DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sre Sep 16, 2009 6:40 pm

First topic message reminder :

Dajte nam ideje ,šta da čitamo,a šta da zaobiđemo..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 05, 2013 12:16 pm

AstrinaKomsinica ::
Ne znam kakva je, ali sam procitala sve ostale;;;upravo sam pazarila:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Whiiiiiisper net;))))))
E, i ja sam je kupila, ali cuvacu je za norvesku jesen..sinoc sam dobila Bridu pa cu nju ovako, za ferie..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 05, 2013 12:54 pm

Procitala, nije losa, ali def nije ko Angels ili Da Vinci.

Sta je Brida?!

Citam sad onu od J.K. Rowlings, ali onu sto je pod pseudonimom napisala Cockoo's calling. Bumo videli.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 05, 2013 1:13 pm

Ni jednu rlol Šta će mi knjige kad je počela farma smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 05, 2013 6:32 pm

Samouka ::
Ni jednu rlol Šta će mi knjige kad je počela farma smehsmeh smehsmeh 
Citat :

Sto bi rekle ove moje seljanke- QQ,crna ti smehsmeh 
P.S. Komsinice, od Koelja- roman Brida, naleteh kod drugarice,to nisam citala..a mogu ti reci, cita se brzinski, sinoc sam pocela, veceras ce biti gotova..Laganica, i tipcino za Koelja, vodi kroz pricu..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Sep 05, 2013 11:38 pm

E hvala ti, bas cu pogledat kad ovu skoncam:)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Sep 22, 2013 10:40 pm

Danubius ::
A planine odjeknuše -Haled Hoseini

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nije loša knjiga, ali nema tu jačinu kao što imaju "Lovac na zmajeve" i " Hiljadu čudesnih sunaca". "Nešto" nedostaje..a možda je očekivanje bilo veće nego što treba.

Ipak, drago mi je što imam sve tri knjige..čekam četvrtu.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Yvonne76
Cat Woman
Cat Woman

Godina : 41
Datum upisa : 18.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Sep 22, 2013 10:48 pm

O knjizi
Pisac bestselera P.S. Volim te

Tamara Gudvin je uvek živela u sadašnjosti i nikad nije mislila na sutra. Sve dok putujuća biblioteka nije došla u njeno malo selo i sa sobom donela tajanstvenu veliku knjigu u kožnom povezu, sa zlatnom bravom i zaključanu katancem.

Ono što je otkrila na njenim stranicama, oduzeće joj dah i protresti njen svet do temelja.

Opčinjavajuća priča o tome kako sutrašnjica može promeniti ono što se dešava danas...

Sesilija:
S njom je svaki dan čaroban.

PS. Sinoc sam je dovrslia... Od srca preporucujem zateleban 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Sep 22, 2013 10:52 pm

Citam seriju "Highlander" sapunica trtrr Brdski je sve kriv! trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Sep 22, 2013 11:09 pm

Citam seriju "Highlander" sapunica trtrr Brdski je sve kriv! trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol 
Evo da se iskupim... :zubi3: 

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

Domaća moderna epika.
Milan Toplica, Kosančić Ivan i Miloš Obilić kao veliki junaci 3 godine pred Kosovski boj u potrazi za relikvijom Kneza Lazara.
Vrlo dinamično i napeto (kao da čitate sjajan strip) protkano mudrostima islama i hrišćanstva...
Čita se u jednom dahu!

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Sep 22, 2013 11:39 pm

brdjanin ::
Evo da se iskupim... :zubi3: 

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]" />

Domaća moderna epika.
Milan Toplica, Kosančić Ivan i Miloš Obilić kao veliki junaci 3  godine pred Kosovski boj u potrazi za relikvijom Kneza Lazara.
Vrlo dinamično i napeto (kao da čitate sjajan strip) protkano mudrostima islama i hrišćanstva...
Čita se u jednom dahu!
Neka brate, ja cu i dalje sapunice radije trtrr  Bem ti led! hahahahahhahaha

p.s. poselami Milevu, haos! smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
kratko i jasno
Kategorična

Datum upisa : 21.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Sep 22, 2013 11:48 pm

Tereza Revaj
ZLATNO DOBA NADE

Oni imaju novac, moć i ugled. Ali, sav zanos i sjaj 'lepe epohe' samo je varka...
Vreme velikih promena kada će na žene doći red da na ruševinama snova i iluzija osmisle novi svet.

Londonski kvart Mejfer, leto 1911. Roderfildovi dočekuju goste na balu njihove kćerke Viktorije, ali slavlje je dovedeno u pitanje zbog nestanka njene sestre Evandželin.Njihov stariji brat, Džulijan, pronalazi je u zatvoru u Bermondsiju, radničkoj četvrti u kojoj se sprema pobuna. Kao budućem nasledniku porodične loze, teško mu je zbog buntovničkog ponašanja ove dvadesetogodišnjakinje, pojednako samožive kao i njihov mlađi brat, Edvard, ogrezao u kockarske dugove. Da bi ih isplatio, mora da pobedi u trci aviona i nadmaši rivala, Francuza Pjera di Forestela, mladića koji je, kao i on, zavodnik i zanesenjak.
I dok svi oni veruju u blistavu budućnost, neumitan krah preti engleskoj aristokratiji i starom francuskom plemstvu koji podnose najteži teret promena savremenog društva u osvit Prvog svetskog rata. Vođeni istim principima časti i žrtvovanja, i jedni i drugi suočiće se sa užasnim sukobom koji će biti i njihova poslednja prilika da zablistaju.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Okt 06, 2013 10:45 pm

Dolazim sa posla a cerka jos u pidzami?! Pitam sta je bilo a ona- Mama , jesi li ti ikad plakala citajuci neku knjigu? - Aa, mozda, sto?!
I onda krece prica o knjizi koju je upravo sad zavrsila, ne upamti joj ja ime, ali pisac je John Green, i sad  bi po toj knjizi trebalo da se radi film, kako sam skontala, i pisac ce biti u filmu..Bla, bla, naime,njena najbolja drugarica ( skupljacice informacija) su odlucile da napisu pismo piscu- kriticno i pohvalno..Pohvalno za nacin pisanja a kritiku za zavrsetak nesvest 

Mozda je neko citao nesto od ovog pisca, ili tu knjigu ( saznacu vec kako bese naziv) pa kaze sta misli? nesvest

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Okt 06, 2013 10:47 pm

Bela griva! ocene 

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pon Okt 07, 2013 12:18 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pon Okt 07, 2013 9:28 pm

• plaćeni ubica iznad stana autorke “Insajdera”,
  • kako je ekipa "Insajdera" na autoputu Beograd - Niš bežala od ubica,
  • ko je naručivao njena ubistva - policija sve zna, ali niko zbog toga nije uhapšen,
  • ko su i gde su huligani koji su joj pretili,
  • zašto je sudija insistirao na suočenjima Brankice Stanković i huligana,
  • kome se sve zamerila novinarka za koju je istina najvažnija...

Tokom četiri godine, koliko Brankica Stanković živi sa policijskim obezbeđenjem, imala je priliku da pročita niz dokumenata sa operativnim podacima o tome ko je sve i kako planirao njeno ubistvo. U međuvremenu niko zbog toga nije uhapšen.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Ned Okt 20, 2013 2:14 pm

Čekam da moj sin završi Brankicinu knjigu, da je uzmem, a trenutno završavam "Čitače leševa"- Antonia Garide.

Zanimljivo štivo o forenzici u Kini, 1200-ta godina. Bez pomagala savremene današnjice, na osnovu briljantnog opažanja i zaključivanja, oni koji su carskim ukazom imali čast da se bave ovom naukom, bili su obavezni da u svakom trenutku odgovore zadatku i izvedu dokaze ili su u protivnom sami bili izuzetno strogo i mučno kažnjavani.
Mladi Ci, seljak, dobija priliku da se školuje uz iskusnog sudiju i istražitelja, ali se sudbina njime poigrava i stavlja na teška iskušenja. Samo zahvaljujući svom talentu, naučenom i prirodnoj inteligenciji uspeva da iz svake situacije izadje.
Knjiga je i slika društva, korupcije, surovosti, ali i neko čudno utemeljeno zakonodavstvo, veoma blisko današnjici.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pet Nov 29, 2013 9:09 pm

Svima koji vole knjigu -Autobiografija o drugima-Borislav Mihajlovic Mihiz.Prica o Vojvodini,Irigu,Sremu,obicajima,naravima ,Prvom i Drugom ratu,prica o jednom vremenu iza nas.Duhovita,ispricana onako kako su nam bake pricale price,jednostavno se zalepi i cita u jednom dahu. top88 
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pet Nov 29, 2013 11:56 pm

Lakota ::
Svima koji vole knjigu -Autobiografija o drugima-Borislav Mihajlovic Mihiz.Prica o Vojvodini,Irigu,Sremu,obicajima,naravima ,Prvom i Drugom ratu,prica o jednom vremenu iza nas.Duhovita,ispricana onako kako su nam bake pricale price,jednostavno se zalepi i cita u jednom dahu. top88 
top88 top88 top88 

A ja već dve godine preporučujem svima "Senka vetra" Karl Luis Safon.
Čista čarolija od knjige!

Kao druga se čita "Igra andjela" koja je iako nastala posle, prolog prve knjige.
I na kraju "Nebeski zatočenik"....epilog.

Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Datum upisa : 07.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Nov 30, 2013 12:05 am

Sjajna knjiga.
Prepuna emocija i topline.
Odličnih misli... i razmišljanja glavnog junaka.
Knjiga koju nećete moći ostaviti.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Sub Nov 30, 2013 12:14 am

Dz.B.Votson..

Inicijativa i smelost..

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pon Dec 30, 2013 4:59 pm

Alesandro Bariko - Svila
( ''Ovo nije roman. Nije ni novela. Ovo je samo obicna prica......Moglo bi se reci d aje ljubavna prica...Ali da je samo to, ne bi vredelo truda ispripovedati je........Svaka prica ima svoju muziku. Ova ima belu muziku.....................svira se sporo, a plese lagano. Kada je dobro odsvirana, to je kao da cujes kako odjekuje tisina''.......)

Citala sam je dva puta i hocu jos jednom...Preporucujem...''..da niko ne oocekuje avione, masine za pranje vesa i psihoanaliticare. Ovde ih nema...''

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Pon Dec 30, 2013 7:05 pm

Irving Stoun
Romansirana biografija Vinsenta Van Goga, "Žudnja za životom".

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Jan 02, 2014 7:35 pm

Preporucujem Murakamijevu zadnju- Bezbojni Cukuru Tazaki ...Juce sam je pocela ( u sredu) a danas zavrsila...opet cekajuci sredu...pa mi nesto dodje ova Djoletova ...uklopi se..Znam, zvuci cudno, procitajte je zato..

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Čet Jan 02, 2014 9:13 pm

Zabe pisac Mo Jen

Kina od vremena 60 tih do danas.Potresne price o zenama koje su krsile zabranu radjanja vise od jednog deteta,prica o toj deci-zabama- kako su ih zvali,sudbine tih zena,dece..nesto o cemu smo culi ,ali ciju sustinu nismo znali..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   Uto Jan 14, 2014 12:53 pm

Danubius ::
[list]
.

Procitaj je Dani, ako nisi. Mislim, tu je sve sto se vec znalo, ali odlicna je, meni se narocito dopao deo knjige koji je zavrsni..Nacin na koji pise...U pocetku je clanak vise, ali kako odmice, sve je bolja. Bravo.

I, vec napisah na drugoj temi, ali..Noci jasmina ( Dzulija Gregson)..... ooo :)) odlicna je..Jos je nisam zavrsila, sad sam negde tamo kad su se sreli u Kairu..Ali nacin pisanja je fantastican :) Ona opisuje London, Kairo, pustinju...mogu da pomirisem.. Drugi svetski rat, poluturkinja on Englez, on pilot, ona peva..spijunaza i td...ma, preporucujem, eto  :ptica 1 : 

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?   

Nazad na vrh Ići dole

Koju knjigu bi preporučili,a koju ne..?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta obući za svadbu, slavu, rođendane...
» "Najgora" hrana koju možete izabrati
» Pregled suvih začina
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu
» Veličine garderobe, čarapa i cipela

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: