DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Koju vojsku ce sluziti vas sin ???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 2:24 pm

First topic message reminder :

Prva ja imam sina sa dvojnim drzavljanstvom,ponekad krenemo temu u ciju vojsku ce da ide da odsluzi rok.Mi smo svi za Ch vojsku,jer tu zivi,tu ce da radi,red je i da se zlu ne trebalo i bori za tu zemlju.Kakvo je to rodoljublje a nemas nista sa svojom maticnom drzavoom,samo neki recimo nacionalni ponos.
Nadalje,ne znam nikoga odavde da je otisao da sluzi vojsku "dole" obicno mame i tate plate neke potvrde,pa im dijete fino i dalje radi ovdje i ne sluzi otadzbini.

Sta vi mislite o tim vojnim snagama,kome pripadaju,sta je pravilno kome da daju zakletvu?

.

Poslednji izmenio Astra dana Pet Okt 11, 2013 7:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži

AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:42 pm

Ja nisam ni znala da Svajcarska ima vojsku..oni neutralni 300 godina unazad,nikad u ratu nisu ucestvovali ..ja sam mislila da imaju neku nacionalnu gardu,ili nesto slicno..:neznam: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:44 pm

Vojska je obavezna,ali CH ne da svoje vojnike u mirovne snage, oni ne ratuju za svjetski mir(koja kontradiktornost)jedino  CH garda ,cuva Vatikan.

Zamisli da ima i mornaricu,a od mora hiljade kilometara udaljena...ali eto rone po jezerima ovdje.

.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:46 pm

To je vec druga prica,,,za slucaj da vas neko napadne, sve i da nisam u vojsci, prva bih isla, kad je drzava uredjena tako. Al gdje kreteni zive i vladaju, ma ni pod R.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:50 pm

Verovatno nijednu...55555
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:58 pm

Imam druga iz mog rodnog grada koji je sa amerima u avganistanu. Profesionalac, prijavio se iz nase zemlje. Prima platu i radi to sto radi. Znaci, nije sluzio americku vojsku, pa da su ga poslali, a nema ni njihovo drzavljanstvo, mislim, jos uvek. U mirovnjake se sam prijavljujes, niko te ne salje.
A biti to, ili oficir sa zanimanjem profesora u skoli, ili inzenjera za satelite, komunikaciju, pa izgradnju istih, aviomehanicari..kao sto rekoh, sanitet, ili jednostavno lekar u oficirskoj skoli, trener na fizickoj obuci, psiholog , je nebo i zemlja...
Ma, mali milion veoma zanimljivih, postovanih,casnih  i dobro placenih zanimanja ima u okviru ove sluzbe, bez i da pomislis o izlasku van zemlje ili ratovanju ''uzivo''. Za takva zanimanja ipak moras biti osim fizicke spremnosti, i psihicki jako potkovan, sa upotrebljivim IQ..
( Vecina ispadne jos na fizickoj pripremi- moras dizati tegove do 60kg, onda ronjenje, na razdaljini u bazenu izvuci dva predmeta, tezine coveka, onda plivanje, trcanje i sl.. A nakon raznih individualnih psihickih testova, idu grupni... Ma, ko stigne do akademije, svaka mu cast! A ako je zavrsi, znaj da vredi svaku paru)

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:05 pm

Vrlo pogresno opce vjerovanje. Ko stigne do akademije, mozak mu je ispran dibidus. Moze on imat ne znam koji IQ, ali ako je gmizavac, i dopusti sebi da bude "rebooted", to je za zaplakati. Americka "vanjska" politika se zasniva na davanju ovakvima silu nad tudjim zemljama. "Freedom fighters" trtrr 

Do sada jedina dva vojna lica koja sam upoznala u Americi da su imali corbice, su davno napustili bagru.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:11 pm

Vojska sluzi drzavi i predsjedniku i u ni jednoj se ne pita vec izvrsava...tako da ne bih to nazivala gmizavcem,jednostavno,odabrao je profesiju da bude to sto je.
Ne ulazim u to koja drzava daje kakva naredjenja,jer nije to tema,vec odlasak u vojsku nase djece,dvojnih drzavljana.

.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:16 pm

AstrinaKomsinica ::
Vrlo pogresno opce vjerovanje. Ko stigne do akademije, mozak mu je ispran dibidus. Moze on imat ne znam koji IQ, ali ako je gmizavac, i dopusti sebi da bude "rebooted", to je za zaplakati. Americka "vanjska" politika se zasniva na davanju ovakvima silu nad tudjim zemljama. "Freedom fighters" trtrr 

Do sada jedina dva vojna lica koja sam upoznala u Americi da su imali corbice, su davno napustili bagru.

I? Mi ne živimo u Americi...

Sonija ako deca odluče i žele..što ne:)))
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:18 pm

I?! Moje misljenje jeste da u vojsku u globalu idu oni koji nemaju nikakvu drugu opciju, ili su ispranog mozga vec. Sve i da imam trojno drzavljanstvo, to bi bilo jedno sto bih stavila nogu down.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:20 pm

To je kao i ono,ako dijete nije za nista daj ga u policajce...a u policiji ima i te kakvih mozgova,nije bas za retarde.

pomalo robujemo stereotipima

.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:23 pm

Tu priznam da robujem:) Pocev od banjalucke vojske, tobe jarabi, pa preko onaih silnih nedorasta koji su zarili i palili lijepom nam Jugom, pa do americkih debila,,,,Sve stereotipno affraid 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:26 pm

U Vojsku mogu samo mozak da ti isperu i sto vise zaglupe,zato te i traze dok si jos mlad...Ali ako si malo pametan postoje 100 nacina da se to izbegne...booored 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:27 pm

Znam,bar ti nisi od tih bila,rijesi se proslosti,ono tamo je bilo vise paravojske od regularne,na zalost,ne ponovilo se,ali castan oficir je casno zanimanje i potrebna je inteligencija,(moj stric je ucio do penzije ,doskolovao se)regularna drzava ne daje cinove za ubijanje.

.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:28 pm

Gothic,koliko je mladih krenulo stranputicom,pa ih vojska vratila,ja vidim prednost u tome,jer konj od 30 se ne popravlja,ili vrlo tesko.

.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:32 pm

Ako iko zna da nisam od tih, eto znas,,,,ali proslost ima tendenciju da se ponavlja, specijalno kod ljudi nespremnih da uce iz nje. Tako na Balkanu, tako u Americi.

Izuzetaka kao i svugdje ima, onih koji bas idu za ideale, i sa zeljom da mozda promijene sistem. Ali ( a sto ne volim to "ali"!) slabo ima fajde od tog.

E sad da se kolektivna savijest i svijest promijeni preko noci, mozda bi i bilo nesto od tog. Ovako, iz svega prilozenog u danasnjici - ne.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:33 pm

AstrinaKomsinica ::
Tu priznam da robujem:) Pocev od banjalucke vojske, tobe jarabi, pa preko onaih silnih nedorasta koji su zarili i palili lijepom nam Jugom, pa do americkih debila,,,,Sve stereotipno affraid 
smehsmeh  Sta ces i ti, muka je to,  sa Balkana u Ameriku, znaci prelaz, sa konja na magarca po pitanju sistema:smehsmeh:  ne zna se gde je trulije , ili gde vise smrdi smehsmeh 

Svajcarska i Skandinavija su nesto drugacije uredjene i ja potpuno razumem o cemu Astra govori.

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:38 pm

Astra ::
Gothic,koliko je mladih krenulo stranputicom,pa ih vojska vratila,ja vidim prednost u tome,jer konj od 30 se ne popravlja,ili vrlo tesko.
Eh, ako neko ceka da ga vojska vrati sa stranputice onda mu spasa nema...:durise3: Taj konj od 30 godina njima bas nikako ne odgovara jer samo ako je malo "Namazan" ima zedne da ih prevede preko vode...:329340: 

Astra najbolje je da pustite Muskarce da kazu svoje misljenje kakvo imaju o vojsci jer su je sami prosli i najbolje znaju sta su za to vreme izgubili a sta dobili u Zivotu...:sunča :
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:41 pm

Ovo nije tema o vojnickom zivotu,a mislim da takva postoji,a kad smo vec tu,ja znam mnoge mlade ljude koji su otisli hajvani a vratili se insani iz vojske.

Po tebi,ako je neko do 18 na stranputici,sta ce centri za odvikavanje od droge,alkohola,socijalne sluzbe i slicne stvari...pustimo ih dalje nek skrecu.

.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:43 pm

sonia ::
smehsmeh  Sta ces i ti, muka je to,  sa Balkana u Ameriku, znaci prelaz, sa konja na magarca po pitanju sistema:smehsmeh:  ne zna se gde je trulije , ili gde vise smrdi smehsmeh 

Svajcarska i Skandinavija su nesto drugacije uredjene i ja potpuno razumem o cemu Astra govori.
Pa da ti pravo kazem meni licno jeste bilo s konja na magarca:) Iz rajskog zivota predratne BL u turmoil seljacke Amerike. Nikad, nisam srela toliko grmalja na jednom mjestu i vecih tupavaca i primitivaca, mislim na BL u ratu, i mjesto u koje sam dosla u Americi. trtrr 

Apsolutno, i ja se slazem za Svicu, ali Svica je jedna:))))

I prvi put se slazem sa Gothicom :zubi3: , muskarci najbolje znaju, jer niko od nas nije sluzio. Ja sam se umalo prijavila, i kad mi su mi objasnjena "ocekivanja", neka hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:45 pm

Kao i u svim normalnim zemljama -sad i kod nas služenje vojske više nije zakonski obavezno ,nego stvar ličnog izbora i profesionalnog opredeljenja ,a pošto je treći razred srednje škole ,mislim da se i neće odlučiti da mu vojska bude profesija . Ja mu sigurno neću to sugerisati , i zahvalan sam mom pokojnom ocu što mi nije hteo potpisati kada su me primili u Vazduhoplovnu gimnaziju Mostar posle osnovne škole .Nisam imao pojma šta je vojska -naučio sam na teži način ,nažalost ,na svojoj koži.
Ne bih se protivio jedino upisu na Vojno-medicinsku akademiju ,to je nešto drugo.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 9:49 pm

Astra ::
Po tebi,ako je neko do 18 na stranputici,sta ce centri za odvikavanje od droge,alkohola,socijalne sluzbe i slicne stvari...pustimo ih dalje nek skrecu.
Nisi me razumela, ali nema veze...:329340: 

Neko ko je na nekoj Zivotnoj stranputici taj se privremeno oslobadja vojske i upucuje na neka lecenja ili se trajno oslobadja vojne obaveze...booored

Svako ko kaze da mu je bilo lepo u Vojsci taj Laze...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Jul 04, 2014 8:55 pm

Moj sin definitivno norvesku...Primljen je..krece pocetkom naredne godine. Regrutacija je kod njih kao prijemni..Prosao je kao jedan od najboljih, i izabarao, po meni najtezi rod, specijalna policija...Ali, dobro, nakon toga, mozda ce mu biti lakse za upis na akademiju, ili vec sta ce odluciti..

Nazad na vrh Ići dole
srculence

Godina : 37
Datum upisa : 25.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Jul 04, 2014 9:02 pm

sonia ::
Moj sin definitivno norvesku...Primljen je..krece pocetkom naredne godine. Regrutacija je kod njih kao prijemni..Prosao je kao jedan od najboljih, i izabarao, po meni najtezi rod, specijalna policija...Ali, dobro, nakon toga, mozda ce mu biti lakse za upis na akademiju, ili vec sta ce odluciti..

neka mu je sa srecom
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Jul 04, 2014 9:09 pm

Hvala srculence. Sve vreme me i strah malo kako ce on sve to, ali, boze moj, izgleda da je doslo vreme da odraste sasvim...Tu sam, ko svaka majka, da ukazem na teze i losije strane, ali i da podrzim u svakom pogledu.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Sre Okt 15, 2014 10:03 am

Moja cerka izbegla, ali od leta 2016. tj. devojke, generacija '97. ce biti u obavezi da sluze vojsku.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   

Nazad na vrh Ići dole

Koju vojsku ce sluziti vas sin ???
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta obući za svadbu, slavu, rođendane...
» "Najgora" hrana koju možete izabrati
» Pregled suvih začina
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu
» Veličine garderobe, čarapa i cipela

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: