DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

BRAK ZBOG PAPIRA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Maj 15, 2009 4:01 pm

Da li bi pristali na fiktivno venčanje , da bi dobili boravišnu, radnu dozvolu , državljanstvo ?

Ova tema važi za sve - oni koji su u dijaspori , potpitanje-da li bi to učinili za neku sumu novca ?
Šta mislite o ovom sve uobičajenijem postupku ?

Poslednji izmenio Danubius dana Čet Jun 23, 2016 11:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Maj 15, 2009 9:01 pm

ne...to je mac sa dve ostrice....
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Maj 15, 2009 9:10 pm

Ma samo vi meni nadjite neku Kineskinju i eto mene u braku.Kazu da placaju oko 5000 jevreja za papire :geek:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 1:06 pm

Jedan moj drug se tako ozhenio....Brak zbog papira, pa...... Eno ga, josh u tom braku, ima dvoje dece

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 1:15 pm

Tesko da bi se odlucila za taj korak,jer recimo naplatis ti to,ali dese se neke stvari,zakon je onda jako krut,na primjer,moja kcer spasi nekog jadnika odozdo,uda se za papire,fiktivno,a, ima svoj zivot(obicno tako ide kad se prodaju papiri),u medjuvremenu,znaci rok od 5 godina,ona zeli da se uda,ne moze,ona zatrudni,dijete se automatski pise na bracnog druga,znaci taj jadnicak placa poslije alimentaciju cijeli zivot ,a vjerujte da je bilo mnogo bas takvih smicalica.Sve je to stvarno mac sa dve ostrice.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 1:31 pm

Naravno, ovde su to dosta radili Kurdi, pa kad je policija u odredjenom kratkom vremenskom razmaku, imala 500 sluchajeva brakova koji su se zavrshili onog momenta kad je ugovor istekao, zakon se promenio...
Sada, nikakav brak ne mozhe da ti da boravak..

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 1:35 pm

E sad je i CH poostrila zakon,kad god da se raspadne taj brak,jedino ako nije taj koji je dosao,stekao drzavljanstvo,a za to mu treba malo vise godina,ima da mu uzme tu dobijenu brakom vizui i izbaci ga iz zemlje,pa sad i ovi sto su uslovno za papire sklopljeni moraju da ostanu u zajednici,a onda da vidim ko ce se usudi ,jer jednom ce da pozele svoje porodice obe strane fiktivnog braka,sta onda.

.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 1:44 pm

Zakoni su u svim oblastima pooshtreni, i mozhda izgleda da su previshe strogi, ali ako se shire pogleda, mnogo je bolje tako... Reshice se time mnoga pitanja koja se provlache u razlichitim vidovima zhivota a vezani su za strance na zapadu....
To je sad pitanje za drugu temu, ali shto se tiche brakova zbog papira , mislim da su sada skoro iskorenjeni , bar ovde.....

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 1:48 pm

Ovdje je rijec o prodatim papirima,ali mislim da je daleko slozeniji i veci problem laznih ljubavi,a s ciljem da se gratis dokopaju papira.Pitam se za mnoge djevojke ili mladice "odavde" za kojima lude dole,da li bi ih iste te osobe i pogledale da su im komsije sa istim mogucnostima kao i oni.Tako je mnogo tih laznih ljubavi i onda takvi obicno iste godine prave i radjaju djecu i tu se zapecati sudbina.

.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 3:25 pm

Danubius ::
Da li bi pristali na fiktivno venčanje , da bi dobili boravišnu, radnu dozvolu , državljanstvo ?

Ne, nikada, ali bih se vrlo rado udala za nekog starijeg gospodina koji ima deviznu penziju. Pri tom bih ga čuvala ko oči u glavi, humanista sam, a ne kako neki ovde misle, je l' te.

Kako je sve neizvesno pa i dužina života, pretpostavka bi bila da će gospodin od 70-80 leta umreti pre mene. Od njega NE BIH TRAŽILA BAŠ NIŠTA, ali bih, ukoliko se priroda ne poigra, bila naslednica njegove penzije što bi bilo dvostruko korisno. Penzija bi ostala u mojoj zemlji, a ja bih bila obezbedjena, ne čekajući da ostvarim moju koja bi, po svoj prilici, bila mizerna kao što su i sada penzije takve.

Možda neko misli da je ovo surovo, ali ne, ovo je samo humano i od gospodina i od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 3:32 pm

Vidis i tome staju na rep,ni ja kao supruga moga muza,izgleda necu imati pravo na njegovu penziju,umire on,umire i penzija s njim,eventualno ostaje djetetu ako je na skolovanju.
Ma zapad je divan.....

.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 3:36 pm

Zašto ja ne bih imala pravo na penziju od zvaničnog supruga koga sam gledala, negovala itd. itd.?

U Srbiji, takav zakon je na snazi. Živela Srbija!

Nasledno pravo na nepokretnu i pokretnu imovinu je nešto sasvim drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 3:43 pm

Ja nisam zaposlena,zanima me taj zakon,i da tako je da se ustedi penzionska kasa,nema vise penzije udovicama,samo djeci....ima neka druga mogucnost posebne stednje u te svrhe da se od toga isplacuje zeni renta,a nadalje,sve to zavisi od ugovora,a moj muz je "izgleda"imao srece da je napravio takav ugovor da ja nasledjujem njegovu penziju,sto novi zakon ne moze ,zasad da pobije.
Zato kazem,ZAPAD,nije bas tako divan kao sto se prica.

.

Nazad na vrh Ići dole
Muvator

Datum upisa : 29.03.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 3:48 pm

Astra ::
na primjer,moja kcer spasi nekog jadnika odozdo,uda se za papire,fiktivno, .
Bode oci ovo crveno.Gde su to ljudi koji su van Srbije to "gore",a mi ostali smrtnici "dole" ili "odozdo".Kao da nismo svi potekli sa istih prostora.Nekako sam se i navikao na taj termin za nas "dole" slusajuci ljude koji zive u nekoj zemlji Evrope.Naslusao sam se prica slicnih ovoj,da svi koji su u Srbiji samo zele da odu iz nje,a da ne biraju sredstva i mogucnosti za to.Tako i taj brak zbog papira ispada sredstvo koje oni "sretnici" koji su vec uljuljkani u nekoj zemlji EU nikako ne zele da upotrebe .Postoje i drugi nacini da se ode u neku obecanu zemlju i bez pomoci nasih ljudi "odozgo".Veliko je pitanje zasto neko pribegava i toj mogucnosti za ulazak u neku zemlju.Verujem da je sve tacno sto se navodi da posle moze biti velikih komplikacija i za jednu i za drugu stranu.Cinjenica je da takav vid odlaska  tamo negde postoji i da to ljudi prihvataju.Zbog novca prvenstveno.Papiri su nam mozda strani,ali je novac svima domaci.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 4:23 pm

Ne,ni u snu...
Dalje ne bi kometarisala...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 4:43 pm

Muvator ::
na primjer,moja kcer spasi nekog jadnika odozdo,uda se za papire,fiktivno, .
Bode oci ovo crveno.Gde su to ljudi koji su van Srbije to "gore",a mi ostali smrtnici "dole" ili "odozdo".

Mislim da je Astra mislila na geografsku odrednicu. Oni "gore" su severnije, a mi "dole" južnije, što nije nikakva uvreda. Nadam se da je Astra tako mislila. U protivnom, ako nije tako mislila, osećam se ni manje ni više dobro nego oni "gore", šta više i bolje uprkos težini života u "nebeskoj" Srbiji.

Koliko sam te razumela, ti govoriš o onima koji odlaze u inostranstvo da bi ostvarili korist takve vrste. Ne, ja na takav način nisam razmišljala. Mnogi se nakon penzionisanja vrate u svoju maticu i sami su.

Ovo potkrepljujem iz ličnog iskustva kada sam zaista imala priliku da se udam za čoveka mnogo starijeg od mene, samac. Naravno, čovek je bio potpuno spreman da zaključimo brak. Nisam o tome ozbiljno razmišljala i sve mi je bilo po malo smešno. Ali, čuda su svuda oko nas.

Na poslednji nagovor mog kuma i moj smeška, prošlo je tek par dana kada mi je javljeno da je čovek preminuo od srčanog udara. Da, ja bih sada bila devizna penzionerska, novac bi ostao kod nas, a ne bi se vratio tamo gde ga je čovek mukotrpno zaradio.

Kijara,
prirodno je da tebi tako nešto ne pada na pamet jer si još mlada, treba da stvaraš porodicu iz ljubavi. U tome sam se već ostvarila, imam dvoje dece i sada bih vrlo rado učinila jedno humano delo nekome kome je potrebna pomoć, ali i sebi i svojoj deci. Nikoga ne bih oštetila, naprotiv.

U Francuskoj, naprimer, supruga ne nasledjuje druga žena koja je sasvim malo u braku, već deca ali i supruga s kojom je izrodio tu decu. S penzijom ne znam kakva je stvar, ali mislim da ona ipak pripada drugoj, odnosno poslednjoj ženi, umanjena za odredjeni procenat, baš kao i kod nas.

Raspitaću se, ali možda neko već zna kako je to u Francuskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 5:01 pm

Srećom pa mi u Srbiji nismo u opasnosti za brak zbog papira , nas trazi samo jos veća beda nego što smo mi -Moldavke , Ukrajinke , Filipinke , Albanke i sl....no i one se ne ubijaju bas , pre će dati prednost bilo kome ko je ipak sa "zapada"
No sa ovom viznom liberalizacijom.....nisam bas siguran da mnogi mlad čovek ne bi pristao na sve-samo da moze da ostane tamo da zaradi koju kintu .Mislim da će toga sad biti.
No nije mi jasno ono....recimo, mi treba da platimo tom/toj nekoj , lupam,5000 Eu za tu uslugu ? Pa da imam tek tako 5000 Eu , ne bi ni isao tamo .......onda mi je dobro i ovde .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 6:49 pm

To se radi na rate,kao kredit,i traje otprilike tih 5 godina potrebnih za vizu da ostane,a ovdje za CH vizu iznosi oko 30.000.nije bas bezazleno.

.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 6:54 pm

To se radi na rate,kao kredit,i traje otprilike tih 5 godina potrebnih za vizu da ostane,a ovdje za CH vizu iznosi oko 30.000.nije bas bezazleno.

Neka fala.Koliko znam sad moraš biti u braku 10 godina da bi dobila/dobio papire.. ..

Bolje biti sirotinja... ..Zamisli na koga ćeš još i da naletiš,a 10 godina je mnogo.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 6:56 pm

Ja zelim da objasnim,da to DOLE znaci jug,nikako nizi polozaj jer ne znam koliko je ko svjestan,ali neke stvari koje mi imamo,vi nemate koji ste u Srbiji,Bosni,Hrvatskoj,ali ni mnoge stvari koje vi imate mi ovdje nemamo,pa ko se za sta odluci,a nekad je cak i sve na silu,bez izbora.
Ja i tvdrdim da je to jadno kad moras da budes u formalnom braku,godine te prodju u sr***u.
ja licno sam,a znaju me licno i mnogi sa ovog foruma,jednaka ostala kao i da ziviom dole,ne smatram se ni malo boljom jer sam se borila 11 godina advokatima da bi ostala u ovoj drzavi,a da ne pricam sta sam sve prosla dok sam ostvarila svoja prava.

.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 6:59 pm

U pravu si Kijaro,poslije 10 godina tek mozes da podneses papire za drzavljanstvo ako ispunjavas i jos neke druge uslove,i jedino tad ti ne moze oduzeti niko te papire,a sve dotle samo jedna izjava onoga ko je dao papire i leti se van,mnogo poostreno,ali i mnogo se radilo malverzacija s tim vizama.

.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Pet Dec 04, 2009 7:08 pm

bio sam u prilici jos 1990 da ostanem u inostranstvu, tj mogao sam ostati ukoliko se tamo "overim" kod matichara...chak su mi i nashli "neku" i to za relativno malo para, medjutim , nije mi palo napamet da se zakopavam na taj nachin.Obichno tad si obavezan da zivish tako minimum 10 godina kako bi stekao status za drzavljanstvo...tako je tad bilo, a do tad "ona" moze da te "ebe i razvaljuje kako god hoche raznim pretnjama i sl., stim sto imas obaveze da budes snjom zbog chestih provera...to je za mene uzas.....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Ned Avg 12, 2012 10:49 am

ne bih i nema te love da to ucinim...osim toga jedan sam do rijetkih koji dosao u inozemstvo na poziv domacina...tako da nisam imao problema sa boravkom(poduzece je garantiralo za mene itd. moje je bilo samo da se pojavim)...ali znam dosta "nasih" koji su to uradili...neki su i na.ebali...ali svatko zna svoje...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Sub Okt 27, 2012 9:48 pm

27. Oktobar 2012. 11:37->14:32

MAŠALA PONUDA: Kineskinje nude 10.000 evra za brak sa Srbima!

Internet
portali preplavljeni su oglasima u kojima Kineskinje traže muškarca u
Srbiji radi braka i spremne su da za to izdvoje ogroman novac.
"Kineskinja želi fiktivan brak sa državljaninom Srbije. Isplata po
realizaciji 10.000 evra", glasi jedan od oglasa

SRBI ZLATA VREDNI! [You must be registered and logged in to see this link.] koje pokušavaju da ostanu u [You must be registered and logged in to see this link.] spremne su da za brak sa našim momcima izdvoje i po 10.000 evra. Poslednjih godina internet portale prepravili su oglasi u kojima ove
egzotične lepotice nude ogroman novac našim sugrađanima u zamenu za
venčani list i da se tako nakon tri godine upišu u knjigu državljana.

Kineskinja želi fiktivan [You must be registered and logged in to see this link.] sa državljaninom Srbije. Isplata po realizaciji 10.000 evra“, “Kineskinja želi brak sa srpskim državljaninom, plaća 8.500 evra. Hitno!”, “Kinsekinje traže pet muškaraca radi braka“, samo su neki od pomenutih oglasa koji se mogu naći na internetu.

- Imam druga koji živi u blizini 70. bloka na [You must be registered and logged in to see this link.].
On maltene zna sve prodavce u kineskom tržnom centru, koji se nalazi u
tom bloku. Jednom prilikom izašao sam sa nekim njegovim drugarima
Kinezima na piće, a već sledećeg dana dobio sam poziv da se oženim
jednom od Kineskinja sa kojima smo se to veče družili. Rečeno mi je da
ona želi srpsko državljanstvo i da je za to spremna da plati 10.000 evra
– kaže jedan naš čitalac.

On objašnjava da bi morao da ostane u braku sa njom tri
godine, i dodaje da bi mu ona svake godine isplaćivala 1.500 evra, a
ostatak bi dobio nakon razvoda.

Koliko tačno ima Kineza u Srbiji, niko ne zna precizno, ali ih, prema nekim procenama, ima više od 50.000.

Prema Zakonu o državljanstvu, najlakši način da dobiju državljanstvo,
koje njima i njihovoj deci omogućava da rade, imaju socijalno i
zdravstveno osiguranje i ostale “pogodnosti”, jeste najmanje tri godine u
braku sa državljaninom Republike Srbije.

Za kontrolu ovih brakova zaduženo je Odeljenje za strance pri MUP Srbije.

Zhang Ziyi,Vanesa Mai ,Yang Li Ci ,javite se na 063....... (broj poznat administaciji )

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   Ned Okt 28, 2012 1:33 am

Robin, ovo nije losa ideja, i ne salim se. Ljudi to ovdje stalno rade.
Umalo ja ne ozeni Sarneog neki dan, u gay brak,,,sta fali, lova haos!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: BRAK ZBOG PAPIRA ?   

Nazad na vrh Ići dole

BRAK ZBOG PAPIRA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Izostanak mesečnog ciklusa zbog manja masti u ishrani?!
» Stilovi i epohe u našem domu
» Eksplorativna Kiretraza.
» Kasnjenja menstruacije i antibiotici
» ZDRAVLJE IZ KUHINJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: