DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Čet Maj 21, 2009 8:08 pm

First topic message reminder :

Stalno se spočitava da Crkva nema dovoljno ulogu u sistemu školstva i zdravstva. Spominju se neke vekovne tradicije u tome , od onoga kada je "sveti Sava podučavao Srpčad" do trubljenja o odličnim katoličkim školama i gimnazijama.
E pa da vidimo koji primer , kako to Crkva radi (kao i obično, pričam o dve najveće hrišćanske Crkve -bez razlike) -pa da se čuju naša mišljenja ?

Ne samo u prosveti....Crkva je sada prisutna u svim porama državne uprave , zaključno sa Vojskom i RRA ?
To je ok...ili ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Nov 06, 2014 8:41 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Sub Sep 26, 2015 1:34 pm

I meni su cool, taman koliko i bilo koji travestiti. Lepo im stoje 'aljine i nakit, dobra ta srednjovekovna moda bila.

Raspitaj se koliko para iz državnog budžeta ide za crkve. Biće da mi hranimo popove, a o tome ko im gleda kroz prste i tepa, iz raznih (skupih) razloga ćemo još govoriti, jer je to tema.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Sub Sep 26, 2015 1:40 pm

pesma ::

Raspitaj se koliko para iz državnog budžeta ide za crkve. Biće da mi hranimo popove, a o tome ko im gleda kroz prste i tepa, iz raznih (skupih) razloga ćemo još govoriti, jer je to tema.

Libo me racku i dalje su mi cool.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Sub Sep 26, 2015 2:37 pm

I meni su cool, taman koliko i bilo koji travestiti. Lepo im stoje 'aljine i nakit, dobra ta srednjovekovna moda bila.

Raspitaj se koliko para iz državnog budžeta ide za crkve.
Biće da mi hranimo popove, a o tome ko im gleda kroz prste i tepa, iz raznih (skupih) razloga ćemo još govoriti, jer je to tema.

A 'vamo, nemaš ništa protiv travestita, pedera, transexualaca i da ne nabrajam. Nisam znao da si i protiv retro a i pozdravila si pozitivnu stranu ograda. Nije kažnjivo skakati samom sJebi u usta al'...
Odobravaš li ti nešto, uopšte?

Ono sam mor'o boldovati jer zvuči k'o pijani Stipan, kada dođe u kafanu i kaže:
- Znaš li ti ko je bio moj ćale?-

Hranili smo one, 50godina, u nerazvijenim krajevima, Šiptare, Skojevce, Komuniste, bivše borce, pale borce, buduće borce decu bivših, palih i budućih boraca, JNA, mačke i kerove na ulici, zmajeve, eliJene... Nema više nerazvijenih krajeva, Šiptara, Skojevaca, Komunista, budućih boraca i dece budućih boraca, JNA, zmajeva i eliJena (SPC zabranio marsovce a zmaja ubio Đorđe) a uvalili samo crkvu.
Znači, puno nam ukidanja ukinuli a samo jedno dodali.
Mi smo na konju sa hvataljkama.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Sub Sep 26, 2015 7:35 pm

John Doe ::
Meni su popovi cool.
Kukate k'o da i' vi 'ranite, osim ako ne doprinosite s par cigli za nji'ove kuće il' barem karburatorom za Porsche Chayene.

Nit' luk jeo, nit' luk miris'o.

rasta
Hrani ih besplatni marketing i podrška  države , a hrani ih dobro ,što se vidi po njihovim stomačinama ,vilama (pardon ,dverima ) i automobilima . 
Kap koja je meni prevršila meru su "penzije" .Ja treba da rintam kao stoka 40 godina ,ipak ,pomažući ljudima (jer ako nemaš zube ,ne možeš da jedeš ,ni da se smeješ  tongue ) ,moram da plaćam poreze ,doprinose i samodoprinose ,i ipak ne mogu ni tu bedu od penzije da dobijem dok ne napunim 65 godina (po novom ) 
Ortaci u mantijama udobno provode život debelo naplaćujući sujeverje po sat vremena par puta nedeljno ,i na kraju dobiju penziju veću od lekara koji je spasio na hiljade života ,a da u životu nisu dinara izdvojili ni za "zdravstveno" ni "penzijsko" ni na "prihode" ? 
Ja ako napravim bilo kakav prekršaj ,ne platim račun ,sleduje mi "po zakonu" ,mantijaš može da siluje dečake ,krade od ubogih , oni su "iznad zakona" ? 
Jeli nismo tog luka ,ali ga itekako mirišemo .

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Sub Sep 26, 2015 8:14 pm

Danubius ::
Meni su popovi cool.
Kukate k'o da i' vi 'ranite, osim ako ne doprinosite s par cigli za nji'ove kuće il' barem karburatorom za Porsche Chayene.

Nit' luk jeo, nit' luk miris'o.

rasta
Hrani ih besplatni marketing i podrška  države , a hrani ih dobro ,što se vidi po njihovim stomačinama ,vilama (pardon ,dverima ) i automobilima . 
Kap koja je meni prevršila meru su "penzije" .Ja treba da rintam kao stoka 40 godina ,ipak ,pomažući ljudima (jer ako nemaš zube ,ne možeš da jedeš ,ni da se smeješ  tongue ) ,moram da plaćam poreze ,doprinose i samodoprinose ,i ipak ne mogu ni tu bedu od penzije da dobijem dok ne napunim 65 godina (po novom ) 
Ortaci u mantijama udobno provode život debelo naplaćujući sujeverje po sat vremena par puta nedeljno ,i na kraju dobiju penziju veću od lekara koji je spasio na hiljade života ,a da u životu nisu dinara izdvojili ni za "zdravstveno" ni "penzijsko" ni na "prihode" ? 
Ja ako napravim bilo kakav prekršaj ,ne platim račun ,sleduje mi "po zakonu" ,mantijaš može da siluje dečake ,krade od ubogih , oni su "iznad zakona" ? 
Jeli nismo tog luka ,ali ga itekako mirišemo .

Uvek govoriš "Mi". Ne znam kako da ti objasnim, Ti i Ja, nismo "MI". Možda Ti sebe smatraš pod "Mi" ali Ja, nikako nisam "Mi".
Prodaju sujeverje sujevernima i onima koje sujeverni nagovore da kupe nešto, makar ne bili sujeverni. Malopre ti objasnih da smo i prije plaćali razne vazdušarine a sada ti kao smeta, mada sumnjam da ti skidaju od plate za SPC ili slično. Čak i ako ti skidaju sa plate, upakovano je u nešto što se zove, "Porez na lelemudanje", 5% i možeš kukati do mile volje. Ako jednog dana i prokljuviš, koja je to stavka poreza, očas posla će tu stavku preinačiti u "Porez na hleb naš nasušni". Jedio se Ti il' ne jedio, država će te jebati u zdrav mozak kako 'oće.
Elem, treb'o si razmišljati ranije pa da si i ti otiš'o u popove.
Garant bi ti se svi sni ostvarili.

Da se razumemo, niti branim popove, niti ih kudim. Oni su na vreme potrefili unosnu profesiju a popravku  zuba bi poverili berberu il' kovaču da bi bolje prošli a najverovatnije bi prošli mufte.

Zagrizi metak.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Sub Sep 26, 2015 8:28 pm

..Drugari moji..

Ni popovi nisu vise sto su bili..samo jedna ''mala sitnica''..

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 12:22 pm

Oduvek je postojala veza izmedju poglavice i vrača, prvi su izimali najbolje parče mesa iz ulovljenog bivola ili neke slasne ribe. Kasnije su kraljevi i kanovi imenovali kardinale, pape, šamane, reize i patrijarhe. Najstariji i najsigurniji sistem vlasti. Tako je i danas i ne vidim da je kod nas nešto gore od stanja u drugim zemljama. Popovi su ljudi a ne sveci, ne bogovi. Oni najpre žele da žive udobno bez mnogo rada. To isto žele i vojnici, lekari, inžinjeri, sportisti, a naročito političari i umetnici.
U skoro svakom od nas čuči neki političar, kvaziumetnik, pop...

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 1:03 pm

A 'vamo, nemaš ništa protiv travestita, pedera, transexualaca i da ne nabrajam.
Nemam, kako rekoh u postu iznad, baš su mi cool(vizuelno), manje-više koliko i popovi, koji bi mi mogli biti više cool od neke ''Merlinke'' iz Picinog parka, da licemerno ne manipulišu narodom gore nego ceo državni aparat. Ali, teško je odvojiti homo religiosusa od homo politikusa, to pope znaju još od davnina. U suštini ih boli racku za sve, dok glume autoritet bez pokrića svakoj šuši sa državne vlasti koja naiđe i može da im sredi neki poslić. Šire imperiju mantijaša.
Citat :
Libo me racku i dalje su mi cool.
Mi treba da ćutimo i...rasta Ko voli da ćuti, nek' izvoli, ne mora svako da ima svoj stav, al' ne bi trebalo drugome ko je antipušač da ga brani. Kontradiktorno je.

Citat :
Nisam znao da si i protiv retro a i pozdravila si pozitivnu stranu ograda. Nije kažnjivo skakati samom sJebi u usta al'...
Popinski stil odevanja i razmišljanja je itekako moderan danas, tako da oni nisu retro.

Teško da sam ''pozdravila pozitivnu stranu ograda'', ironija je zeznuta stvar...

''No pasaran'' popovi-lopovi, i njihovo mešanje u sve,
ćoravi bez stava će da ih propuste.

Retro je cool, al' popovi nisu retro, oni su itekako u toku dnevnopolitičkih zbivanja, glavni akteri  pozerišta.

Citat :
Odobravaš li ti nešto, uopšte?
Xexexexexe....  Lopovluk mi nije cool, manipulacija mi je fuj, i sve tako... Ostalo, o tom po tom, ako... Ali... Ili... Nebitno za temu.

Citat :
Ono sam mor'o boldovati ...
Znam, ne vidiš dobro, jednom si to rek'o, ''Stipo''... Samo bolduj.  raz

Boli te racku što iz budžeta Srbije za SPC ide milijardu dinara godišnje, a ista ta SPC zaradi 150 miliona evra(po vlastitom godišnjem proračunu). O.K.

Sirotinja nam baulja po ulicama i pretura kontejnere, sa kerama se bije za hranu. Bolesnici kupuju katetere i zavoje, bolnice nam zapuštene da bi Fredi Kruger i Majkl Majers kad se pojave u šok sobi operisanih dok se ''skidaju'' sa anestezije mogli da ižive svoje etno fantazije.

Elieni nam u ovoj priči ne trebaju, svi oni što ''talasaju'' i ukazuju na manipulacije su u ovoj vintage priči sasvim dovoljni da popune tu rupu antiprotivnih, sa druge planete, koji ne razumeju tradiciju i retro običaje mita i korupcije, snosishodljivosti i podilaženje raznim šupcima na položaju jer ''to tako treba'', šta ima veze.

Na sve lajemo, na sve se kurabesamo, baš nismo cool mi ''elieni''. Eto, tome služi kritika, al' 'ebiga, neki je pogrešno doživljavaju.

SPC glodari nemaju milosti, i grebu i ..., al'  boli te zato racku. Baš su antikni, i cool. Nekom da, nekom ne. Živela razlika.

Citat :
Nema više nerazvijenih krajeva,..
??? booored

Il' te ponovo boli racku, il' si ponovo loše obavešten, il' ne živiš u Srbiji??? Nešto jeste od ta tri, ne zanima me šta je, ne' da se mešam u tvoje stvari i glumim stoni margarin...

Citat :
Danubius:
Nemoj da se buniš, samo prestani da plaćaš porez, promeni glavu ko Korenko,  beži u manastir, ispovedi se, reci da si veliki patriota, veeeeeee eee liiiikiii SrB, primiće te ko svog... Sve će ti biti sređeno.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 1:21 pm

@Kica/Praja
Tako nekako.top88

@Pesma
Qknjava pa qnjava.
Nema veze. Poyy

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 1:32 pm

Kica/Praja ::

U skoro svakom od nas čuči neki političar, kvaziumetnik, pop...
Neki su se prepoznali... Neki ne. Ne mora sve u životu da nam bude kvazi i plagijat.

Juče su država i crkva bile jedno, danas nisu - tako kaže Ustav. Ako laže, čemu onda služi???

Nije isto živeti od svog rada i talenta, kao što to radi veliki broj ljudi na svetu, i živeti od TUĐE SLAVE - kao što to rade popovi vekovima.

Ako je biti sveštenik posao - za bavljenje bilo kojim poslom se plaća porez.

Haj'mo da pravimo sekularnu državu i Ustavu damo na značaju, ili da i pored svega što danas znamo, i dalje glumimo da smo u pećini, pored vatre, a vrač nas posmatra svojim urokljivim očima u kojima se ogleda mesec... Prijatelju , daj mu najlepši komad mesa, ako mu ne daš, možda ti sutra ispadnu zubi, možda te ubije bizon, možda se ne probudiš... Sujeverje smo prevazišli, bar se tako priča okolo. Jesmo, jesmo, al' tradicija jbg...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 1:44 pm

To da smo prevazišli sujeverje i napravili bajan društveni sistem je samo iluzija. Uloge se nisu mnogo promenile od poglavica i vračeva. Ko ima najveću motku taj odvaja najbolje komade mesa sa bivola i odvaja najmesnatije žene, po sistemu za kosu pa u pećinu, uz njihovo odobravanje... gledaš farmu, nije se tu mnogo promenilo.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 4:48 pm

Pravo jačega vlada, to je istina.  Religije su nam otrovale dušu praznoverjem i idolpoklonstvom, a država unakazila i duše i tela lažima. Laž i mimikrija - gospodari beznađa napravili od ljudi zombije kojima je svejedno ko njima vlada, bitno da imaju gospodara - vladari kulta lažnih autoriteta pružaju ruke na rukoljub svojim robovima koji poštuju jedino predanja, tradicionalno se klanjaju jačima bez puno pitanja. I onda mi još neko trabunja nešto o nekakvih ''božjih'' deset zapovedi, pominje moral... Zeza krizu dok fata zjale u zraku.

Treba znati da sujeverje i duhovni život čoveka nije jedno te isto;  gatanje i vradžbine su prvi znaci sujeverja, a to nema veze sa hrišćanstvom koje ne bi trebalo biti praznoverje, a jeste zahvaljujući današnjim sveštenicima !  

Odatle toliko ''hrišćana'' na spisku, a nijednog hrišćanina među njima. Svi sujeverni, niko veran - društvo propalica glumi svetost za sve pare. I ne štreca se zbog toga, ''tako je oduvek''. Nije !

Iz toga proizilazi ceo ovaj nesporazum, današnje hrišćanske crkve se mahom sve do jedne lažno predstavljaju, uzimaju u usta jednog orginalnog cool lika Hrista, i pri tom rade sve kontra od onoga što je on pričao. Lažu nas, kradu nas, vode nas u duhovnu propast.

Društvo koje dozvoli da mu se serviraju laži po ceo dan, a da okom ne trepne će sigurno propasti. Neke libo racku za to, ali, na sreću, točak se ipak okreće ! Uvek je bilo, i biće orginala među kopijama. Onih kojima je stalo, koji ne ćute kad gazde viknu.

Čemu crkvena priča o milosrđu i oprostu, ljubavi - kada sve to rade za pare, zbog bolesne želje za moći?

Državi koja je na čelu takvog jednog društva sa lažnim sistemom vrednosti nedostaje legitimiteta i kredibiliteta da bilo kome sudi za bilo šta, ukoliko dozvoljava šarlatanima u mantijama da nam prodaju muda za bubrege bez plaćanja poreza, odakle im uopšte pravo da hapse bilo koga, za bilo koji prekršaj? Čemu zakoni i sudovi?

Na licemerju se ne grade civilizacijske univerzalne vrednosti vredne poštovanja. Da, i šta ćemo sa poštovanjem, ako sami sebe ne poštujemo?

Da ćutimo i .... rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 5:15 pm

E tu smo, nek je sve tako. Šta ćemo sada, imaš li neki predlog ?

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 5:24 pm

Imam. Ali je priča duuuuuuugaaaaaaaa.... Dole država pod jedan, i crkva zajedno sa njom - ukratko anarhija ali uistinu anarhija, ne ono što se misli da jeste anarhija... Dalje sve ide prirodno, kako bog želi, a ne zapoveda.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 5:25 pm

Kica/Praja ::
E tu smo, nek je sve tako. Šta ćemo sada, imaš li neki predlog ?

Stvoriti neku multi-kulticku vjeru naprimjer. Bez Popova,svecenika, hodze itd.

Vjerovati da smo svi isti od krvi i mesa, sto i jestmo. Bez zakona, bez putokaza nekoga ili slicno.

Neprodavati istini ili neistinu, jer ionako neznamo sto je istina ili sto je neistina.

Relegiju bi nazvao nazivom " MI "

Vjerovati u nesto sto je iznad nas i oko nas.

Eto to, bi bio moj prijedlog. kafa
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 5:32 pm

Revolucija svesti - kidanje lažnih šema i lažnih sistema vrednosti. Oslobađanje od lažnih autoriteta i kultova.

Lepo zvuči... Danas je to utopija, ali, sutra, ko zna?

Vera pomera planine. Crkva je u čoveku. Kao i bog.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Ned Sep 27, 2015 8:17 pm

Religije su nam otrovale dušu praznoverjem i idolpoklonstvom, a država unakazila i duše i tela lažima. Laž i mimikrija - gospodari beznađa napravili od ljudi zombije kojima je svejedno ko njima vlada, bitno da imaju gospodara - vladari kulta lažnih autoriteta pružaju ruke na rukoljub svojim robovima koji poštuju jedino predanja, tradicionalno se klanjaju jačima bez puno pitanja. I onda mi još neko trabunja nešto o nekakvih ''božjih'' deset zapovedi, pominje moral... ve do jedne lažno predstavljaju, uzimaju u usta jednog orginalnog cool lika Hrista, i pri tom rade sve kontra od onoga što je on pričao. Lažu nas, kradu nas, vode nas u duhovnu propast.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Pon Okt 05, 2015 12:47 pm

PODGORICA, 4. oktobra (Tanjug) - Mitropolit crnogorsko-primorski Srpske pravoslavne crkve (SPC) Amfilohije Radović, pojavio se večeras na protestu Demokratskog fronta u Podgorici i poručio da se ne meša u politiku već da je ovo "briga o duši naroda i o slobodi".
"Opet će reći 'Evo ga Amfilohije, opet se bavi politikom'", kazao je mitropolit SPC na bini ispred Skupštine i istakao da je 1996. svirao u pištaljku zajedno sa studentima Beogradskog univerziteta. "Ali to su bila druga vremena. Ministar za ljudska i manjinska prava Suad Numanović je doneo zakon o crkvama i verskim zajednicama da se crkvena lica ne mešaju u politički i javni život, ali ovo je briga o duši naroda i o slobodi", kazao je on.
----
Pukovnik srpske DB u mantiji je licemeran kao i obično . 
I kada direktno krši zakon zemlje u kojoj živi ,i direktno se ne samo "bavi politikom" ,nego i meša u izbornu kampanju (iako nije državljanin  Crne Gore ,podržava  ,praktično u ime SPC ,jednu političku opciju ) ima obraza da se pravi mutav ,kao da ne znamo sa kim imamo posla . 
Sotona u mantiji ,ne zovu ga džabe tako (i u Srbiji ,i u CG )
A što se tiče "protesta" -javna je tajna da su "mitingaši" ,po starom receptu "vladajućih" u Srbiji -plaćeni . 
Crnogorska DB je objavila snimak na internetu gde se "isplata" jasno vidi .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Pet Okt 16, 2015 8:36 pm

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Čet Okt 22, 2015 8:24 am

Danubius ::

Ne ide na lebac da 'be oca.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Pet Okt 23, 2015 8:38 am

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Pet Okt 23, 2015 9:08 am

Stojan Mićin

Kada god objavim nešto vezano za crkvu dobijem gomilu poruka kako sam nevjernik, da naučim šta je pravoslavlje itd.
Vjernik sam ali Božiju pomoć ne tražim parama.
Crkva je nažalost postala biznis. Ubjedite me da je drugačije.
Podižemo crkve na svakih 500 metara, dok nam se škole raspadaju i ljude liječimo sms porukama.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Pet Okt 23, 2015 9:38 am

Srpska pravoslavna crfkva u liku Patrijarha Irineja neki je dan izdala saopštenje u kojem odgovara na stavove Nezavisnog društva novinara Vojvodine, povodom emisije Upitnik na RTS-u.
Sad, ko je tu kriv, a ko prav, može se diskutovati, no činjenica je jedno.
Ako gospodin Irinej u svom tekstu koristi terminologiju poput društvance, paškvila i slično, a pritom još i maše aparatima koji su isključivo u nadležnosti državnih organa ( vlade i Skupštine), onda je jasno da prekoračuje svoja ovlašćenja, a pritom i širi netrpeljivost. To nije u duhu pravoslavlja.
No, kao što nije javno osudio svoje "cenjene" vladike pedofile, kao što ne osuđuje basnoslovno bogaćenje u redovima sebi podređeneg sveštenstva, blud i nemoral, tako se ne može ni očekivati da nađe blage reči i pomirenje za sve one koji ne misle kao zvanična SPC.
On je dobar sluga lošem gospodaru!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Pon Nov 02, 2015 9:46 pm

SPC se debelo umešala u događaje u Crnoj Gori . 
Sem Amfilohija ,danas se oglasio i patrijarh Irinej ,obojica autorskim tekstovima u novinama u stilu "dole Milo" . 
Ne treba biti puno pametan ,pa zaključiti da im se dopada "prosrpska " opozicija tamo ,alias "Demokratski Front" ,ali nije to glavni razlog . Pravi razlog je što se tamnošnja vlast drznula da traži deo ogromne imovine SPC tamo u korist "povratka" crnogorskoj državi i tamnošnjoj Crnogorskoj Pravoslavnoj Crkvi ,a sve češće se javlja i inicijativa da se milionski prihodi SPC tamo na neki način oporezuju . 
To se ne dopada vrhu SPC -i zato imamo što imamo -direktno mešanje verske organizacije u unutrašnje poslove druge zemlje .

Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Uto Nov 03, 2015 7:31 pm

Srpski patrijarh Irinej rekao je danas u Nišu da smo svi dužni da dignemo glas u zaštiti Kosova i Metohije i da „ako dođe do sile, moramo učiniti sve da milom ili silom to vratimo“.

Ovo je danas uzdrmalo društvene mreže.
No comment!

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    

Nazad na vrh Ići dole

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 13 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Sauna
» Religije sveta
» Piletina
» Ishrana za zdravo srce i krvne sudove.....
» O metabolizmu....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: