DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

BRAK ZBOG PAPIRA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Maj 15, 2009 4:01 pm

First topic message reminder :

Da li bi pristali na fiktivno venčanje , da bi dobili boravišnu, radnu dozvolu , državljanstvo ?

Ova tema važi za sve - oni koji su u dijaspori , potpitanje-da li bi to učinili za neku sumu novca ?
Šta mislite o ovom sve uobičajenijem postupku ?

Poslednji izmenio Danubius dana Čet Jun 23, 2016 11:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Ned Nov 04, 2012 12:32 pm

AstrinaKomsinica ::
Robin, ovo nije losa ideja, i ne salim se. Ljudi to ovdje stalno rade.
Umalo ja ne ozeni Sarneog neki dan, u gay brak,,,sta fali, lova haos!

ahahhah jesi blesa kono,nasmeja me ..zamishljam sharenog i njegovu reakciju rlol
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Ned Nov 04, 2012 12:38 pm

Ma kad je država nesposobna, to je tako.
Ja im ne bih davao državljanstvo.
Ako hoćemo da zadržimo tradiciju, stvarno je grozno. Zamisli, kinez peče rakiju, ili kineskinja zavija sarmu. Strašno.
Nego je još veći problem, što će mo mi pre početi pohovati banane.

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Okt 30, 2015 7:05 pm

Znam sigurno za nekih desetak brakova zbog papira...

Od toga, dva slučaja su slična kao priča žene iznad...

Lično...
Ranije ne bih se usudila takvo što, ali danas...
... uradila bih to (da nisam udata) za nekog velikog prijatelja, ukoliko znam da bi mu to pomoglo i riješilo životne probleme.
I naravno NIKAD za novac, niti bilo kakav drugi interes.

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Okt 30, 2015 8:36 pm

To sve ukazuje na birokratsku besmisao tog potpisivanja bračnog ugovora.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Sub Okt 31, 2015 4:59 pm

U Rusiji, koju ovde neki ne vole, državljanstvo dobijaš posle određenog broja godina provedenih tamo, plus moraš da kupiš nekretninu-stan ili kuću i tek tada su ispunjeni uslovi za državljanstvo.

Inače, što se tiče sklapanja fiktivnog braka radi dobijanja papira-državljanstva u inostranstvu, nikada to ne bih uradila. Nikada.
Niti bih se ovde venčala sa nekim da mi taj da novac, i da bi dobio državljanstvo.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

vrti

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Sub Okt 31, 2015 5:53 pm

Vidim ja da vi slabo znate sta je brak zbog papira i kako funkcionise lady

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Uto Nov 10, 2015 7:58 pm

Nije nikakva tajna da se "mlade" sa istoka vrlo rado udaju za "zapadne" mladoženje ,i to po sistemu "naruči mladu " . Naravno da je to zbog"papira" i novca (mada se to po licima "udavača" ne bi reklo ) 
Ovo su Ruskinje sa "mladoženjama" Amerima . 

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Uto Nov 10, 2015 8:06 pm

bosankaa ::

Lično...
Ranije ne bih se usudila takvo što, ali danas...
... uradila bih to (da nisam udata) za nekog velikog prijatelja, ukoliko znam da bi mu to pomoglo i riješilo životne probleme.
I naravno NIKAD za novac, niti bilo kakav drugi interes.

E upravo takvu ponudu je moj brat imao od drugarice iz djetinjstva, ali on se na to samo slatko nasmijao i zahvalio na ponudi. Najbolja je bila mama koja jako voli tu djevojku (odrasla je takoreći u našoj kući), ubjeđivala ga ona da to nema veze a sve sa nadom da bi to možda preraslo u pravu pravcatu ljubav, ali jok - ne da se mangup!
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Uto Nov 10, 2015 8:13 pm

Znam par koji se razveo ovde. On otišao u Švedsku, platio 12 000 evra, bio u braku sa tom ženom. Dve godine nije smeo da mrdne odande. Onda se razveo i pozvao svoju dragu, jer je dobio papire. Onda se venčali i dobila i ona i njihov sin.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Ned Dec 06, 2015 10:27 am

brdjanin ::
Znam par koji se razveo ovde. On otišao u Švedsku, platio 12 000 evra, bio u braku sa tom ženom. Dve godine nije smeo da mrdne odande. Onda se razveo i pozvao svoju dragu, jer je dobio papire. Onda se venčali i dobila i ona i njihov sin.
Izgleda da to sa "brakom radi papira" ne funkcioniše više tako lako . 
Zato se pristaje i na "alternativu" .  brdski2

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 12:53 pm

Danas pricam sa zenom iz Srbije koja se prije 4 godine udala za Austrijanca zbog papira. ..
Ona jeste dobila papire, ali i muza skotinu. Toliko je zatupio i izolovao od svega i svih. Kada ide djeci, odsjeda, zajedno sa njim, u hotelu. Djeca joj ne dolaze. ..
Trpi sve i svasta i pitam je zbog cega?
Odavno je mogla da se razvede i zivi svoj zivot. ..do sad da dovede i djecu, ali. .. kaze nada se penziji?!?!

zid fiju

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 7:24 pm

Danas pricam sa zenom iz Srbije koja se prije 4 godine udala za Austrijanca zbog papira. ..
Ona jeste dobila papire, ali i muza skotinu. Toliko je zatupio i izolovao od svega i svih. Kada ide djeci, odsjeda, zajedno sa njim, u hotelu. Djeca joj ne dolaze. ..
Odavno je mogla da se razvede i zivi svoj zivot. ..do sad da dovede i djecu, ali. .. kaze nada se penziji?!?!

zid fiju

Money, money, money, ...
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 7:34 pm

zid fiju
Sama si rekla šta je tu u pitanju .Dobila papire ,a lik je Schweine ? Auf Widersehen ! 
Nego ,klasika .....izigrava "žrtvu". Da joj smeta ,davno bi već  prekinula to ,a čim je njega stavila ispred dece (praktično) -ne treba je žaliti ,odlučila se za njega .Slobodno joj kaži po srpski -daj ne seri ,nego ćuti i budi robinja i dalje ,dobrovoljno i svesno to radiš ,pa uživaj u svom izboru  i ne laži ljude okolo . 
Nema te žene ,ni te zemlje ,taman Dembelija bila , zbog koje bih se ja distancirao od deteta .
To je čak i osnovna kultura -ako uzimaš tu osobu ,uzimaš i ceo paket koji eventualno ima ,kao što i od nje očekuješ da prihvati i tvoj "prtljag" .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 7:45 pm

Danubius ::

To je čak i osnovna kultura -ako uzimaš tu osobu ,uzimaš i ceo paket koji eventualno ima ,kao što i od nje očekuješ da prihvati i tvoj "prtljag" .

To jeste normalno kada su normalne okolnosti u pitanju, ali ja bih rekla da tu baš i nisu.
Prije par mjeseci dođe koleginica uplakana da zamoli da se ročište za razvod braka pomjeri sa termina iz maja na termin u martu jer joj se sin razvodi sa snajom. On je već u Austriji i u martu će biti u BiH pa da se to ubrza jer je našao i za sebe i za ženu osobe sa kojima se mogu vjenčati radi papira. Htjeli bi da što prije idu oboje u Austriju i naravno da povedu i djecu da su bliže jedni drugima. Oboje završili fakultete, nemaju posla, jednostavno nisu našli drugog izlaza. Tješim koleginicu da će sve biti uredu, da se ne sekira, dobra su to djeca, čestita, vrijedna, poštena...a iskreno, ne znam šta da mislim. S jedne strane nužda ih tjera, s druge....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 7:54 pm

Danubius ::

zid fiju
Sama si rekla šta je tu u pitanju .Dobila papire ,a lik je Schweine ? Auf Widersehen ! 
Nego ,klasika .....izigrava "žrtvu". Da joj smeta ,davno bi već  prekinula to ,a čim je njega stavila ispred dece (praktično) -ne treba je žaliti ,odlučila se za njega .Slobodno joj kaži po srpski -daj ne seri ,nego ćuti i budi robinja i dalje ,dobrovoljno i svesno to radiš ,pa uživaj u svom izboru  i ne laži ljude okolo . 
Nema te žene ,ni te zemlje ,taman Dembelija bila , zbog koje bih se ja distancirao od deteta .

Slazem se u potpunosti....pa kome ganja papire i lovu nego zbog djece svoje koju je potisnula u drugi plan....i treba da trpi,za bolje i nije.

.

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 8:03 pm

Zaboravila sam napomenuti da je dogovor bio ona dobija papire, zauzvrat njemu pomaze u kucnim poslovima i kasnije svako na svoju stranu. Medjutiiiimmm sve je otislo u drugom pravcu kad je trazio da mu u svakom smislu bude zena, sto doticnoj ocigledno nije smetalo cim je pristala na to jel'te.
Kad sam je upoznala prije neke 3 godine, zena je kukala ...strašno!
Te boji se da ce izgubiti papire, morace napustiti zemlju. .. objasnim joj da su to prazne price kojima joj on puni glavu.
Predlozim joj  (u zelji da se izvuce iz sra... jer je kao htjela to, ali nije znala na koji nacin, a da sacuva papire ) i zakazem termin u savjetovalistu za zene i to na nasem jeziku da bi bila sigurna i sve razumjela. Zena joj naravno objasnila sve. .. i nema sanse da izgubi papire. ..Savjetovala joj da otvori svoj Konto itd.
Od toga naravno nema nista. ..
Onda skontam da su zapravo isti i da njoj odgovara takav zivot sa matorom drtinom. ..da obilaze sve moguce banje po At i Madjarskoj. ..da se hrane po restoranima. .. da se krešu po par puta dnevno  (na to se prvo zalila, a ja budala mislila da je siluje jbt!  )...
Rekoh joj odavno da bih se ubila da sjedim u restoranu i jedem, a da ne znam imaju li djeca sta da jedu... da ne znam imaju li da plate racune. ..
.........i takvu mamu i sve!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 8:11 pm

justicija ::

To jeste normalno kada su normalne okolnosti u pitanju, ali ja bih rekla da tu baš i nisu.
Prije par mjeseci dođe koleginica uplakana da zamoli da se ročište za razvod braka pomjeri sa termina iz maja na termin u martu jer joj se sin razvodi sa snajom. On je već u Austriji i u martu će biti u BiH pa da se to ubrza jer je našao i za sebe i za ženu osobe sa kojima se mogu vjenčati radi papira. Htjeli bi da što prije idu oboje u Austriju i naravno da povedu i djecu da su bliže jedni drugima. Oboje završili fakultete, nemaju posla, jednostavno nisu našli drugog izlaza. Tješim koleginicu da će sve biti uredu, da se ne sekira, dobra su to djeca, čestita, vrijedna, poštena...a iskreno, ne znam šta da mislim. S jedne strane nužda ih tjera, s druge....

Astra ::

Slazem se u potpunosti....pa kome ganja papire i lovu nego zbog djece svoje koju je potisnula u drugi plan....i treba da trpi,za bolje i nije.
Koliko god navijao za "naše " i možda sutra i ja ili moje dete bili u takvoj situaciji ,da se ne lažemo -to je krivično delo,i nikako drugačije se ne može tretirati . Dolaziš u jednu zemlju -i odmah joj kršiš zakone ,ideš na prevaru ? 
Ne znam kako se tretira tamo ,ali bi trebalo da takav dobije izgon bez prava boravka u zemlji ,a osoba koja je "pomagala" u izvršenju krivičnog dela -debelo novčano . 
Stavimo se u poziciju tih zemalja ? Pa ne može se cela planeta preseliti u Nemačku ,Austriju ili EU ? Nije dosta migranta ,azilanata , ilegalaca , sad i ovi "bračni" ? I svi traže svoja "prava" i pare ,po kom osnovu ? 
Da ne kažem da mnogi od tih "dobročinitelja" uzimaju pare ,svesno kriju nekoga iza koga stoje krivična dela u svojoj ili drugim zemljama ,pa "brakom" i promenom prezimena izbegava zakonske sankcije ,ili "uslugu" naplaćuju u "naturi" ,jer se radi o marginalcima koji onu žensku stvar nikada ne bi videli da nemaju državljanstvo određene zemlje i mogu da naprave "papire" nekoj mladoj i lepoj sirotici ,koja na to pristane . 
Dakle ,verovatno bi i ja "učinio" da sam u toj mogućnosti ,ali ,i pored "humanog aspekta" ,to je krivično delo u razmerama koje polako ugrožavaju stabilnost i ekonomiju svoje vlastite zemlje . Uopšte nisam siguran koliko je to ispravno i pošteno .Ako sam kršiš zakon -kako da očekuješ da te on štiti ,kada si ti u pitanju ,kao osoba koja nije rođena u toj zemlji i ima državljanstvo ,ali si ipak "auslender" ,zar ne ?

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 8:33 pm

Sefe, sigurna sam da svako ko razmislja k'o ti nikad nije pomislio i nece pomisliti da ode iz svoje zemlje.

Da li si se nekad zapitao kako sav taj narod sto odlazi uspije da rijesi svoj status u bilo kojoj drzavi?
U At jeste bilo najlakse dobiti papire ili na osnovu vjencanja ili usvajanja.

Cak i prije 25 godina kada  je bilo moguce dobiti dozvolu za boravak, ali tesko i za rad, te su se ljudi i tada odlucivali na to. ..samo sto se krilo, pa se pricalo te sezonski papiri i sl.

Da me ne shvatite pogresno. ..daleko od toga da su svi tako rijesili status u drugoj zemlji, ali ima ih vise nego sto mislite.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 10:30 pm

Sefe, sigurna sam da svako ko razmislja k'o ti nikad nije pomislio i nece pomisliti da ode iz svoje zemlje.

Da li si se nekad zapitao kako sav taj narod sto odlazi uspije da rijesi svoj status u bilo kojoj drzavi?
U At jeste bilo najlakse dobiti papire ili na osnovu vjencanja ili usvajanja.

Cak i prije 25 godina kada  je bilo moguce dobiti dozvolu za boravak, ali tesko i za rad, te su se ljudi i tada odlucivali na to. ..samo sto se krilo, pa se pricalo te sezonski papiri i sl.

Da me ne shvatite pogresno. ..daleko od toga da su svi tako rijesili status u drugoj zemlji, ali ima ih vise nego sto mislite.

Pa ja i ne znam kako bi legalno imali radne dozvole od npr. 95-e do 2013-e recimo. Ne znam baš tačno, ali eto nek bude taj period. Ne kažem da su svi brakovi radi papira, ali barem 80% njih jeste, s tim što neki i ostanu u braku jer je partner "dobra prilika", a a ovi drugi imaju čisto poslovni odnos.
Vjerujte mi znam šta pričam. Opština Lopare ima 16500 stanovnika, od toga ih je 3000 samo u Švajcarskoj, plus ostale zapadne zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 10:41 pm

Meni uopste nije zao tih zena sto se udale zbog papira pa sada prozivljavaju pakao.Sta su trazile to su i dobile zasto se nisu dobro raspitale o svemu ,nije to tako naivno i lako kako nekom izgleda. brdski2
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 10:55 pm

AT je izgleda najblaza i najmanje zahtjevna,pa pola Bosanaca se razvodi i zeni(udaje) tamo za papire.Znam slucaj gdje se sklopio brak za papire,ona ostala trudna sa svojim momkom,s kojim je bila u vezi ali dijete se upisuje bracnom partneru,pa sad jaran nek se razvodi i placa alimentaciju...a koliko ih namjerno napravi dijete ili zatrudni...mac je to sa dvije ostrice.Moja sestra je "slobodna" ali nikad se ne bi usudila da proda papire na taj nacin,a redovno ima ponude koje se krecu oko 30 000 eura.Ovdje je zakon takav,kad god da se razvedu,ko je dao papire moze ih traziti nazad....jos jedna haka u sistemu za koju se ne raspitaju na vrijeme.Na kraju ne tako bas veliki broj i uspije na taj nacin doci do statusa u CH.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Čet Jun 23, 2016 11:25 pm

Legalno . Na hiljade i desetine hiljada ljudi su otišli 70 tih na "privremeni rad" .Postojala je potreba za radnom snagom ,mnogi su otišli i ostali zauvek ,zasnovali porodice ili doveli svoje .
Na hiljade su otišli kao izbeglice ,prognani ,azilanti -i to je bilo legalno . 
Na hiljade odlaze i danas -samo što su aspiracije danas veće ,svi bi za "stalno" .
Ali odlaze legalno -preko naših ministarstava ,preko firmi ,oni im srede radnu i dozvolu boravka . 
Pošto je pretpostavka da se radi o mladim i radno sposobnim ljudima ,dobar deo zna jezik i visoko je obrazovan ,nije uopšte čudo ako se jedan deo tih ljudi tamo oženi ili uda ,svejedno da li za "stranca" ili "našeg /našu" koji su duže tamo ,pa imaju državljanstvo .
I to je legalno . 
Ne možemo se svi preseliti u te države ,te meni nije uopšte jasno kako te države uopšte trpe toliku navalu ljudi ? 

Znaš da u mom gradu čitave porodice Roma praktično žive u Nemačkoj ili Austriji ,hladno ne radeći ništa (ili radeći nešto na crno ,još češće švercujući koješta ovamo ) na socijalnoj pomoći koja je skoro duplo viša nego prosečna plata ovde ? 
Pa lepo tamo jedno po jedno ,odvedu celu porodicu -nekvalifikovani ,ne znaju jezik ,često nisu ni dovoljno "socijalizovani "? 

Kako taj narod "rešava status "ne znam ,ali da sam ja ta država ,sigurno bih zaštitio svoje građane ,svejedno odakle su nekada došli ,ako su legalno došli i legalno borave , u svakom smislu .
Svaka država ima zakone ,a razvijene su bazirane na vladavini prava ,tj ,poštovanja tih zakona . 
Svakako ne bih dozvolio da se zakon izvrgava ruglu "ženidbama i udadbama" zbog papira ,jer je to samo stepenicu niže od trgovine ljudima,ako razmišljamo realno ,a ne kako nama paše ili bi odgovaralo . 
Narod koji je normalan ide legalnim putem u neku drugu državu ,legalnim putnim ispravama ,i poštuje ondašnje zakone i način života ,nauči jezik ,čak i kada mu je teško ,trudi se da se uklopi -kao što ste svi ,koji ste u inostranstvu većinom i uradili ,zar ne ? 

Ne vidim nikakvo opravdanje za aplaudiranje kršenju zakona bilo gde na samom startu boravka tamo ,kada postoje i legalni načini .

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Jul 15, 2016 11:52 am

Svako se snalazi kako zna i ume. To je vid inteligncije.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Sep 30, 2016 10:51 pm

Kad neko prelomi...riješi otići ...pokušaće sve da uspije u toj namjeri.
Nemojmo se zamlaćivati tim da se olako dobijaju papiri u bilo kojoj zemlji...Jako mali broj je srećkovića(među kojima sam i ja) da dobiju dozvolu boravka i tada, odmah i radnu dozvolu...
A krenuli smo težim putem...da se muž vjenča...pa mi za njim...
Da ne dužim... ne bi vjenčanja...ali bilo je od traženja azila pa do......
U međuvremenu, ja na osnovu roditelja dobijam papire...... on odbijenicu za azil... zabranu...
Ja se "sredih" mogu reći vrlo brzo...Njegova borba trajala je punih 12 godina...
Firma koja mu garantuje posao + spajanje porodice...

Nego, nisam mislila o tome...
Da se vratim na početak...ako je neko riješio otići...otići će pa makar ga koštalo i braka...zbog papira jel*te...
Poštenije mi je igrati otvoreno nego se poigrati sa nekim...glumiti ljubav... sve do mogućnosti produžetka vize bez bračnog partnera...
Tačno sam znala da će se to desiti... ona tek se razvela...dvoje djece...upoznaju se preko interneta...on koliko odmah dolazi iz Srbije...vjenčanje... stan, viza, posao... sve sjajno i bajno do produžetka vize...
Spakovao se i otišao... kreće ispočetka... sa vizom naravno...
Već vidim da mu dolazi i djevojka/žena iz Srbije koja je kao od skoro sa njim...
E za to već nemam opravdanja...poigrao se sa njom...djeca ponovo prolaze kroz fazu "odlaska" ..."ostavljanja" i sl.
A ona... čini mi se da utjehu traži u piću...nažalost...

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Sep 30, 2016 10:56 pm

Vizna prostitucija.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   

Nazad na vrh Ići dole

BRAK ZBOG PAPIRA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Izostanak mesečnog ciklusa zbog manja masti u ishrani?!
» Stilovi i epohe u našem domu
» Eksplorativna Kiretraza.
» Kasnjenja menstruacije i antibiotici
» ZDRAVLJE IZ KUHINJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: