DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Čet Maj 14, 2009 9:45 pm

Koliko imate radnog staža , znate li koliko vam je još potrebno do penzije ?

Da li je penzionisanje olakšanje i početak jedno mirnijeg života , ili kraj ljudskog napona i najava starosti ?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Čet Maj 14, 2009 9:53 pm

...moram ovdije dati jedan mali komentar...

...za mnoge ljude penzija znaci ubrzan proces starenja...to se desava onima koji nago promjene ritam aktivnosti...
..ima i onih, koji zele istaci da su stariji, te time nesto dokazivati...

..moja deviza je da, "neka je penzija i tanja, ali neka je dugo primam"..
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2007

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Čet Maj 14, 2009 10:02 pm

Smiljan ::

...za mnoge ljude penzija znaci ubrzan proces starenja...to se desava onima koji nago promjene ritam aktivnosti...

aplauseee , volela bih da docekam penziju sa nekim sa kim mogu razgovarati, dogovarati, da imam basticu-neku zanimaciju...ako se naglo prekine sa svim aktivnostima - GOTOV SI!

Imam samo 11.godina staza, koliko mi jos treba do penzije ne razmisljam, kako stalno povecavaju godine staza ko zna da li cu je i doziveti cat
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Čet Maj 14, 2009 10:08 pm

Ja bih je doživeo kao ulaznicu za novi život

Samo saznanje da se ne mora svaki dan ropski ići na osmočasovni prinudni rad je dovoljno .

Ima još dosta ....isto kao i Silvy , nadam se doživeti sa nekim sa kim mogu da podelim ono što je još ostalo od života

Naravno da penzija nije dovoljna za iole pristojan život -ali ako čoveku ne treba mnogo i nije izradjena, bolesna ruina -može biti divno

Ne postoji slučajno onaj izraz "sunčana jesen života"

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Čet Maj 14, 2009 10:10 pm

nerazmisljam o tome....
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Čet Maj 14, 2009 10:17 pm

Radujem se penziji i nadam se da cu je zajedno sa suprugom moci ranije vec uzivati...
Pripremili smo sada vec, sto mislimo da nam je potrebno i imamo nekih zelja i planova koje hocmeo tada da ostvarimo...

Ne bojim se da ce nam biti dosadno, suvise volimo oboje zivot:))))))))
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 44
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Pon Jan 24, 2011 7:30 pm

Imam oko 16 god. radnog staza, i sto rece jedan moj drug, sad mi dajte penziju, sta ce mi kad ostarim
Ma salim se, ali nas narod obicno penziju dozivljava kao zenit, kraj...
I ako jedinka pozeli da to sagleda drugacije, okolina mu nece dati..
Ima jedna zelja koju prijatelji kazu onome sto odlazi u penziju, a to je- Da je sto duze trosis, i njome treba da se covek vodi...
U Srbiji je danas jako tesko penzonerima, jedva imaju za osnovne potrebe, a gde da uzivaju...Medjutim, stariji ljudi su pametni, iskusni, snalazljivi, i ja verujem u to, da oni i pored svih teskoca, umeju da nadju nacina da kvalitetno prozive svoju penziju..starost...
Ja do penzije ima da ''guljam'' , ovde sa 67 postajes penzioner! I sto rece onaj Avganistanac- ja to necu ni da dozivim, tako da, Bog ce ga znati....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Sep 29, 2012 10:27 am

Trenutna moda u Srbiji je -izbegavati penzionisanje .
Konkretno -kod mene u službi ,od nas 18,petoro su ispunili sve uslove za penziju (neki i oba ,i staž i godine ) i ne pada im na pamet da se maknu i prepuste mesto mladima ?
Zakon o radu i radnim odnosima dozvoljava ženama da rade "muški staž" i izgleda da je "stariji" od sistematizacije i potreba službe koji su opet, propisani od Fonda za zdravstvo Srbije ?
Tako imamo apsurd da nas je "viška" po sistematizaciji -a i dalje se drže oni koji bi po "sili zakona" morali u penziju ?

Zbilja ........koliko nas ovde ima koji su po nekom osnovu u penziji ???
(ja imam da rintam još 10 godina )

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Sep 29, 2012 10:35 am

Videćemo da li je spas ili zenit. Videćemo hoće li biti sredstava iz budzeta za isplatu penzija? Zašto ljudi izbegavaju da odu u penziju i ustupe mesto mladima - naravno odgovr je u visini primanja. Skrhaće svoje zdravlje i poslednje atome snage.. da bi mogli da preživljavaju. Sad, šta je vrednije a sve je uslovljeno.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Jun 01, 2013 9:55 am

Ja sa svojih 10 godina staža ima još da se naradim do penzije tako da o tome još ne mislim...

E sad gledam moje roditelje...
Tata je penzioner više od dvije godine...Mama radi do petka...pa da iskoristi godišnji odmor i zvanično od 1. jula je u penziji...
Pomalo me je bilo i strah kako će oni prihvatiti to ...ali mogu reći da su srećni...
Kako kažu...upravo ulaze u "mirno doba" svog života...
Nadam se i molim se za njih da dugo uživaju u svojoj penziji i "mirnom dobu" kako ga nazvaše...

Konačno je došao period kad mogu da se posvete jedno drugom....bez trke i jurnjave kao što je bilo dok su radili... Svaki trenutak biće samo njihov...pa neka traje... jakog

A ja... moraću da se pomirim sa tim da ih neću moći zivkati po 5 puta svaki dan ... da ih neću svakodnevno viđati ... teško,ali moraću...
I kako mi sestra reče:"Pa baš si neka...i ja trebam mamu i tatu."
Pa možda i jesam sebična... i ona je svih ovih godina bila bez njih...

Ma baš me stislo...ali neka su oni meni zdravi i srećni i da dugo,dugo uživaju u svojim penzionerskim danima srce

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Jun 01, 2013 10:40 am

Auuuuuh...necu ja doziveti penziju
Imam tek nesto vise od 20 god. radnog staza, te treba joooos giljati...
Necu da razmisljam o penziji. Meni lepo i ovako ;)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Jun 01, 2013 11:34 am

Samouka ::
Videćemo da li je spas ili zenit. Videćemo hoće li biti sredstava iz budzeta za isplatu penzija? Zašto ljudi izbegavaju da odu u penziju i ustupe mesto mladima - naravno odgovr je u visini primanja. Skrhaće svoje zdravlje i poslednje atome snage.. da bi mogli da preživljavaju. Sad, šta je vrednije a sve je uslovljeno.
Da ,to je jedino kod nas takav nakaradni penzijski sistem .
Možeš da radiš u fabrici ,pa da imaš odličan "prosek" ,a možeš da budeš doktor nauka -pa da imaš jedva za život u starim danima .
Ko ti je kriv što si radio u javnom preduzeću ili servisu za bednu platu ceo život .Tako ti se "država zahvali " .
Drugi idiotluk je ono da nema više "po sili zakona " ,ispuniš godine života ili staž ,doviđenja ,penzionisani ste . Sada je omogućeno ženama da rade "muški staž" ,tako da recimo, moja šefica ima 41 god staža i 61 života ,i namerava da radi još "par godina" ,dok dve koleginice ispod 30 godina života (sa decom) sede na birou .
Odstažirale ,volontirale ,zamenjivale ...ali od posla ,ništa .
Da ne kažem da su penzije u globalu -bedne .
U svetu je penzijski sistem daleko pravedniji ,jer vodi računa i o godinama i o zdravlju ,inostrani penzioneri mogu da se leče i da žive od svojih penzija .Ono što su godinama uplaćivali kao doprinos je evidentirano ,i ako nisu koristili -ta sredstva su im na raspolaganju .
Kod nas,nikoga nije briga .

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Jun 01, 2013 12:59 pm

Danubius ::

Da ,to je jedino kod nas takav nakaradni penzijski sistem .
Možeš da radiš u fabrici ,pa da imaš odličan "prosek" ,a možeš da budeš doktor nauka -pa da imaš jedva za život u starim danima .
Ko ti je kriv što si radio u javnom preduzeću ili servisu za bednu platu ceo život .Tako ti se "država zahvali " .
A sta da kazu i cemu da se nadaju oni koji rade kod privatnika ?
Sasvim sam sigurna da vise od 80% privatnika, prijavljuje radnike na minimalac. Razliku dogovorene plate, primaju u kesu. Neko ce ceo radni vek provesti na minimalcu. A svi smo svesni koliko i kako privatnici u Srbiji placaju radnika. Naravno, uvek cast izuzecima.
U ovo surovo vreme, ustede nema. Kakvoj penziji da se nada ? Moze li od toga ziveti ili samo zivotaraiti ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Pet Jul 17, 2015 6:32 pm

Još jedna nakaradija od zakona kojoj se niko nije nadao -a dešava se u zemlji Srbiji . 
Sad nije dovoljno da imate jedan uslov -radni staž i godine života ,nego morate da imate -oba? 
U mom slučaju ,umesto da radim još 7 godina -moraću da radim još 11 ,da bi dobio "punu penziju" . 
U slučaju da odem posle 40 godina staža ,tretira se kao "prevremena " penzija i TRAJNO se skida i do 20 % ionako bedne penzije ? 
To ,recimo , dovodi penzionisanu medicinsku sestru na rub siromaštva ,a sa "merama vlade" ,tj ovim smanjenjem na nivo -minimalne penzije . Postavlja se pitanje -a zašto sam onda radio ceo život ? 
Da u starosti i bolesti ne mogu da platim račune i kupim hranu i lekove ? 

Penzija tako nije spas ,nego se ljudi teraju da rade dok ne umru ,a što ih više umre pre nego što ostvare pravo na penziju -to bolje . 
Ili da ih umre što više i što brže ,  kad ostvare pravo na penziju . 

Kako od medicinske sestre na pedijatriji ,ili u nekoj bolnici očekivati da bude brza ,jaka i požrtvovana ,posle 35-38  godina službe i sa 60 i više  godina života ? 

I zato ,u zenitu svog života ,umesto da svi ti ljudi (a svi  mi dolazimo u tu kategoriju ,pre ili kasnije ) koji su pošteno odradili radni vek ,prožive još par mirnih godina ,prisiljeni su da rade sve i svašta ,da bi sastavili kraj sa krajem.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Jul 18, 2015 3:59 pm

Des ti ovo iskopo ?
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Sub Jul 18, 2015 4:13 pm

Ja sam posle 18 godina staža otišla u invalidsku penziju. Mogla sam da radim i godinu dana i dobila bih penziju- zbog cerebralne paralize.

Zadovoljna sam. Penzija mi je za 500 dinara manja od plate koju danas primaju moje kolege i koleginice.

I nije mi nimalo dosadno u penziji.

Ne diraj lava dok spava!

BannerFans.com  

vrti

http://www.slucajnadomacica.rs/
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 9:12 am

podbarac ::
Des ti ovo iskopo ?
Pa gledam to svaki dan svojim očima . Naše sestre ,čim se penzionišu ,već iduće nedelje su u Nemačkoj da neguju neku babu,ako su uspele da pronađu neki angažman . 
Prosečna penzija medicinske sestre je 28 000 ,a kad je Vučić skinuo 10 % ,ostaje im 25 000 . To je 200 eu . 
Može li se živeti u Srbiji sa 200 eu ,kada su ti samo računi preko 100 eu  ? 
Moj otac je bio dijabetičar i srčani bolesnik .Kad se odbije sve ono od lekova što sam ja doneo na recept ,svakog meseca je trebalo još 100 eu za lekove koji" nisu na listi" .

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 11:16 am

Još jedna nakaradija od zakona kojoj se niko nije nadao -a dešava se u zemlji Srbiji .
Sad nije dovoljno da imate jedan uslov -radni staž i godine života ,nego morate da imate -oba?

na ovo sam mislio , nigde ne nadjo taj zakon

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 11:29 am

podbarac ::

na ovo sam mislio , nigde ne nadjo taj zakon

NOVI ZAKON Kada možete u penziju link

Primer -ja imam 54 godine i 33 godine radnog staža . 
Dakle ,za 7 navršavam "pun staž" ,ali sa "samo" 61 godinom života. 
Ako ne odrintam do svoje 65 te godine -onda me tretiraju kao "prevremenog" i dobijam trajno "umanjenje" od 20,4 % ,što daje da u "punu" penziju mogu sa 44 godine "radnog staža" ? 
Nikome nije jasno ,ali je ovo tumačenje koje smo dobili od socijalnog i pravne službe . 
"Takav je zakon" . 
Ispada da je bilo bolje što kasnije početi i što manje godina raditi ,svede se na isto. Ko je "ukačio" penziju pre ovog zakona ,još je dobro prošao (kao moja koleginica koja je samo godinu dana starija ,a već 2 godine "penzioner " .Ja treba za tu bedu da rintam još 11 godina ?)

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 8:23 pm

Dany,ja cula ovo:

Sa 15 god radnog staza i 4 djece ides u penziju...

Staz imas,jos troje djece na brzinu i eto penzije.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 8:24 pm

I jos da promeni pol smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 9:34 pm

Astra ::
Dany,ja cula ovo:

Sa 15 god radnog staza i 4 djece ides u penziju...

Staz imas,jos troje djece na brzinu i eto penzije.
I to je prevara . Kao ,imaš troje dece -dve godine ranije ideš u penziju (žene ) Ali su onda ispravili na -kada ispuniš godine potrebne za penziju ,dodaće ti i te dve ,što je u novcu -zanemarljivo . 
A ima tu i nepravda .Muškarce niko nije pitao da li žele da godinu dana života i staža žele da "utroše" u vojsci ,nego su po zakonu morali da idu (ili u vojsku ili u zatvor ) Valjda bi bilo pravedno i to za nešto računati ?

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 9:41 pm

A sunce ga grijalo jest' sitničav! De bolan Dani, pusti tih tričavih sedam godina, začas će to proći. Ne bi valjda sad išao u penziju? Pa zamisli naiđe Pamela, upoznajete se, pita ona čime se baviš a ti kažeš da si penzioner! Pa što ti to u životu treba brate lijepi!?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 9:49 pm

Justi....nisi upucena vidis da sve starlete i prominente vole penzice.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   Ned Jul 19, 2015 9:52 pm

Astra ::
Justi....nisi upucena vidis da sve starlete i prominente vole penzice.

E? Tačno sam zaostala zid
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?   

Nazad na vrh Ići dole

PENZIJA -SPAS ILI ZENIT ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: POSAO /KARIJERA-
Skoči na: