DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 8:59 pm

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
njushkalo_
Glavni opservator

Datum upisa : 27.12.2007

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 9:10 pm

Negde sam pročitao "Tesko onom koga rus brani i grk hrani "

tako da ....... booored
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 9:16 pm

Meni je izreka simpatična. Rusi nam jesu bili saveznici a to mogu da budu i sada. To pogotovu stoji, kada pogledamo u kakvim smo odnosima bili sa drugim velikim silama kroz istoriju. Naravno ne treba se zanositi, svako gleda svoje interese. Nažalost naš narod je sklon preterivanju i idealizovanju stvari što se lepo vidi i kroz ovu izreku.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 9:33 pm

Dok nam je Joza(citaj TITO) bio na vlasti znao je da balansira od Rusa do Amera, napravio je pandam dvema silama treci blok(nesvrstani) i tad smo ziveli
na nivou Evrope...sto znachi da se nije "slizao" ni sa Rusima a ni sa Amerima...a to bi nam bilo za nauk za narednih 50-100 god.Naravuchenije ..treba biti saveznik i sa jednim i sa drugim na nachin da "plivamo" u tim vodama a ne da se priklonimo samo jednoj strani...sto je zapravo i jedini nachin da opstanemo kako tako....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 10:05 pm

Uloga Rusa je uvek precenjena . Uvek su nas ostavili u ključnim trenucima , od Karadjordja do danas . Svetla tačka je drugi svetski rat -ali tamo su im itekako trebali saveznici , i već odmah posle rata su pokazali pravo lice .Da nije bilo Amera nama iza ledja -proveli bi se kao Madjarska ili Češka .
Mi ne možemo da shvatimo da Rusija uvek gleda svoje interese , i da ne živimo u 60 tim godinama i Komunističkoj Internacionali . U Rusiji je sada suroviji kapitalizam nego na Zapadu , i tek sada se gleda isključivo interes . Uostalom , kada je Rusija upotrebila veto u Savetu bezbednosti u našu korist ? Nikada....
Šta reći više , evo ova poseta Medvedeva , i onih milijardu dolara.....prvo poklon....pa sada kredit.....ali takav za koga se ne znaju uslovi ?
A mi im poklonimo NIS ....
No mi pevamo slavopojke "braći slavjanskoj" već par vekova.....

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Čet Nov 05, 2009 10:09 pm

Danubius ::
Uloga Rusa je uvek precenjena . Uvek su nas ostavili u ključnim trenucima , od Karadjordja do danas . Svetla tačka je drugi svetski rat -ali tamo su im itekako trebali saveznici , i već odmah posle rata su pokazali pravo lice .Da nije bilo Amera nama iza ledja -proveli bi se kao Madjarska ili Češka .
Mi ne možemo da shvatimo da Rusija uvek gleda svoje interese , i da ne živimo u 60 tim godinama i Komunističkoj Internacionali . U Rusiji je sada suroviji kapitalizam nego na Zapadu , i tek sada se gleda isključivo interes . Uostalom , kada je Rusija upotrebila veto u Savetu bezbednosti u našu korist ? Nikada....
Šta reći više , evo ova poseta Medvedeva , i onih milijardu dolara.....prvo poklon....pa sada kredit.....ali takav za koga se ne znaju uslovi ?
A mi im poklonimo NIS ....
No mi pevamo slavopojke "braći slavjanskoj" već par vekova.....

Da su kojim sluchajem Nemci pobedili u drugom svetskom ratu sad se nebi dvoumili ovde ili onde...zato izgleda nama jedino pomaze "nemachka" chizma.....nazalost jeste surovo ali jedino.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:27 pm

Danubius ::
Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?

Ajde da ne govorimo shta je bilo, nego kako je sada. Imala sam priliku da popricham sa dosta ljudi iz bivsheg SSSR, i ono shto sam chula je sasvim promenilo moj pogled.... Rasla sam uz ruske klasike, uz marksistichke ideje..Rusi su nashi najbolji prijatelji, mi vodimo isto poreklo, slovensko....
Pitajte danas prosechnog mladog Rusa, on jedva da zna ko smo....Ne secaju se ni Jugoslavije...Nego ni nasha omladina je se vishe ne seca, shto se chuditi Rusima... Samo stari Rusi josh uvek pamte to vreme koje se nece vratiti...Danas, Rusija i Srbija skoro da nemaju dodirnih tachaka, kad je mlad svet u pitanju..Mozhda i nije bukvalno tako: slushaju oni istu Rihanu ili vec... Jedni i drugi vole rap muziku...Retki su oni, ma skoro nevidljivi , koji ce poslushati klasiku.. I ruska omladina preokrece ochi ako im pokushate reci da je Chajkovski vredniji od Madone.... Slozhice se , mozha, ali ce ipak slushati ''4 minutes''...
Ovo su samo banalni primeri, ali kad krenesh , pojave se mnogi....

A i , neko pomenu Nemce, zapad.....Ma , ne treba ochekivati da ce iko da pomazhe , pogotovu ako u tome nema koristi...

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:33 pm

Ništa onda, zato je sad aktuelna ona - "Nas i Kineza milijarda i po" ili "miljarda i sića".
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:35 pm

Na Srba i Srba 6 miliona... A bilo nas 20... '80 i neke... migg
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:37 pm

Vangelis ::
Na Srba i Srba 6 miliona... A bilo nas 20... '80 i neke... migg

Pa gdje nestade tih 14 miliona?

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Vangelis

Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:40 pm

To se i ja pitam... 500.000 proterano iz Hrvatske... Par stotinak hiljada sa Kosova... Otislo preko... Blizu par miliona... Tri,cetiri,pet,ko ce ga znati... Ostali se poubijali medjusobno... Ko zna zasto... Ebiga,takva nam sorta... migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:40 pm

Janko ::
Ništa onda, zato je sad aktuelna ona - "Nas i Kineza milijarda i po" ili "miljarda i sića". [You must be registered and logged in to see this image.]

Ma, idi begaj....I to je isto chista propaganda.....Nikad nisu chuli za nas...Mislim na obichne ljude...Bar ovi zhuti na zapadu...Kako iritira nachin na koji se oni ukorenjuju..Dok je povika na arape i ostale, zhuti se shire kao zhuti mravi...Nechujni, ali ih svugde ima....

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 1:58 pm

Vangelis ::
To se i ja pitam... 500.000 proterano iz Hrvatske... Par stotinak hiljada sa Kosova... Otislo preko... Blizu par miliona... Tri,cetiri,pet,ko ce ga znati... Ostali se poubijali medjusobno... Ko zna zasto... Ebiga,takva nam sorta... migg

Pa i ti protjerani zive negdje ,ostali su Srbi iako ne zive u maticnoj drzavi,ili se odricete tih,malo pretjeranoa i dosla su vremena kad se moralo dokazivati da si Srbin,znam po momj muzu koji je rodjen u Zagrebu,pa ga tretiraju Hrvatom a ne Srbinom....jbga,politika je kurva,kako joj pase tako je,kad treba pusku,dodji Srbine a kad treba dati papire,dokazi da nisi Hrvat.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 2:12 pm

Evo ovih dana novog znaka beskrajnog Ruskog prijateljstva .

Nude nam nuklearku . Što da ne , razumeju se oni jako dobro u to , još od Černobila , pa što ne bi natakli nama nuklearku ..Nama zagadjenje i nuklearni otpad i druge blagodeti, a struju delimo . Pošteno, zaista -i još kad se uzme da smo im pokonili EPS -time bi baćuška zatvorio konstrukciju sa monopolom na električnu energiju .Pa kad im se šta ne svidja -a oni lepo zavrnu prekidač.

I nije to sve....eto nas podržavaju oko sudjenja u slučaju nezavisnosti Kosova . Vole nas, pa to ti je. Samo......da zec ne lezi u tome , da se malo praši oko Kosova , pa da njih neko ne stige da pita šta su oni radili u Avganistanu , Čečeniji , Nagorno Karabahu , Ukrajini ...po istom receptu "svi Rusi u jednoj zemlji" ,tenkovima .

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 2:22 pm

.. smrc.. ocu u Nesvrstane.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 2:33 pm

Lily ::
.. smrc.. ocu u Nesvrstane.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Ni oni nas nece vishe.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 3:31 pm

sonia ::
Lily ::

Ni oni nas nece vishe.... [You must be registered and logged in to see this image.]

Mnogi nesvrstani su se, zahvaljujući prirodnim bogatstvima , i školovanju u inostranstvu svrstali uz ekonomski razvijene . A razne Somalije i njima slični još uvek ratuju medju plemenima za neke komade pustinjske zemlje , pa žive na šaci pirinča. Ko nije svestan da se svetska geopolitička i ekonomska slika stalno menje....ostaće u priči iz gotovo prošlog veka.
Ne možemo ni mi živeti od prodaje kalašnjikova našim "nesvrstanim prijateljima" -i toga Rusi imaju na izvoz ,pa su konkurentni sa cenom.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 3:37 pm

Somalijci sad glavne badze medju piratima....Ni Dzoni Dep ne mozhe onako....[You must be registered and logged in to see this image.]

Sad ce, na leto, nesvrstani da nam pokazhu kako se igra fudbal...ali ni mi se ne damo, moramo da obelimo obraz ..... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 4:12 pm

Svako gleda svoje interese, naravno. I mi smo odabrali svoj put, pa nije ni čudo što danas imamo mnogo manje dodirnih tačaka sa njima nego ranije. U svakom slučaju su mi mnogo draži i bliži od onih koji su nas bombardovali. Na primer.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:04 pm

Janko ::
Svako gleda svoje interese, naravno. I mi smo odabrali svoj put, pa nije ni čudo što danas imamo mnogo manje dodirnih tačaka sa njima nego ranije. U svakom slučaju su mi mnogo draži i bliži od onih koji su nas bombardovali. Na primer.

Ama komshija, koji to ONI? Rusi, Kinezi ili Somalijci? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:09 pm

Ama komshija, koji to ONI? Rusi, Kinezi ili Somalijci?

Pa uklapaju se sva tri naroda u ovu priču o bombardovanju, ali mislio sam na Ruse. lol!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:16 pm

ma...nas Srba ima mozda ukupno svega 13-14 miliona rachunajuchi i sve srbe van Srbije.Neznam zasto se poredimo sa Rusima kad niti smo komshije niti toliko prisni.Jedino sto smo bili saveznici u drugom svetskom ratu...sto nas je kostalo sa katastrofalnim ljudskim zrtvama.Smatram da trebamo imati korektan odnos sa Rusima ali prvenstveno sa najjachom ekonomskom silom u Evropi-Nemachkom i svim drugi drzavama.Imamo drzavu na sred puta izmedju istoka i zapada i umesto da to "dobro" naplatimo mi se busamo i prkosimo celom svetu...zbog svega toga i jesmo gde smo...Kad nam svest bude na nivou Evrope moze ochekivati vidno poboljshanje zivota.

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:31 pm

Ma, montoya, i Nemci pukli..Evropa je cela u ne bash zavidnom polozhaju, veruj mi... Nemci dolaze na sever da trazhe posao, poshto ga u Nemachkoj ne mogu dobiti... Ni u koga se ne treba uzdati.....

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:34 pm

Ma, montoya, i Nemci pukli..Evropa je cela u ne bash zavidnom polozhaju, veruj mi... Nemci dolaze na sever da trazhe posao, poshto ga u Nemachkoj ne mogu dobiti... Ni u koga se ne treba uzdati.....

ma..nenavijam za odlazak tamo vetj da oni dodju ovamo i srede drzavu bwe....:))Koliko god bili loshe oni su za nas misaona imenica sto se tiche reda rada i discipline a nama je to potrebno..... [You must be registered and logged in to see this image.]

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   Pet Dec 04, 2009 7:46 pm

montoya ::

ma..nenavijam za odlazak tamo vetj da oni dodju ovamo i srede drzavu bwe....:))Koliko god bili loshe oni su za nas misaona imenica sto se tiche reda rada i discipline a nama je to potrebno..... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nisi ti dzaba No1, rad i disciplina..hm.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Sve je to zacharani krug.... Sve shto se kod nas dogadja je samo pochetak onoga shto sledi nakon ulaska u EU. Puno toga ima, pochelo kod nas shto Evropa odavno praktikuje, ali bice to mnogo teshko za nash narod, nismo mi navikli tako... Mnogo ce reka da proteche dok mi promenimo ono najbitnije, a to je nachin razmishljanja, kako bih mogli da ''ladno'' prihvatamo sve novine..Previshe smo statichni, pa ce biti dosta muka...
Uvek kad se govori o iniostranstvu, nashi ljudi kazhu: ne umeju oni da uzhivaju kao mi! E, to! Dobicemo pare, mozhda, mada mislim da cemo za uzvrat mi vishe da platimo, ali uzece nam slobodu koju toliko potenciramo na svakom koraku... Ne govorim bukvalno o slobodi, ali ce chovek biti mnogo vishe vezan za posao, a sve manje za ostalo....Otudjivanje je samo logichan nastavak svega toga...Ma, deluje kao da lupam, ali zhivi bili pa videli....

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   

Nazad na vrh Ići dole

NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 15Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: