DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Boks - plemenita veština

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pet Apr 24, 2009 10:39 pm

First topic message reminder :

Boks, ili plemenita veština (omiljeno ime među njegovim ljubiteljima), je sport i borilačka veština u kojem dva učesnika slične težine udaraju jedan drugog svojim pesnicama u toku serije trominutnih intervala koji se zovu "runde". I u amaterskom i u profesionalnom boksu takmičari, koji se nazivaju "bokseri" ili borci, izbegavaju udarce svoga protivnika, istovremeno pokušavajući da oni njemu zadaju udarac. Bodovi se dobijaju za čist, čvrst udarac (spoljnom stranom skupljene šake) u dozvoljenu oblast prednje strane protivnikovog tela iznad , pri čemu se udarci u glavu i torzo posebno vrednuju i cene. Borac koji dobije više bodova posle predviđenog broja rundi proglašava se pobednikom. Pobeda se takođe može steći ako se protivnik obori na pod ringa i ne uspe da se podigne dok sudija u ringu ne izbroji do deset (nokaut ili KO) ili ako je protivnik isuviše povređen da bi nastavio borbu (tehnički nokaut ili TKO). Pri beleženju postignutih rezultata u karijeri tehnički nokauti se broje kao nokauti i ubrajaju u ukupan broj nokauta koje je neki bokser postigao. Tehnički nokaut može da se desi u bilo kojem trenutku meča.
Zbog činjenice da u boksu nije dozvoljeno protivnika udarati dok je na podu, te da postoje stroga pravila u koji deo tela i na koji način se sme udarati protivnik, boks se često naziva i 'plemenitom veštinom'.

• 1 Kratka istorija boksa
  • 2 Bokserska oprema

• 2.1 Kategorije u boksu

• 3 Bokserska tehnika

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Nov 15, 2014 11:22 pm

Upravo je u toku boks meč u Hamburgu ,Aleksandar Kličko -Pulev (gledam na RTL) i slušam spikere .
Dakle ,ili ja ne znam ama baš ništa o boksu -ili ova dvojica ne znaju šta pričaju ?
Boksuje se prljavo ,udarci u potiljak ,hvatanje u klinč ,tuku se po leđima ???? 
A spikeri se dernjaju  "Kakva borba ,kakva borba ? 
Sem dva desna direkta Klička (i oba puta je oborio Puleva ) ,ostalo se skakutanje ,rvanje ,guranje ....?
Udarac -pa hvatanje ? Kakav je to boks ?
Pogledajte sami .Meni više liči na rvanje i čekanje na jedan jedini udarac "na snagu" .
U tom šaketanju ,Kličko za sada bolji ,Pulev se drži već treću rundu ,iako je padao par puta ,ali ja tu ne vidim ništa od "plemenite veštine" .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Nov 16, 2014 1:48 am

Kličko nokautirao Puleva u 5. rundi i obranio pojas prvaka
Ukrajinski boksač Vladimir Kličko obranio je titulu prvaka po IBF, WBO, WBA i IBO kategoriji nokautiravši u meču u Hamburgu bugarskog izazivača Kubrata Puleva...
Kličkova 63. pobjeda u karijeri te 53. nokautom. Ostao je na samo tri poraza, od kojih je zadnji bio prije više od deset godina.

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Nov 16, 2014 2:19 pm

Boks je prestao biti plemenita vestina onog trenutka kad su pare pocele da igraju ulogu. Od tada je vrlo malo ostalo od vestine ...uglavnom je to postalo ulicno tabanje.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pon Apr 24, 2017 8:54 pm

Mega meč Joshua vs. Kličko, u kojem su u igri teškaške IBF, WBA i IBO titule.

Akcija se odvija 29. travnja u prepunom Wembleyju pred 90 tisuća gledatelja, a kada točno prijenos na RTL-u kreće i tko će biti stručni komentator, biti će potvrđeno uskoro. No po tradiciji se zna sljedeće - meč će se održati u kasnovečernjim satima, stoga na taj dan znate gdje morate biti oko 23:00 sata - pred malim ekranima!

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Apr 29, 2017 11:59 pm

Joshua srušio legendarnog Klička

Anthony Joshua pobijedio je na Wembleyju Vladimira Klička tehničkim nokautom u 11. rundu, u teškaškom boksačkom spektaklu kakvog nismo imali prilike gledati tijekom ere vladavine velikog Ukrajinca...

.................................
Bez obzira- Kličko bio i ostao 💗 no matter what!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Apr 30, 2017 10:32 am

Kijara-brm ::
Joshua srušio legendarnog Klička

!

Niko nije nepobediv ,pa ni najveći .Našao se jači od Alija ,Tajsona ...ma svi su jednom srušeni sa trona .
Veliki novac se vrti u profi boksu ,zato nijedan ne može da odoli tome da "ode" nepobeđen na vrhu ,nego za velike pare još par puta otrpe batine i poniženje od nekog novog "mladog lava ".
Kličko bar nije ispao glup ,novac je uložio u biznis a i politički se angažovao .Većina drugih završi bankrotom i kao beskućnici .

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Apr 30, 2017 11:21 am

Danubius ::
debilko ::
Uuuuu ja baš zbog braće Kličko prestao da gledam boks. Prosto, mnogo su mi monotoni.
Mada, profi boks ne volim niti sam kad voleo. Samo amaterski.
Klubski boks je nešto najlepše u sportu, ali ga ugasiše sudijske nameštaljke i incidenti, a sve po nalogu menadžera koji žele meso za profi ring.
Da,baš tako se desilo .Mene je kao dete otac vodio na mečeve i revije ,a gledati Parlova ,Beneša ,pa i Kačare je bilo ravno današnjem zanimanju za Noletove mečeve .Liga ,reprezentacija ,Olimpijada ...kako smo samo navijali za nekog Asanovića ,pa za Vujina ...ono, bronza sa Olimpijade ,jeeee! Ma  i "prvak Balkana" se računalo .
I nisu bokseri bili gradski "ološ" što se obično misli ,ali se desilo (bar u Apatinu ) da su se listom -propili . Nema više boksa ....
A sećam se dobro da je ceo svet navijao za meč Teofilo Stivenson (Cuba ,višestruki amaterski prvak sveta ) -Muhamed Ali.
Nikada se to nije desilo ,a bilo bi ravno gledanosti kao da su se sastali "Bitlisi" ponovo . Šteta .

Malo glupo odgovarati na post od pre par godina pa još citiranjem. Ali nekako mi daje šlagvort za ono što hoću da kažem.

Boks, baš kao i sve druge sportove, sam gledala jer bio je jedan TV u kući. A moj otac bi gledao i kvalifikacije za srednjeskandinavsko prvenstvo u boćanju ako je bio prenos. A za mene je važila ona "Ti si ćerko tatin sin"

Nisam bila u prilici da idem na mečeve ali sećam se onog uzbuđenja kad se sedelo do duboko u noć čekajući prenos meča kad je boksovao Parlov recimo. I kad se Tadija Kačar pred Moskvu odrekao svoje kategorije da bi mlađem bratu ustupio priliku ... Čitajući temu tačno sam počela da se sećam imena, mečeva ... uzbuđenja. Čak i pravila i naziva udaraca. Neke stvari ostaju trajno u sećanju izgleda.

Danas više nema tog o čemu je Debi prisao. Amaterski sport se svodi na pokušaje prelaska u profesionalce. U svim sportovima. Čak ni utakmica lokalnog fudbalskog tima više nije to. Pre par godina čujem od prijatelja rečenicu - "Beš utakmicu gde pola tima nije iz sela. Pa kako da im opCujem familiju kad nikog ne znam."

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   

Nazad na vrh Ići dole

Boks - plemenita veština
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT :: BORILAČKI SPORTOVI-
Skoči na: