DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

VATIKAN-bastion dobra ili zla ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Sub Feb 28, 2009 8:22 am

First topic message reminder :

Vatikan

VatikanStatus Civitatis VaticanaeSancta Sedes

ZastavaGrb
Himna
Inno e Marcia Pontificale

Glavni gradVatikan
Službeni jeziklatinski, italijanski, francuski (i nemački)
VladaApsolutistička izborna monarhija
- PapaBenedikt XVI
- Sekretarkardinal Tarćizo Bertone
- Guvernernadbiskup Đovani Lajolo
Stvaranje11. februar 1929.
Površina
- Ukupno0.44 km² (232.)
Stanovništvo
- 2008.824 (229.)
- Gustina1.780/km² (6.)
ValutaEvro (EUR)
Vremenska zonaUTC +1
Internet domen.va
Pozivni broj+39

Vatikan, (lat. Status Civitatis Vaticanae, it. Stato della Città del Vaticano) je najmanja nezavisna država na svetu i po površini i po stanovništvu. Površina Vatikana je svega 44 hektara. Na zapadu se naziva i Sveta Stolica, mada Sveta Stolica funkcioniše nezavisno od države kojom upravlja .

Poslednji izmenio danubius dana Sub Feb 28, 2009 8:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Ned Apr 29, 2012 2:00 pm

brunolino ::
ja mislim da je Vatikan ubio Karadjordja , pa Drazu ,pa Stambolica , pa Djindjica...

Karađorđa nije sigurno,a to znaju čak i ovi sa osnovnom školom;no našeg kralja u Marselju jeste,što zna svaki svinjar ili čobanin samo ne voli kad se to pomene.Do duše,ima i onih trećih koji se mogu opisati narodnom umotvorinom "Čega se pametan stidi,tim se budala ponosi" , koji će se takođe prepoznati u ovom postu a verovatno i deklarisati javljanjem.

Što se ostalih sa spiska tiče,čim saznamo,svi zainteresovani će biti obavešteni. migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Pon Okt 13, 2014 10:31 pm

Revolucija! Vatikan prihvata gejeve

Katolički biskupi pokazali su neviđenu otvorenost i prihvatanje načina života katolika homoseksualaca.

Biskupi su na vanrednom sinodu nedvosmisleno uzeli u obzir stav pape Franje, čiji je komentar o homoseksualcima "ko sam ja da sudim", kako je navela agencija AP, "signal novog tona dobrodošlice" homoseksualcima u Crkvu.
Istovremeno, ukazuje AP, pogledi biskupa takođe odražavaju i poglede običnih katolika, koji su, u odgovorima na upitnik Vatikana uoči sesije o porodici, odbacili učenje Crkve o kontroli rađanja i homoseksualnosti kao zastarele i irelevantne.

Biskupi su rekli da "homoseksualci imaju da ponude talente i kvalitete", što je prvi put u suprotnosti sa 2.000 godina starom institucijom Katoličke crkve i njenog učenja da su homoseksulaci "suštinski poremećeni", prenosi agencija.

Sesija biskupa o porodičnim pitanjima odvijala se iza zatvorenih vrata i do sada, nijedna odluke nije objavljena, ali ton izveštaja je bio takav da je ukazivao o skoro revolucionarnom prihvatanju, a ne osudi homoseksualizma, naveo je AP.

Vanredna sesija o porodici pokrivala je različite oblasti, između ostalih i pitanje ulaska u novi brak rastavljenih osoba, koje je ranije podelilo Crkvu zbog stava o svetosti braka, ali se čini se da je papa Franja sklon blažem pristupu u odnosu na dalju lojalnost dogmama.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Pet Nov 21, 2014 11:30 am

Zašto je Vatikan toliko moćan? Menja sve da bi udovoljio narodu, populizam plus manipulacija jedanko moć. Mala država koja iza sebe ima armiju vernika - koji stoje na usluzi sv. stolici više od deset vekova. Vatikan je i moćna ekonomska sila uključena u svetske finansijske i ekonomske tokove. Teško je naći industrijsku granu, uključujući i ratnu, u koju nije investiran i vatikanski kapital.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Pet Nov 21, 2014 12:24 pm

Najjace mi je kad citam...vatikanskim namjestenicima sudi Bog,ko smo mi da im sudimo.Mantija im daje imunitet?
Sto rece Dany,zive na zemlji i zemaljski sud je i za njih,a kad se upokoje,onda nek idu Bogu na istinu.

Ko smo mi da sudimo drugima,gledajmo i razvijajmo samo sebe,da nas sotona ne navede na krivi put!
zaboga...izmisljen zakon i sud i nema tu cekanja da Bog presudi(njegova pravda je prespora ili nedostizna) ili da se sami vrate na pravi put.
E kroz ovakvo razmisljanje se covjek pita,koliko je dobro i pametno imati vjeru i vjerovati u sve to sto servira crkva(bilo koja bogomolja).
Zivi po nacelima vjere,ali i osudi onoga ko je zalutao....a Vatikan skupa sa ostalim vjerskim prestonicama to ne cini.

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Pet Nov 21, 2014 2:51 pm

Iako veruju u Hrista kao i mi, ipak sam ženu čekao u centru Rima i nisam ulazio u Vatikan.
Lično bih želeo ujedinjenje hrišćanstva, ali nas mrze, tako da na taj način to bi bilo pogubno.
Vatikan je zapadno Rimsko carsstvo, onaj poraženi i odbačeni deo, kada se centar preselio u Konstantinopolj. Ubrzo je Rim i zvanično pao, a sve što je valjalo odatle, našlo se u Vizantiji koja je trajala još hiljadu godina kao Rimsko Carstvo.
Sva belosvetska ološ je isoristila tu priliku i uletela u Vatikan, praveći pandam moćnom istočnom pravoslavlju.
Vatikan nije zlo sam po sebi, ali je zlo sve ono što se infiltriralo unutar njega, masonerija i ostali jevrejski izumi. Tako su Jevreji, umesto da se bore protiv Hrićana, prosto ih uz pomoć obmani i paralelnih ubačenih organizacija stavili pod svoje, podčinili. Ovo što je Vatikan danas je samo delom Hrišćanstvo. a mnogo više mračne organizacije, staleži, redovi itid i oni su zlo današnjeg čovečanstva. Sve govori i ovo o gay populaciji.
Isti oni koji su prouzrokovali smrt na hiljade žena što nisu u pojedinim zemljama dozvoljavali abortus, sada osveštavaju analne otvore i na kraju će gay odnose uvesti i kao obavezne obrede i scenske efekte za vreme mise.
Mislim da nikakav kontakt sa Vatikanom Srbija ne bi smela imati, dok Papa ne ode u Jasenovac i to je jedini uslov. Ko je bio Stepinac, neka ostane onako kako oni kažu, njihov je svetac, ali se ne mogu pred Jasenovcom zatvarati oči.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Pet Nov 21, 2014 3:45 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   Ned Dec 03, 2017 2:54 pm

Vatikan ima 83,5 km polica sa tajnom arhivom kojoj ne može da pristupi niko ,sem desetak "bibliotekara" . 83,5 KILOMETARA ,dobro ste pročitali . 
Šta mislite koliko se svega i svačega ,svakako ne dobrog ,tamo skriva ,kada je  toliki stepen tajnosti ,i Vatikan ne želi da ustupi nijedan papir ,bar na uvid ,ni istoričarima ,naučnicima ,teolozima ? 
Ono što znamo ,da je više od 3000 katoličkih sveštenika dokazano (neki i decenijama) zlostavljalo decu na razne načine ,najviše seksualno .Broj takve dece dostiže ,prostom logikom ,nekoliko desetina hiljada .
Vatikan naravno zataškava ove slučajeve ,za čega ima dovoljno novca i pravnika ,pa se lako može zaključiti da je taj broj i desetostruko veći . 
A kada se pomisli na vekove unazad ,gde je "kler" imao "labavije" moralne norme i izvršnu vlast ? 
Samo to je ogromno zlo i zločin protiv čovečnosti .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: VATIKAN-bastion dobra ili zla ?   

Nazad na vrh Ići dole

VATIKAN-bastion dobra ili zla ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Par pitanja :)
» Gljive / pecurke
» Macina trava
» Prirodni hormoni koji pomažu jajnicima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: