DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pet 15 Maj 2009 - 15:52

First topic message reminder :

Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Uto 22 Mar 2016 - 22:14

Danubius ::
Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?

Ne mogu ja bolje znati sta se desava u Srbiji od vas koji zivite tamo ,mogu ovako sa strane da se nerviram,ali i to necu,pa me nervira kad mi "dijaspora" dodjemo tamo,a vi nam punite glavu zivotom balkana....pa tako sve dane dok smo tamo....mene je to odbilo i nemam neku zelju da i dolazim....ubi me u pojam taj "vas jad" dodjem na odmor,a smorim se.....

Zelim reci da imamo i suprotnu sliku....vi mislite da pojma nemamo pa nas bombardujete podacima i slikama zivota,da nam ubijete svaku zelju da vas posjetimo.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Uto 22 Mar 2016 - 22:16

sonia ::
Nakon jutrosnjeg napada, nasi su se , na twitteru , fb i vec...podelili  na
 #jasambrisel  VS #onisunasbombardovali  ne znam

Generalizovanje je u najmanju ruku glupo, svi znaju da, sta god se desavalo, obicni ljudi ne odlucuju a prvi stradaju...

Pokusas li da usmeris u tom pravcu, vec mozes procitati- Oni su otisli i zaboravili.
Nismo zaboravili, i mi smo sedeli u tim podrumima, jesmo...
Ma ,ove iznenadne "antiNATO "euforije ,posle ,beše ,17 godina ? su se dosetile domaće desničarske i "patriotske" snage jer nemaju šta da upotrebe u predizbornoj kampanji ."Ne damo Kosovo" je postalo otrcano i deplasirano ,a nemaju nikakav program ili bilo šta pametno da ponude ,pa daj ovo . "Ne Evropskoj uniji" takođe slabo pije vodu ,jer bar 60 % stanovništva u svakoj anketi se izjasni "za" .
Pri tome ,dijaspora se broji u milionima građana Srbije ,a sve mlado i školovano ,pre svega ,otvoreno želi da se te Evrope dočepa .
I šta onda takvima ostaje ? Da pale zastave NATO ,EU i prizivaju Rusiju . 
Dijaspora gleda svoja posla ,i više je nego jasno da su propali svi pokušaji da se namame da svoj novac ulože u Srbiju,ili "vrate" . 
Deca onih koji su otišli 90 tih ,već su odrasla tamo ,i zabole ih za "domovinu" ,sem da eventualno dođu u posetu . 
Oni iz ratnih područja ex Yu ,proterani i sl su zahvalni stranim zemljama što su im pružile utočište .
Biće da "dijaspora" zaista zna najbolje ,za sebe i svoju decu , i bilo kakva "prozivanja" na bilo kojoj osnovi su glupa . 
Da se ne lažemo ,treba imati mooda pa ostaviti sve ,otići u nepoznato i početi novi život od "nule" . 
A zbog "Pariza" i "Brisela" ,biće polako svi "stranci" nepoželjni ,što nije ni za zameriti ,pa i mi iz evropskih zemalja .
(Najveću podršku desničaru Straheu u Austriji daje upravo "srpski korpus")  . 
Da se ne priča o zaista nevinima ,kakav je ovaj dečak sa makedonske granice .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   

Nazad na vrh Ići dole

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Najbolja hrana za mozak
» Hleb, peciva i pite
» Šminka...šminkica
» Najbolje slike "bahato parkiranih"
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: