DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Koju vojsku ce sluziti vas sin ???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 2:24 pm

Prva ja imam sina sa dvojnim drzavljanstvom,ponekad krenemo temu u ciju vojsku ce da ide da odsluzi rok.Mi smo svi za Ch vojsku,jer tu zivi,tu ce da radi,red je i da se zlu ne trebalo i bori za tu zemlju.Kakvo je to rodoljublje a nemas nista sa svojom maticnom drzavoom,samo neki recimo nacionalni ponos.
Nadalje,ne znam nikoga odavde da je otisao da sluzi vojsku "dole" obicno mame i tate plate neke potvrde,pa im dijete fino i dalje radi ovdje i ne sluzi otadzbini.

Sta vi mislite o tim vojnim snagama,kome pripadaju,sta je pravilno kome da daju zakletvu?

.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Astra dana Pet Okt 11, 2013 7:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 2:46 pm

Mislim da je treba sluziti tamo gde zivi, bice mu lakse, bezbolnije nego li doci ovde gde nije odrastao..
Nazad na vrh Ići dole
Meeyo

Godina : 29
Humor : Uvrnut :)
Datum upisa : 12.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 4:24 pm

U Srbiju da dolazi može samo da se razočara. Neka ga u Švajcarskoj, nek uživa u Alpima.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 5:32 pm

gledachu da nesluzi vojsku..ili che to biti civilna opcija......po meni samo specijalna(profesionalna) vojska dolazi u obzir.
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits

Godina : 42
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 6:26 pm

Kod nas se vise ne sluzi vojska. Mi smo bre miroljubiva drzava
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 6:29 pm

Po tome Ch nije 750 godina ratovala....ne treba joj ni policija,heheheheh.

.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 6:29 pm

Sanjalica ::
Kod nas se vise ne sluzi vojska. Mi smo bre miroljubiva drzava

da naravno "vi" jeste ali zapadni susedi-rizichna sorta.....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Ko tebe pita jel voles il ne voles.....

sala mala

zao mi samo sto Svica nema mornaricu,da dam sina da nastavi tradiciju familije.

.
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits

Godina : 42
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 6:38 pm

doctorr67 ::

Ma i severni sused nije nista manje rizican.(ako se moze nazvati susedom)
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 7:08 pm

Sanjalica ::
doctorr67 ::

Ma i severni sused nije nista manje rizican.(ako se moze nazvati susedom)

to ti je isto.....stim sto swe to smatram pod zapadnim
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 8:09 pm

Ima li još naivaca koji bi poverovali u miroljubive misije očuvanja mira po Avganistanu ... Iraku ... Sudanu i Partnerstvo za mir sa cnim đavolom?
Kako se provedoše časni oficiri i vojnici iz ratova 90.ih?
Definitivno ... služba vojnog roka nije čast već kazna!

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 8:20 pm

Ja se nadam da moj sin neće služiti više ni jednu vojsku-tj, da će se ići na profesionalizaciju vojske kao i svi drugi, pa kome je do toga da bude plaćenik, nek bude .Ako se to ne desi , onda ću ga savetovati da služi civilni rok.
Svi su veliki na rečima -kad treba tudju decu slati u smrt -a svoju pošalju za to vreme u inostranstvo. Dosta sam video od vojske da bi više išta verovao .
Dakle , ako Bog da -nijednu , što želim i svoj drugoj deci.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 11:42 pm

Moj neće ni jednu... cherry

Ako bude muško..Mislim daleko je još da razmišljam o tome..
Još se nisam ni udala.Ali neće..Dotada ima mnogo toga da se promeni..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Dec 21, 2009 11:44 pm

Falanga, strelac sa lukom !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Jan 08, 2010 1:37 pm

Astra ::
Prva ja imam sina sa dvojnim drzavljanstvom,ponekad krenemo temu u ciju vojsku ce da ide da odsluzi rok.Mi smo svi za Ch vojsku,jer tu zivi,tu ce da radi,red je i da se zlu ne trebalo i bori za tu zemlju.Kakvo je to rodoljublje a nemas nista sa svojom maticnom drzavoom,samo neki recimo nacionalni ponos.
Nadalje,ne znam nikoga odavde da je otisao da sluzi vojsku "dole" obicno mame i tate plate neke potvrde,pa im dijete fino i dalje radi ovdje i ne sluzi otadzbini.

Sta vi mislite o tim vojnim snagama,kome pripadaju,sta je pravilno kome da daju zakletvu?

Imam dva sina , i ne zhelim da sluzhe vojsku u Srbiji, Palestini, niti ovde u Norveshkoj, niti igde na svetu.
Sluzhenje vojnog roka je izgubilo ikakav smisao, ako ga je uopshte nekad bilo..

Civilno sluzhenje vojske je sasvim u redu, poshto na to gledam kao drushtveno korisni rad.. Ali da idu u nemoguce misije shirom sveta, ili da se bore za nechije sulude ideje?! Besmisleno..
Tako ih i vaspitavam, bar toliko mogu...

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Jan 08, 2010 1:41 pm

Verovatno nigde.....za Tadica i Sutanovca i njima slicnim..da brane Srbiju u Avganistanu ne nikad...

Srbija se brani u Libanu...to je novi slogan za mirovne misije....koje traze amerikanci...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pon Jan 03, 2011 3:05 pm

Šutanovac je istakao da će Vojska Srbije od 1. januara 2011. godine biti potpuno profesionalizovana u skladu sa potrebama građana i sistema odbrane.

( znaci u Srbiji nece, sigurno, a i dalje ostajem pri tome, da ne bih volela da igde sluze)

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 7:45 pm

E, moje dvoje dece dobilo pozive za regrutaciju ( sin i cerka- 18 i 17 ) .

Naravno, to je mogucnost za skolovanje u okviru vojske.
Pozovem majku, i kazem joj, a ona - QQ!  Rekoh nema qq, nego spremaj jagnjad za ispracaje smehsmeh  Kaze da nisam normalna. jane

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 7:53 pm

I moj je dobio,ali 1 dan iduce godine poziv,pa sav vazan...hihi....jeste neki ponos,kao sad je odrastao.
Mada u vojsku nece do 2015 sigurno i to moze da bira,da li zeli u komadu 12 mjeseci ili da razvuce po mislim, 3 mjeseca godisnje.Moj sin zeli da rijesi odmah,a ima poslije i povlastice za rezervu,moguce cak da je i oslobodjen.Odmah je dobio i ponudu,ako zeli da se dalje skoluje kod vojske....nadam se da nece,mada mu je to u porodicnoj tradiciji.

.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:06 pm

Zasto ne? Pregledala sam sajt. Ima tu zaista zanimljivih zanimanja koja uopste nemaju direktne veze sa onim sto se obicno misli ( ili ja  mislila- vidi postove gore).
Cerka je odmah pitala da li imaju neku ponudu za skolovanje vezano za medicinu. Sina interesuje vise inzinjering, nastava i sl..
Ne znam kako je kod vas, ali ovde je prosle godine bila ogromna konkurencija, odjednom je to postalo jako interesantno studiranje, pa su i uslovi postali mnogo stroziji. Sam poziv ne znaci i upis. Prolazi se obuka , mislim, nekoliko meseci, a onda testovi ( fizicki, psihicki..)
Neka se zanimaju necim, bar ce trenirati dosta, i imati jedno  iskustvo vise, tako sam im rekla..Ako prodju, srecno sa studijama, ako ne, vec imamo rezervni plan.. Bitno je da drzava nudi razlicite mogucnosti mladima..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:32 pm

Nisam citala ostale postove, al,,,,sreca i Bog imam pametnu djecu, pa im takav shit ne pada na pamet;) Prvo ideala nikakvih nema, drugo da ginu za koga?!

U danasnje vrijeme samo lupezi idu u vojsku, jer nemaju dovoljno brain power da zavrse fakultet. To u AmeriKi;)

A na brdovitom Balkan, ne da je isto uvijek bilo, nego kamena s ramena, ojhaaaaaaaaa rasta 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:34 pm

Kod nas je vojska ukinuta pre dve godine..ima samo profesionalna..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:36 pm

Lakota ::
Kod nas je vojska ukinuta pre dve godine..ima samo profesionalna..
hihihihihi E sad vam ne gine ko i ovdje;)))) Prije su bili oni sa malim Richardom je'lte, a sad ce i oni sa poduzom listom kriminala;)))))))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:38 pm

Kono,ne mozes reci samo lupezi idu u vojsku,ima nas gdje je obavezna vojska,nisu sve ko americke,a da ratuje za ideale,nadam se i vjerujem da ni moje dijete nije bez mozga.Bas zbog te neke obaveze,vojska te skoluje,bojim se da bi morao u eventualni rat,pa neka ipak civilna profesija.

.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   Pet Okt 11, 2013 8:40 pm

Kono,ne mozes reci samo lupezi idu u vojsku,ima nas gdje je obavezna vojska,nisu sve ko americke,a da ratuje za ideale,nadam se i vjerujem da ni moje dijete nije bez mozga.Bas zbog te neke obaveze,vojska te skoluje,bojim se da bi morao u eventualni rat,pa neka ipak civilna profesija.
Je li tu vojska obavezna? Ovdje je isto profesionalna, i samo lupezi i kratko-kuravi idu u nju. I redovno zavrsavaju po Afganistanu, Iraku itd. I onda bude sprovod, pa se turi na fb, hajmo koliko likes za domobranitelja,,,u Afganistanu je'l te;)

Ma ni pod razno. A prvo sto bi im Melka mamicu izdrndala kad bi joj pokusali ispirati mozak :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koju vojsku ce sluziti vas sin ???   

Nazad na vrh Ići dole

Koju vojsku ce sluziti vas sin ???
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta obući za svadbu, slavu, rođendane...
» "Najgora" hrana koju možete izabrati
» Pregled suvih začina
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu
» Veličine garderobe, čarapa i cipela

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: