DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:51 pm

ma....hteli mi ili ne znam ja sta nas cheka, ali do ulaska u evropu josh chemo prichekati.Bitche kako bude...mi nemamo druge alternative, aj da vidim da li neko moze drugachiju moguchu prichu izneti osim ove.Nevolim da laskam niti da verujem u prazne priche, svaka istina mi je bolja od bilo kakve lazi lepo upakovane.Da je tako kako Sonya pricha nebi ona bila tamo gde jeste...a da tamo necvetaju ruze to je tachno...Sve je to na nekom nivou a mi smo stvarno ispod svakog ekonomskog...

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 8:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] dosta sam lajala danas...... ajde malo da pevam...

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 8:52 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Sub Maj 08, 2010 9:53 am

Uvredljivo obrazloženje Kremlja

Srpska vojska nepoželjna u Moskvi

T. N. Đaković | 08. 05. 2010. - 00:02h
| Foto: M. Jošida | Komentara: 107

Na
Dan pobede, 9. maja, u Moskvi marširaće 11.500 vojnika, među njima će
biti američki marinci i britanski sasovci. Poziv, međutim, nije upućen
pripadnicima Vojske Srbije, ni ministru odbrane Draganu Šutanovcu, iako
je Srbija, kao članica antifašističke koalicije, podnela izuzetno visok
broj žrtava tokom Drugog svetskog rata.
[You must be registered and logged in to see this image.]Vojska Srbije bi dostojno
reprezentovala državu i one snage koje su tokom Drugog svetskog rata
učestvovale u borbi protiv fašizma na prostoru bivše Jugoslavije

U Rusiji kažu da Srbiji nije upućen poziv jer je u ratu učestvovala Jugoslavija.

Konstantin Nikiforov, direktor Instituta za slovenske studije
pri ruskoj Akademiji nauke i umetnosti, kaže za „Blic” da će u vojnom
defileu prilikom proslave Dana pobede u Moskvi učestvovati samo vojske
savezničkih sila u Drugom svetskom ratu.

- Srbija nije isto što i Jugoslavija. Da smo pozvali vašu
zemlju, morali bismo i Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Makedoniju,
Sloveniju i Crnu Goru - objašnjava Nikiforov.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac kaže za „Blic” da ne zna
zašto pripadnici VS nisu pozvani na tu svečanost i da je potpuno ubeđen
da bi Vojska Srbije na paradi dostojno reprezentovala državu i one
snage koje su tokom Drugog svetskog rata učestvovale u borbi protiv
fašizma na prostoru bivše Jugoslavije.

Šutanovac ističe da su žrtve tada podnete u odnosu na veličinu
zemlje impozantne i da bi mu bilo izuzetno zadovoljstvo da Vojska
Srbije učestvuje na paradi.

Ministar kaže da rusko- srpski vojni odnosi nisu dobri kao
politički, ali najavljeje da bi već krajem godine moglo doći do
poboljšanja je u Beograd dolazi visoka delegacija, predvođena
načelnikom Generalštaba Ruske vojske.

- Time ćemo otvoriti novu eru odnosa, nakon čega očekujem
da će doći do razmene poseta i na ministarskom nivou i konačnog
uobličavanja naših odnosa koji će pratiti ono što se dešava na
političkom planu - rekao je ministar odbrane.
Može li se izostanak poziva ministru odbrane i Vojsci Srbije
protumačiti kao odgovor Moskve na ubeđenje Rusije da srpski ministar
odbrane zastupa bliže veze sa NATO od onih u „Partnerstvu za mir”?
Zoran Dragišić, vojni analitičar, sumnja u to.

- Na toj paradi učestvuju članice NATO, čak i Amerika, a
neke članice bivše SSSR, kao Gruzija, nisu pozvane takođe. Ne znam šta
je uzrok ovog poteza Moskve, ali država mora dobro da ga analizira -
poručuje Dragišić.

On upozorava da Srbija ima nerealan odnos prema Rusiji, a
da on mora da se gradi na međusobnom uvažavanju, a ne na shvatanju da
je Srbija ruska gubernija.
Ističe da konačno Srbija mora da shvati da Rusija neće okrenuti rakete
prema Americi zbog Kosova, kao što to nije učinila 1999. godine tokom
bombardovanja, niti će poslati strateške bombardere da štite srpske
interese. Za njega je stvar jednostavna, pred nama je izbor - ulazak u
NATO ili pakt sa Rusijom, koji ona nema ni sa jednom drugom zemljom.

Izostanak poziva za Vojsku Srbije i njenog ministra odbrane
ponovo otvara pitanje šta Rusija hoće od Srbije, šta su njeni interesi
na Balkanu. Ekonomski interesi su više nego jasni. Rusija je jedan od
dva naša najznačajnija spoljnotrgovinska partnera. Samo u prva tri
meseca ove godine sa njom je ostvarena razmena od 623,9 miliona dolara.
Istina je, međutim, na žalost Srbije i na sreću Rusije - gotovo čitav
iznos odnosi se na uvoz iz Rusije.

Sem toga, Rusija je jasno saopštila nedavno da dalje
širenje NATO na istok smatra direktnim ugrožavanjem njene bezbednosti.
Ali, istočno do nas su članice NATO - Bugarska, Turska i Rumunija,
severno je to Mađarska, zapadno Hrvatska, južno Albanija, koja je
aplicirala za članstvo, a tu su i Bosna i Crna Gora.

- Mi ćemo ući u NATO ili nećemo, zato što mi tako hoćemo, a
ne zato što tako kaže Moskva. Rusija kao svaka velika sila želi svoju
dominaciju ili uticaj nad drugom državom. A mi imamo političare koji ne
samo da su s ruskim političarima u vezi, već se ponašaju kao deo
ruskog, a ne srpskog političkog života - kaže Dragišić.

Šta s druge strane treba da znači jučerašnji poziv
generalnog sekretara NATO Andersa Foga Rasmusena u Bukureštu na
unapređenje veza Alijanse i Srbije i njegove reči: „Jako bih želeo da
se odnosi Srbije i NATO unaprede”? Da li je to diskretan, ali jasan
poziv Srbiji za učlanjenje u NATO?

- Ne mislim da je ovo poziv za učlanjenje u NATO jer je i
zvaničnicima Alijanse poznat stav Srbije o neutralnosti. Poziv na
saradnju ukazuje na to da je naš sistem odbrane respektovan od strane
Brisela pošto pokazuje da su reforme koje se sprovodimo po najboljim
svetskim standardima. Ali to je svakako poziv na čvršće povezivanje sa
evropskim bezbednosnim sistemom i dalje evropske integracije i na jaču
saradnju u okviru „Partnerstva za mir” - kaže Šutanovac.

Ministar odbrane je ubeđen da će otvaranje kancelarije
Srbije pri NATO u Briselu omogućiti razvijanje ne samo vojnih odnosa
već i vojnog zdravstva, energetske bezbednosti, ekologije…

- Činjenica je da se sve zemlje učlanjuju u taj program
kako bi crple koristi od te saradnje i naša je želja da ubuduće i mi
imamo podjednake mogućnosti poput drugih zemalja članica PZM - navodi
on.

Za Aleksandra Radića, vojnog analitičara, Rasmusenova
izjava je, poput drugih koje u poslednje vreme stižu iz Brisela, ništa
drugo do zeleno svetlo Srbiji da zatraži punopravno članstvo u NATO.

- Signali su vrlo očigledni i sada dolazi trenutak u kome se donosi odluka hoćemo ili ne. Na Srbiji je odluka - kaže Radić.

On smatra da je za NATO veoma važno da se Srbija uključi u
Alijansu radi konačnog rešenja krize na Balkanu. Kaže da bi to s druge
strane dalo priliku Srbiji da afirmiše svoj interes i lakše dođe do za
nju prihvatljivog rešenja za Kosovo. Vojna neutralnost za njega je
neprihvatljiva iz više bezbednosnih i ekonomskih razloga, ona
podrazumeva, između ostalog, veće snage odvraćanja i daleko značajnija
ulaganja u vojsku, sredstva koja Srbija nema.

Učesnici vojne parade
Na vojnoj paradi u Moskvi učestvovaće 10.500 ruskih vojnika. U svečanom
ešalonu naći će se i 1.000 vojnika iz bivših sovjetskih republika,
Velike Britanije, Francuske, Sjedinjenih Američkih Država i Poljske.

....i tako je dolazila Crnomorska flota , nama u pomoć , tokom akcije NATO (iako je svakom normalnom bilo jasno da je to gomila rdjavog čelika koja je dobra još samo za pretopiti) i tako sve one druge priče o "braći Rusima " ...koji ni prstom nisu mrdnuli za nas -sem iz svoje lične koristi .Zaista , ponekad se pitam do kada se ovaj narod može hraniti mitovima ....i kakva je naša inteligencija , kada u to još i većina veruje ...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Sep 03, 2010 9:48 pm

Danubius ::
Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?

Sve gore navedeno je tema za sebe, ali da bise osecali sigurnije, to stoji. Zar to nije teznja svih drzava, a posebno nedostizna za male drzave kao sto smo i mi?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pon Sep 06, 2010 7:59 pm

sonia ::

Sve gore navedeno je tema za sebe, ali da bise osecali sigurnije, to stoji. Zar to nije teznja svih drzava, a posebno nedostizna za male drzave kao sto smo i mi?
Zašto bi bilo nedostižno ? Pa i drugi su ušli u EU i NATO .I šta im fali ? Ako se gleda istorijski , majka Rusija je stavila šapu na dobar deo Istočne Evrope, i koji je to napredak bio za Rumuniju, Bugarsku, Madjarsku, Čehoslovačku , Istočnu Nemačku ?Jedva su čekali da ih se reše ,kao i sve pribaltičke republike sada . Ruse mi zanimamo kao jedna od retkih država kod kojih još imaju neki politički uticaj , a da se ne lažemo , ruska mafija je jedna od najsurovijih na svetu -treba li da udju sa svojim "kapitalom" i kod nas ? Vojno....pa videlo se kako izgleda ruska "pomoć" u Avganistanu, Čeleniji,pa nedavno i u Ukrajini .A videlo se kako izgleda i nama , tokom rata u Bosni . Trčali su samo da prvi zauzmu Kosovo, inače ništa , da se ne lažemo.
Komunističke Rusije više nema , ovo je tajkunska Rusija ...sumnjam da nam još koji tajkun treba .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Sre Sep 08, 2010 6:51 pm

Zašto bi bilo nedostižno ? Pa i drugi su ušli u EU i NATO .I šta im fali ? Ako se gleda istorijski , majka Rusija je stavila šapu na dobar deo Istočne Evrope, i koji je to napredak bio za Rumuniju, Bugarsku, Madjarsku, Čehoslovačku , Istočnu Nemačku ?Jedva su čekali da ih se reše ,kao i sve pribaltičke republike sada . Ruse mi zanimamo kao jedna od retkih država kod kojih još imaju neki politički uticaj , a da se ne lažemo , ruska mafija je jedna od najsurovijih na svetu -treba li da udju sa svojim "kapitalom" i kod nas ? Vojno....pa videlo se kako izgleda ruska "pomoć" u Avganistanu, Čeleniji,pa nedavno i u Ukrajini .A videlo se kako izgleda i nama , tokom rata u Bosni . Trčali su samo da prvi zauzmu Kosovo, inače ništa , da se ne lažemo.
Komunističke Rusije više nema , ovo je tajkunska Rusija ...sumnjam da nam još koji tajkun treba .

Prvo, nije zlato sve sto sija! Mnogo jace drzave tesko opstaju u toj EU, a ''istocni'' blok je tek posebna prica. Ulaskom u EU+ NATO ''carstvo'' morali su da pristanu na politiku uslovljavanja i potcinjavanja.
Mnogo MORA za malo MOZE!
Nezaposlenost je i dalje velika, standard ne mnogo bolji ( emigracije u potrazi za poslom i boljim zivotom su neverovatno velike), obaveze koje se MORAJU ispunjavati i bla, bla..moze tako do sutra.
Pitajte jednog Poljaka ( EU+ NATO) sto bi dusu dao samo da ode iz svoje zemlje, i odlazi, sto ceski, rumunski, pa , ako ocete i nemacki lekari i drugi vosokoskolovani pokusavaju na sve moguce nacine sto dalje iz, bajne nam, EU?! Sto Norvezani i Svajcarci na svakom cosku kazu javno- NE za EU!?
Mozda nije bilo bajno ni dok je Rusija drzala'' sapu'' preko, ali tu dolazimo do neceg drugog, sto je prica za sebe.
Price o najsurovijoj mafiji na svetu smo prerasli. Gde je japanska, kolumbijska, pa i balkanska, sto da ne? Oni znaju ko je najjaci i nasuroviji.
A sto se tice mafijaskog kapitala, pa i najvece drzave na svetu obrcu taj novac, mi smo samo kap u moru, a sva su mora slana..
Nisu Rusi nista ucinili u Avganistanu itd. ali zato ovi jesu!!!! Borbe se vode i posle godina i godina nametnute ''demokratije'' pa ko ostane...
Ziveli tajkuni, zvali se ovako il onako, ipak oni vode ovaj svet! Sta bismo mi bez njih? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Sre Sep 08, 2010 7:07 pm

Pitajte jednog Poljaka ( EU+ NATO) sto bi dusu dao samo da ode iz svoje zemlje, i odlazi, sto ceski, rumunski, pa , ako ocete i nemacki lekari i drugi vosokoskolovani pokusavaju na sve moguce nacine sto dalje iz, bajne nam, EU?! Sto Norvezani i Svajcarci na svakom cosku kazu javno- NE za EU!?
Ne trebamo pitati njih...pitajte našu decu , sadašnje studente , dakle buduću akademsku elitu. Više ni deklarativno ne kriju da čekaju da diplomiraju pa da "emigriraju" -ali niko ne pominje Rusiju, nego EU.
A Norvežanima i Švacajarcima ne treba Eu , oni imaju tako fenomenalan standard da im je svejedno i ko im je predsednik .Za njih je svet na dlanu , ako zele turistički , a što bi išli negde kada su u svojoj zemlji odlično plaćeni i najvaznije -ŽIVE U MIRU desetinama godina ??? Ja zaista ne vidim razlog zasto bi jedan nemački lekar želeo iz EU? Sem ako se ne misli na ovu tendenciju da Nemačka zaista izdrzava pola "siromašnih" članica EU.
Japanska mafija je u Japanu , SAD i Aziji -ali je Ruska na pragu-u svim zemljama u okruzenju zakljucno sa Crnom Gorom .I neka na tome ostane, neka ruski tajkuni uzmu po koju misicu , NIS im je poklonjen-dosta .

Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Sre Sep 08, 2010 8:53 pm

Citat :

Verovali ili ne, jedno je sigurno- nisu nam neprijatelji, što se ne bi moglo reći za ove druge koji su nas bombardovali.......mislite o tome. 55555
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Ned Mar 27, 2011 12:17 pm

RUSI VLASNICI ŠEST PRIVATIZOVANIH SRPSKIH FIRMI

Nedelja, 27. Mart, 2011.| Autor: Agencija TANJUG

BEOGRAD- Šest srpskih kompanija dobilo je za partnere ruske kompanije u procesu privatizacije od 2001. godine do danas, podaci su Agencije za privatizaciju.

Iz ove grupe prodatih preduzeća, izuzeta je "Nafna industrije Srbije" koja je ruskoj naftno-gasnoj kompaniji "Gaspromnjeft" prodata na osnovu energetskog sporazuma ugovorenog sa Ruskom Federacijom. Ta naftna kompanija prodata je krajem 2008. godine za 400 miliona evra, uz ugovorene investicije od 500 miliona evra.

Najobimnija ruska investicija u privatizaciji bila je svakako kupovina "Beopetrola" od strane ruskog "Lukoila" za 117 miliona evra u septembru 2003. godine. U toj privatizaciji ugovorene su i investicije ruske firme u iznosu od 85 miliona evra, kao i socijalni program u vrednosti od osam miliona evra. Inače, ta kompanija do sada je uložila značajno više - 380 miliona dolara, a u naredne godine, prema najavama, trebalo bi da investira još oko 100 miliona evra.

Na drugom mestu po obimu investiranog ruskog kapitala je preduzeće "Goša" - Fabrika opreme i mašina iz Smederevske Palanke koju je za 4.006.000 evra kupio konzorcijum fizičkih lica zaposlenih u "Goši" i ruska firma "Koks". U toj privatizaciji ugovorenoj 2005. godine, utanačene su i investicije od 3,5 miliona evra.

Rusi su, po podacima Agencije, kupili i 2007. godine beogradski "Termoelektro d.d" za iznos od 841.000 evra, ali bez ugovorenih investicija i socijalnog programa.

Sledeća na listi je firma "Fadip" iz Bečeja čiji je vlasnik postala kompanija "Matalorukav" 2007. godine i to za 617.000 evra, takođe bez ugovorenih investicija i socijalnog programa. Međutim, za ovo preduzeće ugovor o privatizaciji je raskinut u aprilu 2009. godine i trenutno se to preduzeće nalazi u stečaju.

Od poznatih srpskih kompanija ruskog vlasnika dobio je svojevremeno i proizvođač autobusa "Ikarbus".

Reč je o preduzeću"Avtodetal" koje je za sedam miliona evra kupilo na tenderu "Ikarbus", ali je ugovor raskinut.

Takođe, i Rudarsko-topioničarski basen Bor (RTB Bor) je bio u fokusu interesovanja ruskog biznismena Olega Deripaske i njegove firme "Bejzik elements", ali do realizacije te investicije nije došlo zbog neodgovarajuće ponude za RTB.

Ukupne ruske investicije u Srbiji, koje osim privatizacije podrazumevaju i druge oblike ulaganja, do sada iznose 1,3 milijarde dolara, a srpske u Rusiji oko 400 miliona dolara.

Najviše su Rusi uložili u naftni sektor, a nafta je istovremeno i najveća "uvozna" stavka Srbije kada je reč o spoljnotrgovinskoj razmeni sa ovom zemljom.

Vlasnici boljih automobila iz mog grada idu u susedne Madjarsku i Hrvatsku da toče gorivo na "Šelovim" pumpama . Ne iz zabave , nego zato što su imali problema sa automobilima zbog nečistog goriva ,i to ozbiljnih -a i gorivo je jeftinije .
Isto tako -bogatiji su uveli gas za grejanje -i sada se mnogi vraćaju na druge energente-jer im je obećani "jeftini" gas za 40 % skuplji od drveta , uglja , struje na mesečnom nivou .
Ja bih se zamislio da li treba da budemo ekonomski zavisni od zagrljaja slavjanske braće ...ili da gledamo šta je nama bolje i povoljnije

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Sub Jun 18, 2011 8:01 am

Hudožestvene priče

Gordana Suša | 18. 06. 2011. - 00:02h
|

E
sada kada je i tzv. bratska Rusija stavila Srbiju na listu rizičnih
zemalja
, ambasador ove zemlje u Beogradu Aleksandar Vasiljevič Konuzin
može da odahne. Njegova i primanja svih izaslanika Moskve biće za neki
procenat veća nego u nerizičnim državama.
Ne znam šta je
bitno uticalo na ovakav stav slavjanskog centra, a nije mi poznato od
vremena Informbiroa da je Srbija ikada bila rizična za Rusiju, poznato
mi je da je uglavnom bilo obrnuto!

Da li je posredi igranka oko akciza na gorivo (Evropa je tražila
demonopolizaciju, a Rusija - obrnuto), dakle, povlašćen položaj za
sebe!?
Ili nezadovoljstvo “malim” profitom monopolskog posrednika
„Jugorosgasa“? Cifra koja se pominje, od 20 milijardi dinara čiste
dobiti za nepotrebno posredništvo i to u vreme krize, ipak, nije
beznačajna. Plaćaju je, dakako, građani Srbije kroz ubedljivo
najskuplji gas u Evropi!

Elem, kada se setim svih onih zašećerenih i hudožestvenih priča
o energetskom strateškom partnerstvu i povećanju rezervi gasa u
rekonstruisanom Banatskom Dvoru ostaje utisak da su se skorile u debeli
štap, kojim, s jedne strane maše Rusija, a s druge Evropa. Zečevi
odavno pojedoše šargarepu...

Kao, na primer, „Srbijagas“ koja traži nove garancije za još jedan keš kredit i zapušavanje još jedne rupe bez dna…

A možda je novi ruski stav o rizičnoj Srbiji u dubokoj vezi sa
uspešno održanom konferencijom partnera za mir u Beogradu. Mada je tih
dana Srbija bila na međunarodnoj mapi detektovana kao prilično sigurna
i bezbedna zemlja i mada se unutarsrpski javni dijalog rasplamsavao do
besmisla na one koji su za i one koji su protiv NATO, ovaj samit, kome
su prisustvovali visoki voji šefovi članica NATO alijanse i zemalja
koje to nisu i vojno neutralnih kao što je Srbija, doneo je pozitivne
poene, a i sasvim opipljiv benefit od organizacije skupa.

Ali da baš to žulja neke Ruse videlo se i po prisustvu zamenika
predsednika Državne Dume Rusije, Babakova i već pomenutog ambasadora
konferenciji koju je organizovala, sami za sebe kažu, patriotska NVO
“Beogradski forum za svet ravnopravnih”. Opširan izveštaj možete videti
na sajtu “Srpski nacionalisti” i obavestiti se kako su organizovani
protesti protiv “Evro-Atlantika”, a u korist sporazuma o evropskoj
bezbednosti koji forsira Medvedev.
Eto, tako između signala i konkretnih dokaza, straha i nade, za ovo ili
ono, u Beogradu je uspešno završeno trodnevno zasedanje godišnje
skupštine Evropske federacije novinara. Bez obzira na tešku situaciju u
medijima i veoma oštre i jasne poruke, niko od prisutnih gostiju nije
tražio specijalni dodatak za rizik boravka u Srbiji.

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Sub Jun 18, 2011 10:51 am

E
sada kada je i tzv. bratska Rusija stavila Srbiju na listu rizičnih
zemalja, ambasador ove zemlje u Beogradu Aleksandar Vasiljevič Konuzin
može da odahne. Njegova i primanja svih izaslanika Moskve biće za neki
procenat veća nego u nerizičnim državama.

Da smo braća takva kombinacija bi se zvala incest. sminka
Sreća pa nismo i smem da budem zatreskana u Putina onako prirodnom selekcijom. migg
Tog bratstva imadosmo i na našim prostorima... nek mu je Bogom prosto... ili rahmetli mu.
Nekome gori nafta, nekome gas a malo i geostrategijski položaj inače baš se sekiraju za nas i Rusi i NATO. Svako gleda svoj interes!! Svima je lični interes na prvom mestu.
Što se tiče rizika održavanja nato samita u bombardovanom Beogradu pa oni su odlično procenili da nema rizika, ovde nisu imali ni jednu "kolateralnu" procenu!!!!
Kao da ih nisu sateliti pratili nego im je trebalo još i dodatno obezbeđenje... I šta im je ko mogao? A i da je bilo nekog pokušaja šta bi se dogodilo???

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Jul 21, 2011 11:48 pm

Поздрави за генерала Ратка Младића из стратосфере - граница космоса

[You must be registered and logged in to see this image.]21.07.2011. - Први Србин у стратофери

Успјешно завршен лет – „подорбитални космички тренинг“, који је извршен у бази Сокол, војске Русије у граду Нижњем Новгороду. Лет је извршен на авиону МИГ 29 УБ, трајао је 55 минута, за вријеме којег је достигнута висина од 20.450 метара, што се сматра доњом границом космоса.

У лету су достигнути сљедећи елементи:

Висина – 20 450 метара
Брзина – 1,94 М (маха)
Сила Г – 7,0

Елементи акробатике:

звоно, вираж, лупинг, буре, петља Нестерова

Главни пилот лета је био Сергеј Кара, тест пилот прве класе и шеф тима тест пилота пилота базе Сокол. Кара је један од најискуснијих пилота у свијету, са 5200 часова налета на више од 50 типова авиона, од којих су најпознатији МиГ 15, МиГ 21, МиГ 23, МиГ 29, МиГ 31, СУ 27, Јак 52, Ан 24, Ту 154 и М 101 Т. Сергеј Кара је носилац највишег руског признања – Почасни тест пилот Руске Федерације Елементи лета су:

Вертикално узлетање: вертикално пењање од полетање до висине од 9000 метара(висина лета путничких авиона) као симулација лансирања ракете

Убрзавање до брзине од 1,1 Мах и пробијање звучног зида. Убрзавање и досезање „границе свемира“ на висино од 20 километара. Симулација бестежинског стања која се изводи параболичним летом. Специјални маневар, симулација повратка ракете на земљу – летење са силом од 3 Г, а потом директно убрзање на минимално 5Г и спуштање са 9000 на 1500 метара. Повратак у базу Сокол као наставак симулације спуштања космичког брода. Пуни састав акробатских маневара (петља, ваљак, звоно... Брисани лет изнад писте базе Сокол на висини од 15 метара.

Лет траје 50 минута, од чега полазник тренинга добија команде авиона МиГ 29 15 минута.

Овај нови програм космичког тренинга важан дио припреме за све оне који желе да лете РЛВ, као што су SpaceShip 2 with Virgin Galactic, Lynx, Rocket Plane. Многи људи желе да лете подрбитални космички лет али нико ко не прође овај тренинг не може да осјети шта га стварно чека и да ли је спреман за исти. Овим космичким тренингом се даје могућност да се испробају карактеристике МИГ 29 УБ2, које испуњавају све елемнте РЛВ лета. Овим летом се стиче огромно искуство на једном од најпознатијих борбених авиона данашњице. Лет укључује незабораван поглед на земљу са границе космоса кроз кокпит МИГ 29 са висине од 20 километра.

Прије практичног дијела тренинга, полазник пролази сљедеће фазе: -медицински прегледи -инструкције које се тичу суперсоничног(надзвучног) лета, лета на екстремним висинама, профили космичког лета -теоретски и практични тренинзи које води посада МИГ 29 -тренинг употребе анти Г одијела и маске -тренинг употребе система за спасавање (катапултирајуће сједиште, падобрански систем) -тренинг у авиону МИГ 29 и упознавање инструмената МиГ 29.

Све тренинге изводе најбољи руски тест пилоти из базе Сокол у Нижњем Новгороду. База Сокол је фабрика авио завода МиГ и тест полигон за нове летилице завода МиГ. Лет у бази Сокол опслужује 150 људи, а веома је битна чињеница, што се за вријеме истог заустављају сви летови у рејону из сигурносних разлога, а 2 трасе(ваздушна пута) за цивилну авијацију се затварају док траје лет.

Полазник космичког тренинга Саша Савићевић је изјавио:

Ово је испуњење мог дјечачког сна, али и прилика да крочим тамо гдје су ријетки крочили. Сада сам званично први Србин на граници космоса, али морам да нагласим да је прије 3 године то учинила једна храбра српкиња – Наташа Павловић. Лијеп је осјећај летјети и досегнути висину од 20 километра, гдје се види како је земља округла, облаци, циклони, антициклони. Ријека Волга изгледа као кончић на зеленом тепиху, а када погледате изнад себе, нема плавог неба, већ црно небо пуно звијезда. Лијепо је знати да сам у том тренутку, вјероватно и тај дан човјек на највишој висини на свијету, осим 6 чланова посаде Међународне Свемирске Станице. Желим да се захвалим свима који су ме подржали, нарочито својој породици и родбини. Хвала руским пријатељима и руској војсци која ми је ово омогућила, пилоту Сергеју Кари, а нарочито им хвала што су ми дозволили да на кациги носим орла Немњића, то јесте грб Војске Републике Српске. Дана 21.7.2011, орао Немањића је био на највишој тачки свијета. Користим ову прилику да поздравим команданта генерала Младића и да му поручим да му је војска остала вјерна.
vostok.rs

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pon Okt 31, 2011 3:09 pm

SNS: VLAST NAM ZAVIDI ZBOG KONUZINA

Nedelja, 30. Oktobar, 2011.|

Autor: Agencija BETA

BEOGRAD - Srpska napredna stranka (SNS) odbacila je kritike povodom
gostovanj ambasadora Rusije Aleksandra Konuzina na skupu SNS-a u Nišu i
nazvala ih "proizvodom zavisti vladajućih stranaka".

"Kritički tonovi koje smo mogli čuti na račun supa, pa i na listu
govornika, proizvod su čiste zavisti predstavnika vladajućih stranaka
koje izvan Beograda nikada ne bi mogle da okupe više od 35 diplomata iz
različitih zemalja", rečeno je na konferenciji za novinare SNS.

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić ocenio je da se Konuzin
nastupom na skupu SNS-a umešao u unutrušnje stvari Srbije i poručio da
Srbija od ambasadora stranih zemalja očekuje neutralnost.

Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak zatražio je da
Srbija protera Konuzina, a Socijaldemokratska unija Žarka Koraća ocenila
je da je Konuzinov nastup na skupu SNS-a "još jedan u nizu incidenata
koji taj diplomata izaziva direktno se mešajući u unutrašnju politiku u
Srbiji".
----------
Ima se zaista i na čemu zavideti . Gosn Konuzin je sebi dopustio da uzme na sebe ulogu da vredja Srbe ,kritikuje državu Srbiju ,i meša se unutrašnje stvari jedne zemlje ,samo zato što ga deo opozicije časti ručkovima i večerama i voda kao mečku ,pardon ,"počasnog gosta" po svojim sedeljkama ? Čovek koji sebi dopušta da se NE PONAŠA po osnovnom diplomatskom vaspitanju ...pa ,na njihovom mestu se baš ne bih ponosio .
Ne znam odakle gosn Konuzinu pravo da u hali Čair daje izjave tipa "Velika Rusija je sa vama " -i time direktno implicira da Ruska Federacija podržava "politiku " Tome Nikolića ? To je pre svega nečasno prema državi Srbiji i Vladi Srbije ,čiji je praktično gost ,kao strani diplomata ,da ne kažem da se radi o grubom mešanju u unutrašnje stvari jedne zemlje -i to ne prvi put . Sumnjam da ga je predsednik Putin zato poslao u Srbiju,da ovde izigrava "gubernatora" .
Da ne bude samo kao sa Žirinovskim, "delegacijom Dume" i onim "čuvenim ruskim književnikom" Eduardom Lemonovim(koji je tamo poznat jedino kao istaknuti homoseksualac) ...pa se posle pokazalo da su ovde šetali u svom aranžmanu, tj na "kruvu i ruvu " SDS i SRS ,a obećavali eskadrone kozaka i Crnomorsku flotu ....koji nikada nisu stigli .Zato je stigao Gaspromnjet ,pa sada imamo najlošije i najskuplje gorivo i gas u regionu . Spasiba .

ps i usput -"strane diplomate " su izviždane na skupu SNS u Nišu -a Konuzin je za svoje gluposti dobio veliki aplauz .E to će zaista odlično odjeknuti u diplomatskom koru -i baš će doneti veliku korist Srbiji .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Nov 11, 2011 10:06 pm

Srbija |
petak 11.11.2011 | 16:21

"Južni tok nije u interesu Rusije"

Izvor: Tanjug

Beograd -- "Južni tok" će se graditi i sigurno će
prolaziti kroz Srbiju, iako taj projekat nije u potpunosti u interesu
Rusije, kaže Petar Kaznačev.

[/center]
Kaznačev,
koji je i osnivač konsultantske kuće "Kaznah stratedžis" smatra da će
"Južni tok" sigurno prolaziti kroz Srbiju, bez obzira koja će biti
konačna trasa tog gasovoda i da će njegova izgradnja podstaći razvoj
privrede Srbije.
Rusija i dalje snažno insistira na
realizaciji gasovoda "Južni tok", iako joj taj projekat nije toliko
potreban, rekao je Kaznačev i ocenio da je više reč o političkim, a ne
toliko o komercijalnim razlozima za njegovu realizaciju.
Kaznačev
je ocenio i da će cena izgradnja "Južnog toka, dugog oko 2.000
kilometara, od čega je planirano da oko 900 kilometara gasovoda ide po
dnu Crnog mora, biti značajno veća od prvobitno procenjenih 15 milijardi
evra.
To je više pitanje "ponosa i doslednosti" da Rusija uradi nešto
što je obećala, nego što je reč o komercijalnoj odluci, rekao je
Kaznačev.

On smatra da Srbija ima potencijal da u regionu
postane ključni intekonektor za energetske projekte koji će prolaziti
preko njene teritorije, ali i za energetske projekte koji će se
realizovati između Rusije, Turske i Evrope, istakao je.

Kaznačev je ocenio da će potrošnja gasa u svetu zbog posledica ekonomske
krize biti u padu, kao i da će zbog krize mnogi infrastrukturni
energetski projekti biti odloženi ili stavljeni na čekanje.

To
ne znači da ti projekti neće biti realizovani, ali će doći do njihove
revizije, a cevovodi bi mogli biti skraćeni i proširena mogućnost
njihovog korišćenja, rekao je Kaznačev.

S druge strane, on
kritikuje Rusiju jer smatra da bi za Rusiju bilo bolje da gradi gasnu
infrastrukturu prema Kini i Aziji, s obzirom da se očekuje da će se
potražnja za gasom u toj zemlji za 20 godina učetvorostručiti.

"Rusija te projekte razvija suviše malo i suviše kasno i trenutno nema funkcionalnu trasu za prodaju gasa za područje Kine``,
ocenio je Kaznačev i ukazao da bi Rusija trebalo da radi i na razvoju
projekata iz oblasti tečnog naftnog gasa, koga trenutno izvozi samo oko
dve milijarde kubika godišnje
-----------
Ovo može da znači ,braćo slavjanska - ako nam se ne isplatite ,odosmo mi u "zapadni tok" A ako ne igrate kazačok -sigurno .
Jeste da vam prodajemo najskuplji i najlošiji gas u celoj Evropi ,ali ste mali i beznačajni kao tržište ,u odnosu na jedan Turkmenistan ili kakav drugi *istan ,te bi moglo da bude "prašćajte menja ,dosvidanija "

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 5:23 pm

I kad se pomisli da nema ništa više ....nadje se ........ali izgleda da baćuške "peru ruke " ? Prašćuvaj daragoj ?
Doduše ...nije ni čudo ,ovakav zahtev ,jer zna se ko je "uticajan" na severu Kosova -onaj što bi voleo da Srbija bude Ruska gubernija .
Zanimljiv" patriotizam ".
---------------------------

ZAHTEV KOSOVSKIH SRBA SVAĐA RUSIJU I NATO

Utorak, 15. Novembar, 2011.|

Autor: Agencija BETA

MOSKVA - Ruska štampa upozorava na delikatnost zahteva više od 20.000 kosovskih Srba da dobiju državljanstvo Rusije.

Ako bi kosovski Srbi dobili rusko državljanstvo, to bi isprovociralo
konflikt Rusije i NATO, i pogoršalo odnose Moskve i Beograda, piše list
"Komersant".

Taj list citira savetnika Ambasade Rusije Olega Buldakova koji kaže da
je nekoliko hiljada ljudi uputilo pismo ruskoj Državnoj Dumi tražeći
državljanstvo Rusije.

"Komersant" navodi da su se Dumi obratila razna udruženja kosovskih
Srba, i da je molbu za državljanstvo potpisalo 21.000 ljudi
, ali ukazuje
da pismo još nije stiglo u Državnu Dumu.

Zamenik šefa Komiteta za spoljnu politiku Andrej Klimov rekao je listu
da "to pismo nije video", a list dodaje da zahtev kosovskih Srba može i
da ne bude rešen.

"Državna Duma ne daje državljanstvo, a da bi se takva molba realizovala, potrebno je promeniti zakon", rekao je Klimov.

Po njegovim rečima, takvi "presedani mogu biti opasni".

"Srbi su nam, naravno, prijateljski narod, ali ja nisam uveren da će
zahtev biti razmotren na sednici Dume. Sve nas to može uvesti u čudnu
situaciju. Sumnjam da radi toga treba da uđemo u konflikt sa svima. Ovde
je potrebna detaljna analiza i veoma pažljiva reakcija. Oštri koraci
sada sigurno nisu neophodni", rekao je Klimov.

"Komersant" ocenjuje da ukoliko poslanici, ali i vlada podrže
inicijativu Srba sa Kosova, to će značiti da bi ubuduće Rusija trebalo
da snosi odgovornost za bezbednost svojih novopečenih građana. Uz to,
Rusija treba da povremene sukobi kosovskih Srba sa mirotvorcima smatra
represijom protiv svojih građana i kršenjem njihovih prava, ukazuje
list.

List navodi da eksperti s tim u vezi ukazuju na primer Južne Osetije,
gde je većina građana do rata sa Gruzijom 2008. godine imala ruske
pasoše. Kao jedan od razloga početka operacije protiv Gruzije, Kremlj je
naveo to što su gruzijski vojnici ubili ruske građane.

Dnevnik piše da bi, međutim, u slučaju građana sa Kosova, Rusija imala
posla ne samo sa Mihailom Sakašvilijem, već sa čitavim blokom NATO,
dodaje list.

U svakom slučaju, zaključuje list, zahtev kosovskih Srba mogao bi da
"ozbiljno posvađa" Moskvu sa vlastima Srbije. Jer, ako inicijativa za
davanje državljanstva "dobije zeleno svetlo", to će biti udar na
pozicije vladajućih demokrata Borisa Tadića i "dobar poklon" srpskim
nacionalističkim partijama uoči izbora u proleće 2012. godine, ocenjuje
dnevnik.

"Komersant" zaključuje da će potom Kremlju biti teško da ubedi
rukovodstvo Srbije da Beograd i dalje smatra svojim strateškim
partnerom.

Dnevnik "Moskovski komsomoljec" (MK) citira da je diplomata Oleg
Buldakov rekao da je pismo kosovskih Srba upućeno i predsedniku Rusije,
premijeru, ruskom patrijarhu Kirilu.

On nije mogao da odgovori na pitanje da li je moguće pozitivno odgovoriti na njihovu molbu.

"Ne mogu ništa da kažem. Pitanje je pravno veoma složeno. Da bi se
dobilo državljanstvo Rusije, treba ispuniti mnogo uslova", rekao je
Buldakov, dodavši da se za sada ne preduzimaju nikakve radnje, "dok
pitanje ne bude rešeno u centrali".

Dnevnik navodi da je glavno pitanje koliko je ozbiljna namera kosovskih
Srba da postanu ruski državljani. "Moguće je da bi se vrlo začudili ako
bi im Rusija odmah dala lične karte. Najverovatnije, ti ljudi
jednostavno pokušavaju da privuku paznju na svoje oštre, i do sada
nerešene probleme", zaključuje MK.

Buldakov je za "Komosomoljsku pravdu" rekao da je Ambasada, kako je
predviđeno procedurom, pismo poslala Ministarstvu spoljnih poslova
Rusije koje treba da ga prouči i pošalje dalje gde je potrebno.

Po njegovim rečima, Ambasada još nije dobila "zvanicnu reakciju srpske
strane" jer je prošlo malo vremena od podnošenja zahteva.

"Ipak, taj zahtev je krajnje delikatan i moraju da ga razmotre odgovarajuće kompetentne instance", rekao je Buldakov.

Ruski komunisti podržavaju molbu kosovskih Srba

Lider Komunističke partije Rusije (KPRF) Genadij Zjuganov pozvao je
rukovodstvo Rusije da odobre državljanstvo kosovskim Srbima koji su to
tražili.
"Smatram da se sa velikom pažnjom treba odneti prema molbi više od 20
hiljada kosovskih Srba koji mole da im se da državljanstvo Rusije,
bojeći se za sopstvenu bezbednost. Šta više, smatram da treba da
udovoljimo toj molbi", rejkao je Zjuganov Interfaksu.
Zjuganov je kazao da ako to pitanje bude izneto na sednicu Državne
Dume, poslanička grupa KPRF će podržati molbu kosovskih Srba.
Podsećajući da Rusija nije priznala nezavisnost Kosova, on je naveo da
su Srbi na Kosovu izloženi nasilju i diskriminaciji.
"Srbi su nam bliski po jeziku, duhu i kulturi, i ako žele da postanu
državljani naše države, treba da im pružimo ruku i podržimo njihova
stremljenja", dodao je Zjuganov.

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 8:46 pm

Zanimljiv" patriotizam ".
--------------------------- "Komersant" navodi da su se Dumi obratila razna udruženja kosovskih Srba,
i da je molbu za državljanstvo potpisalo 21.000 ljudi

Baš me čudi da Srbi sa Kosova i Metohije nisu zatražili podršku od Amerike i Nemačke!?

Čak ni državljanstvo Mađarske!?

Bar da veruju Hašimu Tačiju i Borisu Tadiću il poslušaju Čedu!? :102:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 9:14 pm

cojle ::

Baš me čudi da Srbi sa Kosova i Metohije nisu zatražili podršku od Amerike i Nemačke!?

Čak ni državljanstvo Mađarske!?

Bar da veruju Hašimu Tačiju i Borisu Tadiću il poslušaju Čedu!? [You must be registered and logged in to see this image.]

Cccc....uvek mi je zanimljivo čitati uvek isto sa tvoje strane (a inače ,pametan čovek ? )

AMERIKA :

Према процени из 2005. 169.479 Американаца се изјаснило као Срби.
1930. је у Чикагу живело 40.000 – 60.000 Срба, док их данас по неким проценама има и до 500.000 и то је други највећи град по броју Срба на свету, одмах после Београда.

Многи Срби у Америци су се изјаснили као Југословени, Власи или Бошњаци. У Америци има 359.254 који се изјашњавају као Југословени.
NEMAČKA :

Prema zvaničnim podacima, u Nemačkoj živi oko 700 000 Srba

VIDEO REPORTAŽA :
[You must be registered and logged in to see this link.]

MAĐARSKA :

По последњем службеном попису из 2001. године, у Мађарској је живело укупно 7.350 Срба.
Ovo se odnosi na autohtone Srbe ...a samo iz mog grada znam bar 10 ljudi koji tamo žive i rade -a Srbi su . Državljana Srbije ,samo iz mog grada ,znam bar 100 .
No i ovaj naoko mali broj ,ne smeta da imaju lokalnu samoupravu u :

Српске мањинске самоуправе по насељима

• Ајмаш
  • Баја
  • Сазхаломбата
  • Батања
  • Бољ
  • Будимпешта - 15 самоуправа
  • Виљан
  • Гед
  • Деска
  • Ерд
  • Калаз
  • Липово

• Ловра
  • Мајиш
  • Медина
  • Мишколц
  • Мохач
  • Нови Сентиван
  • Пантелија
  • Печуј
  • Помаз
  • Рацки Ковин
  • Сантово

• Сегедин
  • Сентандреја
  • Столни Београд
  • Тукуња
  • Удварац
  • Чанад
  • Чип
  • Чобанац
  • Џунтаран
  • Шиклош
  • Шумберек
EVROPSKA UNIJA :

Prema najnovijim informacijama diplomatsko -
konzularnih predstavništava Republike Srbije u inostranstvu, iako
sveobuhvatan popis pripadnika naše dijaspore nikada nije izvršen,
procenjuje se da ukupna dijaspora Srbije danas broji oko 3,5 miliona
ljudi. Od tog broja, oko milion i po su državljani Srbije, pri čemu su
značajan broj dvojni državljani, odnosno poseduju i državljanstvo
zemalja imigracije. Računa se da u rasejanju deluje preko 1.300
najrazličitijih asocijacija koje okupljaju naše ljude na svih pet
kontinenata, a najviše ih je u zemljama Evropske Unije
.

Zaista nisam našao podatak koliko ima Srba u Rusiji ,ali tražeći to , naišao sam na ovakve naslove :

Rusija neće Srbe s Kosova

Данас - пре 1 сата

Rusija: Nema posla bez znanja jezika

Rusko dumanje oko državljanstva Srbima

mondo - пре 4 сата

Tako da mislim da ove brojke govore sasvim dovoljno o tome kome Srbi u stvari veruju, gde misle da im je dobro , i čije državljanstvo bi u stvari želeli imati -tj ,gde su sada milioni Srba ,i ne manje ih je podnelo razne zahteve ,od azila do useljenja ,pa i ilegalno borave u tim zemljama .

U Rusiji....sem za par onih koje traži Hag i naše sudstvo (recimo, mali Marko, Mira , Karić i slični ) nešto ne čuh da neko želi u Rusiju ?
No ,možda se Debilko javi na ovoj temi ,ipak je čovek tamo, pa nam kaže iz prve ruke ?
No evo još poneki podatak :
Srbi u inostranstvu traže bolji život

B. STJELjA |
03. novembar 2011. 20:57 |

Komentara: 12

Pola miliona Srba, u potrazi za boljim životom, odselilo se
širom sveta. Naših najviše u Nemačkoj i Austriji, kod nas najbrojniji
Kinezi i Makedonc

Naši državljani već tradicionalno,
godinama unazad, odlaze na privremeni rad u Nemačku, Austriju,
Švajcarsku..., ali se od devedesetih godina njih sve više odlučuje da
privređuje u Americi, Kanadi, Australiji i na Novom Zelandu - objašnjava
Rade Savićević, iz Ministarstva rada i socijalne politike.
SRBI NAJDUŽE IZDRŽE U FRANCUSKOJ
Srbi
u Nemačkoj u proseku rade po 15 godina, Francuskoj 18, Americi 10, a
Rusiji pet.
Nakon toga 145.300 ”povratnika” penzije troši u Srbiji. Iz
Nemačke u Srbiju tako stiže 35.615 čekova, iz Hrvatske 32.836, iz
Švajcarske 15.444, ali i 390 iz Italije, 257 iz Češke, 28 iz
Luksemburga..

A mnogi kad tamo steknu državljanstvo -se više nikada i ne vrate ,zar ne ?

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 9:24 pm

MAĐARSKA :

По последњем службеном попису из 2001. године,
у Мађарској је живело укупно 7.350 Срба.

Tako da mislim da ove brojke govore sasvim dovoljno
o tome kome Srbi u stvari veruju,

Jakako! smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 9:59 pm

MAĐARSKA :

По последњем службеном попису из 2001. године,
у Мађарској је живело укупно 7.350 Срба.

Tako da mislim da ove brojke govore sasvim dovoljno
o tome kome Srbi u stvari veruju,

Jakako! [You must be registered and logged in to see this image.]
To je sve što imaš da kažeš ? Cccc.....

Године 1690. у Београду
је одржан црквено-народни сабор. Срби су поставили захтев о неком свом
изабранику, епископу Исаију Ђаковићу и послали су га аустријском цару Леополду I
и тражили су од њега да да дозволу да се населе и да им гарантује
црквено-школску аутономију. Послао им је повељу у којој им дозвољава да
се населе све до Будима и Коморана
и гарантовао им је црквено-школску аутономију уз услов да они буду
аустријски војници. Овом повељом је озакоњен положај Срба у Угарској
To je godina Prve seobe pod Arsenijem Čarnojevićem,a zatim će uslediti i druga -pod Arsenijem IV Šakabentom -na područje južne Ugarske i Austrijske vojne Krajine . Rezultat toga je da je Srbija opustela ,današnja Šumadija je po tome i dobila ime -zaraslo u šumu .
Ukupno se radilo o 37 000 porodica .

Ako već ne poznaješ istoriju -malo logike ?

Dakle -ko je tu koga primio u svoju zemlju ? Ko je želeo da ide tamo ?
Ko je spasavao glavu od Turaka i ko je tamo video budućnost za svoj narod ? Usput -gde je bila majka Rusija u svemu tome ?
Gledala je svoja posla ,kao i sada . Koga su ono Rusi uvrnuli ,ko se u njih uzdao ,sve do samog Karadjordja ,puno kasnije ? I ?

Ako je neko profesionalni vojnik ,a naročito za 300 godina neprekidnog i takvog načina ratovanja -valjda se tamo i gine ? Pa se to malkice odrazi na prirodni priraštaj ?
Pa se za 300 godina pomalo i asimilira ,ženidbom ,udajom itd ?
Samo od 90 -tih broj Mađara u Srbiji se ne prepolovio -nego sveo na trećinu (potrebne podatke imaš na drugim temama ,da ne ponavljam ) a dobar broj se asimilirao -kao ja ,recimo . To je samo 20 godina ,zar ne ?

No .....uzaludno je polemisati sa nekim ko ne priča argumentima ,nego nekim jeftinim cinizmima ,floskulama ,jednostranošću ...zaista ne zasluzuješ nikakav odgovor .

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 10:24 pm

Dakle -ko je tu koga primio u svoju zemlju ?

Samo od 90 -tih broj Mađara u Srbiji se ne prepolovio -nego sveo na trećinu (potrebne podatke imaš na drugim temama ,da ne ponavljam ) a dobar broj se asimilirao

-kao ja ,recimo .

Što si taki? smehsmeh

Pa primali smo mi i Kurtu i Bertu pa ih nismo asimilovali.
Baš me ne vesele te asimilacije.

Al odkud to čudo...
da Srbi više veruju Rusima
nego Mađarima, Nemcima i Amerima zajedno?

Šta je to dovelo u zabludu Srbe da traže rusko državljanstvo? 55555

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Uto Nov 15, 2011 10:47 pm

Al odkud to čudo...
da Srbi više veruju Rusima
nego Mađarima, Nemcima i Amerima zajedno?

Šta je to dovelo u zabludu Srbe da traže rusko državljanstvo? [You must be registered and logged in to see this image.]
Prvo - vekovima negovano rusofilstvo bez neke realne osnove -u čemu je uvek prednjačila crkva . Jer realno -samo je pripadnost slovenskom narodu ,i pravoslavlju neka čvršća poveznica . Istorijski ...kada se realno pogledaju one priče o ratnim savezništvima ....nisu se bog zna kako pokazali ni u I ni u II svetskom ratu . Nisu nas oni dočekali u Albaniji ,nego su nas podržavali po defaultu ,koliko im je zahtevano od Antante ,a i sa nadama o nekom posleratnom protektoratu,što bi im malo ublažilo bol od gubitka velikog dela teritorije na zapadu Rusije , a posle oslobodjenja Beograda 1945 , već je bila vidljiva želja da se ovde i zadrže - zauvek, ako može . Da nas ne bi stavili pod šapu kao sve susede -ne bi vraga ,da nije bilo "njet" 1948 -uz garanciju Zapada da će da uskoče ako bude problema ,zar ne ?
Dobar deo te priče je i zasluga "komunizma" ,ispalo je da i mi želimo takvu blagodet kao majka Rusija , tj SSSR . Teško je onda bilo ubediti mnoge (a i danas ) da nešto nije tako kako izgleda -kad se ubismo da ih u svemu kopiramo . Godine propagande rade svoje -a Rusi su u tome eksperti .
Danas je to očaj . Srbi sa Kosova zapad gledaju kao "neprijatelja" jer ispada da navijaju za Albance i pomažu im , i ko onda preostaje , ko je dovoljno "veliki" i "moćan" -a opet blizak ? Samo Rusija .
Iako nam nisu ni jednom ozbiljno pomogli -sem deklarativno ,niti im to pada na pamet i danas ,ako im to kvari odnose ,tj interese sa Zapadom .
No cela priča je mislim proizvod nekog genijalca sa severa Kosova . Ne žive svi Srbi na severu Kosova , niti mislim da se zaista slažu sa tim da postanu "ruski gradjani" -nego je to jedan pokušaj skretanja pažnje domaće i svetske javnosti -i ne baš puno smislen .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Nov 25, 2011 11:16 am

RUSIJA DO KOSOVA

MEDVEDEV NAREDIO: DAJTE SRBIMA RUSKE PASOŠE!

Petak, 25. Novembar, 2011.|

Autor: Jelena Velinović

I vlast i opozicija poručuju Moskvi da Srbi s Kosova već imaju svoju državu

BEOGRAD - Neće Srbiju!
Više od 22.000 Srba s Kosmeta koji su zatražili rusko državljanstvo
dobili su mig od predsednika te zemlje Dmitrija Medvedeva da će njihova
molba uskoro biti uslišena!
Medvedev je, kako je rekao stalni predstavnik Rusije u NATO Dmitrij
Rogozin, dao nalog da se prouči način na koji će se odgovoriti na zahtev
Srba.

- Predsednik Rusije je u toku, MSP ima nalog da u skladu s ruskim zakonima prouči mogućnosti da odgovori - rekao je Rogozin.
Srpski političari, i iz vlasti i iz opozicije, „zahvalili“ su se Medvedevu i naglasili da Srbi s Kosova imaju svoju zemlju.

- Svako ima pravo da traži državljanstvo bilo koje zemlje i ako Rusi na
to pristanu, onda to pozdravljam. Međutim, nije mi svejedno što je
toliki broj Srba to zatražio - rekao je ministar za KiM Goran
Bogdanović.
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić, kako kaže, želi da veruje da je zahtev samo izražavanje revolta.

- Srbi su Srbi i nadam se da će to i ostati. Hvala Rusiji, ali mi imamo svoju zemlju - naglasio je Vučić.
Da ideja Srba sa severa KiM, ali i odgovor Medvedeva nisu dobri smatra i potpredsednik SRS Dragan Todorović.

- Rusija je i do sada pokazivala da želi da pomogne Srbiji, ali ovo
nije najbolji put, jer ionako nas je mnogo raseljeno po svetu - rekao je
Todorović.
Lider NS Velimir Ilić smatra da je „bruka za Srbiju da naši ljudi traže tuđe državljanstvo“.

- To znači da nemaju poverenja u sopstvenu državu - kazao je on.
Potpredsednik DSS Miloš Aligrudić smatra da je zahtev za državljanstvo
poruka kosovskih Srba vlastima u Beogradu koju ne treba shvatiti
bukvalno.
Poslanik DS Srđan Milivojević podsetio je da je uvek bilo ljudi kojima je tuđa zemlja bolja nego sopstvena.

- Nije vreme za nepromišljene poteze i jeftinu propagandu - naglasio je Milivojević.

I Putinovi bajkeri za Kosovo

Aleksandar Zaldastanov, lider ruskog moto-kluba Noćni vukovi, rekao je
da će njihovi članovi formirati „slovenski bataljon“ i tako se odazvati
pozivu kosovskih Srba za pomoć.

On je rekao i da podržava ideju Dmitrija Rogozina da „slovenski
bataljon“ bude organizovan po principu francuskih legija stranaca.

--------
...ili nekih drugih paravojnih ("dobrovoljačkih" jedinica )?

Sve to već videsmo u Bosni ...."hiljade Kozaka" itd........a videsmo i gde nas je to dovelo (a i koliko i kakvih Rusa je zaista i došlo )

Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Godina : 53
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Nov 25, 2011 12:44 pm

Mislim da je pogrešno mišljenje da su nam Rusi baš tako dobri prijatelji, previše mi njih gledamo kao neke dobre prijatelje, a oni samo gledaju svoj interes. Da se razumjemo ja volim Ruse više nego ostale moćnike koji inače kroje sudbine malih naroda, ali gledajući malo hronološki, šta su to Rusi ostavili na ovim našim prostorima (gledajući kompletnu bivšu Jugoslaviju), dok su recimo Austrijanci, koji su inače bili okupatori, ostavili bezbroj objekata koji su sada istorijski spomenici, zatim za vrijeme svoje okupacije, pored svih objekata koje su napravili (a koji su arhitektonski još uvijek neprevaziđeni), napravili takvu infrastrukturu, koja besprijekorno funkcioniše i poslije 100 godina.
A sve su to ostavili, nisu ponijeli sa sobom, niti su srušili.
E sada, ne bih želio da se pomisli da volim više okupatore od "naših prijatelja", jer oni su ubijali naš narod, htjeli uništiti pravoslavlje, a naši prijatelji Rusi ni tada se nisu baš pokazali, bez obzira što je to bio indirektan napad i na njih.
Pa se postavlja pitanje:"Ko je u stvari najbolji prijatelj Srba ?"
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Dec 01, 2011 3:18 pm

Pogledajte dva posta iznad -"Medvedev naredio da se Srbima daju ruski pasoši ."
I za samo koji dan kasnije :

NIŠTA OD RUSKIH PASOŠA ZA SRBE S KOSMETA

Četvrtak, 1. Decembar, 2011.|

Autor: Agencija TANJUG

Medvedev proučio zakon i poručio da za davanje državljanstva nema mogućnosti

MOSKVA - Ruski predsednik Dmitrij Medvedev proučio je zahtev kosovskih
Srba za rusko državljanstvo, ali po Zakonu o državljanstvu Rusije nije u
mogućnosti da odgovori na njihov zahtev, rekao je portparol
Ministarstva spoljnih poslova Rusije Aleksandar Lukaševič.

On je na brifingu u Ministarstvu spoljnih poslova Rusije kazao da je
Medvedev takođe rekao da će Rusija poslati sve vrste humanitarne pomoći
Srbima na severu Kosova i kroz Unesko pomoći obnovu porušenih srpskih
pravoslavnih svetinja.
-------
Dakle ,kao i uvek do sada ...deklarativna podrška ,dok se poklapa sa eventualnim ruskim interesima , ali kad treba pomoći konkretno....*ebte se sami -što bi rekli u "moj kraj" Iš ,boranijo .

Čak i uz onu licemernu rečenicu " da će Rusija poslati sve vrste humanitarne pomoći
Srbima na severu Kosova i kroz Unesko pomoći obnovu porušenih srpskih
pravoslavnih svetinja"vidi se sav cinizam ...

UNESCO je u krizi -jer zbog ruskog "da" palestinskoj državi su Ameri obustavili dotok novca -tako da će preostali fondovi da se veoma pažljivo dele ,a "ruski predlozi" će biti na redu 2554 -te godine -možda .

Pa što nam ne šalju sada ,ko im brani ? Šta su nam poslali svih ovih godina ?

Konuzina , blagoslov patrijarhaMoskovskog ,tri pijana Kozaka da kradu televizore iz razorenih kuća u Bosni i delegaciju Dume iz Zavkavkazja .
(Kalašnjikova imamo dosta ...nakupovalo se to za 15 Srbija ,a i njihovih mrtvačkih sanduka od tenkova i oklopnih transporetera , kao i MIGova ,zastarelih radarskih i raketnih sistema , maljutki ,brodova i helikoptera ..da željezara Smederevo tri godine ima materijala da topi -*fala braćo.nemojte nam pomagati više )

I Gazprom ...da imamo najskuplje i najlošije energente u Evropi .
A vi ,dame i gospodo rusofili -klanjajte se i dalje "baćuški" .

Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Dec 01, 2011 9:09 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   

Nazad na vrh Ići dole

NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: