DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Pet Maj 15, 2009 6:14 pm

Kada dodjete u svoju matičnu zemlju, u kojoj duže ne živite , na odmor , u posetu-kako se osećate ?

Da li su vam sada strane navike, običaji, jezik-ili se osećate kao da u stvari tu pripadate ?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 1:35 pm

E, ovde mi mogla malo ja da prozborim.
Nisam morala ni da odem, udala sam se za stranca, i postala sam stranac u svojoj zemlji..
Nedam se ja, nisam zaboravila ni navike , ni obichaje, i znam ih , shta vishe, mnogo bolje od mnogih koji su i sada tamo, ali.....
Zhivela sam najveci deo svoga zhivota u Srbiji, onda Palestina, sada Norveshka, i potpisujem, chovek pripada tamo gde mu je porodica...
Shta bi meni vredelo da sam sada u Srbiji, ako su mi deca ovde? Ili obrnuto...Opet, setim se majke .... Ali drugachije je ovo, ja sam odrasla, svoj sam chovek...
Ljudi su skloni da olako odbacuju svaku raznolikost, pa tako i choveka koji uchini neshto drugachije nego je uobichajeno, pa neka to i na bolje bilo...

Po povratku iz Palestine, to je bio moj najduzhi van zemlje, osetila sam kako su se ljudi dosta promenili. Vreme u kojem je nasha Yu postala samo proshlost,uticalo je strashno na ljude , onda sam osetila kako su svi naglo, bar mi je tako izgledalo po povratku, postali loshiji....Svako gleda samo sebe, nema dobrote, zhelje da se pomogne...Svi su dvolichni, licemerni...I osetih se strancem..opet
Recicete takvo vreme bilo.... Nije to opravdanje, naprotiv..Videla sam Palestince...Oni takvo vreme zhive vec 50 godina, a nisu se promenili...Naprotiv, kao da ih je nevolja zblizhila.....
To je bilo onda.... A sada, kad se vratim, tako bih volela da osetim da su ljudi opet postali bliskiji..... Gledam ovaj narod na tv u okupljen povodom sahrane patrijarha.... Vera mu treba....
Vera uchi dobroti.... A kad ima dobrote medju ljudima, svugde je svako dobrodoshao....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:23 pm

i potpisujem, chovek pripada tamo gde mu je porodica...

I to je jedino i realno i tačno . A sve ono trućanje o "domoljublju i rodoljublju " najglasnije dolazi iz usta onih koju su ceo život proveli na nekom boljem mestu .
Uvek postavim pitanje-a što ste odlazili, i što se ne vratite -kada je ovde tako dobro ?
Isto to se može čuti i iz usta ovdašnjih" patriota" -koji, usput , pored ovog, imaju i pasoš onih zemalja sa kojima smo do pre 5 minuta ratovali.
Nisam se dobro osećao ni u Slobinoj i Šešeljevoj Srbiji , a ne osećam se dobro ni sad -dok god pola zemlje misli da su nam Svet i Evropa , i svi koji nisu kao oni,tj NE MISLE da su svi drugi narodi i rase ovakvi ili onakvi -neprijatelji.
Moja zemlja je bila i ostala Jugoslavija -tamo smo ipak bili jednaki, bez obzira kako se prezivamo i kako i da li se krstimo.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:27 pm

Više mi se ne priča ista priča .Ja sam bila stranac u zemlji u kojoj sam rođena...

Po mestu rođenja roditelja,bila sam državljanin Srbije i Crne Gore..
btw..stranac sam gde god da odem..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:31 pm

Moja zemlja je bila i ostala Jugoslavija -tamo smo ipak bili jednaki, bez obzira kako se prezivamo i kako i da li se krstimo.

Bar smo se tako osecali..... POZDRAVLJAM

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:36 pm

Lijepo je doci na odmor u svoju zemlju,ali nek mi oproste svi dole,nikad vise ne bih pozeljela da zivim u njoj,mojoj drzavi.Ovdje ne cvjetaju ruze,kako izgleda onima dole,ali sto rece Sonia,nasi ljudi su postali tako losi da nemam zelju da zivim medju njima.Sviceri su mozda losi,nece da ti pomognu,ali nece ni da odmogne,a nas covjek je postao upravo takav,ako nece da pomogne,ne moze da se makne u stranu,neeeee,on voli da malo zapetlja,postali smo jako podal narod.Pojedinaca ima ok,ali meni grad,kuca,drvo u mom kraju ne znace nista,to imam i ovdje,vec ljudi,a njih vec odavno nema.

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:38 pm

Ja se lično osećam kao Indijanac u gradu i zemlji u kojoj živim. :)
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:47 pm

Astra ::
Lijepo je doci na odmor u svoju zemlju,ali nek mi oproste svi dole,nikad vise ne bih pozeljela da zivim u njoj,mojoj drzavi.Ovdje ne cvjetaju ruze,kako izgleda onima dole,ali sto rece Sonia,nasi ljudi su postali tako losi da nemam zelju da zivim medju njima.Sviceri su mozda losi,nece da ti pomognu,ali nece ni da odmogne,a nas covjek je postao upravo takav,ako nece da pomogne,ne moze da se makne u stranu,neeeee,on voli da malo zapetlja,postali smo jako podal narod.Pojedinaca ima ok,ali meni grad,kuca,drvo u mom kraju ne znace nista,to imam i ovdje,vec ljudi,a njih vec odavno nema.

Astra, zivim tu i prilagodila sam se.. Sklonila sam se u stranu i ne dozvoljavam da mi bilo ko pomaze, ili odmaze.. Ne ocekujem nista od drugih, jer kako ti kazes ljudi su jako podli i kao da jedva cekaju da nekome napakoste...Drzim svoj pravac, gledam sebe i svoj zivot i jedino tako furam napred..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:47 pm

A zašto se oni koji obožavaju Jugoslaviju odlučiše da ipak žive u Srbiji?
Ne odrekoše se ni državljanstva ni pasoša Srbije!?
Ima li Jugoslavije u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori, Makedoniji?
I čime je to današnja Srbija diskriminalisala svoje građane...nacionalno, verski...?

Seljak sam pa umem i reč da probiram!

Poslednji izmenio cojle dana Čet Nov 19, 2009 3:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 2:53 pm

I čime je to današnja Srbija diskriminalisala svoje građane...nacionalno, verski...?

Pustimo mi drzhavu na miru...sada je u modi demokratija..... Ovde govorim o obichnim ljudima, a to znaju samo oni koji su dozhiveli...Ne mora da bude to diskriminacija u pravom smislu, ali ne mozhemo poreci da se razlichitost ,josh uvek u nashoj zemlji ,ne chita kao negativnost.....

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 3:15 pm

sonia ::

Pustimo mi drzhavu na miru...sada je u modi demokratija..... Ovde govorim o obichnim ljudima, a to znaju samo oni koji su dozhiveli...Ne mora da bude to diskriminacija u pravom smislu, ali ne mozhemo poreci da se razlichitost ,josh uvek u nashoj zemlji ,ne chita kao negativnost.....
Pa kako bi smo olako prešli preko države, Ustava, Zakona... i svega onoga što uređuje pravni poredak jedne zemlje a isticali neravnopravnost zbog različitosti!?
Pravo je pitanje da li postoji trend terora manjine nad većinom?
Da li to što sam pripadnik većinskog naroda znači da sav svoj vek treba da se sklanjam i izvinjavam onima koji se osećaju različitim od većine?
Gde sam to zgrešio...kakvo sam zlo učinio?
Šta to u ravnopravnosti nude Norveška, Švajcarska, Mađarska...a što se u Srbiji diskriminiše?

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 3:51 pm

Ustav Republike Srbije

Član 1.
Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
Član 11.
Republika Srbija je svetovna država.
Crkve i verske zajednice su odvojene od države.
Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.
Član 13.
Republika Srbija štiti prava i interese svojih državljana u inostranstvu.
Republika Srbija razvija i unapređuje odnose Srba koji žive u inostranstvu sa matičnom državom.
Za pochetak, da ne prodjemo olako preko Ustava...
Duzhni ste da nas shtitite i unapredjujete odnose sa nama

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 3:58 pm

Ustav Republike Srbije

naraffno-samo "odnosi" imaju alternativu....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 3:59 pm

Oci-ANDJELA^Z ::

Astra, zivim tu i prilagodila sam se.. Sklonila sam se u stranu i ne dozvoljavam da mi bilo ko pomaze, ili odmaze.. Ne ocekujem nista od drugih, jer kako ti kazes ljudi su jako podli i kao da jedva cekaju da nekome napakoste...Drzim svoj pravac, gledam sebe i svoj zivot i jedino tako furam napred..

Upravo tako,zivim ovdje,prilagodila sam se i prihvatila sistem ove drzave,kasno da se opet mijenjam,dosta je bilo u ovom zivotu,a djeca posebno,koliko vole otici u nasu zemlju,toliko se raduju povratku "kuci".

.
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:00 pm

Odnose svakako valja unaprediti...ne zadovoljiti se postojećim!
Al šta je to nazadno u Srbiji što Vam se ne sviđa?

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:01 pm

[quote="doctorr67"]
Ustav Republike Srbije

naraffno-samo "odnosi" imaju alternativu.... [/quote

Pa o tome i pricham, ljudi su razlichiti

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:02 pm

ali razlichitost daje motivaciju....:))
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:02 pm

Cojle,ovdje nije precizirana drzava Srbija,ja sam iz Bosne ali pricam o povratku u bilo koju od bivsih republika Yuge,a u Bosnu tek ni u ludilu,nemam ja nista od toga sto sam rodjena tamo i prezivjela vecinu svog zivota tamo,jer nije to vise ona zemlja iz koje sam otisla.
Osjecaj pripadnosti,gubljenje ili cuvanje navika nemaju veze sa Ustavom,ali znate svi vi da Ustav govori sve naj....pozitivnije,a realnost je drugacija(opet ne pricam o Srbiji ,vec o svim zemljama)

.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:13 pm

cojle ::

Odnose svakako valja unaprediti...ne zadovoljiti se postojećim!
Al šta je to nazadno u Srbiji što Vam se ne sviđa?

Ne svidja mi se to shto ljudi meshaju nacionalnost i religiju, recimo. Imala sam prilike da mi kazhu kako nisam srpkinja samo zato shto sam druge vere...
Nazadno? Pre bih rekla glupavo malo....
Pitanje je bilo i chega to ima u Norveshkoj shto u Srbiji nema u smislu odnosa ili ponashanja ljudi?

Ne kazhem ja da je ovde med i mleko shto se toga tiche, pa druga po velichini je partija koja ima rasistichke ideje!
Ali govorim o mojoj zemlji, zemlji gde sam rodjena i odrasla, zemlji moga dede ....

Briga mene kako ce me Norvezhanin gledati, ali isto tako znam da ce mi reci, shto vec i jesam chula: ti si Norvezhanka samim tim shto imash papire!
Tu je razlika, i ako se ja nikad necu osecati Norvezhankom, ma koliko ovde zhivela.....

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:33 pm

Mogu imati osećaj razumevanja za Vašu izvesnu raspolućenost ali isto tako morate i Vi pokazati spremnost da shvatite one koji su ostali da žive ovde.
Dakle, kakva godi bila pravila i oficijelne politike ali i preovlađujućeg stava javnog mnjenja zemalja u kojima ste se našli bespogovorno ste ih prihvatali.
Zašto isto to na jednoj strani prihvatate a na drugoj osporavate onima koji su ostali da žive u državama Balkana?

Prihvatite za realnost da ste sa odlaskom pristali i na drugačiji tretman tamo gde ste nekada bili.
Ista je sudbina i Zapadnih Evropljana koji se nastane na ove prostore. Tamo odakle su poreklom gube neka prava ali zato ostvaruju ovdašnja.
Realnost je da zaboravite na duple standarde - ne mogu istovremeno i jare i pare!

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 4:48 pm

Dakle, kakva godi bila pravila i oficijelne politike ali i preovlađujućeg stava javnog mnjenja zemalja u kojima ste se našli bespogovorno ste ih prihvatali.
Zašto isto to na jednoj strani prihvatate a na drugoj osporavate onima koji su ostali da žive u državama Balkana?

Prihvatite za realnost da ste sa odlaskom pristali i na drugačiji tretman tamo gde ste nekada bili.
Ista je sudbina i Zapadnih Evropljana koji se nastane na ove prostore. Tamo odakle su poreklom gube neka prava al ih zato ostvaruju ovdašnja.
Realnost je da zaboravite na duple standarde - ne mogu istovremeno i jare i pare!

Dakle, ako ste pazhljivo chitali, napisala sam da sam se osetila strancem u SVOJOJ zemlji i pre nego sam otishla iz nje...
I nije tachno da bespogovorno prihvatam bilo shta, ali ovde i ako bi da negodujem , nemam zashto.... Nemam ovde ni brata ni pobratima... A i ovi daleki rodjaci mi ne prigovaraju, bar ne direktno, kako treba da zhivim i kako da se ponasham....
Zhivela sam i tamo i vamo i onamo..... I hocu da osporavam ono shto je za osporavanje...To je samo igra sudbine shto sam otishla, i to ne znachi da cu nekome, ko nije imao mogucnosti, ili iz ko zna kog razloga ostao tamo, dozvoliti da o meni govori kao o gradjaninu drugog reda u zemlji koja je moja isto koliko i njegova!
Ne treba meni pravo da glasam, neka o tome odluchuju ljudi koji su ostali, ali necu dozvoliti da mi neko oduzme nacionalnost koju sam nasledila po rodjenju... Pa i ako bi mi oduzeli na papiru, vala u srcu nece....
A shto se tiche jareta i para...U mom selu su nekada, dok su se josh poshtovali ljudi po onome kakvi su a ne odakle, moglo dobiti jare i na poklon... Tek kao znak dobre volje prema putniku namerniku....

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 6:23 pm

Opa bato, sejo, rođo, pobratime...a kad se ebete Đuku ne zovete!
A da ne biste jednu guzu na dve stolice?
Mora bar jedna da žulja.
A što tamo ne gunđate...jok more...mirni ko lale...samo cvrkuću...ček da se dočepaju "papira".
E sad vam guza videla puta pa nama da solite pamet...pa da l se osećamo...da l smo krezubi...da l...?
Nezahvalni smo što nam ponekad čestitate slavu, pošaljete čokoladicu i 100.grama kafe i što je praziluk svenuo kad ga šaljemo!?
Koliko para toliko muzike...nema džabe ni kod babe.
Kad i mi ovdenak budemo imali neke koristi od vašeg putešestvija možda bidnemo i srdačniji!

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 6:35 pm

hahahhahaha

Sram Vas bilo, kako se to izrazhavate!? Pa ovo nema ni na divljem zapadu kao na srpskom shto ima

Aa, ko je sad pa Djuka?

KoristovljubAvnik

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 6:50 pm

Pa Đuku zna celo selo a i šire...viđen čoek!
I piiišii kao što govoriš i namoj da štampate rečnik da bi vas razumeli.
Eto, zauzeli i Mali i Veliki Lug a nismo im tražili da upoznaju naš jezik...i sva smo im rukovodeća prava dali.
I jopet bi teli za džabe...e neće moći ove noći!
I Hogar se prevrće u grobu kad vidi ko mu po zemlji radi!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   Čet Nov 19, 2009 7:05 pm

cojle ::
A zašto se oni koji obožavaju Jugoslaviju odlučiše da ipak žive u Srbiji?
Ne odrekoše se ni državljanstva ni pasoša Srbije!?
Ima li Jugoslavije u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori, Makedoniji?

Verovatno imamo značajniju razliku u godinama , pa mozda ne razumeš .
MI koji volimo Yugu smo odrasli u drugačijem miljeu , bili smo slobodni i u celom svetu dobrodošli.
Nije bilo nacionalizma (to se saseklo u korenu) niti verskih" ispiranja" mozgova, a o politici i medijima da ne govorim.Atmosfera kakva je od 90 tih nama čini da se jednostavno osecamo da ne "pripadamo" ovde .

A kako da se "odreknemo "pasoša Srbije -ko će nam dati drugi ? Ja sam rodjen ovde , i pradeda mog pradede...ja ne mogu dobiti ni Bosanski ni Hrvatski -kao što su učinile na hilljade drugih , koji to mogu,jer su im se roditelji tamo rodili.
Srba, naravno....

Ima Yuge svugde u Ex Yu.....mnogi nisu oduševljeni "tisućugodišnjim snom "Svim Srbima u jednoj zemlji" i drugim otcepljenjima .Generacije do 1970 -sigurno .
I te kako ima diskriminacije-ali ne "javne"

Zar Beograd ne diskriminiše gradjane Vojvodine -ne dajući im ni njihovo ? Obaveze -da....prihodi ........ne....to će Bgd da "razreže" -i to od vlastitih Vojvodjanskih ?
Zar u Skupštini Srbije nije bilo ni jednog predstavnika nacionalnih manjina do juče, a i sada su ušli kroz kvote stranaka ? Kako je to moguće?
Pa lepo....propisani prag je taman toliko visok da ni jedna manjinska zajednica ne može da ga predje......
Zar u Ustavu Srbije(novi , Koštunica -Šešelj ) ustav ne stoji da je "Srbija država Srpskog naroda?."
JEDINI ustav u Evropi , koji je nacionalni -a ne gradjanski. Svugde piše -država njenih gradjana- Zbog takve formulacije su Srbi počeli rat u Hrvatskoj
Mislim da je i iz Hrvatskog to izbačeno. A to jeste diskriminacija , šta su ostali-gradjani drugogo reda ?
Reginonalni razvoj....lepo tamo gde su manjine u velikom broju-e tamo se nećemo ubiti od ulaganja . Gde će pre ići pare , u Bosilegrad ili u Valjevo, recimo? Kako objasniti da je budžet cele Vojvodine manji od budžeta grada Beograda ?
Vojska....ako ne verujes , ja to znam jer sam bio prisutan .Od 90 tih , niko ko nije srpske nacionalnosti -ne moze da ima neku višu vojnu dužnost. Nabroj mi jednog generala koji nije srbin ?
Diskriminišu se sve verske zajednice koje nisu Pravoslavna....opet budžet , a ne mora ni to. Znaš koliko je poseda vraćeno SPC , a koliko katoličkoj crkvi? A da ne pričam o odnosu prema manjim zajednicama....netrpeljivost , samo neko pokaze prstom na adventiste "sekta "(iako su priznati u Ustavu kao hrišćanska crkva) i odmah im se razbijaju i pale prostorije .
Diskriminišu se starosne grupe ....ajd se zaposli sa 50 negde ? Malo sutra...u Evropi i svetu-starosne grupe štiti zakon .Pa probaj da zaposliš nekoga od 25 -ako onaj od 50 ima iste kvalifikacije + radno iskustvo?
Diskriminišu se polne grupe -ajd da neko kaze da je homo , i da traži posao ?
Bi dobio, malo sutra....iako to nema veze sa strukom.
Ili ovako....dodju da traže posao Suljemani i Petrović-sve iste kvalifikacije , sve isto Koji će dobiti posao?
Bilo bi još dosta toga....ima toga i drugde, naravno, ali sada pričamo o našoj zemlji. Ja bih zaista voleo da konačno zavlada demokratija u pravom smislu reči , i da se svaki gradjanin ove zemlje oseća zaštićen i slobodan.
A da je to tako-ne bi na hiljade mladih želelo samo jedno-da odu .
I to visoko obrazovanih -Srba . I ne samo zbog ekonomije -jednostavno se ne osećaju dobro u Srbiji kakva je danas .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?   

Nazad na vrh Ići dole

STRANAC U SOPSTVENOJ ZEMLJI ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» GLAVNE ZVEZDE
» MARK TWAIN
» 5 - NOVOSTI O DRAGOM KAMENJU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: