DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

FUDBAL

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: FUDBAL   Sub Maj 03, 2008 11:32 am

First topic message reminder :

FUDBAL-opsesija mnogih muskaraca, i noćna mora mnogih zena.Da li vi ili vasi partneri pratite fudbal, imate li omiljenog igraca, sta mislite o navijackim grupama i neredima na stadionima, da li se kladite na rezultate, za koji klub navijate ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Ned Dec 21, 2008 1:20 pm

da razreshimo neke nedoumice.... ;)

ja sam.....[You must be registered and logged in to see this image.]

koji ....[You must be registered and logged in to see this image.]

prvo.......[You must be registered and logged in to see this image.]

:D :confused: :skoro:
Nazad na vrh Ići dole
anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Ned Dec 21, 2008 2:40 pm

Pjer i ja sam volela partizan kad im je Lotar Mateus bio trener))))))))))))bezveze te ode))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Ned Dec 21, 2008 3:04 pm

JA KAD SAM BIO OKORELI ZVEZDASH..ISHO NA JUG SA DRUGARIMA..ONI SVI PARTIZANOVCI.....NORMALNO NAVIJAO ZA PARTIZAN......ILI DOBIJESH PO NOSU......ZVEDA DA GO TI CUTISH... cherry cat :008yn9:
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Uto Dec 23, 2008 1:36 am

anja007 ::
Pjer i ja sam volela partizan kad im je Lotar Mateus bio trener))))))))))))bezveze te ode))))))))))
'''

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Pet Avg 21, 2009 4:18 pm

Ovo je moj omiljeni fudbaler.... :ptica: ljubi ga majka...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Uto Sep 08, 2009 6:28 pm

Srbija - Francuska: Da se ponovi tradicija!

Utorak, 8. septembar 2009. 15:44

Fudbalska reprezentacija Francuske nikada nije pobedila na gostovanju u Beogradu ili bivšoj Jugoslaviji, statistički je podatak koji uliva dodatnu veru u povoljan rezultat "orlova" u meču u sredu.

"Trikolori" su do sada osam puta gostovali u Beogradu i bivšim jugoslovenskim gradovima Zagrebu i Sarajevu, ali ni jednom nisu uspeli da napuste te gradove kao pobednici, podseća sajt FSS.

Nekadašnja Jugoslavija je uspela da pobedi pet puta, a tri puta je Francuska izvukla nerešen rezultat.

Francuska ne samo da do sada nije uspela da trijumfuje u Beogradu i ostalim bivšim gradovima ex-Jugoslavije, nego nikada nije trijumfovala ni na neutralnom terenu. Od tri utakmice koje su Jugoslavija i Francuska igrale na neutralnim stadionima - Firenci, Vesterosu i Lozani sva tri puta su bivši "plavi" izašli kao pobednici.

Neka "orlovi" nastave tradiciju!

U dresu bivše Kraljevine Jugoslavije, zatim posleratne Jugoslavije, pa i sadašnje Srbije, protiv Francuske je do sada prodefilovalo 188 igrača.

Nekoliko njih, pre svih bivši selektor Ilija Petković, koji je briljantno debitovao protiv Francuske, obezbedili su sebi sjajnu karijeru u toj zemlji, a mnogi drugi su ostavili dubokog traga u francuskom fudbalu. To su, recimo, Dragan Džajić, Ivan Ćurković, Nenad Bjeković...

Na golu našeg državnog tima protiv Francuske je stajalo 17 golmana. Najviše puta protiv Francuske branio je Tomislav Ivković, kao član zagrebačkog Dinama i Crvene zvezde. Po dva puta su branili Franja Šoštarić, Milutin Šoškić i Ranko Stojić.

Golmani Fridrih, Mihelčić, Spasić, Glazer i Čulić, branili su za "bele orlove" između dva svetska rata, dok su ostali sa rukavicama na rukama ispred jugoslovenskog gola stajali posle ratnog vihora.

Glavni grad Francuske Pariz bio je najčešće poprište sudara dve reprezentacije. "Grad svetlosti" je od ukupno 27 međusobnih mečeva sa bivšom Jugoslavijom i Srbijom 14 puta bio domaćin. Beograd je pet puta ugostio francusku reprezentaciju, Zagreb dva puta i Sarajevo jedanput. Po jednom su domaćini bili Firenca, Lozana, Vesteros, Marselj i Sent Etjen.

Bivša Jugoslavija i Francuska su tri puta igrale na neutralnom terenu - Švedska (Vesteros), Italija (Firenca) i Švajcarska (Lozana).

Najbolji strelac bivše Jugoslavije u mečevima protiv Francuske je Todor Veselinović. On je u tri nastupa protiv "trikolora" postigao ukupno četiri gola.

Fudbalske reprezentacije Francuske i Srbije, odnosno bivše Jugoslavije, do sada su se ukupno 27 puta sastajale na međunarodnoj sceni. Odnos pobeda i poraza je identičan - bivša Jugoslavija je pobedila deset puta, a isto toliko je uspešnija bila Francuska. Dve države su sedam puta igrale nerešeno, sa gol razlikom od 43:40 u korist "trikolora".

Prvu utakmicu bivša Jugoslavija je protiv Francuke odigrala 13. juna 1926. godine u Parizu. Pobedila je Francuska sa 4:1, a jedini gol za Kraljevinu dao je fudbaler splitskog Hajduka Mirko Bonačić.

Kraljevina Jugoslavije igrala je u sastavu: Fridrih, Vrbančić, M. Ivković, Mare Marjanović, Premrl, Mirko Bonačić, Lj. Benčić, Antun Bonačić, Petković, Cindrić, Giler.

Prvu pobedu protiv Francuske, Jugoslavija je zabeležila 19. maja 1929. godine u Parizu u prijateljskoj utakmici kada je pobedila sa 3:1. Golove su postigli Blagoje-Moša Marjanović, Ico Hitrec i Vladimir Lajnert. Tadašnja Jugoslavija igrala je u sastavu: Mihelčić, M. Ivković, M. Beleslin, Arsenijević, Kolnago, Kunst, Bl. Marjanović, Hitrec, Lajnert, J. Horvat, Giler (I. Pavelić).

Prva utakmica između Jugoslavije i Francuske u Beogradu odigrana je 5. juna 1932. godine. Slavila je Jugoslavija sa 2:1.

Prošlo je više od osam decenija od prvog susreta srpskih fudbalera sa kolegama iz Francuske i do sada je ukupno odigrano 27 utakmica, od kojih su neki mečevi ostali upisani u antologiju dvoboja dva naroda.

(MONDO)

HOCEMO SUTRA DA GLEDAMO UTAKMICU? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Sre Sep 09, 2009 8:57 pm

Upravo gledam .........i zaista je fenomenalno otvaranje .

Umemo kad hoćemo da pokažemo celom svetu .........i nikad mi neće biti jasno zašto onda trebaju te svinjarije pre i posle utakmica , a i na samim stadionima .

Ovo je lice Srbije koje svet treba da vidi ! Gledajte !

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Sre Sep 09, 2009 9:05 pm

To me ne zanima..Ne gledam fudbal.Samo nekada Zvezdu..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Sre Sep 09, 2009 9:16 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] 1:0
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Sre Sep 09, 2009 11:02 pm

Danas su igrale i mlade reprezentacije Norveška - Srbija... [You must be registered and logged in to see this image.]

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 10, 2009 12:09 am

cojle ::
Danas su igrale i mlade reprezentacije Norveška - Srbija... [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa, pobedili smo [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 10, 2009 12:10 am

sonia ::

Tol'ko nam i beshe dok se ne umesha Henry
Ostade 1:1, i nada ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 10, 2009 2:40 pm

Ostade ........e ne bi mi bili mi , da jednom odemo negde kao ljudi , bez zebnje do zadnjeg trenutka .
Poklonjen penal , igrač više skoro od početka -i ne ugurasmo taj jedan gol. Naša posla ...........no opet.....nikada nismo imali bolje rezultate u kvalifikacijama .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 10, 2009 2:44 pm

danubius ::

Ostade ........e ne bi mi bili mi , da jednom odemo negde kao ljudi , bez zebnje do zadnjeg trenutka .
Poklonjen penal , igrač više skoro od početka -i ne ugurasmo taj jedan gol. Naša posla ...........no opet.....nikada nismo imali bolje rezultate u kvalifikacijama .

Izgleda da cemo stvarno u Evropu, i sudije pochele za nas da navijaju [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 10, 2009 3:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] ...oduvek sam obožavao fudbal...
...dok se prijatelji bave fudbalom...neko je morao pažnju dati i drugim utakmicama... [You must be registered and logged in to see this image.]

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 10, 2009 3:06 pm

cojle ::
[You must be registered and logged in to see this image.] ...oduvek sam obožavao fudbal...
...dok se prijatelji bave fudbalom...neko je morao pažnju dati i drugim utakmicama... [You must be registered and logged in to see this image.]

to je vec druga tema... [You must be registered and logged in to see this image.] ( potrazi pod odbojka ili kosharka) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Sep 17, 2009 2:31 pm

NULA - U mečevima prvog kola Lige šampiona odigranim u sredu postignuti su mahom očekivani rezultati, a svi debitanti u elitnom takmičenju su doživeli poraze. U derbiju večeri, Inter i branilac trofeja Barselona su podelili bodove (0:0) u utakmici od koje se sigurno više očekivalo. Katalonci su bili za nijansu bolji, ali nisu uskoristili svoje prilike. Dejan Stanković je odigrao poslednjih pola sata za šampiona Italije i samo par minuta pošto je ušao u igru je mogao da se upiše u strelce, no njegov snažan udarac je završio tik iznad prečke.
Od srpskih internacionalaca je najjači utisak ostavio Milan Jovanović. On je zatresao mrežu Arsenala. Napadač Standarda bio je siguran realizator najstrože kazne i već u petom minutu je prvaku Belgije doneo vođstvo od 2:0. Prethodno, domaćinu je prednost doneo Elijakim Mangala, koga je kasnije Vilijam Galas oborio posle čega je dosuđen penal. Međutim, to nije bilo dovoljno za trijumf najvoljenijeg belgijskog kluba. „Tobdžije“ su napravile veliki preokret. Niklas Bentdner je prepolovio prednost Standarda u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a Tomas Vermalen i Eduardo su u 78. i 81. minutu doneli ceo plen timu Arsena Vengera.
Dragutinovića nije bilo u sastavu Sevilje koja je lako pobedila Unireu.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Uto Sep 22, 2009 2:57 pm

Šeik trese kolevku

Autor: Z. Kecman | Foto: ap, afp | 22.09.2009. - 05:00

[You must be registered and logged in to see this image.]Šeik Mansur bin Zajed
Fenomen Mančester sitija, trenutno možda i kluba sa najbogatijim vlasnikom, ne prestaje da zaokuplja pažnju fudbalske javnosti. Popularni „građani“ sa „Istlendsa“ ove sezone su sjajnim startom pokazali da su na dobrom putu da ostvare pretnju - osvoje titulu prvaka Engleske, koju su godinama između sebe delili Mančester junajted i Čelsi.

Menadžer Mark Hjuz, naoružan silnim milionima od kompanije „Abu Dabi grup investment“, za godinu dana, tačnije od leta 2008. godine, potrošio je 259,3 miliona evra za dovođenje igrača koji bi, kako se nadaju u istočnom delu Mančestera, trebalo da donesu trofeje. „Krvna slika“ tima, u odnosu na pre dve sezone potpuno je promenjena, jer je Hjuz od leta 2008. do kraja avgusta 2009. angažovao 15 proverenih igrača.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Sub Sep 26, 2009 1:27 pm

Venger: Sve što znam naučio sam u kafani

Menadžer Arsenala Arsen Venger otkrio je da je u detinjstvu naučio sve o fudbalu služeći goste u restoranu njegovih roditelja.

"Gosti su uz pivo puno puta raspravljali o fudbalu pa sam počeo da ih slušam. Od ljudi u kafani učio sam ko treba, a ko ne da igra na levom krilu, i kome je mesto u prvom timu. Kada imate pet ili šest godina, ne postoji bolje psihološko obrazovanje od odrastanja u kafani, jer tu srećete raznorazne profile ličnosti i uviđate koliko ljudi mogu da budu okrutni među sobom. Tako sam pronikao u tajne ljudskog uma, koje sam kasnije primenjivao u životu, pa i u fudbalu", rekao je Venger koji je odrastao u malom francuskom selu Dutlenhajm.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Pon Sep 28, 2009 11:46 pm

Na Svjetskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Egiptu, nedelja je ponudila prve utakmice u grupama E i F.
U grupi F prva tri boda su osvojile selekcije Brazila i Češke, dok je u grupi F, Honduras sredio Mađarsku.

Četvorostruki svjetski prvaci su nastup na prvenstvu otvorili peticom protiv Kostarike.Odbrana Kostarike se držala prvih dvadeset minuta nakon čega je počelo polako '' curiti''.Kardec je zabio u 24.minuti, Giuliano 11 minuta kasnije te u završnici prvog poluvremena još jednom Kardec za 3:0.U nastavku utakmice rezultat se nije mijenjao do 75.minute kada Teixeira podiže na 4:0.Za konačnih 5:0, pobrinuo se Boquita golom minutu prije kraja.

U drugom duelu ove grupe, finalista sa prošlog prvenstva, selekcija Češke je bila bolja od Australije 2:1. Češka je povela golom Rabusica nakon pet minuta igre u nastavku. U 89.minuti Pekhart je zabio za 2:0 sa bijele tačke, a priča je zaključena golom Holanda također iz jedanesterca u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. U samoj završnici Australija je igrala sa igračem manje nakon što je McGowan pocrvenio.

U grupi F je prva utakmica završila bez pobjednika, a igrali su Južna Afrika i Ujedinjeni Arapski Emirati. Južna Afrika je golovima Erasmusa u 72.minuti vodila 2:0. Deset minuta kasnije isključen je Mphahlele, ali i pored malo ko je mogao očekivat povratak Emirata. U prvoj minuti sudijske nadoknade Al Kamali je iz jedanesterca smanjio na 1:2, a dvije minute kasnije, Awana je zabio za 2:2 i veliko slavlje Emirata. Honduras je potpuno neočekivano razbio Mađarsku.Martinez je bio dvostruki strijelac, Peralta je dodao jedan.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Pon Sep 28, 2009 11:49 pm

Emiracani su, pre pochetka utakmice, podelili Egipcanima 10000 karata uz koje i ranac sa zastavom, majicom i ostalim rekvizitima za navijanje.

Za sledecu utakmicu delice se mnogo vishe, pa ce morati da se, neplanirano igra na najvecem stadionu u Egiptu- Aleksandrija...

Svaka chast... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Okt 01, 2009 11:56 pm

Hej, pobedi Egipat Italiju sa 4:2 , stadion pun...sto hiljada ljudi.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Pon Okt 05, 2009 9:49 pm

Palermo dao gol glavom sa 40 metara

5. oktobar 2009.

Beta

Petnaestak
minuta pre kraja utakmice, Boka Juniors je pri rezultatu 2:2 krenula u
napad. Akciju domaće ekipe presekao je golman gostiju Herman Montoja,
tako što je ispucao loptu istrčavši iz svog šesnesterca. Lopta je
doletela do Palerma koji je udarcem glavom sa 40 metara doneo pobedu
svojoj ekipi.
’El Loko’ je tako na spektakularan
način došao do svog 200. pogotka u argentinskom prvenstvu. Palermo je
prethodno postigao oba gola za Argentinu u pobedi nad Ganom od 2:0,
zbog čega ga je selektor Dijego Maradona pozvao u nacionalni za
odlučujuće susrete u kvalifikacijama za Svetsko Prvenstvo 2010. godine.

www.b92.net
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Pon Okt 05, 2009 9:51 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   Čet Okt 08, 2009 1:12 pm

Antić će u subotu pregaziti Rumune kao plitak potok

Ako bude sreće, u subotu uveče ćemo i mi i vi slaviti odlazak na Svetsko prvenstvo. Blizu smo cilja, ali je ovaj korak često najteži. Ipak, ne sumnjam da ćete pobediti Rumuniju i naći se tamo gde ste zaslužili - kaže za „Blic“ Miroslav Blažević, selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine.

DAJ BOZHE I ONI I MI... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   

Nazad na vrh Ići dole

FUDBAL
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT-
Skoči na: