DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Maj 03, 2008 3:07 pm

First topic message reminder :

Većina muskaraca ima tu "čast" da jedan period života provede u uniformi .Koji rod ste služili, da li ste imali neki čin, u kakvom vam je sećanju ostala vojska, šta mislite o civilnom služenju vojnog roka?

Poslednji izmenio Danubius dana Sub Okt 22, 2011 8:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Avg 05, 2017 7:55 am

Okano ::
Ako usvoje zakon ima da se maskiram kao Rambo i sunjam se po Somboru u potrazi za bitangama 😂😂😂
i to u punoj ratnoj opremi ... nista manje od toga ili necu da igram tu igru smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Igor Čobanović
8 h · 

Moraš biti lud kao Vulin da ženama daš puške.
Ne daj Bože da neka slomi nokat na gađanju.

----
Upada svekrva u sobu:
Ustaj snajka! Otadžbina te zove, ajde u vojsku!
---
Ljiljo  sine ....ode mama u rat

(sprdanje na repliku iz komedije "Šećerna vodica" kada Bata Živojinović koji glumi zastavnika  JNA ide na vojnu vežbu,pa se pozdravlja sa ćerkom (Sonja Savić)  ) 

Sarma u frižideru ,pasulj u zamrzivaču ...ode mama na vojnu vežbu .

...Mirka, pazi metak!...
...hvala, Slavka.. smehsmeh

---
Da ne prežvakavamo koliko je sve ovo suludo ,ali vrhunac licemerja : 
Kada su Julina pitali da li će i on da ide na obuku ,pošto je predviđena za sve ,pa i one koji nisu služili vojsku (muškarci do 60 , žene do 50 ) ovaj odgovorio : 
Jesam mlađi od 60 ,ali neću ići ,jer sam važan za državu . 

Postoji po važećem zakonu zaista ovakva formulacija ,ali se radi o osobama kojima je profil zanimanja zaista važan za logistiku vojske -mehaničari ,kuvari ,vatrogasci ,vozači ,rukovaoci građevinske tehnike ,oružari ,zaposleni u "namenskoj" itd .
Ne možeš dati puške u ruke radnicima u fabrici municije ,zar ne ,korisnije je da rade svoj posao .
A gde je u svemu tome Julin (a)pudlica ? 
Održava anus AV -a čistim ,druga smena ,posle Sline ? 

Ceca ,Dara Bubamara ,Soraja ,Mimi Oro ,Tijana Ajfon ,itd sigurno neće ići na "vojnu vežbu ".
Ko da iskopa rov ,za tolike sise ?
A i rade posao "važan državi" . casa

Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

Godina : 42
Datum upisa : 06.01.2012

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Avg 05, 2017 3:07 pm

smehsmeh smehsmeh smehsmeh pa mislim sprdnji nikad kraja ,ali odmadasaopstim .... pripreme pocele i odvijaju se u punom jeku smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Avg 05, 2017 7:46 pm

Okano ::
smehsmeh smehsmeh smehsmeh pa mislim sprdnji nikad kraja ,ali odmadasaopstim .... pripreme pocele i odvijaju se u punom jeku smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Samo se ti zezaj ,ne sećaš se onog Mileta Dragića ,što je snabdevao Vojsku ,pa ispalo da je "neko naručio" na hiljade više kaciga ,pancirki i ostale vojne "garderobe" nego što ima vojske uopšte ?Vojska platila ,"mućka" legla ,niko nije odgovarao. 
Mile je već verovatno okupio ekipu da "ponudi tržištu" žensku vojnu opremu ,pa neka to bude i "civilna zaštita" ,trebaju kape ,bluze ,jakne ,pantalone ,čizmice,torbice  ....ima tu da se "ugrade" mnogi za milione eura ,živi bili pa videli .

Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Avg 06, 2017 12:06 am

Pismo iz srpske vojske budućnosti ili: Rado ide Srpkinja u vojnike

Ćao ljubaviiii :* :* :*

Evo uhvatih malo vremena da se javim, zbog "poštede" cela naša grupa nema vežbe ove nedelje, tako je to kad devojke previše vremena provode zajedno, pa im se i "oni dani" polako poklope. Sreća pa su nam još prošle nedelje oduzeli oružje, inače bi bilo napeto ;)

Nadam se da si ti dobro i da se snalaziš sa klincima. I da ne zaboravljaš da svakog jutra baciš pogled na spisak dnevnih obaveza koji sam ti ostavila na frižideru. Da, pod brojem 46. sam zaboravila da napomenem da Maji nikako ne daješ obično mleko, nego ono sojino, ali obrati pažnju da bude bez šećera... Kapiram da si se setio. Ako nisi, zvaće moja mama svakako, zamolila sam je da proverava kako ste svakog dana, a povremeno i da svrati, čisto da ti pomogne malo. A, da se ne lažemo, i da ne napraviš haos na gajbi kao onda kad sam s devojkama otišla u Italiju, hahahah...

Inače, ovde je sve super.

Konačno shvatam one tvoje "vojničke priče" kojim nas smaraš svaki put kad se javi neki od ortaka iz vojske. Eto, sad i ja imam ortakinje iz vojske za ceo život, hahaha... Već smo se dogovorile da idemo zajedno na letovanje, kad se izvučemo iz ovoga.

Mica iz Kosjerića mi je najluđa. Ima skoro 50 godina, ali nije htela da se izvlači od vojne obaveze na reumu i probleme sa srcem, nego došla žena da odradi svoje. A, bogami, i da se odmori malo. Znaš kako kažu: Rado ide Srpkinja u vojnike.

naš, kul je kad ne razmišljaš o tome šta danas da kuvaš za ručak ili šta da obučeš za posao, a da ne pričam koliko mi je rasterećenje što ne moram da razmišljam o deci (sreća pa imam tebe ljubavi, ne brinem se uopšte ;)) i što za promenu mogu da se posvetim svom telu i duhu. Što bi rekli, u zdravom telu zdrav duh.

Poslala bih ti da vidiš kakve sam trbušnjake nabacila, ali su nam posle onog incidenta sa seksi fotkama u uniformi sa Radojkom iz Kostolca (znaš, ona što kad god joj pukne nokat traži slobodan dan) i poručnikom u glavnim ulogama zabranili čak i selfije da pravimo. Zato ti šaljem samo ovo što me je Mara slikala još onomad kad smo se zezale s pištoljima i filterima. Moćno, a? A pazi maramče :p :)

Hah, možeš samo da zamisliš kad smo se sve ovako "skockane" pojavile kod glavnog u kancu da malo porazgovaramo o uslovima ove vojske... Pa, realno, morale smo da protestujemo zbog kupatila, ono je stvarno nehumano. Popustili su na kraju. Čak su i buđenje pomerili za 9, kad su skapirali da je nemoguće da se spremimo ranije. Women rule! Hahahahah...

Sad potpisujemo peticiju da nam bar jednom nedeljno dovode frizera, kozmetičara, pedikira, manikira, pa ako prođe - prođe. Ako ne - videćemo šta ćemo. Sledeće nedelje imaćemo neke vojne vežbe s ministrom odbrane, pa eto prilike da mu se izjadamo. Realno, ako ću da ratujem za ovu zemlju i ako sam napustila porodicu zbog obuke, mogao bi bar toliko da uradi za mene. Zar ne misliš tako?

Ljubi te tvoja vojnikinja, viđamo se uskoro.

P.S. Počni da učiš decu vojnom pozdravu, dogodine će i Maja u vojsku, ne bih da se blamira.

P.P.S. Ne moraš da mi šalješ parfem, ispostavilo se da ga je nabavio onaj lik što nam jednom nedeljno dolazi s parfemima. Može i na rate. Ostalo sve imam, ali ne bi bilo loše da mi pošalješ neki keš. Jbg, sad kad ja ne radim...

Izvor: Noizz.rs

suppp
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sre Avg 09, 2017 12:27 pm

http://dnevnizurnal.com/blokiraju-sve-ako-se-ne-odazovete-u-vojsku-a-putujete-hapsice-vas-na-granici/

Ocekujem da sledeci potez bude streljanje ako se ne odazoves pozivu ... Pa sve ti ebem u ovoj drzavi ... zatvorite vise vrata ludare , vidite da izlecu odatle ko kokice u pm ! ... zadrzavaju prdez pa im ode na mozak i rode se u glavi usrane ideje s16 bezb rant pacov
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Avg 12, 2017 12:41 pm

Žene su fenomenalno reagovale raznim ozbiljnim tekstovima protiv Julinove budalaštine ,i pokazale ozbiljan otpor ,a bogami sve puca od duhovitih komentara ,upravo žena : 
-Alo ,štab ? Ostali smo bez ajlajnera na koti 109 .
-Neću ovu uniformu ,boja mi se ne slaže uz oči 
- Zašto niste došli na postrojavanje ,vojnikinjo ? 
Pa nemam šta da obučem ! 
-Jedan par čizama i cipela ,jeste li vi normalni ? Alo bre -ja sam žensko ! 
-Ima da mi prave ispraćaj sa muzikom i sve redom ,k*o i Milutinu kad je i*šo . 

Svi se slažu da je Vulin lud kao veverica na ekstaziju ,a karikaturisti razbijaju od sprdnje . 
Verovatno kao i sve u Srbiji sa ovim i ovakvima -gromoglasna najava ,a posle toga ništa ,tako će da bude i sa ovim .

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Avg 12, 2017 4:47 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Pon Avg 14, 2017 8:34 pm

Ovo je toliko dobar tekst da sam razmišljao da stavim ceo ,da bi pročitali . 
Upravo ovako je bilo -a izgleda da bi neki (koji svemu nisu ni primirisali ) i da "ponove" ? 

ĐERĐ SERBHORVAT: BELEŽIO SAM SMRTI I ŠPIJUNIRAO   link

14 Aug 2017 

Zatvoreno pismo ministru odbrane Aleksandru Vulinu

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Sep 09, 2017 12:35 pm

Danas je promocija kadeta 138 klase Vojne Akademije i VMA  u oficire . 
Ovih 160  mladih  ljudi ,među kojima ima desetak onih koji su fakultet završili prosekom 10 (ili skoro deset ) će da salutiraju ,kome ? 
jednom ratnom huškaču i lažovu -Vučić
jednom dezerteru i lažovu -Vulin 
jednom lažnom "doktoru" i lažovu - Stefanović 
jednom keramičaru i šverceru kafe - Gašić 
jednoj ratnoj huškačici i višestrukoj "preletačici" ,ex "Šešeljugi" -Gojkovićkoj 
I popovima .

E vojsko i državo ,jadna li si ,ako ti je ovo "državni vrh"  pljuc

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 03, 2017 10:12 pm

AOnaj umobolnik i lažovčina Vulin ,sem suludog lupanja o tome kako se "spremamo za rat" sada ima novi razlog za pravljenje budale od sebe (u pokušaju da pravi budale od celog naroda ) 
Stigli MIG-ovi ! Stigli u delovima ,posebno trijumfalno rečeno danas na vestima "osveženi bojom " ???
Da ne tupim o tome koliko vremena i novca treba da ove ,u suštini zastarele krntije se uopšte dovedu u stanje da  polete ,a da pri tome ne pogine neki pilot ,ili se sruše .O "borbenom delovanju" da se i ne priča ,nije borbeni avion "stojadin" koji ofarbaš ,promeniš gume i auspuh ,naliješ ulje ,ispoliraš hrom , pa prodaš na auto pijaci  kao "super polovnjak" .
 Pa ide priča kako su sa njima stigli "ruski stručnjaci" koji će sa našima da ih osposobe i remontuju -opet se može ponoviti priča o silnom novcu i vremenu ,radi se o više meseci ,ako ne i kojoj godini ,no ,nije to najbitnije .
Najbitnije je da će "biti predstavljeni" narodu već 20 .oktobra ???
Šta će bre ,biti "predstavljeno" ? Ofarbana karoserija ? Da se narod divi "čeličnim krilima naše Armije" ? Naravno da u celoj ujdurmi učestvuju i Rusi ,pa oni umiru od smeha ,jer smo jedina zemlja koja za teške pare kupuje njihov vojni otpad , 
Kao i sve što radi SNS ,i ovo je jedna velika laž i "Potemkinovo selo" ,dakle ,obična prevara u demagoške svrhe ,čemu treba da pri zdravom razumu poverujemo i aplaudiramo ? 
Pa i najbedniji diktatori koji vlast drže vojskom ,više ne prave vojne parade na kojima vozaju kartonske makete raketa  u "prirodnoj veličini" koje predstavljaju kao "moćno oružje zemlje " . 
Čak i jedna Severna Koreja demonstrira "silu" pravim raketama i oružjem ,ma kakvo ono bilo ,a ne vozaju više ofarbane balvane na kamionima sa lanserima ,kojima varaju vlastiti narod .
Ovo ,što Vučić i kompanija rade ,je uvreda za zdrav mozak nacije ,i ne da nam se ruga ceo svet -nego i svi normalni ljudi u zemlji .Kao ovaj karikaturista na primer ,sve je rečeno . 

A da dodam i ovaj video ....(bravo za majstore koji ga napraviše .Uključi ton ! )  smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   

Nazad na vrh Ići dole

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: