih je zahvatila panika.
mnogi su poceli da povracaju i zale se na groznicu i dijareju. odmah su
poslali po lekara, ubeđeni da je reč o kolektivnom trovanju. lekar je
prvo ispitao kako je umro pas. jedan mestanin sela u blizini posvedocio
je da je psa udario automobil i da su ga nasli u jarku kraj puta.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Pet Dec 07, 2012 12:03 am

Šarl Aznavur - Il faut Savoir

Baš tad se smejati, treba znati

Kad najbolje odlazi polako

Kad samo najgore može da nas prati

U životu u kome, plakati je lako

Šta košta nek košta, treba znati

Dostojanstvo svoje čuvati

Bez obzira kol’ko treba da se plati

Ići bez osvrtanja, treba znati.

Pred srećom koja neće da se vrati

Pred sudbinom razoružani, mali

Sakriti suze, treba znati

Al’ moje srce I ja, nismo znali

Kad ljubav postane neuslužna

Napustiti taj sto, treba znati

Pre nego što postane jadna, ružna

I otići tiho, bez buke da nas prati

Ispod maske svakodnevnog, treba znati

Sakriti patnju što plavi

I zauzdati krike mržnnje

Koji su poslednje reči ljubavi

Treba znati, hladan ostati

I utišati srce koje umire

Sakriti da te volim, na licu koje pati

Ali, ja nisam znao i neću znati.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Sub Dec 08, 2012 7:08 am

NEVJERNA ŽENA

I povedoh je do rijeke,
misleći da djevojka je,
no, udata ona bješe.

Zbilo se na Svetog Jaga,
i skoro po dogovoru
Fenjeri se pogasiše
a zrikavci oglasiše.
Na izmaku krajnjih kuća
dodirnuh joj grudi snene,
što se odmah rascvjetaše
k’o zumbula kite jedre.
I šuštali nabori su
Nazad na vrh Ići dole
Tessaa

Humor : da
Datum upisa : 08.02.2017

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Sre Feb 22, 2017 8:41 pm

Magičnost mandale me je opsedala. Ni sparina julske noći nije me sprečavala da izvodim spiritualno "hodanje po linijama". Oštrica noža je žustro skraćivala i zaoštravala drvene boje. U borbi beline i šarenih linija nastajali su čudesni, najlepši oblici do tada. Boje su se susretale i povezivale magijom Nesvesnog. Čudesna zvezda na papiru je zablistala.

Vetar je lupao prozor. Oluja je bila sve jača. Zaneta svojom zvezdom, sa glavom u oblacima, šaputala sam: "Još samo ova boja - i gotovo...Savršeno!" Grom. Stravično jak. Nagli trzaj ruke i oštrica noža se surovo zari u prst. Krv u ritmičkim razmacima pada po plavoj zvezdi... Uživala sam. Još jedna "primopredaja" mog Nesvesnog.
Nazad na vrh Ići dole
Tessaa

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Sre Feb 22, 2017 8:42 pm

U sećanju se pojavi ta mračna šuma, u kojoj se glasovi gube u nepovrat. Nosim san o njoj kao krst i spuštam olovku da pomoću nje ispraznim dušu, prospem je na belinu lista što zgrčeno leži preda mnom. U uglu usne, modre, bezživotne kao da se pojavi smajli na tren. Kroz maglu dopiru zvuci gitare kližući sa usamljenih žica. Probijam se kroz svoje patnje, tražeći taj spasonosni proplanak radosti.
Nazad na vrh Ići dole
Tessaa

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Sre Feb 22, 2017 8:44 pm

Volela bih da je leto, i da pada ona teska letnja kisa. I da izadjem napolje sama i da kisnem sama po pustim ulicama samo u majici i farmerkama, i japankama i mokrim kljucevima u ruci... i da pljusti kisa, i da je grad pust i da samo ponekad zabruji motor automobila koji prolazi kroz baru. I da ckiljim, da su mi mokre trepavice, da jedva razaznajem boje na semaforu. Da mi nije vazno koje je boje svetlo na semaforu, jer su ulice puste. Da mi japanke sljapkaju po mokrom asfaltu i da mi je lepo. Da tako ko zna koliko tumaram i budem sama sa sobom i nemirnim mislima, da dodjem do parka i da vidim kako je ljuljaska sama i mokra. I da se osetim smireno iz nekog razloga. Da nema bucne dece u jos bucnijim kvazi automobilima, koja voze ko zna koji krug oko leje sa crvenim ruzama. Ne volim ruze, ali ima neceg jednostavno lepog u mokrim laticama, kao i u mokrim ulicama. Samo hocu da pada kisa i da tumaram, tek tako, i da me niko nista ne pita i da nikog nista ne pitam. I da nikoga ne sretnem. A verovatno i ne bih. Jer je sred leta i svi su negde gde je sunce, a pljusti kisa. I volela bih da je leto. Jer je kraj zime. I volela bih da pljusti kisa jer mi treba nesto da opere nemirne misli, i zimsku ucmalost, i da otera duhove proslosti koji se ponovo, po ko zna koji put lako provlace ispod vrata moje sobe. Nijedan nije malaksao, a treba da bude. Posle toliko vremena. Palo mi je na um kako zapravo uopste ne volim istoriju. Kako me gusi svaka povezanost sa stvarima kada kazaljka sata krene u suprotnom smeru, kada se listovi kalendara vrte od decembra ka januaru. Mucno mi ponekad bude preturanje po secanju, jer niakda nije isto, uvek nesto fali, makar stotinka jednog proslog vremena koje se necu setiti, a u kojoj se desilo jedno treptanje ili jedan uzdah. Ne volim istoriju. Ne volim proslost. Ne volim gatare, gledanje u dlan i proricanje sudbine. Ne volim gledanje u solju. Niko mi nikada nije gledao u solju. Volim kisu, i slatku neizvesnost da cu mozda ipak nekoga sresti. Da taj neko nije negde gde je sunce, jer je sred leta, jer taj neko isto tako voli kisu. Ne volim parove koji se ljube na kisi. To mi je najgori romanicno bljuzgavi klise. Ali razlog izostajanja ljubavi nije cinjenica da to jeste romanticni klise, vec je razlog onaj mali plamen otrovne zavisti koji se radja negde dnu stomaka. I ne zato sto se ja ne ljubim ni sa kim ne kisi, vec zato sto podseca na istoriju koju ne volim. Dok hodam po mokrim ulicama koje volim, i dok mi kisa koja pljusti lepi kosu za lice. Volim taj osecaj.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Godina : 45
Humor : ponekad
Datum upisa : 16.07.2016

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   Sre Feb 22, 2017 9:12 pm

Meni jedna lepa prica za sve one ljude ciji je osmeh taj koji ovaj svet cini boljim..i kada mislite da je bezizlaz..jedan preokret, neko ili nesto moze uciniti da sve pre ili kasnije krene nabolje..
-Jednog dana, jedan slepi čovek sedeo je na stepenicima jedne zgrade, sa šeširom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome je pisalo:
"Slep sam, molim vas pružite mi pomoć."
Jedan slučajni prolaznik, igrom prilika stručnjak za reklamu, koji je tuda prolazio, zaustavio se zapažajući da je u šeširu bilo prisutno samo nekoliko metalnih novčića.
Savio se da bi mu pružio novac, zatim, i bez pitanja za dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavši novi natpis.
U toku popodneva slučajni prolaznik se vratio do slepog čoveka zapažajući da je njegov šešir ovom prilikom bio pun novčića i novčanica.
Slepi prosjak prepoznavajući ga po koraku uputio mu je pitanje da nije bio on taj koji je nešto napisao na kartonu i šta je to mogao napisati.
Našta će prolaznik odgovoriti:
"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na drugačiji način", nasmeši se i izgubi u gužvi.
I tako slepi covek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:
"Danas je proleće … a ja ga ne mogu videti"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   

Nazad na vrh Ići dole

ZIVOT PISAN SRCEM
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Ljuto za dobar život
» Og Mandino
» Tinejdzeri i cigarete
» EPIKUR
» Voda život znači

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: