DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?   Pet Maj 15, 2009 3:58 pm

First topic message reminder :

Logično je da se mora govoriti jezik sredine, i vremenom sve više .

Desi li vam se, da kada želite da govorite maternji jezik-ne mozete se setiti neke reči ?

Govore li ga vaša deca?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?   Ned Okt 01, 2017 5:27 pm

Proseravanje kod naših , ćerka mi je 7 godina što u Švabiji što kod zeme , govori Nemački i Engliš i Srpki . nije zaboravila , normalno priča sa nama i u kući.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 50
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?   Sub Dec 30, 2017 10:21 am

Mislim da sam najgori srpski nacionalista i jezički čistunac bila ona 2.5 meseca u Slovačkoj. I najgore čantralo i gunđalo kad je jezik u pitanju. Nauče tri reči i dva slovačka akcenta i onda krenu u proseravanja u razgovoru gde je čisto srpska ekipa. Ne jednom sam im odbrusila da govore srpski i da prestanu s proseravanjima kako oni kao znaju slovački jer to što rade je ruganje sopstvenom jeziku.

Druga stvar je bila kad smo u kombinovanom radnom okruženju slovački-srpski-ukrajinski sa dominacijom mađarskog (za neupućene Bratislava je do pre 150 godina bila glavni grad Ugarske pod imenom Požun) morali da se snalazimo i progovaramo neki kako sam ga ja zvala slovenski-esperanto.

Ne mogu da razumem tu potrebu da se ... pa bukvalno omalovažava sopstveni jezik da bi se dokazalo ... ne znam ni ja šta. Da si se asimilovao? Da si nešto više od onih koji još uvek govore ispravan srpski?

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?   Sub Dec 30, 2017 11:01 am

ZoxZoja ::
Mislim da sam najgori srpski nacionalista i jezički čistunac bila ona 2.5 meseca u Slovačkoj. I najgore čantralo i gunđalo kad je jezik u pitanju. Nauče tri reči i dva slovačka akcenta i onda krenu u proseravanja u razgovoru gde je čisto srpska ekipa. Ne jednom sam im odbrusila da govore srpski i da prestanu s proseravanjima kako oni kao znaju slovački jer to što rade je ruganje sopstvenom jeziku.

Druga stvar je bila kad smo u kombinovanom radnom okruženju slovački-srpski-ukrajinski sa dominacijom mađarskog (za neupućene Bratislava je do pre 150 godina bila glavni grad Ugarske pod imenom Požun) morali da se snalazimo i progovaramo neki kako sam ga ja zvala slovenski-esperanto.

Ne mogu da razumem tu potrebu da se ... pa bukvalno omalovažava sopstveni jezik da bi se dokazalo ... ne znam ni ja šta. Da si se asimilovao? Da si nešto više od onih koji još uvek govore ispravan srpski?

Đe je ba zapelo? rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?   

Nazad na vrh Ići dole

MATERNJI JEZIK-ZABORAVITE LI GA ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» 1-UČIMO HOLANDSKI JEZIK! - GOEDE DAG!
» 1-PRAVILA ZA CITANJE I PISANJE
» Stašin dnevnik
» Ucenje nemackog jezika od pocetka
» 015 - MART - 2016.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: