DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Čet Maj 22, 2008 10:04 am

First topic message reminder :

Malo i sportskom ribolovu ,tj pecanju . 
Pecate li ,na kom nivou ,koliko često ,koju ribu ? 

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Maj 07, 2017 3:47 pm

Vraća se lega , sportski ribolovci uvek tako rade , one muljara od lopina ne .
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Maj 07, 2017 3:52 pm

podbarac ::
Vraća se lega , sportski ribolovci uvek tako rade , one muljara od lopina ne .
Onda to  amateri ne znaju.Hvala za info.
I ja bi poštedela ovako nešto.  dadada
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Ned Maj 07, 2017 3:56 pm

Ma znaju i amateri al nekad je dupe veće od očiju , imaš dozvolu i pecaš , držiš se zakona i mirna Bosna.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Jun 19, 2017 8:17 am

Ovo se ,sudeći po dijalogu i brzoj vodi, dešava negde na "jug Srbiju" .
Som je pao na varalicu ,tkzv "kašiku" i lagani varaličarski pribor (7,5 kg ) 

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pet Jul 14, 2017 8:27 pm

Slikanje ,merenje ....i vrate grdosiju u reku .To je sportski ribolov. 

https://www.facebook.com/slavisa.vulic/videos/1644604495582242/

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pet Avg 18, 2017 10:07 pm

Ne znam gde se ovo događa ,ali je sigurno neki pecaroški "eldorado" . Kečiga i od 1 kg je retka ,ovakav ulov je i za ribare sa mrežom bio uspeh davnih 1950 tih ,a ne danas ? Izgleda da negde još ima "nedirnutih voda" ,i ovakvih "monstruma" .

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Avg 21, 2017 3:06 am

Danubius ::
Ne znam gde se ovo događa ,ali je sigurno neki pecaroški "eldorado" . Kečiga i od 1 kg je retka ,ovakav ulov je i za ribare sa mrežom bio uspeh davnih 1950 tih ,a ne danas ? Izgleda da negde još ima "nedirnutih voda" ,i ovakvih "monstruma" .

Ovakav nacin ribolova, ne samo da je zakonom zabranjen nego je i sa stanovista svih sportskih ribolovaca eticki neprihvatljiv. Sramota za sve one koji su prisutvoli tom cinu a nisu reagovali.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Avg 21, 2017 9:49 pm

ZIKO ::
Ovakav nacin ribolova, ne samo da je zakonom zabranjen nego je i sa stanovista svih sportskih ribolovaca eticki neprihvatljiv. Sramota za sve one koji su prisutvoli tom cinu a nisu reagovali.
Naoko izgleda sve u redu ,jedan štap ,plovak ? 
No ,možda ti vidiš bolje ,i znam na čega misliš .
Izgleda da se ovde radi o tkzv" grebenanju" ,tj lovu "povlačenjem" sistema od 2-3 trokrake udice po dnu ,gde se riba "zakači" za bilo koji deo tela (a najčešće samo izranjava ) Jer sam kraj videa zaista pokazuje da je kečiga više nego "sumnjivo" zakačena .
Na to si mislio ? 
Onda se zaista slažem -i zabranjeno je i krajnje nehumano .Koga su u mom gradu u tome uhvatili ,dok je moj otac bio živ ,izbacio bi ga iz udruženja ribolovaca doživotno ,a ako i nije bio član ,nikada to više i nije mogao postati. 
Sportski ribolovci "grebenare" smatraju najgorim ološem ,čak i ispod "strujaroša" i onih koji ubijaju ribu eksplozivom .

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Uto Avg 22, 2017 12:34 am

Naoko izgleda sve u redu ,jedan štap ,plovak ? 
No ,možda ti vidiš bolje ,i znam na čega misliš .
Izgleda da se ovde radi o tkzv" grebenanju" ,tj lovu "povlačenjem" sistema od 2-3 trokrake udice po dnu ,gde se riba "zakači" za bilo koji deo tela (a najčešće samo izranjava ) Jer sam kraj videa zaista pokazuje da je kečiga više nego "sumnjivo" zakačena .
Na to si mislio ? 
Onda se zaista slažem -i zabranjeno je i krajnje nehumano .Koga su u mom gradu u tome uhvatili ,dok je moj otac bio živ ,izbacio bi ga iz udruženja ribolovaca doživotno ,a ako i nije bio član ,nikada to više i nije mogao postati. 
Sportski ribolovci "grebenare" smatraju najgorim ološem ,čak i ispod "strujaroša" i onih koji ubijaju ribu eksplozivom .

Shvatio si odlicno sta ne valja. Vodi se da si sin pravoga ribara.

Kad vec spominjes sankcije da napisem i ja kako bi se to tretiravo na ovoj strani zemaljske kugle.

O moralnim i drustvenim ne reba da trosim rijeci jer vjerovatno ostali prisutni ne bi ni dozvolili da do toga dodje. Prema priboru koji su pomenuti pripremili, potpuno je jasno sa kakvim namjerama su dosli.
Dakle, zakonski:
$5000.00 minimum jer nema manje kazne
Konfiskacija svog pribora ukljucujuci i vozilo ako su ga koristili za dolazak
Jos ako se radi zasticenoj vrsti ribe, vrlo je izvjesno da bi se tu dodala i krivicna prijava.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Sub Sep 09, 2017 9:20 pm

Alal vera ,majstore ! 
Sportski ribolovac Predrag Radosavljev (USR "Šaran" Petrovaradin ) ulovio je soma od 105 kg ,2,5 m na Dunavu kod Žeželjevog mosta (Novi Sad )

Da bi ludnica bila veća -pribor je bio sledeći : 
 Varalica "glavinjara" sa strunom debljine 0,20 mm nosivosti do 20 kg i predvezom od 0,45 mm nosivosti do 15 kg, na štapu akcije 100 grama i mašinicom veličine 4000.

Alal vera ,majstore !

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Sub Sep 09, 2017 10:00 pm

Čitam komentare-Petrovaradinska bućka.
Mnogo ne veruju da je s takvim štapom upecao toliku ribu.

Svaka mu čast,ali prvi put videh soma od 100 kila.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Sep 11, 2017 1:43 am

Alal vera ,majstore ! 
Sportski ribolovac Predrag Radosavljev (USR "Šaran" Petrovaradin ) ulovio je soma od 105 kg ,2,5 m na Dunavu kod Žeželjevog mosta (Novi Sad )

Da bi ludnica bila veća -pribor je bio sledeći : 
 Varalica "glavinjara" sa strunom debljine 0,20 mm nosivosti do 20 kg i predvezom od 0,45 mm nosivosti do 15 kg, na štapu akcije 100 grama i mašinicom veličine 4000.

Alal vera ,majstore !

Da neko ovdje nije pobrkao brojeve?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Pon Sep 11, 2017 9:56 pm

Pa ,i meni je malo više nelogično ,ali vest upravo tako glasi .Drugo što me buni je da je proceduralno tačna -nabrojano je redom i po "propisu" upravo kako bi neki sportski ribolovac nabrojao . Mesto, mamac ,pribor ,redom ...
Ne znam šta da kažem ,dešava se često da se "ide" na jednu vrstu ribe ,sa odgovarajućim priborom ,pa se "nakači" nešto sasvim drugo.
I sam sam to viđao ,recimo ,da se na 0,20 damila izvuče šaran od 10 kg ,ali je ovde zaista ekstremni nesrazmer .
Ko zna ,možda je zaista autor teksta pobrkao brojeve ?
Ali ovaj momak je mrcinu definitivno -upecao.

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Uto Sep 12, 2017 12:52 am

.
Ne znam šta da kažem ,dešava se često da se "ide" na jednu vrstu ribe ,sa odgovarajućim priborom ,pa se "nakači" nešto sasvim drugo.
I sam sam to viđao ,recimo ,da se na 0,20 damila izvuče šaran od 10 kg ,ali je ovde zaista ekstremni nesrazmer .
Ko zna ,možda je zaista autor teksta pobrkao brojeve ?
Ali ovaj momak je mrcinu definitivno -upecao.

Potpuno se slazem da se cesto desi da podjes na jedno a ulovis sasvim drugo. Tu nema spora. Ono sto buni je sledece:
0.20 ---- 20Kg i 0.45 ----15Kg. Kakva li je to struna?
sama ova kombinacija mi je malo neobicna.

Kada se doda i vrta stapa, malo rogobatno djeluje sve to.
Licno, nemam nikakvih problema sa strunom od 8Lb da izvucem i do 15kg. Dakle ni malo ne osporavam mogucnost da se sa 15kg strunom izvuce 100kg. Meni nije jasno kakva je to struna .20 mm sa jacinom od 20kg. Tako nesto jos nisam vidio.

Nisam siguran koji vi tacno dio zovete predvezom jer tu moze biti i jezicka dilema. Onako kako sam ja razumio, redosljijed je nelogican ako su podaci tacni.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Uto Sep 12, 2017 11:52 am

Nisam siguran koji vi tacno dio zovete predvezom jer tu moze biti i jezicka dilema. Onako kako sam ja razumio, redosljijed je nelogican ako su podaci tacni.
Baš to je i vrlo čudno ? Predvez je obično puno deblji od osnovne strune (u slučaju štuke ,i sajla ) a u slučaju soma je osnovni damil bar 0,45 a predvez od 0,80 pa i do 1 mm (zbog zuba ,koji su kao tetsterica ) Srećom pa som "usisava" velikom snagom , pa mu tako "ne smeta" debljina predveza . 
Što se tiče "slučajnog ulova" imam priču .Sin jednog kolege ,tada je imao nekih 6-7 godina bio poveden na pecanje (blinkerisanje i "dubinsko" na živu ribicu  u "limanu" na štuku ) Mali je dosađivao ,pa smo mu dali "kedericu" sa malom udicom gde smo mu okačili jednu ribicu ,da se zabavlja . Mali je to vukao okolo na nekih pola metra -metar od obale ,bez veze ...i lepo mu se okačila štuka od skoro 3 kg ??? 
Progutala i kedera i udicu do želuca ! Klinac je i sam izvukao ,bez savijanja štapa -idući unazad po pesku? 
Tek kada se počeo derati-obratili smo pažnju . 
A za dodatak ...nas troje "odraslih" nismo ulovili -ništa !

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Sre Sep 13, 2017 12:40 am

Doprinos na dio "slucajni ulov".
Posao na sarana a izvukao kornjacu duzine 75cm. Nikada vecu uzivo nisam vidio, Licno iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   Sre Nov 29, 2017 6:39 pm

Neverovatan ulov dvojice sportskih ribolovaca iz Poljske .

VIDEO

Na reci Odri su upecali soma od 185 kg ,čija starost se procenjuje između 90 i 110 godina . 
Da bi stvar bila luđa ,u utrobi su pronašli ljudske kosti ,značke i oznake ,pomoću kojih su utvrdili da se radi o nemačkom oficiru iz II svetskog rata . 
Verovatno se som počastio lešom (jer nikada nije dokazano da je som pojeo nekog čoveka .Urbane legende postoje ,ali dokazi -ne ) 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /   

Nazad na vrh Ići dole

PECANJE /sportski ribolov-pecanje iz hobija /
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: