DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pet Maj 15, 2009 3:52 pm

First topic message reminder :

Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 4:16 pm

Madam,ja ne pratim previse desavanja na Balkanu...zao mi je svega i svakoga....steta onakve drzave....a kad prodju glasanja i vidim sta ste izglasali,ma zao mi bude da posaljem i stare stvari dole,a ne nove....pobjesnimo svi mi ovamo......kukate nama,pomazemo koliko mozemo,a onda se izborite za fasizam i nacizam u svojoj drzavi....pa se pitamo,vrijedi li hraniti nekoga tamo,a on se bahati....ne misli na mlijeko sutra svome djetetu,vec misli kome ce pripasti Kosovo....e pa kako da ne kritikujemo...znam primjera gdje radjaju u neimastini djecu....vec cetvrto stiglo,ne rade nigdje,a mama iz vana hrani tu djecu....i opet,kako ne reci,znate se jebavati i radjati i dizati dva ili tri prsta a mi da vas cupamo kad nema za sendvic.Nekako bi i vi dole,da se da,posalje a de se ne pita nista.

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 4:25 pm

Kica/Praja ::
Sibila, da je baba deda imala bi k.

Nama je predviđena uloga bednika i ne bi se dozvolilo takvo mešanje u unutrašnje stvari jedne "suverene" države. Ovde naravno ne mislim samo na Srbiju. I ovo im sneta što dijaspora spontano donese i potroši i pošalje deci i starima za lekove.
Danas je amsador Kirbi pozvao novinare na sastanak na hitan sastanak da im objasni da Vučića (još) ne treba rušiti. Jel ti stvarno misliš da se sve odvija spontano i u duhu dobrote i poštovanja ?!
To će se sve pući uskoro ali za sada tako funkcioniše.  

Pa sta sam drugo rekla nego to?
( i Astra pre mene...)
Da je drugacija politika prema dijaspori moglo bi se iskoristiti mnogo toga. Da li nam je sudjeno ili nije, to je za neku drugu temu. Sreca je da nam dodju ti nasi ponekad, ali to je taman kao kad ti prokisnjava krov, a ti sav srecan podmetnes lavor :-)

coni
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 4:30 pm

Sibila_ ::
Kica/Praja ::
Sibila, da je baba deda imala bi k.

Nama je predviđena uloga bednika i ne bi se dozvolilo takvo mešanje u unutrašnje stvari jedne "suverene" države. Ovde naravno ne mislim samo na Srbiju. I ovo im sneta što dijaspora spontano donese i potroši i pošalje deci i starima za lekove.
Danas je amsador Kirbi pozvao novinare na sastanak na hitan sastanak da im objasni da Vučića (još) ne treba rušiti. Jel ti stvarno misliš da se sve odvija spontano i u duhu dobrote i poštovanja ?!
To će se sve pući uskoro ali za sada tako funkcioniše.  

Pa sta sam drugo rekla nego to?
( i Astra pre mene...)
Da je drugacija politika prema dijaspori moglo bi se iskoristiti mnogo toga. Da i nam je sudjeno ili nije, to je za neku drugu temu. Sreca je da nam dodju ti nasi ponekad, ali to he taman kao kad ti prikisnjava krov, a ti sav srecan podmetnes lavor :-)

Vidim da je Dani ipak u pravu, bar delimično. Primećuje se doza arogancije kad vi iz rasejanja slovite nama dole. Tamo ne smete da pisnete nikome, pa se zato to ovde kompezuje.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 4:40 pm

Nesto si pobrkao :-)
Ja zivim u Srbiji :-)

coni
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 4:43 pm

Kico,bio si po svijetu,saznao dosta....cinjenica jeste,dok dajes,uzimaju,ako spomenes vlast,ekonomiju,bankarstvo....sta vi znate vani...pa ko je tu arogantan.
Citam i misljenje drugih....oni opet nas trpaju u isti kos....
Dodju ovdje,kurce se jedu piju,placaju banje i mora....pa ne placam samoj sebi...kad odem dole,ne prigovaram,ali vuce se crijevo za mnom,ni na pijacu ne mogu otici da ne ide pola familije i poznanika...pa se bira i trpa,ako svom djetetu kupim sladoled...moram jos bar 5 komada za ono djecurlije oko sebe...a onda kaze kurce se,rasipaju....uglovi posmatranja su nam malo drugaciji za istu stvar.

.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 55
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 4:46 pm

Ja vidim da se vi svi "dole" ponasate ko deca u stilu stari daj pare i ne pitaj me gde ih trosim.
Ako se malo obrnete onda cete videti da ni velike kompanije ne ulazu u Srbiju.I to malo sto ih ima se prvo izborilo da bude po njihovom ili nema para.
Sta vi ocekujete od ljudi iz dijaspore. Ako i ima onih koji su ulozili pare u "biznis" onda su to derikoze koji oce da zarade jos vise preko vasih ledja pa zato i ne radite kod njih. A ako im i uspe "biznis" dodje drzava sa neumerenim porezima, reketasi, tajkuni kojima si konkurencija i sl.
E zato se dodje dole na zderanje, lokanje i arogantno kurcenje sa hrpom para koje vi ni u deset godina ne mozete zaraditi.
I normalno je ako vec dajem pare da ocu da znam zasta sam ih dao.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 5:54 pm

Astra ::
Kico,bio si po svijetu,saznao dosta....cinjenica jeste,dok dajes,uzimaju,ako spomenes vlast,ekonomiju,bankarstvo....sta vi znate vani...pa ko je tu arogantan.
Citam i misljenje drugih....oni opet nas trpaju u isti kos....
Dodju ovdje,kurce se jedu piju,placaju banje i mora....pa ne placam samoj sebi...kad odem dole,ne prigovaram,ali vuce se crijevo za mnom,ni na pijacu ne mogu otici da ne ide pola familije i poznanika...pa se bira i trpa,ako svom djetetu kupim sladoled...moram jos bar 5 komada za ono  djecurlije oko sebe...a onda kaze kurce se,rasipaju....uglovi posmatranja su nam malo drugaciji za istu stvar.

Pričamo o istom, samo malo drugačijim stilom

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 5:58 pm

daljinski ::
Ja vidim da se vi svi "dole" ponasate ko deca u stilu stari daj pare i ne pitaj me gde ih trosim.
Ako se malo obrnete onda cete videti da ni velike kompanije ne ulazu u Srbiju.I to malo sto ih ima se prvo izborilo da bude po njihovom ili nema para.
Sta vi ocekujete od ljudi iz dijaspore. Ako i ima onih koji su ulozili pare u "biznis" onda su to derikoze koji oce da zarade jos vise preko vasih ledja pa zato i ne radite kod njih. A ako im i uspe "biznis" dodje drzava sa neumerenim porezima, reketasi, tajkuni kojima si konkurencija i sl.
E zato se dodje dole na zderanje, lokanje i arogantno kurcenje sa hrpom para koje vi ni u deset godina ne mozete zaraditi.
I normalno je ako vec dajem pare da ocu da znam zasta sam ih dao.

Evo te bezrazložne arogancije. Ti misliš da si bolji od nas koji nismo videli tu lepotu od belog sveta ?! Niko ne očekuje blo šta od dijaspore, ja im se zahvaljujem na tome što ostavljaju milijarde svake godine ovde. U ovakvim uslovima to je itekako dovoljno. Boljih investitora nemamo

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 5:59 pm

Nesto si pobrkao :-)
Ja zivim u Srbiji :-)

Mašala. imaš nekoga tamo daleko, slična stvar. hvala

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 6:18 pm

Kamo lepe srece da nikad nisam video belog sveta "sto me cini boljim". Oni koji me poznaju znaju da nisam arogantan ali sarkastican jesam.
Ali najlakse je sve staviti u istu vrecu i resiti problem.
Ne zaboravite da "treci" bolje vidi sve sto se desava i da prema tome "popuje". A ja vam nisam nimalo kriv sto ste sami sjebali drzavu pa vam je sad svako kriv . Kako ste se izborili da vas budale vode sad se izborite makar da vas vode skolovani a ne nepismeni pa ce mozda dijaspora poceti da ulaze novac u "normalnu" drzavu.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 6:38 pm

Kićo, to što ja imam tamo daleko nikome ne popuje niti se ponaša arogantno. Bori se za normalan život. A to ne radim ni ja. Opasno je etiketirati ljude koje ne poznaješ, možeš se ogrešiti :)

Pokušala sam da svojim postovima objasnim da bi novac iz dijaspore mogao da se iskoristi na bolji način, a ne znam odakle ti podatak da ostavljaju ovde milijarde godišnje? Verujem da je pouzdan.
Imam brata u Nemačkoj, živi tamo već 15 godina, dolazi u Srbiju svake druge ili treće godine. Sestričina isto tako, a kad dođe, uglavnom su to susreti sa roditeljima i prijateljima. Nema piče o nekom provodu i ludovanju.
Jedna porodica iz Kanade, veoma su uspešni, dobro situirani, došli su ove godine, posle dve godine, na mesec dana u Srbiju, a od toga 10 dana proveli na moru u Grčkoj. Znači, nisu ovde ostavili pare.

Dozvoljavam da oni koji su bliže, češće i dolaze, no sumnjam da se razbacuju, jer poznajem i nekolicinu takvih. Vremena su se promenila.
Ono što je ovde pristuno prema ljudima koji su svoj život ostvarili negde na zapadu, jeste samo zavist.
Ne kažem da nije sreća da bar kad dođu ostave novac u trgovinama, kafanama, svojim roditeljima, ali...to je samo delić onoga što bi možda ostavili i uložili, da vide interes i sigurnost.
Eto, ponovih i treći put.

coni
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Sub Nov 14, 2015 8:01 pm

Kićo, to što ja imam tamo daleko nikome ne popuje niti se ponaša arogantno. Bori se za normalan život. A to ne radim ni ja. Opasno je etiketirati ljude koje ne poznaješ, možeš se ogrešiti :)

Pokušala sam da svojim postovima objasnim da bi novac iz dijaspore mogao da se iskoristi na bolji način, a ne znam odakle ti podatak da ostavljaju ovde milijarde godišnje? Verujem da je pouzdan.
Bila je neka takva "akcija" još u Slobino vreme ,pa se osnivala neka Ministarstva za dijasporu ,pa neke Komore ,sve sa željom da se devize naših građana ulažu u Srbiji . 
Desilo se ono što se kod nas dešava .Kad su videli koliko moraju da čekaju za milion dozvola ,sve plate (i sve potplate ) pa im država ne daje nikakve beneficije ili garancije ,rekoše pa-paaaa. 
Drže lepo novac u stranim bankama ,a "ulažu" samo u svoje kuće i druge nekretnine (hajde da kažemo da i od toga bar građevinci imaju neke koristi) I oni koji su kupili kakav "privredni subjekt" uglavnom su rasprodali sve što se moglo rasprodati . 
Istina da ko ima rodbinu u inostranstvu ,pomažu ga novčano ,a obzirom da se radi sad već o milionima ljudi van granica Srbije ,to mogu da budu i milioni (dinara ) možda i milijarda(e)  .
Izvesna količina novca se sliva i u humanitarne fondove ,a bogami i Crkvi . 
Ali da naša dijaspora "ulaže" u neku privredu Srbije -ne ulaže .
I malo  politike . Ne znam tačno kako se priča na kraju  završila tokom izbora u Hrvatskoj ,ali sutradan ,posle izbora HDZ je vodio za tri poslanička mesta -isključivo glasovima iz dijaspore . Dijaspora uvek glasa "domoljubno -desno" (ili nacionalno -desno ,u slučaju Srbije ) 
Tako da ispada da  dijaspora "presuđuje" ko će vladati i u kom pravcu će ići "domovina" u  kojoj ne žive (niti im pada na pamet)

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 5:31 pm

Astra ::
Madam,ja ne pratim previse desavanja na Balkanu...zao mi je svega i svakoga....steta onakve drzave....a kad prodju glasanja i vidim sta ste izglasali,ma zao mi bude da posaljem i  stare stvari dole,a ne nove....pobjesnimo svi mi ovamo......kukate nama,pomazemo koliko mozemo,a onda se izborite za fasizam i nacizam u svojoj drzavi....pa se pitamo,vrijedi li hraniti nekoga tamo,a on se bahati....ne misli na mlijeko sutra svome djetetu,vec misli kome ce pripasti Kosovo....e pa kako da ne kritikujemo...znam primjera gdje radjaju u neimastini djecu....vec cetvrto stiglo,ne rade nigdje,a mama iz vana hrani tu djecu....i opet,kako ne reci,znate se jebavati i radjati i dizati dva ili tri prsta a mi da vas cupamo kad nema za sendvic.Nekako bi i vi dole,da se da,posalje a de se ne pita nista.

Astra, ja nisam glasala za ovu vlast, i ne kukam kako živim. Mislim da sam negde i napisala da živim pristojno, u granicama normale, bez luksuza, aviona i kamiona.

To što mamina tetka ponekad pošalje malo australijskih dolara, pošalje zato što to želi, ne zato što joj mi to tražimo.

Sa druge strane, ona se ljuti na tečinu porodicu, i to sa pravom, jer oni non stop traže i bahate se sa tim novcem.

Znači, ima nas i jednih i drugih.

I ti i daljinski generalizujete sve nas, a nema potrebe.

Inače, moji u dijaspori koji "pametuju" ne glasaju na našim izborima, jer nemaju JMBG, i glasaju u Kanadi, Nemačkoj, Australiji- tamo gde žive pola veka.

Meni to njihovo "pametovanje " ne smeta mnogo, mada ja ne komentarišem dešavanja kod njih, ali nema veze.

I razumljivo je zašto oni komentarišu ovdašnju politiku..vuče nostalgija..

Ne diraj lava dok spava!

vrti

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 56
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 6:51 pm

Сада , као диаспора ћу кројити судбину Србије.
Не дам Косово.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 7:50 pm

Madam,kad kazem VI ne mislim na tebe licno,svako pravilo ima izuzetaka,a da nece narod....nego kazem to VI vecini...a vecina je izglasala takvo stanje,da dijaspora moze samo da pomisli da nije ostalo nista pametnoga u tim dole drzavama.
Vjeruj mi Madam,nisam ni cipele skinula u rodnoj grudi,vec krene s onim"Evo nemamo ni za mlijeko djetetu"kò da sam ja pravila to dijete.....znaci li to i tebi DAJ,NEMAMO.

.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 8:41 pm

Da, razumem te Astra. Tečina porodica je tražila hiljadu evra za more!!! To je već bezobrazluk.

Ne diraj lava dok spava!

vrti

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 8:42 pm

Kad vec spominjete dojasporu. ..glasanje ...

Evo, ja bih da pitam Astru, daljinskog i sve ostale koji su van granica nasih drzava, da li su ikada koliko su "vani" glasali i na taj nacin "odlucivali" o sudbini domovine nam?

Ja sam 10 godina van BiH i nikad mi nije palo na pamet da glasam, niti poznajem nekog od nasih ko jeste. cherry

Nista vama dijaspora ne odlucuje. Birate sami. ..pa sta i koga izaberete.I ne moze biti da je vecina uvijek za "pogresne" ...

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 9:09 pm

Nisam glasao dok sam bio dole, ne glasam odavde za dole a ne glasam ni odavde za ovde.
Pun mi je ......politike. Ona nas je i dovela dotle gde smo sada.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 9:13 pm

Ima ih mnogo koji glasaju,ja bi im bar prepolovila te glasove....niti glasam niti cu...ne zivim dole i ne planiram da zivim,ko mi daje pravo da i odlucujem kako ce drugi da zive.

Zadnjih vise od 20 godina se pokazalo da su birani pogresni...ja bih iskreno voljela da konacno dodju pravi u vrh....pravi za taj narod dole,da krene zivot konacno.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 9:25 pm

bosankaa ::
Kad vec spominjete dijasporu. ..glasanje ...

Evo, ja bih da pitam Astru, daljinskog i sve ostale koji su van granica nasih drzava, da li su ikada koliko su "vani" glasali i na taj nacin "odlucivali" o sudbini domovine nam?

Ja sam 10 godina van BiH  i nikad mi nije palo na pamet da glasam, niti poznajem nekog od nasih ko jeste.   cherry

Nista vama dijaspora ne odlucuje. Birate sami. ..pa sta i koga izaberete.I ne moze biti da je vecina uvijek za "pogresne" ...
Možda vi ne glasate -Hrvati su glasali (i tako glasaju uvek iz (Hrvatske ) dijaspore ) 
Da nema glasova iz "dijaspore" -dve vodeće stranke bi bile sasvim "egal" . 

Na jučerašnjim parlamentarnim izborima, prema još privremenim i nepotpunim rezultatima, nakon obrađenih više od 99 posto biračkih mjesta Domoljubna koalicija osvojila je 59 zastupničkih mjesta, uključujući tri mandata iz dijaspore

Hrvatska raste ima 56 zastupnika, a treća najjača stranka Most nezavisnih lista 19 saborskih mandata.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Pon Nov 16, 2015 9:42 pm

To ja trubim stalno...otvoreno kazem da je Svica dovela Kolindu na prijesto,sto je zalosno,da ne kazem gore nesto...a zna se da su ovi vani vece pape od samog pape,u vrijeme samih izbora sam bas bila bijesna sto se daje sansa desnici iz vana da kroji sudbinu naroda tamo.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Uto Nov 17, 2015 11:18 am

Mislim da je "sukob" matica-dijaspora vrlo često i različita matrica po kojoj funkcionišemo. Ti Astra najbolje znaš koliko puta neke stvari nisam mogla da objasnim tebi, Astrologu i Ziki. Jer vas troje dovoljno dugo živite u uređenim državama gde su neke stvari nezamislive ili se nešto podrazumeva samo po sebi. I onda kad vam ja ispričam neku balkansku nebulozu vi ostanete zblanuti i pokušavate da mi objasnite kako da to rešim, sve nesvesno, "rešavajući" problem kao što biste ga tu rešili. Ja vam na tome ne zameram, čak bih mogla da kažem da vam zavidim.

Drugi par rukava su oni koji se i ovdavde i od "tamo" prave najpametniji podcenjujući one druge. Što sam imala prilike da doživim. Mi ovde smo lenji, prljavi i svakakvi. I to posle godinu ili dve koje je dotični/dotična proveo napolju. Zaboravljajući od čega su "pobegli". Da ne nabrajam kako se do posla dolazi u Srbiji ima toga po Forumu isuviše.

Što se glasačkog prava dijaspore tiče ukinula bih ga samo da mogu. Jer sam imala priliku da mi komšinica koja je nekih desetak godina bila u Grčkoj (dolazeći u Srbiju za to vreme tri puta, maksimalno) objašnjava zašto je neka opcija bolja za mene. I to naravno (kao i u gore navedenom primeru Hrvatske) desna opcija. Jedina "sreća" Srbije je što smo po tom pitanju neorganizovani i naša dijaspora teško može da ostvari svoje biračko pravo za razliku od hrvatske. Inače bi nam uz "domaće" ludake bilo baš veselo.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Uto Nov 17, 2015 1:49 pm

Danubius ::
Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?
Da li vas to iritira?
Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?
Jok i ne zna.

A Srbe sve iritira! ( o regionu necu, mada je slicno svugde, imam prijatelje iz svih bivsih republika ).

Pogledas ga- Sta me gledas?!
Osmehnes se- Nesto smesno?!
( Ma , idi u q.... )

A sto da nismo informisani? Sta to mozes da znas ti tamo sto zivis bolje od mene o zivotu u Srbiji, pa neka sam i hiljade km idaljena? 
Odsustvo realne slike?  U kojoj oblasti?
Mali milion puta se desilo da mi kazu - ti kao da si ovde, pre cujes nego mi...cak i komsijske traceve, bog da pozivi FB  brdski2

Kad citam ovde... i ja ne glasam, tacno, ali mozda bi trebalo, gledajuci kakve ste birali.
Uostalom, koga god da birate/mo, ako malo bolje pogledam, sve je to ista banda, samo se presvalci...i tako je bilo od kad znam za sebe.
Mozda nismo dovoljno  direktno izritirani, ali i te kako znamo sta se tamo desava! 
Malo se distanciras, fizicki, pa stvar sagledas sa druge strane...Kako ja mom tati da objasnim da ne vredi sedeti pred tv-om i psovati Vucica, Vulina ili Bulatovica ( isto je i sa pisanjem komentara na netu okolo )  posto to nece nista promeniti? Za primer sam uzela tatu, mada je on to mnogo pre mene shvatio, te odavno delimo isto misljenje o tv-u i pojedinim programima...

Majka me pozove pa kaze- Hoce struju da nam iseku, a nismo platili samo zadnji racun! 
Komsijin brat je u upravi Opstine, njega ne diraju, a duguje milione...

Brat narucio krave iz Holandije, treba da prosiri farmu, da popuni, da oseti zarad cega se toliko muci. Stigle, u karantinu su, tamo negde kod Surcina. Raduje se....A onda...nema!? 
Pa stigle, ali dosao neko iz Vojvodine i pokupovao ih sve?! 
Pa, ebem vam i Pajtica i ....Oni rade po 500 hektara, ja ne mogu moja 2-3! 
Dokle vise?! Neka i treba sve Arapi da otkupe, pa bar za jednog gazdu da radimo.
Sredice mu u Opstini, obecavaju, neka sestra posalje za depozit......Da, a zakon kao daje beneficije...kome li , samo da mi je znati...

A tek pa ono sto Astra pise- hajde, nije problem kupiti, ali kad pocnu automatski svi da ocekuju isto...pa i to...i na kraju cujes- ko ga/ je ebe, neka kupuje, ima ona ( ?! )

Imam, zaradila posteno.

Ne idem u Srbiju da bih se provodila. ''Kod nas se zivi i uziva kao nigde'' je samo izmisljotina- silovanje od uzivanja- da se dokaze i pokaze- potrose se grdne pare, sto niko u, izvinite  ;) , normalnom svetu, ne bi tako bezvezno trosio, a da posle godinu dana vraca dugovanja ( bilo da su svadbe, slave, sahrane...)
Cak i familiju ne moram da obilazim, pozovem ih ovamo...ali volim ipak da odem, volim da budem tako gde sam odrasla, makar veci deo vremena provela u sljiviku, citajuci, ili vozeci biciklu kraj Morave, obilazeci neke znamenitosti, kulturno-istorijskog tipa, druzeci se sa dragim ljudima i sl...
I ne dam nikom za pravo da sam manje Srbin od bilo koga ko je tamo ostao, ili da ne razumem taj zivot...zivim ga i prozivljavam, ovako ili onako... i uvek cu.

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Uto Nov 17, 2015 7:47 pm

Danubius ::

Da li vas to iritira?

Oni koje ja privatno poznajem rade to kako bi dokazali da su popili svu pamet sveta, jer su se eto otisli sa Balkana i postali neko i nesto.
A za vecinu njih znam i sa sigurnoscu tvrdim da niti kupuju niti citaju stampu. A na TV gledaju *Grand* i *DM* programe.Rade od jutra do sutra, stekaju i dodju da nam prodju pamet.
Ne bih zelela da se neko od prisutnih forumasa nadje prozvan, jer napomenuh da su to ljudi koje licno poznajem.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   Uto Mar 22, 2016 9:18 pm

Nakon jutrosnjeg napada, nasi su se , na twitteru , fb i vec...podelili  na
 #jasambrisel  VS #onisunasbombardovali  ne znam

Generalizovanje je u najmanju ruku glupo, svi znaju da, sta god se desavalo, obicni ljudi ne odlucuju a prvi stradaju...

Pokusas li da usmeris u tom pravcu, vec mozes procitati- Oni su otisli i zaboravili.
Nismo zaboravili, i mi smo sedeli u tim podrumima, jesmo...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   

Nazad na vrh Ići dole

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Najbolja hrana za mozak
» Hleb, peciva i pite
» Šminka...šminkica
» Najbolje slike "bahato parkiranih"
» Vaga za merenje telesne tezine - uputstvo za upotrebu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: