DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

(tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorPoruka
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Ned Dec 13, 2009 10:01 pm

First topic message reminder :

Koliko puta se desilo da snimak koji nije za javnost dospe bas tamo..
Secate se Severine, Suzane Mancic, Sanje iz zvezde granda..
Sve češće se dešava da takvi snimci ,"običnih ljudi " dospeju na net(You Tube , FB )

Kako biste Vi reagovali da se to desilo vama?

Da li mislite da ovo treba zakonom regulisati -tj kazniti ? Kakve osobe i iz kojih motiva mogu da urade tako nešto ?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Uto Nov 03, 2015 6:29 pm

Neobična priča, čini mi se da ona nije potpuno iskrena.

U svakom slučaju treba da odgovaraju oni koji su sliku ili slike preneli na internet.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Uto Nov 03, 2015 9:26 pm

Astra ::
Žena ne negira da je na fotografiji ona ,ali i tvrdi da nije nikome slala slike

Zanimljivo da sama izjavljuje da jeste ona na slici a da ne primjeti fotomontazu ona sama.....opet cudna okolnost.

MadamX ::
Neobična priča, čini mi se da ona nije potpuno iskrena.

U svakom slučaju treba da odgovaraju oni koji su sliku ili slike preneli na internet.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Uto Nov 03, 2015 10:05 pm

Dany,cudna je prvobitna, licno njena izjava da jeste ona ali nije nikome slala slike....znaci,slike postoje a sad su joj dodali grudi....predomislila se kasnije.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Dec 17, 2015 3:27 pm

Astra ::
Dany,cudna je prvobitna, licno njena izjava da jeste ona ali nije nikome slala slike....znaci,slike postoje a sad su joj dodali grudi....predomislila se kasnije.
Ovaj slučaj je jednostavno "utihnuo" ,što meni ipak izgleda kao zloupotreba profesorkinih eventualnih fotografija u svrhu ličnog i političkog degradiranja . 
Ali zato eto novoga ,u glavnoj ulozi pevačica Dara Bubamara . 
Verzija 1 -ukradene mi slike iz telefona ,slike jesu moje ,a poslate su mužu (Dara ) 
Verzija 2 -žuta štampa -fotografije su poslate ljubavniku ,nekom klincu fudbaleru . 
Kakogod ,ko nije video -izv*olte . 
Muž potvrdio priču ,Dara dobila veliku reklamu ,i ok .
Ali je moglo i drugačije da se završi -jer je muž neki mafiozo . fikkk

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Jan 28, 2016 9:07 pm

Za ovo sam čuo par puta ranije ,ali je izgleda uzelo maha razvojem programa za fotografije ? 

Čak vas ne mora neko "tajno "snimiti ,dovoljno je da uzme neku vašu fotografiju ,recimo sa Facebooka , izmontira ,i iz samo njima znanih razloga , natakne vas na neki sajt za prostituciju ? 
Čak nije ni "osveta ostavljenog ljubavnika" ,ili odbijenog muškarca ,ali sada više i ne retko ,neke žene ,bez razumnog razloga ,postaju žrtve net manijaka ? 
Danas u novinama jedan takav slučaj ,izvesnu Milicu Ilić (24 ),apsolventa književnosti na Filozofskom fakultetu u Nišu ,je neki manijak natakao na jedan takav sajt .Od svega ,njeno je samo lice ,a devojka nema pojma kome bi i zašto tako nešto palo na pamet ? 
Prijavila je policiji ,ali kakva korist od toga ,kada su to videli njeni prijatelji ,sugrađani,kolege,roditelji   i ko zna ko još ,teško je dokazati da je ni kriva ni dužna ? 

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Jan 28, 2016 9:14 pm

Dani, čime meni DF forum garantuje da moje slike odavde ne mogu biti zloupotrijebljene?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Jan 28, 2016 9:19 pm

justicija ::
Dani, čime meni DF forum garantuje da moje slike odavde ne mogu biti zloupotrijebljene?
Naravno da se ne može garantovati -ali su fotografije dostupne samo članovima foruma . 
A od toga nadalje -sve ide "na dušu" i čast . 
Nismo imali za sve ove godine nijedan slučaj zloupotrebe . 

Može ti ,po toj logici ,zloupotrebiti i službenik iz MUP koji radi lične dokumente ,dostupna mu je slika . 
Pre će "uzeti" sa Facebooka ili Instagrama ,tamo ih svako  ima više (a ni oni ne garantuju ništa ,zar ne ?)

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Jan 28, 2016 9:25 pm

Nemoj biti toliko na kraj srca kada su u pitanju Facebook i Instagram, tamo samo ima daleko više članova nego na forumu brdski
Pitanje je bilo primjera radi i naravno da ne možeš garantovati. Znači, čim postaviš svoje fotografije možeš negdje očekivati i da bi ih neko mogao zloupotrijebiti, znaš ti to bolje nego ja, garantujem da si mnogo duže na netu. Na potpuno isti način kao što neko može upotrijebiti i broj tvoje American cartice brdski2
A to što navodiš da na forumu vide samo članovi foruma (11 000) i sam znaš da je bilo i ne tako dobronamjernih članova foruma, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Jan 28, 2016 9:36 pm

Trenutno se bavim "tajnim snimanjem" u jednoj FB grupi. U vezi onog o čemu sam pisala već na temi o šarlatanstvu i trovanju dece. To radi jedan moj stari nalog za farmu jer mene ni jedna od tih trovačkih grupa ne bi primila u sopstvene redove. Jer sam isuviše lajala protiv njih. A nisam jedina. Svi koji možemo radimo to. Zašto? Da bi spremili materijal novinarima, da bi tim PrtScr podstakli na akciju nadležne organe. Da bi pobijanjem nebuloza možda odvratili nekog neodlučnog da krene tim putem.

Da li je i ovo neka vrsta neovlašćenog snimanja? Jeste sigurno. Ali se ni najmanje ne kajem što to radim. Čak sam na neki način i ponosna što mogu makar time da doprinesem nečem dobrom.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Čet Jan 28, 2016 9:53 pm

justicija ::

A to što navodiš da na forumu vide samo članovi foruma (11 000) i sam znaš da je bilo i ne tako dobronamjernih članova foruma, zar ne?
Jeste ,ima i takvih . Imali smo i par paranoičnih ,koji danas postave sliku ,a sutra traži da se skinu .
Imali smo i jedan slučaj umišljaja ,neko od nas je napadnut da je postavio sliku nečijih grudi ? (ne golih ,u džemperu,bez lica  ) i to je žena napala ženu ? Pri tome "napadačica" je dokazano "virtuelni lik" koji postavi bog zna čije slike kao svoje ,a "napadnuta "nema nijedan razlog da je dotična uopšte zanima ? Ostali smo paffff ...ima paranoičnih ludaka ,ali nikada nismo čuli za takvu stupidnost .
Jesu u dva navrata zloupotrebljene slike i video materijal članica foruma ,ali nije ništa uzeto "sa foruma" ,nego su svojevoljno pozirale dotičnom ,ili se slikale sa dotičnim ,pa kada je "pukla tikva" i "dragi" postao zlotvor koji "rastura" po netu ,eto nevolje . 
Ono što smo mogli uraditi ,po saznanju o događaju ,takve smo udaljili zauvek (jer su i ološ i žrtva bili članovi ovde ) 
Ima ljudi koji zaista ne vole ili ne žele da im bilo koja fotografija ne bude nigde na netu (u razloge neću ulaziti ) kao što ih ima koji nemaju problem sa tim ,pa stave i cele serije ,boli ih uvo .
Sve zavisi od osobe ,ja lično mislim da niko nema razlog da "zloupotrebi" neku moju ,a i šta bi sa njom ?
Da plaši ljude ?  brdski
Nisam medijska ili estradna ličnost pa da mi zato propadne "karijera" ,kao što nije 99% nas ,tako da je "opasnost "neke zloupotrebe verovatno minimalna .

Nazad na vrh Ići dole
sunrise
NaughtY

Godina : 32
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Pet Jan 29, 2016 9:05 am

Svako ko zloupotrebi neciju fotku ili snimak, nije sigurno normalan, jer da jeste ne bi to uradio.

Ja sam imala prilike da na jednom sajtu za upoznavanje gde sam odlazila, saznam da su moje slike zloupotreljene, i to ni manje ni vise nego je neki bolesnik, muskarac, naravio profil kao zena i pokacio moje fotkice, satro kao ona je bisex i trazi zene. Katastrofa! Sva sreca pa na takvim stranicama ne postavljam slike face i uvek zatamnim pozadinu.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan92
Početnik
Početnik

Datum upisa : 19.09.2013

PočaljiNaslov: Fotke   Uto Mar 01, 2016 11:38 am

sunrise ::
Svako ko zloupotrebi neciju fotku ili snimak, nije sigurno normalan, jer da jeste ne bi to uradio.

Ja sam imala prilike da na jednom sajtu za upoznavanje gde sam odlazila, saznam da su moje slike zloupotreljene, i to ni manje ni vise nego je neki bolesnik, muskarac, naravio profil kao zena i pokacio moje fotkice, satro kao ona je bisex i trazi zene. Katastrofa! Sva sreca pa na takvim stranicama ne postavljam slike face i uvek zatamnim pozadinu.

Gde mogu da se vide te tvoje fotke? :zecic:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Sub Jun 11, 2016 2:47 pm

Evo i malo pravde oko "tajnog snimanja" i zloupotrebe istog .
Rvaču Hulku Hoganu (umetničko ime ) sajt Gawker  media ,koji je objavio snimak seksa sa Heder Klem (žena radio voditelja ) sudskom odlukom mora da plati 140 miliona $ .
Pošto ih nema -ide u bankrot i na aukciju . 
Pa se zezajte sa Hulkom (isplatila mu se švaleracija ) 

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    Ned Jun 12, 2016 9:05 am

Oci-ANDJELA ::
Koliko puta se desilo da snimak koji nije za javnost dospe bas tamo..
Secate se Severine, Suzane Mancic, Sanje iz zvezde granda..

Mislim da Severina ne spada u kategoriju "tajnih".
Dosetila se kako da sebi napravi dobru reklamu i uspela je.
Ne znam ko je Sanja a Suzana je sledila Severinin primer samo sa manje uspeha.

Oci-ANDJELA ::
Da li mislite da ovo treba zakonom regulisati -tj kazniti ? Kakve osobe i iz kojih motiva mogu da urade tako nešto?

Objavljivanje kradenih slika trebalo bi veoma strogo kažnjavati!
Mislim posebno na slučaj kada su deca snimala svoj seks i prebacila u svoj kompjuter. Kada je komjuter odnet na popravku serviseri su ukrali snimak i objavili ga na internetu.
Servis bi trebalo da plati ogromnu odštetu deci. Rukovodilac servisa je trebalo da odleži koju godinu a svi ostali da više ne smeju ni da pipnu kompjuter a kamoli da ga popravljaju!
Ovo bi trebalo da važi za sve privatne snimke.

Morala bi se odrediti i granica privatnosti. Privatnost može postojati samo u ličnom prostoru - kuća i dvorište. Već na ulici, privatnosti u istom smislu nema. Međutim snimci sa javnih kamera ne smeju biti dostupni javnosti.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: (tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba    

Nazad na vrh Ići dole

(tajno?) SNIMANJE-mob,web,nadzorna kamera ...i zloupotreba
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 15 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Korak po korak na putu do bete +
» Neprohodnost jajovoda i HSG
» Prolaktin, uvecana hipofiza
» Rentgen zbog zuba ili slicno

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-