DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Kako NAS vide stranci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 2:29 pm

Ovako?

[You must be registered and logged in to see this link.]

A mozda imaju i neko bolje misljenje o nama.

Cijene li nas u inostranstvu,ili im valjamo samo za tezacke poslove koje oni nece da obavljaju,imate li osjecaj da na nas gledaju s visoka ili ipak smatraju da smo ravni s njima,jednaki po svemu,samo se eto mozda razlikujemo po nekim obicajima?

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 2:58 pm

to je vetj individualno mishljenje......mada kako god gledali, nikad neche shvatiti neke "etalone" vrednosti....
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Godina : 39
Datum upisa : 25.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 3:00 pm

Istina,mi smo mozda za njih divljaci ali koji imaju dusu,znaju oni to.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 3:02 pm

Xenia ::
Istina,mi smo mozda za njih divljaci ali koji imaju dusu,znaju oni to.

nesto znaju...ali nedotiche do njih swe....
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Godina : 39
Datum upisa : 25.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 3:04 pm

Mislim da ipak imaju pogresnu viziju,ne trude se oni da nas upoznaju.
Nazad na vrh Ići dole
Bole__Ser.

Datum upisa : 18.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 4:22 pm

Možda i mi imamo pogrešan nastup, pre izvesnog vremena baš sam ćaskao sa nekim strancima koji su mi prijatelji o našem nastupu. Stalno se trudimo da objasnimo našu politiku koja njih u opšte ne zanima i to ih odbija, to su mi oni preneli. Sve ostalo je super, zabava, provodi, humor, hrana samo neka...

Možda ne bi bilo loše da Xenia na primer bude stranac a ja domaćin, pa da reprezentujemo kako bi to trebalo da izgleda, trudiću se da budem izdašan i prijatan.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 4:54 pm

Prilaze nam s predrasudama....treba to razbiti,probiti taj stit kojim se stite od nas,e onda shvate da smo LJUDI.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 09, 2009 5:39 pm

A mozda imaju i neko bolje misljenje o nama.

Cijene li nas u inostranstvu,ili im valjamo samo za tezacke poslove koje oni nece da obavljaju,imate li osjecaj da na nas gledaju s visoka ili ipak smatraju da smo ravni s njima,jednaki po svemu,samo se eto mozda razlikujemo po nekim obicajima?

Mogu reci da nashi sportisti dosta doprinose u tome da se poboljsha slika o nama, koja nije bila bash za primer poslednjih godina....Drugo, nakon raspada drzhave, dosta ljudi je prebeglo u inostranstvo i nisu prezali ni od chega, samo da bi osigurali sebi bolji zhivot, pa su i oni dosta doprineli da slika o nama bude negativna. To je u globalu. Stranci se , inache , i ne interesuju za nas.
E sad, ako su u poziciji da vas upoznaju, rado ce saslushati shta imate da kazhete o sebi i drzhavi iz koje dolazite. Onda je na vama kako ce oni dozhiveti sve to.
U inostranstvu te cene, govorim o zemlji gde sam, po tome kakav si, a ne odakle dolazish. Ako imash diplomu, koja je priznata u drzhavi, normalno cesh raditi svoj posao, bez da te iko omalovazhava, ili tera na neke ponizhavajuce, ili teshke poslove. Ali ako nemash kvalifikacije, normalno da cesh prihvatii bilo sta ako mislish da opstanesh. Ovde nema ''lezhi 'lebu''...Ako hocesh dobar zhivot, ima dobro i da radish...
To shto se nashi obichaji razlikuju, njima je zanimljivo, poshto nisu optereceni time, pa ce rado prihvatiti da upoznaju neshto drugachije. Bitno je samo ne remetiti okolinu, i niko ti nece zameriti na tvojim obichajima, kulturi, ponashanju.... Socijalizacija je svugde za choveka bitna , pa tako i za NAS u svetu, ako zhelimo da nas ne guraju u stranu....
Zhivi i pusti druge da zhive...otprilike....

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sub Jan 09, 2010 2:10 pm

Pre neki dan na NRK2 ( nacionalna televizija) je ishao program o Titu i Jugoslaviji u doba njegove vladavine. Govorili su ljudi iz svih bivshih Republika, o nachinu na koji su oni dozhiveli ili prozhiveli (prezhiveli) sve to..
Bilo je to visoko obrazovanih , kao i sasvim prostih ljudi, a pokazana je i kolektivna svest jednog naroda u to doba.
Emisija mi se dopala, poshto je bila napravljena kao jedno neutralno vidjenje o narodima iz bivshe Jugosalvije...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Uto Jan 19, 2010 7:46 pm

Zavisi kako odigramo vecheras...

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Uto Jan 19, 2010 8:21 pm

Intelektualci nas vide bash onako kakvi smo zapravo.Potpuno su informisani o svemu sto nas okruzuje.Mozda nas "necene" koliko bi mi zeleli ali to je opet njihovo mishljenje.Realno gledajuchi i mi isto njih necenimo koliko bi "mozda"trebali.Sve to pada u vodu ukoliko se interesna zona poklopi...vishe niko neobracha paznju ko je odakle i sl.

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Ned Okt 03, 2010 3:20 pm

Kako prolazi vreme, i sve bolje govorim i razumem ovaj jezik, pokusavam u nekim prilikama da ''ispitam teren'' sta i kako razmisljaju o nama.
Stariji se, obicno, secaju dobre, stare Jugoslavije. Oni obicno smatraju da je politika kriva za sve sto se kasnije izdesavalo, i delimicno jesu u pravu, ali svoje vidjenje baziraju i na osnovu onog sto im televizija prezentuje, tako da ponekad imaju pomalo iskrivljenu sliku, i ako su im televizori novi
Salu na stranu, Norvezani, oni bar skolovaniji, imaju predstavu o nama, narocito nakon boravka njihovog sadasnje prime ministra na nasim prostorima.
Mladi..E tu je stanje nesto drugacije. Neki misle, da l zbog zvucnosti, da smo deo bivseg SSSR-a, ili da smo tamo negde u Aziji, nize malo od Rusije affraid , a ima i onih za koje smo svi Balkanci- Croatia- Dubrovnik, Bosna- Sarajevo, i komsije- Srbi- Beograd- grupni sportovi. -Svi ste isti, jezik vam isti ( SlAveni), a to sto bio rat, pa niste vi jedini gde je bio!? Bitno da je proslo, ima sada toliko novih ( starih )mesta sa mnogo vecim problemima od vasih, nema potrebe da preuvelicavate to sto je bilo, bitno da je proslo.. ( ne vratilo se)

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 22, 2010 7:07 pm

More, svi se nekako CUDNO ZACUDE kad kazem da sam iz Srbije!?
Bas danas jedna bakica... Stojim na nekih - 20C , cekam bus, prilazi ona, dala bih jos bar 65, ali baka drzeca. Obraca mi se, nesto kao bas je hladno... Upotrebljava reci koje mi govore da je intelektualka, a i njen stav to pokazuje. A najvise mrzim kad mi se obrati intelektualac! Kako se osetim bezvezno sto ne znam dobro jezik- k'o prvak, sve izokola ja..Videla zena sa kim ima posla, pa me pita odakle sam. Reko- Serbia ( ajd' kao da jos zazvuci po NJINSKI sto bi rekli u mom kraju) , kad ona se zabezeknu- SRRBIJA?! ( ama bas razvuce ono r , pomalo na francuski nacin, al' rece SRbija, bez E! )
Ja i ne stgoh da se zabezeknem kako treba, naisao bus, a ona rece nesto kao- zadovoljstvo joj je sto me upoznala...
Pa se ti misli...

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Dec 22, 2010 7:34 pm

Sanja H. - moj advokat,letovala je u nekoj vukojebini na španskoj obali ...
Kupujući cigarete,izrekla je jedno:"hvala lepo" ne razmišljajući gde se nalazi,na šta je crnac za pultom odgovorio:"Nema na čemu" na vrlo dobrom Srpskom jeziku.
Na Sanjino pitanje odakle poznavanje jezika čovek je rekao:"Ja sam hercegovac!" affraid
E sad,ono što je neki naš zemljak "posejao" tamo negde ...Stranac ili ne ,nema loše mišljenje o nama ...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Sre Apr 27, 2011 6:16 pm

Kolega se sprema za letovanje. Za Portoroz, kaze, ide. Pita me kako je tamo, posto sam iz tih krajeva. Ogovaram kako sam ja mnogo juznije, ali mu govorim ono sto smo jos u skoli ucili, a i imala prilike da vidim- da hrvatska obala spada medju najlepse u Evropi, da ima dobre hrane..-A ljudi?- pita me. Nisam bas znala da odgovorim tacno, pa reko kako je to turisticko mesto, a on dolazi sa norveskim pasosem, bice sve u redu, uzivace, siguna sam.. I vec sam mislila da smo zavrsili razgovor, kad on rece- Daj pivo! ( )I dok ga ja zabezezknuto gledam, on prica kako to vezba vec neko vreme, prijatelji mu rekli da ta je recenica kljucna stvar u nasim krajevima!

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Čet Apr 28, 2011 9:24 am

:eee:
.. zanimljivo..

Inace u mojoj familiji imamo crnca.. tacnije sestra mi od strica se udala za polu-crnca ( mislim da je Brazilac), i dobili su sina Vuk-Piter itd.. pa sad zamislite odusevljenje kad se pojavi u BIH ili u Srbiji i govori srpski! :eee:
A koliko je sladak ne moram vam ni spominjati, valjda je pokupio sve najlepse od oboje.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Čet Apr 28, 2011 11:09 am

Lily ::
.. zanimljivo..

A koliko je sladak ne moram vam ni spominjati, valjda je pokupio sve najlepse od oboje.

Ti,Sremice,znaš da su najbolji " križani prasiCi " migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Čet Apr 28, 2011 11:43 am

Stranci imaju generalno lošu sliku o nama -pričam za Srbiju. Suviše puta smo bili pominjani u vanrednim vestima praćeno ruznim slikama .
Godine će trebati da se to popravi . Ako nas zanima turizam ,jedina dva "brenda" koja mozemo da ponudimo je Exit i Guča .
Novi Sad mora da popravi infrastrukturu , a Guča se mora kultivisati. Nije poenta da nam dolazi sve pijano i drogirano iz regiona -nego da dolaze gosti koji troše .Ovi što dodju kupuju pivo u samousluzi i rakiju brlju kod seljaka .
Najvažnije je oterati političare -a naročito ove što se prišljamče ,dalje od toga .Takve stvari treba da rade promoteri i ljudi koji znaju šta je turizam .
Nadalje -ići na ekološku varijantu, to uvek prolazi .Seoski turizam , ali na nekom nivou, bez improvizacija , i ono nešto malo "elitističkog" što imamo -bolji hoteli , rečne marine za jahte, takve stvari .
Nije ovo komunizam pa da treba da bude dostupno "radničkoj klasi" .
Srbija mora da ponudi i medijsku, i privrednu sasvim drugačiju sliku, eda razbije loše impresije koje su prva asocijacija na pomen naše zemlje , a pre svega -politička stabilnost i što skoriji ulazak u EU , tj prilagodjavanje standardima u svemu .
To bi moglo biti ključno da nas stranci vide u boljem svetlu .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Čet Apr 28, 2011 1:38 pm

EAGLE ::
Lily ::
.. zanimljivo..

Ti,Sremice,znaš da su najbolji " križani prasiCi " migg

hahahahaaa.. koje poredjenje.. al' sto jest-jest! :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Čet Apr 28, 2011 1:42 pm

Ja sam stranac! muhaaa

Sala na stranu. Bosanka sam. Imam u familiji par Srbijanaca. Nekako bih najbolje uspjela opisati citav narod kroz moju ujnu. Iz Backe Palanke je. Dobrodusna, nasmijana, uvijek spremna na zezu, ali i da pomogne. Strasna, a njezna. Predivna.

Koliko sam upoznala narod, svega toga ima u njemu. Uglavnom je tu sve ono dobro.
Ponekad, u nekome osjetis i malo nazadnosti, primitivizma, cak i ratobornosti, ali sve manje se takvi ispoljavaju; vijekovi napretka dokazuju svoje.

A bosanski Srbi su prica za sebe:) Jos uvijek se "traze". Kao u ostalom i ostali bosanski narodi. Bilo bi lijepo kad bi za promjeni svi odbacili komfuziju u sebi i prihvatili jedinstveni genetski sklop; gdje bi im kraj bio!
Na dobrim festama, naravno migg :zurka :
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Pet Jul 08, 2011 9:30 pm

MEČ DAVIS KUPA ČETVRTFINALA SVETSKE GRUPE ZA 2011. GODINU: ŠVEDSKA – SRBIJA (HALMSTAD ARENA, HALMSTAD 08 – 10. JUL 2011)

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Pet Jul 08, 2011 9:55 pm

Kaznena ekspedicija? 55555

Al će da nas voledu Sverige! smehsmeh

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Pet Jul 08, 2011 10:02 pm

cojle ::
Kaznena ekspedicija?

Al će da nas voledu Sverige!

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Pet Jul 08, 2011 10:02 pm

cojle ::
Kaznena ekspedicija?

Al će da nas voledu Sverige!

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   Ned Jul 10, 2011 1:46 pm

kako vide...???

vide onako kako se mi postavimo tj. od nas ovisi...

jedno treba znati i to je svetinja , kad si u drugoj drzavi postuj njen ustav i njene zakone itd.

mnogi kazu , ma koji cu ja klinac da ucim njihov jezik ili vidi konja sta sve hoce...

pri tom se zaboravi , da oni nisu nikoga od nas vukli i trazili...

jednostavno postuj kucu u kojoj si i tebe ce postovati domacini...

nema tu neke filozofije...

isto da ja sad odem u Rijad i napravim se budala i trazim odojak... :eee:

svoje postuj i ne zaboravi , ali i tudje... migg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako NAS vide stranci   

Nazad na vrh Ići dole

Kako NAS vide stranci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako sačuvati kosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: