DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da li Beograd opravdava svoje ime?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Uto Jul 28, 2009 1:34 am

First topic message reminder :

Beograd je dobio ime od dve reči: beo i grad. Da li je Beograd zaista opravdao svoje ime.

Šta je to što Beogradu nedostaje, a tiče se njegovog izgleda?

Kakva iskustva ste poneli, vi, gosti Beograda?

Kritika je uvek dobrodošla, i ona pozitivna, ali još više negativna. Ko voli Beograd, taj će ga i kritikovati. Ko ga kritikuje, on mu želi dobro.

Raspišite se, Beograd je grad svih nas pa, iako zna biti prvljav, uvek je raspoložen za svakog dobronamernika.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Meeyo

Godina : 29
Humor : Uvrnut :)
Datum upisa : 12.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 8:44 pm

Danubius ::

Verovatno Beograd vole Beogradjani , no teško je tvrditi tako nešto .Pa Beograd je primer socrealističke arhitekture , a ono što je starije , više je "alla turca" nego što je evropski . Meni ne liči na neku evropsku metropolu , iskreno .

Lepota Beograda su Beograđani i atmosfera koja je u gradu. Da bi osetio pravi Beograd, neko mora da ti ga pokaže jer su najlepša mesta sakrivena. Kada bi sredili fasade bio bi lep za oko ali mnogo je bitnije to što Beograd ima dušu, i to kakvu..

Beograd procentualno nema zelenila ni 10 % koliko bi trebalo , a i to što ima je u jadnom stanju .

Ne znam da li si čuo za Košutnjak, Zvezdarsku šumu, Rakovičku šumu, Veliko Ratno Ostrvo (na kojem živi 196 zaštićenih vrsta ptica + 1000 vrsta ptica iz Skandinavije koje tu zimuju), Botaničku baštu, deo oko ušća na Novom Beogradu, Adu Ciganliju, Topčider itd. Da li si prolazio beogradskim ulicama? U skoro svakoj postoje drvoredi od početka do kraja. 38,5 hektara parkova? Mislim da Beogradu uopšte ne manjka zelenila.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 9:02 pm

Meeyo ::

Ne znam da li si čuo za Košutnjak, Zvezdarsku šumu, Rakovičku šumu, Veliko Ratno Ostrvo (na kojem živi 196 zaštićenih vrsta ptica + 1000 vrsta ptica iz Skandinavije koje tu zimuju), Botaničku baštu, deo oko ušća na Novom Beogradu, Adu Ciganliju, Topčider itd. Da li si prolazio beogradskim ulicama? U skoro svakoj postoje drvoredi od početka do kraja. 38,5 hektara parkova? Mislim da Beogradu uopšte ne manjka zelenila.

Upravo to...uglavno boravkom od dan ili dva nema vremena sta da se vidi..to su poslovni termini i restorani.Beograd se nemoze obichi ni za 15 dana , a utisak sa zeleznichke stanice nije komparativan o gradu..Svakako ima vise zelenila neko bilo koji zapadno evropski grad.
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator

Datum upisa : 27.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 9:06 pm

Beograd je selendra , nikad ne bih ziveo u njemu
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 9:10 pm

Beograd na dnu liste ekoloških gradova u Evropi

Autor: Beta | 09.12.2009. - 15:53

U prvih 10 ekološki najčistijih gradova Evrope nema nijednog iz istočnih, postkomunističkih regiona starog kontinenta, a Beograd se na listi 30 metropola našao pri dnu, na 27. mestu.

Kao ubedljivo najekološkiji vode skandinavski gradovi - Kopenhagen, Stokholm i Oslo, javljaju danas poljski mediji. Listu "zelenih" gradova sastavio je britanski Ekonomist intelidžens junit na osnovu osam kategorija kao što su emisija ugljen dioksida, ekološka svest žitelja, kvalitet vazduha, likvidiranje otpadaka, četvrti je Beč, a od prestonica nove Evrope najbolje se plasirao Viljnus - 13. mesto, zatim sledi Riga na 15. mestu, Varšava na 16. i Budimpešta na 17. mestu, dok neočekivano češka prestonica Prag spada u ekološki bezobzirnije gradove i tek je na 24. mestu.

S prostora bivše Jugoslavije najviše računa o životnoj sredini vodi Ljubljana, koja je na 19. mestu. Zagreb je na 26. mestu, za njim Beograd na 27, dok ostalih prestonica zemalja naslednica bivše Jugoslavije na listi EIU ni nema. Najmanje zeleni gradovi u Evropi su po toj rang list Kijev - na 30. mestu, Sofija na 29. i Bukurešt na 28. mestu.

P.S. Ni ja.....

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 9:14 pm

njushkalo_ ::
Beograd je selendra , nikad ne bih ziveo u njemu

jbg...kad zivish u metropoli pa kenjash ovde sirotinji:)))
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Datum upisa : 22.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 10:02 pm

Meeyo ::

Lepota Beograda su Beograđani i atmosfera koja je u gradu. Da bi osetio pravi Beograd, neko mora da ti ga pokaže jer su najlepša mesta sakrivena. Kada bi sredili fasade bio bi lep za oko ali mnogo je bitnije to što Beograd ima dušu, i to kakvu..

Ovako priča neko ko voli Beograd, ja ga volim, i tačno je Beograd ima dušu, to nije grad kao drugi, ima nešto svoje..nešto specifično, nije to samo velegrad, metropola on jednostavno ima "ono nešto".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Orhideja

Datum upisa : 22.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   Ned Dec 13, 2009 10:37 pm

Dovoljno je malo proći kroz Austriju, Italiju , Švajcarsku , Holandiju pa i Nemačku pa videti šta znači čuvati staru arhitekturu i šta znači urbana čistoća. Ništa se tamo ne dozidava , nadgradjuje , ili krpari kao kod nas .
Možes da gradis kuću-ali samo ako imas sav materijal i projekat , koji se obavezno MORA uklopiti u deo grada u kome živiš . Možes imati novaca koliko hoćeš -ne možeš da natakneš neboder u sred predgradja .
Beograd procentualno nema zelenila ni 10 % koliko bi trebalo , a i to što ima je u jadnom stanju .
Ne kažem, možda ima lepih delova , ali kao neko ko dolazi tamo kao gost , meni je Bgd balkanski prljav , za jedan glavni grad.

Ja sam u Beogradu gost.

Odakle početi s tobom, ti ga ne voliš i to je očigledno, ja ga obožavam.
Poređenje sa gradovima Austrije i Italije je u najmanju ruku apsurdno, jer ti zemlje nisu rušene toliko puta kao Beograd, nisu bombardovani, šta bi ti od grada koji se toliko puta diže iz pepela.
Beograd je Beograd i on je poseban, toliko kultura je tamo, toliko je sve izmiješano, grad koji prima svakoga i sve ne pravi selekciju po ...
Beograd ima dušu a malo koji grad je ima.
Svaki grad je lijep na svoj način ali malo koji ima šarm. Na listi najboljih provoda Beograd je grad koji uzima prvo mjesto svim svjetskim metropolama jer u svoja njedra sakrije i one koje bježe od novinara (princeza Soraja, članovi engleske kraljevske krune itd) su dolazili u posjetu, večerali u beogradskim restoranima kao i svi drugi a da to nitko drugi od gostiju nije primjećivao ili jeste ali ih je gledao kao i svakog drugog čovjeka.
Grad ima oko tri miliona stanovnika i to sa sobom ima posljedicu, nisu svi kulturni pa da bacaju smeće u kante kojih ima na svakom koraku, ali tako je to svugdje samo ne želimo da vidimo.
Ljudi nisu savršeni bez obzira gdje živjeli.
Ljetos sam šetala Tašmajdanom i bila zadivljena ljepotom posađenog cvijeća, aranžmanom, čistoćom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li Beograd opravdava svoje ime?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li Beograd opravdava svoje ime?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: