DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Maj 03, 2008 3:07 pm

Većina muskaraca ima tu "čast" da jedan period života provede u uniformi .Koji rod ste služili, da li ste imali neki čin, u kakvom vam je sećanju ostala vojska, šta mislite o civilnom služenju vojnog roka?

Poslednji izmenio Danubius dana Sub Okt 22, 2011 8:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Maj 03, 2008 9:48 pm

Saobracajna policija,ponosno nosio cin vojnika :D i sve u svemu vojska mi je ostala u lepom secanju.Tri meseca obuke u Kraljevu nekako proslo,a onda uzivanje u Sarajevu.Bese davne 1987/88.
Sto se civilnog sluzenja tice ja sam za.Jer vise ni vojska nije ono sto je bila,tako da sam misljenja da je mom sinu bolje da sluzi savremenu vojsku od 7-15h pet dana u nedelji,i da sebe postedi budalastina koje sad postoje u vojsci.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Maj 04, 2008 1:52 pm

Specijalna Antiteroristička Jedinica(SAJ) pri marincima.Tamo stigao greskom, kao i moji sapatnici , kojima je jedina greska bila sto su imali Medicinsku skolu, pa je neki nadobudni pukovnik odlucio da nam ne treba obuka za bolnicare. Grubo bacen u Šibenik iz hladovine stacionara u Trebinju , iz belih cipela u padobranske čizme , gde provodim krvavih 366 dana, po šumama i gorama naše zemlje ponosne, a neretko i do pojasa u moru (sve sa punom ratnom opremom) Bio na "vojnoj vežbi" 55 dana kada "Srbija nije bila u ratu" , a i 30 kada smo "pobedili NATO" Po cinu , mladji (S)vodnik.Podrzavam civilno služenje, jer su mladi i pametni ljudi pokazali da razmisljaju svojom glavom, a ne nasedaju na kvazipatrotske baljezgarije.Nadam se da će, dok moj sin stigne na red , biti sasvim ukinuto služenje vojnog roka, pa kome je do rata i ubijanja-nek izvoli , biće plaćen za to .

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Maj 04, 2008 6:00 pm

uh...proshao ko bos po trnju... stip-macedonia, 1986/87 septembar 12 meseci. rod:brdsko planinska peshadija.6 meseci spaffao u shatoru na terenu..sve u svemu blagi uzas...Sta reci vishe:))komantant je sad najtrazeniji

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Maj 04, 2008 7:31 pm

Morala sam se ukljuchiti.......... Podrzavam civilno sluzenje ali se ujedno nadam, kao i moj stariji sin, kako kaze danubius, citiram:"Nadam se da će, dok moj sin stigne na red , biti sasvim ukinuto služenje vojnog roka, pa kome je do rata i ubijanja-nek izvoli , biće plaćen za to ."
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Maj 04, 2008 8:06 pm

[quote="montoya"]uh...proshao ko bos po trnju... stip-macedonia, 1986/87 septembar 12 meseci. rod:brdsko planinska peshadija.6 meseci spaffao u shatoru na terenu..sve u svemu blagi uzas...Sta reci vishe:))komantant je sad najtrazeniji

Koliko se ja secam iz tog vremena doco to Stip je u prevodu znacilo-Shuti,Trpi I Pati
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Pon Maj 05, 2008 1:24 pm

[quote="Crna_ovca_chata"]
montoya ::
uh...proshao ko bos po trnju... stip-macedonia, 1986/87 septembar 12 meseci. rod:brdsko planinska peshadija.6 meseci spaffao u shatoru na terenu..sve u svemu blagi uzas...Sta reci vishe:))komantant je sad najtrazeniji

Koliko se ja secam iz tog vremena doco to Stip je u prevodu znacilo-Shuti,Trpi I Pati

jeste...tako je bilo?:
suti
trpi
i
pati

:)))))))))))) lol!
Naravno sad nisam uopste za sluzenje vojske vetj, sam za placenu vojsku-ko voli nek izvoli.
Moje dete nece sigurno sluziti ovaj sadasnji vid vojske.

..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Pon Maj 05, 2008 2:33 pm

Problem je u tome kako su nas vaspitavali, a i kako se JOŠ UVEK deca vaspitavaju u ovoj zemlji.obožavanje uniformi, oružja...Zahvaljujući naravno, "patriotama" koji bi stalno ratovali,koristeći našu decu,sa nečijom drugom decom.Evo-ovo je samo maskenbal, a ovakvih "maski" je bilo na desetine (Indijanac ja moj klinac -tata sam pravio kostim, hehehe )

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 10:17 am

Hmm vidim ovde klasice... ;) ..Septembar 1986/87..Skoplje....mehanizovana peshadija..strelac......malo se vozio vishe trckarao.........ala sam peshacio kuku lele..nikad necu zaboraviti ..vezba brigada u napadu,...crveni plavi.......30 km usiljenog marsha...atomski s'leva s'desna....puzanje.......masku nisam skidao 3 sata.od suzavaca......Protiv civilnog sluzenja vojske......ali sam za profesionalnu vojsku......
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 11:34 am

...verovali ili ne ................. :evil:

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 11:54 am

danubius ::

...verovali ili ne ................. :evil:

stari snimak.......nekad bilo.....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 12:19 pm

...da....ali strašno To oslikava odnos vojske prema pripadnicima Ma , mi smo samo brojno stanje , žrtvovali su nas kao ....najmanje kao ljudska bića Ja ovako ni psa ne bih pokopao, a ovi još računaju to u "počasti" Mnogi ni to nisu dobili ...i za čega na kraju ???

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 12:27 pm

danubius ::
...da....ali strašno To oslikava odnos vojske prema pripadnicima Ma , mi smo samo brojno stanje , žrtvovali su nas kao ....najmanje kao ljudska bića Ja ovako ni psa ne bih pokopao, a ovi još računaju to u "počasti" Mnogi ni to nisu dobili ...i za čega na kraju ???

kakva nam je drzava i vlast..dobro da smo zivi.... :!:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 12:55 pm

Rambo Amadeus - Hej, haj barikade

Emanuele daj kantu
Tarzane mijesi pitu
Gordone otvori flasu
Ricarde silji kitu
Kravicu deranziraj leni
Verne otvori zile
Nenade napuni canak
Olinse isprzi file

Hej, haj barikade...
Hej, haj brigade...

Nikola naostri teslu
Robine sarafi kuku
Oshi postavi mine
Silcova pucaj bruku
Panco fataj se vila
Dzordane dunavom roni
Trevore duni u hornu
Evita pometi peron
Zai zajebi babu
Tajsone pitaj majku
Rahela kresni ferari
Boro drzi je za kvaku
Nadezda operi gace
Tomase pokri joj manu
Dzejmse pripremi vatu
Bozo napi' Dajanu

Hej, haj barikade...
Hej, haj brigade...

Kanta za pitu
pita za flasu
flasa za kitu
kita za zile
zile za canak
canak za file
file za teslu
tesla za kuku
kuka za minu
mina za bruku
bruka za vile
vile za hornu
horna za babu
baba za majku
majka za kvaku
kvaka za gace
gace za manu
mana za vatu
vata za lavu
lava za spicu
spica za palmu
palma za stijenu
stijena za more...

IŠČUPAŠE REPU...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 10:41 pm

montoya ::

Kad su te vidjeli,ko od brda odvaljen,pa za sta bi bio vec za brdsko-planinsku pjesadiju! :008yn9:

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 11:46 pm

jbg...nije tako bilo "86, imao sam samo 68 kg:) rabbit

..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 11:47 pm

Pa nisam te ni sad vagala....ali nije da te nema!
To je konstitucija......to je trajno!

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Uto Okt 14, 2008 11:48 pm

jbg...snaga klade valja:))

..
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Pon Dec 29, 2008 11:15 pm

..
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Feb 21, 2009 8:58 pm

I jos jedno delo mojih ruku.. ;) :padapk8:
:padapk8: :padapk8:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Feb 21, 2009 9:25 pm

hehehe...super, PJER,,,,upravo tako je bilo, samo mnogo bednije u smislu uniformi , opreme -kao da su namerno birali načine da se vidi koja je granica fizičke i psihičke izdržljivosti , koliko ćemo izdržati dok se ne predamo programu ispiranja mozga ....

Danas se pitam za koga i čega smo bili spremni da ginemo? A jesmo bili....niko nije mogao ostati van "mašine" ...

Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Feb 21, 2009 10:44 pm

proslo je to vreme ispiranja mozga...sad je druga metoda...na sceni... :geek:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Sub Feb 21, 2009 11:13 pm

..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   Ned Feb 22, 2009 9:55 am

...ko je bio u JNA-setiće se ovoga-danas zvuči smešno, ali....Recimo, ja sam imao neku žensku, Nemicu ,i naravno, pisala mi...Svako pismo-otvoreno , pa kod KOS-ovca na "intervju" -odakle, zašto, kako.....

Jednom su mi iz zezanja "moji" iz NS poslali 30 čestitki za Božić-ali sve birane , one "religiozne" Ista stvar-jedva dokazati da nisam "klerikalni element"-a član Partije i komandir voda.

Danas zvuči nemoguće-ali za vic o Titu-robija.

Da osetite "atmosferu", dalji nastavci na http://www.youtube.com/watch?v=oQp8OT1lfEA

Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Armija nekada a Vojska sada..:))   Pon Dec 21, 2009 2:06 pm

Nako što ste preživeli ispraćaj, najčešće u varijanti sa pijanom
rodbinom, uplakanim roditeljima, drugarima koji vas podhebavaju i
devojkom koja se nije pojavila, sve to uz pratnju trubača, dolazite
pred kasarnu u kojoj ćete provesti barem prvi deo obuke, ako ne i ceo
rok. Za početak vas smeštaju u inkubator, da se prvo otreznite pre nego
što odete u jedinicu. To je obično neka spavaona ili magacin u kojima
je namerno ostavljeno daleko manje kreveta nego što se očekuje vojnika,
tako da su oni koji čekaju poslednji trenutak da se prijave (tačno pred
ponoć, kako su vas savetovali ’iskusni’) biti prinuđeni da prenoće na
podu. Mogu i da ne spavaju, kako ne bi saznali da u vojsci ima puno
gremlina koji su tokom noći vršljali po vašim stvarima. U svakom
slučaju, to je samo jedna noć, najgore tek sledi..

Ovo sam pronasla i smatram da je izvrsna tema na kojoj ce nam muskarci ipricati svoje iskustvo u vojsci..
Setih se kako smo plakali kad smo ispracali mog brata, koliko je tu bilo suza, tuge posle njegovog odlaska..Brojali smo dane, cekali postara da nam donese pismo od njega..
Secam se prvog pisma, toliko smo plakali citajuci ga..Pisao je kako je tesko ustajati rano, kockati krevet, kockati garderober, pisao je kako je hrana bljak, jer je on bio razmezeni decak kome je mama kuvala sve ono sto on obozava.. Mama bi se ubila placuci, njen sin sada trpi, muci se, mozda i gladuje..Pisma je mama cuvala kao blago, koliko puta sam je uhvatila kako se sakrila i placuci cita to pismo po ko zna koji put...Za odogovr na njegova pisma sam bila zaduzena ja:))..Pisala sam slikovito, opisivala sam svaki trenutak u kuci proveden bez njega..:))..
Sad mi je smesno, ali tada nije bilo..
Bese nekad, a sada je sve drugacije i lakse..

Sta VI mislite o danasnjoj vosjci, jel tesko mladim vojnicima kao sto je bilo tesko onima kad je vojska trajala mnogo duze nego sad?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   

Nazad na vrh Ići dole

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: