DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sre Okt 28, 2009 1:49 pm

First topic message reminder :

Najcheshca pitanja vezana za svinjski grip:

1. Shta je svinjski grip??
2. Kakve su implikacije za ljudsko zdravlje?
3.Gde su registrovani sluchajevi oboljevanja kod ljudi?
4 Kako dolazi do infekcije kod ljudi?
5. Da li je sigurno jesti svinjsko meso i preradjevine od istog?
6. Rizik od pandemije?
7. Da li postoji humana vakcina za zashtitu od svinjskog gripa?
8. Koji su lekovi na raspolaganju za lechenje?
9. Shta treba da radite ako ste u stalnom kontaktu sa svinjama?
10. Kako se zashtititi od prenosa svinjskog gripa sa choveka na choveka?
11. Shta da radite ako mislite da ste zarazheni svinjskim gripom?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Feb 19, 2011 12:54 pm

PIROT - Epidemiolog u Zavodu za javno zdravlje u Pirotu Radmila Zec rekla je da je Institut za javno zdravlje "Batut" proglasio epidemiju gripa A H1N1 u Pirotskom okrugu, kao i da je do sada potvrđeno pet novih slučajeva.

- Prema poslednjim podacima, u prvoj nedelji februara 534 osobe u Pirotskom okrugu su obolele od gripa, što je dvostruko više u odnosu na poslednju nedelju januara kada smo registrovali 238 slučajeva - istakla je epidemiolog Radmila Zec i dodala da je u Pirotskom okrugu, odnosno u sve četiri opštine, registrovan rastući trend obolenja sličnih gripu u svim uzrasnim grupama.

Ona je naglasila da je trenutno u Opštoj bolnici u Pirotu hospitalizovano devet osoba koje su obolele od gripa među kojima je i jedno dete.

Kako je Zec navela, za Pirotski okrug je ranije stiglo 5.250 vakcina, a ostalo je još 1.300 neupotrebljenih.

U Loznici je evidentiran 41 oboleli, U Nišu 17, troje su na respiratoru , U Beogradu nije objavljena epidemija , ali su potpuno sigurni da je stopa oboljevanja 450 na 100 000 stanovnika i glavni talas se očekuje u sledeće dve nedelje . Dakle....čuvajte se .

Ma nije mu ništa, ima samo grip!“
Kakva kobna greška! Grip, svinjski ili običan, najpodmuklija je bolest koja postoji, baš zato što ga svi shvataju olako. Svake godine uzme milione života širom planete, a samo je pitanje vremena kad će stvarno da mutira u neki još smrtonosniji oblik. Svi se, uostalom, sećamo panike koja je zavladala pre dve godine, kad se pojavio svinjski grip.

Iako je tada bilo reči o lažnoj uzbuni, naučnici upozoravaju da je samo pitanje vremena kad uzbuna neće biti lažna. I ovakav kakav jeste, međutim, grip svake godine u svetu odnese najmanje pola miliona života!

Grip je posebno opasan za najmlađe i najstarije, kao i za osobe s hroničnim bolestima. Zato se njima preporučuje da budu posebno oprezni ako se zaraze. Najčešće komplikacije koje može izazvati grip su upala pluća, bronhitis, upala sinusa i uva.

Grip STOP!

Pred nama je sezona gripa i prehlade. To su virusne infekcije čiji izazivači preko nosa ulaze u naš organizam. Prvi simptomi su dobro poznati: golicanje u nosu, kijanje, šmrkanje, a zatim počinju da se smenjuju periodi kad je nos zapušen (jedna ili obe nozdrve) i kada curi. Zapušen nos otežava disanje, posebno tokom noći. Daljim razvojem infekcije mogu se javiti glavobolja, bolovi u mišićima, umor, groznica. Najčešće se terapija zasniva na tretiranju ovih simptoma, što donosi olakšanje.

Naprskajte GripSTOP i osetite to olakšanje - GripSTOP će otpušiti zapušen nos. Ali, da li možemo uraditi nešto više? Zašto je GripSTOP više od običnog spreja za nos? Za razliku od proizvoda koji deluju samo na simptome prehlade i gripa, GripSTOP je nazalni sprej koji sprečava dalji razvoj infekcije i ubrzava ozdravljenje. Nakon aplikacije stvara zaštitni film na sluznici nosa, aktiviraju se lokalni mehanizmi odbrane, sprečava dalji prodor mikroorganizama i ubrzava njihovo uništavanje. GripSTOP ubrzava regeneraciju sluznice nosa, što doprinosi bržem izlečenju. GripSTOP sprej za nos možete koristiti kad se pojave prvi simptomi prehlade ili preventivno, kad ste izloženi virusima i bakterijama (boravak u kolektivu, korišćenje gradskog prevoza, hladno vreme).

Kako se prenosi

Virusi gripa prelaze s čoveka na čoveka kroz vazduh: kašljanjem ili kijanjem stvaraju se aerosoli koji sadrže virus. Takođe, može se preneti preko telesnih izlučevina, ili dodirom sa zaraženim površinama. Virus, kad je van tela, mogu deaktivirati sunčeva svetlost, sredstva za dezinfekciju, sapuni i deterdženti. U jeku epidemije gripa, dakle, preporučuje se što češće pranje ruku.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Feb 20, 2011 3:40 pm

Mozda nije mjesto ovdje da pitam,ali i ako nije...zamolicu urednike da prebace tamo gdje misle da treba.

Naime...vec sam gore pisala da moja ujna boluje od N1H1 i da je u komi(vjestackoj).
E sada mene zanima,pa s toga i pitam vas koji se iole razumijete u medicinu.Ako je covjek u komi...da li postoji sansa da cuje sta se prica ili da jednostavno osjeti necije prisustvo?
Pitam ovo iz razloga sto moja ujna (napominjem...u komi je) kada ima posjetu...tada joj pritisak non stop skace i dobije ubrzan rad srca.Sestra je pitala doktora da li ona moze da nas cuje i on misli da ne...a kako onda objasniti ove promjene kad god su njeni bliznji pored nje?

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Feb 20, 2011 7:34 pm

bosankaa ::
Mozda nije mjesto ovdje da pitam,ali i ako nije...zamolicu urednike da prebace tamo gdje misle da treba.

Naime...vec sam gore pisala da moja ujna boluje od N1H1 i da je u komi(vjestackoj).
E sada mene zanima,pa s toga i pitam vas koji se iole razumijete u medicinu.Ako je covjek u komi...da li postoji sansa da cuje sta se prica ili da jednostavno osjeti necije prisustvo?
Pitam ovo iz razloga sto moja ujna (napominjem...u komi je) kada ima posjetu...tada joj pritisak non stop skace i dobije ubrzan rad srca.Sestra je pitala doktora da li ona moze da nas cuje i on misli da ne...a kako onda objasniti ove promjene kad god su njeni bliznji pored nje?

Stanje kome se smatra isključivo vegatitivnim stanjem bez moždane aktivnosti -dakle, medicina smatra da je pacijent u komi potpuno nesvestan svakog spoljnog uticaja.
No nije isto ako lekari uvedu u kontrolisanu komu ,i kada je ona rezultat nekog teškog oštećenja mozga (nesreća, moždani udar)
Iako medicina "sve zna" -najmanje se zna o mozgu , te tako i komi. Bilo je slučajeva budjenja iz kome i posle nekoliko godina , i to bez oštećanja samog mozga . Ovako kako kažeš, logično je pomisliti da žena na neki način oseti prisustvo.
No , ni jedan lekar neće dati takvu izjavu -jer to niti sme , niti zna. Još manje sme dati bilo kakvu prognozu .No ako aparati očitavaju ,de facto se nešto dogadja , nema logike da bude slučajno ?
Uopšte ,konkretno kod H1N1 su u pitanju respiratorne smetnje , pa su verovatno lekari smatrali da će aparatima lakše kontrolisati disanje ,ako je u veštačkoj komi.
Svi mi sa Danubius foruma joj želimo da se izvuče ,i brzo ozdravi.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pon Feb 21, 2011 6:51 pm

bosankaa ::
.Ako je covjek u komi...da li postoji sansa da cuje sta se prica ili da jednostavno osjeti necije prisustvo?

Slucajno vidoh ovo...
Do koma mogu dovesti mnoge bolesti ili stanja.
Postoji nekoliko stadijuma u nastanku kome. Strucnjaci preporucuju Glazgov koma skalu kao bolju od nepreciznog izrazavanja u smislu postojanja somolencije, sopora, stupora...
Glazgovom skalom se ispituje:
- oci ( otvorene) reaguju spontano ( 4), na verbalnu komandu ( 3), na bol (2), ne odgovara ( 1)
- motorni odgovor ( na verbalnu komandu, na bolni nadrazaj ) pokorava se ( 6), lokalizuje bol ( 5), fleksija- povlacenje ( 4), abnormalna fleksija- rigidnost ( 3), ekstenzija- decerebralna rigidnost ( 2), bez odgovora (1)
-verbalni odgovor , orjentisan i razgovara ( 5), dezorjentisan i razgovara (4), neodgovarajuce reci (3), nerazumljivi zvuci ( 2), bez odgovora( 1)

Onda se posmatra boje koze i njen miris, merenje vitalnih znakova, i jos puno toga, da ne duzimo..
Sustina je da, sto krace koma traje, i sto je plica, prognoza je bolja... Ali, kao sto kolega rece gore, kad je mozak u pitanju, nauka nekad nema objasnjenja.. A ovo je jos i vestacki izazvana koma, trebalo bi d aje kontrolisana...
Vestacka koma je takvo stanje gde su zivotne funkcije svedene na minimumu, znaci ona funkcionise...
Nadam se da ce se zena oporaviti, a to je verovatnije, ako joj je organizam jak..
Znaci, ja verujem da ona vas cuje , kad ste u poseti, i ako uvek tako reaguje, mogli biste joj blagim dodirom i recima ohrabrenja dati volje za '''borbu''...

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pon Feb 21, 2011 7:15 pm

sonia ::

Nadam se da ce se zena oporaviti, a to je verovatnije, ako joj je organizam jak..
Znaci, ja verujem da ona vas cuje , kad ste u poseti, i ako uvek tako reaguje, mogli biste joj blagim dodirom i recima ohrabrenja dati volje za '''borbu''...

DA ...zaboravih to pomenuti . Gotovo da je najvažnije realno prihvatiti stanje kakvo jeste -bez nerealnog optimizma i bez defetističkog pesimizma . Ovo što Sonia kaze , potpuno se slažem.
Nije ni važno da li zaista čuje ili ne -ali ako reaguje baš u tom i takvom trenutku , kada ste prisutni -ne mogu ni lekari ignorisati ono što aparati beleže .Nešto ima ,i neće biti nikakve štete ako joj se obraćate kao da vas čuje , ili joj držite ruku.Medicina ne zna dosta toga , i mnogo puta je volja za životom pobedila i kada su doktori digli ruke .Ovde NISU -rade ono što treba u ovim slučajevima , i sigurno znaju šta rade. Potrebno je izvesno vreme i praćenje stanja , da bi i oni možda smeli da bilo šta kažu.
Smrtnost jeste prisutna kod zaraze H1N1 , jeste veća kod hroničnih bolesnika -ali nije tako velika stopa , ima postavljenu dijagnozu (što je velika stvar, da je negde u ex Yu , mozda bi dijagnoza bila sasvim nesto drugo) ima najbolju moguću negu....nade IMA !

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pon Feb 21, 2011 9:13 pm

Danubius,sonia...hvala vam na odgovorima.

Upravo mi je sestra javila da je doktor rekao da je danas stanje nesto bolje.
Jos uvijek je u komi,ali sada su smanjili funkciju aparata na 40%...A na 30% smatraju da moze bez aparata...te ce je probuditi iz kome i nadaju se da ce uz pomoc maske moci da dise.

Ostaje nam da cekamo i nadamo se da ce biti dobro moli

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Uto Feb 22, 2011 1:21 pm

Iskreno se nadam Bosanka, da joj je danas mnogo bolje.. i ja verujem da moze da cuje ili oseti prisustvo bliznjih premda je u komi.. to su neke stvari jednostavno jos uvek neobjasnjive ali postoje brojna svedocenja osoba koja su prosla kroz to i tvrde da su znali ko je pored njih ili sta su im pricali tokom tog stanja.

Nadam se da ces nas ubrzo obradovati sa lepim vestima. Veliki pozdrav tvojoj ujni i sestri!

Sada vec pre vise od dve nedelje oborio me je jak grip, nedelju dana sam provela u krevetu, simptomi su klasicni, ali tako tvrde da je i za H1N1.. nije mi bilo svejedno, jer sam par dana pre toga bila u drustvu ososbe koja je prelezala taj grip.. pomislila sam da sam "pokupila" medjutim analiza krvi je dobra i doktorka tvrdi da je obican grip.. bilo kako bilo.. sada sam dobro premda jos uvek kasljem i pijem sirup za ublazavanje. ererere
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Datum upisa : 17.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Uto Feb 22, 2011 1:38 pm

Kono moja, od srca zelim tvojoj ujni brz oporavak i nadam se i vjerujem da ce uz Boziju pomoc ozdraviti.....Naravno i uz ljekarsku njegu i s obzirom da je tu, vjerujem da ce ako Bog da biti ubrzo sa vama.....Veliki pozdrav i od mene tvojoj ujni, tebi i tvojima......Znam da ti je tesko ali ako Bog da bice ona jos dugo godina sa vama....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sre Feb 23, 2011 3:15 pm

I PREDRAG KON OBOLEO OD GRIPA?!

Sreda, 23. Februar, 2011.| Autor: Novinske agencije

BEOGRAD - Virus gripa stigao je i do epidemiologa dr Predraga Kona.

- Nemam temperaturu, ali imam pojačanu sekreciju iz nosa, kijam, kašljem... Pošto sam primio vakcinu, ipak sam pošteđen teške forme virusa - kaže dr Kon za Politiku.

On kaže da se ove godine registruje veći broj obolelih od gripa nego lani zato što su u cirkulaciji tri virusa. Teže oboleli, koji se primaju u bolnicu, imaju virus H1N1.

Grip je u ovom času u celoj Srbiji u punom zamahu. Ove i naredne nedelje, kažu epidemiolozi, očekuje se najjača aktivnost virusa, porast broja obolelih i vrh epidemije. Da grip hara jasno je i laicima: mnogo bolesnih po firmama, poluprazne učionice, pa čak i poslanici u Skupštini prekjuče nisu uspeli da obezbede kvorum.

Dok lekari u domovima zdravlja primaju i leče obolele od gripa sa lakšim simptomima, na Infektivnu kliniku u Beogradu svakodnevno stižu bolesnici kod kojih je grip prouzrokovao ozbiljne komplikacije.

TROGODIŠNJA DEVOJČICA PREMINULA OD GRIPA

t Sreda, 23. Februar, 2011.| Autor: Agencija TANJUG

NIŠ - Lekari Dečje interne klinike i Klinike za infektivne bolesti u Nišu potvrdili su danas da je trogodišnja devojčica iz Vranja, koja je prošle nedelje preminula, bila zaražena virusom A (H1N1).

Ona je iz Vranja prebačena u Niš u teškom stanju.

"Devojčica je primljena sa multiorganskom disfunkcijom uz visoku telesnu temperaturu", rekla je direktor Dečje interne klinike dr Ljiljana Pejčić.

Ona je objasnila da je kod preminule devojčice laboratorijski potvrđen virus gripa A (H1N1).

Broj obolelih od gripa je u padu kod odraslih, a kontinuitet obolevanja zadržan je samo među decom, ocenili su niški lekari.

Direktor Klinike za infektivne bolesti prof. dr Žarko Ranković rekao je da se na toj klinici nalazi šest pacijenata, četiri u intenzivnoj nezi, od kojih su tri na respiratorima. On je napomenuo da se broj bolesnika sa kliničkom slikom gripa znatno smanjio poslednjih dana.

Broj obolelih u Vojvodini , sa potvrdjenim H1N1 iznosi 73 , a danas je stupila na snagu zabrana poseta po bolnicama i posebne mere za medicinsko osoblje .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pet Jan 04, 2013 10:29 pm

Poceh juce tamo na drugoj temi, o vakcinama, ali da nastavimo ovde...

Naime, svinjski grip se opet javlja, sada u nesto izmenjenom obliku, sto i jeste karakteristika virusa..Prilikom prolse epidemije ( pandemije) desavalo s emnogo toga- ljudi su se vakcinisali i nakon toga oboleli, umesto od gripa, ono od narkolepsije, neki su umrli, mada kazu da su to bili oni sa hronicnim bolestima, neki preziveli... Bilo je i skandala vezano za vakcinu... Ali, eto, virus se opet javlja... Mnogi su skepticni, sa razlogom, i sta sada...?

P.S. Bosanka nam nije napisala sta je bilo sa strinom...

I jedna zanimljivost:

Procitam juce u novinama, da se vodi polemika, da se svinjski grip vise ne zove svinjski, i to zbog mobinga! Naime, muslimanska deca obolela od ovog virusa u zapadnim zemljama su suocena sa mobingom tipa-jeli ste svinje zato ste oboleli moberu i mobovani

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Jan 05, 2013 3:01 pm

Poljska: Dve žrtve svinjskog gripa
I hajdemo opet .......

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Jan 05, 2013 3:39 pm

Ta nisam te valjda ja inspirisala za pokretanje ove teme...pu pu pu

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pon Jan 14, 2013 12:48 pm

U Americi, slusam jutros, haos , na hiljade obolelih od gripa.. I ovde su pune ambulante...nije mozda svinjski, ali ..

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Jan 11, 2014 8:47 pm

I počela sezona -zabeleženi prvi slučajevi obolelih sa prisustvom H1N1 .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Feb 01, 2014 11:07 pm

Eto ...propade mi prilika da zaradim koju kintu .  :hladno: 

Onaj ko pristane da bude zaražen gripom dobija 3.000 dolara

Srna | 30. 01. 2014. - 23:20h | Foto: AP | 
Američki Institut za zdravlje, u okviru istraživanja za vakcinu protiv gripa, nudi 3.000 dolara dobrovoljcima koji pristanu da budu zaraženi virusom.

Instituti pokušava da pronađe dobrovoljce koji bi pristali da im bude ubrizgana umerena količina virusa H1N1, a u zamjenu bi dobili novac.

Samo zdravi ljudi i mlađi od 50 godina mogu da učestvuju u ovom istarživanju.
Ovaj eksperiment izgleda rizičan ukoliko se ima u vidu podatak da od gripa svake godine u SAD umre više hiljada ljudi.

Cilj istraživanja je da se preciznije odrede reakcije ljudskog tela na virus gripa.
Iako je u pitanju veoma česta bolest, ostaje velika nepoznanica koliki broj antitela vakcina treba da generiše za što efikasniju borbu protiv virusa.

Dobrovoljci bi trebalo da provedu najmanje devet dana u karantinu u bolnici, a bili bi pušteni kući, čim bude utvrđeno da više nisu zaraženi, objavio je francuski informativni sajt "Itele".

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pet Mar 06, 2015 4:46 pm

Iako je lako zaključiti i po vestima iz lokalnih glasila da je epidemija gripa uveliko tu ,u zdravstvenim ustanovama se ama baš ništa ne preduzima ,a mediji da gotovo ćute o tome ?
Naravno da ne treba izazivati paniku ,ali u Srbiji je bez dvojbe zabeleženo nekoliko smrtnih slučajeva (juče trudnica ,danas jedan 36 -godišnji muškarac ) još nekoliko desetina ljudi je po raznim centrima u više nego ozbiljnom stanju -i nikom ništa ?
Čekaonice su pune ,niko od zdravstvenih radnika ne nosi čak ni masku (danas su hitno iz Lebana prebacili jednu medicinsku sestru  u Niš ,sa visokom temperaturom i sumnjom na svinjski grip) po bolnicama nisu zabranjene posete -a ministarstvo zdravlja ,ni reči? 
Izgleda ,isto kao što je zataškan niz smrtnih slučajeva bolničke infekcije klostridijom, tako treba i da prođe ovo ,da neko ne bi pitao ,šta je radilo ministarstvo zdravlja na prevenciji ?
Neverovatno.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Mar 07, 2015 10:17 pm

Mutirani virus AH3N2 je danas odneo život jedne 17 godišnje devojke iz Beča (zaraženo je 500 000 Austrijanaca ,čak i sam kancelar ?) 
Pošto je poznato koliko naših ljudi radi tamo ,gotovo je neverovatno da se ne preduzima ama baš ništa po tom pitanju u Srbiji ,kao da ti ljudi ne dolaze u zemlju ,neki i svakog vikenda ?
Pri tome , svetska zdravstvena organizacija upozorava da epidemija još nije kulminirala ,iako se broj zaraženih u svetu procenjuje na 5 miliona ,a očekivani smrtni ishod se procenjuje na 300 000 ljudi?

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Sub Mar 07, 2015 10:34 pm

Danubius ::
Mutirani virus AH3N2 je danas odneo život jedne 17 godišnje devojke iz Beča (zaraženo je 500 000 Austrijanaca ,čak i sam kancelar ?) 
Pošto je poznato koliko naših ljudi radi tamo ,gotovo je neverovatno da se ne preduzima ama baš ništa po tom pitanju u Srbiji ,kao da ti ljudi ne dolaze u zemlju ,neki i svakog vikenda ?
Pri tome , svetska zdravstvena organizacija upozorava da epidemija još nije kulminirala ,iako se broj zaraženih u svetu procenjuje na 5 miliona ,a očekivani smrtni ishod se procenjuje na 300 000 ljudi?
Aj nemoj me sad plašiti tu.
Bolje da ne znam ništa nesvest .
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pon Mar 09, 2015 12:41 pm

Samo  u Kragujevcu su tri žene zaražene gripom -kritično ,priključene su na respirator ,i potpuno u nesvesnom stanju .
Dve ,isto stanje se nalaze u KC Niš.
Ministar zdravlja ne smatra da shodno da se uopšte oglasi u javnosti ,niti da izda bilo kakvo saopštenje o merama bar među zdravstvenim radnicima ?

Poslednji izmenio Danubius dana Ned Nov 13, 2016 9:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Nov 13, 2016 9:16 pm

Draga koleginica nas u četvrtak masovno "počastila" virusom koji nije H1N1 ,nego H50N70 na kvadrat ,očigledno ,jer svi koji smo bili "u kontaktu" završismo sa takvim jezama,drhtavicama  i temperaturama kao da nas je malarijom zarazila ,te nam je omogućila da tri dana (vikend + državni praznik ) provedemo u krevetu .Antibiotik naravno -ne pomaže, niti je žena kriva ,zaista nas je upozorila ,nosila masku ceo dan i skoro se kupala u alkoholu. 
Zato i rekoh da je verovatno H50N70 ,da je i "svinjski" ,i za "divlji vepar" tip je -previše . 
Sezona počela ,spremite "Ferveks" i "Febricet" -nećete spasiti sebe ,ali ćete bar lakše "preživeti" .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Nov 13, 2016 9:22 pm

Draga koleginica nas u četvrtak masovno "počastila" virusom koji nije H1N1 ,nego H50N70 na kvadrat ,očigledno ,jer svi koji smo bili "u kontaktu" završismo sa takvim jezama,drhtavicama  i temperaturama kao da nas je malarijom zarazila ,te nam je omogućila da tri dana (vikend + državni praznik ) provedemo u krevetu .Antibiotik naravno -ne pomaže, niti je žena kriva ,zaista nas je upozorila ,nosila masku ceo dan i skoro se kupala u alkoholu. 
Zato i rekoh da je verovatno H50N70 ,da je i "svinjski" ,i za "divlji vepar" tip je -previše . 
Sezona počela ,spremite "Ferveks" i "Febricet" -nećete spasiti sebe ,ali ćete bar lakše "preživeti" .

Zar se vi ne vakcinišete? Vakcina bi vam bar ublažila simptome.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Nov 13, 2016 9:36 pm

justicija ::

Vakcinišemo -hepatitis B ,N1H1 ,jesmo ....ali je "prasac" davno mutirao ,a od tada se nakotilo još bar pet raznih drugih "virusnih" zezanja na "grip" šemu i XY drugih virusnih zaraza .....a kome će to prvo zaraženi "doneti" ,ako ne nama -po Domovima Zdravlja ?

Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Nov 13, 2016 9:37 pm

S obzirom da jos uvek nisam skinula sve kilograme koje sam dobila u trudnoci...osecam se bas ugrozenom kada je u pitanju svinjski grip. bezzz

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Ned Nov 13, 2016 9:44 pm

justicija ::

Vakcinišemo -hepatitis B ,N1H1 ,jesmo ....ali je "prasac" davno mutirao ,a od tada se nakotilo još bar pet raznih drugih "virusnih" zezanja na "grip" šemu i XY drugih virusnih zaraza .....a kome će to prvo zaraženi "doneti" ,ako ne nama -po Domovima Zdravlja ?

Pa to je tako svuda gdje se kreće mnogo ljudi. I kod nas na poslu stalno kruži neki virus. Ja se ne vakcinišem, mada moram priznati da ozbiljno razmišljam o tome. Brat na poslu dobija vakcinu, njihov gazda je odlučio da je tako "jeftinije", naravno u dogovoru sa radnicima, hoću reći nisu prisiljeni. Mogu ti reći da sam primijetila da se on kako je vakcinisan mnogo bolje izvuče od virusa nego ja. To da mutira zna, ali daj bar malo da olakša. I to je nešto.
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   Pon Nov 14, 2016 8:15 am

Oseltamivir ili zanamivir 75mg po danu su OK, ako se uzmu unutar 48 sati od pocetnih znakova bolesti.Nisu preporucljivi za trudnice.Smanjuju duzinu trajanja bolesti za 2-3 dana, i znatno popravljaju kvalitetu zivota pacijenta
U bolnickom tretmanu se upotrebljava peramivir.

Niti jedan od ovih lekova nije bezazlen, specijalno ako pacijent boluje od nekog drugog,hronicnog oboljenja, ili ima znatan visak kilograma.Treba se posavetovati sa lekarom
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )   

Nazad na vrh Ići dole

Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI GRIP )
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Citomegalo virus
» HPV- Humani papiloma virus
» Korak po korak na putu do bete +
» Mali leksikon najčešće korišćenih laboratoriskih izraza
» Expres lonac - iskustva i recepti :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: