DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Sub Okt 31, 2009 11:31 pm

First topic message reminder :

U svakodnevnom govoru reči "filozofija" i "filozof", a posebno glagol
"filozofirati", često imaju negativno značenje nekoga tko "lebdi u
oblacima", koji "puno mudruje" (a bez razloga i rezultata) i sl.

Filozofi naravno to ne vole, ali ponekad takva upotreba reči izražava opravdanu zamerku apstraktnosti njihovih špekulacija.

Ipak, češće se odnosi na olako nabacivanje "mudrostima", što nije delatnost pravih filozofa.

Volite li filozofirati i kako vam ide ?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Čet Dec 05, 2013 11:51 pm

Najbolje obožavam filozofe koji o svakoj temi znaju sve što treba da se zna a nekad i tri činjenice više.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 58
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Ned Sep 14, 2014 7:14 pm

Filozofiranje nije samo upotreba stranih reči u govoru, nego odraz i nečije netolerancije. Argumentovana rasprava ili objašnjavanje sopstvenog stava, mora da ima odredjene granice, kada se ućuti, napusti se rasprava i stavi tačka - ćutanjem. Mišljenje da samo JA znam PRAVU istinu, da sam nenad*ebiva, čini me oholom i nadmenom, što u sagovorniku može izazvati čak i ljutnju. 
Jel' sad već puno filozofiram? E jbg...  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Ned Sep 14, 2014 7:20 pm

Zadnje vrijeme sam bas trenirala malo filozofiranje....ali da zainteresujem aktere za nesto posebno,pa sam se i sebi cudila kako sam uspjela kroz to i samu sebe zainteresovati i iskreno svidjelo mi se.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 58
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Ned Sep 14, 2014 7:33 pm

Astra ::
Zadnje vrijeme sam bas trenirala malo filozofiranje....ali da zainteresujem aktere za nesto posebno,pa sam se i sebi cudila kako sam uspjela kroz to i samu sebe zainteresovati i iskreno svidjelo mi se.
E, to je POZITIVNO, filozofiranje  smehsmeh . Ume to da ponese, pa nakon nekog vremena, dodješ u situaciju, da sama sebe pogladiš po glavi i kažeš: "Jooj, kako je ovo pametna glava!"  :zubi3:
Drugo je kad se pretera i kad krene u negativnom smislu, kad "upljujem" sama sebe i pomislim: "E, budalo, šta si se petljala uopšte u tu temu?" 
trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma

Godina : 25
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Ned Sep 14, 2014 9:14 pm

Niti volim,niti znam da filozofiram....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Pon Sep 15, 2014 1:44 am

Imam jednu- "recimo drugaricu"..TEŠKI FILOZOF...ili šta već jeste..
To je jedina osoba koju kad vidim,skrenem u drugu ulicu,nazat u auto,ako smo u tržnom centru skrenem u prvi butik.
smehsmeh  Mama  na početku nije  znala o čemu se radi.Ženi nije jasno idemo na jedno mesto,ja samo šmugnem.
Onda sam joj objasnila.A naravno moja mama -dežurna dobrica,ima živce za svakoga.Imam i ja,ali za ovi ne.
Jesam nešto spomenula,odmah me prekinula i počne priču ,kruži kao kiša oko Niša.Udahne vazduh i nastavlja dalje.To su filozofiranja pametovanja ,samo ne znam šta laje toliko iz nje.
Spomenem nešto drugo.Evo je opet.Ima ona more primera i opet filozofija do beskonačnosti.Par puta me smorila da me nesvest uvatila jer sam pokušala pažljivo da je slušam,ali u nijednoj njenoj filozofiji nisam čula kraj. trtrr .
Ja sam nešto tela reći,pa očito nisam.Ali važno da ona voli pričati o svim temama,ali nigde suštine.
Bruka,ali došlo je dotle da moram da se sakrivam kad ju vidim.A tek kad nazove.Ista priča.Nikad kraja,U uvek je puna neke priče.Njoj nije važno da li je to neko njenih godina ili stariji.Ili voli filozofirati ili je toliko komunikativna.Nisam se ni potrudila da je razumem.Mnogo je teška.

Ja sam od onih koja kaže u par rečenica šta ima,ili često ostanem nedorečena.
Čitajte ljudi između redova.Neki su naučili,a neki jo nisu.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   Sre Mar 25, 2015 6:08 pm

Danas sam bila -zrtva- jedne takve osobe..ove virtualne,to se jos moze preskociti,ali u stvarnom zivotu,auuh breeee!! affraid
A pocelo tako bezazleno,od obicne case stigli smo do smaka sveta i ljudske propasti,kako je sve to povezano i koliko samo pitanja i odgovora tu stoji .. booored
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: "Filozofiranje" u svakodnevnom govoru   

Nazad na vrh Ići dole

"Filozofiranje" u svakodnevnom govoru
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» "Najgora" hrana koju možete izabrati
» Kako se naviknuti na "novo" telo?
» "Brainfood" - hranom protiv zaboravnosti
» Kreveti za "veliku" decu :)
» Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: