DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Maj 03, 2008 3:07 pm

First topic message reminder :

Većina muskaraca ima tu "čast" da jedan period života provede u uniformi .Koji rod ste služili, da li ste imali neki čin, u kakvom vam je sećanju ostala vojska, šta mislite o civilnom služenju vojnog roka?

Poslednji izmenio Danubius dana Sub Okt 22, 2011 8:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Čet Dec 22, 2016 7:38 pm

Moj ćaća/tata  služio  u Derventi. 

Skoro sam gledala slike.Crno bele,ali lepe.

Sad beže od ovo malo vojske kao od kuge.Muškarčine/junačine.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Čet Dec 22, 2016 8:39 pm

Danubius ::
Većina muskaraca ima tu "čast" da jedan period života provede u uniformi .Koji rod ste služili, da li ste imali neki čin, u kakvom vam je sećanju ostala vojska, šta mislite o civilnom služenju vojnog roka?

Tuzla-Sarajevo, bez čina, inače bi me devedesetih angažovali. Veza-svirac-čitač, bilo pa prošlo i izbledilo pa nije ni bitno. Sve u svemu, dokle god postoji svest o patriotizmu, vojska ima smisla.
rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Čet Dec 22, 2016 9:04 pm

Toga više nema niti će biti.....samo se "špekuliše". Nema para čak da se plate sadašnji vojnici/oficiri-pod ugovorom. Moguće jedino neko bliže upoznavanje sa oružijem i strategijom u vremenu od max. 30 dana..... rasta

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Pet Dec 23, 2016 5:02 pm

montoya ::
Toga više nema niti će biti.....samo se "špekuliše". Nema para čak  da se plate sadašnji vojnici/oficiri-pod ugovorom. Moguće jedino neko bliže upoznavanje sa oružijem i strategijom u vremenu od max. 30 dana..... rasta

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Pet Dec 23, 2016 8:04 pm

Setih se da sam našao u arhivi sliku iz JNA posle nepunih mesec dana služenja vojnog roka.
Slikano u "Nedođiji" na obroncima "Krivolaka" nekog Septembra 1986 god.... rasta

..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Feb 19, 2017 11:32 am

U zveckanju oružjem i glorifikovanju naoružanja Vojske Srbije koje se ovih nedelja servira po medijima ,našla se i prezentacija raketnog sistema "Orkan" .
Navodi se kako je to "najmoćnije oružje VS  "

Kao i obično ,radi se o totalnoj laži ,jer ...."Orkan" je više nego zastarelo oružje ,koje je razvijeno u ex YU još negde 80 tih ,a platili su ga Iračani . Radi se o višecevnom lanseru raketa dometa oko 50 km ,krajnje nehumanom ,jer su rakete punjene kasetnim nabojem.
Dakle ,u današnje vreme "Orkane" unište borbeni helikopteri ili avioni koliko odmah ,a "ubojna moć" se može prezentirati jedino na onima koji nemaju čime da se brane .
Nijedna armija sveta,zaključno sa Iračkom ,nema ove sisteme u svom naoružanju ,samo Vojska Srbije šeta okolo te više nego beskorisne i preskupe sisteme u vojnom smislu ,u propagandne svrhe (ne vidim drugačiji logički razlog)
JNA se smatrala respektabilnom armijom ,po naoružanju ,broju pripadnika ,sistemom TO i civilne odbrane ,i služila je upravo svrsi -da odvrati eventualnog agresora od napada .
Najveća prednost joj je bila borbeni moral i odanost pripadnika svojoj domovini .
Ovo što imamo danas ,a vodi se kao "profesionalna" vojska je jako daleko od svega toga .
"Profesionalni vojnik" danas može da bude bilo ko ,ko ima dve ruke i noge i dva oka ,bez ikakve ozbiljne provere inteligencije i psihe i bez ikakve ozbiljne obuke kakva je profesionalnom vojniku potrebna ,a oslanjanje na tkzv "rezervu" i "dobrovoljce" ...pa ,svi smo videli kako se to završilo .

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Feb 19, 2017 12:05 pm

Još dok sam ja služio koristilo se , ja sam bio uz ovog prdavca kao meteorolog , onda je to bilo štogod , danas jok .

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Feb 21, 2017 9:21 pm

Danubius ::
U zveckanju oružjem i glorifikovanju naoružanja Vojske Srbije koje se ovih nedelja servira po medijima ,našla se i prezentacija raketnog sistema "Orkan" .
Navodi se kako je to "najmoćnije oružje VS  "

.

Samo da dodam i malo ispravim post...jer sam lično bio jedno vreme u sastavu jedinice koja je "prezentirala" upravo Iračanima na poligonu gađanje..
Naime "Orkan" rakete su nešto modernija opcija ruskih "Kaćuša" sa znatno većim dometom(70 km) raketa zemlja-zemlja...što danas po načinu ratovanja gubi smisao jer taj sistem je mnogo "ranjiv" kako zbog slabije pokretljivosti a drugo što nema odbrambeni štit od napada iz vazduha. Jedino je tačno da je ceo "proizvod" domaće proizvodnje...stim da danas nemamo proizvodnju "tegljača-kamion" koji sve to nosi na sebi...80ih god...je to bilo montirano na vozilu TAM 150...a na slici iznad je Ruski model na vozilima Zil ili Kraz... rasta

..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   

Nazad na vrh Ići dole

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: