DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sre Sep 16, 2009 6:40 pm

First topic message reminder :

Dajte nam ideje ,šta da čitamo,a šta da zaobiđemo..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Mar 17, 2011 2:41 pm

Sve zavisi sta vas zanima od literature- da li lagana sa istorijsko-ljubavnom tematikom ( poput ljubavnih romana) ili nesto drugo..

cherry
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Mar 17, 2011 5:12 pm

Lily ::
Sve od B.D. Benedikta, a pre svega - Trgovci dusama

Knjiga je puna zanimljivih istorisko-misticno- paranormalnih detalja, prepuna avantura, a veoma lagana za citanje.. zanimljiva je, poucna.. vecita tema, kome se okrenuti Bogu ili djavolu???

Kome god sam preporucila ovu knjigu, na kraju je procitao SVE od Benedikta, inace je nas pisac, srpsko-kanadskog drzavljanstva.

Operater, Plemic, i meni isto veoma dobre: Paranormalni svet, Prica o karmi, Peti zivot..

Rođen u Vinici,učio školu crtanog filma ...
Da,slažem se;ko voli tu vrstu literature,Božidar je vraški zanimljiv!
I holivudski opus mu ima par bisera ...

Ako voliš tu tematiku tebi bi i Kastaneda mogao okupirati pažnju-probaj ako već nisi ...
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme

Godina : 44
Datum upisa : 02.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Mar 17, 2011 5:18 pm

od Katherine Richards...Der Seidenpalast...

Nazad na vrh Ići dole
Doktor Zo

Datum upisa : 29.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Mar 19, 2011 8:51 pm

"Pjer i Žan" by Gi de Mopasan
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante

Godina : 47
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Mar 19, 2011 11:00 pm

ALLEN CARR - LAKO JE PRESTATI PUŠITI
mogu toplo da preporučim ovu knjigu onima koji žele da ostave cigare. Pomogla je mom suprugu,našim prejateljima i bukvalno ide iz ruke u ruku. :joint:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Mar 19, 2011 11:06 pm

Helena Trojanska ::
ALLEN CARR - LAKO JE PRESTATI PUŠITI

Nedo Bog da se pojavi i u našem selu! krsti se

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Mar 19, 2011 11:24 pm

Zovem se crvena- Orhana Pamuka
Eto sad...Pisac je za ovu knjigu dobio Nobelovu nagradu, ali ja nisam uspela da procitam do kraja...
( Mozda sam je pocela citati u pogresno vreme, pa sad ne znam da li da je preporucim ili ne )

--Istanbul, 16 vek....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Mar 19, 2011 11:31 pm

Za sve prilike!

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Mar 20, 2011 6:31 pm

"Marta 1988.godine,jedna očajna majka javila se u program 'kralja' sidnejkog radija DŽona Loza i njemu i njegovim slušaocima ispričala da joj je sin na Havajima gde se uništava konzumirajući drogu ................

............  Uprkos svemu,Mark Okilupo je 1999. uspeo da osvoji titulu svetskog šampiona,šesnaest godina nakon početka svoje karijere,i tako napravi jedan od najvećih povrataka na sportsku scenu svih vremena"

"Nema sumnje da sam mogao dobiti titulu najluđeg surfera ili najdebljeg momka u Palm Biču"

Život surfera Marka Okilupoa bio je uzburkan kao i talasi na kojima je jahao!
Najstariji je svetski šampion svih vremena.Kada se povukao,ispričao je svoju priču uz pomoć pisca Tima Bejkera.
Neverovatna karijera,odlična knjiga.

"Povratak večitog dečaka" - Tim Bejker

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

PočaljiNaslov: Preporučite knjigu   Čet Maj 19, 2011 8:40 pm

Preporučio bih knjigu ...

OTMICA EVROPE

Autor: Lin H. Nikolas
Izdavač: Geopoetika
Godina izdavanja: 2011
477 str.
ISBN:978-86-6145-053-2

O autoru:
Lin H. Nikolas je stekla obrazovanje u Americi, Velikoj Britaniji i Španiji. Pošto je diplomirala na Oksfordu, nekoliko godina je radila u Nacionalnoj galeriji u Vašingtonu. Za vreme boravka u Belgiji, započela je desetogodišnji rad na knjizi "Otmica Evrope", za koju će dobiti nagradu "National Book Critics Circle". Francuska vlada odlikovala ju je Ordenom legije časti, a Poljska joj je dodelila titulu "Amicus Poloniae". Lin Nikolas je 2005. objavila svoju drugu knjigu "Surovi svet: Deca Evrope u nacističkoj paučini". Živi i radi sa mužem u Vašingtonu.
Po knjizi "Otmica Evrope" 2006. godine snimljen je istoimeni film koji je Cehovsko udruženje američkih pisaca proglasilo dokumentarnim filmom s najboljim scenarijom, a na međunarodnom festivalu „River Run” taj film je osvojio nagradu publike.

Evo šta o delu kažu kritike u svetskim medijima :

„Zadivljujuće i zastrašujuće u isto vreme, štivo nabijeno snažnim osećanjem zebnje i napetosti.“

"Los Angeles Times"

„Intrigantna... napeta... uzbudljiva priča o moralnoj odvažnosti i ljudskom dostojanstvu sučeljenom sa nepatvorenim zlom.“

"Houston Chronicle"

„U domenu umetnosti Lin Nikolas je poznavalac u meri u kojoj je to vojni istoričar kad je reč o bojištu... Njeno delo zaslužuje da ga pročita svako ko sebe smatra civilizovanim.“

"The New York Times Book Review"

„Izrazito detaljno i vešto sročeno... studija o potresnim sudbinama, o izbavljenjima; o spletkama i izdaji, o požrtvovanju.“

"San Francisco Chronicle"

U raspodeli uloga učestvuju Adolf Hitler i Herman Gering, Gertruda Stajn i Mark Šagal, ali i umetnici, od Leonarda da Vinčija do Pabla Pikasa. A priča ispričana u ovoj impresivno dokumentovanoj knjizi, prožeta uzbudljivom neizvesnošću, tiče se rata Trećeg rajha protiv evropske kulture i herojskih napora Saveznika da je očuvaju.

Od nacističkog istrebljenja „degenerisane umetnosti“ i Geringovih ekstravagantnih kupovina u okupiranom Parizu do gotovo pogibeljne evakuacije Mona Lize iz Pariza (pri čemu su se za njom i doslovno rušili mostovi) i neumornog spasavanja neprocenjivog blaga u oslobođenoj Italiji, "Otmica Evrope" je podrobna povest pohlepe i licemerja na jednoj strani i heroizma na drugoj, spoj izvanredne učenosti i vratolomnog tempa trilera.

Pročitajte ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Jul 02, 2011 9:43 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] | četvrtak 30.06.2011 | 10:41

Gde su danas ključni Miloševićevi ljudi

Radio Slobodna Evropa , 30. jun 2011.
| Branka Mihajlović

„Fond Biljane Kovačević Vučo“ objavio je knjigu
„"
Zloupotrebljene institucije: Ko je bio ko u Srbiji 1987.-2000"“. U
knjizi je nabrojano 1.400 imena iz raznih sfera društva-od politike,
Akademije, Crkve, vojske, medija do estrade, preko kojih je Slobodan
Milošević ostvarivao svoje političke i ratne ciljeve.

Knjigu
potpusuju pokojna Biljana Kovačević-Vučo, poznati borac za ljudska
prava i antiratni aktivista u opasnim 90-im godinama, i njen partner
Dušan Bogdanović.

Knjiga je povod za pitanje - gde su danas
Miloševićevi ljudi i njegovi politički ciljevi? Knjiga je nastala po
uzoru na jednu sličnu u Nemačkoj, otkriva Bogdanović:

„Ja sam
na buvljoj pijaci u Berlinu, gde sam u to vreme živeo, naišao na jednu
knjigu koja se zove „Pet hiljada glava-ko je bio ko u Trećem Rajhu“.
Odmah mi je bilo jasno da treba nešto tako napraviti za Srbiju.“

Na više od 300 stranica ređaju se manje ili više poznata imena. Neka
sasvim zaboravljena, neka nikada poznata široj javnosti, neka od njih i
danas veoma uticajna.

Cilj nije da se napravi knjiga srama, već
da se pokrene otvorena debata o tome šta se događalo u 90-im godinama,
kaže Bogdanović.

Biografski podaci se odnose samo na period do
2000.godine, tako da oni ne otkrivaju da su među Miloševićevim ljudima
iz knjige danas neki od njih predsednica Skupštine, potpredsednik Vlade,
ministar u Vladi, direktor RTS-a i da ne nabrajamo dalje.

„Nama je krivo što u knjizi nema podataka o tome šta su oni radili posle
2000. godine jer kad se prelista knjiga naći će se oni koji sede u
Vladi, u Parlamentu, koji drmaju Akademijom nauka, medijima, u
sudstvu...Videlo bi se da praktično nema diskontinuiteta u političkim
biografijama najistaknutijih ljudi tog vremena“, kaže Bogdanović.

Koliko su Miloševićevi ljudi uticajni danas pitali smo Sonju Biserko, predsednicu Helsinskog odbora za ljudska prava:

„Da pomenem samo ime Dobrice Ćosića koji i dan danas zauzima medijski
javni prostor. Taj njegov pristup je ključan u definisanju narativa o
prošlosti. On još uvek oblikuje javno mnjenje."

"Ne radi se o tome da se svi oni sklone, nego da se suštinski distanciraju od tog projekta i te politike", kaže Sonja Biserko.

RSE: Kako biste odgovorili nekome ko bi vas pitao gde su danas ključni Miloševićevi ljudi?

Biserko: Oni su u svim institucijama ovog društva, među tajkunima, svi
su tu. Ne radi se o tome da se svi oni sklone, nego da se suštinski
distanciraju od tog projekta i te politike. Mi to dosada nismo imali.
Pogledajte kako je propraćeno hapšenje Mladića, tekstovima u kojima se
veliča njegova zasluga u stvaranju Republike Srpske. Biljana Plavšić je
dočekana posle odsluženja haške kazne kao žena koja se žrtvovala za
ratni cilj-stvaranje Republike Srpske.Smetlište istorije

Da li je javno iskazivanje privrženosti Milutina Mrkonjića,
ministra u Vladi Srbije i potpredsednika socijalista, bivšem šefu
Miloševiću samo bezopasno koketiranje ili znak da su lončići na važnim
mestima još pobrkani?

Tek, on može da u svom kabinetu drži
sliku pokojnog haškog optuženika, može da finansira knjigu – zbirku
panegirika ratnom predsedniku Srbije („Takvog ga znamo“) i da potpiše
tekst u kome ga naziva „haškim herojem koji je stoički izdržao hašku
golgotu braneći srpski narod...“

Bojan Kostreš, narodni
poslanik iz Lige socijaldemokrata Vojvodine koja je u vladajućoj
koaliciji ali koja ima radikalan otklon prema Miloševićevoj politici, ne
vidi značajniji uticaj bivših ljudi na današnju politiku, uprkos
navedenim primerima:

„Postoje određeni pojedinci u vlasti, kao
što je gospodin Mrkonjić, koji bi verovatno želeli da Miloševićevo vreme
nikada nije prošlo, ali na sreću svih nas Miloševićeva politika je ili u
dubokoj opoziciji ili na smetlištu istorije.“

Ipak, jedna
izjava predsednika njegove stranke Nenada Čanka otkriva da ova nevelika
vojvođanska politička partija tek očekuje distanciranje od 90-ih godina,
od projekta memorandumske Srbije čiji je autor Dobrica Ćosić, a koji je
praktično Milošević pokušao da ostvari ratnim sredstvima.

„Sigurno znate da je predsednik naše stranke Nenad Čanak izjavio onog
dana kada je zabranjen Nacionalni stroj, da je to tek početak cele
priče, a da će obračun sa prošlošću i sa ljudima koji su načinili zlo u
Srbiji i regionu u 90-im godinama završiti kada se Dobrica Ćosić bude
našao na optuženičkoj klupi“, Bojan Kostreš.

Pored Milorada
Ekmečića, Aleksandar Tijanića, Vojislav Šešelja, Nikole Koljevića i
Radovana Karadžića našao se i opozicioni lider koji je bio 90-ih simbol
otpora Slobodanu Miloševiću - Vuk Drašković. Dušan Bogdanović objašnjava
kako je to moguće:

„On jeste bio ne samo jedna od
najistaknutijih figura u opoziciji, nego jedna vrsta simbola otpora
Miloševiću. Međjutim, mi ne možemo prenebregnuti činjenicu da je on bio i
potpredsednik jedne od saveznih vlada koje su bile pod direktnom
kontrolom Miloševića.„

Ako ni zbog čega drugog a ono zbog nekih
imena koja su se tu našla, mogu se predvideti burne reakcije u Srbiji.
Da li će debata o 90-im , toliko potrebna Srbiji danas, ako je bude,
pokazati da je u pravu Kostreš ili Biserko?

Kostreš:
Miloševićevi politički ciljevi su poraženi ili na dobrom putu da budu
poraženi, a nadam se da su Miloševićevi ljudi na putu za zatvor.

Biserko: Jedan deo kadrova čvrsto identifikovanih sa Miloševićevom
politikom još uvek je tu. Oni ne dozvoljavaju tu vrstu otklona od
Miloševićeve politike.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Jul 02, 2011 9:52 pm

Neka Dany,ne bi to citala ni da placaju...nego divna knjiga,mnogo tuzna od Waris Dirie-Wüstenblume(pustinjski cvijet)

Dirie je model,ali napisala je ovu autobiografiju...uzas koji je prozivjela u Somaliji,prvo sa 5 godina je "obrezana",kasnije se udala na silu za starog covjeka....nakon cega bjezi za Mogadis,kasnije u Evropu.Knjiga je posluzila i kao materijal za film....ma odlicno za citanje,ali previse zalosno...pa ko moze,preporucujem.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Jul 05, 2011 10:35 am

Memoari jedne gejse - Artur Golden
Hiljadu cudesnih sunaca - Haled Hoseini

Divne knjige! Preporucujem!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Jul 05, 2011 10:54 am

"Stubovi zemlje"-Ken Folet. Knjiga po mom čitalačkom ukusu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Jul 16, 2011 2:25 pm

Za opustanje i smeh Vedrana Rudan.

Kravopis

Doči ču u pet." Ceduljicu sam našla u Kikijevoj košulji. Ovo. Kad skužiš da lik s kojim živiš trideset godina. Da te vara s komadom od... Nebitno. Sve žene na svijetu su mlađe od mene. I još je krava nepismena. "Doči ču..." A zašto češ doči mom Kikiju? Zašto? I taj pravopis! Baš je bitan pravopis! Kao da Kiki s kurvom vježba č i ć u riječi ćevapčić?! A možda "doči ču" i nije pravopis?! Možda je to fonetika, morfologija, gramatika... Dobro.

Krava će mom Kikiju doći u pet. A možda je već i došla. Nema datuma. A sada su četiri popodne. Čučim, kurva bi napisala "ćućim", ispred perilice i gledam u papirić. Da. Upravo sam skužila da me Kiki vara. Ali. Ta tragedija nije ubila sve u meni. Ja još među svojim nogama vidim sedam smeđih dlaka na prokletim, prokletim bijelim pločicama.

Nosim papirić u boravak. Kao malo vode na dlanu. Ležim na kauču. Sada. Popila sam helex nula pet. Sve su moje prijateljice prevarene žene. Sve sam njihove filmove odgledala. Njihove muževe otele su opake kurve koje su znale dobro miješati tvrdim guzicama. Moje prijateljice mekih guzica, obučene u tri čeka bez pokrića, ostale su sa svojom djecom i brinule o njegovim starcima.

Sjećam se kako se Goranče derala u slušalicu: "Odi! Majmune! Ja sam za tebe dom kulture s vodoskokom!" OK. Ali. Zašto meni. Čitam svaku Milu, Tenu, Moju tugu, Doktor u kući. Ja radim na sebi! Gospođa na cesti! Kuharica u kuhinji! Kurva u krevetu! S naglaskom na kurva! To je najbitnije! Da. Čitam i Cosmopolitan. Kad me Aki ne vidi. Tamo piše da seks uvijek mora biti drugačiji. A mi se uglavnom... Dobro. Cosmopolitan. Tamo piše da je seks najbolji ako su oči pokrivene crnom, svilenom maramom. "Ana-Marija posve je obnevidjela od užitka..." Piše u Cosmu.

Vi ste ludi ako mislite da se crne, svilene marame mogu u Rijeci naći na svakom koraku. Pa sam ušla u prodavaonicu za udovice koje drže do sebe. "Tužna, crna krizantema d.o.o.". "Gospođo, marame nisu u modi." Prodavačica mi je na glavu stavila šešir, promjer metar, sa rijetkom koprenom od crne čipke. "S tim možete ići i na pogreb našeg Predsjednika..." "Ne želim ići na pogreb Predsjednika, meni je umrla mama", rekla sam tužno ledenim glasom. Da bih kravi pokazala da me obhrvala tuga, a ne potreba za ljepotom. "Imamo samo ovu..." Pružila mi je komad crne vune. Tri kvadrata. "Ovo je za starije gospođe, za pogrebe po snijegu." Sto pedeset kuna. Ali to je jedna marama. A za mene?

OK. Skratit ću priču. Super. Helex djeluje. A možda je "doči ču" napisao keramičar. Stavit ćemo smeđe pločice tako da dlake mogu na njima drijemati mjesecima. Da. Stavila sam Kikiju maramu preko očiju. Pokrila mu je i prsa. Do pojasa je izgledao kao talibanka. Od pojasa niže kao naša žena. Svoje sam oči pokrila kuhinjskom krpom. Proklete krpe. Peri, peri, uvijek smrduckaju. "Jebo te Cosmo", zaurlao je Kiki kad je pao sa kreveta tražeći moje tijelo koje je u kupatilu po treći put stavljalo krpu na oči.

"Drva! Drva!" Netko se dere ispod balkona. Pet je sati! Ha! Rasplet! To je "doči ču u pet". "Otključajte podrum, Marija!" Rasplet?????!!!! Ja se zovem Tonka! Tonka! Tonkaaaaaaa.....

Eh da, sto mislite o doticnoj??

Pretvorba u Bambija

Biba mi ponekad ide na živce. I Ksenija i ja smo joj rekle da profesor Fred voli visoke i vitke djevojčice i da ona ne može položiti engleski umjesto kćeri. Biba ko Biba. Ušla je u Fredov kabinet utegnuta u bodi nećakinje koja još nema trinaest. "Svucite se, kolegice", rekao je Fred. Biba se svukla. Fred ju je uhvatio za guzicu. "Tko će za mene osloboditi čvrstu riticu, tko?" "Ja", rekla je Biba. Kad je Biba riticu izvukla iz bodija, ritica se u profesorovoj ruci razlila u veliku guzicu. I mekanu. "Gospođo, pokažite mi osobnu!" "Može pasoš?", pitala je Biba. "Može putovnicu", rekao je Fred. "Gospođo! Vi imate četrdeset i osam godina!" "Tek u augustu", rekla je Biba. "U kolovozu, kurvo jedna!" Pa je Biba morala platiti osamsto maraka.

Ja mrzim improvizacije, ali volim izazove. Uostalom, svaka bi majka učinila sve za svoje dijete.

Naravno da znam da ni jedan grudnjak od mojih sisa koje su duga četvorka ne može napraviti čudo. Ali može estetski kirurg. "Gospođo, Vama se izgubila jasna linija donje vilice a upravo ta linija licu daje mladost. Face-lifting 4000 DEM. Gornji kapci, donji kapci... blefaroplastika gornjih i donjih kapaka, 3000 DEM. Grudi... Hm... Za što biste se odlučili? Da Vam u grudi ubacim čeličnu mrežu koja će..." Ni u bolesnom ludilu. Kiki je zbog koluta čelične žice koga je ukrao u Trećem maju dobio otkaz. "Dobro. Smanjit ću Vam dojke, odrezati višak kože, to se zove reduktivna mastoplastika, odstraniti masno tkivo i dio mliječnih žlijezda..." Super, ionako ne mislim noći provoditi u dojenju. Tri tisuće maraka.

Dva sam se mjeseca oporavljala jer su izvršeni i naknadni radovi: liposukcija, dermoabrazija, brisanje bora oko usta, lifting čela... Za samo dvadeset tisuća maraka, u Mili piše da je to vani pet puta skuplje, postala sam komad boli glava. To bi si trebala priuštiti svaka Hrvatica, i to u Mili piše, ali naše su žene glupe i konzervativne.

Meni moje nove, male sise stoje postojano kano male klisurine, a gledam poput začuđenog Bambija. To mi je od blefaroplastike gornjih kapaka. Sada vam moram nešto reći. Gornje kapke mi je malo previše odrezao pa bez šminke djelujem poput blago mongoloidnog Bambija. Ali blago. A doktor je rekao da će za desetak godina i to doći na svoje. Muškarci vole Bambije jer su rođeni lovci.

"Jesi li još nevina, zlato?" pita me Fred kad sam došla polagati engleski. "Da", rekla sam tiho poput Bambija. Ponekad sam baš glupa krava jebena. Često bubnem prije no razmislim. Djevica?! Zadnji put sam bila djevica prije trideset godina, a možda sam i malo rekla. Što uopće rade djevice profesorima? "Djevice moja", mrmljao je Fred, "djevice..."

Živa muka. Nisam znala što ću. Da li odmah raširiti noge jer sam, je li, djevica pa u svojoj nevinosti ne znam što me čeka? Ili čvrsto stisnuti noge od straha jer znam što me čeka?! Ako znam što me čeka, jesam li onda nevina? A što ako me nešto dočeka? Ako, kao djevica, naletim na nešto... Treba li vrištati? A ako budem vrištala, hoće li me doći spasiti podvornik? Postoji li na fakultetu podvornik? Treba li dati i podvorniku?

A možda treba samo tiho stenjati? Koliko puta? I kada? Prije? Poslije? Za vrijeme? Umjesto? Djevica? Jebo mi pas mater!

"Srno moja", dahtao je Fred i ljubio mi prste na nogama. Srna?! Koja jebena srna?! Plastičar mi je digao dvadeset tisuća maraka da bih izgledala kao Bambi, a ne kao majka njegova. Srna ima bar petnaest godina više od jebenog Bambija. Ili je Bambiju mama košuta, a srna mu je sestra? Čovjeku koji put dođe da načisto popizdi! "Treseš se, Bambi..." (Aleluja!) Bojiš se da će te boljeti, zlato..." Nakon šest minuta tihog plakanja i jecanja (radi bolova) dobila sam četvorku.

Ovaj tjedan sam položila matematiku, informatiku, atomsku fiziku i patologiju. Po ispitu uzimam četiristo maraka, a za djecu prijatelja tristo. Do sada sam pet puta izgubila nevinost, sedamnaest puta sam "išla do kraja" kao nedjevica, a samo jedanput sam ja platila profesoru da on "ide do kraja". To je bilo kada sam umjesto Kikija polagala ispit za voditelja čamca.
A moj Kiki po ispitu uzima tisuću maraka. Jer su profesori pederi skuplji.
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Avg 30, 2011 5:11 pm

Др Џудит Рисман: Сексуална сабoтажа

aplauseee

Др Џудит Рисман, амерички научник
која је своју научну каријеру посветила анализи
сексуално-индустријског комплекса

Научна биографија др Џудит Рисман

Др Џудит Рисман (Judith Reisman), ауторка књига: Меки порно игра грубу игру (1991); Кинси, секс и превара (1990); Кинси, злочин и консеквенце (1998, 2000, 2003); Слике деце, злочина и насиља у Плејбоју, Пентахаусу и Хустлеру (1986, 1989, 1990); Сексуална саботажа: Како је један луди научник покренуо епидемију корупције и заразе у Америци, (2010). Своју ерудицију и истраживачки дар (суверено се креће унутар неколико научних дисциплина) посветила је вишедеценијском истраживању процеса током кога је сексуалност постала моћно оружје за форматизацију човека по мери моћних интереса.

Њена најновија књига Сексуална саботажа шокирала је јавност снагом аргумената којима је разобличила најмрачније тајне сексуалног „истраживања“ Алфреда Кинсија, чији живот и рад представљају једну од најбоље скриваних научних превара која је поставила моралне основе за сексуалну револуцију у САД шездесетих година прошлог века и нормализацију хомосексуализма, порнографије, педофилије, инцеста, садомазохизма, групног секса широм Запада.

Џудит Рисман је посветила своју научну каријеру анализиСексуално-индустријског комплекса, његове скривене агенде, начину иформама деловања и последицама које су драматично угрозиле позицију човека по орвелијанско-хакслијевској матрици тоталног поробљавања и kонтроле јединке.

Њена најновија књига, под називом Сексуална саботажа: Како је један човек покренуо пошаст корупције и заразе на Америку, како показује WNDPress Realise, шокирала је јавност снагом аргумената којима је разобличила најмрачније тајне сексуалног „истраживања“ Алфреда Кинсија, чији живот и рад представљају једну од најбоље скриваних научних превара која је поставила моралне основе за сексуалну револуцију у САД шездесетих година прошлог века и нормализацију хомосексуализма, порнографије, педофилије, инцеста, садомазохизма, групног секса широм Запада.

Радећи под окриљем Рокфелерове фондације, Алфред Кинси је објавио студијеСексулано понашање мушкарца (1948) и Сексуално поашање жена (1953),којима је остварио огроман утицај не само на америчко друштво, већ и на морални, социјални и политички поредак широм света.

Џудит Рисман сматра да не можемо да прoценимо ужасавајуће ефекте свеопште промоције и прихваћености рада Алфреда Кинсија, чија су „истраживања“ уздрмала темеље морала и лансирале сексуалну револуцију шездесетих година, резултирајући астрономском инциденцијом свих социјалних патологија какве су хомосексуализам, порнографија, садомазохизам, пораст силовања, злостављање деце, сексуално преносиве болести, насиље, промискуитет...

Када то каже,Рисман заправо цитира самог Кинсија који је тврдио да је, на основу својих девијантних примера које је користио у својим истраживањима, доказао да 95 процената Американаца ужива у девијантном сексу, што га је водило даљем закључку: да су све форме секса легитимне и да се људи не смеју сматрати преступницима зато што их упражњавају.

Педофилија, бестијалност, инцест,хомосексуализам, прељуба...
За Кинсија то нису биле перверзија и он је радио све да збаци законска ограничења која су забрањивала њихово упражњавање.

Кинсијева истраживања била су основ за радикалну промену коју је Ернст Морис, Кинсијев адвокат из Националне организације за људска права (ACLU) овако окарактерисао:
„Буквално свака страна Кинсијевог извештаја дотакла је неку одредницу правног кодекса“.

И захваљујући финансијком гуруу и његовом утицају на све структуре система, била је промовисана од мале али моћне мањине уметничке, интелектуалне, академске и научне елите.

Најважнију улогу у утемељењу Кинсијевих лажи у темеље званичне политике и широко прихваћених ставова, одиграла су два човека: Хју Хефнер, који је, док је био студент на колеџу, написао тезу о Кинсијевом извештају у којој је демонстрирао дивљење према човеку који је „покретом руке отворио простор неслућеног сексуалног буђења у Америци“, да би потом следећи идеје свог гуруа покренуо магазин Playboy, посвећен унапређењу сексуалног буђења кроз „soft-core“ приступ којим је порнографију учинио друштвено прихватљивом.

Други пасионирани читалац Кинсијевог дела лансирао је хомосексуализам као друго, неодвојиво крило сексуалне револуције.
Био је то Хери Хеј, оснивач хомосексуалног покрета.

„Сам Кинси“, каже Џудит Рисман „био је хомосексуалац, бисексуалац, педофил, садиста и садомазохиста, овисник о порнографији и све те његове абревијациједанас се сматрају културно прихватљивим и широко су промовисане у популарној култури: филмовима, телевизији, књигама, часописима, рекламама итд.

Свакакоје културна валидација и мејнстримизација хомосексуалности један од највећих преокрета који се може сматрати Кинсијевим тријумфом.“

Када неко попут Вас изнесе чињенице о позадини настанка и начинима функционисања сексуално-индустристијског комплекса, њему се по аутоматизму затварају врата мејнстрим медија. Прилику коју сте добили гостујући код Фила Донехјуа нисте пропустили: бриљантним наступом успели сте да изнесете податке о методама, техникама и истраживачким стратегијама на којима је био заснован рад Алфреда Кинсија, научног идола на пољу сексологије и Института за сексуална истраживања, финансираних од Рокфелерове фондације, која је неопорезованим новцем пореских обвезника, тридесетих година XX века, започела са убрзаним преузимањем науке, културе и уметности.

- Да, била је то изузетно важна емисија. Фил Донехју ме је позвао у свој веома гледани телевизијски ток-шоу програм са једном једином амбицијом: да покаже америчкој јавности да су моја истраживања – научна превара, а ја једна опскурна особа коју треба раскринкати и то пред ТВ камерама, у директном дуелу са истином, чији је репрезент био он и припадници рокфелеријанске научне елите.

Фил Донехју је управо тако конципирао своју емисију: наступио је као велики поштовалац Кинсија и Института за сексуална истраживања, који су у уводном обраћању публици Фила Донехјуа добили обол олимписких научних висина: Кинси је представљен као генијални научник који је за сексуалност био оно што је Фројд за психијатрију или Марија Кири и Ајнштајн за физику.
Чињенице са којима се аудиторијум суочио током ове емисије учиниле су да ова позлата избледи; брана лажи којом је интелектуални и културни естаблишмент обавио рад Алфреда Кинсија је попустила и сва прљавштина, нечасност „научних“ циљева и метода је покуљала.
Били су то тешки тренуци за Донехјуа, особито је био трагичан његов покушај да спречи да камере покажу табелу са подацима који су се односили на догађања за столом бр. 34, где је Кинсијев тим експерата изводио експерименте са бебама.

Како су моја истраживања утврдила и показала: столови 30, 31, 32, 33 и 34 били су одређени за сексуалне експерименте са децом, током којих су деца била сексуално злостављана, силована и содомизована од стране одраслих мушкараца – чланова Кинсијевог „истраживачког“ тима.
Филмови су снимани током ових сесија, штоперице су коришћене како би се мерило време за оно што је Кинси дефинисао као дечији оргазам.

Током емисије читала сам делове из Кингсијеве књиге „Сексуално понашање мушкараца“ и Кинсијеву дефиницију дечије сексуалности.
И када сам прочитала неколико одломака рекла сам: „Онај ко је ово написао није ништа друго до садо-мазохистички педофил, или прецизније педерист јер би само такав човек могао да дефинише као оргазам ове крике, урлике и конвулзије малих бића која су јецала и вриштала.“
И, будући да сам у емисији била уживо, могла сам да инсистирам да се табеле на којима је Кинси заснивао „научну“ утемељеност рада свог тима покажу америчкој јавности. Донехју се супротставио својом јаловом реториком, али није могао да уради ништа друго до да, након што сам рекла: „Немојте Ви да објашњавате, покажите табеле, дозволите да јавност сама процени, дозволите да јавност те табеле види.“

И, можете да замислите када се на ТВ екрану појавила табела на чијем је врху стајало:
„Дете старо пет месеци − број оргазама: 3 − време постизања оргазма?“

Врхунац је представљао последњи податак из ове табеле, податак о четворогодишњаку који је, по Кинсијевим мерењима, доживео двадесет шест оргазама у току 24 сата.

И коначно је та табела, која је била обавијена велом ћутања, показана јавности, и ја сам упитала Донехјуа:
„Како је Кинси могао да дође до оваквог резултата и како се такав рад може бранити?“
Споменула сам да сам добила писмо од једног од Кинсијевих сарадника који је дао на ово питање прецизан одговор: коришћене су оралне и мануелне технике.

Донехју се тада окренуо Кинсијевом представнику у студију који је радио у Институту као фотограф и упитао га како би он бранио овај поступак, а Кинсијев сарадник, господин Трип, одговорио је да су то подаци које је Кинси добијао од педофила који су били веома опрезни док су спроводили ове експерименте, који су знали да користе штоперице и да веома пажљиво изведу научно истраживање.

Након ових његових речи сви у публици су устали и почели да негодују веома гласно.
Људи су били ван себе од беса.
Америчка јавност која је гледала овај програм остала је згађена и ужаснута.
И, кажем вам: ако данас добијемо прилику да покажемо графиконе, табеле и демонстрирамо доказни материјал у медијима, уколико Њујорк Тајмс објави овај доказни материјал, произвешћемо нову сексуалну револуцију у Америци и нанећемо смртоносни ударац сексуално-индустријском комплексу и „науци“ на којој је утемељен.

Тиме ће бити омогућено револуционисање друштва које и почива на манипулацији и изопачавању сексуалне енергије.

Оснивач хомосексуалног покрета, Хери Хеј (Harry Hay) био је такође један од Кинсијевих ђака.

- Да. Хари Хеј – пионир хомосексуалних права, био је кооснивач Mattachine Society − нуклеуса политизиације хомосексуалног покрета.

После читања Кинсијевог извештаја 1948, као и Хју Хефнер, Хеј је пронашао да кинсијевски модел сексуалности представља животни и вредносни путоказ, оставио је жену и двоје деце и живео типичан хомосексуални живот у чијем је центру била порнографија и оданост свим типовима сексуалног искуства, укључујући и искуство са дечацима, које је сматрао пожељним.

Хомосексуални историчари с правом уздижу Хеја, хвалећи његов „огроман допринос“ за профилисање права геј популације.
Управо је Хеј профилисао позицију хомосексуалца као мањинску, ону која спада у „цивилна права“.

На тај начин први пут су хомосексуално понашање и оријентација политички конотирани и дефинисани као „културна мањина“ са мањинским чланством и мањинским правима.
Хомосексуални покрет још увек следи Хејову оригиналну стратегију тражења заштите од „дискриминације“ и „виктимизације“ која почива на статусу „културне мањине“.

До краја живота (2002) Хари Хеј је марширао са NAMBLA (Тhe North American Man-Boy Love Association).

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Avg 30, 2011 5:24 pm

Зашто је сексуално-индустријском комплексу важна политизација хомосексуализма?

- Политизација хомосексуализма одвија се у условима у којима се свесрдно подривају основе на којима почива брак, као заједница мушкарца и жене, и то ни најмање није случајно.

Видите, када се сексуални однос одиграва у оквиру брака и ван утицаја порнографије, када представља однос између мушкарца и жене, онда имате однос који не производи трошкове за друштво: нема венеричних болести за које треба плаћати, нема вакцина које треба плаћати, деца су здравија и ту, дакле, нема издатака или их има мало.
Тако изгледа нуклеус здраве породице која је одговорна према својим члановима, али одговорна и према друштву.

Таква породица захтева друштвену контролу, не жели корупцију и не толерише да, рецимо, људи у Пентагону скидају дечију порнографију са интернета, а за овакве преступе захтевају строге затворске казне и то без одлагања.

Такви људи не би дозволили продукцију порнографије у друштву, не би толерисали канцерогене процесе који су данас преовлађујући, и не би их толерисали, зато што би разумели да такви процеси представљају највећу опасност по друштво. Такво, сексуално здраво друштво, знало би важност слободе и истинског патриотизма којим су освајане победе у оба светска рата.

И, наравно, такво друштво не би одбацило Бога и његових десет заповести, које су до сада омогућавале да останемо при здравој памети.

И такво друштво не би дозволило да краљеви и краљице, оличени у Рокфелеру и осталим припадницима ове свемогуће елите, контролишу њихова друштва управљајући и играјући се људима, народима и нацијама као луткама на концу, што је управо оно што се догађа када је сексуалност преусмерена са своје природне суштине, промовисана у цивилно право и слободе и импостирана у реторику прогреса.

Сексуално-индустријски комплекс је поставио смртоносну замку за друштва и појединце – смртоносну замку је поставио сексуално-индустријски комплекс оличен у дијаболичном четвороуглу: наука (сексологија), порнографија, хомосексуализам и фармацеутска индустрија, које спроводе и контролишу нестанак аутентичног, здравог појединца, и производе болест којом се паразитски хране.

У својој књизи R.S.V.P. America; Restoring Social Virtue and Purity to America, у поглављу Dossiers Of Prominent Leaders In The Sexuality Field (Досијеи истакнутих лидера у области сексуалности) на десет страница именујете етаблиране сексуалне експерте који су захваљујући институционално подржаном, недодирљивом Кинсијевом ауторитету широм САД успели да освоје право на деловање на човека, од његове најмлађе доби, па до дубоке старости.

- После Кинсија, ти стручњаци су употребљавани од стране сексуално-индустријског комплекса како би опсценост била дерегулисана, а тиме и легализована, што је постизано бројним и многоструким преварама, најочигледнијим у изградњи уметничког статуса опсцене „софт“ порнографије.
Ови „експерти“ су веома много цитирани у процесу легализације содомије, у легитимизацији хомосексуалних бракова и усвајања деце, итд.
И они су подржали стварање сексуално оријентисаних закона какав је „злочин мржње“ (у ову групу спада и тзв. говор мржње).
Слично томе, многи од ових стручњака заступају, подучавају и сведоче о нешкодљивости педофилије (секса између одрасле особе и детета и слично).

Неки од експерата чије сам биографије објавила сами су се идентификовали као педофили, а свима њима је заједничко то што су током своје професионалне експертизе цитирали и ослонили се на Кинсијеве „научне“ податке, попут лажне „Кинсијеве скале“.

Многи од њих у хијерархији сексолошког поља, поред тога што су професионално обучени за поље порнографије, запослени су и у мултимилијардерској (изражено у доларима) индустрији порнографије, путем Пентхaус магазина (Penthouse Forum), и других на сексуалном тржишту.
Многи чланови одбора Пентхaус раде на факултетима или су чланови универзитетских одбора.

Институт за напредне студије људске сексуалности (IASHS) представља доминантну образовну институцију у области људске сексуалности у САД, а поменути експерти ангажовани су у раду две акредитоване сексолошке агенције, Друштву за научне студије секса, Inc, и ASSECT, Америчком друштву секс едукатора, саветника и терапеута, итд.

Ови научници иду трагом свог прослављеног ментора.
Даћу вам један пример: др Mary Calderone, оснивач SIECUS-а, добитница Playboy-евих грантова, често је интервјуисана за Playboy.
Ова бивша директорка Planned Parenthood Medical промовисала је тезу о урођеној дечијој сексуалности, која почиње са њиховим боравком у материци и испољава се онда када деца „осете сензације изазване додиром и стимулисањам гениталија“.

Тумачећи 1983. један ултразвучни снимак дошла је до закључка да снимак показује ерекцију код 29-недељног фетуса, што јој је послужило као доказ о постојању тзв. материчне „сексуалности“.
Калдерон је добитница 51. Награде за истакнуто научно достигнуће, коју додељује Институт за напредне студије људске сексуалности и научни ауторитет у који се не сме и не може сумњати.

Велики сте ауторитет у области проучавања негативног утицаја и ефеката порнографије. Ваша анализа представља дубок и темељан продор у оне аспекте које порно индустрија жели да сакрије. Овој области истраживања посветили сте тридесет година рада и дошли до доказа да порнографске слике мењају хемијску структуру људског мозга. Порнографија, како сте доказали, може да изазове зависност и главни је узрочник појава какве су силовање, инцест, педофилија и друге форме сексуалног насиља. Ваш продор у мрачне тајне порнографског бизниса „тешког“ на десетине милијарди долара начинио Вас је омраженом особом у овим круговима, па Вас је Playboy магазин назвао „пропагаторком лова на вештице“.

- Порнографија нипошто није безопасна.
Излагање провокативним фотографијама или филмовима – особито када укључују голотињу – има моћ хероинске инјекције као и њене токсичне ефекте: делује на чула и манипулише мозгом и на хемијском и на психолошком нивоу.

Четири различите научне дисциплине помажу нам да разумемо шта порнографија ради људском организму:
проксемика, етологија, неуропсихологија и психофармакологија.
Порнографске слике превазилазе уобичајене просторне релације међу индивидуама и отварају простор за агресију на коју се конзумент порнографије навикава и коју, под одређеним околностима, тежи да манифестује у јавној сфери.
Порнографија своди жену на женку у њеној еструсној фази (estrous): проширене зенице, полуотворена уста, презентација задњице: све су то сигнали парења емитовани са циљем да изазову инстинктиван одговор мушкарца.
Мушкарац физиолошки одговара на слику на дуплерици као да је она део стварности.

И ту долазимо до проблема: човек не може да задовољи своје потребе са оним ко их је изазвао, што у њему природно производи љутњу, а често и бес.
И, наравно не љути се на Хју Хефнера нити на сниматеља, већ на жене. На жене које не испуњавају оно што обећавају и на шта позивају.
Порнографија делује као ерототоксин и то је кључ мог разумевања деловања порнографије на људски мозак.
Еротски стимулуси, настали деловањем порнографије, индукују лучење тестостерона и ендорфина и људи заправо постају надрогирани порнографијом.
Временом овакви надражаји надвладавају оне који су повезани са емоционалном блискошћу, са љубављу, и то је кључни проблем.
И разлог због којег човек који конзумира порнографију у великој мери, постаје сразмерно импотентан.
То је део порнографског искуства које показује да овисник о порнографији све теже може да успостави однос са својом партнерком без стимулуса које добија од порнографије, док је, са друге стране, све незадовољнији чињеницом да објект његове пожуде није онај са којим је реализује, тако да постаје жртва располућености и опседнутости сликама које доминирају његовим мозгом и телом – његовим организмом.
Дакле располућеност и губљење способности да човек управља својом моћи (сексуалном) резултирају све већим степеном импотенције.

У тој тачки, big pharma, фармакоиндустрија, ступа на сцену и помаже мушкарцу да на тренутак поврати своју сексуалну моћ (пилуле − вијагра и сл.) и то је најбољи пример како функционише сексуално-индустријски комплекс:

сексолози легитимизују порнографију,
порнографија индукује импотенцију
а фармацеутске куће лече импотенцију
узроковану порнографијом.

Тако упаковани бизнис има профит
који се мери милијардама долара.

Геополитика бр.41, 1.мај 2011.

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Avg 30, 2011 5:56 pm

Ja preporučujem knjigu: Strah od pletenja
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Avg 30, 2011 6:41 pm

AstrinaKomsinica ::
...sund je:)

Reče Dragoljub Mićunović, tražeći ukidanje "Atlantisa", kultne emisije Drugog programa Radio-Beograda. gorepost

Posle progona istine sa programa Radio Beograda sada već bivša urednica "Atlantisa", Biljana Đorović kaže:

"- „Atlantis" nije tek radijska emisija, kao što nije ni geografski pojam niti kontinent.
„Atlantis" je ispitivao potencijale medija i predstavlja studiju slučaja zasnovanu na ideji otvaranja medijskog prostora za ispitivanje istine.
„Atlantis" je postao mogućnost da mediji realizuju svoje najbolje potencijale: u njemu su gostovali ljudi za koje je karakteristično odsustvo žudnje za moći ili vladanjem; otvorili smo neke od najznačajnijih fenomenoloških, duhovnih i spiritualnih, kulturoloških i političkih tema.
U „Atlantisu" ste mogli da slušate o pitagorejskoj mistici brojeva, konclogorologiji, istoriji smrtne kazne, zlu...
Napravljen je ceo ciklus o Šekspiru, preslušavani dnevnici Borislava Pekića i njegov razgovor sa Dragim Stojadinovićem, bratom Milana Stojadinovića, vođen u Londonu, 70-ih godina prošlog veka, zbog čega je Pekić odložio svoj odlazak u bolnicu.
Govorili smo o jereticima, alhemičarima, prognanicima, misticima, logici robotske civilizacije, odgovornosti, smislu i istini, Dišanovom pisoaru.
Prirodno, nastavili smo istraživanja o pitanjima simulakrumske prirode civilizacije i tokova u njoj koja su se veoma nepovoljno reperkutovala na našu sadašnju situaciju.
A, ako jednom krenete pekićevskim tragom, otvaraju vam se čudesna vrata i počinjete da se družite sa najdivnijim savremenicima - profesorima Edvardom Hermanom, Noamom Čomskim, Majklom Parentijem, Dijanom Džonston, Rimom Lejbou, Džudit Risman, zatim novinarima kakav je Džon Pildžer, istraživačima poput Džona Staubera.
Od naših filozofa i teoretičara tu su bili pokojni Nikola Milošević, zatim Milan Brdar, Divna Vuksanović, Kosta Čavoški, Ratko Božović, Ljiljana Bogoeva-Sedlar...
I, naravno, gospođa Ljiljana Pekić, koja je obeležila „Atlantis" i omogućila da se realizuje kao prostor u kome je nastavio da živi veličanstven pekićevski duh.

Kada krenete tim putem, u prilici ste da ispitate
i sagledate dimenzije užasa
koje su imperijalna politika i politička korektnost proizveli širom sveta
u velikom talasu destruktivnosti,
koja preti da zemlju pretvori u gigantski konclogor,
što se upravo ovih dana događa.

Sabotaža istine je globalni trend... od Amera do Mićuna...
a rad dr. Džudit Risman je
malo luči u mračnom tunelu medijskih manipulacija!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 08, 2011 2:27 pm

"Ringišpil" Jelene Bačić Alimipić

Lagana ženska knjiga ,sve o njoj [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
jutarnja izmaglica

Godina : 61
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 08, 2011 2:32 pm

Hiljadu čudesnih sunaca

"Hiljadu èudesnih sunaca", pisca bestselera "Lovac na zmajeve", Haleda Hoseinija, je nezaboravan portret jedne ranjene zemlje i istinski dirljiva prièa o porodici i prijateljstvu. Istovremeno prelepa i teška, prièa o jednom nemilosrdnom vremenu, nesvakidašnjem prijateljstvu i neuništivoj ljubavi.
Marijam je tek petnaest godina kada je šalju u Kabul da se uda za nesreænog i ogorèenog Rašida, trideset godina starijeg od nje. Gotovo dve decenije kasnije, u zemlji koja ubrzano tone u propast, tragedija pogaða petnaestogodišnju Lejlu, koja mora da napusti svoj dom i stupi u Marijamino nesreæno domaæinstvo. Lejla i Marijam naæi æe utehu jedna u drugoj, njihovo prijateljstvo postaæe veza snažna kao veza dve sestre, neraskidiva kao veza majke i kæerke.
Kako vreme prolazi, u Avganistanu na vlast dolaze talibani, ulice Kabula jeèe od pušèane paljbe i bombi, a život se pretvara u oèajnièku borbu protiv gladi, surovosti i straha. Istrajnost dve žene nailazi na iskušenja koja nisu mogla da naslute ni u najgorim košmarima. A ipak, ljubav ume da èoveka natera na nezamisliva dela, da mu pomogne da èudesnim junaštvom prevaziðe najstrašnije prepreke. Na kraju ljubav pobeðuje smrt i uništenje.

Laguna, 2008. godine

Poslednji izmenio jutarnja izmaglica dana Čet Sep 08, 2011 2:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 08, 2011 2:34 pm

Sestra je bas procitala, kaze da je knjiga izvrsna, Jutarnja:)

A ovo sto Robin gore rece, necu komentarisati.
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pet Sep 23, 2011 10:31 pm

Za trenutke intime! smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Sep 24, 2011 9:47 am

Danubius ::
"Ringišpil" Jelene Bačić Alimipić

Lagana ženska knjiga ,sve o njoj [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]

I ja je preporučujem, upravo je čitam ...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Sep 24, 2011 11:24 pm

I da i ne [You must be registered and logged in to see this image.]

Janicareve uspomene ( Turska hronika) - Konstantin Mihailovic

Ovu pricu o osmorici decaka koji su uzeti sa sultanove komornike, i njhovoj zakletvi da ga zakolju na spavanju, ispricao je i Stevan Sremac u Bosanskoj vili pod naslovom- Zaboravljeni Obilici...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta obući za svadbu, slavu, rođendane...
» "Najgora" hrana koju možete izabrati
» Pregled suvih začina
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu
» Veličine garderobe, čarapa i cipela

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: