DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Halloween ( Noć veštica)

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 44
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Halloween ( Noć veštica)   Čet Okt 29, 2009 10:07 pm

First topic message reminder :

Ноћ вештица (енгл. Halloween) је светковина која се у појединим земљама прославља 31. октобра, ноћи уочи Свих Светих.
Најчешће активности које обележавају овај празник су: костимиране забаве, прављење лампе од тикве, гледање хорор филмова, читање страшних прича. Деца иду од врата до врата, траже слаткише и извикују „trick or treat“ (у слободном преводу „дајте нам слаткише или ћемо вас уплашити“). Ирски имигранти су верзију ове традиције пренели у Северну Америку у 19. веку. Ноћ вештица се прославља у САД-у, Ирској, Канади, Великој Британији, Порто Рику, Јапану, Новом Зеланду и у неким деловима Аустралије.Историја
Порекло овог празника датира још од античке келтске светковине „Samhain“. Келти, који су живели на просторима данашње Ирске, славили су своју Нову годину 1. новембра. Ноћ пред Нову годину славили су „Samhain“. Веровали су да се тада духови враћају на земљу узрокујући проблеме и уништавајући усеве. Келтски свештеници градили су огромне ломаче где су се људи окупљали како би спалили усеве и животиње као жртве келтским божанствима. У току прославе носили су костиме, углавном од животињских глава и коже.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Pon Okt 31, 2016 8:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Pon Okt 31, 2016 8:59 pm

Gospođe ,nabavile ste vozilo za noćas ? smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Pon Okt 31, 2016 9:22 pm

Danubius ::
Gospođe ,nabavile ste vozilo za noćas ? smehsmeh

Ja sam za oldtimer varijantu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Pon Okt 31, 2016 9:39 pm

justicija ::

Razumljivo ...i mislio sam na naše gospođe iz "dijaspore" ,mi smo sirotinja ,otkud nama za luksuzne modele .  :brdski2:

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Pon Okt 31, 2016 9:52 pm

justicija ::

Razumljivo ...i mislio sam na naše gospođe iz "dijaspore" ,mi smo sirotinja ,otkud nama za luksuzne modele .  :brdski2:

Ma da,kod nas je akcija "kupujmo domaće" ! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Pon Okt 31, 2016 11:38 pm

"Za sve one koje uznemirava navodni satanizam ove noći, samo da napomenem da je Halloween, odnosno Samhain stariji i od Ješue i od njegovog palog anđela. Samhain je keltska Nova Godina, noć kada stiže zima i sa sobom donosi dugi san prirode, hladan i dubok kao smrt.
Upravo zbog toga što je Samhain kraj života jedne godine, ove samhainske noći, po keltskom verovanju, otvaraju se vrata sveta tame i noćas, samo jednom u godini, u svet živih se vraćaju mrtvi, duhovi. Da bi im osvetlili put, živi stavljaju upaljene sveće u prozore, da bi im pokazali da ih se ne boje, da im se ne bi strahom zamerili, živi se te noći prerušavaju u mrtve, verujući da će tako prevariti i smrt, bar privremeno, bar dok njihov čas ne stigne.
Zato ove noći svetom živih hodaju bića sveta večite zime i tame, i zajedno sa njima živi u njih prerušeni.
Zato svi dušebrižnici mogu da se opuste, noćas je samo jedan od paganskih praznika prerušen u današnjicu, jedno od sećanja na vremena kada je svetom mašte hodalo mnogo bogova i još više priča."

Jelica Greganović

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Ned Okt 29, 2017 10:07 am

ZoxZoja ::
"Za sve one koje uznemirava navodni satanizam ove noći, samo da napomenem da je Halloween, odnosno Samhain stariji i od Ješue i od njegovog palog anđela. Samhain je keltska Nova Godina, noć kada stiže zima i sa sobom donosi dugi san prirode, hladan i dubok kao smrt.

Dok se deca i omladina raduju (mala deca zbog maskiranja ,"velika deca" zbog "žurke" ) ,kao i svake "Noći veštica" ,SPC i "patriJote" grme protiv ove "sablazni" ,jer je 31. 10 . "Sveti Luka "(koji čak nije ni "crveno slovo"u istoj toj SPC ) ? Ovom prilikom se redovno oglašavaju kojekava fantomska klerofašistička društva ,tipa "Dveri" ,"Zavetnika" ,"Bratstva svetog kralja Milutina" i sl , i histerišu po medijima o "ugroženosti nacije i vere " .
Tako će verovatno nekoj deci biti zabranjeno da bilo šta organizuju po školama (maskenbal ili žurku) Prestonički klubovi će organizovati "Halloween Party" kao i svake godine .
"Noć veštica "nema ama baš nikakvo versko ili bilo kakvo drugo značenje u Srbiji ,pa bi pomenuti mogli više da odj.... sa zabranama i satanizovanjem .
E ,mene boli uvo ,ali ću baš namerno da nataknem bundevu na prozor -samo zbog toga .

Par prizora od prošle godine ,BG .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Sre Nov 01, 2017 12:34 am

Gospođe,  "u poslu " ste ?  tongue

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Sre Nov 01, 2017 12:38 am

Gospođe,  "u poslu " ste ?  tongue

Neverovatno.U*vatila me fjaka i zadremala i tačno u ponoć se probudim.Još je pun mesec.  ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   

Nazad na vrh Ići dole

Halloween ( Noć veštica)
Nazad na vrh 
Strana 13 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: