DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Boks - plemenita veština

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pet Apr 24, 2009 10:39 pm

Boks, ili plemenita veština (omiljeno ime među njegovim ljubiteljima), je sport i borilačka veština u kojem dva učesnika slične težine udaraju jedan drugog svojim pesnicama u toku serije trominutnih intervala koji se zovu "runde". I u amaterskom i u profesionalnom boksu takmičari, koji se nazivaju "bokseri" ili borci, izbegavaju udarce svoga protivnika, istovremeno pokušavajući da oni njemu zadaju udarac. Bodovi se dobijaju za čist, čvrst udarac (spoljnom stranom skupljene šake) u dozvoljenu oblast prednje strane protivnikovog tela iznad , pri čemu se udarci u glavu i torzo posebno vrednuju i cene. Borac koji dobije više bodova posle predviđenog broja rundi proglašava se pobednikom. Pobeda se takođe može steći ako se protivnik obori na pod ringa i ne uspe da se podigne dok sudija u ringu ne izbroji do deset (nokaut ili KO) ili ako je protivnik isuviše povređen da bi nastavio borbu (tehnički nokaut ili TKO). Pri beleženju postignutih rezultata u karijeri tehnički nokauti se broje kao nokauti i ubrajaju u ukupan broj nokauta koje je neki bokser postigao. Tehnički nokaut može da se desi u bilo kojem trenutku meča.
Zbog činjenice da u boksu nije dozvoljeno protivnika udarati dok je na podu, te da postoje stroga pravila u koji deo tela i na koji način se sme udarati protivnik, boks se često naziva i 'plemenitom veštinom'.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pet Apr 24, 2009 10:45 pm

Iscrpan odgovor, nema šta. Ipak, ne vidim nikakvu plemenitost uprkos propozicijama koje postoje ali i u drugim borilačkim veštinama pa ih ne nazivaju "plemenitim". Ne znam da li sam ikada videla boksera koji nije imao bar jednu masnicu na licu.
Nazad na vrh Ići dole
srki76

Datum upisa : 14.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pet Apr 24, 2009 11:20 pm

svakako su blaze povrede nego u popularnijim sportovima.Fudbal, tenis, rvanje itd...
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pet Apr 24, 2009 11:56 pm

Nazad na vrh Ići dole
srki76

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Apr 25, 2009 12:00 am

mislis na ovo?

Nazad na vrh Ići dole
srki76

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Apr 25, 2009 12:25 am

Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Apr 25, 2009 9:03 am

Da nije boksera i toga "sporta", a posebno zahvaljujuci Muhamed Aliju, malo ko bi znao sto o bolesti "Parkinson"... :HJHJHJ:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Apr 25, 2009 1:29 pm

Luckasta ::
Da nije boksera i toga "sporta", a posebno zahvaljujuci Muhamed Aliju, malo ko bi znao sto o bolesti "Parkinson"... :HJHJHJ:

E pa -šipak ! Nije sve baš tako.....

U Apatinu je postojao bokserski klub (jedne godine smo došli i do prve lige) , čiji su (bi) takmičari svi redom postali ulične ili kafanske siledžije -što su uostalom , i bili....DA ....se nije našlo par ljudi , direktora firmi i ljubitelja boksa , koji su obezbedili uslove.

Tako su ih lepo zaposlili po firmama , i od njih napravili ljude. Imali smo i državne prvake, Balkanske šampione , a poenta svega je bilo-bokser nikada ne sme primeniti svoju veštinu van ringa i bez rukavica .Tako se učilo viteštvu i plemenitosti-a i letelo se iz kluba, što baš nisu smeli rizikovati. Time se gubila izvesna popularnost , a i neke druge privilegije, kao hranarina, recimo .

Nekako ...bilo je dovoljno saznanje da taj neki "boksuje" , i time su se mnoge nevolje izbegavale ...
I ja sam kao dete bio "vodjen" na boks mečeve,i jako dobro se sećam da je u publici bar 1/3 žena . Ne moram ni reći da su one bile i najbučnije.

No istine radi.....jesu primljeni udarci ostavili traga ...ni jedan od njih nije baš bio sasvim "čist" u glavi....

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Apr 25, 2009 2:11 pm

Ne smatram taj sport plemenitim jer sam gledala svasta i mnoge nokute i mnoge prljave udarce i mnogo se puta tresla jer su mi u ringu bili prijatelji,a imala sam ih mnogo.
Banjaluka je poznata kao grad koji je dao slavne boksere,ucesnike svjetskih takmicenja,eno,na sta je spao jedan Benes,a ne znam ni jednog boksera koji se prodao kao fudbaleri i koji se obogatio od toga sporta.Vecina su otvorila poneki kafic manjih razmjera gdje su se obicno okupljali njihovi navijaci,ali ti ljudi su zaista boksali iskljucivo iz ljubavi prema boksu.
Istina,mnogi od njih su i propali poslije neke karijere,ali po meni su oni plemeniti jer se rijetko ko prodao,bar ja takve nisam upoznala,a bilo je prelazaka iz kluba u klub,ali nikad nije u igri bila velika lova,pogotovo ne licno bokseru.
Jos nesto da kazem,mozda je bas taj sport od njih napravio plemenite ljude,ja nisam upoznala ni jednoga od njih da je udario djevojku ili zenu,ne znam ni jednog od njih koji nije bio osjecajan,cak mozda i vise od drugih,a zaista poznavala sam bar pola boksera bivse Juge i licno.
To su bila zaista lijepa prijateljstva kojih se i danas rado sjecam jer sve i jedan od tih sportasa je bio pravi djentlmen i dobra dusa.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Feb 18, 2012 10:00 pm

Čisora: Što bi Del Boj rekao "sve je to gomila glupana"

18 Februar 2012 | 11:05

Meč za WBC
titulu u superteškoj kategoriji između Vitalija Klička i izazivača
Dereka Čisore zakazan je za subotu, ali se pre početka neće čuti numera
iz serije "Mućke" (Only Fools and Horses). Čisora čiji je nadimak Del
Boj kao i glavnom junaku serije koga glumi Dejvid Džejson želeo je da uz
ovu muziku izađe pred publiku u Minhenu. Ali to mu nije dozvolio Kličko
koji kao šampion ima pravo da postavlja većinu uslova. Ukrajinac je
ideju britanskog boksera ocenio kao detinjastu.

- Očigledno je
da nemaju smisao za humor. Ne mogu da verujem da je Kličko nokautirao
moj izbor. Mislim da je to uz nacionalne himne jedna od najpoznatijih
svetskih numera. Prvo nisu znali o čemu je reč, a kada su je preslušali
rekli su da je detinjasta i glupa. To je uvreda za jednu od najboljih TV
serija svih vremena. Sigurno žele da u ring uđem uz neko evropsko rok
đubre kao što je "Konačan obračun" (The Final Countdown). Ja ne mogu da
izađem tako, svi me znaju kao Del Boja. Što bi on rekao sve je to gomila
glupana (plonkers). Vitalij tako želi da poremeti moj ritam - rekao je
za The Sun Čisora koji je poreklom iz Zimbabvea, ali ima britanski pasoš.

Kličko
(40) ima 43 pobede (40 nokauta) i samo dva poraza. Čisora koji je 12
godina mlađi ima 15 pobeda i dva poraza. U svakom slučaju očekuje se
dobar meč koji je imao i burnu uvertiru.

Kličko: Čisora udara kao žena

17 Februar 2012 | 23:53

Derek Čisora će
u Minhenu pokušati da preotme WBC pojas u superteškoj kategoriji od
Vitalija Klička, ali će pre toga morati da plati 50.000 dolara. Razlog
je šamar koji je uputio Kličku tokom merenja.

- To je sramota i manjak poštovanja prema sportu. Bio je to nizak
udarac i javno poručujem da će Čisora osetiti kaznu. To nije bilo nimalo
džentlmenski, jer je hteo da Vitalij izgubi kontrolu. Mislim da će ga
naterati da sve plati u ringu - rekao je prvi čovek WBC-a Hoze Sulaiman i
dodao da će kazna biti uplaćena fondu za decu sa posebnim potrebama.

Kličko nije fizički uzvratio Čisori, čiji je nadimak Del Boj, ali jeste verbalno.

- Derek je nervozan i uplašen. U suprotnom ne bi onako skočio unazad,
ali ću mu u ringu održati lekciju iz ponašanja. Udario me je kao žena, a
ne kao bokser - kazao je "doktor čelična pesnica" koji ima 43 pobede
(40 nokauta) i samo dva poraza. Čisora koji je 12 godina mlađi ima 15
pobeda i dva poraza.

Meč u Minhenu zakazan je za subotu uveče.
---------

Meč počinje za sat vremena .(23:00 )

Prognoze ? Kličko ili Čisora ?

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Feb 18, 2012 10:20 pm

Naravno Klitschko sa knock-out
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Feb 18, 2012 10:38 pm

Dolinac ::
Naravno Klitschko sa knock-out
I meni se čini . Viši,teži raspon ruku 2 m .....nema Del Boy baš puno šanse.
Jedino da mu se posreći neki "Benešovski" pogodak u pleksus ili vrh brade -jer Kličko nije navikao dobijati batine .Ali za to treba da pridje....a to je kod Klička skoro nemoguće .Uskoro ćemo videti .

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Feb 19, 2012 12:29 am

Boks jeste plemenita veština.Istinski ljubitelji boksa vole eskivažu,kretanje po ringu,laici udarce i nokaute.
Ni jednom pravom bokserskom znalcu recimo jedan Marijan Beneš neće biti ni u prvih 100 boksera EX YU prostora.Kod drugih koji boks gledaju površno će biti medju privih 5.
Kao što masa gleda košarku i skače za svaku trojku.A to je igra "Odbrane".
Nije ni čudo,tamogde je nastala,skandira se DIFENCE.Ali svaki sport treba osećati.Uvek postoji i ono atraktivno za široke mase.Ali suština je negde drugde.
Tako i u boksu.

Nazad na vrh Ići dole
Trajan
treɪdʒən

Datum upisa : 18.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Feb 19, 2012 3:42 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Feb 19, 2012 8:19 am

Na kraju ispao nezanimljiv meč sa očekivanim ishodom .

VITALIJ KLIČKO NA POENE POBEDIO ČISORU

Nedelja, 19. Februar, 2012.|

Autor: Agencija TANJUG

Kličko je tokom celog meča bio dominantan, konstatno je zadavao udarce rivalu i osvajao poene

MINHEN - Ukrajinski bokser Vitalij Kličko odbranio je titulu svetskog prvaka u superteškoj kategoriji u verziji WBC, pošto je u Minhenu na poene savladao izazivača Dominika Čisoru iz Velike Britanije.

Kličko je tokom celog meča bio dominantan, konstatno je zadavao udarce rivalu i osvajao poene.

Ukrajinskom bokseru ovo je bila 44. pobeda u profesionalnoj
karijeri, uz dva poraza. Čisora je doživeo treći neuspeh, a ima i 15
pobeda
.

U meču je bilo evidentno da Čisora, koji je u ring došao u dresu
Mančester junajteda, fizički nije izdržao 12 rundi sa gorostasnim
Ukrajincem.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Mar 03, 2012 11:43 pm

Vladimir Kličko je bez po muke odbranio titulu svetskog šampiona nokautom u četvrtoj rundi . Ništa od boksa tu nije bilo . Izazivač je uglavnom bežao, i u 4 runde je zadao 1 (jedan ) udarac ???
Čak je i publika zviždala . Nije Vladimir kriv -bio je inače fizički nadmoćan a tehnički ...čim ga je uspeo "namestiti " sa par levih krošea -desni direkt -i pa, pa...
Ostalo vreme ga je jurio po ringu .

Lakši trening za svetskog šampiona ,ali u odnosu na meč starijeg ,sa onim mangupom Čisorom -ovo je bila gnjavaža i gledati .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Nov 11, 2012 10:07 pm

E sto Klicko sinoc plemenito odboksa,svaka mu cast,bilo je zadovoljstvo gledati mec...ni jedan prljav udarac,fino,takticki,par povezanih direkta,koji su me odusevili....i navijala sam kao nekada....bas me ponijelo,toliko je lijepo boksao,mec zavrsen poslije 12 runde bez nokauta,pobjedom na poene.Sad ljepotu je pokazao Klicko,a protivnik samo izdrzljivost....ko gorila je,u stvari onaj Zubo iz James Bonda...ko stijena,bez tehnike,cak ni gard ne zna cuvati,ali cist boks,to mi se svidjelo.

Mnogo drag i dobar bokser i Vladimir i Vitali

.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pon Jan 28, 2013 3:35 pm

Uuuuu ja baš zbog braće Kličko prestao da gledam boks. Prosto, mnogo su mi monotoni.
Mada, profi boks ne volim niti sam kad voleo. Samo amaterski.
Klubski boks je nešto najlepše u sportu, ali ga ugasiše sudijske nameštaljke i incidenti, a sve po nalogu menadžera koji žele meso za profi ring.
Čak i kada je boks spao na nas hiljadu recimo koji smo gledali partizana, niko od nas hiljadu nije spavao pred meče, računao i kombinovao celu noć ko u koju kategoriju ide. A posebnost boksa je bila i tradicionalno prepodnevno vreme mečeva. To se isto kasnije promenilo.

Prosto, čak i kad sam bio najzaluđeniji za boks, obično tešku kategoriju nisam ni gledao, osim kada odlučuje o konačnom rezultatu.
Po meni, najlepši bokse je muva-pero. To je prava umetnost kretanja i eskivaža. Sve dalje je sve monotonije i monotonije. Ipak, najeći majstori ringa su bili u velteru i oko nje.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pon Jan 28, 2013 3:57 pm

debilko ::
Uuuuu ja baš zbog braće Kličko prestao da gledam boks. Prosto, mnogo su mi monotoni.
Mada, profi boks ne volim niti sam kad voleo. Samo amaterski.
Klubski boks je nešto najlepše u sportu, ali ga ugasiše sudijske nameštaljke i incidenti, a sve po nalogu menadžera koji žele meso za profi ring.
Da,baš tako se desilo .Mene je kao dete otac vodio na mečeve i revije ,a gledati Parlova ,Beneša ,pa i Kačare je bilo ravno današnjem zanimanju za Noletove mečeve .Liga ,reprezentacija ,Olimpijada ...kako smo samo navijali za nekog Asanovića ,pa za Vujina ...ono, bronza sa Olimpijade ,jeeee! Ma i "prvak Balkana" se računalo .
I nisu bokseri bili gradski "ološ" što se obično misli ,ali se desilo (bar u Apatinu ) da su se listom -propili . Nema više boksa ....
A sećam se dobro da je ceo svet navijao za meč Teofilo Stivenson (Cuba ,višestruki amaterski prvak sveta ) -Muhamed Ali.
Nikada se to nije desilo ,a bilo bi ravno gledanosti kao da su se sastali "Bitlisi" ponovo . Šteta .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Sub Okt 05, 2013 9:24 pm

VIŠE NEMA IZBJEGAVANJASlijedi spektakl: Vladar boksa napokon na koljenima?
Aleksandar Povetkin
U subotu u 21.30 sati u Moskvi slijedi veliki boksački obračun između Vladimira Klička i Aleksandra Povetkina. Može li dosad neporaženi Rus skinuti vladara nakon devet godina s trona?
Repriza u stilu 'još jedan nesretnik koji je legao' ili senzacija u kojoj je 'vladar boksa napokon na koljenima'? Je li Vladimir Kličko (37 godina, omjer 60-3, 198 cm, 110 kg) napokon dobio ravnopravnog protivnika, nekoga tko će ga skinuti s trona teške kategorije po WBA, WBO i IBF verziji ? Da je Aleksandar Povetkin (34, 26-0, 188 cm, 102 kg) taj priča se više od tri godine, a u subotu navečer u Moskvi (21.30, Nova TV) riješit ćemo i tu enigmu. 
Uspoređujući Povetkina s posljednjim Kličkovim protivnicima PianetomWachomMormeckom ili Hayeom, gdje mu je mjesto, je li tek na njihovu nivou? 

"Definitivno je klasa iznad. Međutim, mislim da će opet presuditi genetske predispozicije. Inače, Povetkin nije istinski teškaš, on je teškaš starog kova, a novi iz 21. stoljeća svi imaju više od dva metra. S druge strane, obojica su imala slične amaterske karijere, iz slične su istočnjačke škole, imali su doticaja sa zapadnom školom boksa, uostalom obojica imaju olimpijska zlata", analizira trener Vlado Božić, boksački autoritet, koji je radio s Cro CopomMavrovićem, bratom Stjepanom, učio boksu UFC zvijezdu Fabrizija Werduma... 

Godinama su braća Kličko izbjegavala ovog Rusa, jedna je teorija zbog podjele novca, a druga jer su ga se bojala. Kojoj ste bliži? 

"Strah? Nema u boksu straha, već samo opreza i muke. Usto, u boksu su 70 posto zakulisne igre, a 30 posto je sam boks. Umjetnost je napraviti pravi tajming i pravo vrijeme za pravog protivnika i pravi meč. To se ne zove izbjegavanje, već taktiziranje. A sada više Kličko nije mogao taktizirati i odgađati borbu. Dakako, time su podigli interes kod javnosti, a time i zaradu. Boks je biznis", dodaje naš trener. 

Ovako su dosad prolazili Kličkovi suparnici
Gdje je Povetkinova šansa? 

"Ako se približi, tada bi Vladimir mogao biti u opasnosti. Mora razviti borbu s poludistance i u klinču te plasirati opasne udarce. No Vladimir je tu izuzetno iskusan, a kako Povetkin ima opasan lijevi kroše, Kličko će vjerojatno raditi s puno lijevih direkata koji će završiti bombom iz desnice. I tako pedesetak puta, što je dovoljno za kraj. Očekujem klasičnu Kličkovu predstavu na koju smo navikli", zaključuje analizu Božić. 

Za boks bi bolje bilo da Kličko padne. No zakoni velikih brojeva kod njega malo vrijede. Najbolji MMA borac svih vremena Fjodor Jemjeljanjenko ipak tvrdi: "Dobiva moj Rus Povetkin!" 

Sportski.net|Vlm|D. J. 
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Okt 06, 2013 1:15 pm

Pobedio Klicko ererere

Poslednji izmenio Lakota dana Ned Okt 06, 2013 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Okt 06, 2013 1:20 pm

Lakota ::
Pbedio Klicko ererere 
aplauseee aplauseee aplauseee 

Kako volim bracu Klicko,ne smao kao boksere,predivni momci u svemu.
Nisam gledala mec,a bas volim i da ga gledam,momak boksa lijep boks,ne razbijacki.

.

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Okt 06, 2013 1:42 pm

Astra ::
Kako volim bracu Klicko,ne smao kao boksere,predivni momci u svemu.Nisam gledala mec,a bas volim i da ga gledam,momak boksa lijep boks,ne razbijacki.
Ja sam gledao mec...Bas boksuje razbijacki kako i treba,precizno i efektno.Samo mislim da ce Vladimir tesko dostici uspeh njegovog starijeg brata Vitalija...Inace stoji to da su dobri momci i da su fer i korektni i u privatnom Zivotu...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Ned Okt 06, 2013 2:12 pm

Snagu udarca ima,ako to podrazumijevas razbijacki,ali ne vesla...zna kako udara,ima tehniku,ne vesla.

.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   Pet Mar 21, 2014 8:28 pm

Stjepan Božić borbu će posvetiti Boži

Hrvatski boksač, bivši svjetski prvak Stjepan Božić 23. ožujka u Rusiji će u Sport Palace “Znamya” nastupiti protiv Fedora Chudinova, boksača koji je do sada u 9 mečeva imao sedam pobjeda nokautom. Kako je napisao na svojoj Facebook stranici, Stjepan Božić, koji je u profesionalnoj karijeri imao 28 susreta uz 19 knock outa, ovaj meč posvetit će tragično stradalom prijatelju Božidaru Šakotiću Boži, koji je prošle subote poginuo u prometnoj nesreći kod Suhopolja.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Boks - plemenita veština   

Nazad na vrh Ići dole

Boks - plemenita veština
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT :: BORILAČKI SPORTOVI-
Skoči na: