DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

INFO 030

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Silvy
Frumos si de foc

Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2007

PočaljiNaslov: INFO 030   Pon Nov 09, 2009 11:29 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

ponedeljak, 09 novembar 2009 16:53 Đorđe Staniševski [You must be registered and logged in to see this link.]

Oko hiljadu i po radnika javnih preduzeća i građana Bora okupilo se danas na platou Doma kulture kako bi iskazali protest zbog kašnjenja početka grejne sezone i lošeg stanja u javnim preduzećima. Okupljeni su nakon protesnog skupa krenuli u protesnu šetnju do zgrade Opštine gde su uputili zahtev za podnošenje ostavke predsednika opštine i drugih funkcionera.

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Neverovatna je stvar da duboko zagazivši u 21. vek mi nemamo elementarne uslove za život. Pre svega grejanje, vrlo brzo ćemo ostati i bez vode a verujem i bez struje". Ovim rečima se okupljenim građanima obratio Dragiša Trujkić predsednik VSSSOB. "Za 30 % je porastao broj naših kolega koji su otišli na bolovanja, preko 50% dece ne ide u školu zato što je izuzetno hladno, Direkcija za izgradnju, krovno preduzeće koje kontroliše rad ostalih javnih preduzeća je u blokadi od preko 14 miliona dinara, vrlo brzo ćemo hodati kao zombiji po mraku zbog isključenja ulične rasvete", rekao je Dragiša Trujkić i zapitao se da li je moguće da u opštini nema više para da se zakrpe krovovi na obdaništima, za sportske klubove, za plaćanje računa. "Mi se ne bavimo politikom. Hoćemo da živimo normalno i hoćemo da za to što živimo nenormalno neko odgovara. Opština Bor je dovedena na prosjački štap a naša borba protiv besplatnih koncerata i auto trka traje već pet godina".

Nakon govora na platou doma klulture demonstranti su se uputili prema zgradi Skupštine Opštine gde su predali zahtev za ostavku predsednika opštine i smenu kompletnog rukovodstva. Predstavnike sindikata i demonstrante je ispred opštine sačekao pomoćnik predsednika opštine Zoran Janković i ponudio da se oformi delegacija koja će pregovarati sa predstavnicima opštinske vlasti što je odbijeno jer su zahtevi jasni i nema se o čemu pregovarati.

Nakon toga je grupa demonstranata pokušala da udje u zgradu opštine ali ih je policija u tome sprečila.

Branislav Rankić, predsednik opštine Bor, je na zahtev sindikata da podnese ostavku kratko i jasno odgovorio: "Ne pada mi na pamet"

"Odložio sam svoj put za Beograd da bih sačekao predstavnike sindikata. moj pomoćnik je pozvao predstavnike sindikata da dođu i da razgovaramo o njihovim zahtevima što su oni odbili. Ja ostavku mogu podneti na način na koji sam i izabran. Ako su mislili da će vratiti krizne štabove i ako misle da će pritiscima menjati vlast u Srbiji ja mislim da je to vreme odavno prošlo. Neka gospoda uključe sav svoj moralni kredibilitet koji imaju i neka izlobiraju političke stranke u SO Bor da naprave novu većinu i neka ta nova većina smeni predsednika. Ja ću se kao i prošli put povući bez ikakvih problema" - rekao je Rankić.

27. novembra 2006. godine predloženi su članovi socijalno ekonomskog saveta i taj savet ne funkcioniše isključivo zaslugom sindikata. Da je funkcionisao ovih protesta sada ne bi ni bilo. Grejanje je samo izgovor jer i prošle godine je grejanje počelo krajem novembra pa protesta nije bilo. Grejanje se stabilizovalo i ja očekujem da više neće biti problema, rekao je Branislav Rankić predsednik opštine Bor. Krivci za ove proteste su Demokratska Stranka i LDP a pre svega je dragiša Trujkić dozvolio da bude ispolitizovan i predpostavljam da on i jeste član ili simpatizer neke od ovih političkih opcija. Potpuno je nelogično da grejna sezona počne 15. oktobra i da nema ni grama uglja u toplani a sindikat ne reaguje sve do 23. oktobra kada dolazi do smene predhodnog direktora. Tek kada se menja direktor koji je doveo Toplanu u situaciju da nema grama uglja na početku grejne sezone, tada sindikat najavljuje proteste pozivajući se na grejanje. Neću da govorim ko je koga i na koj način zadužio ali policija već tri dana vrši istražne radnje u Toplani i uskoro ćemo imati priliku da saznamo ko je stajao iza ove opstrukcije Toplane jer ta opstrukcija isključivo služi da bi se smenila opštinska vlast.

VSSSOB je najavilo protestna okupljanja na svakih sedam dana sve do ispunjenja zahteva.
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   Uto Nov 10, 2009 12:38 am

autor Zoran Stanković | [You must be registered and logged in to see this image.] |

I ovaj ponedeljak dođe i prođe…
Sad, kad sam odgledao priloge raznih televizija, rekao bih da je na protestima bilo nešto više od hiljadu ljudi.
Nije to baš toliko razočaravajuće, odnosno – ne mora da bude. Sve zavisi da li će se protest nastaviti jer tek na kraju ćemo moći da kažemo da li je uspeo ili nije. A kraj će, ovakav ili onakav, biti u naredni ponedeljak.
Ili će sindikat tada da okupi duplo više naroda ili neće ni ovoliko. Ako bude duplo više, onda se prosto ne treba razilaziti dok Rankić i društvo ne podnesu ostavke, a ako bude manje naroda, onda lepo da se okrenemo, vratimo kućama i da prekinemo da se žalimo i Vladi Srbije i prijateljima na internetu.
Ne možemo da očekujemo ni od koga pomoć ako pre svega ne pomognemo sâmi sebi.
Ja ipak ne mogu da razumem one Borane koji danas nisu izašli.
Ko je i čime toliko naplašio te ljude? Čujem danas da je bilo žestokih pritisaka na zaposlene u javnim preduzećima pa mnogi ni na posao nisu došli jer ne bi znali da objasne kolegama zašto u pola tri ne idu na protest.
Izgleda da je sindikat Opštinske uprave izašao iz cele priče.
Ne mogu da verujem kakvi su to ljudi, majke mi.
Gledam malopre i Rankića, slušam njegovu izjavu. Kaže, nema nameru da podnese ostavku.
Ruku na srce, ne vidim zašto bi je i podneo. Nije ovo pritisak koji bi mogao da ga prinudi da to uradi.
Osim toga, zahtev sindikata se ne odnosi samo na njega, već i na sve odbornike. Čak i na one opozicionih stranaka koje su protest podržale. Ako odbornici iz tih stranaka ne vide razlog da podnesu ostavke, onda zašto bi to uradio Rankić?
Šta je sa onim odbornikom koji je prešao u SNS iz radikala? I kad smo kod SNS-a, gde im je tih njihovih 1500 članova? Mislim, gde su bili danas?

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%; }
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}

Sve u svemu, mučna mi je pomalo ova situacija.
Imamo s jedne strane Dragišu Trujkića i još nekoliko sindikalaca koji su stisli petlju i pozvali građane na proteste jer drugo ništa više ne može da se uradi, s druge strane imamo lokalne političare (jao majko!). Između su oni o kojima se ustvari sve vreme radi – nesrećni građani Bora. A ti građani su zbunjeni i uplašeni i ogromna većina se ponaša samo kao da su posmatrači. Kao da sindikat ratuje sa lokalnim vlastodršcima, ali u nekoj drugoj državi ili makar, kao da sve ovo nema veze sa nama.

Svaki građanin u Boru će znati da kaže na čijoj je strani, ali tu se njihovo angažovanje završava.
Ne terajte ih na ulice, to se njih ne tiče.
I na kraju, šta ćemo ako se sutra proglasi epidemija i zabrane sva okupljanja?
A to može da potraje do proleća.
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   Uto Nov 10, 2009 12:49 am

Novac, onaj prokleti, ima miris krvi. Neki miriše na belo, neki na šmrk, drugi na duvku, treći na … Novac koji ste vi uzeli miriše na nesreću. Miriše na bolest, na bolesnu decu. Na decu koja se smrzavaju. Kako možete da očekujete sreću, novcem koji ima taj “miris”.
Novac koji ste vi uzimali, za kulturna događanja koja pružate, miriše. Da li vam zaigra srce, kad pročitate da u Boru nema grejanja, a da temperatura silazi ispod nule.
Deca, k`o deca. Pevaće vaše pesme, igrati uz njih, veseliti se. Ali vi, da li vam zasmrdi nešto? da li je to novac? ili ste i sami počeli da vonjate.
Zvezde Granda, Saša Popović, Zdravko Čolić, Marija Šerifović, Željko Joksimović, Zorica Brunclik, Mira Škorić, i ko sve ne, zatim, Gaga Ford, Beoton, Melos, Zvezde Granda. Hvala vam. Nema svako Fortunu i furunu.
O našim cvrčcima, u ponedeljak. Tačno u 14,30.
Da prodamo, samo da igramo.
Milan Milićević
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   Čet Nov 12, 2009 11:49 pm

Opština Bor je dovedena na prosjački štap

Da podsetim-na vlasti u Boru je bila više godina Srpska Radikalna Stranka .
I sad TI ISTI napadaju ove koje su od juče na vlasti, i koji su došli na praznu kasu koju su im ovi ostavili?
Pa ako ih narod sledi ....onda stvarno treba razmisliti o mentalnom sklopu .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   Pet Nov 13, 2009 11:31 pm

Gotovo cela Rgotina stala je na stranu sveštenika Lazara Sekulića koji je pretio da će da zapali i sebe i crkvu

[You must be registered and logged in to see this image.]Sveštenik Lazar Sekulić (61) iz Rgotine , zbog premeštaja u selo Lenovac, kod Zajecara , nije mogao da se pomiri sa odlukom o iznenadnom premešaju i revoltiran – polio se benzinom i zapretio da ce zapaliti i sebe i crkvu. Tek, kada su drugi dan Gospojine, pred crkvu stigli meštani, policija i vatrogasci, ali i crkveni namesenik, nakon razgovora i ubedjivanja, sve se završilo bez udesa i tragedije. – Ne mogu da napustim Rgotinu kad sam protekle 33 godine više od pola sela krstio, vencao, mnoge otpratio do vecne kuce. Svi smo zajednicki podigli crkvu i zvonik, izgradili kucu za moju porodicu. Pet godina radio sam u Mokranju kod Negotina. Sedam godina sam molio da me vladika Timocki primi na razgovor, imao sam šta da kažem, ali nije vredelo. Sada, dve godine pred penziju, moram da se borim za svoje pravo i svoje principe. Istina, hteo sam da se zapalim. Polio sam se benzinom , svece su gorele nadomak od mene-kaže Lazar.

Tog jutra, na Gospojinu, oko osam sati, prvo su stigli seljaci, ali niko nije ni slutio šta ce se desiti. Culo se da dolazi novi sveštenik i da ce biti primopredaje, ali niko nije pretpostavljao da ce pop Laza biti toliko odlucan u odbrani svojih htenja.

-Laza i ja smo dugo u Rgotini i lepo živimo. Zavoleli smo meštane i oni nas. Necemo napustiti Rgotinu po cenu života- rekla je popadija Ružica.

[You must be registered and logged in to see this image.]Rgocani su kivni na vladiku Justina i, kako kažu- “vladika nije Bog” i da je red da sasluša sveštenike kojima se ne odlazi iz dugogodišnjeg prebivališta. Lazar je, povrh svega, težak srcani bolesnik.

U selu je sakupljeno 8oo potpisa u njegovu korist, što je više od 80 odsto punoletnih gradjana. U Timockoj eparhiji nismo mogli ništa konkretno da saznamo. Nezvanicno, vladika Justin je u inostranstvu. Kada se vrati bice više detalja o celom slucaju . Prema recima sveštenika Sekulica, zajecarska policija se sa njim korektno ponašala. Cim su obavili svoj posao, zajedno sa vatrogascima, napustili su selo.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   Sub Jan 16, 2010 7:42 pm

U Boru uhapšena dva mladića osumnjičena za smrt osnovca

Beta | 16. 01. 2010. - 16:41h [You must be registered and logged in to see this image.] 18:53h
| [You must be registered and logged in to see this link.]

Borska
policija uhapsila je danas dva mladića zbog osnovane sumnje da su
odgovorni za smrt M.LJ. (15), koji je noćas oko dva sata nastradao
nakon tuče u noćnom klubu "Monca" utom gradu.
Uhapšeni T.M.
(19) i B.M. (16) su uz krivičnu prijavu predati isražnom sudiji Višeg
suda u Zaječaru, rekao je na konferenciji za novinare vršilac dužnosti
načelnika odeljenja kriminalističke policije u Boru Zoran Milijić.
Prema rečima Milijića, osumnjičeni su uhapšeni danas popodne na
osnovu uviđaja i obdukcije tela nastradalog mladića, kao i obaveštenja
istražnog sudije i tužioca. Njima se stavlja na teret krivično delo
"nanošenje teških telesnih
povreda sa smrtnom posledicom".
Nastradali dečak je učenik osmog razreda Osnovne škole "3.
oktobar" u Boru, i prema svedočenjima vršnjaka, nije bio sklon
incidentima. Milijić je rekao da je policijska patrola odmah izašla na
mesto gde se dogodio incident, a na zamerke roditelja da policajci nisu
reagovali iako su bili udaljeni svega desetak metara, rekao je da od
ograde nisu mogli da vide šta se dešavalo ispred lokala.
"Policija redovno kontroliše rejon kod kafića 'Monca', jer se
tu petkom i subotom okuplja preko hiljadu mladih ljudi. U ovom slučaju,
policija nije mogla da reaguje, jer je tuča trajala vrlo kratko i iza
ograde lokala", rekao je Milijić. On je potvrdio da policija i
inspekcija znaju da se u tom lokalu toči piće maloletnicima i da protiv
zakupca lokala postoje brojne prijave.
Pre šest godina, u istom kafiću ranjena su dvojica radnika
obezbeđenja, a osoba koja je pucala na njih izvršila je samoubistvo.
Borska policija je 2007. godine uhapsila jednu osobu koja je pokušala
da u "Moncu" unese i aktivira dinamit u trenutku kada je u lokalu bilo
nekoliko stotina gostiju. On se na to odlucio pošto mu je obezbeđenje
zabranilo ulaz u taj objekat.

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   Sub Jan 16, 2010 8:03 pm

sve sami divljaci..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: INFO 030   

Nazad na vrh Ići dole

INFO 030
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Indeks telesne mase
» Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/
» Partner je u horoskopu............?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: NARODI I ETNIČKE GRUPE SVETA :: VLASI-
Skoči na: