DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Koju vojsku ce sluziti vas sin ???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 2:24 pm

First topic message reminder :

Prva ja imam sina sa dvojnim drzavljanstvom,ponekad krenemo temu u ciju vojsku ce da ide da odsluzi rok.Mi smo svi za Ch vojsku,jer tu zivi,tu ce da radi,red je i da se zlu ne trebalo i bori za tu zemlju.Kakvo je to rodoljublje a nemas nista sa svojom maticnom drzavoom,samo neki recimo nacionalni ponos.
Nadalje,ne znam nikoga odavde da je otisao da sluzi vojsku "dole" obicno mame i tate plate neke potvrde,pa im dijete fino i dalje radi ovdje i ne sluzi otadzbini.

Sta vi mislite o tim vojnim snagama,kome pripadaju,sta je pravilno kome da daju zakletvu?

.

Poslednji izmenio Astra dana Pet Okt 11, 2013 7:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 24, 2014 1:20 am

sonia ::
Moj sin definitivno norvesku...Primljen je..krece pocetkom naredne godine. Regrutacija je kod njih kao prijemni..Prosao je kao jedan od najboljih, i izabarao, po meni najtezi rod, specijalna policija...Ali, dobro, nakon toga, mozda ce mu biti lakse za upis na akademiju, ili vec sta ce odluciti..

Aferim...sa srecom!Moj je dobio vukojebinu,daleko...evo ovdje
Monte Ceneri-Tesin

I ovdje je regrutacija 2 dana i u svemu se pokazao perfektan i zanimljivo,pozvali ga posebno na razgovor da provjere srce....kazu jos nisu vidjeli takav rad i snagu srca,bukvalno kao u bika(tako je Oberarzt opisao)danas mi ispricao sve testove sta je radio,800 pitanja samo vezanih za psiho sposobnosti,ostavili mu mogucnost pilota...i ubacen je odmah da poslije 10 mjeseci normalne vojske,sluzi jos 10 za oficira.
Jedina povoljnost je sto moze vikend kuci....ali i toliko je daleko,da tesko da ce mu biti do putovanja.
Termin odredjen
14.3.2016.

Koji je rod...ni sama ne znam...ali je izbjegao specijalnu policiju i ima veze sa saobracajem...on bi trebalo da odsluzi svoje na motoru,cega se najvise plasim.
Jos je rano za bilo sta ali meni emocije prorade i godinu i po prije,sta ce bit do tada....ko ziv ,ko mrtav,cuce se.

.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 24, 2014 11:02 am

Ovo su bas lepe vesti, Astra, i ako ima mogucnosti da se skoluje za pilota, samo napred, moj sin nema to pravo posto mu je tata Arapin zlz  Nije pomoglo ni sto je rodjen u NIS zlz  ali dobro, rodova ima dosta, i ako je srece, za neku godinu ce nam sinovi biti oficiri.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 24, 2014 11:21 am

Nije on bas odusevljen pilotskim radom...a meni i drago.Odlicna stvar u ovoj drzavi a vjerujem i tamo Sonia,poslije tih drugih 10 mjeseci,prizna mu se  kao da je zavrsio visu skolu,znaci i u svojoj struci,prizna se to kao visa skola,znaci,automatski poslije je rukovodioc ,koje god da je zanimanje u pitanju.

Nego,jos jedan podatak

prije sluzenja za oficira,mora da odradi 100km-ski mars bez pauze,a za to da se pripremi,dobio je vec vojnicke cizme,da se uci hodati u njima...ahahahah

.

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Čet Okt 30, 2014 12:04 pm

pa zna se Crna Legija... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

neće u četnike jer ih sad ne razlikujem od ovih ISS levatora...možda je i Draža bio prekaljeni ISS-ovac, samo ga onda nitko nije saVatao... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

u Handžar diviziju neće, previše poste vala i di ide na brdo kad je Bajram, ono lipše od posta... smehsmeh

dosta šege i zajebancije...vojsku treba ukinuti bilo di...nek tko voli ide u profesionalnu i amen...utopija je da se sve vojske ukinu...al jbg. nije čovjek još toliko sazrio...možda za par tisuća godina i ne bude vojske niti policije...do tada kako je tako je... migg
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 31, 2014 1:26 am

Eh te nostalgije! smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Nov 07, 2014 9:25 pm

Ovih dana se dosta pise o slucaju jedne devojke koja je tuzila oficira. Razlog je primoravanje na presvlacnje pred kolegama. I dok je skoro dva dana javnost bila na njenoj strani ( narocito zene zlz ) a oficir smenjen i kaznjen novcano, pojavila se druga devojka koja je na celu situaciju imala sasvim drugaciji pogled.
Ona je sad zavrsila vojsku i studira stomatologiju. Objasnila je da ta vezba, kod lovaca granicara pravi pakao, ali...Naime, ti pod punom ratnom opremom plivas u ledenom moru, dok oko tebe plutaju sante leda, izlazis i imas malo vremena za pesvlacenje na - 20C, - 25C ..Kad je zivot u pitanju, a tu jeste bukvalno, guza i grudi su najmanji problem... Ostani ili idi..Izbor je tvoj...
Eb'la ih demokratija i rodna ravnopravnost zlz 
Sin broji dane i prati na instagramu drugarice i drugove koji su vec tamo...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Sre Jan 07, 2015 9:33 pm

Poslali mu skriptu, obavestenja, uputstva i sl... Preporuka- Kupiti kremu protiv hladnoce ( zastita prilikom duzih marseva na minusu), labelo zlz , vlazne maramice ( za ''macje pranje'' prilikom obuke u sumi kada se spava u satorima) uz napomenu da ih nosite uz telo, da se ne zamrznu u rancu, svetlo za na chelo, pribor za higijenu, hanzaplast, sat ( moze d aponese telefon, laptom, igrice i sl. ali vojska za to ne odgovara...) ...

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Sre Jan 07, 2015 10:18 pm

Zar je u Norveškoj vojna obuka obavezna ?
Pa čak i Srbija ukinula ....?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Sre Jan 07, 2015 10:38 pm

Danubius ::

Zar je u Norveškoj vojna obuka obavezna ?
Pa čak i Srbija ukinula ....?

Vidi, obavezna je ako te pozovu. Niko ne zna koji je sistem, tj. koga ce pozvati, a svi bi voleli da budu pozvani.
 E, caka je kad te pozovu da prodjes regrutaciju. Posto tu obaraju kao na prijemnom za fakultet, sto to na neki nacin i jeste.
Moje dete proslo sa najboljim ocenama, i izabrao najtezi smer ( specijana policija).
Ali i time nije sve zavrsio. Ta godina je vise kao internat skolovanje. Sva obuka i ostalo se desava prepodne. Popodne imas ponekad domaci, a inace si slobodan, kao i vikendima. U okviru te godine dobijas smerove za koje se treba kvalifikikovati..
Moje dete ce pokusati da polozi Befal, a onda ce morati, ako prodje ( mora imati opet najbolje ocene, polozenu etiku, zakone , fiziku spremnost i sl) da odradi jos godinu prakse ( gde se ocenjuje rad u grupi i psiholoske strane), da bi mogao da se upise u akademiju za oficire.
Ono sto je dobro je, da si samim ulaskom u prvu godinu resio vecinu problema sa kojima se srecu civili ( stambeno pitanje, krediti, nezaposljenost i sl...) a i dobijas stalno ponude kojima te prosto navode da nesto zavrsis.

Svi koji cuju, prvo sto me pitaju je da li ce morati da ide u Avganistan ili negde tako. Ne, ne mora. I nadam se da nece.
Njegov cilj je da bude leder, tj, nastavnik na akademiji, ili mozda da kasnije predje u civilnu policiju...
To su dalekosezni ciljeni, oni kratkorocni su da nauci kako se namesta krevet i stvari pakuju u mali ranac migg  a i za hobi je izabarao  ciscenje cipela i marsiranje, narocito staze od 3 milja, kao i kupanje u ledenoj reci...
Ziv ti meni bio, majkin sine, ima toga...ih.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   

Nazad na vrh Ići dole

Koju vojsku ce sluziti vas sin ???
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Šta obući za svadbu, slavu, rođendane...
» "Najgora" hrana koju možete izabrati
» Pregled suvih začina
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu
» Veličine garderobe, čarapa i cipela

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: