DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Čet Maj 22, 2008 10:04 am

First topic message reminder :

Malo i sportskom ribolovu ,tj pecanju . 
Pecate li ,na kom nivou ,koliko često ,koju ribu ? 

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pet Jun 27, 2008 4:39 pm

Grgeč ili bandar (Perca fluviatilis) je riba sa koštanim skeletom (košljoriba) i nesavitljivim, koštanim žbicama u leđnom i analnom peraju (tvrdoperka) Ima ga na stajaćim i tekućim vodama.Napada sve sto se kreće,dakle, varalicu,no isto tako uspesno se lovi i na glistu .Veliki borac .Meso je izuzetno ukusno -ali zato je krljušt izuzetno teška za čišćenje.U novije vreme javlja se i vrsta američkog grgeča-BAS , koji se uspešno prilagodio vodama oko Sombora (Bajski kanal)

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:09 am

BANDAR & Pribor kojim se peca;

Starim,dobrim DAM/om;

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:11 am

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:14 am

Kažu da ne može biti veći od 1Kg...?

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:44 am

nj.v. SMUDJ

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:49 am

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:55 am

Varalice za lov na smudja;

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 9:58 am

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 10:01 am

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Jul 13, 2008 10:08 am

.,a ustaaa...

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Sre Avg 27, 2008 11:06 am

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
SHRAFCIGGER

Humor : VEOMA
Datum upisa : 23.08.2008

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Čet Avg 28, 2008 5:45 am

.....ja idem redovno........opusta me priroda.......nejedem ribu idem cisto zbog zabawe i odmora............
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Sep 01, 2008 2:48 pm

SHRAFCIGGER ::
.....ja idem redovno........opusta me priroda.......nejedem ribu idem cisto zbog zabawe i odmora............

Pa,tako isto i ja;
Dogodi se da sam usidren po nedelju dana,a da se ne setim da izvučem "motke" iz čamca,ali ponekad me i zora dočeka sa štapovima u ruci.
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits

Godina : 42
Datum upisa : 16.08.2008

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Sep 15, 2008 10:38 am

Moj otac je bio najbolji rečni ribolovac u svakom pogledu.
Kako sam pričala s njim o svemu i svačemu, tako znam ponešto i o ribolovi, iako ne priliči jednoj "devojci".
Znam da je najefektnije postaviti struk sa mnogo udica , pa se može očekivati ulov na svakoj petoj.
A ti slobodno možeš da spavaš dok se one, jadne, love.
Ujutru ih samo skineš sa udice, očistiš i spremiš za u "tiganj"...
...,pa lepo "doručkuješ" bez ni malo ribolovačke "muke"..
:D :D :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Sep 15, 2008 11:43 am

Volim tu "muku" i dalje,a kako stvari trenutno stoje,sve ću se više "mučiti"... 8)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Sep 15, 2008 3:29 pm

Sanjalica ::
Moj otac je bio najbolji rečni ribolovac u svakom pogledu.
Kako sam pričala s njim o svemu i svačemu, tako znam ponešto i o ribolovi, iako ne priliči jednoj "devojci".
Znam da je najefektnije postaviti struk sa mnogo udica , pa se može očekivati ulov na svakoj petoj.
A ti slobodno možeš da spavaš dok se one, jadne, love.
Ujutru ih samo skineš sa udice, očistiš i spremiš za u "tiganj"...
...,pa lepo "doručkuješ" bez ni malo ribolovačke "muke"..
:D :D :D

E ovako , draga moja To o čemu pričas -je zabranjeno na reci, tj u sportskom ribolovu. U morskom privrednom je dozvoljeno, samo mislim da je i tamo ograničen broj udica. Na moru se to zove parangal, a na reci "samica " ili struk. Na to se najbolje love halapljive ribe, kao što je americki somić (imas podrobno o ribama na "sportski ribolov" ) , on sam lepo proguta celu udicu, i mirno čeka . Ono što mene zanima- koje vrste riba su u pitanju kod tebe ?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Sub Nov 22, 2008 7:08 pm

pecanje smudja kod Apatina

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Mar 08, 2009 7:27 am

Apatin: Srpsko-hrvatske ribolovačke dozvole?

10. februar 2009. | 08:22
APATIN - U radu godišnje skupštine ribolovačkog udruženja "Bucol" u Apatinu učestvovali su i predstavnici hrvatskh ribolovačkih udruženja.

Razgovaralo se o zajedničkom radu u očuvanju vode Dunava i priobalja te važne evropske reke, kao i o eventualnim zajedničkim dozvolama za ribolov u dvema državama. Skuopština je usvojila i cenovnik za ribolovačke dozvole.

Izveštava dopisnica Radio Novog Sada iz Apatina Sofija Pualić Špero.

http://www.rtv.rs/sr/vesti/vojvodina/vojvodina/2009_02_10/vest_112612.jsp

(kliknite na tonski zapis )

Nazad na vrh Ići dole
Giga
Gost

PočaljiNaslov: Bajski kanal   Pet Mar 13, 2009 7:14 pm

Danubius jeli ono riba od tri do cetiri kg. aplauseee
Nego mene i pajtosa interesuje Bajski kanal i pecanje babuske.Moze li nas tko uputiti?Radi li i gde?Kolika je dnevna dozvola?kako se peca ,dubinka ili plovak?
Unapred zahvalan
Nazad na vrh Ići dole
Lala
Gost

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pet Mar 13, 2009 7:27 pm

Da, i mene bas zanima. :girl_sigh:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pet Mar 13, 2009 7:40 pm

Lala ::
Da, i mene bas zanima. :girl_sigh:

http://www.loviribolov.org/content/view/143/120/

http://forum.varalicar.com/viewtopic.php?t=3634&sid=13cc8687bdb5598985374e9824f25c35

http://www.ribolov24.com/home/ribe/bass.html

Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik

Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Okt 17, 2010 7:24 pm

Da probam malo da "osvežim" temu!
Ima li još uvek na forumu pecaroša koji bi svoja iskustva, a ne članke iz pojedinih časopisa, napisali na ovom mestu?
Koju vrstu ribe pecate, u koje vreme, na koje mamce?
Ako ste pecaroš "na plovak", kakve "sisteme" koristite, kako ih pravite za različite vrste voda ......
Koristite li "primamu" i koju...... ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Okt 17, 2010 8:13 pm

neiskusan ::
Da probam malo da "osvežim" temu!
Ima li još uvek na forumu pecaroša koji bi svoja iskustva, a ne članke iz pojedinih časopisa, napisali na ovom mestu?
Koju vrstu ribe pecate, u koje vreme, na koje mamce?
Ako ste pecaroš "na plovak", kakve "sisteme" koristite, kako ih pravite za različite vrste voda ......
Koristite li "primamu" i koju...... ?

Pecam od kada sam prohodao ,ali poslednjih godina slabo .
Pecanje je postalo tolika nauka da mene mrzi i da počnem da spremam sve što danas treba da uloviš ribu (jer ribe -nema )
To se poslednjih godina kod mene svodi na ono -čuje se u gradu da riba "ide "na tom i tom mestu , i onda pokupim zeta i odemo.
Pribor -slučajno imam vrhunski i za današnje uslove (jer mi je stari medjunarodni sudija i bivši direktor reprezentacije u sport.ribolovu) pa sam nasledio njegovu kolekciju (on više ne ide na reku )
Dakle, ništa ne komplikujem . 2-3 štapa različite dužine ,teleskop, karboni ,običan sistem ,plovak , olovo, udica .
Damil od 0, 20 do 0,30 ,plovci razne težine ,mašinica na jedan štap .To je sve . Mamce kupim kod koleginice , crvići, kalifornijska glista ,a ako smo bap jako zainteresovani onda iskopamo djubrovske .
Primama gotova ,isto kupim,ili najobičnija kukuruzna prekrupa .
Lovim babušku (meleza) belu ribu,američkog somića (terpana ) dakle, sve što je zabavno pecati.
Ako ide ,,,,ostanemo ceo dan, ako ne ide....kući smo za par sati.
Nekada sam išao ozbiljno i svaki dan,sada više ne .Pecanje je postalo elitni sport -samo dozvola, privez, kabina za čamac , gorivo , pribor ,,,košta preko 500 eu godišnje .Premnogo da bi bilo zabavno.

Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme

Godina : 44
Datum upisa : 02.02.2008

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Okt 17, 2010 8:49 pm

Dany sad peca ribe na dvije noge,ponekad upotrebi i stap i naravno mamac "crva" :ironic:

...okay komunikativn@-------> Like a Star @ heaven :ita zavese :
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Okt 17, 2010 8:57 pm

Jednom otisla na pecanje i sve bi lijepo dok pecaros ne zabaci,pa udica se zakaci za JA...ili JA za udicu....nemam pojma,ali bilo je bolnooooooooo...
Od tada gdje vidim da pecarosi zabacuju,a ja bjez' u sto sirem luku...Nije im vjerovati :ita zavese :

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   

Nazad na vrh Ići dole

PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: