DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Pet Maj 15, 2009 6:14 pm

First topic message reminder :

Kada dodjete u svoju matičnu zemlju, u kojoj duže ne živite , na odmor , u posetu-kako se osećate ?

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 27, 2014 9:18 pm

Astra ::
Ne mogu da se ne sjetim jednog perioda,kad mi je bas sve islo naopako...nije bilo ni za kilo kruha bukvalno...molila sam prijatelje da radim  kod njih,da mi plate samo da imaju djeca rucak sutra....uvijek je bilo,eh da si prije rekla,mi obecali drugoj da ju primimo i slicni izgovori.Zanimljivo da mi se bas ti najvise obraduju sad kad me vide.....Sto?

Digli stambeni kredit u švajcarcima... :zubi3:

coni
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 27, 2014 9:19 pm

Astra ::
Znala sam Cojle da me volis samo iz interesa...ahahahahah

jakog

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Ned Mar 29, 2015 11:34 pm

Ni jednostavnje grafike ni veće istine ,zašto se naši gastarbajteri osećaju kao "stranci" .
Samo oni znaju kako su teško" zaradili" ,a mi slepci ovde loše  skrivamo zavist ,i onda ukupni utisak nije baš prijatan,ni za jedne .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Sre Apr 15, 2015 1:49 pm

Danubius ::
Ni jednostavnje grafike ni veće istine ,zašto se naši gastarbajteri osećaju kao "stranci" .
Samo oni znaju kako su teško" zaradili" ,a mi slepci ovde loše  skrivamo zavist ,i onda ukupni utisak nije baš prijatan,ni za jedne .

Ovo je mozda i bilo nekad, negde...
U redu,  mozda toga i ima jos, ali morate priznati da sada postoje novi, drugaciji ''gasterbajteri'' kojima ''velike kuce sa lavovima na kapiji'' ne znace bas nista, i koji su tamo gde rade, cenjeni, postovani, i mogu normalno ziveti od svog rada...

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Jul 30, 2015 6:40 pm

bosankaa ::
Pa hajde da vidimo kako se ja osjecam kad odem u svoju zemlju iz koje otidjoh augusta 2005...

Sto se tice familije,to vec ne treba da se
prica...kad god dodjes,osjecas se medju svojima(mislim na porodicu)...Komsiluk tu i tamo...vidimo se,popricamo,nadjemo vrijeme i za kafu,ali ne bude tu onog ispijanja kafe kao nekad,jer ja obicno odem na par dana...pa znate vec kako ide 100 kuca,a ja sama  :zlz:  pa obicno su tu i neke obaveze(oko administracije)...a sto se tice onog dijela kada recimo izadjem u grad...e tu se bukvalno osjecam kao stranac.Dosta se toga izmijenjalo... Dosli su "neki novi klinci" ... Prosto se iznenadim kad mi kazu ko je i tek tada shvatim da vrijeme ide i ide...ja starim i starim...mlade generacije zamjenile su nas koji smo nekad izlazili bas u te lokale.I sve u svemu vidim da me gledaju kao na nekog ko je trenutno tu...jer prvo i kad pricam sa nekim je ono ...kad si dosla i koliko ostajes...

Dakle gdje god dodjem,osjecam se kao stranac  :girlcool: onda se mozda najbolje tako i ponasati a?  55555

Ono u šta sam danas sasvim sigurna je to da nikad više ne bih mogla da živim u Bosni, tačnije MG.
Osjećam se većim strancem tamo, nego u Beču...

Sve je i svi su super...Lijepo je otići na par dana, ali ne... definitivno ne pripadam i ne vidim se tamo...

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Jul 30, 2015 7:42 pm

sonia ::

Ovo je mozda i bilo nekad, negde...
U redu,  mozda toga i ima jos, ali morate priznati da sada postoje novi, drugaciji ''gasterbajteri'' kojima ''velike kuce sa lavovima na kapiji'' ne znace bas nista, i koji su tamo gde rade, cenjeni, postovani, i mogu normalno ziveti od svog rada...
I baš zbog toga mnogi žele da im se pridruže ,jer niti  mogu da žive ovde ,niti mogu da gledaju više šta ovi rade od sopstvene zemlje . 
Mnogi od nas koji smo prisiljeni da živimo ovde ,osećamo se kao stranci ,kao da ne pripadamo ničemu što je naša zemlja postala .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Pet Apr 29, 2016 9:09 am

Apropo ove zadnje recenice gore, negde procitah, najbolje je tamo gde si stranac, znaci svugde  brdski2

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Jun 22, 2017 10:45 pm

Biće da se neki "naši" osećaju baš u "domovini" kao kod kuće .

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Jun 22, 2017 10:56 pm

Strašno kakvi su "naši" u ViJeni ...a tek kad odu u domovinu... Nemam riječi za "naše" smehsmeh

Ja se definitivno osjecam kao stranac kad sam u "domovini" ... pogotovo kad se bahatim sa po dva parkinga  smehsmeh

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Jun 22, 2017 11:05 pm

Danubius ::
Biće da se neki "naši" osećaju baš u "domovini" kao kod kuće .
Isto ovo rade domaći na svom terenu .Ili maznu dva mesta,ili se perepreče da moraš čekati jer ne znaš gde je vlasnik otišao.

Koliko ih se baš zbog parkinga ljudi potuče ,a neretko je došlo i do *kobnih posledica*.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Uto Jul 11, 2017 9:24 pm

Osećam se kao David pred golijatom ... Kad sam zadnji put (pre dve godine) bio u GB izgubio sam se dvaput i to baš na mestima na kojima sam pre toga bio milion puta. Ovde engleski govorim odlično, tamo kao da imam nekakvu knedlu u grlu preko koje ne mogu ništa da prevaljam lalal Zato sam prestao da idem a trebalo je i prošle i ove godine ....
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Uto Jul 11, 2017 9:35 pm

Ne bih mogao opisati osećanje koje imam povodom toga. Prema tome, JNA sam služio u drugoj državi, polagao kapetanski ispit u trećoj, radio u četvrtoj, imao devojke u petoj i šestoj. Komplikovano... sada imam državljanstvo od par njih ali se jedino osećam prijatno u zemlji u kojoj sam proveo detinjstvo i par godina mladosti. Zemlja u kojoj trenutno živim mi se dopada ali grad ne. U stvari, to je zaista nebitno, jer postoji neko ko mi je bitniji od države.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   

Nazad na vrh Ići dole

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» GLAVNE ZVEZDE
» MARK TWAIN
» 5 - NOVOSTI O DRAGOM KAMENJU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: